Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Grypa groźniejsza niż ebola? »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie otomedia.pl
Wirus eboli wzbudza wielkie emocje. Do tego stopnia, że zapominamy o zagrożeniach, jakie nas realnie dotyczą. Jednym z nich jest grypa, która bez wystarczającej profilaktyki może szybko się rozprzestrzenić.

W Bolesławcu nie będzie podatku! »
Tekst opublikowany 2014-10-29, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie zwolnień przedmiotowych od podatku od nieruchomości.
Zdjęć: 2  

Rekordowy sezon wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2014-10-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe loty krajowe, rozbudowana siatka dla biznesu i najbardziej pożądane kierunki niskokosztowe – w sumie 35 połączeń, czyli aż 7 więcej niż w ubiegłym roku. Tak bogatego zimowego rozkładu w Porcie Lotniczym Wrocław jeszcze nie było.
Zdjęć: 1  

Nowa odsłona Zieleńca »
Tekst opublikowany 2014-10-24, opracowanie otomedia.pl
Największy w Kotlinie Kłodzkiej ośrodek narciarski szykuje w nowym sezonie wiele zmian. Narciarze i snowboardziści, którzy odwiedzą Zieleniec, będą mogli skorzystać m.in. z jednego karnetu na wszystkie wyciągi.

Andrzej Fiałkowski najlepszym tenisistą »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie pp
Rozegrano Turniej Tenisa ziemnego Masters A. Na kortach spotkało się 8 najlepszych tenisistów I i II Ligi. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach.
Zdjęć: 1  

Modernizacja placu zabaw w Rzeplinie »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie Mateusz Królewicz
Zakończyła się "Modernizacja szkolnego placu zabaw w Rzeplinie" współfinansowana z Rządowego Programu "Radosna Szkoła".
Zdjęć: 4  

Rozbudowa szkoły w Kiełczowie nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie Adrian Walczyk
Wzrasta tempo pracy przy rozbudowie szkoły podstawowej w Kiełczowie. Firma realizująca inwestycję zakupiła dodatkowy sprzęt i zatrudniła kolejnych pracowników. Efekty widać gołym okiem.
Zdjęć: 1  

Świetlica w Godzieszowej już prawie gotowa »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie Adrian Walczyk
Program budowy świetlic w gminie Długołęka nabiera coraz większego tempa. Na początku listopada odbędzie się uroczyste otwarcie świetlicy w Godzieszowej, a w przyszłym tygodniu zostanie wmurowany akt erekcyjny pod budowę obiektu w Stępinie.
Zdjęć: 1  

Aby smacznie, aby zdrowo »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie Tekst/fot. Anna Górniak
W świetlicy wiejskiej w Wawrzeńczycach dzięki inicjatywie lokalnej pomysłu Walentyny Gulbińskiej, odbyły się integracyjne, międzypokoleniowe warsztaty kulinarne z potańcówką, będące częścią projektu Dom Kultury+ - Inicjatywy lokalne.
Zdjęć: 12  

Dzień Sandacza nad Zalewem Mietkowskim »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie Tekst/fot. Anna Górniak
Na terenie Stanicy PZW w Borzygniewie odbyła się kolejna impreza w ramach programu Dom Kultury+ - Inicjatywy lokalne „Dzień Sandacza nad Zalewem Mietkowskim“.
Zdjęć: 12  

70 uczniów i studentów otrzymało stypendia  »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie ug
W ramach Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce zostały po raz dwunasty przyznane stypendia. Uroczystość odbyła się w GCKiS w Kobierzycach. Stypendyści wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi wypełnili po brzegi salę widowiskową.
Zdjęć: 1  

Udany radioranek »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie um
W Przedszkolu Publicznym w Kątach Wrocławskich zostały zorganizowane warsztaty i zabawa w żywe radio.
Zdjęć: 5  

Jaguars Kąty Wrocławskie »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie um
W Kątach Wrocławskich na stadionie sportowym odbyło się pierwsze ogólnopolskie szkolenie dla zawodników futbolu amerykańskiego.
Zdjęć: 4  

Wójt gminy Czernica odznaczony »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie ug
Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w Auli Leopoldyńskiej we Wrocławiu zostały wręczone nagrody Ministra Edukacji Narodowej i DKO, medale Komisji Edukacji Narodowej, krzyże zasługi oraz medale za długoletnią służbę.
Zdjęć: 1  

Siechnice magnesem dla biznesu »
Tekst opublikowany 2014-10-23, opracowanie um
W Warszawie gmina Siechnice otrzymała certyfikat Programu Promocji Samorządów "Magnesy dla Biznesu" 2014.
Zdjęć: 2  

Jesienne narty na lodowcach  »
Tekst opublikowany 2014-10-22, opracowanie JK/fot:TRAVELPLANET.PL
Choć w Tatrach i Beskidach spadły już pierwsze płatki śniegu, do sezonu narciarskiego jeszcze dwa miesiące. Spragnieni białego szaleństwa mogą jednak już rozpoczynać go na alpejskich lodowcach.

Złoto i srebro dla Wiktorii »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie KK
Trzynastoletnia Wiktoria Król będąca członkiem Królewskiego Klubu Jeździeckiego "Wiktoria" z Chrzanowa w gm. Kobierzyce odnosi coraz większe sukcesy.
Zdjęć: 2  

Jednośladem po Długołęce - rajd rowerowy »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie Adrian Walczyk
Gmina Długołęka zaprasza wszystkich miłośników jednośladów na rajd rowerowy. Finałem wycieczki będzie ognisko z kiełbaskami.
Zdjęć: 1  

Milioner to stan umysłu, nie konta »
Tekst opublikowany 2014-10-20, opracowanie otomedia.pl
Jak pokazują statystyki, około 80 proc. osób wygrywających na loteriach w ciągu 10 lat traci swoje fortuny. Co dziesiąty szczęśliwiec już po 5 latach zostaje bez grosza przy duszy.

Listopadowy smooth jazz w Jordanowie  »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie otomedia.pl
Na finał tegorocznych Podróży po Strunach, 11 listopada, zagra jazzowy Leszek Zaleski Quartet. Koncert w Jordanowie Śląskim polecamy wszystkim wielbicielom muzyki Pata Metheny’ego, Johna Scofielda i Brada Mehldau’a - to ich utwory są inspiracją dla muzyków z zespołu Zaleskiego.
Zdjęć: 2  

Najdroższe wybory »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie Damian Tomczyk, Money.pl
290 milionów złotych - tyle według szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztować tegoroczne wybory lokalnych władz. To dwa i pół razy więcej niż cztery lata temu.

Latem latali z Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie otomedia.pl
Lipiec, sierpień i wrzesień 2014 roku okazały się najlepszymi miesiącami w historii wrocławskiego lotniska. W tym czasie port obsłużył prawie 700 tys. pasażerów i ustanowił przy okazji kilka rekordów.
Zdjęć: 1  

Jak dopasować lampę do salonu? »
Tekst opublikowany 2014-10-15, opracowanie MR
Dopasowanie lampy do salonu jest łatwe. Wystarczy obejrzeć salon, sprawdzić jego wygląd oraz dobrać lampę do koloru ścian oraz podłogi. Elegancka lampa jest ważnym elementem wystroju, dlatego też nie wolno z niej absolutnie zrezygnować. Elegancka lampa na pewno przyda się w eleganckim salonie.
Zdjęć: 1  

Ile zarabiają nauczyciele »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, średnie pensje nauczycieli rosły przez kilka lat z rzędu i znacznie przewyższają średnią krajową.

Stadion lekkoatletyczny w Długołęce otwarty »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie Adrian Walczyk
Długołęka jako pierwsza gmina powiatu wrocławskiego może się pochwalić nowoczesnym kompleksem lekkoatletycznym. Stadion został oficjalnie otwarty a na bieżni odbyły się pierwsze zawody.
Zdjęć: 10  

Jay Cuts Cutler w Fitness Aquapark Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
Nasz obiekt odwiedzi niedługo gwiazda światowej kulturystyki, czterokrotny zdobywca prestiżowego tytułu Mr. Olimpia oraz trzykrotny zwycięzca Arnold Classic- wielki Jay Cutler!
Zdjęć: 2  

„Mały Kolberg” w przedszkolu w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie oto
Biblioteka w Milinie bierze udział w bardzo ciekawym projekcie realizowanym przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego we współpracy z Forum Muzyki Tradycyjnej – „Mały Kolberg”.
Zdjęć: 3  

Z Wrocławia do Warszawy aż 9 razy dziennie »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
W sezonie zimowym 2014 pasażerowie będą mieli do wyboru aż 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tysiące osób. To aż o 90% więcej niż przed rokiem.
Zdjęć: 1  

I Konferencja upowszechniająca wyniki projektu »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie BP
W siedzibie Lidera projektu przy ul. Kościuszki 131 odbyła się Konferencja upowszechniająca pierwsze wyniki działań w ramach realizacji projektu „Studium spójności funkcjonalnej we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym".
Zdjęć: 1  

Jesienne lekcje przyrody »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie DL
Wraz z początkiem października rozpoczęła się kolejna, ostatnia w tym roku, grupa spotkań realizowanych w ramach warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół z terenu powiatu wrocławskiego. Warsztaty będą trwać jeszcze do końca miesiąca.
Zdjęć: 2  

O funduszach UE w Starostwie »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie JB
82,5 mld euro – tyle środków z budżetu unijnego na lata 2014-2020 czeka na potencjalnych beneficjentów w Polsce. Już wkrótce w całym kraju ruszy szeroko zakrojona kampania informacyjna dotycząca przyszłej perspektywy finansowej UE.
Zdjęć: 1  

Galeria Racji »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie DL
Od kilku dniu w holu głównym Starostwa Powiatowego we Wrocławiu można podziwiać wystawę zdjęć „Zębicka Galeria Racji”, przygotowaną przez mieszkańców miejscowości Zębice w gminie Siechnice.
Zdjęć: 3  

Ścieżkami zdrowia zawędrowali na Ślężę »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie hm. Zdzisław Łatko
Przez dwa dni ponad 60-osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu powiatu wrocławskiego pod opieką instruktorów harcerskich z Kątów Wrocławskich bawiła się nad Sulistrowickim Potokiem, a następnie część z nich zdobyła szczyt Ślęży.
Zdjęć: 3  

Szkolenie druhów OSP »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie ZK
Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie odbyło się szkolenie doskonalące druhów OSP z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Fundacja „Niepokonani” »
Tekst opublikowany 2014-10-12, opracowanie Janusz Kołodziej
Alicja Bilińska i Jej rodzina od 5 lat zmaga się z niepełnosprawnością synka. Kubuś urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca (HLHS), a po jednym z trzech etapów kardiochirurgicznych przeszedł niedotlenienie mózgu, które spowodowało kolejne powikłania.
Zdjęć: 1  

Tu widać gigantyczny rozwój... »
Tekst opublikowany 2014-10-11, opracowanie Janusz Kołodziej
Wydarzeniem ostatnich dni w Gminie Kobierzyce była z pewnością wizyta prezydenta RP Bronisława Komorowskiego związana z nadaniem imienia Tadeusza Mazowieckiego Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym.
Zdjęć: 3  

Sukces w konkursie Transatlantyk 2014 »
Tekst opublikowany 2014-10-09, opracowanie um
Do tegorocznego finału konkursu TRANSATLANTYK zakwalifikował się mieszkaniec gminy Kąty Wrocławskie - Kamil Hamulczyk
Zdjęć: 2  

Świetlice jak grzyby po deszczu »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie Anna Stelmaszyk
Niedawno wprowadzony przez wójta Długołęki program budowy świetlic przynosi pierwsze efekty. Na początku lata ruszyły prace nad budową świetlicy w Godzieszowej. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli organizować w niej pierwsze spotkania.
Zdjęć: 1  

Kolejne miejscowości z kanalizacją »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie Anna Stelmaszyk
W ostatnich tygodniach ruch na odcinku między Bykowem i Borową mógł być nieco utrudniony. Nie bez przyczyny. Wszystko dlatego, że na terenie pomiędzy jedną i drugą miejscowością trwają intensywne prace nad budową sieci kanalizacji sanitarnej w Bykowie.
Zdjęć: 1  

Nowe „życie" Kamienieckiego Parku »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie PG
Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją kamienieckiego parku. Niewiele mamy wiedzy na temat historii tego obiektu. Wiadomo, sądząc po wieku drzewostanu, że został on założony około roku tysiąc dziewięćsetnego.
Zdjęć: 3  

Efekt synergiczny »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie ug
Brakowało nam w Dobrzykowicach miejsca, gdzie moglibyśmy, wraz z naszymi pociechami, spędzać miło, a przy tym pożytecznie, tę odrobinę wolnego czasu, którego mamy tak mało.
Zdjęć: 3  

Kolejne turnieje piłki nożnej  »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie ug
4 października odbył się już 18 turniej piłki nożnej dla dzieci, organizowany przez Piłkarską Akademię First Kick SM Gminy Czernica.
Zdjęć: 5  

Półmaraton Zalewu na zakończenie sezonu »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie zalewmietkowski.pl
Trzecia niedziela listopada będzie kolejną okazją do biegowego zwiedzania gminy Mietków i okolic pięknego jeziora.
Zdjęć: 1  

Miasto może być z niego dumne »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie AD/fot.SC
2 października pożegnaliśmy Jerzego Grendę, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej - człowieka pełnego pomysłów, planów i wspaniałego kolegę.
Zdjęć: 84  

Studenci korkują miasta akademickie »
Tekst opublikowany 2014-10-07, opracowanie otomedia.pl
Rozpoczął się rok akademicki. Kierowcy podróżujący po największych polskich miastach odczuwają pogorszenie sytuacji drogowej i borykają się z większymi niż zwykle korkami.
Zdjęć: 1  

Nietoperze, mleko i elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2014-10-04, opracowanie sp
Szkoła Podstawowa w Żórawinie odniosła w zeszłym roku szkolnym ogromny sukces. Ciężka praca uczniów i kadry pedagogicznej zdobyła uznanie kapituły programu "Eco-Schools" w Polsce.
Zdjęć: 3  

Jesienne tango w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2014-10-03, opracowanie otomedia.pl
W drugą sobotę października warto wybrać się do Siechnic na koncert znakomitego duetu Krzysztofa Pełecha i Sebastiana Reimanna.
Zdjęć: 2  

Oslo zrezygnowało, Wrocław podpisał »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie rtr
Minister sportu i turystyki, prezes PKOL oraz prezydent Wrocławia podpisali w czwartek, porozumienia o współpracy przy organizacji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 1  

Rocznica Polskiego Państwa Podziemnego w Gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie AD
Wrzesień jest szczególnym miesiącem: II wojna światowa, walki, których skutek był z góry przesądzony i czas zawiązywania się struktur konspiracji - to okazja do wspominania wodzów i bezimiennych bohaterów najtragiczniejszej z wojen.
Zdjęć: 6  

Wybory samorządowe: wyborcy zainteresowani, ale mało kandydatów »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie otomedia.pl
Tylko do 7 października można zgłaszać kandydatów do rad gminy i powiatu oraz do sejmiku województwa. W bazie Państwowej Komisji Wyborczej na dzisiaj zarejestrowanych było tylko 4500 kandydatów i kandydatek.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 3 października 2023
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl