Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 77 informacji. Wszystkie poniżej.

Historia w wymiarze 4 D »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie AD
Gimnazjaliści z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika tropią ślady średniowiecznego osadnictwa w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 13  

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

OSP w Sobótce wyróżniona  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Kancelaria sejmu, MSW, KGPSP oraz OSP Sobótka. UM
W Sali Kolumnowej w gmachu Sejmu RP odbyła się konferencja pt. „Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych i ochronie ludności”.
Zdjęć: 5  

KPR Kobierzyce – SMS ZPRP Płock 29-21 »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Wojciech Duczek
6 punktów w pięciu kolejkach ligowych zdobyły zawodniczki Klubu Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Pierwszy sezon w I lidze budził obawy trenerów i działaczy KPR-u, ale jak dotąd nie taki diabeł straszny…
Zdjęć: 2  

Koncert znakomitych muzyków »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Bogdan Tabisz
Wielki finał IX. edycji Koncertów Ziemi Wrocławskiej odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Biegi Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie gim
Uczniowie gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wzięli udział w masowych biegach organizowanych przez Klub Biegacza Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 7  

Zarybienie Żwirowni  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie PZW/7
22 października Żwirownia w Kątach Wrocławskich została zarybiona. Do akwenu trafiły następujące gatunki ryb:
Zdjęć: 3  

Krajowa „ósemka” własnością gminy »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Katarzyna Wolicka
Niemal rok zajęło GDDKiA uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie nowo wybudowanego odcinka drogi S8, a co za tym idzie krajowa „ósemka” stała się, z mocy prawa, drogą gminną.
Zdjęć: 1  

Lwy z Kiełczowa sięgają po puchar  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Adrian Walczyk
Zakończyła się jesienna edycja piłkarskiego turnieju o puchar Deichmanna. W zawodach wzięło udział 17 drużyn z Wrocławia i okolic, a wśród nich dziesiątka zwycięzców z rocznika 2005 z klubu UKS Kiełczów Academy - wychowanków szkoły podstawowej w Kiełczowie.
Zdjęć: 1  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

Najlepsi z najlepszych – stypendia wójta rozdane »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie Adrian Walczyk
Niezmiennie od 2006 roku w gminie Długołęka przyznawane są stypendia wójta. Otrzymują je uczniowie wyróżniający się wzorowym zachowaniem, najlepszymi wynikami w nauce, a także osiągający udokumentowane sukcesy sportowe i artystyczne w minionym roku szkolnym.
Zdjęć: 1  

Skąd jesteśmy - nasze historie »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie Stanisław Cały
70 rocznica zbrodni wołyńskiej nakazuje nam przypomnieć skąd i w jakich okolicznościach znaleźliśmy się na terenach Ziem Zachodnich. Pierwsi mieszkańcy powiatu wrocławskiego, gminy Kąty Wrocławskie wywodzą się najczęściej z Kresów - województwa tarnopolskiego i lwowskiego.
Zdjęć: 7  

Monitoring strategii »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie DL
W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się kolejny warsztat zorganizowany w ramach działań mających na celu przeprowadzenie monitoringu i ewaluacji Strategii Rozwoju Powiatu Wrocławskiego na lata 2012-2020.
Zdjęć: 1  

Autorskie spotkanie i promocja regionu »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie Matylda Janiec/SC
21 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Dolny Śląsk wczoraj i dziś”.
Zdjęć: 9  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Klaudia Wrońska podwójną medalistką na Mistrzostwach Młodzików »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie A I
W opolskim ”Okrąglaku” odbyła się najważniejsza impreza w Taekwondo Olimpijskim dla młodzików. W zawodach wzięły udział kluby z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 3  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Młodzi zawodnicy Taekwondo z Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
W sobotę 12 października odbyły się kolejne zawody w ramach cyklu Ligi Taekwondo Wesołek, tym razem o Puchar Burmistrza Jarocina.
Zdjęć: 3  

Tygrysy w Poznaniu »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie Kamila Cichowska
W Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał im Józefa Moczyńskiego. Wśród 12 klubów z Polski były też 3 ekipy zagraniczne z Ukrainy, Litwy i Łotwy.
Zdjęć: 4  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

Kobierzycki przegląd inwestycyjny »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Janusz Kołodziej
Rozmowa z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce
Zdjęć: 4  

Od trzech miesięcy śmieci po nowemu »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Adrian Walczyk
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która obowiązuje od trzech miesięcy wywołała prawdziwą rewolucję. Choć jest jeszcze za wcześnie, by oceniać skutki jej wprowadzenia, trudno być obojętnym na liczne mankamenty, jakie ze sobą przyniosła.
Zdjęć: 1  

Nowe świetlice w gminie »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Adrian Walczyk
W przyszłym roku w gminie Długołęka powstaną kolejne świetlice wiejskie. W jakich miejscowościach? Jak będą wyglądały? O szczegółach opowiada Iwona Agnieszka Łebek – wójt gminy.
Zdjęć: 1  

Dzieje się w bibliotece »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie ug
Pracowicie, ciekawie, inspirująco … tak właśnie jest na zajęciach w bibliotece. Już od września zaczęliśmy działać pełną parą. Mamy ciekawe propozycje dla ludzi w każdym wieku.
Zdjęć: 2  

Aktywni Razem na Forum  »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie ug
W Sobótce odbyło się VI Forum Partnerstw Lokalnych z Dolnego Śląska. Wzięło w nim udział 10 partnerstw z następujących gmin: Prusice, Żmigród, Wleń, Kowary, Międzybórz, Brzeg Dolny, Świeradów, Sobótka, Zawidów oraz Czernica.
Zdjęć: 3  

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Wygrali konkurs DOT »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Klasa VI SP nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sobótce pod opieką Moniki Mertuszki zwyciężyła, w konkursie pn. „Konkurs wiedzy o atrakcyjności turystycznej Dolnego Śląska” organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną
Zdjęć: 1  

Ryś wyruszy nocą... »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie oto
Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków. I Edycja, Jesień 2013.
Zdjęć: 1  

5 pomysłów na niedzielne popołudnie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie MR
Wrocław jest pięknym miastem położonym nad rzeką Odrą. Miasto szczyci się długą i bogatą historią, na przestrzeni której mieszały się w nim różne kultury. Obecnie Wrocław jest kluczowym centrum kulturalnym, odbywają się w nim liczne działania artystyczne i sportowe.
Zdjęć: 1  

Zaginęła kotka »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie oto
Zaginęła kotka. Ma na imię Fibi. Jest drobnej budowy, w szaro – czarne prążki. Cechą charakterystyczną jest delikatnie uszczerbione uszko.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowe spotkanie »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie JB
9 października wrocławskie starostwo odwiedziła ponad dwudziestoosobowa delegacja powiatu Elbe-Elster w Niemczech.
Zdjęć: 1  

Wizyta samorządowców z powiatu krakowskiego »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie JB
Jeszcze nie ucichły echa ostatniej wizyty delegacji powiatu warszawskiego, a tymczasem w ostatnim tygodniu września wrocławskie starostwo odwiedziła już kolejna delegacja samorządowców - tym razem z powiatu krakowskiego.
Zdjęć: 1  

Stypendia rozdane »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie J. Brodowska
Wraz z początkiem roku szkolnego poznaliśmy zwycięzców XIV edycji programu stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Sesja za granicą »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Nocny widok na Wieżę Eiffla, monumentalne Koloseum, gondole przecinające wodę weneckich kanałów. Piękna widokówka z wakacji? Nie tym razem. To kadry z sesji ślubnych, wykonywanych za granicami naszego kraju. Coraz częściej nowożeńcy decydują się na plener podczas podróży poślubnej. Tym samym mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Zdjęć: 1  

Ścieżkami zdrowia zawędrowali na Ślężę »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie ZŁ
Przez dwa dni ponad 60-osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu powiatu wrocławskiego pod opieką instruktorów harcerskich z Kątów Wrocławskich bawiła się nad Sulistrowickim Potokiem.
Zdjęć: 7  

Spotkanie z najmłodszymi uczniami  »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie pol
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Długołęce w ramach prowadzonych spotkań z uczniami, odwiedzili w klasę pierwszą Szkoły Podstawowej w Długołęce.
Zdjęć: 2  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Gimnazjaliści z Kątów trzymają formę »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie A.Lew.
„Trzymaj Formę” to program edukacyjny promujący aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Po raz kolejny rozpoczęliśmy udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu udziałem w imprezie rekreacyjno – sportowej we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Zatrzymany z 3 promilami »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie pol
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który zdecydował się na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.
Zdjęć: 1  

Moratorium na odstrzał w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie rtr
Myśliwi ogłaszają moratorium na polowania na zające w gminie Mietków. Powodem jest niepokojący spadek liczebności tych zwierząt.
Zdjęć: 1  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Stypendyści XIV edycji programu powiatu wrocławskiego »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie AD
Wśród grona laureatów XIV edycji Programu Stypendialnego powiatu wrocławskiego znaleźli się absolwenci Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich: Marcin Horak i Olaf Kotwicki.
Zdjęć: 8  

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Referendum w Żórawinie nieważne  »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie rtr
Niedzielne referendum dotyczące odwołania wójta i rady gminy jest nieważne - do urn poszło zbyt mało osób.

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl