Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 73 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Przejazd „drogą życia” grozi śmiercią »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie TT
- To była dla mnie taka „droga życia”- żartuje Marek Kowalczyk, który każdego dnia rano skracał sobie dojazd na trasie Siechnice – Wrocław rozpadającą się powoli drogą przez Blizanowice i Trestno. – Teraz na dojazd do pracy będę musiał poświęcić co najmniej godzinę więcej.
Zdjęć: 1  

Poszukiwacze zaginionej przyrody »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Szymon Głogowski
Na terenie gminy Żórawina ustanowione są zaledwie 4 pomniki przyrody: dęby szypułkowe w Wilczkowie i w Mędłowie oraz dwa platany w Bogunowie.
Zdjęć: 6  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie rtr
17 grudnia w godzinach wieczornych przybłąkała się na ul. Lipową w Mędłowie suka rasy amstaff, biała z charakterystyczną brązową łatką na grzbiecie przy ogonie.
Zdjęć: 1  

Udana runda beniaminka z Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Janusz Kołodziej
Drużyna KPR Gminy Kobierzyce zakończyła I rundę I ligi piłki ręcznej kobiet. Mimo, że podopieczne trenerki Renaty Jastrzębskiej debiutowały na tym szczeblu rozgrywek, spisały się bardzo dobrze.
Zdjęć: 1  

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Z okazji „2013 Rokiem Tuwima” Biblioteka GOKiS chcąc uczcić 60 rocznicę śmierci poety zorganizowała Gminny konkurs czytelniczo-plastyczny pt.: „Wiersze Juliana Tuwima malowane”, który trwał od września do listopada i adresowany był do uczniów kl.I-II SP.
Zdjęć: 3  

Coraz więcej mieszkańców nabywa nowych umiejętności »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy realizuje od 2008 roku projekt „Aktywni Potrzebni” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji Społecznej.
Zdjęć: 4  

Długołęka rozpoczyna nowy rok od balów seniora »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Najlepszym tego przykładem są coroczne bale seniora, czyli spotkania integracyjne dla najstarszych mieszkańców gminy.
Zdjęć: 1  

Mikołajki w GOKiS »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Mnóstwo dziecięcych uśmiechów i mikołajkowej zabawy. Tak opisać można spotkanie z Mikołajem, które odbyło się na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 6  

Młodzi piłkarze ręczni gromią rywali! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Świetny wynik osiągnęli młodzi szczypiorniści z Kątów Wrocławskich na rozgrywanym „Sylwestrowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców” w Żarowie.
Zdjęć: 1  

Finał „ Basketmanii” »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Wojciech Duczek
We Wrocławskiej hali "Kosynierka" odbył się wyjątkowy Mikołajkowy Finał Basketmanii Dolnośląskiej organizowany przez Dolnośląski Związek Koszykówki. W turnieju wystąpił także Basket Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Wolontariusze z Hiszpanii prowadzą zajęcia w GOPS w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Ewa Ławniczak
Czy wiesz, że w Hiszpanii dzieci dostają prezenty od Trzech Króli 6 stycznia? Albo, że w Nowy Rok, o północy, wszyscy Hiszpanie zjadają dwanaście kulek winogron, co ma przynieść im szczęście w nadchodzącym roku?
Zdjęć: 2  

Miś w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie ug
Święto Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy obchodzony jest co roku wyjątkowo uroczyście. Tym razem urodziny pluszaków obchodziliśmy z „zerówkowiczami” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernicy.
Zdjęć: 1  

Świąteczna pocztówka z Alzacji »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie JB
Udział delegacji powiatu wrocławskiego na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Ensisheim we Francji ma już swoją ośmioletnią tradycję.
Zdjęć: 2  

Debiut seniorów GOKiS Kąty Wrocławskie »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
17 grudnia swój pierwszy oficjalny mecz rozegrała drużyna piłkarzy ręcznych GOKiS Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Spotkanie opłatkowe w ambasadzie polskiej w Pradze »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Sylwia Pelczyk
Chór "Sanctus Adreus" z Bielan Wrocławskich wraz z wójtem gminy Kobierzyce Ryszardem Pacholikiem oraz Elżbietą Regulską radną gminy, uczestniczył w spotkaniu opłatkowym w ambasadzie polskiej w Pradze.
Zdjęć: 1  

50 lat razem! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Maria Okraszewska
W zgodnej i szczęśliwej rodzinie najpełniej przejawiają się uczucia miłości, przyjaźni oraz wzajemnego szacunku i zaufania – tymi słowami Ryszard Pacholik wójt gminy Kobierzyce gratulował Janinie i Konradowi Majerom oraz Alfredzie i Henrykowi Huebner 50 rocznicy ślubu.
Zdjęć: 1  

Gwiazdy PGNiG Superligi w Kątach Wrocławskich! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich zmierzyły się utytułowane drużyny PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet.
Zdjęć: 3  

Z podwórka na stadiony »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
O poziomie polskiej piłki napisano już wystarczająco dużo, żeby po raz enty żalić się nad brakiem sukcesów, żenującej postawie polskich klubów w rozgrywkach europejskich, czy fatalnej reprezentacyjnej formie Lewandowskiego.
Zdjęć: 1  

Miejscowości pod lupą »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
Na dalekiej północy życie toczy się spokojnie, ale inwestycje idą pełną parą.
Zdjęć: 5  

Co zrobić ze starymi oponami? »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Tadeusz Luty
Podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych w gminie Długołęka wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której DPO nie odbierało opon sprzed posesji. Co w takim razie zrobić z zalegającą w garażu lub piwnicy stertą ? Rozwiązania są dwa.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze Św. Mikołajem w Gminie Czernica »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zorganizował w grudniu zabawy mikołajkowe dla dzieci pt.: „Spotkania ze św. Mikołajem”.
Zdjęć: 3  

Pracownik socjalny z GOPS w Czernicy wyróżniony  »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
We Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala z okazji “Dolnośląskiego Dnia Pracownika Socjalnego”, którą zorganizowało Dolnośląskie Forum Pomocy Społecznej.
Zdjęć: 2  

Pielęgnacja dębów w Smolcu »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Jakub Józefczuk
Od 12 do 14 grudnia przeprowadzona została pielęgnacja cennych dębów rosnących przy ulicy Kościelnej w Smolcu. Spośród całej grupy drzew, wytypowano 10, które wymagały najpilniejszych zabiegów.
Zdjęć: 1  

Nestlé wchodzi do Kątów Wrocławskich  »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Nestlé podpisało umowę na zakup 13,5 ha gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare. Zakład będzie zlokalizowany w Nowej Wsi Wrocławskiej. Wartość całej inwestycji wyniesie około 300 mln zł.
Zdjęć: 6  

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

Aresztowani sprawcy rozboju  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój i kradzież. Do zdrzeń doszło na terenie powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści debatowali o patriotyzmie  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie AD
„Patriotyzm - relikt przeszłości, czy istotna wartość w życiu człowieka” - ten dylemat rozstrzygali gimnazjaliści podczas kolejnej debaty organizowanej w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich
Zdjęć: 19  

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Mammobus w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Badanie mammograficzne to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Takie badanie będzie wykonać w mammobusie LUX MED Diagnostyka, który 9 stycznia odwiedzi Kobierzyce i stanie przy Urzędzie Gminy, Al. Pałacowa 1.
Zdjęć: 3  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Nietrzeźwy 18 – latek wjechał w płot i latarnię uliczną  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie pol
W Kamieńcu Wrocławskim nastoletni kierowca będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze zatrzymując się na płocie i ulicznej latarni. Nie posiada uprawnień do kierowania samochodami.

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Narkobiznes w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie pol
Na trzy miesiące do aresztu trafiły dwie osoby zatrzymane przez dolnośląskich policjantów - 29-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech oraz 30-letnia kobieta.
Zdjęć: 4  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

Świąteczne gotowanie w urzędzie »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie AW
Zgodnie z obietnicą - było świątecznie, rodzinnie i pysznie! Koła gospodyń wiejskich zaprezentowały się w Urzędzie Gminy Długołęka. Na wszystkich czekały domowej roboty pierogi, sałatki, ciasta a także ryby - czyli wszystko to, co powinno się znaleźć na wigilijnym stole.
Zdjęć: 15  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Uczniowie z Długołęki wspierają potrzebujących! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie Adrian Walczyk
Wolontariusze z zespołu licealno-gimnazjalnego w Długołęce po raz kolejny organizują "Akcję Wsparcia". Każdy może podarować najbardziej potrzebującym żywność, środki czystości, słodycze oraz zabawki. Pomoc kosztuje niewiele, a może uszczęśliwić setki rodzin.
Zdjęć: 1  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Franciszkanin w kąckim gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie AD
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika gościło ojca Jana Marię Szewka, rzecznika prasowego Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.
Zdjęć: 5  

Magnolia Park dla Domu Dziecka w Kątach »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
Magnolia Park przygotowała akcję „Marzenia do spełnienia”. Do 20 grudnia klienci galerii będą mogli pomóc w realizacji gwiazdkowych życzeń wychowanków Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Akcja „Marki z sercem”  »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
Wyjątkowy konkurs charytatywny odbył się na zamku Topacz. W pełnej emocji rywalizacji o najlepiej ozdobiony gigantyczny piernik-serce wzięli udział znani wrocławianie.
Zdjęć: 6  

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Podsumowanie projektu Viva Terra »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie JB
W holu głównym budynku starostwa odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników projektu „Viva-ART” – warsztaty plastyczne ECO_ART, zrealizowanego przez Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „Starówka”.
Zdjęć: 1  

Droga Dobrzykowice-Kiełczówek otwarta »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie JB
Został już dopuszczony ruch na drodze nr 1922 pomiędzy Dobrzykowicami i Kiełczówkiem. Całość prac opiewająca na łączną kwotę blisko 900 tys. zł została pokryta ze środków powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Ambitny beniaminek z Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Janusz Kołodziej
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce nie zwalniają tempa w rozgrywkach I ligi. W ostatnim meczu wygrały u siebie ze Spartą Oborniki 25:22 i z dorobkiem 13 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi, tuż za prowadzącymi zespołami z Tczewa i Kościerzyny.
Zdjęć: 2  

Zamieszkaj w gminie Długołęka – działki na sprzedaż w Łozinie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Małgorzata Szczęśniak
Myślisz o kupnie działki poza miastem? Sprawdź oferty nieruchomości w gminie Długołęka – jednej z najlepiej rozwijających się gmin wiejskich w Polsce. Dziś prezentujemy atrakcyjne działki pod zabudowę mieszkaniową w Łozinie.
Zdjęć: 1  

“Georgia Time Maybe” – Marcin Meller w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Adrian Walczyk
W listopadzie Grzegorz Miecugow a w grudniu Marcin Meller - dwóch znanych dziennikarzy odwiedziło w ostatnim czasie Długołękę. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Szach mat, czyli pierwszy turniej szachowy w gminie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Adrian Walczyk
W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze szachowe mistrzostwa szkół podstawowych w gminie Długołęka. Przy szachownicach zasiadło w sumie 23 zawodników rywalizujących w czterech kategoriach: żeńskiej, męskiej, ogólnej i drużynowej.
Zdjęć: 1  

Podróż do serca Azji »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie ug
- Tak jak przed telewizorem umiera wiara w drugiego człowieka, tak w podróży ta wiara powraca. Podróżowanie zwraca nam życie... Tymi dwoma zdaniami z książki „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta Maciąga można chyba określić jego życie.
Zdjęć: 1  

Oto półmetrowy garbusek  »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie pzw7
Krzysztof Pawlata złapał ładnego okonia na Głosce. Długość - 50 cm, waga - 1,995 kg.
Zdjęć: 1  

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

Top – Gym w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2013-12-05, opracowanie ug
W Żórawinie powstanie siedziba firmy TOP-GYM, zajmującej się produkcją, dystrybucją oraz serwisem maszyn fitness (bieżnie, rowery treningowe, steppery, wioślarze i inne).
Zdjęć: 3  

Wspomnienie o Grzegorzu Kleinercie »
Tekst opublikowany 2013-12-05, opracowanie smzk
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł na zawsze znany w naszym środowisku Grzegorz Kleinert - były wieloletni dyrektor Domu Kultury w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Wieczór Seniora w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie Stanisław Cały
Stowarzyszenie „Nasz Tyniec Mały” już drugi raz w tym roku zaprosiło emerytów do świetlicy wiejskiej na Wieczór Seniora.
Zdjęć: 18  

Trening we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie AI
We Wrocławiu odbyła się kolejna konsultacja treningowa klubów Taekwondo Olimpijskiego z Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Włamywali się i kradli  »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie pol
Policjanci z powiatu wrocławskiego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Długołęka, podejrzanych o szereg włamań i kradzieży. Sprawcy włamywali się domów w budowie oraz pomieszczeń gospodarczych.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl