Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Udana inauguracja STK GKS Kobierzyce

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Krzykowskiego wygrała już trzeci mecz z rzędu w IV-ligowych rozgrywkach. Tym razem pokonała na własnym stadionie, odsyłając z kwitkiem v-ce lidera rozgrywek KS Polkowice.

Wygrana jest tym cenniejsza, ponieważ sztab szkoleniowy liczył, iż nasza jedenastka zaskoczy na początku rozgrywek – łapiąc pewność i wiarę w wyrównaną walkę o punkty z każdym przyszłym przeciwnikiem.

Od początku sobotniej konfrontacji z Polkowicami trawiły piłkarskie szachy, oba teamy uważnie grały w każdych sektorach boiska ze wskazaniem na STK GKS. Niewielka przewaga miejscowych daje najpierw w 18’ minucie rzut karny – niewykorzystany przez wykonawcę Macieja Bielskiego. Następnie w 23’ minucie Kamil Kaczmarek plasowanym strzałem z 16 metrów daje prowadzenie gospodarzom. Natomiast goście odpowiadają bramką w 32’ minucie z jedenastki – pewnym egzekutorem jest Krzysztof Drzazga.

Druga odsłona to odzwierciedlenie pierwszych 45’ minut, z jednym wyjątkiem – STK GKS Kobierzyce przełamał czujną tego dnia obronę v-ce lidera, strzelając dwie bramki. Najpierw w 72’minucie ponownie Kamil Kaczmarek z rzutu wolnego strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie, następnie Krzysztof Wołczek w 74’ minucie stempluje wynik na 3:1. Goście, którzy od 71’ minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Wacławczyka, odpowiedzieli jeszcze w 86’minucie. Bramkę ustalającą wynik na 3:2(1:1), głową po rzucie rożnym zdobył Krzysztof Drzazga – druga w tym meczu w jego wykonaniu.

Po meczu trenerzy dwóch zespołów z szacunkiem wyrażali się o przeciwnikach, zaznaczając, iż postawa STK GKS Kobierzyc jest odmienna niż jesienią. Trener Jarosław Pedryc zaznaczył - dzisiaj w pojedynku z Kobierzycami decydowały elementy ustawienia drużyn w obronie, dotyczyło to mojego zespołu jak również zespołu gospodarzy. Mówię tutaj o konsekwentnej grze zawodników z Kobierzyc, nie pozwalali nam na stworzenie jakiś klarownych sytuacji. Stałe fragmenty gry dziś tutaj decydowały i z tego też właśnie padały bramki. No cóż, mogę tylko pogratulować gospodarzom myślę, że na dzisiaj jest to zespół zupełnie inny niż ten który widziałem jesienią i myślę, że zespół STK GKS Kobierzyce będzie piął się w górę tabeli i zapewni sobie na koniec rozgrywek utrzymanie.

Natomiast trener Marcin Krzykowski z zadowoleniem podobnie podsumował zwycięstwo - Jak to zwykle bywa, pierwszym meczom w rundzie, towarzyszy pewna nuta niepewności. Tak było też dzisiaj. W okresie przygotowawczym, zrealizowaliśmy wszystkie plany treningowe. Dodatkowo kadra została odpowiednio wzmocniona. Jednak rywal z którym dzisiaj rywalizowaliśmy, to również bardzo mocna piłkarsko i organizacyjnie ekipa. Mecz był bardzo wyrównany. Przypominał piłkarskie szachy. Wiedzieliśmy gdzie Górnik jest silny i w skuteczny sposób zneutralizowaliśmy atuty. Graliśmy bardzo dobrze taktycznie. Wydaje mi się, że byliśmy bardziej zdeterminowani od rywala. Szkoda, że znowu nie wykorzystaliśmy karnego. Szkoda, że nie wpadła do sieci piłka po uderzeniu przewrotką Rafała Rybińskiego, bo myślę że mielibyśmy bramkę sezonu. Wygraliśmy ale nie zamierzamy popadać w euforię, za tydzień przyjeżdża do Kobierzyc kolejna drużyna ze ścisłej czołówki tabeli Orkan Szczedrzykowice. To zwycięstwo dało nam na razie tylko 3 punkty. Dało nam również, mam nadzieję, sporą dawkę pewności siebie, która przełoży się na jeszcze lepszą i skuteczniejszą grę.