Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 78 informacji. Wszystkie poniżej.

Kreatywni Wrocławianie i Crowdfunding »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Na polskiej platformie finansowania społecznościowego www.wspieram.to aż trzy projekty z Wrocławia walczą o zebranie funduszy na swe cele.
Zdjęć: 3  

Nie dotarła przesyłka? Może ją spalili?  »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie ŁK
Wielkich rozmiarów pogorzelisko ze szczątkami listów i przesyłek odnaleźli w ubiegłym tygodniu mieszkańcy podwrocławskiego Gajkowa.
Zdjęć: 4  

Szybka jak Maxi »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Taki „wózek” potrafi jechać 160 km/h. Maxi Czyszek jest jedną z czołowych zawodniczek ścigających się poza granicami naszego kraju. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczęła na obozie motoryzacyjnym. Tam po raz pierwszy wsiadła do gokarta.
Zdjęć: 13  

Długołęka – końska stolica powiatu »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Adrian Walczyk
„Święto konia” to prawdziwa wizytówka gminy Długołęka, która co roku ściąga setki sympatyków sportów hippicznych z całej Polski, a nawet z zagranicy.
Zdjęć: 8  

Powiat Wrocławski dla turystów »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie DL
Na wrocławskim Rynku miała miejsce impreza „Turystyczna Majówka 2013”. Wśród bardzo licznych w tym roku, ciekawych stoisk, znalazł się również punkt, na którym swoje atrakcje prezentował Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 9  

Nietypowe lekcje w starostwie »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie JB
Dobiegła końca tegoroczna edycja lekcji obywatelskich dla uczniów trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Sportowa Majówka w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie (B.J.)
Każdego roku pod koniec maja sportowcy z całego regionu zjeżdżają do Ratowic. To nie tylko wielka atrakcja dla kibiców, ale także szansa na popularyzację sportu, rekreacji i rodzinnego, zdrowego trybu życia.
Zdjęć: 8  

Posprzątali Żwirownię  »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie PZW/7
W sobotę 25 maja po raz piąty porządkowaliśmy Żwirownię. Tym razem wyrywaliśmy bronami zarośla z wody od strony wjazdowej i głębokiej (oj było co robić!) oraz kosiliśmy trawę kosiarkami.
Zdjęć: 13  

Rzutkijki - finał szkolny »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Fot. Marcin Pawlak
W kąckim Gimnazjum im. Kopernika odbył się szkolny finał gry w Rzutkijki. Przy sprzyjającej aurze zawodnicy zacięcie rywalizowali w celnym trafianiu do celu. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Laskowski z klasy 3D.
Zdjęć: 10  

Państwo nie pomaga rodzinom »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Karta dużych rodzin, ustanawiająca powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych to system od dawna rozpowszechniony w Europie.

Ruszają wakacyjne czartery »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie oto
Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Ercan. Cypr Północny to jedna z kilku nowości czarterowych oferowanych od tego sezonu z Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Kiermasz Szkolnych Rozmaitości w SP w Dobrzykowicach »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie AW
Kiermasz Szkolnych Rozmaitości, to impreza środowiskowa zorganizowana przez społeczność Szkoły Podstawowej w Dobrzykowicach przy współpracy z Haliną Popiołek - radną gminy Czernica i Adamem Jaskułą - sołtysem Dobrzykowic.
Zdjęć: 1  

Europejska misja śledcza na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie Janusz Łucki
Wizyta Komisji Petycji w Polsce niezagrożona – przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oficjalnie potwierdził termin wizyty delegacji Parlamentu na Dolnym Śląsku
Zdjęć: 1  

Udane mietkowskie Marinowanie »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie ug
Jak co roku w dwa dni na plaży pojawiły się tysiące osób chcących wziąć udział w tym unikalnym pikniku żeglarskim. 18 i 19 maja w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego odbyła się już piąta edycja tej imprezy.
Zdjęć: 8  

Kto zaprosił PKW do Moskwy? »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Delegację naszej Państwowej Komisji Wyborczej, która debatowała w Moskwie o organizacji wyborów i kampanii wyborczych, zaprosił szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej.

I Bieg Mietkowski czyli pętla wokół Zalewu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie oto
Dużym wydarzeniem, które będzie gościł Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie 16 czerwca będzie bieg Mietkowski. 16 kilometrowa pętla poprowadzi drogami przylegającymi do największego jeziora na Dolnym Śląsku – Zalewu Mietkowskiego.
Zdjęć: 1  

Bezpieczna i zadbana gmina »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie Katarzyna Wolicka, Sławomir Strzelecki
W tym roku w gminie Długołęka rozpoczną się prace związane z poprawą czystości i estetyki wsi. Zanim prace ruszą na dobre, gmina musi najpierw wybrać, drogą przetargu, odpowiednią i wykwalifikowaną firmę, która podejmie się tego zadania.
Zdjęć: 1  

Ustawa śmieciowa - będą ulgi dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie Adrian Walczyk, Ewelina Byra
Styczniowa nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziła możliwość ustanowienia dopłat dla mieszkańców za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zdjęć: 1  

Marsze dla Życia i Rodziny w 100 miastach  »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie rtr
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w naszym kraju. W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 100 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Oto Travelery 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie oto
Wrocławianin Maciej Klimowicz, mieszkający na stałe w Tajlandii – został nagrodzony przez miesięcznik National Geographic Traveler. Jego blog www.SkokWBokBlog.com zwyciężył w kategorii Blog Travelerowca w plebiscycie TRAVELERY 2012.
Zdjęć: 4  

Rywalizowali młodzi matematycy »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie WS
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbył się Jubileuszowy X Otwarty Konkurs Matematyczny Gmin Ślężańskich.
Zdjęć: 11  

Gimnazjalistów Serce do Serca »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie AD
Żeby pomagać trzeba poznać istotę problemu i ludzi, którzy dają nadzieję, tym którzy jej potrzebują. Ten cel przyświecał działaniom gimnazjalistów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 7  

Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie ug
Obywatelu bądź aktywny nie tylko na wiosnę! Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku 20-27 maja 2013. Debaty, gry miejskie, kawiarenki obywatelskie. Porozmawiaj o rzeczach ważnych i poznaj nowe możliwości rozwoju.
Zdjęć: 2  

Ile mają nasi posłowie »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie Andrzej Zwoliński, Bartosz Wawryszuk, Dariusz Made
Money.pl przeanalizował i oszacował majątki posłów na podstawie ich oświadczeń złożonych w Kancelarii Sejmu. W pierwszej dziesiątce brylują politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - jest ich aż siedmiu. W tej grupie są: król drobiu, minister rządu Donalda Tuska, ale także dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym manager Roberta Lewandowskiego.

Strzeż się tych aut »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie INTERIA.PL
To ważne wiadomości dla wszystkich, którzy zerkają nerwowo w lusterko wypatrując nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Pensje obcięte do 1600, etaty o połowę »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Pensje zostaną obcięte nawet do 1600 złotych, a etaty o połowę. Pracodawca będzie mógł tak zrobić, jeśli Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, która w kryzysie ma chronić miejsca pracy przed likwidacją.

Miliony na czystą wodę  »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie rb
Za 4 miliony złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) zostanie zbudowane 7 kilometrów kanalizacji w Oławie.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za ustawę śmieciową »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Trzyosobowa rodzina, mieszkająca w bloku w Krakowie, jeśli segreguje śmieci, zapłaci co miesiąc ponad 53 złote. To więcej, niż taka sama rodzina z Łodzi, wrzucająca wszystkie odpadki do jednego pojemnika. Różnice w wysokości opłat za śmieci, które płacić będziemy od 1 lipca - jak ustalił Money.pl - sięgają miejscami nawet 100 procent! - Złośliwi twierdzą, że za rok już nie będziemy bawić się w segregację i pogodzimy się z wyższymi stawkami. A ci bardziej złośliwi twierdzą, że właśnie o to chodzi - komentuje Jerzy Bandurowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w spółdzielni mieszkaniowej Wrocławski Dom.

10 tys. harleyowców bawiło się we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie oto
Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.
Zdjęć: 6  

Nowy metropolita wrocławski »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie rtr/INTERIA.PL
Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny został mianowany w przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą wrocławskim.
Zdjęć: 1  

Podatki w górę? »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Mamy jedną z najwyższych stawek VAT w Europie, chociaż żaden inny z podatków w Polsce nie jest tak odczuwalny przez społeczeństwo, a szczególnie najbiedniejszych. Z drugiej strony żaden inny nie jest tak świetnie ukryty w cenie każdego, kupowanego produktu.

Lotniczy weekend za grosze »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
Kultowe Oslo, nieodkryta Bruksela i topowe: Wenecja oraz Paryż. Wybierz jeden z atrakcyjnych kierunków wrocławskiego lotniska. Na bilet w dwie strony wystarczy już ok. 200 zł.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie dla młodych - zysk dla deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie Mariusz Kania
Wiele w ostatnim czasie mówi się o przybierającym ostateczny kształt programie Mieszkanie dla młodych, który stanie się następcą wygasłej Rodziny na swoim. Analizując założenia programu można mieć wątpliwości, że pomoc Państwa trafi we właściwe ręce.

Harleyowcy opanowali Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
We Wrocławiu trwa zlot Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013. Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zjechało tysiące miłośników kultowych motocykli z całej Europy.
Zdjęć: 9  

Wygrana - 600 milionów dolarów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Jak zostać multimilionerem "inwestując" tylko 2 dolary? Zagrać w amerykańską loterię Powerball i mieć niesamowite szczęście. Dziś może paść największa wygrana w historii gier losowych w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze sondaże »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Kolejny sondaż pokazujący przewagę PiS nad PO. Według badania TNS dla programu Forum TVPInfo, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34 procent poparcia. Platforma obywatelska na 32 procent.

Sukces zawodników z Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2013-05-17, opracowanie Adrian Iwanowski /fot. W. Pawłowski
Zawodnicy z Chrząstawskiej sekcji Taekwondo Olimpijskiego wywalczyli możliwość udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!
Zdjęć: 1  

Ważne szczepienia »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Maria Okraszewska
Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom – również tym najgroźniejszym. Chorobą, która należy do grupy chorób powodujących wysoką śmiertelność jest rak szyjki macicy.
Zdjęć: 1  

Puchar Seniora  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Pzw/7
W słoneczny niedzielny poranek na Żwirowni w Kątach Wrocławskich 5 maja odbyły się zawody wędkarskie – Puchar Seniora.
Zdjęć: 10  

Eliminacje do konkursu »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce, w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcu Trzebnickim, przeprowadzili eliminacje gminne do konkursu edukacyjno-prewencyjnego „Pomagajmy sobie wzajemnie”
Zdjęć: 5  

Brzezia Łąka podbiła Europę »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Adrian Walczyk
Czy wyobrażacie sobie stworzenie konstrukcji ważącej zaledwie 15 gramów, która jest w stanie utrzymać ciężar dwóch małych słoni afrykańskich? Dla Odyseuszy z Brzeziej Łąki nie ma rzeczy niemożliwych!
Zdjęć: 1  

Otwarcie pierwszego żłobka coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Adrian Walczyk
Lada moment rozpocznie się rekrutacja do pierwszego publicznego żłobka w Długołęce.
Zdjęć: 2  

Policyjny turniej »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich przeprowadzili eliminacje szkolne do turnieju sportowo – edukacyjnego pod hasłem Pomagajmy Sobie Wzajemnie.
Zdjęć: 3  

I tura Ligi Dzieci i Młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Pzw/7
Za młodymi wędkarzami rywalizacja w I turze „Ligi Dzieci i Młodzieży” przeprowadzona w tym roku na Żwirowni w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 14  

Wyróżnienie dla wójta gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik został laureatem rankingu organizowanego przez gazetę „Puls Biznesu” w kategorii „Samorządowy Menedżer Regionu 2013” w województwie dolnośląskim.
Zdjęć: 1  

Wmurowanie kamienia węgielnego »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Wrocław – Kobierzyce w Biskupicach Podgórnych odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby firmy Lapp Kabel.
Zdjęć: 1  

Zagadki z przyrody »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie DL
W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się II finałowy etap konkursu pn. „Przyroda wokół nas". Organizatorami był Powiat Wrocławski oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 2  

Młodzież na lekcjach w starostwie »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie JB
W pierwszym tygodniu maja uczniowie gimnazjów z Czernicy, Kamieńca Wr. i Kobierzyc uczestniczyli w pierwszej w tym roku odsłonie lekcji obywatelskich.
Zdjęć: 3  

Policyjny Pociąg do Czytania »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Długołęce, wraz z zastępcą komendanta tegoż komisariatu, uczestniczyli w obchodach Roku Juliana Tuwima „Pociąg do Czytania”.
Zdjęć: 3  

Zwycięstwo w turnieju o Puchar Wiosny  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie um
Wspaniały wynik osiągnęły piłkarki ręczne GOKiS Kąty Wrocławskie w rozegranym w Żarowie turnieju piłki ręcznej dziewcząt o Puchar Wiosny.
Zdjęć: 7  

MARINOWANIE Mietków  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie oto
Pięć lat minęło odkąd na plaży w Borzygniewie po raz pierwszy odbył się wielki piknik żeglarski. W tym roku, jak zawsze w przedostatni weekend maja nad Zalewem Mietkowskim odbędzie się dwudniowe Marinowanie Mietków 2013 czyli największy w regionie piknik żeglarski.
Zdjęć: 1  

Seniorzy z Wałbrzycha w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Partnerstwo „Aktywni-Razem”
Na terenie gminy gościła grupa seniorów z Wałbrzycha i okolic - uczestniczki projektu "Senior - Lokomotywą Społeczności" realizowanego przez Regionalne Centrum wspierania inicjatyw Pozarządowych, w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.
Zdjęć: 4  

GPC: Miliony dla przyjaciela ministra Nowaka »
Tekst opublikowany 2013-05-15, opracowanie GPC/INTERIA.PL
"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że dotarła do umów zawartych między ministerstwami rządu premiera Donalda Tuska i Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a firmą Cam Media, której wiceprezesem jest Adam Michalewicz, przyjaciel Sławomira Nowaka.

Oto podatkowe raje »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie Dziennik Gazeta Prawna/mat. Kancelarii Prawnej Sk
Oto nowa lista krajów, które według polskiego fiskusa stosują szkodliwą z punktu widzenia polskiego budżetu konkurencję w podatkach dochodowych.

Wojewódzkie eliminacje w recytowaniu »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie mdk
W bolesławieckim Teatrze Starym odbyły się eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich organizatorem był MDK im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.
Zdjęć: 12  

15 tys. pracowników poczty na bruk? »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Likwidacja co najmniej 1500 placówek pocztowych i zachowanie monopolu przez Pocztę Polską w doręczaniu urzędowych i sądowych przesyłek oraz przekazów.

Biznes wylatał rekord »
Tekst opublikowany 2013-05-11, opracowanie oto
Kwiecień stał we Wrocławiu pod znakiem międzynarodowych połączeń dla biznesu.
Zdjęć: 1  

Fałszywy maturzysta  »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Chciał zdać maturę za kuzyna. Przyszedł z jego dowodem osobistym na egzamin. Podstęp ujawnił jeden z nauczycieli.
Zdjęć: 1  

Harley-Davidson – 6000 motorów na Stadionie Olimpijskim? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie oto
Już niebawem motocykliści i miłośnicy kultowych jednośladów Harley-Davidson zaczną rozbijać swoje klubowe obozy namiotowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Nagrodzono najlepsze uczelnie w Polsce 2013 »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Perspektywy.pl
- Uczelnia to kadra i studenci. Jeśli te dwa elementy uzupełniają się, to jest sukces - powiedział prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, po odebraniu dyplomu zwycięzcy Rankingu Szkół Wyższych 2013.
Zdjęć: 1  

Gdzie mieszkanie o 10 procent taniej? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Marcin Jańczuk, Metrohouse & Partnerzy S.A.
Największe różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi widoczne są we Wrocławiu i Krakowie - przekraczają tam 10 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

Największa IKEA w Polsce wylądowała »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie rtr
W środę otwarty został nowy sklep IKEA Wrocław – największy i najnowocześniejszy w Polsce. Tuż przed godziną 10 Karol Tomczyk – kierownik sklepu wraz z przedstawicielami IKEA i lokalnych władz dokonał symbolicznego przecięcia brzozowej kłody i tym samym otworzył nowy sklep IKEA.
Zdjęć: 10  

GPC: Co chciał ukryć MAK?  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Rosjanie przekazali nam zmanipulowane kopie nagrań z czarnych skrzynek tupolewa. Chodzi o rozbieżności ws. kluczowej komendy ze smoleńskiej wieży kontrolnej podanej dowódcy Tu-154M Arkadiuszowi Protasiukowi, pisze "Gazeta Polska Codziennie".

SE: Rząd dał swoim urzędnikom 531 mln zł »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
Rząd Donalda Tuska w ciągu ostatnich pięciu lat lekką ręką rozdał swoim urzędnikom w ministerstwach 531 mln zł - informuje "Super Express".

NIK: Ministerstwo Sportu straciło miliony  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie INTERIA.PL/ Gazeta Wyborcza
Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwo Sportu wykazało się niegospodarnością, dofinansowując ubiegłoroczny koncert Madonny na warszawskim Stadionie Narodowym ponad sześcioma milionami złotych.

Uwaga – burze z gradem  »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie imgw
IMGW ostrzega przed silnymi burzami, także z gradem oraz szybkimi wzrostami stanów niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Fotoradary zarabiają za mało! »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie Krzysztof Janoś, Money.pl
W tym roku fotoradary miały zarobić dla budżetu aż 1,5 miliarda złotych - planował resort finansów. Nic z tego! Od stycznia urządzenia nazywane zakładem fotograficznym Rostowskiego wyciągnęły z kierowców zaledwie 22 miliony złotych. Jutro Sejm zajmie się zmianą przepisów regulujących funkcjonowanie fotoradarów. Portal Money.pl sprawdził, co to dla nas oznacza.

Dwa lata i grzywna dla premiera? »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Damian Słomski i Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Dwa lata więzienia i trzy miliony złotych grzywny grożą Donaldowi Tuskowi za ujawnienie decyzji o odwołaniu prezes PGNiG, Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, zanim zrobiła to gazowa spółka w komunikacie do inwestorów. To mogło negatywnie wpłynąć na notowania akcji na warszawskim parkiecie. KNF prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Podobnych, nieodpowiedzialnych wypowiedzi polskich polityków z rządu było w ostatnich miesiącach jeszcze kilka.

Internautom nie starcza do pierwszego »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Marta Smaga, Money.pl/Interaktywnie.com
Problemy z domknięciem domowego budżetu zdarzają się zdecydowanej większości respondentów, przebadanych przez Money.pl i Interaktywnie.com.

Na majówkę samolotem – najczęściej do Malagi  »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie oto
Malaga – to ona okazała się lotniczym przebojem tegorocznej majówki we Wrocławiu. Dolnoślązacy równie chętnie wybierali pozostałe południowoeuropejskie kierunki oferowane z wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Nasze historie – owocowe drzewa »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie Stanisław Cały
Na terenach powiatu wrocławskiego przed samą wojną, jak też w latach czterdziestych Niemcy przeprowadzili wielką akcję sadzenia drzew owocowych przy drogach polnych, często szutrowych. W tym okresie posadzono 33 tysiące drzew różnego gatunku.
Zdjęć: 1  

Dolnośląski Klucz Sukcesu 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-05, opracowanie rtr
Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawane jest od 1997 r. Kluczem Sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę naszego regionu.
Zdjęć: 1  

Rzeki wzbierają »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych IMGW ostrzega przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Pijana gorączka piątkowej nocy »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie pol
Zatrzymano wyjątkowego wyczynowca. „Pod wpływem” jechał samochodem i rowerem. Ukradł telefon, rower i paliwo na stacji. Rozbił auto, a wcześniej kupił narkotyki. Jeden człowiek – jednej nocy.
Zdjęć: 2  

Zlot motocyklistów Harley–Davidson  »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie rtr
Mekką miłośników kultowych motocykli z całej Europy stanie się Wrocław, gospodarz zlotu Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013.
Zdjęć: 1  

Motocyklowa Majówka w Złotym Stoku »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie oto
W maju pogoda bywa wręcz idealna na motocyklowe przejażdżki. Sezon oficjalnie rozpoczęty, maszyna gotowa do drogi, a w głowie mnóstwo pomysłów na weekendowe wycieczki po okolicy. Dlaczego więc nie wpaść na motocyklową majówkę w malowniczym Złotym Stoku?
Zdjęć: 1  

IMGW ostrzega: uwaga na wezbrania »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych O/Wrocław IMGW alarmuje przed wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Nowe badania ekspertów ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", z symulacji opartej na parametrach lotu zawartych w raportach zarówno MAK u, jak i komisji Millera wynika, że tupolew nie mógł ulec rozpadowi przy zderzeniu z ziemią.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl