Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Powiat Wrocławski
Jechał koparką po „ekspresówce”,

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Nie dość, że wjechał na drogę ekspresową S-8 pojazdem wolnobieżnym, to dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania. Nierozważnego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego

Czasem przed wyjechaniem na drogi publiczne warto przypomnieć sobie ogólnie obowiązujące kierowców przepisy. Ulegają one bowiem zmianom, powstają nowe, a zdarza się, że po prostu o nich zapominamy, wszak prawo jazdy uzyskaliśmy już jakiś czas temu. Powtórzenie choćby ustawy Prawo o Ruchu Drogowym może uchronić nas przed popełnieniem wykroczenia, przestępstwa, a przede wszystkim wpłynie na nasze bezpieczeństwo. Niestety, prawdopodobnie o tym, co wolno, a czego nie wolno na drodze, nie wiedział 33-latek z Wrocławia, który koparko-ładowarką wjechał na drogę ekspresową S-8.

Ten nietypowy pojazd, który nie powinien poruszać się po tego typu trasie, zauważyli mundurowi z wrocławskiej drogówki, którzy tego dnia patrolowali tę popularną drogę. Koparka poruszała się po pasie awaryjnym „ekspresówki”, choć zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd wolnobieżny nie ma prawa korzystać z żadnego pasa drogi zakwalifikowanej do kategorii „S”. Policjanci w bezpiecznym miejscu przystąpili do kontroli zarówno pojazdu, jak i osoby siedzącej za jego kierownicą.

W podróż koparko-ładowarką wyruszył 33-letni mieszkaniec dolnośląskiej stolicy. Mężczyzna próbował się tłumaczyć, twierdząc, że nie miał świadomości, że tego typu pojazdem nie może poruszać się po drodze ekspresowej. Szybko wyszło na jaw, że nie tylko wykroczenie ma na swoim koncie nieodpowiedzialny kierowca.

Policjanci sprawdzili jego dane w systemach informatycznych, a odpowiedź okazała się bardzo niekorzystna dla kierującego maszyną budowlaną. Mężczyznę obowiązywał bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami, który kończy się dopiero w przyszłym roku. Wsiadając za kierownicę, naraził się więc na odpowiedzialność karną, w związku z możliwością popełnienia czynu z art. 244 Kodeksu karnego.

33-latek został zatrzymany. Oprócz grożącej mu kary nawet kilkuletniego pozbawienia wolności, mężczyzna otrzymał wysoki mandat karny. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie powiatu wrocławskiego
Express Wrocławski


polo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Niedziela 9 maja 2021
Imieniny
Grzegorza, Karoliny, Karola

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Ogłoszenia i oferty nieruchomości