Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 36 informacji. Wszystkie poniżej.

Akcja „Lato w mieście” zakończona »
Tekst opublikowany 2015-08-27, opracowanie rtr
Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, jak co roku, zorganizował akcję „Lato w mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogła uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym.
Zdjęć: 8  

Tegoroczny skup zbóż »
Tekst opublikowany 2015-08-27, opracowanie Janusz Kołodziej
Tegoroczny skup zbóż rozpoczął się 13 lipca. Jako pierwszy przyjmowany był rzepak.
Zdjęć: 2  

Zlikwidowana plantacja »
Tekst opublikowany 2015-08-27, opracowanie pol
Policjanci z Wrocławia wspólnie z funkcjonariuszami z Kątów Wrocławskich zlikwidowali na terenie powiatu wrocławskiego nielegalną uprawę konopi.
Zdjęć: 3  

Uniwersalna łódź płaskodenna powstała na PWr »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie otomedia.pl
Ewakuacja rannych, dowóz zaopatrzenia, gaszenie pożarów i służba patrolowa to tylko cześć zadań, które mogą być wykonywane przy użyciu nowoczesnej łodzi płaskodennej.
Zdjęć: 3  

Warsztaty ekologiczne w Myśliborzu »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie JB
W dniach 16-22 sierpnia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra" w Myśliborzu odbywały się warsztaty ekologiczne zorganizowane wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 9  

Złoty pociąg - mogą liczyć na nagrodę  »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek, Kancelaria Koksztys
Czy rzeczywiście pod Wałbrzychem stoi „Złoty pociąg”? To okaże się w najbliższych dniach. Teraz już jednak wiadomo, że jego odkrywcy mają podstawę, żeby domagać się nagrody.
Zdjęć: 1  

A gdyby tak… nie posłać dziecka do szkoły 1 września? »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek/Kancelaria Koksztys
Najczęściej do szkoły nie chcą chodzić sami zainteresowani czyli dzieci. Niewiele osób zastanawia się nad konsekwencjami zatrzymania dziecka w domu przez opiekunów i nie posyłania go do szkoły.
Zdjęć: 1  

Lato 2015: dokąd latamy najchętniej? »
Tekst opublikowany 2015-08-23, opracowanie otomedia.pl
Wakacje w pełni. Które kierunki były najpopularniejsze wśród podróżnych Portu Lotniczego Wrocław? Przedstawiamy mapę wakacyjnych przebojów zarówno wśród fanów połączeń niskokosztowych, jak i osób preferujących czartery.
Zdjęć: 1  

Rozpoczęło się 21. Bolesławieckie Święto Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie MB
W Rynku odbywają się jedne z największych w Europie targów ceramicznych, trwa budowa pieca plenerowego „Drzewo Ognia” autorstwa Mateusza Grobelnego.
Zdjęć: 26  

Skandaliczna „Żytnia” do prokuratury »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie otomedia.pl
Na profilu wódki opublikowano dramatyczna zdjęcie przedstawiające pięciu mężczyzn biegnących ze śmiertelnie rannym Michałem Adamowiczem. Na fotografii umieszczono napis: "Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią".
Zdjęć: 1  

Prośba o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci noworodka »
Tekst opublikowany 2015-08-16, opracowanie www.podlaska.policja.gov.pl
Być może ktoś rozpozna przedmioty, w które owinięte było ciało noworodka odnalezionego w minioną sobotę w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka i dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem.
Zdjęć: 3  

Kobierzycka Karta Dużej Rodziny  »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Bożena Noga
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach jest realizatorem programu „Kobierzycka Karta Dużej Rodziny na lata 2015-2020”. Informujemy, że po 6 miesiącach trwania programu już 100 rodzinom zostały wydane Kobierzyckie Karty Dużej Rodziny dla 518 uprawnionych osób.

Gimnazjum im. Zesłanców Sybiru na 4 miejscu w Polsce! »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Marta Trzeciakiewicz
W czerwcu odbyła się XI Ogólnopolska Gimnazjada Lublin 2015 w halowych grach zespołowych - koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. Brały w niej udział mistrzynie Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych - piłkarki ręczne z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Spotkanie dziennikarzy w Parku Szczodre »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Agnieszka Boruta
W Parku Szczodre odbyło się polsko-niemieckie regionalne spotkanie branżowe dla wszystkich osób związanych z mediami - Landskron-Media-Lounge Wrocław. Jego organizatorem była Państwowa Kancelaria Saksonii a gospodarzem gmina Długołęka.
Zdjęć: 2  

Zwycięstwo i 2. miejsce w rankingach Tygodnika Wprost »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Weronika Szwaj
3 sierpnia Tygodnik Wprost opublikował ranking gmin w których żyje się najlepiej. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich zwyciężyły Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 8  

Piknik w Maniowie Małym  »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Alicja Adamczak
W parku w Maniowie Małym odbył się piknik sportowo – edukacyjny dla dzieci. W ramach spotkania najmłodsi mieszkańcy uczestniczyli w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Andrzeja Pietruszkę (klub GZLZS „Wspólni”, radny Gminy Mietków).
Zdjęć: 9  

II Forum Inwestycyjne Powiatu Wrocławskiego »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie JB
Już 14 września na Zamku Topacz w Ślęzie na wspólnej debacie o inwestycjach w naszym regionie spotkają się przedstawiciele samorządów, instytucji, inwestorów i innych podmiotów uczestniczących w rynku sprzedaży nieruchomości w kraju i za granicą.
Zdjęć: 2  

Letni Piknik w Mietkowie już za nami »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Alicja Adamczak
Na terenie boisk sportowych Gminy Mietków odbyła się cykliczna impreza pod nazwą „Mietkowisko”, czyli Letni piknik na boisku i nad wodą.
Zdjęć: 11  

Rozbudowa szkoły w Smolcu za ponad 10 mln złotych zakończona »
Tekst opublikowany 2015-08-13, opracowanie Weronika Szwaj
7 sierpnia 2014 roku w Smolcu został uroczyście wmurowany kamień węgielny pod rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Kościelnej. Budowa zakończyła się zgodnie z planem - 30 czerwca 2015 roku.
Zdjęć: 7  

Iza Kunat – sportowy talent ze Śliwic »
Tekst opublikowany 2015-08-12, opracowanie Anna Chomicka
Rozmowa z wójtem Długołęki - Iwoną Agnieszką Łebek
Zdjęć: 2  

Dożynki Gminy Długołęka – będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie Anna Chomicka
Gmina Długołęka i sołectwo wsi Piecowice zapraszają do wspólnego pożegnania wakacji podczas Dożynek Gminy Długołęka. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Piecowicach (tuż za Kiełczowem).
Zdjęć: 1  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie fot: archiwum DRF
Największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Jury wybrało finalistów Blog Day 2015 »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
Z rekordową liczbą 172 zgłoszeń zakończył się pierwszy etap konkursu Blog Day 2015 – na najciekawsze blogi Dolnoślązaków. Jury wskazało już 20 finalistów.
Zdjęć: 1  

Zmiany w prawie budowlanym »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
1 lipca weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego. Celem zmian jest przyspieszenie procesu budowlanego poprzez skrócenie okresu oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę. Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa przybliża najważniejsze zmiany.

Czy będzie można przewalutować kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
W Sejmie została uchwalona ustawa o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej.

Nowy Komisariat Policji w Długołęce »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie pol
W Długołęce odbyło się uroczyste otwarcie komisariatu Policji po zakończeniu prac adaptacyjnych i modernizacyjnych. Remont zrealizowano ze środków budżetowych w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów oraz ze środków pozabudżetowych Urzędu Gminy Długołęka.
Zdjęć: 18  

Nadeszła Sahara i… zostanie »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie IMGW-PIB
Zdaniem IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu co najmniej do następnego piątku.

Kupić mieszkanie i wynająć studentowi »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie otomedia.pl
Studenci stanowią liczną grupę najemców mieszkań w Polsce. Dlatego osoby inwestujące na rynku nieruchomości starają się sprostać ich wymaganiom. Jak kupić mieszkanie z myślą o wynajmie studentom?
Zdjęć: 1  

Wrocławskie lotnisko – remont pasa startowego »
Tekst opublikowany 2015-08-06, opracowanie otomedia.pl
Przystosowanie lotniska do kategorii drugiej ILS, nowe zaplecze techniczne i dwa dodatkowe rękawy lotnicze. Właśnie ruszył remont drogi startowej i budowa nowego oświetlenia nawigacyjnego.
Zdjęć: 1  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ  »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie fot. archiwum DRF
Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Wakacje nad Bałtykiem – czyj portfel najmniej ucierpi? »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Polskie morze. Jedni nie wyobrażają sobie lepszego miejsca na wakacje - z sentymentu lub z powodu zasobności portfela. Inni wolą za „te same pieniądze” pozwiedzać zagranicę i łapać opaleniznę na bardziej egzotycznych plażach.
Zdjęć: 6  

Cypr atrakcyjnym kierunkiem, nie tylko turystycznym »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Skomplikowana sytuacja polityczna na północy Afryki skłania wielu turystów do wybrania innego miejsca wypoczynku. Naturalny wybór pada w tym wypadku na Cypr, który od lat jest sprawdzonym miejscem dla urlopowiczów z całej Europy.
Zdjęć: 5  

Kolekcja zaginionych kielichów na www.muzeumutracone.pl »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Już dziś w wirtualnym Muzeum Utraconym zamieszczona została nowa letnia wystawa utraconych dzieł sztuki „Kielichy”.
Zdjęć: 2  

Nadchodzi Sahara – nawet 37 stopni – jak przeżyć? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Na obszarze miasta i województwa dolnośląskiego prognozuje się od godz. 13.00 dnia 03.08 do 06.08 prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 33°C, temperatura minimalna od 16°C do 20°C.

Co kryje Montenegro? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Wyjątkowe plaże z widokiem na pasma górskie, James Bond w „Casino Royale”, pierwsza główna rola Brada Pitta, zagłębie piratów, zatoka w kształcie ust czy żabi śpiew. Co jeszcze kryje perła Bałkanów?
Zdjęć: 1  

Najlepsze półrocze w historii wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Ponad milion obsłużonych pasażerów i zwiększenie liczby podróżnych o blisko jedną piątą – to wyniki wrocławskiego lotniska z pierwszej połowy 2015 roku.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl