Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 75 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

Policja w czernickiej podstawówce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie pol
Jestem Bezpieczny - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Czernicy odbyły się zajęcia z uczniami, zrealizowane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Zdjęć: 6  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Dramatyczne zatrzymanie »
Tekst opublikowany 2013-01-26, opracowanie pol
Dramatyczny przebieg miało zatrzymanie poszukiwanego przestępcy. Ukrywał się za granicą. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy pojawił się w swojej miejscowości.
Zdjęć: 2  

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Gimnazjalistów Noc biologów »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Sandra Kietla 3E
Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, koła ekologicznego (biologiczno- chemicznego) wzięli udział w Nocy biologów organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski.
Zdjęć: 9  

GOK zaprasza na „byczą” imprezę »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Projekcje filmowe, gry i zabawy na konsoli xbox kinect, karaoke, a wkrótce internet wifi – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na młodzież korzystających z zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce oraz należących do GOK świetlicach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie gokis
W całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich również zaangażował się w 21. Finał WOŚP.
Zdjęć: 16  

Ratusz odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Stanisław Cały
Pięknie prezentuje się Ratusz w Kątach Wrocławskich po zdjęciu rusztowań. Przy wykonywaniu remontu wykonano też wiele prac konserwatorskich.
Zdjęć: 5  

Bezpieczniej w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie SC
Od jesieni funkcjonuje nowe przejście w drodze do szkoły i na osiedle.Zawsze jest tu duży ruch oraz niewidoczny zakręt.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
W Gimnazjum w Kątach Wrocławskich przeprowadzono egzamin na kartę motorowerową. Policjanci przypomnieli jakie należy spełnić warunki, aby bezpiecznie jeździć motorowerem po drogach publicznych.
Zdjęć: 2  

Policyjna odprawa »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
W sali obrad Urzędu Gminy odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca funkcjonowanie Komisariatu Policji w Długołęce, w roku 2012.
Zdjęć: 2  

Kradli drewno w Szczodrem »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
Policjanci KP Długołęka otrzymali informacje o kradzieży drzew z lasu pomiędzy miejscowościami Szczodre a Dobroszów.

Spotkanie z zesłaną na Sibir  »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Stanisław Cały
Stowarzyszenie "Nasz Tyniec Mały" przypomniało o 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Sołtys Janusz Gargała w krótkim wstępie przypomniał o wydarzeniach sprzed 150 i bohaterach powstania.
Zdjęć: 7  

Problemy ze śmieciami »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, która zacznie obowiązywać od 1 lipca br. budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy pytają o kwoty oraz zasady odbioru odpadów, urzędnicy pracują nad najsprawniejszą metodą działania ustawy na terenie gminy.
Zdjęć: 1  

Gmina bezpiecznych dzieci »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Pod takim hasłem, we współpracy z komisariatem policji, Urząd Gminy w Długołęce zorganizował akcję prewencyjną dla uczniów szkół podstawowych.
Zdjęć: 1  

Wójt na 5 »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Rywalizacja w konkursie „Wójt Roku 2012” wkroczyła w decydującą fazę. Spośród dziesięciu wójtów, widzowie zadecydują – poprzez głosowanie SMS – komu należy się tytuł.
Zdjęć: 1  

Ferie - nie zabraknie atrakcji »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Anna Wilisowska
Aktywnie, bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić ferie- to główne założenie programu zajęć i wyjazdów dla uczniów z Gminy Kobierzyce.

Ferie w Loopy’s World  »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
W dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2013 r. w Rodzinnym Centrum Rozrywki będą miały miejsce Kolorowe Ferie – codziennie inne atrakcje w odmiennym odcieniu tęczy.
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP w Pustkowie Żurawskim »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Zuzanna Moskal, Krzysztof Pilc
21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki organizowanej przez Fundację Jurka Owsiaka przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny dla dzieci oraz po raz pierwszy dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Ważne dla przyszłych kierowców »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie JB
19 stycznia weszła w życie nowa ustawa o kierowaniu pojazdami, która zmienia dotychczasowe procedury związane z pozyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami. Co się zmieni?
Zdjęć: 1  

Edukacja zdrowotna w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
21 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy odbyło się spotkanie w ramach projektu „Edukacja zdrowotna w bibliotece – pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej”.
Zdjęć: 1  

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Inwestycje gminne »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Maria Okraszewska
Na terenie Gminy Kobierzyce jest realizowanych szereg inwestycji. W grudniu 2012 r. została zakończona rozbudowa świetlicy o pomieszczenie zaplecza kuchennego w Bąkach, a także wykonano remont świetlicy w Królikowicach.
Zdjęć: 4  

Monika w finale »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie gim
Monika Protaś z klasy 3A Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich zakwalifikowała się do Małego Finału Konkursu Ojczyzny Polszczyzny (część ustna).

Warsztaty ozdób choinkowych »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie gokis
W bibliotece GOKiS dzieci przeżywały świąteczny nastrój, a to dzięki pani Zofii Stuleblak z Małkowic. Pani Zofia jest nauczycielem pracowni rękodzielniczej w Szkole przysposobienia do pracy w Kątach Wrocławskich, a także prowadzi Sekcję Rękodzieła dla dzieci w GOKiS.
Zdjęć: 9  

Niech żyje bal »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Ledwo skończyło się sylwestrowe szaleństwo, a mieszkańcy gminy Długołęka po raz kolejny będą mieli okazję do zabawy na parkiecie. Kalendarium gminnych imprez w 2013 roku otworzą bale seniora.

Znaleziono zwłoki »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie pol
W w polu pomiędzy miejscowościami Kębłowice a Małkowice odnaleziono zwłoki mężczyzny w wieku 35-40 lat, wzrost około 180 cm.

Zmiana na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie JB
1 stycznia nastąpiła zmiana na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Odchodzącego na emeryturę Ryszarda Czekańskiego zastąpił Grzegorz Miś, dotychczasowy pracownik w biurze rzecznika.
Zdjęć: 1  

Budżet Gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Maria Okraszewska
Tuż przed świętami odbyła się XXV Sesja Rady Gminy Kobierzyce. Zostało podjętych 18 uchwał. Radni koncentrowali się głównie na uchwałach dotyczących utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.

Bezpłatne zwiedzanie półwyspu iberyjskiego »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Do gminy Długołęka przyjechali kolejni zagraniczni goście. W ramach cyklu wieczornych spotkań z kulturą europejską mieszkańcy tym razem będą mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami z Hiszpanii i Portugalii.
Zdjęć: 1  

Pomóżmy Krzysiowi »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Krzyś jest 4-letnim dzieckiem, które od kilku miesięcy walczy z groźnym przeciwnikiem – złośliwym nowotworem neuroblastoma. Badania na oddziale chirurgicznym ujawniły brak możliwości wycięcia guza oraz pierwsze przerzuty choroby (węzły chłonne brzucha, szpik kostny).
Zdjęć: 1  

Wójt Roku »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Po raz kolejny Iwona Agnieszka Łebek (wójt gminy Długołęka) znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku”. O zwycięstwie będzie decydował system głosowania SMS, który zostanie uruchomiony 21 stycznia i potrwa do 1 lutego.
Zdjęć: 1  

Wigilijne wspomnienie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Renata Godek-Fiet
Przed świętami osoby starsze, dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście spotkali się w świetlicy w Nadolicach Wielkich na wigilii zorganizowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy.
Zdjęć: 2  

Czernicki GOPS – rok aktywności  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Ewa Ławniczak
Pod koniec grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekty realizowane przy zewnętrznym wsparciu finansowym w 2012r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy.
Zdjęć: 1  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl