Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 42 informacji. Wszystkie poniżej.

Odszedł Jerzy Grenda »
Tekst opublikowany 2014-09-30, opracowanie SMZK
Wczoraj nagła śmierć zabrała nam Przyjaciela. Odszedł Jerzy Grenda - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej. W zmarłym tracimy pasjonata tej ziemi i twórcę Regionalnej Izby Pamięci.
Zdjęć: 1  

IV Ślężańskie Mistrzostwa w Judo »
Tekst opublikowany 2014-09-29, opracowanie Bartek Zamęcki
28 września Sobótka gościła 392 zawodników i zawodniczek judo, którzy wystartowali w IV-tych Ślężańskich Mistrzostwach dzieci i młodzików Powiatu Wrocławskiego w Judo.
Zdjęć: 18  

Zygzakiem po Siechnicach »
Tekst opublikowany 2014-09-29, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę – mając ponad 2 promile, jechał w nocy zygzakiem bez świateł.

Mosty Wrocławia dla kreatywnych »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Fot:allphotopoland.com
Jeśli masz dobry pomysł, w czerwcu przyszłego roku jeden z wrocławskich mostów może być twój.
Zdjęć: 10  

Czy grozi nam epidemia siecioholizmu? »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
Z Internetu korzysta już ponad 60% Polaków. Większość z nich wchodzi do sieci kilka razy dziennie – w domu, w pracy i w podróży. Internauci przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości – to nowy rodzaj uzależnienia.
Zdjęć: 1  

Nowe połączenie z Wrocławia do Warszawy »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
W nowym sezonie linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenie z Portu Lotniczego Wrocław do Warszawy. Poranny lot to świetna oferta dla pasażerów, którzy planują spotkania biznesowe w stolicy na godzinę 9 rano!
Zdjęć: 1  

Konsultacje społeczne  »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie BP
W siedzibie Lidera Projektu - Powiatu Wrocławskiego odbyły się 2 spotkania informacyjno - konsultacyjne w ramach konsultacji społecznych Projektu pn.: „ Studium spójności funkcjonalnej we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym".
Zdjęć: 3  

Dolnośląskie Dożynki w Strzegomiu »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie JB
W Strzegomiu odbyły się Wojewódzkie Uroczystości Dożynkowe, w których uczestniczyli również przedstawiciele powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Jaguary w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rekrutacji do nowej drużyny Jaguars Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 2  

W Długołęce otwierają stadion lekkoatletyczny »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Dominik Sutor
W sobotę 11 października w Długołęce zostanie otwarty pierwszy w powiecie stadion lekkoatletyczny. Organizatorzy zapowiadają wiele sportowych atrakcji m.in. test Coopera dla wszystkich, zawody lekkoatletyczne dla szkół oraz sztafetę pokazową.
Zdjęć: 1  

Długołęka to moja mała ojczyzna »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Rozmawiał Adrian Walczyk
Czym różni się Długołęka dzisiaj od tej sprzed kilku lat pytamy Iwonę Agnieszkę Łebek.

Ochrona przeciwpowodziowa Dorzecza Odry »
Tekst opublikowany 2014-09-27, opracowanie AZ
23 września odbyło się uroczyste podpisanie dwóch ostatnich umów na roboty budowlane w ramach Modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego – II etap Projektu: Budowa kanału ulgi Odra - Widawa.
Zdjęć: 1  

Rosyjski kolos w błysku fleszy »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie otomedia.pl
Kiedy na wrocławskim lotnisku pojawia się nietypowy samolot, już tam są uzbrojeni w aparaty fotograficzne. Bez względu na pogodę i porę dnia polują na idealne ujęcie. Wrocławscy spotterzy.
Zdjęć: 5  

Posiedzenie Powiatowej Komisji Wyborczej  »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie sp
W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r., postanowieniem Komisarza Wyborczego we Wrocławiu, w dniu 22 września 2014 r. powołano Powiatową Komisję Wyborczą we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Budowa drogi Stary Śleszów-Wilkowice  »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie Tomasz Gracz
Rozpoczęła się budowa kolejnych dróg na terenie gminy Żórawina. Przebudowana zostanie droga łącząca wsie Stary Śleszów z Wilkowicami oraz droga gminna w Krajkowie.
Zdjęć: 1  

Powiat wrocławski Liderem Gospodarki »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie JB
Powiat wrocławski został laureatem dolnośląskiej edycji Plebiscytu „Euro-Powiat”.
Zdjęć: 1  

Warsztaty ekologiczne w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie JB
17 września ruszyła jesienna edycja warsztatów ekologicznych w Borzygniewie. We wrześniu oraz w październiku w warsztatach udział weźmie ok. 500 młodych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Rosyjskie przygotowania do wielkiej wojny? »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie Andrzej Wilk/Ośrodek Studiów Wschodnich
Wzrost aktywności armii rosyjskiej oraz wydatków na cele wojskowe będzie niezwykle trudny do zahamowania bez osiągnięcia spektakularnego sukcesu...

Święto Kukurydzy w wiosce indiańskiej TipiTown »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie otomedia.pl
W sobotę 4 października odbędzie się Święto Kukurydzy, czyli impreza plenerowa dla całej rodziny, na którą zapraszają mieszkańcy wioski indiańskiej TipiTown w Kamieńcu Wrocławskim.
Zdjęć: 2  

Powrót do przeszłości »
Tekst opublikowany 2014-09-24, opracowanie Agata Wojtaszewska
W słoneczny wrześniowy weekend Stowarzyszenie na rzecz społeczności lokalnej „Rozwiń skrzydła” utworzone przy GOPS w Czernicy zorganizowało dwudniową wycieczkę do Gniezna, Biskupina, Torunia i Ciechocinka.
Zdjęć: 3  

IV Ślężański Turniej Judo  »
Tekst opublikowany 2014-09-23, opracowanie UKS „DOJO” Sobótka
Jak co roku w okresie wrześniowym Stowarzyszenie UKS „JUDO” Sobótka organizuje turniej judo dla dzieci i młodzieży. Odbywająca się już po raz czwarty impreza, możliwa jest do realizacji dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Jasnogórskie Dziękczynienie za Plony »
Tekst opublikowany 2014-09-23, opracowanie ug
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września na Jasnej Górze w Częstochowie po raz kolejny obyło się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Plony – Jasnogórskie Dożynki z udziałem przedstawicieli samorządu rolniczego.
Zdjęć: 4  

Zapach relaksu na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie otomedia.pl
Po wejściu do hali głównej pasażerów otula przyjemna i świeża woń, a w strefie kontroli bezpieczeństwa inny zapach działa na nich relaksująco.
Zdjęć: 1  

Gmina Kobierzyce - widać gigantyczny rozwój »
Tekst opublikowany 2014-09-20, opracowanie Maria Okraszewska
12 września Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski dokonał uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym – Tadeuszowi Mazowieckiemu.
Zdjęć: 9  

Prywatny korepetytor czy centrum edukacyjne? »
Tekst opublikowany 2014-09-18, opracowanie MR
Rozpoczął się kolejny rok szkolny, który dostarczy uczniom nie tylko nowych przygód edukacyjnych, ale również część z nich będzie zmagała się z różnymi szkolnymi problemami. Rolą rodzica jest szybkie reagowanie na każdą przeciwność, z którą ma kłopoty dziecko. Bardzo często najlepszym wsparciem dla każdego ucznia są korepetycje. Problem może pojawić się w momencie wyboru odpowiedniego nauczyciela: czy lepiej zdecydować się na usługi prywatnego korepetytora czy zapisać dziecko do centrum edukacyjnego?

Film o OVO nagrodzony przez twórców z Hollywood »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie otomedia.pl
Film prezentujący kompleks OVO Wrocław zdobył nagrodę prestiżowego magazynu „3D World”. Został oceniony i doceniony m.in. przez twórców hollywoodzkich blockbusterów.
Zdjęć: 1  

Jak latali Polacy »
Tekst opublikowany 2014-09-16, opracowanie otomedia.pl
W tym roku Polacy najczęściej rezerwowali bilety na drugi tydzień czerwca, średnio na bilet lotniczy wydali 1222 pln, a najczęściej wybieranymi destynacjami był: Zurych, Belgrad, Ateny oraz Londyn.
Zdjęć: 1  

Tajemnice Ewy Kopacz »
Tekst opublikowany 2014-09-15, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Trener judo z Sobótki wicemistrzem Polski »
Tekst opublikowany 2014-09-14, opracowanie dojo
W sobotę, 13 września w hali widowiskowo- sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce odbyły się XIV Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo.
Zdjęć: 4  

Pierwsze mieszkanie – grunt to rozsądek »
Tekst opublikowany 2014-09-13, opracowanie otomedia.pl
We wrześniu w największych miastach w Polsce ruszą targi mieszkaniowe. To doskonała okazja, aby poszukać swojego pierwszego wymarzonego M. Niewielu jednak stać na jego zakup za własne pieniądze.

Młodzi ekolodzy ze Smolca »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie JB
Gliniane naczynia, plakaty z czerpanego papieru, zabawne zwierzątka i przedmioty z filcu - te i inne cuda sztuki wykonane z ekologicznych materiałów plastycznych można wraz z początkiem września podziwiać w holu głównym starostwa powiatowego we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Spotkanie osób niepełnosprawnych  »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie PCPR
Na terenach zielonych Gimnazjum w Siechnicach odbył się I Powiatowy Piknik dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami Pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu wraz z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych.
Zdjęć: 5  

Bezpieczne Gospodarstwo w gminie Mietków »
Tekst opublikowany 2014-09-12, opracowanie Agata Rokita/fot.KRUS
Mieszkańcy gminy Mietków (Chwałów) Państwo Bogusława i Ryszard Rojek zajęli wysokie II miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, zarówno na szczeblu regionalnym, jak i wojewódzkim.
Zdjęć: 2  

Dużo deszczu i... dobrej zabawy »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie ug
Tegoroczne Dożynki Gminne w Pruszowicach z pewnością przejdą do historii. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że nawet w strugach deszczu można się świetnie bawić.
Zdjęć: 6  

Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego  »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie FPR,EKS
W siedzibie wrocławskiego starostwa odbyły się kolejne w tym roku obrady Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Tematyka posiedzenia dotyczyła spraw związanych z oświatą.
Zdjęć: 1  

Pożar w Galowicach  »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie Wroclaw112.pl/OSP Żórwaina
Dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu, a także jednostki OSP z Rzeplina i Żórawiny zostały skierowane do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Galowice.
Zdjęć: 12  

Puchar dla gości z Niemiec »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie um
Sporą dawką emocji i zwycięstwem gości z Niemiec zakończył się Turniej Piłki Ręcznej, rozgrywany z okazji Dożynek 2014.
Zdjęć: 9  

1 września w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie ug
1 września Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tyńcu Małym został uroczyście otwarty.
Zdjęć: 9  

Dożynki w gminie Mietków »
Tekst opublikowany 2014-09-11, opracowanie Tekst i foto: Anna Górniak
31 sierpnia odbyło się na kompleksie boisk sportowych w Mietkowie doroczne święto plonów.
Zdjęć: 34  

Udany festyn w Milinie »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie Sylwia Machnik
W Milinie odbył się festyn z okazji obchodów II tygodnia WLB (zachowanie równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym) w Polsce. Impreza przygotowana była pod hasłem „Mam dziecko, pracuję – odpoczywam”
Zdjęć: 11  

Tutaj dzieci czują się jak w domu »
Tekst opublikowany 2014-09-10, opracowanie Adrian Walczyk
Budowa żłobka oraz przedszkola w Długołęce to jedna z największych inwestycji zrealizowanych w gminie w ubiegłym roku.
Zdjęć: 2  

Kolejny rekord  »
Tekst opublikowany 2014-09-06, opracowanie otomedia.pl
W ubiegłym miesiącu, Port Lotniczy Wrocław ustanowił rekord w liczbie odprawionych pasażerów i… już go pobił. Sierpień okazał się jeszcze lepszy niż lipiec.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl