Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 55 informacji. Wszystkie poniżej.

Lotto - upodobania Polaków »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z danych statystycznych, wakacyjne miesiące sprzyjają zakreślaniu „szóstek” na kuponach Lotto. Jakoś tak się dzieje, że w lipcu i sierpniu chętniej i częściej udajemy się do kolektur.

Poznaj 5 zasad przyjemnego latania »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Dowiedz się, jak najkorzystniej kupić bilet, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, a wakacje zacząć już na lotnisku.
Zdjęć: 1  

Brave Kids 2015 oczami rodzin goszczących »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Przez dwa tygodnie przyjmowali w swoich domach młodych tancerzy z Ugandy i Brazylii, cyrkowców z St. Petersburga, artystki z Indii. Okazuje się, że to jedyny projekt, który tak łączy ludzi. Dlaczego? Oto odpowiedzi polskich rodzin biorących w nim udział.
Zdjęć: 4  

Stać nas na... pół metra mieszkania więcej niż 10 lat temu »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Bankier.pl
W 2005 roku za roczne średnie wynagrodzenie mogliśmy nabyć 4,2 metra kwadratowego mieszkania w stolicy.

Najazd ministrów »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie kprm
Prezentujemy przesłaną do naszej redakcji „Zapowiedź aktywności ministrów w związku z wyjazdową Radą Ministrów w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Rzeki mogą wezbrać »
Tekst opublikowany 2015-07-25, opracowanie IMGW
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW-PIB ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Klaster Bem na liście najszybszych komputerów świata »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie otomedia.pl
Działający we Wrocławskim Centrum Sieciowo–Superkomputerowym (WCSS) Politechniki Wrocławskiej klaster Bem znalazł się na 135. miejscu w rankingu 500 najpotężniejszych komputerów na świecie.

Szewczak: Grecja to studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie eNewsroom.pl
Działania przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie kryzysu greckiego nie spowodują rozwiązania problemu, a zaproponowane Grecji lekarstwo na wyjście z długów jest gorsze od choroby.

TOP 5 kierunków z Wrocławia odkrytych na nowo »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie otomedia.pl
Bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Na Kretę, Barcelonę czy Maderę można. Przedstawiamy TOP 5 miejsc, które warto poznać z zupełnie innej strony.
Zdjęć: 1  

Noc Horrorów »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie Agnieszka Boruta
7 sierpnia w Parku Szczodre będziemy się bać! A wszystko za sprawą Nocy Horrorów, organizowanej przez gminę Długołęka.
Zdjęć: 1  

Pomogli kitesurferowi »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie pol
Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdyż kitesurfer zaplątał się w olinowanie pod czaszą latawca i wzywał pomocy. Wspólny patrol - policjant z Wrocławia z funkcjonariuszem Straży Rybackiej i Urzędu Żeglugi Śródlądowej szybko podjęli działania ratownicze.

Udany sezon młodych zawodniczek KPR-u »
Tekst opublikowany 2015-07-17, opracowanie Wojciech Duczek
Sezon 2014/2015 dobiegł końca. Seniorki po okresie roztrenowania są już na urlopach, a ich młodsze koleżanki rozpoczęły wakacje. Z tej perspektywy można się pokusić o podsumowanie sezonu młodych kobierzyckich piłkarek ręcznych.
Zdjęć: 1  

Jubileusz 30 lat kapłaństwa  »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Elżbieta Gajda
Dzień imienin ks.proboszcza Ireneusza Alczyka stał się okazją, by w sposób szczególny dziękować Dobremu Bogu za Jego obecność w parafii i kościele pod wezwaniem Najświętszej MariiPanny w Tyńcu Małym już od 19 lat.
Zdjęć: 1  

Zakończone kolejne gminne inwestycje »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Wydział PRiI
Zakończona i odebrana została budowa drogi Smolec – Krzeptów, która odsunęła tranzytowy ruch samochodowy od budynków mieszkalnych. zwiększając bezpieczeństwo w ruchu drogowym na osiedlu w Smolcu.
Zdjęć: 4  

Rozbudowa cmentarza w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Wydział PRiI
Trwają prace przy rozbudowie cmentarza w Kątach Wrocławskich. Pogoda sprzyja wykonawcy w realizacji inwestycji, a postęp robót zauważalny jest gołym okiem.
Zdjęć: 2  

Udana piłkarska wyprawa piłkarzy do czeskich Koberic »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Wojciech Duczek
Bardzo udała się wyprawa do czeskich Koberic zespołu oldboyów Polonii Jaszowice, którzy w ramach współpracy zaprzyjaźnionych gmin reprezentowali naszą Gminę w turnieju piłkarskim.
Zdjęć: 1  

25-lecie pracy ks. dr Andrzeja Ćwika »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Henryk Łoposzko
Z inicjatywy Rady Parafialnej została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji ks. Prałata dr Andrzeja Ćwika, który obchodził 25-lecie pracy w parafii pod wezwaniem Bożego Ciała i Matki Bożej Częstochowskiej w miejscowości Wierzbice.
Zdjęć: 1  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie źródło: MSW
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Zdjęć: 1  

Topacz Miasto Dzieci - po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Już po raz trzeci w miejscowości Ślęza istnieje Miasto Dzieci. Podczas dwóch, jednotygodniowych turnusów półkolonii, dzieci stworzyły własne kolorowe miasteczko, w którym praca, zarabianie i podejmowanie ważnych decyzji to jedna wielka zabawa.
Zdjęć: 3  

Młodzież ruszyła na Kresy »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie AZ
8 lipca już po raz szósty uczniowie dolnośląskich szkół wyruszyli na Kresy, aby porządkować polskie zaniedbane i zapomniane nekropolie.
Zdjęć: 1  

Obrady Starostów Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie AZ
We wrocławskim Starostwie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Dolnośląscy starostwie już po raz szósty w tym roku spotkali się, aby omówić kluczowe zagadnienia i aktualne problemy, z jakimi zmagają się powiaty w naszym regionie.
Zdjęć: 3  

Piąta wycieczka rowerowa »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie gk
W piątej z kolei wycieczce rowerowej grupa cyklistów z Kątów Wrocławskich biła własne rekordy zwiększając ilość przejechanych kilometrów do blisko 30.
Zdjęć: 4  

Wypadek na A4  »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie OSP Żórawina
14 lipca o godz. 19 Stanowisko Kierowania KM PSP we Wrocławiu przekazało strażakom OSP Żórawina zgłoszenie o wypadku drogowym na 165 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.
Zdjęć: 3  

Dwa pożary i wypadek  »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie OSP Żórawina
Sobota, 11 lipca, okazała się dla strażaków OSP Żórawina bardzo pracowitym dniem. Od południa do godzin wieczornych trzykrotnie wyjeżdżali do różnych zdarzeń związanych m.in.: pożarem samochodu na autostradzie A4, wypadkiem oraz wypalaniem pozostałości roślinnych.
Zdjęć: 7  

Ścieżka edukacyjna na zrekultywowanym wysypisku w Stróży »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie AR
Zakończono budowę ścieżki edukacyjnej, będącej przedmiotem działań DIS Sp. z o.o. w ramach projektu „Rekultywacja dolnośląskich składowisk odpadów komunalnych”.
Zdjęć: 4  

Festyn Rodzinny w Pożarzycach »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie ug
Mieszkańcy wsi Pożarzyce zorganizowali z własnej inicjatywy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała imprezom plenerowym jednak pomimo deszczu przybyło liczne grono mieszkańców wraz z rodzinami.
Zdjęć: 4  

Mini Liga Mistrzów 2015 w Jordanowie Śl. – XVIII EDYCJA - za nami »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie Rafał Zarzycki
Turniej piłki nożnej, którego XVIII edycja odbyła się 28 czerwca 2015 roku na boisku szkolnym w Jordanowie Śl., zgromadził 27 drużyn 3-4 osobowych – 91 zawodników i piłkarek, oraz ponad dwie setki publiczności.
Zdjęć: 39  

Budowa zbiornika wody uzdatnionej »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie ug
Trwają prace przy budowie zbiornika wody uzdatnionej na stacji uzdatniania wody w Jordanowie Śląskim. Jest to II etap modernizowania stacji.
Zdjęć: 5  

Wał przeciwpowodziowy w Wilczycach »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie Anna Chomicka
Powodzie, które nawiedziły województwo dolnośląskie w 1997 i 2010 r., obnażyły słabe strony dotychcza­sowych zabezpieczeń przeciwpo­wodziowych. W efekcie powstał program zapobiegawczy, mający na celu ochronę przeciwpowo­dziową dorzecza Odry.
Zdjęć: 1  

Dopalacze zabijają »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie pol
W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Barszcz Sosnowskiego – skutki zaniedbań mogą być tragiczne »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie dr Zygmunta Dajdok
Silne poparzenia, reakcje alergiczne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory, a nawet śmierć – o skutkach kontaktu z toksyczną rośliną mówi się ostatnio w całym kraju.
Zdjęć: 3  

Bankier.pl proponuje Kwotę Wolną od Wszystkiego »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie Bankier.pl.
W przededniu wyborów parlamentarnych politycy prześcigają się w składaniu propozycji dla obywateli. My też postanowiliśmy dorzucić swoje trzy grosze, dlatego Bankier.pl proponuje wprowadzenie Kwoty Wolnej od Wszystkiego.

Zawodnicy UKS Academy Kiełczów zagrają w nowych strojach »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
UKS Academy Kiełczów jest młodym klubem piłkarskim, ale jego zawodnicy już pokazali swój zapał i pasję do piłki. Niebawem piłkarze zaprezentują się w nowych strojach, przekazanych im w czerwcu przez firmę odzieżową KiK – nowego partnera klubu.
Zdjęć: 1  

Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych.
Zdjęć: 1  

Można już płacić kartą płatniczą »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie JB
Od lipca interesanci Wydziału Komunikacji wrocławskiego Starostwa mogą już dokonywać płatności kartą płatniczą. Do ich dyspozycji zostało oddanych 8 terminali płatniczych.
Zdjęć: 1  

Sukces strażaków z Borowej »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie ug
Ochotnicza Straż Pożarna z Borowej zajęła I miejsce w plebiscycie „Szukamy najlepszej OSP na Dolnym Śląsku” organizowanym przez wydawcę „Gazety Wrocławskiej”.
Zdjęć: 2  

Przemycał 50 kilogramów amfetaminy »
Tekst opublikowany 2015-07-07, opracowanie pol
50 kilogramów amfetaminy oraz 10 tysięcy tabletek extasy zabezpieczyli policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami z Wrocławia oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymany mężczyzna przemycał narkotyki w ciężarówce z wieprzowiną.
Zdjęć: 9  

Policjanci świadkami cudu nad Bajkałem »
Tekst opublikowany 2015-07-07, opracowanie pol
W dwóch różnych sytuacjach policjanci z wrocławskiego Komisariatu Wodnego brali udział w ratowaniu osób, które będąc pod wpływem alkoholu, znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu.

Irlandzkie nieruchomości ostro w górę! »
Tekst opublikowany 2015-07-04, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
Dane zebrane przez portal Global Property Guide dotyczące zmian cen nieruchomości w ostatnim kwartale 2014 r. przedstawiają obraz rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie. Na naszym kontynencie wzrost cen zauważalnie przyspieszył.
Zdjęć: 1  

Uwaga na barszcz Sosnowskiego!  »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie um
Urząd Miejski w Siechnicach apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z barszczem Sosnowskiego, który występuje między innymi na terenie gminy Siechnice: na polach, poboczach dróg, łąkach, dolinach rzek, obrzeżach lasów, a także w opuszczonych sadach, ogrodach, gospodarstwach.
Zdjęć: 1  

Coś dla ekologa, czyli fotografia przyrodnicza w plenerze »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie Marzena Cempa-Lubieniecka
Projekt ekologiczny ORNITOLOGICZNY ASPEKT FORM OCHRONY PRZYRODY został zrealizowany w formie dwudniowego wyjazdu uczniów klas biologicznych Liceum Ogólnokształcącego w Sobótce oraz klasy Technikum kształcącej w zawodzie technik obsługi turystycznej.
Zdjęć: 1  

II Konferencja podsumowująca wyniki projektu  »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie FPR
W siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyła się II Konferencja podsumowująca wyniki projektu pn. ”Studium spójności funkcjonalnej we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym”.
Zdjęć: 3  

Forum Organizacji Pozarządowych w Starostwie »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie DL
30 czerwca odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Jednogłośne absolutorium »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie ug
29 czerwca w gminie Długołęka odbyła się kolejna sesja rady gminy. Sesja wyjątkowa, gdyż decydująca o absolutorium dla wójta gminy.
Zdjęć: 2  

Mrozu i Urszula wystąpili w Szczodrem »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie Ewelina Anisimowicz
XIV Dni Gminy Długołęka już za nami! Tak jak każdego roku, w ostatnią niedzielę czerwca, do parku w Szczodrem przyjechało tysiące miłośników dobrej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery.
Zdjęć: 5  

Świetlice Środowiskowe witają wakacje  »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie KK
Na terenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy odbyło się uroczyste powitanie wakacji.
Zdjęć: 4  

Interesujące tablice  »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie ug
W miejscach gdzie kręcono trylogię filmów Sylwestra Chęcińskiego (Sami swoi, Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć) postawiono z inicjatywy Dobrzykowickiego Stowarzyszenia Samych Swoich tablice.
Zdjęć: 2  

Koncert chóru SanctusAndreus w Zamku Topacz »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie Sylwia Pelczyk
Chór parafialny SanctusAndreus z Bielan Wrocławskich pod dyrekcją Agnieszki Niezgody wykonał koncert muzyki różnego rodzaju.
Zdjęć: 1  

Forum przedsiębiorców Gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie Janusz Kołodziej
W siedzibie Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Kobierzyckiej w Bielanach Wrocławskich odbyło się forum dyskusyjne pod nazwą „Instrumenty wsparcia oraz rozwoju firm”, w którym uczestniczyło ponad 70 przedsiębiorców z Gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Uwaga nadchodzi Sahara »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu ostrzega!

Piknik w Samorządowym Żłobku w Siechnicach  »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie rtr
26 czerwca odbył się Piknik dla rodziców i naszych podopiecznych. Było tłoczno, gwarno, wesoło i radośnie.
Zdjęć: 11  

Kolizja w Żórawinie  »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie OSP Żórawina
Strażacy OSP Żórawina zostali wezwani do kolizji drogowej na skrzyżowaniu Alei Niepodległości i ulicy Wrocławskiej w Żórawinie.
Zdjęć: 3  

Konkurs literacko-fotograficzny  »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
17 czerwca odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu „Literatura w życiu codziennym”.
Zdjęć: 4  

„I TY możesz zostać radosnym misjonarzem”  »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie Elżbieta Gajda
Pod takim hasłem nawiązującym do IV Krajowego Kongresu w Warszawie „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” zorganizowano Misyjne Spotkanie Pokongresowe w parafii p.w. Św. Filomeny w Gniechowicach.
Zdjęć: 18  

Deszcz nagród dla MOW w Sobótce »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie JB
O nagrodach przyznawanym podopiecznym Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce pisaliśmy już niejednokrotnie.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl