Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 78 informacji. Wszystkie poniżej.

Trenowali w supercentrum »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Adrian Iwanowski
Kadra zawodników AZS AWF Wrocław i Chrząstawa Wielka miała możliwość treningów w jednym z najlepiej przystosowanych ośrodków w całej Polsce - Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.
Zdjęć: 7  

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Długołęka nie odpuszcza, ożywienie w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie /Ina/
O 30 procent spadła liczba pozwoleń na budowę domów jedno i wielorodzinnych wydanych w powiecie wrocławskim w 2012 roku w porównaniu z rokiem 2009. Od boomu w 2008 roku liczba ta spadła o połowę. Rośnie za to liczba mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Lilie w ogrodzie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Maria Okraszewska
W Muzeum Militariów „Arsenał” we Wrocławiu przy ul. Cieszyńskiego odbyła się XXVIII wystawa lilii pod tytułem „Lilie w ogrodzie”.
Zdjęć: 1  

Pędzą konie po betonie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Kamila Kochaniec
O tym, że Siedlec jest prawdziwą mekką sympatyków koni chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Zdjęć: 1  

Twórcze wakacje z GOK »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Paweł Kamiński
W Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce oraz w należących do niego świetlicach trwa akcja wakacyjna. Instruktorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę na spędzenie wolnego czasu.
Zdjęć: 1  

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Sołtysi w Pruszczu Gdańskim »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Joanna Kłodzińska
Sołtysi z gminy Kobierzyce mieli możliwość poznać nadmorską gminę Pruszcz Gdański. Korzystając z zaproszenia tamtejszego samorządu zorganizowali i sfinansowali wizytę w ww. gminie.
Zdjęć: 1  

Starsi panowie na boisku »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Eugeniusz Szywała
W czeskich Kobericach na zaproszenie starosty Lukasa Kubnego drużyna oldboyów z gminy Kobierzyce uczestniczyła w turnieju piłkarskim.
Zdjęć: 1  

BOYS na dożynkach »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie ug
Okres wakacyjny to przede wszystkim czas niezapomnianych wrażeń, wspaniałych przygód z najbliższymi oraz imprez plenerowych. Za nami XII Dni Gminy Długołęka, a na horyzoncie widnieją już Dożynki Gminne 2013.
Zdjęć: 1  

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

W żłobku jak u mamy »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Pierwszy publiczny żłobek w Długołęce ma już dyrektora. Została nią Kamila Stańko – mama trójki dzieci, z pedagogicznym wykształceniem oraz z olbrzymim zapałem do pracy z maluchami.
Zdjęć: 1  

24-godzinne Zawody Wędkarskie  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie PZW/7
W dniach 3-4 sierpnia 2013 r. na stawie w Krobielowicach odbędą się drużynowe, 24-godzinne zawody wędkarskie.
Zdjęć: 1  

PKWN – dekrety grożące śmiercią »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Stanisław Cały
Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie przy współpracy z członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej Stanisławem Cały zorganizowała wystawę dotyczącą 22 lipca 1944 r. – powstania Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
Zdjęć: 13  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Diamentowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Maria Okraszewska
W Urzędzie Gminy Kobierzyce dwie pary świętowały rocznice zawarcia małżeństwa. Państwo Stefania i Augustyn Magoń obchodzili Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu, a Państwo Stefania i Jerzy Świst obchodzili 50 rocznicę ślubu, czyli Złote Gody.
Zdjęć: 1  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

Szlak kajakowy rzeką Widawą »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie Aneta Fiskies
Widawa jest rzeką, która wyznacza granice gminy od strony północnej. Jej źródła sięgają okolic Sycowa, a wpływa do Odry w okolicach Wrocławia. Szlak kajakowy, który mogą przemierzać turyści wynosi około 60 km.
Zdjęć: 3  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Sezon remontowy w placówkach szkolno-wychowawczych »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie JB
Ruszyły intensywne prace remontowo-budowlane w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach. Całość robót została oszacowana na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł.
Zdjęć: 1  

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

EKS Kolektyw Radwanice w Amsterdamie! »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie GB
8 zwycięskich drużyn „Szkółek piłkarskich NIVEA” wróciło właśnie z pięciodniowego obozu szkoleniowego w Holandii. Wśród nich znalazła się waleczna drużyna dziewczynek z EKS Kolektyw Radwanice.
Zdjęć: 13  

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

Ostatnie medale przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie AI
W Bolesławcu odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwondo Olimpijskiego. Dobrze wypadli zawodnicy UKS Orlęta Chrząstawa Wielka.
Zdjęć: 1  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

Pustkowo na ludowo »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie MS/HŁ
15 czerwca odbył się tradycyjny Festyn „PUSTKOWO NA LUDOWO 2013”, zorganizowany z inicjatywy radnego Henryka Łoposzko i sołtysa wsi Pustków Żurawski Magdaleny Sondej przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Topacz Miasto Dzieci »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W pierwszych dwóch tygodniach lipca Zamek Topacz w Ślęzie zmienił się w Miasto Dzieci.
Zdjęć: 5  

Piknik Rodzinny w Wojnowicach »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie KA
W Wojnowicach odbyła się VII edycja Pikniku Rodzinnego, organizowanego przez Sołtysa i Radę Sołecką w ramach Dnia Dziecka.
Zdjęć: 5  

Wyniki zawodów 14-godzinnych  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Pzw/7
6 lipca na łowisku w Krobielowicach odbyły się 14-godzinne zawody wędkarskie. Oto wyniki:
Zdjęć: 10  

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
Z okazji obchodów ROKU JULIANA TUWIMA 2013 /60 rocz. śm. i 100 rocz. debiutu literackiego/ Biblioteka GOKiS w Kątach Wrocławskich zorganizowała spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek - poetką i autorką książek dla dzieci.
Zdjęć: 8  

Odnowa Wsi Dolnośląskiej – Tyniec Mały »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Stanisław Cały
Przed laty w województwie opolskim zapoczątkowano regionalny program aktywizacji społeczności lokalnych. Obecnie dołączyły kolejne województwa.
Zdjęć: 18  

Pracowali przy mauzoleum »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie SC
Tradycyjnie, jak co roku, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej zjawili się przy mauzoleum Gebharda Leberechta von Blüchera pomiędzy Krobielowicami, a Kątami Wrocławskimi, by teren uprzątnąć,a trawę wykosić.
Zdjęć: 6  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Poszukiwania Józefa Cisowskiego  »
Tekst opublikowany 2013-07-07, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce prowadzą poszukiwania Józefa Cisowskego, który 4 lipca 2013 roku około godziny 14.00 wyszedł z miejsca zamieszkania w Sobótce przy ulicy Wrocławskiej i do chwili obecnej nie powrócił.
Zdjęć: 1  

I Smolecka (za)Dyszka bez zadyszki »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie TPS
W sobotę 29 czerwca odbył się bieg uliczny na 10 km ulicami Smolca czyli I Smolecka (za)Dyszka. W biegu wzięło udział ok. 300 biegaczy!
Zdjęć: 10  

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Bal i zakończenie roku w gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie AD
Gimnazjum uroczyście zakończyło rok szkolny. Żeby rozstanie ze szkołą nie było bolesne rodzice zorganizowali Bal Absolwenta, który dzięki życzliwości dyrektora GOKiS Marii Mach odbył się w pomieszczeniach Ośrodka Kultury w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 14  

Utalentowani gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie AD
„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.” te słowa Mikołaja Gogola w pełni ilustrują, obchodzony od kilku lat w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, Dzień Talentów.
Zdjęć: 11  

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl