Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 56 informacji. Wszystkie poniżej.

Bułgaria i Turcja zamiast Tunezji »
Tekst opublikowany 2015-06-30, opracowanie JK
Polscy turyści wybierają przede wszystkim Bułgarię i Turcję w zamian za Tunezję, kierując się przede wszystkim porównywalnym kosztem imprezy.
Zdjęć: 1  

Kto kupuje mieszkania w wakacje? »
Tekst opublikowany 2015-06-30, opracowanie Opracowanie Marcin Jańczuk
W wakacje rynek mieszkaniowy nie próżnuje. Klienci deweloperów i pośredników przeznaczają urlopy na poszukiwanie własnego M, a do zakupów przystępują gotówkowi kupujący. Z uwagi na sezon urlopowy muszą się liczyć z wydłużeniem czasu samej transakcji.
Zdjęć: 1  

Kradli luksusowe auta »
Tekst opublikowany 2015-06-29, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi członkom grupy przestępczej, rozpracowanej przez wrocławskich policjantów, a zajmującej się kradzieżami samochodów.
Zdjęć: 2  

Zdolna Adrianna laureatką »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie ug
Adrianna Perka uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim z gminy Czernica - laureatką IV edycji konkursu „ Rysuję PROW 2007-2013”.
Zdjęć: 1  

Historyczny sukces Skry »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie ug
Drużyna „Skry” Wojnowice osiągnęła historyczny sukces w postaci awansu do klasy „A” rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2014/2015.
Zdjęć: 1  

Budowa drogi Smolec - Krzeptów »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Wydział PRiI
Dobiega końca budowa drogi Smolec – Krzeptów. W chwili obecnej prowadzone są przez firmę Eurovia Polska SA roboty związane z oznakowaniem drogi oraz prace porządkowe.
Zdjęć: 1  

Dzień Mamy i Taty w Górzycach »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Joanna Krzyżańska
W świetlicy wiejskiej w Górzycach odbył się Dzień Mamy i Taty, zorganizowany przez uczestników świetlicy środowiskowej „Kuźnia”, który był wyrazem miłości, szacunku i podziękowania wobec rodziców.
Zdjęć: 1  

Rozbudowa szkoły w Smolcu »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Krzysztof Zaniewski, PRiI
Tak jak szybko przebiegają pracę budowlane przy rozbudowie szkoły w Smolcu, tak też szybko zbliżamy się ku końcowi tej inwestycji. Obecnie trwają już prace przy zagospodarowaniu terenu.
Zdjęć: 1  

W 200 rocznicę zwycięstwa pod Waterloo »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Stanisław Cały
18 czerwca przypadała 200 rocznica zwycięstwa wojsk sprzymierzonych nad armią Napoleona pod Waterloo.
Zdjęć: 14  

Piknik rodzinny w Karwianach »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie ug
W podwrocławskiej wsi Karwiany odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” (Janusz Korczak), zorganizowany przez sołtysa wsi Karwiany-Komorowice, Tomasza Krzywdę oraz Radę Sołecką.
Zdjęć: 15  

Historia pewnej kaczki … i dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Zdjęcia: Adam Polit
W basenie przeciwpożarowym w Świętej Katarzynie, w samym centrum miejscowości, zamieszkała kaczka krzyżówka wraz z dziewięciorgiem młodych.
Zdjęć: 2  

Siechnice wysoko w rankingu „Forbesa" »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie um
Podczas Kongresu Regionów, który odbywał się 17 czerwca we Wrocławiu, burmistrz Siechnic Milan Ušák odebrał cenne wyróżnienie dla gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Wrocławskiego  »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie sp
Na ostatniej sesji, 18 czerwca, Radni Powiatu Wrocławskiego udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu za rok 2014.
Zdjęć: 3  

Złote gody – niezwykłe święto »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Maria Okraszewska
„Pragnę złożyć na Państwa ręce serdeczne gratulacje z okazji wspaniałej 50 rocznicy ślubu, którą obchodzicie w tym roku. Złote Gody to niezwykłe święto, które jest Państwa osobistym sukcesem, ale również radością i przykładem dla najbliższych…
Zdjęć: 1  

Długołęka - Święto gminy »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Agnieszka Boruta
XIV Dni Gminy Długołęka zbliżają się wielkimi krokami. 28 czerwca (niedziela) w parku Szczodre nie zabraknie dobrej atmosfery i świetnej rozrywki.
Zdjęć: 1  

Walka czterdziestu zaprzęgów »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Agnieszka Boruta
W dniach 27-28 czerwca po raz 14. będziemy mogli podziwiać zawodników w konkurencji powożenia. Do Siedlca (gm. Długołęka) zjedzie się ponad 40 zaprzęgów!
Zdjęć: 1  

Mietków gmina na fali! »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Agnieszka Wesołowska
Plaża, słońce i śpiew... wszystko czego można chcieć od lata. Za nami kolejna plenerowa impreza muzyczna MARINOWANIE MIETKÓW.
Zdjęć: 5  

Festyn rodzinny w Żórawinie  »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie OSP Żórawina
W niedzielę, 14 czerwca na terenie parku obok szkoły podstawowej w Żórawinie odbył się festynie rodzinnym. Impreza trwająca od godziny 12 do 17-nastej zgromadziła wiele rodzin wraz z dziećmi.
Zdjęć: 3  

Śmierć w Jarosławicach  »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie OSP Żórawina
17 czerwca przed godziną 18 żórawińscy strażacy OSP otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Jarosławice.
Zdjęć: 3  

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2015-06-25, opracowanie Maria Okraszewska
Rada Gminy Kobierzyce podczas IX sesji 25 czerwca udzieliła wójtowi gminy Kobierzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014 i zatwierdziła sprawozdanie finansowe gminy za rok 2014.
Zdjęć: 2  

Droga Blizanowice – Trestno – Wrocław od piątku - zamknięta »
Tekst opublikowany 2015-06-24, opracowanie um/otomedia
Kilka tygodni temu burmistrz Siechnic Milan Ušak zapowiedział zamknięcie drogi między Blizanowicami, Trestnem i Wrocławiem. - Próbuję zainteresować problemem inne samorządy – mówił wówczas Milan Ušak. Decyzja zapadła. Poniżej komunikat.
Zdjęć: 3  

Festyn integracyjny w Domu Dziecka  »
Tekst opublikowany 2015-06-24, opracowanie PCPR,FPR
Na terenie Domu Dziecka im. św. Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich, 20 czerwca odbył się Festyn Integracyjny mający na celu integrację wychowanków, pracowników Domu Dziecka ze społecznością lokalną, a także zapewnienie zabawy dzieciom i ich rodzinom.
Zdjęć: 4  

Strażackie zmagania »
Tekst opublikowany 2015-06-24, opracowanie ZK,FPR
20 czerwca na terenie Stadionu GKS Żórawina odbyły się sportowo-pożarnicze zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wrocławskiego. W zmaganiach uczestniczyło 130 druhen i druhów, reprezentujących łącznie 6 gmin powiatu.
Zdjęć: 5  

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia  »
Tekst opublikowany 2015-06-24, opracowanie otomedia.pl
W dniach 8-18 lipca odbędzie się 6. edycja akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Młodzież oraz wolontariusze z Dolnego Śląska porządkują, remontują i ratują polskie nekropolie na Ukrainie. Wspierają i odwiedzają naszych rodaków z Kresów.
Zdjęć: 7  

Uroczyste wręczenie medali »
Tekst opublikowany 2015-06-24, opracowanie um
Urząd Stanu Cywilnego w Kątach Wrocławskich wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla par z terenu Gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Wakacyjne hity wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2015-06-23, opracowanie otomedia.pl
Alicante, Bolonia i Barcelona – tak wygląda zestawienie najpopularniejszych południowych kierunków z Wrocławia na początku sezonu letniego. Wśród czarterów niezmiennie lubiane są kurorty Grecji, a nowym hitem może zostać portugalskie Faro.
Zdjęć: 1  

Rodzice dzieciom – dzieci rodzicom »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie BMil
W Milinie świętowano razem „Dzień Dziecka” i „Dzień Matki”. Dzieci tradycyjnie przygotowały mamom program artystyczny, były wierszyki, piosenki oraz prezentacja zdjęć, która wzruszyła niektórych rodziców do łez.
Zdjęć: 11  

Mietkowska prezentacja w Warszawie »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie BM
Uczennice z gimnazjum w Mietkowie brały udział w OPPM czyli Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych.
Zdjęć: 4  

Groźne Tygrysy wyszarpały 5 medali!  »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie kh
Międzynarodowe Zapaśnicze Mistrzostwa w zapasach klasycznych - Brójce 2015. Sensacyjne wyniki podopiecznych trenerów Hieronima Kurysia i Grzegorza Graczykowskiego z UKS TYGRYSY Kąty Wrocławskie. Zdobyli aż pięć medali, w tym dwa złote.
Zdjęć: 5  

Kacper Dwoiczko Mistrzem Polski w judo  »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie BZ
20 czerwca Luboniu koło Poznania odbyły się III Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych. Zawodnik z naszego Dojo – Kacper po dwóch wygranych walkach zdobył złoty medal.
Zdjęć: 7  

Szukają zaginionej kobiety »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie pol
Zaginiona wyszła z mieszkania przy ul. Paderewskiego 18 czerwca 2015 r. ok. godz. 12:00 na spacer po osiedlu i nie powróciła.
Zdjęć: 1  

Jeśli rozpoznajesz - zadzwoń »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie pol
Policjanci z komendy powiatowej w Oleśnicy poszukują osobę podejrzewaną o napad rabunkowy, do którego doszło na stacji paliw w Twardogórze (pow. oleśnicki). Sprawca po tym jak przyjechał na stacje motocyklem, grożąc przedmiotem przypominającym broń, skradł pieniądze, a następnie odjechał z miejsca przestępstwa. Osoby, które posiadają informację na temat zdarzenia bądź znają miejsce pobytu sprawcy proszone są o kontakt z oleśnicką policją.
Zdjęć: 3  

Rozpracowana grupa przestępcza zajmującą się kradzieżami samochodów »
Tekst opublikowany 2015-06-22, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi członkom grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochód, głównie z grupy volkswagena. W sprawie zatrzymano 5 osób. Podejrzani, którzy usłyszeli już zarzuty włamań do samochodów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych, działali na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Zdjęć: 9  

Najbardziej zadłużeni posłowie »
Tekst opublikowany 2015-06-16, opracowanie Bartłomiej Dwornik/Money.pl
Łącznie długi posłów przekraczają 122,5 mln zł - podaje portal Money.pl. Ma je zdecydowana większość, bo 290 na 460 parlamentarzystów. Średnio na posła wychodzi ponad 422,6 tys. zł. Jednak największe przekraczają 9 mln zł.

Potrzebna pilna pomoc! »
Tekst opublikowany 2015-06-16, opracowanie red
Pani Halina Pawłowska, nauczycielka z SP w Szczodrem, pilnie potrzebuje naszej pomocy. W maju wykryto u niej złośliwego guza mózgu – glejaka wielopostaciowego IV stopnia.
Zdjęć: 2  

Odszedł Feliks Cały »
Tekst opublikowany 2015-06-15, opracowanie red.
Ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że zmarł Ś.P. Feliks Cały. Człowiek prawy, uczynny i pomocny bliźnim. Jeden z pionierów, mocno wpisany w powojenne dzieje naszego regionu.

Wizyta partnerska niemieckiej delegacji z Powiatu Borken »
Tekst opublikowany 2015-06-12, opracowanie JB
9 czerwca rozpoczęła się wizyta partnerska niemieckiej delegacji Powiatu Borken w powiecie wrocławskim. Tegoroczna wizyta skoncentrowana jest wokół tematyki gospodarczej.
Zdjęć: 4  

XIV Dni Gminy Długołęka  »
Tekst opublikowany 2015-06-12, opracowanie Agnieszka Boruta
Zbliżają się wielkimi krokami. 28 czerwca (niedziela) w parku Szczodre nie zabraknie dobrej atmosfery i świetnej rozrywki. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Zdjęć: 1  

Unijne środki – kolejny duży sukces »
Tekst opublikowany 2015-06-12, opracowanie ug
Gminie Długołęka udało się pozyskać kolejne środki unijne - tym razem na projekt pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w Kiełczowie (w części ul. Wilczyckiej z sięgaczami, w sięgaczu ul. Wrocławskiej oraz w części ul. Szkolnej )”.

Sukces zapaśników »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie Kamila Cichowska
Grad medali naszych zapaśników podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody rozegrano w SP 68 we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze stowarzyszeniem DEPB »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie JB
8 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu zostało zorganizowane spotkanie władz Powiatu Wrocławskiego z przedstawicielami powiatu Borken z Niemiec oraz sąsiadującego z nim regionu holenderskiego.
Zdjęć: 3  

Dyplomacja ekonomiczna »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie JB
„Dyplomacja ekonomiczna - wymiar samorządowy” – pod takim hasłem we Wrocławiu odbyła się debata zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu i Kapitał Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Warsztaty rzeźbiarskie »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie JB
2 czerwca odbyły się XX już Warsztaty Rzeźbiarskie zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Kolejny Piknik rodziny za nami »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie mr
Mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny. Tak było w Siechnicach podczas kolejnego Pikniku Rodzinnego.
Zdjęć: 9  

Rośnie szkoła w Wysokiej »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie Janusz Kołodziej
Trzy pytania do Ryszarda Pacholika - wójta gminy Kobierzyce
Zdjęć: 4  

Piknik modelarski »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie ug
Gmina Długołęka oraz sołectwo Bąków zapraszają na piknik modelarski, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 10.30 na boisku.
Zdjęć: 1  

Srebro na Gimnazjadzie »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie KJ
Reprezentacja chłopców z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kamieńcu Wrocławskim odniosła ogromny sukces zdobywając srebrne medale oraz tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska w Dolnośląskim Finale Gimnazjady Młodzieży w streetballu organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy.
Zdjęć: 1  

XIX edycja Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Znamy nominatów »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie otomedia.pl
Po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście regionu.
Zdjęć: 1  

Festiwal 4 żywiołów  »
Tekst opublikowany 2015-06-11, opracowanie Stanisław Cały
Stowarzyszenie Lider A4 obejmuje swym działaniem cztery gminy powiatu wrocławskiego - Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina. W ramach tego programu współpracują ze sobą mieszkańcy, organizacje, stowarzyszenia, instytucje, przedsiębiorcy.
Zdjęć: 52  

Okulary od Dolnoślązaków trafiły do Zachodniej Syberii »
Tekst opublikowany 2015-06-09, opracowanie otomedia.pl
Od 1 do 5 czerwca po raz trzeci odbyła się akcja „Okulary dla Syberii. W tym roku niemal 300 par okularów trafiło do Polonii w okolicach Tomska.
Zdjęć: 6  

Dotacje unijne – druga strona medalu »
Tekst opublikowany 2015-06-09, opracowanie Źródło: Dotacjomat.pl
O funduszach unijnych mówi się dużo. Zwykle mówi się dobrze. Wystarczy rozejrzeć się wokół i podziwiać infrastrukturę stworzoną dzięki środkom unijnym.

Szkoła z Sobótki nagrodzona „Cyfrową Klasą”  »
Tekst opublikowany 2015-06-09, opracowanie otomedia.pl
Ponad 1300 osób wzięło udział w finale 2. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania” na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród nich znaleźli się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce.
Zdjęć: 5  

30 firm poszkodowanych przez grupę wyłudzającą pożyczki »
Tekst opublikowany 2015-06-06, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci rozbili grupę, podejrzaną o szereg oszustw i wyłudzeń pożyczek internetowych. Funkcjonariusze udowodnili kobiecie oraz dwóm mężczyznom ponad 100 takich przestępstw. Sprawcy posługując się cudzymi danymi osobowymi oszukali blisko 30 firm pożyczkowych na ponad 100 tysięcy złotych.

Port Lotniczy Wrocław:15% wzrostu w maju »
Tekst opublikowany 2015-06-03, opracowanie otomedia.pl
Wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego, a największy w przypadku połączeń czarterowych - tak prezentują się majowe statystyki wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Jak to się robi we Wrocławiu, czyli ślubne fakty i ciekawostki z dolnośląskiego »
Tekst opublikowany 2015-06-02, opracowanie MR
Z każdym rokiem spada ilość zawieranych małżeństw, natomiast wzrasta ilość rozwodzących się par. Mimo to tematyka ślubna jest nadal bardzo popularna wśród Polaków.
Zdjęć: 1  

Nielegalnie rozpowszechniali filmy »
Tekst opublikowany 2015-06-01, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która rozpowszechniała nielegalnie filmy. Straty zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 5 milionów złotych
Zdjęć: 12  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl