
Wirtualne biuro – co wchodzi w zakres usługi?
Podstawową usługą świadczoną w ramach wirtualnego biura jest przekazanie adresu, pod którym właściciel firmy może zarejestrować swoją działalność. Adres ten jest wówczas wykorzystywany do korespondencji, jak również celów marketingowych.
Usługa wirtualnego biura wykracza jednak daleko poza jedynie przekazanie adresu siedziby firmy. Korzystając z tego rozwiązania, przedsiębiorcy mogą zwykle liczyć na bogaty pakiet usług dodatkowych, dzięki którym prowadzenie biznesu staje się wygodniejsze. Wśród nich wymienia się m.in. obsługę recepcyjną, wirtualną asystentkę (gwarantującą kompleksowe wsparcie przy projektach firmowych i bieżących zadaniach) czy też customer service przy organizacji rozmaitych spotkań.
Niech nikogo nie zmyli nazwa – wirtualne biuro nie oznacza, że przedsiębiorca nie ma do niego fizycznego dostępu. Decydując się na tę usługę, firma otrzymuje bowiem również profesjonalną przestrzeń biurową i komfortowe warunki do pracy stacjonarnej. Pracownicy mogą wówczas korzystać z biura współdzielonego z innymi (świetna okazja do networkingu) i spotykać się z klientami w salach biznesowych lub organizować większe spotkania w salach konferencyjnych (np. szkolenia). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zakresu usług oferowanych przez wirtualne biuro, pomocne informacje możesz znaleźć na stronie: https://ideaplace.pl/wirtualne-biuro-wroclaw.
Wirtualne biuro – sposób na optymalizację kosztów w firmie?
Finanse mają priorytetowe znaczenie dla każdej firmy, a gdy przedsiębiorstwo jest dopiero w fazie swojego rozwoju – wówczas okazują się szczególnie istotne. W takim przypadku oczywistą potrzebą staje się optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. Tymczasem wydatki związane ze stałym wynajmem biura nie należą do najniższych – to jeden z kluczowych czynników, za sprawą których liczni przedsiębiorcy zaczynają interesować się usługą wirtualnego biura.
Chcąc porównać stałe comiesięczne koszty wynajmu wirtualnego i tradycyjnego biura, zdecydowanie korzystniej prezentuje się oferta wirtualnych przestrzeni. Jak wspomniano, wynajem pomieszczeń w biurowcu usytuowanym w centrum dużego miasta to wydatek solidnie obciążający budżet firmy. Natomiast korzystając z opcji wirtualnego biura, przedsiębiorca może zyskać prestiżowy adres w dużo atrakcyjniejszej cenie bez potrzeby rezygnowania z dotychczasowego standardu. Przy okazji odchodzą koszty związane z koniecznością zakupu mebli i wyposażenia biurowego, zatrudnienia asystentki czy serwisu sprzątającego – wirtualne biuro oferuje to wszystko w cenie pakietu.
Dodatkowo wiele firm ceni wirtualne biuro za większą elastyczność, gdzie sztywne, długoterminowe umowy zastępowane są przez możliwość dostosowywania wielkości czy liczby wynajmowanych przestrzeni do aktualnych potrzeb zespołu. Przedsiębiorca ma dzięki temu pewność, że nie przepłaca i nie musi wynajmować biur, które w danym momencie nie są użytkowane.