Po raz dwunasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w naszym regionie. Tradycyjnie utrzymaliśmy się także w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni technicznych, tuż za Politechniką Warszawską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
Nasza uczelnia została sklasyfikowana na piątej lokacie w Polsce pod względem liczby publikacji i prestiżu naszych absolwentów wśród pracodawców. Zajmujemy też drugie miejsce w kraju w liczbie programów studiów w języku obcym.
Organizatorzy zestawienia ogłosili jednocześnie wyniki rankingu ogólnopolskiego oraz te podsumowujące najlepsze kierunki nauczania. W tym drugim zestawieniu kierunek Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej okazał się ponownie bezkonkurencyjny w skali kraju.
Na drugich miejscach w poszczególnych zestawieniach znalazły się dwa kierunki z Wydziału Chemicznego: Technologia chemiczna oraz Inżynieria chemiczna.
Na podium sklasyfikowane zostały również Architektura (Wydział Architektury), Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Górnictwo i geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny) Mechatronika (Wydział Mechaniczny).
Na wszystkie te kierunki wciąż mogą się rekrutować tegoroczni maturzyści. – Na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy 7240 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Dodatkowe 515 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych. Chętni mogą wybierać spośród 62 kierunków studiów, w tym dwunastu w języku angielskim.
W tym roku, w związku z przesunięciem terminów matur, nabór potrwa do 14 sierpnia.
21. edycja rankingu Fundacji Perspektywy uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Nad całością czuwa kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.