Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 56 informacji. Wszystkie poniżej.

Remonty przed pierwszym dzwonkiem »
Tekst opublikowany 2014-08-31, opracowanie Adrian Walczyk
Kończące się wakacje nie dla wszystkich były okresem błogiego wypoczynku. W wielu szkołach na terenie gminy Długołęka to właśnie w ciągu tych dwóch miesięcy trwały prace remontowe.
Zdjęć: 1  

Wrocław – najdroższy dla studentów »
Tekst opublikowany 2014-08-31, opracowanie otomedia.pl
Wrocławscy żacy wynajmują przede wszystkim mieszkania nowe i o wysokim standardzie. I nie odstrasza ich najwyższa w Polsce cena. Za mieszkanie trzeba tu zapłacić od 1400 do 3200 złotych.
Zdjęć: 2  

We wrześniu mammobus w powiecie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie FPR
Firma LUXMED Diagnostyka zaprasza wszystkie kobiety w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Zdjęć: 2  

Wakacje po wakacjach – z wrocławskim lotniskiem »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie otomedia.pl
Wakacje trwają dłużej dzięki rozbudowanej siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław. We wrześniu, a nawet w październiku z łatwością zwiedzimy Paryż, Barcelonę czy Bolonię albo odpoczniemy na gorącym południu Europy.
Zdjęć: 1  

Odblaski obowiązkowe dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie VOTUM S.A.
Powoli zbliża się początek roku szkolnego, co przełoży się na wzmożony ruch na drodze. Zwiększy się liczba pieszych, także tych poruszających się poza terenem zabudowanym. Coraz szybciej zapadać będzie zmierzch.

Gdzie najtańsze zakupy? »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Money.pl.
W dyskontach - według obiegowej opinii - jest najtaniej. Money.pl sprawdził, czy ma ona potwierdzenie w rzeczywistości. Przez dwa dni robiliśmy zakupy w hipermarketach i największych supermarketach w Polsce.

Najbogatsi prezydenci miast »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Mateusz Ratajczak, Money.pl
Domy, mieszkania, domki letniskowe, akcje i... łódź Sasanka. Dzięki oświadczeniom majątkowym wiemy, co posiadają prezydenci miast wojewódzkich i skąd mają na to wszystko pieniądze.

Zamieszkaj w gminie Długołęka - Siedlec »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie ug
Myślisz o kupnie działki poza miastem? Sprawdź oferty nieruchomości w gminie Długołęka – jednej z najlepiej rozwijających się gmin wiejskich w Polsce.
Zdjęć: 1  

Rusza budowa peronu w Ramiszowie »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Adrian Walczyk
Mieszkańcy Ramiszowa (gm. Długołęka) mogą odetchnąć z ulgą. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zdecydowała się na budowę przystanku kolejowego. Gmina zarezerwowała na to zadanie 300 tys. złotych.
Zdjęć: 1  

Budowa chodnika przy Alei Niepodległości  »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Tomasz Gracz
Rozpoczęły się prace polegające na budowie chodnika przy alei Niepodległości w Żórawinie. W ramach tej inwestycji powstanie około 300 metrów chodnika po obu stronach drogi.
Zdjęć: 2  

Rok pełen inwestycji – kanalizacja, szkoła oraz drogi »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie ug
Pierwsze półrocze 2014 roku w gminie Długołęka obfitowało w wiele inwestycji. Na chwilę obecną gmina realizuje ponad 70 umów na remonty i inwestycje w 32 miejscowościach na łączną kwotę ponad 27,5 mln zł.
Zdjęć: 2  

Z Wilczyc do Kiełczowa na skróty »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Adrian Walczyk
Kierowcy przejeżdżający przez Wilczyce mają możliwość skorzystania z nowego skrótu prowadzącego do Kiełczowa. Wybudowane połączenie jest częścią kompleksu jezdno-pieszego, który prowadzi bezpośrednio do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Nowa szkoła w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Janusz Kołodziej
1 września rozpocznie działalność nowa szkoła podstawowa w Tyńcu Małym. Na chwilę przed tym wydarzeniem wraz z grupą osób wybraliśmy się na rekonesans.
Zdjęć: 10  

Targi Pracy »
Tekst opublikowany 2014-08-29, opracowanie PUP
Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP Wrocław zaprasza wszystkich pracodawców, którzy prowadzą nabór bądź planują zwiększenie zatrudnienia, do bezpłatnego udziału w kolejnej edycji Targów Pracy.

Powrót legendy – prezentacja modelu New Warsaw »
Tekst opublikowany 2014-08-29, opracowanie otomedia.pl
29 sierpnia w Galerii Handlowej wrocławskiego Sky Tower odbyła się oficjalna prezentacja ukończonego modelu New Warsaw.
Zdjęć: 3  

Zakończyła się budowa chodnika w Mędłowie »
Tekst opublikowany 2014-08-28, opracowanie Tomasz Gracz
Zakończyły się prace polegające na budowie ciągu pieszo-rowerowego w Mędłowie. W ramach tej inwestycji powstało około 550 metrów chodnika wraz ze ścieżką rowerową.
Zdjęć: 3  

Wmurowanie kamienia węgielnego w Suchym Dworze »
Tekst opublikowany 2014-08-28, opracowanie Mateusz Królewicz
19 sierpnia dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję na terenie gminy Żórawina.
Zdjęć: 5  

Obrady Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego  »
Tekst opublikowany 2014-08-28, opracowanie fot. DUW
25 sierpnia w Strzelinie obradował Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Kobierzyckie Dożynki 2014 »
Tekst opublikowany 2014-08-28, opracowanie ug
- Dożynki to czas dziękczynienia Stwórcy za plony. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy...
Zdjęć: 4  

AmeriGas nagrodzi Szkołę Podstawową w Świątnikach »
Tekst opublikowany 2014-08-28, opracowanie otomedia.pl
Firma AmeriGas Polska, w ramach akcji „Ty wygrywasz, AmeriGas pomaga!”, wyposaży Szkołę Podstawową w Świątnikach w nowoczesne pomoce edukacyjne.

Spełnione marzenie  »
Tekst opublikowany 2014-08-27, opracowanie JB
Stwardnienie rozsiane to choroba, która dotyka miliony osób na całym świecie. Oryginalny sposób na nagłośnienie problemów ludzi chorych na SM znaleźli młodzi Francuzi, którzy wyruszyli w rowerową podróż dookoła świata. Rowerzyści zawitali do Borzygniewu.
Zdjęć: 2  

Wakacje z przyrodą w tle »
Tekst opublikowany 2014-08-27, opracowanie JB/fot: Barbara Kozyra
W dniach 17-23 sierpnia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra" w Myśliborzu odbywały się warsztaty ekologiczne zorganizowane wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 6  

Sprawdzian piłkarek ręcznych »
Tekst opublikowany 2014-08-27, opracowanie pp
W hali widowiskowo sportowej przy ul. Brzozowej 4 w Kątach Wrocławskich zmierzyły się dwie ekipy żeńskie z najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.
Zdjęć: 3  

Jordanowskie Święto Plonów  »
Tekst opublikowany 2014-08-27, opracowanie ug
17 sierpnia, tym razem w niedzielę, po kilku latach sobotniego dziękczynienia za plony, tradycyjnie na placu przyszkolnym odbyły się Dożynki Gminne Jordanów Śląski 2014. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Jordanów Śląski.
Zdjęć: 35  

Odwaga nagrodzona »
Tekst opublikowany 2014-08-27, opracowanie AR/fot.Agnieszka Wesołowska
W Urzędzie Gminy Mietków przed rozpoczęciem obrad XLIX Sesji Rady Gminy Mietków odbyła się niecodzienna uroczystość. Uczestniczyli w niej młodzieńcy, którzy ostatniego czasu wykazali się wzorową i dojrzała postawą obywatelską.
Zdjęć: 5  

W pierwszej połowie roku zginęło już 37 rolników »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie otomedia.pl
11 388 wypadków w rolnictwie w pierwszej połowie tego roku odnotował KRUS. Ciągle zbyt wielu rolników traci życie w okresie prac polowych. W pierwszej połowie tego roku już 37 osób.
Zdjęć: 1  

Rosyjskie embargo uderza w... Rosję »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie Ewa Fischer/OSW
Rosja jest od lat znaczącym importerem artykułów i surowców rolno-spożywczych; import ten w 2013 roku osiągnął wartość 43 mld USD, co stanowiło 13,6% importu ogółem.

Weronika Pełczyńska w konkursie Air France »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie otomedia.pl
Weronika Pełczyńska została polską laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France – „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”.
Zdjęć: 2  

Lokaty dały zarobić »
Tekst opublikowany 2014-08-18, opracowanie Michał Sadrak/Open Finance
Właściciele zakładanych przed rokiem 12-miesięcznych depozytów bankowych mogą zacierać ręce. Choć otwierali lokaty w okresie silnych spadków oprocentowania, udało im się osiągnąć stosunkowo wysoki realny zysk.
Zdjęć: 1  

Spotkanie w Galowicach »
Tekst opublikowany 2014-08-17, opracowanie Mateusz Królewicz
W Muzeum Powozów w Galowicach odbyło się robocze spotkanie sygnatariuszy porozumienia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Zdjęć: 2  

Remont świetlicy w Wilczkowie rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2014-08-17, opracowanie Tomasz Gracz
Rozpoczęły się prace remontowe budynku świetlicy wiejskiej w Wilczkowie. Wykonawcą prac jest Spółdzielnia Rzemieślnicza z Ząbkowic Śląskich.
Zdjęć: 3  

Droga do gruntów rolnych w Suchym Dworze »
Tekst opublikowany 2014-08-17, opracowanie Tomasz Gracz
Od czerwca trwa budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Suchym Dworze. W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna na ulicy Kobierzyckiej.
Zdjęć: 2  

Święto plonów w rytmach disco »
Tekst opublikowany 2014-08-17, opracowanie ug
W ostatnią niedzielę sierpnia odbędą się dożynki gminy Długołęka. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców liczne konkursy z nagrodami.
Zdjęć: 1  

Ekspert: biznes też podsłuchuje »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko politycy muszą uważać na to, co i gdzie mówią. Szpiegostwo korporacyjne jest codziennością dzisiejszego biznesu – uprawia je ponad 70% globalnych przedsiębiorstw. Dlatego firmy powinny zadbać o poufność informacji oraz bezpieczeństwo spotkań i konferencji.
Zdjęć: 1  

Poszukują w sprawie zabójstwa »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie pol
Policjanci poszukują trzech mężczyzn w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Sukcesy Oli »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie rtr
Aleksandra Matuszewska rocznik 1999, zamieszkała w Smolcu trenuje Taekwon-do ITF w szkole podstawowej w Sadkowie pod okiem trenera Macieja Mileckiego w klubie WKDSW Dolny Taekwondo Center z Wrocławia.
Zdjęć: 3  

Będzie nowoczesna szkoła w Smolcu »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie otomedia.pl
- Jesteśmy prężnie rozwijającą się gminą. W przeciwieństwie do wielu innych samorządów w Polsce, nie musimy zamykać szkół i zwalniać nauczycieli – powiedział Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich. W Smolcu 7 sierpnia uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę szkoły podstawowej.
Zdjęć: 9  

Piłkarki ręczne już trenują »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie Wojciech Duczek
12 sierpnia seniorki Klubu Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce rozpoczęły przygotowania do drugiego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej.
Zdjęć: 1  

IV Polkąty Streetball za nami  »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie org.
Sobota, drugi dzień sierpnia 2014 roku, poranek w Kątach Wrocławskich jest bardzo ciepły, ale niebo pokryte jest szarymi chmurami.
Zdjęć: 4  

Tragedia w Januszkowicach »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie Adrian Walczyk/ fot. Wiesław Partyka
W wyniku pożaru w Januszkowicach dach nad głową straciły dwie rodziny. Spłonęło niemal wszystko, a jedna osoba z ciężkimi oparzeniami trafiła do szpitala. Gmina apeluje o pomoc dla pogorzelców.
Zdjęć: 1  

Arnold Schwarzenegger we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie otomedia.pl
Przed nami druga odsłona organizowanego w Polsce cyklu spotkań z największymi gwiazdami Hollywood – An Evening With! Po raz pierwszy nasz kraj odwiedzi Arnold Schwarzenegger - jeden z najpopularniejszych aktorów oraz kulturystów na świecie.
Zdjęć: 1  

Wizyta studyjna  »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie Monika Penczak
8 lipca wieś Chrzanów gościła grupę 45 przedstawicieli grup odnowy wsi z terenu województwa dolnośląskiego wraz z wojewódzkim koordynatorem programu Anną Malinowską.
Zdjęć: 5  

Będzie nowa szkoła w Wysokiej »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie Janusz Kołodziej
6 sierpnia w Urzędzie Gminy Kobierzyce podpisana została umowa na budowę zespołu szkolno- przedszkolnego wraz ze żłobkiem i świetlicą wiejską w miejscowości Wysoka.
Zdjęć: 1  

Policjanci nagrodzeni  »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie pol
Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Jacek Kaczmarek wyróżnił nagrodą za wzorową służbę policjantów z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Najśmielsze wizje architektów »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie otomedia.pl
Żeby odwzorować bryłę OVO Wrocław, potrzeba niekonwencjonalnego budulca. Dlatego elewacja powstanie z materiału Corian®.
Zdjęć: 2  

Wystawa eko-pojazdów »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie FPR
W holu głównym starostwa powiatowego we Wrocławiu gościła ekspozycja, będąca dowodem niezwykłej pomysłowości uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz specjalnych.
Zdjęć: 1  

Wizyta studyjna rodzin zastępczych »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie PCPR
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu przyjęło gości z terenu Powiatu Chełmskiego - rodziny zastępcze oraz przedstawiciela Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie.
Zdjęć: 1  

Skazani przy drogach powiatowych »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie JB
Już wkrótce na drogach powiatowych pojawią się skazani przebywający w Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu. Będą tam wykonywać m.in. prace porządkowe, a także zajmować się konserwacją zieleni.
Zdjęć: 1  

Praktykanci z Francji w starostwie »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie DL
Starostwo Powiatowe we Wrocławiu odwiedziło czterech praktykantów z Francji, którzy na przełomie czerwca i lipca przebywali w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach celem odbycia praktyk zawodowych.
Zdjęć: 1  

Owczarek niemiecki od powiatu »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie Józef Kmonk
Na terenie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina miało miejsce oficjalne przekazanie psa służbowego rasy owczarek niemiecki.
Zdjęć: 1  

Krajobraz powiatu na płótnie »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie DL
W holu głównym starostwa powiatowego we Wrocławiu można podziwiać wystawę wyjątkowych prac wykonanych przez artystkę z powiatu – Panią Ewę Jednoróg.
Zdjęć: 1  

Piwo smakuje najlepiej 30 kilometrów od komina »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie IC
- W naszej branży panuje duch wspólnoty – uważają Grzegorz i Arletta Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów. Dlatego zaprosili pracowników nieistniejących już wrocławskich browarów, by oficjalnie odsłonili warzelnię – serce browaru.
Zdjęć: 4  

Przesiadamy się do samolotów »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie otomedia.pl
W Porcie Lotniczym Wrocław ruch pasażerów na połączeniach krajowych w lipcu wzrósł o ponad 50%.
Zdjęć: 1  

Skoczył z tamy w Mietkowie  »
Tekst opublikowany 2014-08-05, opracowanie pol
Policjanci z powiatu wrocławskiego uratowali mężczyznę, który skoczył z 10 – metrowej wysokości do rzeki Bystrzycy przy Zalewie Mietkowskim.

40 tys. na meczu? »
Tekst opublikowany 2014-08-05, opracowanie otomedia.pl
W związku ze spodziewaną wysoką frekwencją na meczu WKS Śląsk Wrocław – Borussia Dortmund 6 sierpnia uruchomione zostaną wszystkie parkingi na terenie, jak i wokół Stadionu Wrocław.
Zdjęć: 1  

Udany triathlon w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2014-08-05, opracowanie Agnieszka Wesołowska /fot.Adam Kozarowicz
Miło było gościć na terenie gminy Mietków uczestników i organizatorów zawodów w triathlonie, realizowanych w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki.
Zdjęć: 4  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl