Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 95 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Wielkanocne klimaty w Bykowie »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie PK/fot. GOK
Dokładnie 101 prac zostało zgłoszonych do konkursów wielkanocnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świetlicy Wiejskiej w Bykowie.
Zdjęć: 13  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Mroźny półmaraton wygrali Kenijczycy »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie rtr
2659 biegaczy zameldowało się na mecie 6. Półmaratonu Ślężańskiego. W kategorii mężczyzn wygrał Kenijczyk Wycliffe Biwot z czasem 01:07:14, wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka Hellen Jepkosgei z czasem 01:21:34.
Zdjęć: 13  

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Zapasach  »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie Kamila Cichowska
W nowej hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w obsadzie międzynarodowej. W turnieju udział wzięło stu młodych zawodników szkół podstawowych i gimnazjów.
Zdjęć: 3  

Policja w wilczkowskiej podstawówce »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich KP Wrocław-Krzyki, w ramach akcji prewencyjnej „Pierwszy Dzień Wiosny”, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilczkowie.
Zdjęć: 2  

Napad w pałacu »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Napadli na stróża pilnującego pałacu, pobili go i zabrali pieniądze oraz piłę spalinową. Zostali zatrzymani. Młodym bandytom grozi nawet do 12 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich – wicemistrzami powiatu »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie AD/Gim.
Ogromne emocje towarzyszyły młodzieży naszego gimnazjum podczas rozgrywek gminnych i powiatowych w piłce ręcznej.
Zdjęć: 8  

Wyróżnienie przed półmaratonem w Sobótce »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
W Sztabie Generalnym WP wyróżnienie specjalne za wzorowo przeprowadzone w 2012 roku Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie i Maratonie, odebrał komendant Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, płk Andrzej DUTKA.
Zdjęć: 2  

Trwają prace w obwodnicy »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Przeprowadzone zostały próbne obciążenia mikropali wykonanych pod nowy most na Brochówce w ciągu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zaczęły się także prace przy budowie dwóch wiaduktów kolejowych.
Zdjęć: 3  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Turniej Wędkarski - świetna zabawa  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie PZW/k/7
Z okazji Dnia Wędkarza Zarząd Koła zorganizował „Turniej Wędkarski”. Składał się z czterech konkurencji dotyczących PZW, do którego przystąpiło 15 osób w tym 5 dzieci.
Zdjęć: 1  

Niezwykły koncert  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie rtr
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się koncert akordeonowy duetu z Ukrainy Olexandr Burdyug i Andry Fesenko.

Złota para »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Maria Okraszewska
15 marca był obchodzony w Urzędzie Gminy Kobierzyce imponujący jubileusz. Państwo Janina i Jerzy Szyszka z Krzyżowic świętowali 50-lecie małżeństwa.
Zdjęć: 1  

Gmina stawia na drogi »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Anna Chomicka
Inwestycje w gminie Długołęka ruszyły pełną parą. Największy nacisk gmina kładzie na rozbudowę i modernizację dróg. Na ten cel przeznaczono w tegorocznym budżecie ok. 10,5 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Pierwszy publiczny żłobek w gminie wiejskiej »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Adrian Walczyk
O tym, że Długołęka jest gminą zdrowych i pięknych kobiet mogliśmy się przekonać podczas obchodów święta pań w Borowej. Od września br. gmina będzie mogła się poszczycić kolejnym tytułem – „Gmina szczęśliwych matek”.
Zdjęć: 1  

Koncert zespołu Joscho Stephan Quartet »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie ug
W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy odbył się koncert JOSCHO STEPHAN QUARTET.
Zdjęć: 3  

Punkt konsultacyjny dla rodziców 6-latków  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie rtr
Obecny rok szkolny jest ostatnim, w którym to rodzice podejmują decyzję o zapisaniu dzieci sześcioletnich do szkoły.
Zdjęć: 1  

Bankowy Hyundai pojechał do Jordanowa »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie bs
W Kobierzycach rozdano nagrody w loterii "Lokata terminowa SGB - Wiosna 2012". Laureatem nagrody głównej, samochodu osobowego marki Hyundai i20 został Tomasz Maciejak z Banku Spółdzielczego, Filia w Jordanowie Śląskim.
Zdjęć: 1  

Twoje miejsce w trzecim sektorze »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie DL
Skąd pozyskać fundusze na działalność? W jaki sposób skutecznie promować realizowane inicjatywy? Na wiele pytań odpowiedzi mogli uzyskać uczestnicy seminarium informacyjnego dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Policja w szkole w Brzeziej Łące  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu st. asp. Filip Włosek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej 10 w Brzeziej Łące.
Zdjęć: 2  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Sukces EKS Kolektyw »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie EKS KOLEKTYW
EKS Kolektyw Radwanice zajął trzecie miejsce w programie szkoleniowym dla dzieci i młodzieży Szkółki Nivea pod patronatem Ajaksu Amsterdam.
Zdjęć: 4  

Nocny bieg na Ślężę dla Tomka Kowalskiego i Maćka Berbeki »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Aleksander Łężniak/fot: Teodor Lubieniecki
W wielu miastach polski (m.in. Poznań, Jelenia Góra, Sopot, Kalisz) oraz europy (m.in. Dublin, Zürich) odbył się bieg upamiętniający śmierć dwóch polskich himalaistów. Również w Sobótce przyłączono się do tej inicjatywy.
Zdjęć: 5  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Otwarcie sklepu Mega Abra  »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie rtr
W sobotę 23 marca w Parku Handlowym w Bielanach zostanie otwarty pierwszy w Polsce hipermarket wnętrzarski Mega Abra Wszystko dla Domu.
Zdjęć: 1  

Pomagają spełniać marzenia »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie PK
W Świetlicy Wiejskiej w Bykowie odbyły się warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Gminy Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Długołęce.
Zdjęć: 4  

GOK podsumował konkurs poetycki »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie PK
W Urzędzie Gminy odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „O laur Sybilli” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość odbyła się w ramach cyklu „Kulturalne czwartki” zainicjowanego przez GOK.
Zdjęć: 5  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Poniżej publikujemy list opisujący dramatyczną sytuację i walkę rodziny o życie, zdrowie i... przetrwanie.
Zdjęć: 1  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Gminny Konkurs Ortograficzny »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Za nami I Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie ośmiu szkół podstawowych zmierzyli się z łamigłówkami, jakie serwuje nam język ojczysty.
Zdjęć: 1  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie rtr
Młoda suczka poszukuje domu. Pies od 3 tygodni chodzi po Krzykowie. Suczka jest bardzo towarzyska, wesoła skora do zabawy i spragniona uczucia.
Zdjęć: 1  

Piłkarska eskapada z Jordanowa »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Najstarsza drużyna Akademii Piłkarskiej „ZIBI” wyjechała na mecz piłki nożnej, rozgrywany na stadionie we Wrocławiu pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Flotą Świnoujście.
Zdjęć: 10  

Włamanie do siedziby Koła  »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie PZW k/7
W nocy z 1 na 2 marca 2013 r. włamano się do siedziby Koła Wędkarskiego nr 7 przy ul. Mireckiego.
Zdjęć: 4  

Nasi kibicowali »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Agnieszka Ulejczyk
Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika pod opieką pani Ani Blandzi-Grubizny, Wandy Laszczyńskiej i ks. Pawła Jędrzejskiego wybrała się na mecz WKS Śląsk Wrocław – Flota Świnoujście.
Zdjęć: 14  

Na sportowo świętowali Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Maciej Rajfur
W hali widowiskowo-sportowej rozegrano turniej halowej piłki nożnej z okazji Dnia Kobiet. Każda drużyna musiała mieć w swoim składzie przynajmniej jedną zawodniczkę.
Zdjęć: 13  

Wygraj kurs windsurfingu »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie JB
Do 6 kwietnia można zgłaszać swoje pomysły na logo i nazwę zwyczajową Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie w konkursie zorganizowanym przez Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 1  

Współpraca na rzecz rozwoju turystyki »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie JB
Jak rozwinąć turystykę w powiecie wrocławskim? – na to pytanie spróbują już wkrótce odpowiedzieć uczestnicy projektu pn. „Forum turystyki Powiatu Wrocławskiego”, którego inicjatorem i orędownikiem jest Andrzej Szawan, starosta Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Terapia poprzez zabawę »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie DL
Dobiegła końca realizacja projektu pn. „Uczyć się aby być, wiedzieć, działać i żyć wspólnie w społeczeństwie”, którego uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach, a beneficjentem Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 1  

Meldunek jest łatwiejszy »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Szybciej, tylko z dowodem i dokumentem potwierdzającym prawo własności do lokalu – wraz z nowym rokiem zmieniły się przepisy meldunkowe.

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Chrząstawiak w obiektywie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
Towarzystwo Miłośników Chrząstawy rozpoczyna projekt pt. ”Chrząstawiak w obiektywie, czyli nasza historia na zdjęciach”. Jego celem projektu jest przypomnienie historii Chrząstawy oraz jej mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Ścianka wspinaczkowa w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
W sali gimnastycznej chrząstawskiego Zespołu Szkół powstała ścianka wspinaczkowa o powierzchni 28 m2. Składa się z dwóch części – wysokiej na 8 m ściany z trzema drogami wspinaczkowymi oraz bulder do wspinania się bez zabezpieczenia.
Zdjęć: 4  

Konkursy wielkanocne »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce przygotowuje coroczną imprezę pod hasłem „U progu Wielkiej Nocy”, która odbędzie się 23 marca w Świetlicy Wiejskiej w Bykowie.
Zdjęć: 1  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Z GOK-iem w operze »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zorganizował wyjazd do Opery Wrocławskiej.
Zdjęć: 3  

Wyniki konkursu fotograficznego - Smolec. Tu mieszkam  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie TPS
Konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Smolca został zakończony. Jego celem było pokazanie mieszkańców i piękna miejscowości.
Zdjęć: 7  

Największe Centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Dla sklepu IKEA na terenie parku powstaje obecnie nowy obiekt, który ma być docelowo największym w Polsce. Na miejscu starego powstanie nowa galeria handlowa, której budowa ma zostać zakończona w 2014 r.
Zdjęć: 1  

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Stanisław Cały/fot.Stanisław Cały/Gimn.
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, w sali widowiskowej odbyła się konferencja ku czci Żołnierzy Wyklętych z okazji przypadającego Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Zdjęć: 13  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Jakub Kijanka zaskoczył »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Kamila Cichowska
W Starej Kamienicy odbył się Międzynarodowy Turniej Ligi Zapaśniczej „IZERY CUP” 2013. Wśród klubów z Polski, Czech, Słowacji, Norwegii, Danii i Niemiec nie mogło zabraknąć naszych „TYGRYSÓW”.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl