Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 53 informacji. Wszystkie poniżej.

Kłamstwa i intrygi - Lidia Geringer de Oedenberg o swoim rozwodzie »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie rtr
Europarlamentarzystka Lidia Geringer de Oedenberg rozstaje się z SLD. Dlaczego? Oto co napisała.
Zdjęć: 1  

Czy podsłuch może być legalny? »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie otomedia.pl
Afera podsłuchowa wywołała w naszym kraju gorącą dyskusję o legalności i granicach stosowania akcesoriów detektywistycznych. Dotyczy to nagrywania rozmów funkcjonariuszy publicznych tak samo, jak nagrywania każdej innej osoby. Czy z tego typu urządzeń można korzystać zgodnie z prawem?
Zdjęć: 1  

Zwycięskie Tygrysy  »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie Cichocka Kamila
W Brójcach z udziałem Rosji, Białorusi, Niemiec, Norwegii i Danii rozegrano Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w stylu klasycznym.
Zdjęć: 2  

Wybierz 7 nowych cudów Polski »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Ruszył wakacyjny plebiscyt Travelera. 16 wyjątkowych miejsc walczy o tytuł kolejnego cudu Polski. Głosowanie online potrwa do 26 września. Uczestnicy głosowania mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
Zdjęć: 16  

Gdzie najczystsze kąpieliska? »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, to aura nas niestety nie rozpieszcza. A tu przecież już wakacje. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
Zdjęć: 2  

Wrocław ma już połączenie z Lublinem »
Tekst opublikowany 2014-06-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe połączenie Eurolotu będzie realizowane cztery razy w tygodniu, zaś lot potrwa niewiele ponad godzinę. To najszybszy i najwygodniejszy sposób podróżowania na tej trasie.
Zdjęć: 1  

Kamil Bednarek zagra w Długołęce »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie Adrian Walczyk
Przed nami jedna z największych imprez powiatu wrocławskiego. 29 czerwca w parku Szczodre odbędą się XIII Dni Gminy Długołęka. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek. Na scenie zaprezentują się również utalentowani mieszkańcy.
Zdjęć: 1  

Zakończenie szkolenia dla rodzin zastępczych »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie M. S-R
Zakończyło się szkolenie dla kandydatów zgłaszających gotowość do pełnienia funkcji rodzin zastępczych oraz rodzin zastępczych niezawodowych.

Sesja absolutoryjna »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie DL
Podczas XXVII sesji Rady Powiatu Wrocławskiego radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Wrocławskiego za rok 2013.
Zdjęć: 1  

Wiedza o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie DL, ZZK
W wyjazdowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyli przedstawiciele władz, rady i jednostek organizacyjnych powiatu, prokuratury okręgowej, policji, wojska, straży pożarnej, inspekcji, a także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu.
Zdjęć: 2  

Tytuł Szkoły Uczącej Się dla ZS w Siedlcu! »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie ZS w Siedlcu
W Zespole Szkół im. księdza Jana Twardowskiego w Siedlcu odbył się Panel Koleżeński, który był ostatnim krokiem na drodze do uzyskania tytułu Szkoły Uczącej Się oraz okazją do zaprezentowania działań szkoły i podsumowania pracy w programie.
Zdjęć: 2  

Festyn Pustkowo na ludowo 2014 »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie Magdalena Sondej i Henryk Łoposzko
Jak co roku od wielu lat został zorganizowany festyn plenerowy „Pustkowo na ludowo”.
Zdjęć: 2  

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie Maria Okraszewska
Rada Gminy Kobierzyce podczas XLI sesji udzieliła jednogłośnie wójtowi gminy Kobierzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2013 i zatwierdziła sprawozdanie finansowe gminy za rok 2013.
Zdjęć: 1  

Szansa dla inwestorów w Długołęce »
Tekst opublikowany 2014-06-25, opracowanie Adrian Walczyk
Inwestorzy coraz częściej decydują się na otwarcie biznesu poza granicami Wrocławia. Głównymi czynnikami, które zmuszają ich do takiej decyzji są wysokie ceny gruntów w stolicy Dolnego Śląska oraz silna konkurencja.
Zdjęć: 1  

Nowe muzeum człowieka  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie otomedia.pl
28 czerwca w Krasiejowie na Opolszczyźnie otwiera się interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najbardziej nowoczesne muzeum człowieka w Europie.
Zdjęć: 4  

Drugie miejsce hokeistek z Łoziny »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie Roman Woźnica /Fot. Karina Woźnica
W Rogowie odbył się XIX Festiwal Minihokeja na trawie pod hasłem „HOKEJ TO PIĘKNA GRA”. W turnieju wystąpiło dwanaście drużyn podzielonych na grupy A i B. Reprezentantkami gminy Długołęka były dwie drużyny z Łoziny.
Zdjęć: 1  

Sukces na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Taekwondo »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie M. Werner
Kątecka sekcja taekwondo prowadzona przez trenera Kamila Śmigielskiego (2 dan) kończy ten rok szkolny kolejnymi sukcesami.
Zdjęć: 2  

Turniej tenisa ziemnego dzieci  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie um
Na kortach w Kątach Wrocławskich został rozegrany na zakończenie sezonu Turniej tenisa ziemnego dla dzieci.
Zdjęć: 7  

Znaleziono rannego psa »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie ug
W czwartek 19 czerwca w Kamieńcu Wrocławskim znaleziono rannego psa. Do 27 czerwca będzie przebywał pod opieką lekarzy weterynarii, następnie zostanie przewieziony do schroniska w Chorzowie.
Zdjęć: 2  

Odnowa wsi Piława  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie ug
Zakończyła się termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Piława w gm. Mietków.
Zdjęć: 3  

Dzień lilaka w Domanicach »
Tekst opublikowany 2014-06-23, opracowanie Anna Górniak
Kolejna impreza plenerowa za nami. Dzień Lilaka odbył się na boisku sportowym w Domanicach. Celem imprezy był powrót do uprawy krzewu lilaka - potocznie zwanego bzem i wypromowanie go jako nowej atrakcji turystycznej.
Zdjęć: 27  

Wrocław - wystartowały już wszystkie czartery »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie otomedia.pl
Peloponez, Paphos i Madera to ostatnie z czarterowych nowości, wprowadzone w tym sezonie do siatki wrocławskiego lotniska. 21 czerwca lot na Lanzarote zainaugurował sezon wakacyjny.
Zdjęć: 1  

Prehistoryczne plażowanie »
Tekst opublikowany 2014-06-21, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko dinozaury lubiły odpoczywać nad wodą. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200 okazów tych wyjątkowych stworzeń, można bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, a także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.
Zdjęć: 4  

Jak podsłuchują Polacy? »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie otomedia.pl
Afera taśmowa stawia pytanie o skłonność Polaków do nagrywania i podsłuchiwania. Sprzedaż akcesoriów szpiegowskich wzrosła w ubiegłym roku o 80%. Dlaczego coraz bardziej interesujemy się urządzeniami detektywistycznymi?

Wyróżnienie dla wójta gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie ug
Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik został laureatem rankingu organizowanego przez gazetę „Puls Biznesu” w kategorii „Samorządowy Menedżer Regionu 2014” w województwie dolnośląskim.

Klucze Sukcesu przyznane »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie otomedia.pl
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu już po raz 18. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”.
Zdjęć: 23  

Konferencja - orzekanie o pieczy zastępczej »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie Arleta Szmigielska
W Domu Dziecka im. Świętego Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich odbyła się pierwsza konferencja dotycząca zagadnień związanych z orzekaniem o pieczy zastępczej.
Zdjęć: 2  

Finał Turnieju Sportowo-Edukacyjnego »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie DL
W Hali Sportowo - Widowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbył się finał Policyjnego Turnieju Sportowo-Edukacyjnego „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Do finału zakwalifikowały się również reprezentacje szkół z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Jubileusz zespołu Jarzębina »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie Łukasz Wronkowski
Zespół muzyczny „Jarzębina” z Kobierzyc, to jeden z kilku zespołów propagujących śpiewanie w naszej gminie.
Zdjęć: 1  

Sportowo-pożarnicze zawody OSP »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie DL/wroclaw112.pl
Na terenie Stadionu ŚOSiR w Sobótce odbyły się sportowo-pożarnicze zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wrocławskiego. W zmaganiach uczestniczyło 150 druhen i druhów, reprezentujących łącznie 8 gmin powiatu.
Zdjęć: 14  

Dzień Samorządowca w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie um
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zorganizowano uroczystą galę z okazji Dnia Samorządowca i 25-lecia Wolnej Polski.
Zdjęć: 2  

Aktywne kobiety z gminy Kąty Wrocławskie »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie um
We Wrocławiu miała miejsce uroczysta Gala Konkursu Aktywność Kobiet 2013. Organizatorem było stowarzyszenie Aktywność Kobiet. Zadaniem konkursu jest wspieranie i promowanie osób działających na rzecz zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym.
Zdjęć: 1  

Kto zostanie największym talentem gminy? »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie Adrian Walczyk
Przed nami jedna z największych imprez powiatu wrocławskiego. 29 czerwca w parku Szczodre odbędą się XIII Dni Gminy Długołęka. Gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek. Na scenie zaprezentują się również Skaldowie oraz utalentowani mieszkańcy.
Zdjęć: 1  

Dziesięć lat współpracy z Ukrainą »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie AW
Dziesięcioosobowa delegacja z Długołęki odwiedziła partnerskie miasto Sarny na Ukrainie. Głównym punktem wizyty były uroczyste obchody Dni Miasta. W tym roku przypada jubileusz 10 lat współpracy między regionami.
Zdjęć: 2  

Z książką na walizkach »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie bibl
W Bibliotece GOKiS w Kątach Wrocławskich miało miejsce spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Zagner - Kołat, które odbyło się w ramach cyklu Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”.
Zdjęć: 2  

Zdolni i aktywni gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie Redakcja Naszej Gimbazy
Zbliża się koniec roku szkolnego, nadszedł więc czas na dokonanie podsumowania pracy uczniów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich.

Nowe inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej »
Tekst opublikowany 2014-06-12, opracowanie Prezes SMZK Jerzy Grenda
Efekty kilkuletniej działalność organizacji pozarządowej, jakim jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kąckiej, są coraz bardziej widoczne. Najbardziej rozpoznawalną inicjatywą jest Regionalna Izba Pamięci, powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia z władzami gminy.
Zdjęć: 11  

Święto rzemieślników i małych firm »
Tekst opublikowany 2014-06-11, opracowanie Ewa Sobstel
14 czerwca w Żórawinie odbędą się Targi Rzemiosła i Lokalnych Przedsiębiorców. Wydarzenie obejmuje prezentację wyrobów rękodzieła artystycznego i ludowego, a także produktów spożywczych przygotowywanych w sposób tradycyjny.
Zdjęć: 1  

Wybierz się na warsztaty językowe w Londynie »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie MR
Czy zastanawialiście się kiedyś na wyjazdem na warsztaty językowe? Jeśli nie, to pora zacząć, gdyż jest to doskonały sposób na szybkie i efektywne podciągnięcie swoich umiejętności. Warsztaty językowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych korepetycji i lekcji w szkole są dużo efektywniejsze i ciekawsze. Głównie ze względu na innowacyjną formę, intensywność nauki oraz doskonale przygotowaną i przyjazną kadrę nauczycielską.

Ile za rodzinne wczasy za granicą?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie otomedia.pl
2 tygodnie w hotelu, przelot samolotem, gwarantowana pogoda, posiłki w cenie – wakacje 2014. Tak przedstawiają to prospekty największych biur podróży. A ile trzeba obecnie zapłacić za rodzinne wczasy?
Zdjęć: 1  

"Rz": Pierwszy powyborczy sondaż – kto w Sejmie?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie rp.pl
Mimo przegranej w eurowyborach, poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło - wynika z pierwszego powyborczego badania IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Lekcja wolności w Gimnazjum w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2014-06-07, opracowanie AD
W tym roku przypada 25 rocznica częściowo wolnych wyborów - dnia, w którym, jak powiedziała Joanna Szczepkowska, skończył się komunizm. Młodzież Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika uroczyście obchodziła rocznicę tego wydarzenia.
Zdjęć: 27  

Półmetek warsztatów w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie DL
Dobiega końca pierwsza w tym roku, wiosenna tura warsztatów ekologicznych w Borzygniewie. Jak dotąd z praktycznej wiedzy o przyrodzie skorzystało blisko 500 uczniów.
Zdjęć: 3  

Młodzi ambasadorzy Polski »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie JB
Polska ma wielu ambasadorów na całym świecie, tych oficjalnych i tych z potrzeby serca. W ostatnim czasie do ich grona dołączyło trzech młodych Francuzów, którzy przybyli do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach na praktyki zawodowe.
Zdjęć: 2  

Silna marka w regionie »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie Adrian Walczyk
Długołęka zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Markowy Samorząd 2014”. Wśród laureatów znaleźli się również Poznań, Polkowice i powiat Radzyński.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy Długołęki zapłacą mniej za wywóz śmieci »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie Adrian Walczyk
Od lipca mieszkańcy gminy Długołęka zapłacą mniej za wywóz odpadów. Stawka dla osób, które zdecydują się na segregację wyniesie 10 zł. Urzędnicy przypominają o konieczności złożenia nowych deklaracji.
Zdjęć: 1  

Wyremontowany posterunek policji w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2014-06-05, opracowanie pol
W Kobierzycach uroczyście otwarto po remoncie posterunek policji. Koszt inwestycji to 2,5 miliona złotych.
Zdjęć: 18  

Oto największe centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie otomedia.pl
Ruszyły prace budowlane nowej części Parku Handlowego Bielany. Powstanie nowoczesna galeria handlowa, połączona z dotychczasowym obiektem, parking podziemny oraz dwa poziomy ze sklepami, restauracjami i kinem. Będzie to największe centrum handlowe w Polsce.
Zdjęć: 14  

Tato i mama z 5 promilami »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie pol
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Długołęce prowadzili czynności dotyczące zatrzymania nietrzeźwych rodziców, opiekujących się małym dzieckiem.

W co inwestują posłowie? »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Damian Tomczyk/Andrzej Zwoliński, Money.pl
63 posłów wybrało fundusze jako lokatę kapitału, co dziesiąty gra na giełdzie, a obligacje są popularne tylko wśród nielicznych. Z przeanalizowanych przez portal Money.pl oświadczeń majątkowych posłów wynika, że najchętniej odkładają gotówkę w bankach.

Palikot biednieje, Tusk się bogaci »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Topnieje majątek Janusza Palikota, ale mimo tego wciąż nie ma on sobie równych wśród liderów sejmowych partii. Natomiast uwagę w przypadku premiera Donalda Tuska zwraca przede wszystkim ponad trzykrotny wzrost wartości posiadanej gotówki. Wiemy też, w czym podobni do siebie są: prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef SLD Leszek Miller.

Ostatnie przygotowania do Monster X Tour »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
Trwa odliczanie do rozpoczęcia ekstremalnej imprezy – Monster X Tour. Prawie 5 tysięcy ton nawiezionej ziemi. 17 tysięcy ton rozłożonej murawy. 200 ton wraków osobówek.
Zdjęć: 9  

Budujcie pływające samoróbki »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 15 czerwca na Kaczawę w środku Legnicy wypłyną pomysłowe pływadła wykonane przez uczestników XVI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl