
Deweloper Womak rozpoczyna budowę nowej inwestycji przy znanym osiedlu Olimpia Port. W centrum znajdą się lokale handlowe, usługowe, powierzchnie biurowe i operator spożywczy – Lidl. Otwarcie planowane jest na II Q 2021 r.
Projektanci z pracowni PAG Pracownia Architektury Głowacki stanęli przed wyzwaniem postawionym im przez inwestora – firmę Womak – jak stworzyć przyjazne klientowi centrum handlowe, które wpisuje się w architekturę niskokondygnacyjnej zabudowy mieszkaniowej Swojczyc. Rozwiązaniem jest projekt Swoja Olimpia, gdzie na dwóch działkach powstanie dwukondygnacyjne centrum handlowe o łącznej powierzchni handlowej 10 000 mkw, 220 miejscami parkingowymi oraz 30 lokalami handlowo – usługowymi. Z początkiem roku generalne wykonawstwo zostało powierzone firmie Daldehog Poland Sp. z o.o.
Inwestycja przewiduje również szereg rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Duże przeszklenia zapewnią dostęp do dziennego światła słonecznego. Projekt przewiduje także stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz inteligentny system zarządzania budynkiem. „Nasze inwestycje zmierzają w kierunku tzw. inteligentnych budynków” – tłumaczy Dawid Prokop, Dyrektor Inwestycji Womak – „sterowanie centralami wentylacyjnymi, oświetleniem, dostępem i dozorem, czy odczyt liczników odbywa się za pośrednictwem inteligentnych systemów zarządzania budynkiem. Pozwala to na optymalizację kosztów i reakcję w czasie rzeczywistym na informacje np. o zbyt dużym zużyciu wody”.
W pierwszym etapie, którego otwarcie planowane jest na IIQ 2021 r. powstanie dyskont spożywczy Lidl wraz z lokalami uzupełniającymi jego ofertę, m.in. piekarnią i sklepem mięsnym, a także powierzchniami medycznymi i biurowymi. W kolejnym etapie, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, planowane są powierzchnie handlowo – usługowe z rozbudowaną strefą gastronomiczną oraz autorskim rozwiązaniem sportowo – rekreacyjnym.