Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 923 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Przejazd „drogą życia” grozi śmiercią »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie TT
- To była dla mnie taka „droga życia”- żartuje Marek Kowalczyk, który każdego dnia rano skracał sobie dojazd na trasie Siechnice – Wrocław rozpadającą się powoli drogą przez Blizanowice i Trestno. – Teraz na dojazd do pracy będę musiał poświęcić co najmniej godzinę więcej.
Zdjęć: 1  

Poszukiwacze zaginionej przyrody »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Szymon Głogowski
Na terenie gminy Żórawina ustanowione są zaledwie 4 pomniki przyrody: dęby szypułkowe w Wilczkowie i w Mędłowie oraz dwa platany w Bogunowie.
Zdjęć: 6  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie rtr
17 grudnia w godzinach wieczornych przybłąkała się na ul. Lipową w Mędłowie suka rasy amstaff, biała z charakterystyczną brązową łatką na grzbiecie przy ogonie.
Zdjęć: 1  

Udana runda beniaminka z Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Janusz Kołodziej
Drużyna KPR Gminy Kobierzyce zakończyła I rundę I ligi piłki ręcznej kobiet. Mimo, że podopieczne trenerki Renaty Jastrzębskiej debiutowały na tym szczeblu rozgrywek, spisały się bardzo dobrze.
Zdjęć: 1  

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Z okazji „2013 Rokiem Tuwima” Biblioteka GOKiS chcąc uczcić 60 rocznicę śmierci poety zorganizowała Gminny konkurs czytelniczo-plastyczny pt.: „Wiersze Juliana Tuwima malowane”, który trwał od września do listopada i adresowany był do uczniów kl.I-II SP.
Zdjęć: 3  

Coraz więcej mieszkańców nabywa nowych umiejętności »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy realizuje od 2008 roku projekt „Aktywni Potrzebni” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji Społecznej.
Zdjęć: 4  

Długołęka rozpoczyna nowy rok od balów seniora »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Najlepszym tego przykładem są coroczne bale seniora, czyli spotkania integracyjne dla najstarszych mieszkańców gminy.
Zdjęć: 1  

Mikołajki w GOKiS »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Mnóstwo dziecięcych uśmiechów i mikołajkowej zabawy. Tak opisać można spotkanie z Mikołajem, które odbyło się na sali widowiskowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 6  

Młodzi piłkarze ręczni gromią rywali! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Świetny wynik osiągnęli młodzi szczypiorniści z Kątów Wrocławskich na rozgrywanym „Sylwestrowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców” w Żarowie.
Zdjęć: 1  

Finał „ Basketmanii” »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Wojciech Duczek
We Wrocławskiej hali "Kosynierka" odbył się wyjątkowy Mikołajkowy Finał Basketmanii Dolnośląskiej organizowany przez Dolnośląski Związek Koszykówki. W turnieju wystąpił także Basket Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Wolontariusze z Hiszpanii prowadzą zajęcia w GOPS w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Ewa Ławniczak
Czy wiesz, że w Hiszpanii dzieci dostają prezenty od Trzech Króli 6 stycznia? Albo, że w Nowy Rok, o północy, wszyscy Hiszpanie zjadają dwanaście kulek winogron, co ma przynieść im szczęście w nadchodzącym roku?
Zdjęć: 2  

Miś w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie ug
Święto Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy obchodzony jest co roku wyjątkowo uroczyście. Tym razem urodziny pluszaków obchodziliśmy z „zerówkowiczami” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernicy.
Zdjęć: 1  

Świąteczna pocztówka z Alzacji »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie JB
Udział delegacji powiatu wrocławskiego na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Ensisheim we Francji ma już swoją ośmioletnią tradycję.
Zdjęć: 2  

Debiut seniorów GOKiS Kąty Wrocławskie »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
17 grudnia swój pierwszy oficjalny mecz rozegrała drużyna piłkarzy ręcznych GOKiS Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Spotkanie opłatkowe w ambasadzie polskiej w Pradze »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Sylwia Pelczyk
Chór "Sanctus Adreus" z Bielan Wrocławskich wraz z wójtem gminy Kobierzyce Ryszardem Pacholikiem oraz Elżbietą Regulską radną gminy, uczestniczył w spotkaniu opłatkowym w ambasadzie polskiej w Pradze.
Zdjęć: 1  

50 lat razem! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Maria Okraszewska
W zgodnej i szczęśliwej rodzinie najpełniej przejawiają się uczucia miłości, przyjaźni oraz wzajemnego szacunku i zaufania – tymi słowami Ryszard Pacholik wójt gminy Kobierzyce gratulował Janinie i Konradowi Majerom oraz Alfredzie i Henrykowi Huebner 50 rocznicy ślubu.
Zdjęć: 1  

Gwiazdy PGNiG Superligi w Kątach Wrocławskich! »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich zmierzyły się utytułowane drużyny PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet.
Zdjęć: 3  

Z podwórka na stadiony »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
O poziomie polskiej piłki napisano już wystarczająco dużo, żeby po raz enty żalić się nad brakiem sukcesów, żenującej postawie polskich klubów w rozgrywkach europejskich, czy fatalnej reprezentacyjnej formie Lewandowskiego.
Zdjęć: 1  

Miejscowości pod lupą »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Adrian Walczyk
Na dalekiej północy życie toczy się spokojnie, ale inwestycje idą pełną parą.
Zdjęć: 5  

Co zrobić ze starymi oponami? »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Tadeusz Luty
Podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych w gminie Długołęka wielokrotnie dochodziło do sytuacji, w której DPO nie odbierało opon sprzed posesji. Co w takim razie zrobić z zalegającą w garażu lub piwnicy stertą ? Rozwiązania są dwa.
Zdjęć: 1  

Spotkanie ze Św. Mikołajem w Gminie Czernica »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zorganizował w grudniu zabawy mikołajkowe dla dzieci pt.: „Spotkania ze św. Mikołajem”.
Zdjęć: 3  

Pracownik socjalny z GOPS w Czernicy wyróżniony  »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Renata Godek – Fiet
We Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala z okazji “Dolnośląskiego Dnia Pracownika Socjalnego”, którą zorganizowało Dolnośląskie Forum Pomocy Społecznej.
Zdjęć: 2  

Pielęgnacja dębów w Smolcu »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie Jakub Józefczuk
Od 12 do 14 grudnia przeprowadzona została pielęgnacja cennych dębów rosnących przy ulicy Kościelnej w Smolcu. Spośród całej grupy drzew, wytypowano 10, które wymagały najpilniejszych zabiegów.
Zdjęć: 1  

Nestlé wchodzi do Kątów Wrocławskich  »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
Nestlé podpisało umowę na zakup 13,5 ha gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare. Zakład będzie zlokalizowany w Nowej Wsi Wrocławskiej. Wartość całej inwestycji wyniesie około 300 mln zł.
Zdjęć: 6  

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

Aresztowani sprawcy rozboju  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój i kradzież. Do zdrzeń doszło na terenie powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści debatowali o patriotyzmie  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie AD
„Patriotyzm - relikt przeszłości, czy istotna wartość w życiu człowieka” - ten dylemat rozstrzygali gimnazjaliści podczas kolejnej debaty organizowanej w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich
Zdjęć: 19  

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Mammobus w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Badanie mammograficzne to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Takie badanie będzie wykonać w mammobusie LUX MED Diagnostyka, który 9 stycznia odwiedzi Kobierzyce i stanie przy Urzędzie Gminy, Al. Pałacowa 1.
Zdjęć: 3  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Nietrzeźwy 18 – latek wjechał w płot i latarnię uliczną  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie pol
W Kamieńcu Wrocławskim nastoletni kierowca będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze zatrzymując się na płocie i ulicznej latarni. Nie posiada uprawnień do kierowania samochodami.

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Narkobiznes w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie pol
Na trzy miesiące do aresztu trafiły dwie osoby zatrzymane przez dolnośląskich policjantów - 29-letni mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z przestępstwami dokonanymi na terenie Czech oraz 30-letnia kobieta.
Zdjęć: 4  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

Świąteczne gotowanie w urzędzie »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie AW
Zgodnie z obietnicą - było świątecznie, rodzinnie i pysznie! Koła gospodyń wiejskich zaprezentowały się w Urzędzie Gminy Długołęka. Na wszystkich czekały domowej roboty pierogi, sałatki, ciasta a także ryby - czyli wszystko to, co powinno się znaleźć na wigilijnym stole.
Zdjęć: 15  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Uczniowie z Długołęki wspierają potrzebujących! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie Adrian Walczyk
Wolontariusze z zespołu licealno-gimnazjalnego w Długołęce po raz kolejny organizują "Akcję Wsparcia". Każdy może podarować najbardziej potrzebującym żywność, środki czystości, słodycze oraz zabawki. Pomoc kosztuje niewiele, a może uszczęśliwić setki rodzin.
Zdjęć: 1  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Franciszkanin w kąckim gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie AD
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika gościło ojca Jana Marię Szewka, rzecznika prasowego Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.
Zdjęć: 5  

Magnolia Park dla Domu Dziecka w Kątach »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
Magnolia Park przygotowała akcję „Marzenia do spełnienia”. Do 20 grudnia klienci galerii będą mogli pomóc w realizacji gwiazdkowych życzeń wychowanków Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Akcja „Marki z sercem”  »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
Wyjątkowy konkurs charytatywny odbył się na zamku Topacz. W pełnej emocji rywalizacji o najlepiej ozdobiony gigantyczny piernik-serce wzięli udział znani wrocławianie.
Zdjęć: 6  

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Podsumowanie projektu Viva Terra »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie JB
W holu głównym budynku starostwa odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników projektu „Viva-ART” – warsztaty plastyczne ECO_ART, zrealizowanego przez Wrocławskie Stowarzyszenie Abstynentów „Starówka”.
Zdjęć: 1  

Droga Dobrzykowice-Kiełczówek otwarta »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie JB
Został już dopuszczony ruch na drodze nr 1922 pomiędzy Dobrzykowicami i Kiełczówkiem. Całość prac opiewająca na łączną kwotę blisko 900 tys. zł została pokryta ze środków powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Ambitny beniaminek z Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Janusz Kołodziej
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce nie zwalniają tempa w rozgrywkach I ligi. W ostatnim meczu wygrały u siebie ze Spartą Oborniki 25:22 i z dorobkiem 13 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi, tuż za prowadzącymi zespołami z Tczewa i Kościerzyny.
Zdjęć: 2  

Zamieszkaj w gminie Długołęka – działki na sprzedaż w Łozinie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Małgorzata Szczęśniak
Myślisz o kupnie działki poza miastem? Sprawdź oferty nieruchomości w gminie Długołęka – jednej z najlepiej rozwijających się gmin wiejskich w Polsce. Dziś prezentujemy atrakcyjne działki pod zabudowę mieszkaniową w Łozinie.
Zdjęć: 1  

“Georgia Time Maybe” – Marcin Meller w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Adrian Walczyk
W listopadzie Grzegorz Miecugow a w grudniu Marcin Meller - dwóch znanych dziennikarzy odwiedziło w ostatnim czasie Długołękę. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Szach mat, czyli pierwszy turniej szachowy w gminie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie Adrian Walczyk
W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze szachowe mistrzostwa szkół podstawowych w gminie Długołęka. Przy szachownicach zasiadło w sumie 23 zawodników rywalizujących w czterech kategoriach: żeńskiej, męskiej, ogólnej i drużynowej.
Zdjęć: 1  

Podróż do serca Azji »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie ug
- Tak jak przed telewizorem umiera wiara w drugiego człowieka, tak w podróży ta wiara powraca. Podróżowanie zwraca nam życie... Tymi dwoma zdaniami z książki „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta Maciąga można chyba określić jego życie.
Zdjęć: 1  

Oto półmetrowy garbusek  »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie pzw7
Krzysztof Pawlata złapał ładnego okonia na Głosce. Długość - 50 cm, waga - 1,995 kg.
Zdjęć: 1  

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

Top – Gym w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2013-12-05, opracowanie ug
W Żórawinie powstanie siedziba firmy TOP-GYM, zajmującej się produkcją, dystrybucją oraz serwisem maszyn fitness (bieżnie, rowery treningowe, steppery, wioślarze i inne).
Zdjęć: 3  

Wspomnienie o Grzegorzu Kleinercie »
Tekst opublikowany 2013-12-05, opracowanie smzk
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł na zawsze znany w naszym środowisku Grzegorz Kleinert - były wieloletni dyrektor Domu Kultury w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Wieczór Seniora w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie Stanisław Cały
Stowarzyszenie „Nasz Tyniec Mały” już drugi raz w tym roku zaprosiło emerytów do świetlicy wiejskiej na Wieczór Seniora.
Zdjęć: 18  

Trening we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie AI
We Wrocławiu odbyła się kolejna konsultacja treningowa klubów Taekwondo Olimpijskiego z Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Włamywali się i kradli  »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie pol
Policjanci z powiatu wrocławskiego zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Długołęka, podejrzanych o szereg włamań i kradzieży. Sprawcy włamywali się domów w budowie oraz pomieszczeń gospodarczych.
Zdjęć: 2  

Jak sprawić, by wnętrze mieszkania było bardziej przytulne? »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie MR
Mieszkanie powinno być dla nas azylem. Wszyscy chcielibyśmy czuć się w nim bezpiecznie, móc spokojnie odpocząć i zapomnieć o troskach dnia powszedniego. Aby nasze samopoczucie poprawiało się już na myśl o powrocie do domu, warto zadbać, aby jego wnętrze było ciepłe i przytulne.

Polska nie wykorzysta unijnych pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premier Donald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji - alarmują eksperci.

Każdego można wrobić w wypadek? »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie Malwina Wrotniak-Chałada, Bankier.pl
Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi.

Doskonały program do wystawiania rachunków »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie MR
Prowadzenie firmy lub działalności gospodarczej wymaga zapewnienia sobie wsparcia doświadczonych osób lub właściwego, funkcjonalnego oprogramowania, który w istotny sposób ułatwi i przyspieszy pewne czynności. W dzisiejszych czasach za pomocą komputera oraz dobrze dobranych programów można wykonywać wszelkie działania biznesowe bez zbędnej straty czasu i ponoszenia dodatkowych kosztów. Chętnie polecany, szczególnie przez wszystkie osoby zajmujące się samodzielnie księgowością w swoim biznesie, jest program Rachunek Small Business.

Zmarł GRZEGORZ KLEINERT »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie SMZK
Z żalem i smutkiem donosimy, że w dniu 25 listopada 2013 odszedł na zawsze członek założyciel SMZK oraz były wieloletni dyrektor Domu Kultury w Kątach Wrocławskich GRZEGORZ KLEINERT

Nie marnuj żywności! »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie sp1
Uczniowie klasy Vc Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce nakręcili krótki film o niemarnowaniu żywności. W szkole i poza szkołą promują sposoby oszczędnego gospodarowania żywnością.
Zdjęć: 8  

Zadzwonisz 112 odbierze WCPR »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie (opr. ers)
Od 28 listopada wszystkie zgłoszenia na numer 112 z obszaru Dolnego Śląska będą odbierane w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy WCPR będą je przekierowywać do właściwych służb ratunkowych.
Zdjęć: 1  

Niemcy: płace minimalne, płatne autostrady, niższy wiek emerytalny »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie INTERIA.PL
CDU/CSU i SPD osiągnęły w środę nad ranem porozumienie w sprawie umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawę programową nowego rządu Angeli Merkel.

Warsztaty recyklingowe dla przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Ponad tysiąc dzieci z Wrocławia i gminy Kobierzyce weźmie udział w specjalnych warsztatach ekologicznych. Projekt organizowany w ramach akcji „Recykling na wielką skalę” zakończy się w połowie stycznia 2014 roku.
Zdjęć: 1  

Kiedy obowiązkowe „zimówki” »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Pomimo wielu projektów w Polsce nadal brakuje regulacji prawnych obligujących kierowców do zakładania w samochodach opon zimowych.

Nowy zarząd dolnośląskiej PO  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Rada dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała zarząd regionu tej partii. Nie ma w nim byłego szefa struktur regionalnych Grzegorza Schetyny.

"Rz": Młodzi skazani na wyjazd »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Szansę widzą tylko 
w emigracji. Młodzi Polacy tracą wiarę, że w kraju czeka ich coś dobrego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Najnowszy sondaż „Rz”: PO – 19 proc. »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie "Rz"
Rekonstrukcja rządu nie pomogła PO. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych.

Doda skoczy w Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie otomedia.pl
Doda ponownie skoczy w tłum… ale tym razem z dużo większej sceny - we wrocławskiej Hali Stulecia, w której samych multimediów będzie 260 m2.
Zdjęć: 2  

Polskie szklane kule podbijają świat »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń/Emmerson Realty S.A
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie zaraz po 1 listopada supermarkety zalała fala ozdób choinkowych.
Zdjęć: 7  

Otwarcie świetlicy w Wierzbicach »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus/Monika Penczak
Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik, przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce Czesław Czerwiec oraz sołtys miejscowości Wierzbice Ryszard Czarny.
Zdjęć: 2  

Szybko rośnie liczba samobójstw »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie INTERIA.PL/DGP
Tempo wzrostu śmierci samobójczych w Polsce jest tak wysokie, jak w ratującej się przed bankructwem Grecji. Z Marią Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, kierownikiem Zakładu Przemian Społecznych i Gospodarczych, rozmawia Barbara Sowa.

Szukają ofiar fałszywych policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Wyłudzali pieniądze za seks z nieletnią. Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podszywanie się pod policjantów. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 33 lat, mieszkańców Legnicy oraz 33 – letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 2  

Oto nasza reprezentantka »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie JŚ
Nazywam się Joanna Ślęzak. Mieszkam w Nadolicach Wielkich, mam 12 lat i uczę się w szkole podstawowej w Dobrzykowicach. Od kilku lat trenuję Karate Tradycyjne. To jest moja pasja. Cieszę się, że mogę opowiedzieć o moim sukcesie.
Zdjęć: 3  

Święto wspinaczki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą sobotę i niedzielę na ścianie wspinaczkowej Tarnogaj przy ul. Nyskiej we Wrocławiu zorganizowane zostaną jedne z największych amatorskich zawodów wspinaczkowych w Polsce. Do udziału zgłosiło się 250 zawodników.
Zdjęć: 1  

Świętowali Niepodległość »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Maria Okraszewska
W gminie Kobierzyce obchody miały wyjątkowy charakter i na długo pozostaną w pamięci ich uczestnikom.
Zdjęć: 5  

Drugi wóz strażacki dla OSP »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Monika Penczak
W listopadzie Ochotnicza Straż Pożarna w Pustkowie Wilczkowskim otrzymała nowy samochód pożarniczy Mercedes-Benz Atego 1429 AF.
Zdjęć: 1  

Jubileusz 50-cio lecia GOKiS »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
W ramach Jubileuszu 50-lecia GOKiS w Kątach Wrocławskich Ośrodek Kultury zorganizował koncerty promujące swoją działalność. Przybyli widzowie mieli możliwość obejrzenia dorobku artystycznego sekcji działających w GOKiS.
Zdjęć: 17  

Marcin Meller kolejnym gościem w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Adrian Walczyk
W listopadzie Długołękę odwiedził jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w kraju Grzegorz Miecugow – współgospodarz „Szkła kontaktowego”.
Zdjęć: 1  

Mirków – królestwem życzliwości »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie AW
W Mirkowie, z którym bezpośrednio sąsiaduje Wrocław, nieprzerwanie od 1994 roku panuje Królestwo Niezwykle Uprzejmych Uczniów (KNUU), już po raz 20. uroczyście celebrując Święto Życzliwości.
Zdjęć: 1  

Abolicja w ZUS-ie »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

Najważniejsza jest współpraca »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie sp
18 listopada nastąpiła zmiana na stanowisku starosty Powiatu Wrocławskiego. Andrzeja Szawana na tym stanowisku zastąpił Roman Potocki.
Zdjęć: 1  

Stypendia przyznano 56 uczniom i studentom »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie ug
W ramach Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce zostały po raz jedenasty przyznane stypendia. Uroczystość odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Jak Długołęka radzi sobie ze śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie Adrian Walczyk
Cztery miesiące funkcjonowania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to zbyt krótki okres, by globalnie oceniać skutki jej wprowadzenia. Nie da się jednak ukryć, że w ciągu tych miesięcy wszyscy odczuliśmy jej efekty bardzo dotkliwie.
Zdjęć: 1  

Oto nowe Stare Miasto w Kątach Wrocławskich  »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie um
Gmina Kąty Wrocławskie we wrześniu ogłosiła otwarty, jednoetapowy konkurs na wykonanie koncepcji zagospodarowania zieleni w obrębie Rynku i Starego Miasta.
Zdjęć: 8  

Usunięto azbest z pokryć dachowych »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie ug
W Jordanowie zakończone zostało zadanie pn."Demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest".
Zdjęć: 1  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie ug
Szukamy domu dla bardzo fajnego pieska przypominającego Owczarka Belgijskiego.Pies jest przyjazny i wesoły.
Zdjęć: 1  

Powiatowy Turniej Koszykówki »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie rtr
W Kamieńcu Wrocławskim odbyły się Powiatowe Zawody w Koszykówce Chłopców.
Zdjęć: 8  

Ryś wrócił nad ranem »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie um
Ponad stu zawodników, 30 drużyn rywalizowało w I edycji biegu przygodowego rozegranego wokół Kątów Wrocławskich.
Zdjęć: 19  

Świętowanie w Tyńcu Małym »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie Stanisław Cały
Od wielu lat mieszkańcy Tyńca Małego zbierają się 11 listopada na Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości w pięknej i dobrze wyposażonej świetlicy wiejskiej.
Zdjęć: 25  

Zamknięta ul. Świdnicka w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie um
W okresie od 20.11.2013 r. do 6.12.2013 r. z ruchu kołowego wyłączona jest część ul. Świdnickiej w Kątach Wrocławskich (za wyjątkiem dostaw do sklepów).
Zdjęć: 1  

Nowa aleja lipowa »
Tekst opublikowany 2013-11-21, opracowanie Jakub Józefczuk
19 listopada posadzonych zostało 70 drzew w gminie Kąty Wrocławskie. Sadzenie drzew odbyło się w ramach projektu „Drogi dla Natury – kampania na rzecz zadrzewień” realizowanego przez gminę oraz Fundację EkoRozwoju z Wrocławia.
Zdjęć: 7  

Muszą zabrać pieniądze OFE »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dziewięć miliardów złotych - tej wysokości oszczędności będzie musiał wygospodarować w przyszłym roku rząd, jeżeli reforma systemu emerytalnego upadnie, albo gdy nie zostanie wprowadzona na czas.

Gala Stypendialna zDolny Śląsk 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Na dzisiejszej uroczystości w Filharmonii Wrocławskiej 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych otrzymało dyplomy stypendialne.
Zdjęć: 5  

Największy obiekt logistyczny w Polsce »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
W gminie Kobierzyce Goodman wybuduje dla firmy Amazon, światowego lidera handlu internetowego, centrum dystrybucyjne. Będzie to największy wolnostojący obiekt logistyczny w Polsce.
Zdjęć: 3  

Wrocław-Berlin na wiosnę? »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina. Dla podróżnych Portu Lotniczego Wrocław będzie to oznaczało uzupełnienie oferty połączeń dla biznesu, ale nie tylko.
Zdjęć: 1  

Pomóżmy wygrać dzieciom z Żórawiny »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie SzG
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie nakręciły niezwykły film. Dzięki niemu chcą zachęcić innych do tego, aby szanować jedzenie. Nagrania trwały kilka dni.
Zdjęć: 5  

Nowe władze powiatu  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie sp
Na sesji 15 października radni powiatu wrocławskiego odwołali starostę Andrzeja Szawana oraz przewodniczącego Rady Michała Trębacza. Decyzją radnych nowym starostą został Roman Potocki, a wicestarostą Waldemar Szczykutowicz.
Zdjęć: 1  

Słowackie media zachwycone kibicami »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie INTERIA.PL
Słowackie media, w relacjach z meczu Polska - Słowacja (0-2) zwracają uwagę na zachowanie polskich kibiców.

ZUS zbankrutuje przed 2020  »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie INTERIA.PL
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły "Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat.

Masowo zamykają apteki »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie Puls Biznesu
Od początku roku w całym kraju zamkniętych zostało 1030 aptek, wynika z abalizy firmy badawczej IMS Health. Zdecydowana większość zamkniętych aptek to placówki indywidualne lub zrzeszone w minisieci składające się z 2-4 aptek.

Ważne przed meczem Polska – Słowacja  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie otomedia.pl
Bramy Stadionu Wrocław otwarte zostaną już na trzy godziny przed meczem, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu na stadion jak najwcześniej, tym bardziej, że na kibiców będzie czekało wiele atrakcji na esplanadzie stadionu.
Zdjęć: 1  

Lekarze rodzinni do premiera - Nie ma takich słów... »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie Bożena Janicka, prezes PPOZ
Szanowny Panie Premierze,

"Rz" – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
PiS może liczyć na poparcie 31 proc. ankietowanych, PO - 20 proc., a SLD - 15 proc. - wynika z sondażu IBRiS "Homo Homini" dla "Rzeczpospolitej".

GW: "Amnestia" dla pijaczków i złodziejaszków »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie INTERIA.PL/GW
Ponad 10 tys. osób powinno opuścić w sobotę więzienia. W sądach - pisze "Gazeta Wyborcza" - trwa nerwowe przeglądanie setek tysięcy akt, żeby wyłowić tych, którzy mają wyjść. Bo inaczej budżet może płacić odszkodowania.

Śląsk zagra w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie wks
W niedzielę 10 listopada (godz. 15) w 8. kolejce I ligi piłkarze ręczni Śląska Wrocław podejmą w Kobierzycach Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Zdjęć: 1  

Wielkie kłamstwo o Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie INTERIA.PL
62 lata temu, 6 listopada 1951 roku, punktualnie o godzinie 14 z taśmy montażowej świeżo wybudowanej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu zjechała Warszawa M20 oznaczona numerem 000 001.
Zdjęć: 1  

Nie odrzucajcie referendum »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie cwiżr
W przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Inwestycje drogowe w toku »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Janusz Kołodziej
Rozmowa z Piotrem Kopciem zastępcą wójta Kobierzyc
Zdjęć: 3  

Koncert patriotyczny w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Paweł Kamiński
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce oraz parafia pw. św. Michała Archanioła w Długołęce zapraszają do udziału w koncercie chóru „Piastuny” z okazji Święta Niepodległości.
Zdjęć: 1  

System wroSIP na twoim urządzeniu mobilnym »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie JB
Szybko, łatwo i precyzyjnie - tak w skrócie można określić zalety funkcjonalnie nowego narzędzia informacyjnego jakim jest wroSIP mobile.
Zdjęć: 1  

Drzewa w otwartym krajobrazie - intrukcja obsługi »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Jakub Józefczuk
W sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbyło się dwudniowe szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew pn. „Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi”.
Zdjęć: 7  

Długołęka gminą fair play »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Adrian Walczyk
Tytuł Gmina Fair Play to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w kraju. Po raz kolejny w gronie laureatów znalazła się gmina Długołęka.
Zdjęć: 1  

Po co ZUS-owi reklama? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
W przyszłym roku na utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydamy 4,267 mld zł, to jest aż o blisko 80 mln zł więcej niż w obecnym. Po przejęciu składek z OFE, ten wzrost kosztów może być jednak dwukrotnie wyższy.

Wielkie zmiany w kinematografii »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie MR
Różnego rodzaju nowości dotyczą wszystkich sfer życia. Innowacyjne kosmetyki mają zapewnić długą młodość, specjalne kursy mają skrócić czas nauki, a luksusowe auta mają przynieść niezapomniane wrażenia. Zmiany nie ominęły również kinematografii. Ta sfera życia społecznego przeszła w ostatnich latach spore przeobrażenia. Wynikają one ze znacznego postępu technicznego, ale nie tylko. Bardzo duży wpływ miały też różnego rodzaju zagrożenia. Przede wszystkim pojawił się Internet. Piractwo w sieci znacznie ułatwiło dostęp do filmów. Jaki był tego efekt? Część klientów kin po prostu przestało chodzić na seanse. Do tego doszło DVD, nowoczesne kina domowe i liczne stacje telewizyjne.
Zdjęć: 1  

Co widział kierowca ciężarówki? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie pol
Policjanci KP Długołęka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kierowanie pojazdami ciężarowymi pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich wykonywał niebezpieczne manewry na drodze ekspresowej S-8.
Zdjęć: 1  

II Tura Zawodów Spinningowych w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie PZW/7
Za nami II Tura Zawodów Spinningowych. Startowało 12 osób, a wśród nich jedyna kobieta – Ania Szczotka, która pokonała w tym dniu swojego męża.
Zdjęć: 5  

Gminny Turniej Koszykówki »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie gim
Gminny Turniej Koszykówki, który odbył się 6 listopada w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich zakończył się dla gimnazjalistów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika dużym sukcesem.
Zdjęć: 11  

Gminny Przegląd Piosenki Religijnej Dzieci i Młodzieży »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie gim
W Gimnazjum w Jaszkotlu odbył się już po raz ósmy Gminny Przegląd Piosenki Religijnej Dzieci i Młodzieży. Wśród uczestników zaleźli się zarówno uczniowie szkół podstawowych jaki i gimnazjów,także przedszkolaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli na terenie gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 6  

Hubertus w Zespole Szkół Nr1 w Krzyżowicach  »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Z ds. P
Formuła „Święto Konia” dyktowała program tego dnia, a był bardzo bogaty, zwłaszcza, że nie tylko uczniowie i nauczyciele tej szkoły brali w nim udział.
Zdjęć: 11  

Bezpieczna i aktywna jesień życia  »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie JB
Zakończyła się realizacja projektu „Bezpieczna i aktywna jesień życia”, realizowanego przez Powiat Wrocławski we współpracy z gminami powiatu, Komendą Miejską Policji we Wrocławiu oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.
Zdjęć: 3  

Niezwykła wystawa z okazji 11 listopada »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie Matylda Janiec/fot. Stanisław Cały
Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie z okazji dnia 11 Listopada - Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowała ciekawą wystawę. Można się z niej dowiedzieć o historii Pierwszej Kompanii Kadrowej, Józefie Piłsudskim czy Józefie Hallerze.
Zdjęć: 8  

Bieg Mietkowski 2014 wystartował »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie oto
Organizatorzy Biegu Mietkowskiego ogłosili start rejestracji do drugiej edycji czyli kolejnej biegowej pętli wokół największego jeziora na Dolnym Śląsku. Tym razem odbędzie się on 11 maja 2014 roku.
Zdjęć: 2  

Wracają kontrole graniczne  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie msw
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.
Zdjęć: 1  

Które wiadomości oglądamy? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie press.pl
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, na które powołuje się serwis press.pl jedynym programem informacyjnym, który poprawił swój wynik są „Wydarzenia Polsatu”. Największy spadek oglądalności odnotowały natomiast „Fakty” TVN.

W budżecie zabraknie 20 mld? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Forsowane przez rząd Donalda Tuska, przekazanie obligacji z OFE do ZUS oraz ich umorzenie narusza konstytucję - uważają przedstawiciele Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Udaremnili ucieczkę sprawcy wypadku »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie itd
Inspektorzy Transportu Drogowego na prośbę pracownika punktu poboru opłat Karwiany na A4, zatrzymali osobowego forda kierowanego przez obcokrajowca.
Zdjęć: 2  

Zginęły 3 osoby, zatrzymano 33 pijanych »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.
Zdjęć: 2  

Historia w wymiarze 4 D »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie AD
Gimnazjaliści z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika tropią ślady średniowiecznego osadnictwa w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 13  

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

OSP w Sobótce wyróżniona  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Kancelaria sejmu, MSW, KGPSP oraz OSP Sobótka. UM
W Sali Kolumnowej w gmachu Sejmu RP odbyła się konferencja pt. „Rola Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczych i ochronie ludności”.
Zdjęć: 5  

KPR Kobierzyce – SMS ZPRP Płock 29-21 »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Wojciech Duczek
6 punktów w pięciu kolejkach ligowych zdobyły zawodniczki Klubu Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Pierwszy sezon w I lidze budził obawy trenerów i działaczy KPR-u, ale jak dotąd nie taki diabeł straszny…
Zdjęć: 2  

Koncert znakomitych muzyków »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Bogdan Tabisz
Wielki finał IX. edycji Koncertów Ziemi Wrocławskiej odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Biegi Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie gim
Uczniowie gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wzięli udział w masowych biegach organizowanych przez Klub Biegacza Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 7  

Zarybienie Żwirowni  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie PZW/7
22 października Żwirownia w Kątach Wrocławskich została zarybiona. Do akwenu trafiły następujące gatunki ryb:
Zdjęć: 3  

Krajowa „ósemka” własnością gminy »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Katarzyna Wolicka
Niemal rok zajęło GDDKiA uzyskanie wszystkich pozwoleń na użytkowanie nowo wybudowanego odcinka drogi S8, a co za tym idzie krajowa „ósemka” stała się, z mocy prawa, drogą gminną.
Zdjęć: 1  

Lwy z Kiełczowa sięgają po puchar  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Adrian Walczyk
Zakończyła się jesienna edycja piłkarskiego turnieju o puchar Deichmanna. W zawodach wzięło udział 17 drużyn z Wrocławia i okolic, a wśród nich dziesiątka zwycięzców z rocznika 2005 z klubu UKS Kiełczów Academy - wychowanków szkoły podstawowej w Kiełczowie.
Zdjęć: 1  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

Najlepsi z najlepszych – stypendia wójta rozdane »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie Adrian Walczyk
Niezmiennie od 2006 roku w gminie Długołęka przyznawane są stypendia wójta. Otrzymują je uczniowie wyróżniający się wzorowym zachowaniem, najlepszymi wynikami w nauce, a także osiągający udokumentowane sukcesy sportowe i artystyczne w minionym roku szkolnym.
Zdjęć: 1  

Skąd jesteśmy - nasze historie »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie Stanisław Cały
70 rocznica zbrodni wołyńskiej nakazuje nam przypomnieć skąd i w jakich okolicznościach znaleźliśmy się na terenach Ziem Zachodnich. Pierwsi mieszkańcy powiatu wrocławskiego, gminy Kąty Wrocławskie wywodzą się najczęściej z Kresów - województwa tarnopolskiego i lwowskiego.
Zdjęć: 7  

Monitoring strategii »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie DL
W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się kolejny warsztat zorganizowany w ramach działań mających na celu przeprowadzenie monitoringu i ewaluacji Strategii Rozwoju Powiatu Wrocławskiego na lata 2012-2020.
Zdjęć: 1  

Autorskie spotkanie i promocja regionu »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie Matylda Janiec/SC
21 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Dolny Śląsk wczoraj i dziś”.
Zdjęć: 9  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Klaudia Wrońska podwójną medalistką na Mistrzostwach Młodzików »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie A I
W opolskim ”Okrąglaku” odbyła się najważniejsza impreza w Taekwondo Olimpijskim dla młodzików. W zawodach wzięły udział kluby z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 3  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Młodzi zawodnicy Taekwondo z Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
W sobotę 12 października odbyły się kolejne zawody w ramach cyklu Ligi Taekwondo Wesołek, tym razem o Puchar Burmistrza Jarocina.
Zdjęć: 3  

Tygrysy w Poznaniu »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie Kamila Cichowska
W Poznaniu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał im Józefa Moczyńskiego. Wśród 12 klubów z Polski były też 3 ekipy zagraniczne z Ukrainy, Litwy i Łotwy.
Zdjęć: 4  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

Kobierzycki przegląd inwestycyjny »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Janusz Kołodziej
Rozmowa z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce
Zdjęć: 4  

Od trzech miesięcy śmieci po nowemu »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Adrian Walczyk
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która obowiązuje od trzech miesięcy wywołała prawdziwą rewolucję. Choć jest jeszcze za wcześnie, by oceniać skutki jej wprowadzenia, trudno być obojętnym na liczne mankamenty, jakie ze sobą przyniosła.
Zdjęć: 1  

Nowe świetlice w gminie »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie Adrian Walczyk
W przyszłym roku w gminie Długołęka powstaną kolejne świetlice wiejskie. W jakich miejscowościach? Jak będą wyglądały? O szczegółach opowiada Iwona Agnieszka Łebek – wójt gminy.
Zdjęć: 1  

Dzieje się w bibliotece »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie ug
Pracowicie, ciekawie, inspirująco … tak właśnie jest na zajęciach w bibliotece. Już od września zaczęliśmy działać pełną parą. Mamy ciekawe propozycje dla ludzi w każdym wieku.
Zdjęć: 2  

Aktywni Razem na Forum  »
Tekst opublikowany 2013-10-11, opracowanie ug
W Sobótce odbyło się VI Forum Partnerstw Lokalnych z Dolnego Śląska. Wzięło w nim udział 10 partnerstw z następujących gmin: Prusice, Żmigród, Wleń, Kowary, Międzybórz, Brzeg Dolny, Świeradów, Sobótka, Zawidów oraz Czernica.
Zdjęć: 3  

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Wygrali konkurs DOT »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Klasa VI SP nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sobótce pod opieką Moniki Mertuszki zwyciężyła, w konkursie pn. „Konkurs wiedzy o atrakcyjności turystycznej Dolnego Śląska” organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną
Zdjęć: 1  

Ryś wyruszy nocą... »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie oto
Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków. I Edycja, Jesień 2013.
Zdjęć: 1  

5 pomysłów na niedzielne popołudnie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie MR
Wrocław jest pięknym miastem położonym nad rzeką Odrą. Miasto szczyci się długą i bogatą historią, na przestrzeni której mieszały się w nim różne kultury. Obecnie Wrocław jest kluczowym centrum kulturalnym, odbywają się w nim liczne działania artystyczne i sportowe.
Zdjęć: 1  

Zaginęła kotka »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie oto
Zaginęła kotka. Ma na imię Fibi. Jest drobnej budowy, w szaro – czarne prążki. Cechą charakterystyczną jest delikatnie uszczerbione uszko.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowe spotkanie »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie JB
9 października wrocławskie starostwo odwiedziła ponad dwudziestoosobowa delegacja powiatu Elbe-Elster w Niemczech.
Zdjęć: 1  

Wizyta samorządowców z powiatu krakowskiego »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie JB
Jeszcze nie ucichły echa ostatniej wizyty delegacji powiatu warszawskiego, a tymczasem w ostatnim tygodniu września wrocławskie starostwo odwiedziła już kolejna delegacja samorządowców - tym razem z powiatu krakowskiego.
Zdjęć: 1  

Stypendia rozdane »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie J. Brodowska
Wraz z początkiem roku szkolnego poznaliśmy zwycięzców XIV edycji programu stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Sesja za granicą »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Nocny widok na Wieżę Eiffla, monumentalne Koloseum, gondole przecinające wodę weneckich kanałów. Piękna widokówka z wakacji? Nie tym razem. To kadry z sesji ślubnych, wykonywanych za granicami naszego kraju. Coraz częściej nowożeńcy decydują się na plener podczas podróży poślubnej. Tym samym mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Zdjęć: 1  

Ścieżkami zdrowia zawędrowali na Ślężę »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie ZŁ
Przez dwa dni ponad 60-osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu powiatu wrocławskiego pod opieką instruktorów harcerskich z Kątów Wrocławskich bawiła się nad Sulistrowickim Potokiem.
Zdjęć: 7  

Spotkanie z najmłodszymi uczniami  »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie pol
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Długołęce w ramach prowadzonych spotkań z uczniami, odwiedzili w klasę pierwszą Szkoły Podstawowej w Długołęce.
Zdjęć: 2  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Gimnazjaliści z Kątów trzymają formę »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie A.Lew.
„Trzymaj Formę” to program edukacyjny promujący aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Po raz kolejny rozpoczęliśmy udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu udziałem w imprezie rekreacyjno – sportowej we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Zatrzymany z 3 promilami »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie pol
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który zdecydował się na kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.
Zdjęć: 1  

Moratorium na odstrzał w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie rtr
Myśliwi ogłaszają moratorium na polowania na zające w gminie Mietków. Powodem jest niepokojący spadek liczebności tych zwierząt.
Zdjęć: 1  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Stypendyści XIV edycji programu powiatu wrocławskiego »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie AD
Wśród grona laureatów XIV edycji Programu Stypendialnego powiatu wrocławskiego znaleźli się absolwenci Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich: Marcin Horak i Olaf Kotwicki.
Zdjęć: 8  

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Referendum w Żórawinie nieważne  »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie rtr
Niedzielne referendum dotyczące odwołania wójta i rady gminy jest nieważne - do urn poszło zbyt mało osób.

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Lot kontra tanie linie »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie boimy się konkurencji ze strony tanich linii. Niska cena biletów nie jest najważniejsza - tak przedstawiciele PLL LOT komentują zapowiedź Ryanaira o uruchomieniu krajowych połączeń lotniczych w Polsce. To jednak tylko dobra mina do złej gry. Polski przewoźnik wciąż ponosi duże straty i nie uda mu się przetrwać bez dodatkowej pomocy z budżetu państwa.

Odrestaurowali groby i mogiły »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie SMZK Jerzy Grenda
Jesień przypomina o przemijaniu i potrzebie zadbania o groby naszych bliskich. Troska o ich miejsce spoczynku jest świadectwem naszej pamięci. Nie inaczej jest z miejscami pochówku żołnierzy i bezimiennych ofiar ostatniej wojny.
Zdjęć: 7  

Gwiazdy sportu w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie Janusz Kołodziej
Trybuny Hali Sportowo-Widowiskowej w Kobierzycach niemal do ostatniego miejsca wypełniły dzieci i młodzież szkolna z terenu gminy. Okazja była szczególna - spotkanie z prawdziwymi gwiazdami sportu.
Zdjęć: 1  

Forum Organizacji Pozarządowych »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie ug
W Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych.
Zdjęć: 1  

Polacy, co wyście narobili?! »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
Nacjonalizując drugi filar, rząd ograniczył wolność przyszłych emerytów. To bolszewickie posunięcie Tuska i Rostowskiego - mówi ekonomista Matthew Tyrmand w rozmowie z Rafałem Wosiem.

"Newsweek": były prezydent to TW "Bolek »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie niezalezna.pl
"W areszcie Wałęsa siedział cztery dni. Przed zwolnieniem podpisał papiery, na których podstawie został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Bolek" - pisze historyk Andrzej Friszke w "Newsweek Historia".

Oto największa na świecie ciężarówka! »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Białoruska Fabryka Samochodów BieŁAZ wyprodukowała ciężarówkę, która może przewozić aż 450 ton ładunku. Mińskie media piszą o nowym pojeździe jako o "największym na świecie samochodzie ciężarowym".
Zdjęć: 4  

"GW": Węglem nie napalisz »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Z wizytą w Pradze »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Współpraca pomiędzy gminą Kobierzyce, a czeską miejscowością Kobeřice rozwija się intensywnie. W ramach partnerskiej wymiany doświadczeń przedstawiciele obu gmin gościli w Pradze.
Zdjęć: 1  

Nowa placówka oświatowa w Pustkowie Żurawskim »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie Zuzanna Moskal
W Pustkowie Żurawskim oddany został do użytku Zespół Szkolno-Przedszkolny z siedzibą przy ul. Kolejowej 46.
Zdjęć: 2  

Krystyna Janda w bibliotece w Jeszkowicach »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie ug
Kolejny odcinek „Spotkania z pasjami” już za nami. Tym razem w sposób wirtualny przenieśliśmy się do teatru „Polonia”, którego dyrektorem jest Krystyna Janda, która przyjęła zaproszenie do udziału w programie „Orange dla bibliotek”.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści w Gross Rosen »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie Gim.AD
Przygotowania do kolejnego spotkania z historią okazały się wielkim przeżyciem dla jego uczestników. Kamienne Piekło - obóz Gross Rosen wstrząsnął nami - uczniami gimnazjum im. Mikołaja Kopernika.
Zdjęć: 8  

Wędkarski Puchar Firm i Instytucji Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie Artur Ziemiński/fot. Robert Hamulczyk
Na zalewie w Mietkowie (brzeg od strony „Francuza”) odbyły się zawody II edycji „PUCHARU FIRM I INSTYTUCJI”. W tym roku wzięło udział 12 ekip z różnych branż z naszej gminy i nie tylko.
Zdjęć: 10  

Zaproszenie do „Cichej Doliny”  »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie um
W gminnym parku o wdzięcznej nazwie „Cicha Dolina” została utworzona ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Aby dotrzeć do ścieżki należy ulicą Sobótki udać się na Żwirownię...
Zdjęć: 2  

Sukces Łoziny w Siemianowicach Śląskich »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie fot. Karina Woźnica
UKS Orient II Łozina po raz kolejny w gronie najlepszych. Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w hokeju na trawie dziewcząt w Siemianowicach Śląskich podopieczne Tadeusza Marca zajęły drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

65 lat OSP w Kamieńcu Wrocławskim »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie ug
Jubileusz 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu Wrocławskim świętowali w sobotę 21 września, druhowie jednostki. Obchody rozpoczął ceremonialny przemarsz Strażaków oraz gości z budynku remizy do parafialnego kościoła.
Zdjęć: 8  

"GPC": Tusk szykuje wojsko na 11 listopada »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący "użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji".

Święto Ziemniaka w Nadolicach »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie ug
W Skansenie Rolnym Państwa Golinowskich w Nadolicach Wielkich odbyło się Święto Ziemniaka poświęcone wykopkom.
Zdjęć: 3  

1000 uczestników warsztatów ekologicznych »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie sp
23 września rozpoczął się cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół z terenu powiatu wrocławskiego, organizowany na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie.
Zdjęć: 5  

Niepełnosprawni znowu dostaną mniej »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
Zmieni się sytuacja przeszło 165 tys. osób niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładach pracy chronionej.

Jordanowskie dożynki 2013 »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie UGJ
Zmieniając dotychczasowe tradycje, korowód dożynkowy wraz z wieńcami ustawiał się przy pomniku poległych w wojnie francusko - pruskiej 1870 - 1871 oraz poległych w czasie I wojny światowej, w pobliżu kościoła p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
Zdjęć: 46  

Oto pierwsze apartamenty w akademiku »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
We wrocławskim byłym Domu Asystenta otwarte zostało piętro pokazowe pierwszych w Polsce mikroapartamentów o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych.
Zdjęć: 20  

Wspomnienie. Na mojej drodze do szkoły nie było gimbusów »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie Stanisław Cały
Jest rok 1951, mieszkam w Kębłowicach, ojciec zapisuje mnie do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Smolcu. Pierwszego września zawozi mnie rowerem - ja siedzę na ramie.
Zdjęć: 3  

"Fakt": Bogate życie prezydent Warszawy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
O "bogatym życiu" Hanny Gronkiewicz-Waltz pisze dzisiejszy "Fakt". Tabloid ujawnia, że obecna prezydent Warszawy na rządach w stolicy zarobiła 1,6 milionów złotych.

Będzie kara za in vitro? »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za in vitro. Oficjalną decyzję w tej sprawie podejmą w czwartek unijni komisarze. Wniosek o skierowanie pozwu przeciwko Polsce wyszedł już z dyrekcji Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za zdrowie.

Prezes Śląska odwołany »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie um
W związku z działaniami zarządu klubu WKS Śląsk Wrocław, które są sprzeczne z polityką Miasta...

Wzorcowy żłobek w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie Adrian Walczyk
Na tę chwilę czekali wszyscy rodzice. W Długołęce został otwarty pierwszy publiczny żłobek w gminie wiejskiej oraz nowy budynek przedszkola.
Zdjęć: 31  

Z kim posłowie grali w piłkę? »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie INTERIA.pl
W Moskwie zakończyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Parlamentarzystów. O medale w pięciu konkurencjach, przez trzy dni rywalizowali parlamentarzyści z 12 państw.

Płace minimalne w Niemczech »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
- Politycy nie są od tego, żeby ustalać poziom płacy minimalnej – mówi Angela Merkel. Ugięła się jednak pod naciskami i niemiecki rząd coraz częściej dyktuje minimalne stawki w różnych branżach.

Żłobek w Długołęce – jeden z pierwszych »
Tekst opublikowany 2013-09-19, opracowanie Adrian Walczyk
W najbliższą sobotę w Długołęce zostanie otwarty jeden z pierwszych publicznych żłobków w gminach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Soros przejmuje łupki »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie DGP, niezalezna.pl
Finansista George Soros powoli przejmuje polskie łupki. Uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce.

Spotkanie z prof. Janem Miodkiem »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie Stanisław Cały
Na zaproszenie Stowarzyszenia „Nasz Tyniec Mały” w świetlicy wiejskiej wygłosił społecznie gawędę wybitny językoznawca profesor dr hab. Jan Miodek, członek Rady Języka Polskiego, PAN, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej UWr.
Zdjęć: 5  

Oto PL-01- nowy polski mały czołg!  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
W tym roku mija równe 45 lat, od kiedy w Gliwicach rozpoczął swoją działalność znany wszystkim polskim pancerniakom OBRUM, czyli Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych.
Zdjęć: 3  

TVP traci widzów, TVN - reklamodawców »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
Zyskują niszowe stacje, takie jak TTV, która tylko na jesienną ramówkę zaplanowała aż dziewięć nowości. Maluchy walczą z olbrzymami atrakcyjną ofertą programową.

WKS Śląsk upadła. Oświadczenie UM »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
"W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych...

II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie ks. Artur Kotrys
W sobotę, 9 listopada, odbędzie się II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych - gwiazdą Festiwalu będzie zespół PROLETARYAT - w Bolesławcu będzie świętował 25 lat swojego istnienia! Impreza odbędzie się w Teatrze Starym.
Zdjęć: 2  

Kierowcy uciekają z płatnych dróg »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Okazuje się, że gdy coraz więcej polskich dróg obejmowanych jest systemem viaToll, naliczającym elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek, coraz więcej kierowców decyduje się na ucieczkę z płatnych dróg.

Ruszyła kampania: Stop dyktaturze mniejszości »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie Anna Borkowska-Kniołek
Sejm pracuje nad nowelizacja ustawy antydyskryminacujnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa.

RMF24: Ile kosztuje zegarek Nowaka? »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Prokuratura podważa opinię biegłego ws. Sławomira Nowaka.

Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie INTERIA.pl
W badaniu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39 procent poparcia, a ugrupowanie Donalda Tuska - na 30 procent.

Mistrzowie wracają »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie Adrian Iwanowski
Klub Taekwondo Olimpijskiego z Chrząstawy Wielkiej poprzedni sezon może zaliczyć do bardzo udanych i owocnych w medale
Zdjęć: 2  

Czeka nas epidemia? »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie rtr
Według meldunków epidemiologicznych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Liczba zachorowańna grypę w sezonie2012/2013 była aż trzykrotnie wyższa niż w poprzednim.

Konsultacje społeczne ZIT »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie Maria Okraszewska
W Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyły się konsultacje społeczne „Roboczego Projektu Programu Działań Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego".
Zdjęć: 1  

Z wizytą na Dniach Kobeřic »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Tradycyjnie, jak co roku, przedstawiciele naszej gminy wzięli udział w Dniach Kobeřic.
Zdjęć: 1  

O kosmetykach w… bibliotece »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie Ewa Palmowska, Małgorzata Ligarska
26 września o godzinie 17 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy odbędzie się wykład na temat składników zawartych w konwencjonalnych kosmetykach.
Zdjęć: 1  

Poetycki koncert w Długołęce »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie Adrian Walczyk
W najbliższą niedzielę (15 września) zapraszamy wszystkich na koncert poezji śpiewanej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Długołęce.
Zdjęć: 1  

"Rz": Puste koperty weselne »
Tekst opublikowany 2013-09-14, opracowanie INTERIA.PL
Nowożeńcy wolą pieniądze od prezentów, ale bywa, że koperty, które dostają są... puste - pisze "Rzeczpospolita".

Dożynki w Kobierzycach  »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie Maria Okraszewska
Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą, która była prowadzona przez księdza proboszcza Marka Pawlicę, polskiego księdza z czeskiej parafii w Kobeřicach.
Zdjęć: 6  

Pielgrzymka konna do Łoziny »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie Adrian Walczyk
Imprezy konne są prawdziwą wizytówką gminy Długołęka. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Święta Konia, Ogólnopolskich Zawodów w Powożeniu, czy w gonitwie o puchar wójta gminy na wrocławskich Partynicach.
Zdjęć: 1  

Żebyś biegał przez cały rok »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie Adrian Walczyk
4350 metrów - dokładnie tyle ma nowo otwarta ścieżka biegowa w parku Szczodre. Na tydzień przed wrocławskim maratonem blisko stu dwudziestu biegaczy wystartowało w biegu otwarcia.
Zdjęć: 4  

Dożynki w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie rtr
1 września na parkingu przy GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się coroczne Gminne Dożynki.
Zdjęć: 19  

Wędkarska III Tura Finałowa - „Ligi dzieci i młodzieży”  »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie PZW7/Kąty Wrocławskie
Z tego, co się działo podczas tej tury, można by było film nakręcić. Pogoda dopisała, rybki żerowały, dzieci połapały, uśmiechy na twarzach, jedna wędka złamana na rybie.
Zdjęć: 14  

X Festyn Sami Swoi »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie Komitet Organizacyjny Festynu
Mieszkańcy Dobrzykowic gościli twórców filmów „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”, aktorów oraz fanów z całej Polski, a także mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości podczas X Jubileuszowego Festynu „SAMI SWOI”.
Zdjęć: 6  

Fredromania - wielkie czytanie dzieł Fredry »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie Joanna Tabisz
7 września, w sobotni poranek, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim przemieniły się w XIX-wieczne salony.
Zdjęć: 2  

Przyjaciel do wzięcia »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie um
W miejscowości Skałka znaleziono psa - mieszaniec owczarka. Pies jest spokojny.
Zdjęć: 1  

Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie um
Mammobus po raz kolejny odwiedzi Kąty Wrocławskie. Badania będą prowadzone we wtorek, 24 września br. Panie w wieku 50 - 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.
Zdjęć: 1  

IX edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie rtr
Już 21 września koncertem w Kątach Wrocławskich rozpocznie się IX edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Opus Organi, mecenat nad projektem objął m.in. powiat wrocławski.
Zdjęć: 1  

Wizyta delegacji z powiatu warszawskiego »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie JB
Powiat wrocławski może pochwalić się wieloma cennymi praktykami, które zyskują uznanie w konkursach i rankingach. O tym, że z doświadczeń powiatu chętnie korzystają również inne samorządy, świadczy ostatnia wizyta naszych samorządowych partnerów z powiatu warszawskiego.
Zdjęć: 1  

"Rz": PO chudnie po Gowinie »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Wraz z odejściem byłego ministra sprawiedliwości Platforma straciła co szóstego wyborcę - informuje "Rzeczpospolita", która zamieszcza na swoich stronach najnowszy sondaż Homo Homini.

"Rz": Polski dramat demograficzny »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Czy w 2013 roku padnie rekord ujemnego przyrostu naturalnego w powojennej Polsce?

Zaproszenie do Tyńca »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie rtr
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem prof. dr. hab. Janem Miodkiem.
Zdjęć: 1  

Syria drugim Afganistanem? »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie MenStream.pl
- Naloty, ostrzał z okrętów wojennych mogą doprowadzić do upadku Baszara al-Asada w Syrii, ale co dalej? - pyta Wojciech Jagielski, znany reportażysta i dziennikarz w rozmowie z portalem MenStream.pl.

Gdzie znaleźć ogłoszenia mieszkań?  »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie mr

Węgry kontra obcy »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie niezalezna.pl
- Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji - oświadczył dziś premier Viktor Orban, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.

Wyższe podatki w 2014 r. »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
Znane już są maksymalne stawki podatków lokalnych na 2014 r., a więc także podatku od nieruchomości. Oczywiście wzrosły one w stosunku do obecnych. O ile więcej zapłacą właściciele nieruchomości?

Rostowski o OFE: Wolny wybór Polaków »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie INTERIA.PL
Martwicie się o to, że rząd znowu majstruje przy waszych emeryturach? Nie macie co się martwić! Minister finansów Jacek Rostowski na antenie telewizji TVN24 uspokaja i wskazuje właściwą drogę: Te zmiany, "to będzie wolny wybór Polaków" - zapewnia.

Panika na giełdzie  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Bankier.pl
Reakcja inwestorów na reformę polskiego systemu emerytalnego oraz trend na światowych rynkach finansowych mocno daje się we znaki polskiej giełdzie, obligacjom i złotemu.

Kaczyński o gospodarce  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Anna Anagnostopulu i Łukasz Pałka, Money.pl
W ekskluzywnym wywiadzie dla Money.pl prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawia pomysły na tworzenie nowych miejsc pracy, obniżenie podatku VAT i komentuje ogłoszone wczoraj zmiany w OFE.

Kierowcy chcą odtajnienia umowy ws. A4  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Na biurko ministra transportu dotarły pierwsze wnioski od kierowców o odtajnienie umowy koncesyjnej dotyczącej autostrady A4. Dokument ten to najpilniej strzeżona tajemnica i pomimo wielu prób nie udało się oficjalnie poznać jej zapisów.

Sondaż: PiS – 34, PO – 21, SLD – 15, PSL – 6.  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby dziś 34 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Największe centrum handlowe w Polsce  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie otomedia.pl
Starosta powiatu wrocławskiego wydał pozwolenie na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dawnego sklepu IKEA. Po zakończeniu inwestycji będzie to największe w kraju centrum handlowe.

Content Marketing – jak zarabiać na treściach i pozyskiwać zainteresowanie czytelników? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie MR
Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku może być szansą dla rodzimych wydawców internetowych na zwiększenie ruchu na stronie oraz monetyzację swojej domeny. W dobie tabletów i smartfonów, kiedy wyszukanie informacji o produkcie zajmuje tylko kilka sekund, tradycyjny marketing może się nie sprawdzić – obecnie użytkownicy Internetu poszukują wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytania, a nie natarczywej reklamy. Ciekawą alternatywę dla niego stanowi content marketing, skupiający się na dotarciu do potencjalnego klienta poprzez wartościowe treści.

Minister od zegarków miał szczęście »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, rmf24.pl
Minister transportu Sławomir Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie śledztwa dotyczącego jego ekskluzywnych zegarków.

Spadek prasy płatnej »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/ZKDP
Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 2013 roku 203.218 sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Rok szkolny w gimnazjum im. Mikołaja Kopernika rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie AD
W obecności wszystkich uczniów, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników oraz przybyłych gości i rodziców uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny.
Zdjęć: 10  

Będziemy drugim Kuwejtem?  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/Michał Duszczyk/ forsal.pl
Na łupkowe złoże trafiono przypadkiem w okolicach Zielonej Góry. Czy uda się uniezależnić od dostaw z Rosji?

Lis zupełnie oszalał? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię! To skandal! - wykrzyczał prosto w twarz prezesowi TVP SA Juliuszowi Braunowi, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Akcja Gimbus 2013  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie ditd
Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.
Zdjęć: 8  

Z Wrocławia na narty lub plażę w środku zimy »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie otomedia.pl
Tej zimy z Wrocławia polecimy po raz pierwszy do Turynu i na Teneryfę. Na wielbicieli egzotyki czeka Tajlandia, Meksyk albo Kuba. Operujące z Wrocławia biura podróży ogłosiły połączenia czarterowe na sezon zimowy 2013/2014.
Zdjęć: 1  

Czas honoru – popularność bez zmian »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie niezalezna.pl
Najnowszy sezon serialu, opowiadający o losach Żołnierzy Wyklętych i walce z komunistyczną władzą przyciągnął przed ekrany niemal 2,5 mln widzów.

Rząd stracił 100 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Prof. Witold Modzelewski dla Money.pl
- Demontaż systemu podatkowego trwa nadal, a rok 2014 będzie jeszcze gorszy od obecnego. Nie pomoże przedłużenie obowiązywania 23-procentowej stawki VAT, gdy sypie się sama konstrukcja tego podatku - pisze dla Money.pl profesor Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i twórca VAT.

Przeddożynkowe wspominki »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Stanisław Cały
Poprosił mnie 93-letni ojciec, emerytowany rolnik o zawiezienie w pola, gdzie trwają żniwa. Popatrzyłem gdzie się kurzy za kombajnem i tak trafiłem na pola gospodarstwa rolnego przy szkole w Krzyżowicach.
Zdjęć: 10  

Pielgrzymka miłośników koni »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Adrian Walczyk
Imprezy konne są prawdziwą wizytówką gminy Długołęka. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Święta Konia, Ogólnopolskich Zawodów w Powożeniu, czy w gonitwie o puchar wójta gminy na wrocławskich Partynicach.
Zdjęć: 1  

II Międzynarodowy Plener Plastyczny »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie JB
Już po raz drugi w Trzebnicy odbył się Międzynarodowy Plener Plastyczny. W przedsięwzięciu uczestniczyło trzech artystów z powiatu wrocławskiego: Janusz Łozowski z Małkowic, Justyna Gałązka ze Strzegomian oraz prof. Stanisław Gnacek ze Stępinia.
Zdjęć: 1  

Ekologiczne wakacje  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie JB
W Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra" w Myśliborzu odbywały się warsztaty ekologiczne zorganizowane wspólnie przez powiat wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 3  

Powiatowo-gminne dożynki w Sulistrowicach »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie SOKiS, JB
W Sulistrowicach odbyły się powiatowo-gminne dożynki. Organizatorem imprezy była gmina Sobótka, powiat wrocławski, sołtys i Rada Sołecka wsi Sulistrowice oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.
Zdjęć: 3  

KPR Kobierzyce w I lidze kobiet »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Wojciech Duczek/Maria Okraszewska
Klub Piłki Ręcznej z Kobierzyc po dwóch sezonach w drugiej lidze wywalczył awans do superligi.
Zdjęć: 1  

Kolejna edycja MOTOCLASSIC »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Maria Okraszewska
Na terenie Zamku Topacz w miejscowości Ślęza odbyła się wyjątkowa, międzynarodowa impreza motoryzacyjna MotoClassic Wrocław 2013.
Zdjęć: 3  

Polonia Jaszowice ma 25 lat  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Wojciech Duczek
Z tej okazji jaszowiccy działacze z prezesem Eugeniuszem Szywałą na czele przygotowali uroczystość, podczas której oprócz wielu podziękowań, wyróżnień i uprzejmości był czas na wspomnienia, żarty i rozmowy o sporcie w jego różnych aspektach.
Zdjęć: 2  

Długołęka rozgrzeje maratończyków! »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Adrian Walczyk
W kalendarzu każdego biegacza na pewno odnotowana jest data wrocławskiego maratonu. Warto dopisać sobie w nim 8 września, bo właśnie wtedy zostanie otwarta ścieżka biegowa w parku Szczodre.
Zdjęć: 1  

Węgrów – perła gminy »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Adrian Walczyk
Dożynki Gminne niestety za nami, ale wspomnienia z Węgrowa pozostaną w pamięci na długo. Organizatorzy we współpracy z mieszkańcami wsi przygotowali na tegoroczne święto wiele atrakcji.
Zdjęć: 6  

Złote Pary z Sobótki  »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie um
W sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego 26 par z terenu Sobótki i Gminy otrzymało medale nadane przez Prezydenta RP.
Zdjęć: 1  

Nasze historie. Na „zaproszenie” Stalina »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie Stanisław Cały
Październik 1951. Mieszkańcy Wileńszczyzny śpią jeszcze, gdy ich gospodarstwo okrążyli sowieccy żołnierze. O świcie polecenie: macie dwie godziny na zebranie podręcznego bagażu i wyjazd. Co, gdzie, z jakiego powodu? - nikt nic nie mówi.
Zdjęć: 17  

Przybywa polskich Niemców »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie INTERIA.PL
Niemieckie paszporty otrzymało w zeszłym roku 4 496 Polaków - podał Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Liczba Polaków, którzy zmienili obywatelstwo na niemieckie, wzrosła w porównaniu z rokiem 2011 o 5 proc.

Odnaleźli Zaporę i Łupaszkę! »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl
Hieronim Dekutowski "Zapora", Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", Władysław Borowiec "Żbik", Henryk Borowski "Trzmiel" są wśród dziewięciu zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, których szczątki znaleziono na tzw. Łączce.

Najnowszy sondaż  »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35 proc. Polaków, Platformę Obywatelską wybrałoby 22 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Co wystraszyło młodych prawników? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
W tym roku znacznie mniej absolwentów prawa będzie zdawać na aplikację adwokacką i radcowską.

Ponad pół miliona dla Kaplera  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
Zgodnie z decyzją warszawskiego sądu, Narodowe Centrum Sportu ma wypłacić swojemu byłemu szefowi Rafałowi Kaplerowi ponad pół miliona zł wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Fakt: Minister wyda 3 mln zł na telefony »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
"Minister Sławomir Nowak i jego podwładni budują linie kolejowe w żółwim tempie. To nie przeszkadza, aby nagradzać pracowników nowymi telefonami, wartymi miliony złotych" - oburza się "Fakt".

SE: Córka Rostowskiego dalej pracuje dla rządu »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
"Super Express" ujawnia, że Maya Rostowska, córka wicepremiera i ministra finansów, nadal pracuje w rządowej instytucji.

RMF24: Rostowski sam wypuścił informację o dymisji? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
To sam Jacek Rostowski mógł stać za rozpuszczeniem wczorajszej plotki o swojej dymisji. Taką tezę stawiają zagraniczni dziennikarze biznesowi i ekonomiści.

Apartamenty wakacyjne – dobra lokata kapitału? »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert nieruchomości ot
Przyglądając się ofercie rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce można stwierdzić, że rynek podnosi się po wyraźnym spowolnieniu, które miało miejsce w minionych 3-4-latach. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w szczytowym momencie popularności tego segmentu w Polsce (2007 i I poł. 2008 r.) dodatkowym bodźcem do rozwoju rynku był popyt stricte spekulacyjny, tj. inwestorzy, którzy w zakupie apartamentu (niekiedy pakietu apartamentów) w kurorcie wypoczynkowym upatrywali bardzo korzystnej lokaty kapitału, która przyniesie duże zyski w niedalekiej przyszłości.

Nie będzie pomocy dla kredytobiorców »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Polskich banków nie stać na pomoc dla kredytobiorców, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Według Komisji Nadzoru Finansowego, pomysł PiS-u, by polski rząd poszedł w ślady Hiszpanii, Węgier, czy Chorwacji jest nierealny.

Reklamacja bez paragonu »
Tekst opublikowany 2013-08-12, opracowanie Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina - żaden przepis prawa nie uzależnia skuteczności złożenia reklamacji od posiadania paragonu.
Zdjęć: 1  

Dokąd latamy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie otomedia.pl
Malaga i Alicante – te dwa hiszpańskie miasta otwierają pierwszą trójkę najchętniej wybieranych tanich, wakacyjnych połączeń Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Rolniczy protest zawieszony »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie Dominika Panek,(www.tvr24.pl)
Były szumne zapowiedzi o proteście, Grudziądz miał tonąć w korkach za sprawą blokady strategicznych tras ... tymczasem rolnicy odpuścili.

PO : PiS - 11 proc. różnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
35 proc. dla PiS, 24 proc. dla PO - takie poparcie otrzymałyby te partie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla Wirtualnej Polski.

Prezydent RP twarzą wirusa »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie rtr
W Internecie pojawiły się nowe odmiany wirusów typu ransomware (z ang.: ransom – okup, software – oprogramowanie), które blokują użytkownikom w całej Europie dostęp do komputerów.
Zdjęć: 6  

Pierwsze patenty na żeglarza  »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie DL
W Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie odbył się pierwszy egzamin na żeglarza jachtowego.
Zdjęć: 2  

Fundusz sołecki  »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie Anna Wilisowska
W bieżącym roku po raz pierwszy w gminie Kobierzyce wiele zadań własnych jest finansowanych ze środków wyodrębnionych w budżecie gminy jako fundusz sołecki.
Zdjęć: 2  

Wizyta studyjna w Szczepankowicach »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie Monika Penczak
Szczepankowice gościły grupę 45 przedstawicieli Grup Odnowy Wsi z terenu województwa dolnośląskiego wraz z koordynatorem programu Anną Malinowską.
Zdjęć: 1  

Wyniki zawodów wędkarskich  »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie PZW/7
W dniach 3/4 sierpnia w Krobielowicach odbyły się „24-godzinne Zawody Wędkarskie”. Oto wyniki:
Zdjęć: 6  

Święto wszystkich mieszkańców »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie Adrian Walczyk
Dożynki gminne coraz bliżej. Ubiegłoroczna impreza w Kątnej podniosła poprzeczkę bardzo wysoko, ale organizatorzy nie zamierzają spocząć na laurach.
Zdjęć: 1  

GOK nie zwalnia tempa »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie Paweł Kamiński
W Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce trwają przygotowania do imprezy podsumowującej akcję wakacyjną.
Zdjęć: 1  

Mój pierwszy dzień »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie tvp
Rzadko zdarza się, by telewizja o swoim programie informowała inaczej niż za pośrednictwem „zwiastunów” emitowanych na własnej antenie. Tym razem zorganizowała konferencję prasową.
Zdjęć: 5  

Oto kolos z Odry! »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie PZW7/Kąty Wrocławskie
198 cm, 62 kg, 80 minut walki, 1500 m po wodzie, 16 cm wobler, to parametry opisujące walkę z ogromną rybą.
Zdjęć: 6  

Konkurs na Dolnośląskiego Mistrza AGROLIGI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie oto
Mieszkańcy gminy Czernica, państwo Sylwia i Krzysztof Kadłubowscy z Ratowic startują w konkursie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego AGROLIGA 2013.
Zdjęć: 1  

Kto weźmie ogródki działkowe? »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie INTERIA.PL
Posłowie PO chcą uwłaszczenia dla działkowców. Gminy i Polski Związek Działkowców na razie mówią "nie" - donosi"Rzeczpospolita".

Historyczna perła dostępna! »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie Jerzy Grenda
Niewiele osób miało możliwość zobaczyć, jak wygląda wieża wewnątrz. Jeszcze do niedawna był tam tylko podręczny składzik na znaki drogowe…
Zdjęć: 8  

ND: Na koszt państwa »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie ND/INTERIA.pl
Pobiera niemal 6 tysięcy złotych emerytury, jednak w sądzie broniony jest przez adwokata z urzędu. "Nasz Dziennik" informuje, że za reprezentowanie oskarżonego o zbrodnie komunistyczne byłego naczelnego prokuratora wojskowego płaci państwo.

GPC: Rząd chce zamieszek »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Z dokumentów Ministerstwa Środowiska i ONZ-etu, do których dotarła "Gazeta Polska Codziennie", wynika, że propozycja, aby konferencja klimatyczna odbyła się 11 listopada akurat w Warszawie, to pomysł polskiego rządu.

Grunty rolne –w górę  »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie Emmerson S.A.
W I półroczu 2013 r. zainteresowanie gruntami rolnymi sprzedawanymi przez Agencję Nieruchomości Rolnych było niższe niż przed rokiem. Mimo to po raz kolejny odnotowano wzrost średniej ceny sprzedaży.
Zdjęć: 1  

Data szczytu prowokacją? »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.pl
Jarosław Kaczyński uważa, że organizacja szczytu klimatycznego w dniu Święta Niepodlełgości 11 listopada to czysta prowokacja.

Fakt: 6,5 mln na podwyżki dla urzędników  »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Pieniędzy dla szpitali jest coraz mniej, ale urzędnikom pensje rosną. Jakbyśmy mieli najlepszą służbę zdrowia na świecie - oburza się "Fakt".

Mistrz Europy zostanie Mistrzem Świata? »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie Kamila Cichowska/Fot. Robert Wyłupek / Gda-Gda Stu
Dawid Klimek z Kątów Wrocławskich już 13-14 sierpnia będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata juniorów w zapasach. Trenuje zapasy od 8 lat.
Zdjęć: 1  

Uwaga nadchodzi żar »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie imgw
Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców regionu przed jutrzejszymi upałami.
Zdjęć: 1  

Trenowali w supercentrum »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Adrian Iwanowski
Kadra zawodników AZS AWF Wrocław i Chrząstawa Wielka miała możliwość treningów w jednym z najlepiej przystosowanych ośrodków w całej Polsce - Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.
Zdjęć: 7  

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Długołęka nie odpuszcza, ożywienie w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie /Ina/
O 30 procent spadła liczba pozwoleń na budowę domów jedno i wielorodzinnych wydanych w powiecie wrocławskim w 2012 roku w porównaniu z rokiem 2009. Od boomu w 2008 roku liczba ta spadła o połowę. Rośnie za to liczba mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Lilie w ogrodzie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Maria Okraszewska
W Muzeum Militariów „Arsenał” we Wrocławiu przy ul. Cieszyńskiego odbyła się XXVIII wystawa lilii pod tytułem „Lilie w ogrodzie”.
Zdjęć: 1  

Pędzą konie po betonie »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Kamila Kochaniec
O tym, że Siedlec jest prawdziwą mekką sympatyków koni chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Zdjęć: 1  

Twórcze wakacje z GOK »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie Paweł Kamiński
W Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce oraz w należących do niego świetlicach trwa akcja wakacyjna. Instruktorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę na spędzenie wolnego czasu.
Zdjęć: 1  

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Sołtysi w Pruszczu Gdańskim »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Joanna Kłodzińska
Sołtysi z gminy Kobierzyce mieli możliwość poznać nadmorską gminę Pruszcz Gdański. Korzystając z zaproszenia tamtejszego samorządu zorganizowali i sfinansowali wizytę w ww. gminie.
Zdjęć: 1  

Starsi panowie na boisku »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Eugeniusz Szywała
W czeskich Kobericach na zaproszenie starosty Lukasa Kubnego drużyna oldboyów z gminy Kobierzyce uczestniczyła w turnieju piłkarskim.
Zdjęć: 1  

BOYS na dożynkach »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie ug
Okres wakacyjny to przede wszystkim czas niezapomnianych wrażeń, wspaniałych przygód z najbliższymi oraz imprez plenerowych. Za nami XII Dni Gminy Długołęka, a na horyzoncie widnieją już Dożynki Gminne 2013.
Zdjęć: 1  

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

W żłobku jak u mamy »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Pierwszy publiczny żłobek w Długołęce ma już dyrektora. Została nią Kamila Stańko – mama trójki dzieci, z pedagogicznym wykształceniem oraz z olbrzymim zapałem do pracy z maluchami.
Zdjęć: 1  

24-godzinne Zawody Wędkarskie  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie PZW/7
W dniach 3-4 sierpnia 2013 r. na stawie w Krobielowicach odbędą się drużynowe, 24-godzinne zawody wędkarskie.
Zdjęć: 1  

PKWN – dekrety grożące śmiercią »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Stanisław Cały
Biblioteka GOKiS Kąty Wrocławskie przy współpracy z członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej Stanisławem Cały zorganizowała wystawę dotyczącą 22 lipca 1944 r. – powstania Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.
Zdjęć: 13  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Diamentowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Maria Okraszewska
W Urzędzie Gminy Kobierzyce dwie pary świętowały rocznice zawarcia małżeństwa. Państwo Stefania i Augustyn Magoń obchodzili Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu, a Państwo Stefania i Jerzy Świst obchodzili 50 rocznicę ślubu, czyli Złote Gody.
Zdjęć: 1  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

Szlak kajakowy rzeką Widawą »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie Aneta Fiskies
Widawa jest rzeką, która wyznacza granice gminy od strony północnej. Jej źródła sięgają okolic Sycowa, a wpływa do Odry w okolicach Wrocławia. Szlak kajakowy, który mogą przemierzać turyści wynosi około 60 km.
Zdjęć: 3  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Sezon remontowy w placówkach szkolno-wychowawczych »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie JB
Ruszyły intensywne prace remontowo-budowlane w budynkach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach. Całość robót została oszacowana na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł.
Zdjęć: 1  

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

EKS Kolektyw Radwanice w Amsterdamie! »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie GB
8 zwycięskich drużyn „Szkółek piłkarskich NIVEA” wróciło właśnie z pięciodniowego obozu szkoleniowego w Holandii. Wśród nich znalazła się waleczna drużyna dziewczynek z EKS Kolektyw Radwanice.
Zdjęć: 13  

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

Ostatnie medale przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie AI
W Bolesławcu odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwondo Olimpijskiego. Dobrze wypadli zawodnicy UKS Orlęta Chrząstawa Wielka.
Zdjęć: 1  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

Pustkowo na ludowo »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie MS/HŁ
15 czerwca odbył się tradycyjny Festyn „PUSTKOWO NA LUDOWO 2013”, zorganizowany z inicjatywy radnego Henryka Łoposzko i sołtysa wsi Pustków Żurawski Magdaleny Sondej przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Topacz Miasto Dzieci »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W pierwszych dwóch tygodniach lipca Zamek Topacz w Ślęzie zmienił się w Miasto Dzieci.
Zdjęć: 5  

Piknik Rodzinny w Wojnowicach »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie KA
W Wojnowicach odbyła się VII edycja Pikniku Rodzinnego, organizowanego przez Sołtysa i Radę Sołecką w ramach Dnia Dziecka.
Zdjęć: 5  

Wyniki zawodów 14-godzinnych  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Pzw/7
6 lipca na łowisku w Krobielowicach odbyły się 14-godzinne zawody wędkarskie. Oto wyniki:
Zdjęć: 10  

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
Z okazji obchodów ROKU JULIANA TUWIMA 2013 /60 rocz. śm. i 100 rocz. debiutu literackiego/ Biblioteka GOKiS w Kątach Wrocławskich zorganizowała spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek - poetką i autorką książek dla dzieci.
Zdjęć: 8  

Odnowa Wsi Dolnośląskiej – Tyniec Mały »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie Stanisław Cały
Przed laty w województwie opolskim zapoczątkowano regionalny program aktywizacji społeczności lokalnych. Obecnie dołączyły kolejne województwa.
Zdjęć: 18  

Pracowali przy mauzoleum »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie SC
Tradycyjnie, jak co roku, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej zjawili się przy mauzoleum Gebharda Leberechta von Blüchera pomiędzy Krobielowicami, a Kątami Wrocławskimi, by teren uprzątnąć,a trawę wykosić.
Zdjęć: 6  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Poszukiwania Józefa Cisowskiego  »
Tekst opublikowany 2013-07-07, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce prowadzą poszukiwania Józefa Cisowskego, który 4 lipca 2013 roku około godziny 14.00 wyszedł z miejsca zamieszkania w Sobótce przy ulicy Wrocławskiej i do chwili obecnej nie powrócił.
Zdjęć: 1  

I Smolecka (za)Dyszka bez zadyszki »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie TPS
W sobotę 29 czerwca odbył się bieg uliczny na 10 km ulicami Smolca czyli I Smolecka (za)Dyszka. W biegu wzięło udział ok. 300 biegaczy!
Zdjęć: 10  

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Bal i zakończenie roku w gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie AD
Gimnazjum uroczyście zakończyło rok szkolny. Żeby rozstanie ze szkołą nie było bolesne rodzice zorganizowali Bal Absolwenta, który dzięki życzliwości dyrektora GOKiS Marii Mach odbył się w pomieszczeniach Ośrodka Kultury w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 14  

Utalentowani gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie AD
„Talent ze wszystkiego może uczynić rzecz piękną.” te słowa Mikołaja Gogola w pełni ilustrują, obchodzony od kilku lat w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, Dzień Talentów.
Zdjęć: 11  

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Wakacje tuż, tuż…. »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie ug
Dzieci z terenu gminy będą mogły ciekawie spędzić tegoroczne wakacje. Gminne Centrum Kultury i Sportu zapewni szereg zajęć w postaci: obozów, zgrupowań, wycieczek oraz zajęć w świetlicach profilaktyki środowiskowej.
Zdjęć: 1  

Kiedy będą wywożone odpady? »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Adrian Walczyk
Wkraczamy w decydującą fazę reformy śmieciowej. W gminie Długołęka rozpoczęła się dostawa pakietów startowych worków do selektywnej zbiórki wraz z kompletem ulotek informacyjnych i harmonogramem wywozu.
Zdjęć: 1  

Zakończenie roku na sportowo »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Adrian Walczyk
Koniec roku szkolnego oznacza również koniec sportowej rywalizacji między szkołami. W urzędzie gminy Długołęka podsumowano wyniki sportowe szkolnej młodzieży.
Zdjęć: 2  

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie Maria Okraszewska
Rada Gminy Kobierzyce podczas uroczystej sesji udzieliła wójtowi gminy Kobierzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2012 i zatwierdziła sprawozdanie finansowe gminy za rok 2012.
Zdjęć: 1  

Sołtys z powiatu w gronie najlepszych »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie DL
W Senacie RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Sołtys Roku 2012”, którego organizatorem była Gazeta Sołecka oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.
Zdjęć: 1  

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie AZ
W Sobótce odbyła się prestiżowa impreza kolarska - Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. To ważne wydarzenie nie tylko dla zawodników, ale również dla wszystkich miłośników i entuzjastów amatorskiej jazdy na dwóch kółkach.
Zdjęć: 15  

Topacz - Miasto Dzieci »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
26 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w realizacji projektu dydaktyczno-wychowawczego (non-profit) „Topacz Miasto Dzieci”.
Zdjęć: 3  

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie Adrian Walczyk
Za nami jedna z ważniejszych sesji w roku – sesja absolutoryjna. W trakcie jej obrad zostały podjęte m.in. uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2012 oraz wykonania budżetu, a także uchwała o udzieleniu wójtowi absolutorium.
Zdjęć: 2  

Blue Café zagrało w parku Szczodre »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie Adrian Walczyk
XII Dni Gminy Długołęka to już niestety czas przeszły. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Café, który zgromadził wokół sceny tysiące fanów z różnych zakątków Polski, a nawet zagranicy.
Zdjęć: 4  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Bezpieczne przejście »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie Stanisław Cały
Kończący się rok szkolny każe nam wspomnieć o osobie, która w Tyńcu Małym dba, by dzieci miały bezpieczną drogę do szkoły przechodząc przez ruchliwe przejście.
Zdjęć: 12  

Powiat walczy z żywiołem »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie UM/rtr/J.Kmonk
Obfite opady deszczu z w dniach 25 i 26 czerwca na terenie gmin powiatu wrocławskiego spowodowały liczne zalania terenów uprawnych, podtopienia budynków, zalanie dróg powiatowych i gminnych oraz wystąpienie niektórych rzek i potoków ze swoich koryt.
Zdjęć: 7  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Gimnazjum w Kątach na trasie rajdu »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie gim
W IV Rajdzie Gmin Ślężańskich Turystyka i bezpieczeństwo na drodze, na wodzie, w górach Gimnazjum w Katach Wrocławskich reprezentowali: Daria Skwarek, Roksana Szczypek, Elżbieta Szwaj, Bartosz Woźniakowski i Pan Maciej Zaremba.
Zdjęć: 20  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pomnik Polskiego Fiata 125p  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
Na stacji bezynowej BP przy autostradzie A4 został odsłonięty pomnik Fiata 125p upamiętniający 40. rocznicę bicia rekordu prędkości.
Zdjęć: 9  

Nadzwyczajna sesja rady - zmiany na stanowiskach »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie AW
Znamy nowego przewodniczącego rady gminy Długołęka. Na nadzwyczajnej sesji radni zadecydowali, większością głosów, że stanowisko obejmie Stanisław Azarewicz - dotychczasowy przewodniczący klubu "W przyszłość".
Zdjęć: 1  

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

I klasa Damiana! »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Adrian Iwanowski
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stolicy polskiego żeglarstwa zakończone. Damian Bodnar wywalczył I klasę sportową!
Zdjęć: 2  

120 lat Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Stanisław Cały/Fot: SC, JG, Dom Dziecka
W Kątach Wrocławskich zorganizowano uroczystości upamiętnienia 120-lecia powstania Domu Dziecka. Placówki, która obecnie ma nazwę; Dom Dziecka im. Św. Mikołaja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 31  

Festiwal 4 Żywiołów  »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Stanisław Cały
Na terenie Siechnic w malowniczej okolicy nad stawem i terenach rekreacyjnych przy hali sportowej odbyło się doroczne święto 4 gmin: Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Siechnic, Żórawiny.
Zdjęć: 36  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Bardzo blisko medali »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Adrian Iwanowski
Ubiegły weekend dla młodych zawodników Taekwondo w Polsce minął pod znakiem zaciętej rywalizacji. Łowicz był gospodarzem Mistrzostw Polski dla kategorii juniorów młodszych w których wzięło udział ponad 145 zawodników z 47 klubów.
Zdjęć: 1  

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Obiegli Zalew Mietkowski »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Po raz kolejny w tym sezonie plaża w Borzygniewie gościła wydarzenie, które zgromadziło mnóstwo przyjezdnych, a także mieszkańców okolicy. Byli to głównie biegacze z kilkudziesięciu miejsc Dolnego Śląska chcący pokonać 16-kilometrową trasę Biegu Mietkowskiego.
Zdjęć: 10  

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Tygrysy srebne, Kijanka złoty! »
Tekst opublikowany 2013-06-20, opracowanie HK
Jakub Kijanka z Uczniowskiego Klubu Sportowego ''Tygrysy" Kąty Wrocławskie zwyciężył w kategorii wagowej do 59 kg.
Zdjęć: 3  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

I Powiatowy Piknik w Krzyżowicach »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie JB
W blasku słońca, w cieniu wieży – pod takim hasłem odbył się I Powiatowy Piknik w Krzyżowicach zorganizowany przez tutejszą szkołę. Uczestników imprezy nie zraził ani deszcz, ani chwilami gwałtowne uderzenia piorunów.
Zdjęć: 5  

Piknik pełen emocji »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie JB
W pierwszą sobotę czerwca do Sielskiej Zagrody w Kiełczowie zjechało około stu dzieci, wychowanków rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka z całego powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Goście z Borken w powiecie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie AZ
W dniach od 3 do 6 czerwca władze powiatu wrocławskiego gościły delegację z partnerskiego powiatu Borken w Niemczech.
Zdjęć: 3  

Umowa na odbiór odpadów podpisana »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie Maria Okraszewska
11 czerwca została podpisana umowa pomiędzy Gminą Kobierzyce a firmą VEOLIA USŁUGI DLA ŚRODOWISKA S.A. na odbiór, odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości na terenie Gminy Kobierzyce oraz zagospodarowanie tych odpadów.
Zdjęć: 1  

Długołęka markowym samorządem »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie MK/ug
Gmina Długołęka zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Markowy Samorząd". W swojej kategorii ustąpiła miejsca tylko gminie Tarnowo-Podgórne. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 700 samorządów z całej Polski.
Zdjęć: 1  

Dobrzykowice walczą z powodzią »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie Fot. Kamil Czerba, Krzysztof Małek/Czerwonesamocho
Od kilku dni strażacy mają pełne ręce przy usuwaniu skutków nawałnic, które przeszły przez rejon województwa dolnośląskiego. Najtrudniejsza sytuacja panuje na terenie gminy Czernica, a dokładnie w miejscowości Dobrzykowice.
Zdjęć: 4  

Referendum w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie rtr
Trwają przygotowania do referendum w sprawie odwołania wójta oraz Rady Gminy. W uzasadnieniu pojawiły się zarzuty złego gospodarowania mieniem Gminy oraz nie spełnianie wyborczych obietnic.
Zdjęć: 1  

Zatruta woda w Sulistrowiczkach!  »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie rtr
Ze względu na przekroczenie parametrów woda z wodociągu sieciowego nie nadaje się do spożycia oraz celów higienicznych!

II tura Ligi Dzieci i Młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie PZW/7
Dzieci z Koła nr 7 w Kątach Wrocławskich uczestniczyły na Żwirowni w II turze Ligi Dzieci i Młodzieży. Pomimo deszczu i chłodu żaden uczestnik nie narzekał.
Zdjęć: 11  

Lekcja biblioteczna o regionaliźmie »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie um
W Bibliotece GOKiS przeprowadzona została lekcja biblioteczna połączona z konkursem - quizem na temat historii Kątów Wrocławskich.
Zdjęć: 13  

Jednogłośne absolutorium dla burmistrza »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie um
Burmistrz Kątów Wrocławskich Antoni Kopeć otrzymał na sesji Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu 2012.
Zdjęć: 3  

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

I Igrzyska Historyczne  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie AD
Koniec roku szkolnego to czas wytężonej pracy gimnazjalistów z Kątów Wrocławskich, to okazja do pogłębienia swojej wiedzy nie tylko z przedmiotów egzaminacyjnych, ale też do poznania historii swojego miasta.
Zdjęć: 13  

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Leczenie – koszty, koszty »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie MR
Dlaczego lekarze i pielęgniarki pracujący w państwowych ośrodkach medycznych strajkują? Dlaczego tak się nie dzieje w prywatnych przychodniach, szpitalach? Jeszcze pozostaje podejście do pacjenta... Każdy, kto korzystał z prywatnej wizyty u lekarza to potwierdzi. Różnica jest zasadnicza.

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Kreatywni Wrocławianie i Crowdfunding »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Na polskiej platformie finansowania społecznościowego www.wspieram.to aż trzy projekty z Wrocławia walczą o zebranie funduszy na swe cele.
Zdjęć: 3  

Nie dotarła przesyłka? Może ją spalili?  »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie ŁK
Wielkich rozmiarów pogorzelisko ze szczątkami listów i przesyłek odnaleźli w ubiegłym tygodniu mieszkańcy podwrocławskiego Gajkowa.
Zdjęć: 4  

Szybka jak Maxi »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Taki „wózek” potrafi jechać 160 km/h. Maxi Czyszek jest jedną z czołowych zawodniczek ścigających się poza granicami naszego kraju. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczęła na obozie motoryzacyjnym. Tam po raz pierwszy wsiadła do gokarta.
Zdjęć: 13  

Długołęka – końska stolica powiatu »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Adrian Walczyk
„Święto konia” to prawdziwa wizytówka gminy Długołęka, która co roku ściąga setki sympatyków sportów hippicznych z całej Polski, a nawet z zagranicy.
Zdjęć: 8  

Powiat Wrocławski dla turystów »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie DL
Na wrocławskim Rynku miała miejsce impreza „Turystyczna Majówka 2013”. Wśród bardzo licznych w tym roku, ciekawych stoisk, znalazł się również punkt, na którym swoje atrakcje prezentował Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 9  

Nietypowe lekcje w starostwie »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie JB
Dobiegła końca tegoroczna edycja lekcji obywatelskich dla uczniów trzecich klas gimnazjów z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Sportowa Majówka w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie (B.J.)
Każdego roku pod koniec maja sportowcy z całego regionu zjeżdżają do Ratowic. To nie tylko wielka atrakcja dla kibiców, ale także szansa na popularyzację sportu, rekreacji i rodzinnego, zdrowego trybu życia.
Zdjęć: 8  

Posprzątali Żwirownię  »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie PZW/7
W sobotę 25 maja po raz piąty porządkowaliśmy Żwirownię. Tym razem wyrywaliśmy bronami zarośla z wody od strony wjazdowej i głębokiej (oj było co robić!) oraz kosiliśmy trawę kosiarkami.
Zdjęć: 13  

Rzutkijki - finał szkolny »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Fot. Marcin Pawlak
W kąckim Gimnazjum im. Kopernika odbył się szkolny finał gry w Rzutkijki. Przy sprzyjającej aurze zawodnicy zacięcie rywalizowali w celnym trafianiu do celu. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Laskowski z klasy 3D.
Zdjęć: 10  

Państwo nie pomaga rodzinom »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Karta dużych rodzin, ustanawiająca powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych to system od dawna rozpowszechniony w Europie.

Ruszają wakacyjne czartery »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie oto
Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Ercan. Cypr Północny to jedna z kilku nowości czarterowych oferowanych od tego sezonu z Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Kiermasz Szkolnych Rozmaitości w SP w Dobrzykowicach »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie AW
Kiermasz Szkolnych Rozmaitości, to impreza środowiskowa zorganizowana przez społeczność Szkoły Podstawowej w Dobrzykowicach przy współpracy z Haliną Popiołek - radną gminy Czernica i Adamem Jaskułą - sołtysem Dobrzykowic.
Zdjęć: 1  

Europejska misja śledcza na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie Janusz Łucki
Wizyta Komisji Petycji w Polsce niezagrożona – przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oficjalnie potwierdził termin wizyty delegacji Parlamentu na Dolnym Śląsku
Zdjęć: 1  

Udane mietkowskie Marinowanie »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie ug
Jak co roku w dwa dni na plaży pojawiły się tysiące osób chcących wziąć udział w tym unikalnym pikniku żeglarskim. 18 i 19 maja w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego odbyła się już piąta edycja tej imprezy.
Zdjęć: 8  

Kto zaprosił PKW do Moskwy? »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Delegację naszej Państwowej Komisji Wyborczej, która debatowała w Moskwie o organizacji wyborów i kampanii wyborczych, zaprosił szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej.

I Bieg Mietkowski czyli pętla wokół Zalewu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie oto
Dużym wydarzeniem, które będzie gościł Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie 16 czerwca będzie bieg Mietkowski. 16 kilometrowa pętla poprowadzi drogami przylegającymi do największego jeziora na Dolnym Śląsku – Zalewu Mietkowskiego.
Zdjęć: 1  

Bezpieczna i zadbana gmina »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie Katarzyna Wolicka, Sławomir Strzelecki
W tym roku w gminie Długołęka rozpoczną się prace związane z poprawą czystości i estetyki wsi. Zanim prace ruszą na dobre, gmina musi najpierw wybrać, drogą przetargu, odpowiednią i wykwalifikowaną firmę, która podejmie się tego zadania.
Zdjęć: 1  

Ustawa śmieciowa - będą ulgi dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie Adrian Walczyk, Ewelina Byra
Styczniowa nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziła możliwość ustanowienia dopłat dla mieszkańców za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zdjęć: 1  

Marsze dla Życia i Rodziny w 100 miastach  »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie rtr
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w naszym kraju. W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 100 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Oto Travelery 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie oto
Wrocławianin Maciej Klimowicz, mieszkający na stałe w Tajlandii – został nagrodzony przez miesięcznik National Geographic Traveler. Jego blog www.SkokWBokBlog.com zwyciężył w kategorii Blog Travelerowca w plebiscycie TRAVELERY 2012.
Zdjęć: 4  

Rywalizowali młodzi matematycy »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie WS
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbył się Jubileuszowy X Otwarty Konkurs Matematyczny Gmin Ślężańskich.
Zdjęć: 11  

Gimnazjalistów Serce do Serca »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie AD
Żeby pomagać trzeba poznać istotę problemu i ludzi, którzy dają nadzieję, tym którzy jej potrzebują. Ten cel przyświecał działaniom gimnazjalistów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 7  

Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie ug
Obywatelu bądź aktywny nie tylko na wiosnę! Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku 20-27 maja 2013. Debaty, gry miejskie, kawiarenki obywatelskie. Porozmawiaj o rzeczach ważnych i poznaj nowe możliwości rozwoju.
Zdjęć: 2  

Ile mają nasi posłowie »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie Andrzej Zwoliński, Bartosz Wawryszuk, Dariusz Made
Money.pl przeanalizował i oszacował majątki posłów na podstawie ich oświadczeń złożonych w Kancelarii Sejmu. W pierwszej dziesiątce brylują politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - jest ich aż siedmiu. W tej grupie są: król drobiu, minister rządu Donalda Tuska, ale także dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym manager Roberta Lewandowskiego.

Strzeż się tych aut »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie INTERIA.PL
To ważne wiadomości dla wszystkich, którzy zerkają nerwowo w lusterko wypatrując nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Pensje obcięte do 1600, etaty o połowę »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Pensje zostaną obcięte nawet do 1600 złotych, a etaty o połowę. Pracodawca będzie mógł tak zrobić, jeśli Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, która w kryzysie ma chronić miejsca pracy przed likwidacją.

Miliony na czystą wodę  »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie rb
Za 4 miliony złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) zostanie zbudowane 7 kilometrów kanalizacji w Oławie.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za ustawę śmieciową »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Trzyosobowa rodzina, mieszkająca w bloku w Krakowie, jeśli segreguje śmieci, zapłaci co miesiąc ponad 53 złote. To więcej, niż taka sama rodzina z Łodzi, wrzucająca wszystkie odpadki do jednego pojemnika. Różnice w wysokości opłat za śmieci, które płacić będziemy od 1 lipca - jak ustalił Money.pl - sięgają miejscami nawet 100 procent! - Złośliwi twierdzą, że za rok już nie będziemy bawić się w segregację i pogodzimy się z wyższymi stawkami. A ci bardziej złośliwi twierdzą, że właśnie o to chodzi - komentuje Jerzy Bandurowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w spółdzielni mieszkaniowej Wrocławski Dom.

10 tys. harleyowców bawiło się we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie oto
Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.
Zdjęć: 6  

Nowy metropolita wrocławski »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie rtr/INTERIA.PL
Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny został mianowany w przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą wrocławskim.
Zdjęć: 1  

Podatki w górę? »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Mamy jedną z najwyższych stawek VAT w Europie, chociaż żaden inny z podatków w Polsce nie jest tak odczuwalny przez społeczeństwo, a szczególnie najbiedniejszych. Z drugiej strony żaden inny nie jest tak świetnie ukryty w cenie każdego, kupowanego produktu.

Lotniczy weekend za grosze »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
Kultowe Oslo, nieodkryta Bruksela i topowe: Wenecja oraz Paryż. Wybierz jeden z atrakcyjnych kierunków wrocławskiego lotniska. Na bilet w dwie strony wystarczy już ok. 200 zł.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie dla młodych - zysk dla deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie Mariusz Kania
Wiele w ostatnim czasie mówi się o przybierającym ostateczny kształt programie Mieszkanie dla młodych, który stanie się następcą wygasłej Rodziny na swoim. Analizując założenia programu można mieć wątpliwości, że pomoc Państwa trafi we właściwe ręce.

Harleyowcy opanowali Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
We Wrocławiu trwa zlot Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013. Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zjechało tysiące miłośników kultowych motocykli z całej Europy.
Zdjęć: 9  

Wygrana - 600 milionów dolarów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Jak zostać multimilionerem "inwestując" tylko 2 dolary? Zagrać w amerykańską loterię Powerball i mieć niesamowite szczęście. Dziś może paść największa wygrana w historii gier losowych w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze sondaże »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Kolejny sondaż pokazujący przewagę PiS nad PO. Według badania TNS dla programu Forum TVPInfo, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34 procent poparcia. Platforma obywatelska na 32 procent.

Sukces zawodników z Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2013-05-17, opracowanie Adrian Iwanowski /fot. W. Pawłowski
Zawodnicy z Chrząstawskiej sekcji Taekwondo Olimpijskiego wywalczyli możliwość udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych!
Zdjęć: 1  

Ważne szczepienia »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Maria Okraszewska
Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom – również tym najgroźniejszym. Chorobą, która należy do grupy chorób powodujących wysoką śmiertelność jest rak szyjki macicy.
Zdjęć: 1  

Puchar Seniora  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Pzw/7
W słoneczny niedzielny poranek na Żwirowni w Kątach Wrocławskich 5 maja odbyły się zawody wędkarskie – Puchar Seniora.
Zdjęć: 10  

Eliminacje do konkursu »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce, w hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcu Trzebnickim, przeprowadzili eliminacje gminne do konkursu edukacyjno-prewencyjnego „Pomagajmy sobie wzajemnie”
Zdjęć: 5  

Brzezia Łąka podbiła Europę »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Adrian Walczyk
Czy wyobrażacie sobie stworzenie konstrukcji ważącej zaledwie 15 gramów, która jest w stanie utrzymać ciężar dwóch małych słoni afrykańskich? Dla Odyseuszy z Brzeziej Łąki nie ma rzeczy niemożliwych!
Zdjęć: 1  

Otwarcie pierwszego żłobka coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Adrian Walczyk
Lada moment rozpocznie się rekrutacja do pierwszego publicznego żłobka w Długołęce.
Zdjęć: 2  

Policyjny turniej »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich przeprowadzili eliminacje szkolne do turnieju sportowo – edukacyjnego pod hasłem Pomagajmy Sobie Wzajemnie.
Zdjęć: 3  

I tura Ligi Dzieci i Młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Pzw/7
Za młodymi wędkarzami rywalizacja w I turze „Ligi Dzieci i Młodzieży” przeprowadzona w tym roku na Żwirowni w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 14  

Wyróżnienie dla wójta gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik został laureatem rankingu organizowanego przez gazetę „Puls Biznesu” w kategorii „Samorządowy Menedżer Regionu 2013” w województwie dolnośląskim.
Zdjęć: 1  

Wmurowanie kamienia węgielnego »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Wrocław – Kobierzyce w Biskupicach Podgórnych odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby firmy Lapp Kabel.
Zdjęć: 1  

Zagadki z przyrody »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie DL
W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się II finałowy etap konkursu pn. „Przyroda wokół nas". Organizatorami był Powiat Wrocławski oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 2  

Młodzież na lekcjach w starostwie »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie JB
W pierwszym tygodniu maja uczniowie gimnazjów z Czernicy, Kamieńca Wr. i Kobierzyc uczestniczyli w pierwszej w tym roku odsłonie lekcji obywatelskich.
Zdjęć: 3  

Policyjny Pociąg do Czytania »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Długołęce, wraz z zastępcą komendanta tegoż komisariatu, uczestniczyli w obchodach Roku Juliana Tuwima „Pociąg do Czytania”.
Zdjęć: 3  

Zwycięstwo w turnieju o Puchar Wiosny  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie um
Wspaniały wynik osiągnęły piłkarki ręczne GOKiS Kąty Wrocławskie w rozegranym w Żarowie turnieju piłki ręcznej dziewcząt o Puchar Wiosny.
Zdjęć: 7  

MARINOWANIE Mietków  »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie oto
Pięć lat minęło odkąd na plaży w Borzygniewie po raz pierwszy odbył się wielki piknik żeglarski. W tym roku, jak zawsze w przedostatni weekend maja nad Zalewem Mietkowskim odbędzie się dwudniowe Marinowanie Mietków 2013 czyli największy w regionie piknik żeglarski.
Zdjęć: 1  

Seniorzy z Wałbrzycha w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie Partnerstwo „Aktywni-Razem”
Na terenie gminy gościła grupa seniorów z Wałbrzycha i okolic - uczestniczki projektu "Senior - Lokomotywą Społeczności" realizowanego przez Regionalne Centrum wspierania inicjatyw Pozarządowych, w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.
Zdjęć: 4  

GPC: Miliony dla przyjaciela ministra Nowaka »
Tekst opublikowany 2013-05-15, opracowanie GPC/INTERIA.PL
"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że dotarła do umów zawartych między ministerstwami rządu premiera Donalda Tuska i Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a firmą Cam Media, której wiceprezesem jest Adam Michalewicz, przyjaciel Sławomira Nowaka.

Oto podatkowe raje »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie Dziennik Gazeta Prawna/mat. Kancelarii Prawnej Sk
Oto nowa lista krajów, które według polskiego fiskusa stosują szkodliwą z punktu widzenia polskiego budżetu konkurencję w podatkach dochodowych.

Wojewódzkie eliminacje w recytowaniu »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie mdk
W bolesławieckim Teatrze Starym odbyły się eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich organizatorem był MDK im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.
Zdjęć: 12  

15 tys. pracowników poczty na bruk? »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Likwidacja co najmniej 1500 placówek pocztowych i zachowanie monopolu przez Pocztę Polską w doręczaniu urzędowych i sądowych przesyłek oraz przekazów.

Biznes wylatał rekord »
Tekst opublikowany 2013-05-11, opracowanie oto
Kwiecień stał we Wrocławiu pod znakiem międzynarodowych połączeń dla biznesu.
Zdjęć: 1  

Fałszywy maturzysta  »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Chciał zdać maturę za kuzyna. Przyszedł z jego dowodem osobistym na egzamin. Podstęp ujawnił jeden z nauczycieli.
Zdjęć: 1  

Harley-Davidson – 6000 motorów na Stadionie Olimpijskim? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie oto
Już niebawem motocykliści i miłośnicy kultowych jednośladów Harley-Davidson zaczną rozbijać swoje klubowe obozy namiotowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Nagrodzono najlepsze uczelnie w Polsce 2013 »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Perspektywy.pl
- Uczelnia to kadra i studenci. Jeśli te dwa elementy uzupełniają się, to jest sukces - powiedział prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, po odebraniu dyplomu zwycięzcy Rankingu Szkół Wyższych 2013.
Zdjęć: 1  

Gdzie mieszkanie o 10 procent taniej? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Marcin Jańczuk, Metrohouse & Partnerzy S.A.
Największe różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi widoczne są we Wrocławiu i Krakowie - przekraczają tam 10 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

Największa IKEA w Polsce wylądowała »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie rtr
W środę otwarty został nowy sklep IKEA Wrocław – największy i najnowocześniejszy w Polsce. Tuż przed godziną 10 Karol Tomczyk – kierownik sklepu wraz z przedstawicielami IKEA i lokalnych władz dokonał symbolicznego przecięcia brzozowej kłody i tym samym otworzył nowy sklep IKEA.
Zdjęć: 10  

GPC: Co chciał ukryć MAK?  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Rosjanie przekazali nam zmanipulowane kopie nagrań z czarnych skrzynek tupolewa. Chodzi o rozbieżności ws. kluczowej komendy ze smoleńskiej wieży kontrolnej podanej dowódcy Tu-154M Arkadiuszowi Protasiukowi, pisze "Gazeta Polska Codziennie".

SE: Rząd dał swoim urzędnikom 531 mln zł »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
Rząd Donalda Tuska w ciągu ostatnich pięciu lat lekką ręką rozdał swoim urzędnikom w ministerstwach 531 mln zł - informuje "Super Express".

NIK: Ministerstwo Sportu straciło miliony  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie INTERIA.PL/ Gazeta Wyborcza
Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwo Sportu wykazało się niegospodarnością, dofinansowując ubiegłoroczny koncert Madonny na warszawskim Stadionie Narodowym ponad sześcioma milionami złotych.

Uwaga – burze z gradem  »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie imgw
IMGW ostrzega przed silnymi burzami, także z gradem oraz szybkimi wzrostami stanów niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Fotoradary zarabiają za mało! »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie Krzysztof Janoś, Money.pl
W tym roku fotoradary miały zarobić dla budżetu aż 1,5 miliarda złotych - planował resort finansów. Nic z tego! Od stycznia urządzenia nazywane zakładem fotograficznym Rostowskiego wyciągnęły z kierowców zaledwie 22 miliony złotych. Jutro Sejm zajmie się zmianą przepisów regulujących funkcjonowanie fotoradarów. Portal Money.pl sprawdził, co to dla nas oznacza.

Dwa lata i grzywna dla premiera? »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Damian Słomski i Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Dwa lata więzienia i trzy miliony złotych grzywny grożą Donaldowi Tuskowi za ujawnienie decyzji o odwołaniu prezes PGNiG, Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, zanim zrobiła to gazowa spółka w komunikacie do inwestorów. To mogło negatywnie wpłynąć na notowania akcji na warszawskim parkiecie. KNF prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Podobnych, nieodpowiedzialnych wypowiedzi polskich polityków z rządu było w ostatnich miesiącach jeszcze kilka.

Internautom nie starcza do pierwszego »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Marta Smaga, Money.pl/Interaktywnie.com
Problemy z domknięciem domowego budżetu zdarzają się zdecydowanej większości respondentów, przebadanych przez Money.pl i Interaktywnie.com.

Na majówkę samolotem – najczęściej do Malagi  »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie oto
Malaga – to ona okazała się lotniczym przebojem tegorocznej majówki we Wrocławiu. Dolnoślązacy równie chętnie wybierali pozostałe południowoeuropejskie kierunki oferowane z wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Nasze historie – owocowe drzewa »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie Stanisław Cały
Na terenach powiatu wrocławskiego przed samą wojną, jak też w latach czterdziestych Niemcy przeprowadzili wielką akcję sadzenia drzew owocowych przy drogach polnych, często szutrowych. W tym okresie posadzono 33 tysiące drzew różnego gatunku.
Zdjęć: 1  

Dolnośląski Klucz Sukcesu 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-05, opracowanie rtr
Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawane jest od 1997 r. Kluczem Sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę naszego regionu.
Zdjęć: 1  

Rzeki wzbierają »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych IMGW ostrzega przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Pijana gorączka piątkowej nocy »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie pol
Zatrzymano wyjątkowego wyczynowca. „Pod wpływem” jechał samochodem i rowerem. Ukradł telefon, rower i paliwo na stacji. Rozbił auto, a wcześniej kupił narkotyki. Jeden człowiek – jednej nocy.
Zdjęć: 2  

Zlot motocyklistów Harley–Davidson  »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie rtr
Mekką miłośników kultowych motocykli z całej Europy stanie się Wrocław, gospodarz zlotu Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013.
Zdjęć: 1  

Motocyklowa Majówka w Złotym Stoku »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie oto
W maju pogoda bywa wręcz idealna na motocyklowe przejażdżki. Sezon oficjalnie rozpoczęty, maszyna gotowa do drogi, a w głowie mnóstwo pomysłów na weekendowe wycieczki po okolicy. Dlaczego więc nie wpaść na motocyklową majówkę w malowniczym Złotym Stoku?
Zdjęć: 1  

IMGW ostrzega: uwaga na wezbrania »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych O/Wrocław IMGW alarmuje przed wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Nowe badania ekspertów ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", z symulacji opartej na parametrach lotu zawartych w raportach zarówno MAK u, jak i komisji Millera wynika, że tupolew nie mógł ulec rozpadowi przy zderzeniu z ziemią.

Leć nie tylko na majówkę  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie oto
Gorąca Kreta i Malta, a może zjawiskowy Rzym lub Barcelona? Podpowiadamy, gdzie w tym roku lecieć na przedłużony weekend – niekoniecznie majowy – z Wrocławia. Z letnią siatką połączeń wrocławskiego lotniska wybór miejsc jest niemal nieograniczony, wszędzie dotrzemy szybko, wygodnie, a korzystając z oferty tanich linii – za przystępną cenę.
Zdjęć: 1  

Upada biuro podróży – nikt ci nie pomoże »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Piotr Kaszuwara, Money.pl
Sytuacja w branży turystycznej jest dużo gorsza niż rok temu, kiedy upadało Sky Club czy Triada. W tym roku, jeśli zbankrutuje biuro podróży, nikt nie zapewni podróżnym powrotu do kraju.

Nowoczesny urząd - nowoczesne metody komunikacji »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Adrian Walczyk
Jeszcze kilka lat temu dialog między urzędnikami, a mieszkańcami odbywał się za pomocą pism, wezwań, czy bezpośrednich spotkań w urzędzie. Czasy się zmieniają, a technika idzie do przodu.
Zdjęć: 1  

Kobierzyce Cup - emocje na tatami »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Janusz Kołodziej
III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin „Kobierzyce Cup 2013” przeszedł do historii. W kobierzyckiej hali 224 zawodników z Ukrainy, Rosji i 13 klubów z całej Polski rywalizowało o puchary i dyplomy.
Zdjęć: 3  

Wernisaż »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie gokis
W sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się Wernisaż wystawy malarstwa uczestników warsztatów malarskich GOKiS.
Zdjęć: 9  

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą  »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie um
W kąckiej hali widowiskowo-sportowej zagościły wielkie koszykarskie emocje sportowe. Nie grano jednak w typową piłkę koszykową. Przeprowadzono bowiem niezwykły turniej – czwartą, a zarazem ostatnią, rundę czeskiej ligi koszykówki na wózkach.
Zdjęć: 1  

Biegiem po zdrowie  »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie um
W Kątach Wrocławskich odbył się Bieg wiosenny. 11 kilometrowa trasa przebiegała ścieżkami Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Zwycięzcą niedzielnych zmagań został Adam Putyra, zaś kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Sakowski oraz Mariusz Tokarcyk.
Zdjęć: 18  

Gospodarka - koniec złudzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Maciej Czujko, Money.pl
Wzrost sprzedaży detalicznej w okolicach zera, produkcja przemysłowa na wyraźnym minusie, PMI poniżej 50. Nawet ministerstwo finansów skapitulowało w optymizmie i redukuje prognozę PKB na rok 2013. To wszystko oznacza, że raczej nie odbijemy od dołka w drugiej połowie roku.

Dług publiczny spadł przez manipulację? »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dług publiczny Polski wzrósł w ubiegłym roku o ponad 25 miliardów złotych. Mimo tego rząd mówi o sukcesie, bo zmniejszyliśmy zagrożenie w postaci przekroczenia 55-procentowego progu w relacji długu do PKB. Jak to możliwe? - Przez manipulację - odpowiada krótko prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Debata społeczna o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie pol
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Długołęce odbyła się debata z udziałem władz, radnych i sołtysów gminy oraz policjantów komisariatu w Długołęce i Wydziału Prewencji KMP Wrocław.
Zdjęć: 4  

Kolejna edycja Lekcji obywatelskich »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie JB
W maju ruszy druga edycja projektu Lekcji obywatelskich dla uczniów klas szkół gimnazjalnych organizowanych przez Powiat Wrocławski. W tym roku w lekcjach obywatelskich udział weźmie aż 358 uczniów z 13 gimnazjów znajdujących się na terenie powiatu.
Zdjęć: 1  

O turystyce w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie AZ
Odbyło się drugie spotkanie warsztatowe zorganizowane w ramach Forum turystyki, projektu zainicjowanego przez Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 1  

Wietrzenie szaf i garaży »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie ug
Któż z nas nie ma w piwnicach, garażach czy na strychu rzeczy odkładanych latami, tłumacząc sobie „to jeszcze kiedyś się przyda”. Tymczasem na co dzień kupujemy nowe sprzęty, ubrania, często wydając spore sumy. A co gdyby tak wymienić się po sąsiedzku?
Zdjęć: 2  

Mistrzostwa Powiatu w Zapasach Smolec 2013 »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie Kamila Cichowska
W Szkole Podstawowej w Smolcu odbył się Drugi Rzut Mistrzostw Powiatu Wrocławskiego w Za-pasach. W turnieju udział wzięło 86 zawodników szkół podstawowych i gimnazjów.
Zdjęć: 3  

Młody ekspert z Długołęki »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Jakie organizmy żyją w ekstremalnych warunkach środowiskowych? W jaki sposób informują nas o zanieczyszczeniu środowiska?
Zdjęć: 2  

Co wywołuje deja vu? »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Czy deja vu jest zjawiskiem paranormalnym, pamięcią z poprzedniego życia, a może efektem telepatii? Niezupełnie.

Majówka na Twierdzy w Srebrnej Górze »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Majowy długi weekend zwykle spędzamy grillując leniwie na działce. Jednak codzienne pieczenie kiełbasek niektórym może się wydawać nieco monotonne. Jeśli więc jesteście ciekawi nowych wrażeń…
Zdjęć: 1  

Ile rząd wyciągnie ze spółek? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Pieniądze zostaną przejedzone. Dlaczego? Ponieważ gabinet Donalda Tuska przyjął absolutnie nierealną prognozę wzrostu gospodarczego - pisze portal Money.pl. Poza tym politykom zależy głównie na opinii inwestorów zagranicznych i Unii Europejskiej.

Światowe gwiazdy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa  »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie oto
Tegoroczna edycja wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa to zamiast jednej gwiazdy, wielu wspaniałych gitarzystów z całego świata, którzy pomogą w biciu gitarowego rekordu (w ubiegłym roku - 7273 gitary).
Zdjęć: 1  

Wielka radość małych zawodników »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie rtr
21 czerwca w Warszawie, młodzi adepci z Europejskiego Klubu Sportowego Kolektyw Radwanice zagrają w Turnieju Finałowym „Szkółek piłkarskich NIVEA”. Szanse na zdobycie nagrody głównej – wyjazdu na letni obóz szkoleniowy do siedziby Akademii Ajax Amsterdam są duże.
Zdjęć: 2  

Będą wspominać pionierskie czasy »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie AW
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza do udziału w spotkaniu w ramach cyklu „Nasz region, nasza tożsamość”. Organizatorom szczególnie zależy na obecności seniorów i pierwszych osadników z terenu gminy Długołęka.
Zdjęć: 1  

Błyskawicznie rośnie deficyt - brakuje już 13 mld »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do kasy państwa wpływa mniej podatków i opłat. W błyskawicznym tempie rośnie więc deficyt budżetowy, który po trzech miesiącach tego roku sięgał już blisko 25 mld zł - pisze portal Money.pl. To ponad 68 proc. tegorocznego limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

Wymień gazety na sadzonki »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie oto
W sobotę o godz. 11.00 rusza wielka, całodniowa zbiórka elektronicznych odpadów i makulatury. Ci, którzy przyniosą zużyty sprzęt lub niepotrzebne gazety i papier, otrzymają sadzonki roślin oraz energooszczędne żarówki.
Zdjęć: 3  

Kim jest polski dłużnik? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Statystyczny polski dłużnik ma 44 lata, niespłacony dług w wysokości 4,7 tys. zł i najczęściej jest zodiakalnym Bykiem. Tak wynika z danych Grupy KRUK, największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce.

A co Ty zrobiłeś dla swojego kredytu? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Najniższe stopy procentowe w historii spowodowały obniżenie kosztów kredytów spłacanych w złotych. Rada Polityki Pieniężnej ulżyła kredytobiorcom, pytanie czy oni sami mogą jeszcze coś zrobić, żeby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie?

Jakie szanse na kredyt dla firm? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Tylko w grudniu upadłość ogłosiło w Polsce 80 firm. To o 27,0% więcej, niż w grudniu 2011 r. W całym 2012 roku w Polsce upadło 877 przedsiębiorstw. W 2013 roku ta liczba z pewnością będzie znacznie większa - jest szacowana na ponad 1300*. Czy to znaczy, że mając firmę, w 2013 roku kredytu nie dostaniemy? Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?

Janikowski pisze do Tuska »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Damian Janikowski
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk.

Sondaż Homo Homini – PiS przed PO, Kalisz zabiera PO »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie
Niższe podatki, tańsze przedszkola, klarowniejsze rozliczanie księży, czy wsparcie młodych przy kupnie mieszkania. Donald Tusk i jego urzędnicy naobiecywali Polakom bardzo dużo i jak na razie - pisze portal Money.pl - nie widać szans na to, by wywiązali się z tych deklaracji.

Pomoc dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie sp
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu zaprasza osoby niepełnosprawne do ubiegania się w roku 2013 o dofinansowania...
Zdjęć: 1  

Merowie w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Agnieszka Jankowska – Jakus
Gminę Kobierzyce odwiedziła 10 osobowa grupa ukraińskich merów miast do 50 tys. mieszkańców, położonych w obwodzie czernichowskim. Merowie przyjechali do nas w ramach projektu "Innowacje, Informacja, Rozwój.
Zdjęć: 1  

Zwierzęta w literaturze dziecięcej »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Biblioteka GOKiS w Kątach Wr., przeprowadziła lekcję biblioteczną dla dzieci z klas III SP w Sadkowie. Tematem lekcji były książki poświęcone zwierzętom.
Zdjęć: 7  

Hazard w bibliotece? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie B.H.
Czy można się uczyć poprzez zabawę? Oczywiście! Przykładem niech będzie spotkanie, które miało miejsce w chrząstawskiej bibliotece.
Zdjęć: 2  

W końcu wiosna nad Bystrzycą »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Stanisław Cały
Jak co roku w pierwszą słoneczną niedzielę wybrałem się nad Bystrzycę w okolicach Kątów Wrocławskich i Skałki. O tej porze spod liści zaczynają wyglądać pierwsze wiosenne kwiaty. Jest co podziwiać.
Zdjęć: 14  

Spełnianie marzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Henia Szydełko/fot. S.Cały
Rozmowa z prof. dr hab. Ludmiłą Dziewięcką-Bokun, prezesem Stowarzyszenia Nasz Tyniec Mały
Zdjęć: 4  

Największa IKEA w kraju »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie oto
8 maja otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Jego powierzchnia to 37 705 m kw. – prawie tyle mierzy wrocławski Rynek. Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju.
Zdjęć: 10  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie rtr
Pomiędzy miejscowościami Żórawina i Żerniki Wielkie (w okolicach Sadkowa) znaleziona została suczka - około dwuletnia.
Zdjęć: 1  

W tych szkołach nauka jest przyjemnością »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie JB
Wkrótce młodzież gimnazjalna stanie przed trudną decyzją związaną z wyborem dalszego kierunku kształcenia. Szkoły kuszą uczniów atrakcyjnymi profilami nauczania, a także bogatym katalogiem zajęć pozalekcyjnych. Ciekawą ofertę w tym zakresie mają szkoły ponadgimnazjalne znajdujące się na terenie powiatu wrocławskiego – w Krzyżowicach oraz w Sobótce.
Zdjęć: 3  

Nowa część szkoły otwarta »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Maria Okraszewska
Oficjalnie otwarto nowo dobudowaną część budynku Gminnego Zespołu Szkół w Bielanach Wrocławskich. Konstrukcja budynku została wykonana w technologii modułowej.
Zdjęć: 4  

Muzyczne spotkanie w Bibliotece »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie um
W Bibliotece GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody”.
Zdjęć: 12  

Pierwszy karp na Żwirowni »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Pzw/7
Raptem miesiąc jest członkiem kąckiego Koła, a już ma dorodnego karpia na koncie.
Zdjęć: 1  

Emilia Szwiec brązową medalistką  »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie ug
Emilia Szwiec aktualnie zawodniczka MKS Juvenia Wrocław, na co dzień mieszkanka Jezierzyc Wielkich, zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieży do lat 22 (U-23) w kategorii wagowej do 70 kg, które odbyły się 6 kwietnia w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Z górki strukturki »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Adrian Walczyk
Gimnazjaliści z Brzeziej Łąki po raz czwarty zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu Odysei Umysłu.
Zdjęć: 1  

Młodzi, wykształceni, ale bezrobotni »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Adrian Walczyk
Prosto z Warszawy, a dokładnie z sejmu RP, do Długołęki trafiła wystawa „Młodzi, wykształceni, bezrobotni” zorganizowana pod patronatem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Będzie można ją obejrzeć przez dwa tygodnie w urzędzie gminy.
Zdjęć: 1  

W Długołęce otwierają żłobek »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Adrian Walczyk
We wrześniu w Długołęce zostanie otworzony pierwszy publiczny żłobek w gminie wiejskiej.
Zdjęć: 1  

Medale trafiły do Chrząstawy »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie ug
23 marca odbyły się XV międzynarodowe zawody Oberlausitz Cup w Taekwondo Olimpijskim. Jest to cykliczna impreza odbywająca się w niemieckiej miejscowości, Bautzen.
Zdjęć: 1  

Bez wizy do USA? »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Polityka wizowa UE powinna zdaniem europosłów opierać się na zasadzie wzajemności, czyli: wymagasz od nas wizy - my też będziemy od ciebie jej żądać. Nowe zasady właśnie zostały przegłosowane w Komisji ds. Wolności Obywatelskich (LIBE), teraz czekają na ostateczną aprobatę państw członkowskich (Rady).

Pijana mama zatrzymana »
Tekst opublikowany 2013-04-11, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali 27-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się małym dzieckiem.

Przywracanie historii »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Stanisław Cały
W Sobótce, Rogowie Sobóckim, Krobielowicach i Kątach Wrocławskich niemieccy i polscy pasjonaci uczcili 200. rocznicę powstania korpusu majora Lützowa.
Zdjęć: 30  

Kolej igra z życiem pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Andrzej Zwoliński/Money.pl
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Zamiast zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, używane są procedury awaryjne o najmniejszym stopniu ochrony przed wypadkami, na przykład tak zwane sygnały zastępcze. Jeśli już jakiekolwiek kontrole stanu technicznego są przeprowadzane, to realizacja zaleceń przeciąga się nawet do 1,5 roku. Z kontroli Izby wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!

Zobacz zdjęcia z I edycji XXLMotoShoot »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie oto
Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, za nami. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.
Zdjęć: 16  

Marek Rutkiewicz zwycięzcą „Ślężańskiego Mnicha”  »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) został drugim kolarzem w historii inaugurującego sezon w Polsce wyścigu w Sobótce, który dwukrotnie stanął na najwyższym podium.
Zdjęć: 2  

Nowogrodziec trafi do Księgi Guinessa? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W czerwcu na rynku w Nowogrodźcu stanie największy garniec świata. Będzie miał wysokość 330 cm. Teraz największy garniec stoi w Korei Pd. i mierzy 223 cm.
Zdjęć: 6  

Teraz uderzy woda? »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie IMGW
IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami spowodowanymi opadami deszczu i rosnącą temperaturą.
Zdjęć: 1  

Bestialsko zabili psa  »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

Nasze historie - skąd jesteśmy? »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie Stanisław Cały
Ze wsi Helenków, gminy Kozowa, powiatu Brzeżany, w województwie tarnopolskim mieszkańcy zdecydowali się na wyjazd chcąc uniknąć masowych mordów. Pozostawili liche domy, groby przodków i transport ruszył już w sierpniu 1945 w kierunku ziemi obiecanej - na Ziemie Zachodnie.
Zdjęć: 3  

Wojna w Korei – konsekwencje dla Polski »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie Damian Słomski/Money.pl
Panika na giełdach, osłabienie złotego i rekordowo droga ropa naftowa. Spełnienie gróźb Korei Północnej z pewnością wywołałby ogromne zamieszanie na rynkach.

Z Sejmu do Długołęki »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie gok
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Młodzi, wykształceni, bezrobotni” zorganizowanej we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Zaprojektuj nowe logo lotniska  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie oto
Nowe logo wrocławskiego lotniska zobaczą miliony osób z Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sypnie śniegiem intensywnie »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Wielkanocne klimaty w Bykowie »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie PK/fot. GOK
Dokładnie 101 prac zostało zgłoszonych do konkursów wielkanocnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Świetlicy Wiejskiej w Bykowie.
Zdjęć: 13  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Mroźny półmaraton wygrali Kenijczycy »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie rtr
2659 biegaczy zameldowało się na mecie 6. Półmaratonu Ślężańskiego. W kategorii mężczyzn wygrał Kenijczyk Wycliffe Biwot z czasem 01:07:14, wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka Hellen Jepkosgei z czasem 01:21:34.
Zdjęć: 13  

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w Zapasach  »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie Kamila Cichowska
W nowej hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wrocławskiego w obsadzie międzynarodowej. W turnieju udział wzięło stu młodych zawodników szkół podstawowych i gimnazjów.
Zdjęć: 3  

Policja w wilczkowskiej podstawówce »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich KP Wrocław-Krzyki, w ramach akcji prewencyjnej „Pierwszy Dzień Wiosny”, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilczkowie.
Zdjęć: 2  

Napad w pałacu »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Napadli na stróża pilnującego pałacu, pobili go i zabrali pieniądze oraz piłę spalinową. Zostali zatrzymani. Młodym bandytom grozi nawet do 12 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich – wicemistrzami powiatu »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie AD/Gim.
Ogromne emocje towarzyszyły młodzieży naszego gimnazjum podczas rozgrywek gminnych i powiatowych w piłce ręcznej.
Zdjęć: 8  

Wyróżnienie przed półmaratonem w Sobótce »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
W Sztabie Generalnym WP wyróżnienie specjalne za wzorowo przeprowadzone w 2012 roku Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie i Maratonie, odebrał komendant Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, płk Andrzej DUTKA.
Zdjęć: 2  

Trwają prace w obwodnicy »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Przeprowadzone zostały próbne obciążenia mikropali wykonanych pod nowy most na Brochówce w ciągu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zaczęły się także prace przy budowie dwóch wiaduktów kolejowych.
Zdjęć: 3  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Turniej Wędkarski - świetna zabawa  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie PZW/k/7
Z okazji Dnia Wędkarza Zarząd Koła zorganizował „Turniej Wędkarski”. Składał się z czterech konkurencji dotyczących PZW, do którego przystąpiło 15 osób w tym 5 dzieci.
Zdjęć: 1  

Niezwykły koncert  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie rtr
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się koncert akordeonowy duetu z Ukrainy Olexandr Burdyug i Andry Fesenko.

Złota para »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Maria Okraszewska
15 marca był obchodzony w Urzędzie Gminy Kobierzyce imponujący jubileusz. Państwo Janina i Jerzy Szyszka z Krzyżowic świętowali 50-lecie małżeństwa.
Zdjęć: 1  

Gmina stawia na drogi »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Anna Chomicka
Inwestycje w gminie Długołęka ruszyły pełną parą. Największy nacisk gmina kładzie na rozbudowę i modernizację dróg. Na ten cel przeznaczono w tegorocznym budżecie ok. 10,5 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Pierwszy publiczny żłobek w gminie wiejskiej »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Adrian Walczyk
O tym, że Długołęka jest gminą zdrowych i pięknych kobiet mogliśmy się przekonać podczas obchodów święta pań w Borowej. Od września br. gmina będzie mogła się poszczycić kolejnym tytułem – „Gmina szczęśliwych matek”.
Zdjęć: 1  

Koncert zespołu Joscho Stephan Quartet »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie ug
W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Czernicy odbył się koncert JOSCHO STEPHAN QUARTET.
Zdjęć: 3  

Punkt konsultacyjny dla rodziców 6-latków  »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie rtr
Obecny rok szkolny jest ostatnim, w którym to rodzice podejmują decyzję o zapisaniu dzieci sześcioletnich do szkoły.
Zdjęć: 1  

Bankowy Hyundai pojechał do Jordanowa »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie bs
W Kobierzycach rozdano nagrody w loterii "Lokata terminowa SGB - Wiosna 2012". Laureatem nagrody głównej, samochodu osobowego marki Hyundai i20 został Tomasz Maciejak z Banku Spółdzielczego, Filia w Jordanowie Śląskim.
Zdjęć: 1  

Twoje miejsce w trzecim sektorze »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie DL
Skąd pozyskać fundusze na działalność? W jaki sposób skutecznie promować realizowane inicjatywy? Na wiele pytań odpowiedzi mogli uzyskać uczestnicy seminarium informacyjnego dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Policja w szkole w Brzeziej Łące  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu st. asp. Filip Włosek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej 10 w Brzeziej Łące.
Zdjęć: 2  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Sukces EKS Kolektyw »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie EKS KOLEKTYW
EKS Kolektyw Radwanice zajął trzecie miejsce w programie szkoleniowym dla dzieci i młodzieży Szkółki Nivea pod patronatem Ajaksu Amsterdam.
Zdjęć: 4  

Nocny bieg na Ślężę dla Tomka Kowalskiego i Maćka Berbeki »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Aleksander Łężniak/fot: Teodor Lubieniecki
W wielu miastach polski (m.in. Poznań, Jelenia Góra, Sopot, Kalisz) oraz europy (m.in. Dublin, Zürich) odbył się bieg upamiętniający śmierć dwóch polskich himalaistów. Również w Sobótce przyłączono się do tej inicjatywy.
Zdjęć: 5  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Otwarcie sklepu Mega Abra  »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie rtr
W sobotę 23 marca w Parku Handlowym w Bielanach zostanie otwarty pierwszy w Polsce hipermarket wnętrzarski Mega Abra Wszystko dla Domu.
Zdjęć: 1  

Pomagają spełniać marzenia »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie PK
W Świetlicy Wiejskiej w Bykowie odbyły się warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Gminy Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Długołęce.
Zdjęć: 4  

GOK podsumował konkurs poetycki »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie PK
W Urzędzie Gminy odbyło się podsumowanie konkursu poetyckiego „O laur Sybilli” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość odbyła się w ramach cyklu „Kulturalne czwartki” zainicjowanego przez GOK.
Zdjęć: 5  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Poniżej publikujemy list opisujący dramatyczną sytuację i walkę rodziny o życie, zdrowie i... przetrwanie.
Zdjęć: 1  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Gminny Konkurs Ortograficzny »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Za nami I Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie ośmiu szkół podstawowych zmierzyli się z łamigłówkami, jakie serwuje nam język ojczysty.
Zdjęć: 1  

Znaleziono psa »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie rtr
Młoda suczka poszukuje domu. Pies od 3 tygodni chodzi po Krzykowie. Suczka jest bardzo towarzyska, wesoła skora do zabawy i spragniona uczucia.
Zdjęć: 1  

Piłkarska eskapada z Jordanowa »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Najstarsza drużyna Akademii Piłkarskiej „ZIBI” wyjechała na mecz piłki nożnej, rozgrywany na stadionie we Wrocławiu pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Flotą Świnoujście.
Zdjęć: 10  

Włamanie do siedziby Koła  »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie PZW k/7
W nocy z 1 na 2 marca 2013 r. włamano się do siedziby Koła Wędkarskiego nr 7 przy ul. Mireckiego.
Zdjęć: 4  

Nasi kibicowali »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Agnieszka Ulejczyk
Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika pod opieką pani Ani Blandzi-Grubizny, Wandy Laszczyńskiej i ks. Pawła Jędrzejskiego wybrała się na mecz WKS Śląsk Wrocław – Flota Świnoujście.
Zdjęć: 14  

Na sportowo świętowali Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Maciej Rajfur
W hali widowiskowo-sportowej rozegrano turniej halowej piłki nożnej z okazji Dnia Kobiet. Każda drużyna musiała mieć w swoim składzie przynajmniej jedną zawodniczkę.
Zdjęć: 13  

Wygraj kurs windsurfingu »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie JB
Do 6 kwietnia można zgłaszać swoje pomysły na logo i nazwę zwyczajową Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie w konkursie zorganizowanym przez Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 1  

Współpraca na rzecz rozwoju turystyki »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie JB
Jak rozwinąć turystykę w powiecie wrocławskim? – na to pytanie spróbują już wkrótce odpowiedzieć uczestnicy projektu pn. „Forum turystyki Powiatu Wrocławskiego”, którego inicjatorem i orędownikiem jest Andrzej Szawan, starosta Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Terapia poprzez zabawę »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie DL
Dobiegła końca realizacja projektu pn. „Uczyć się aby być, wiedzieć, działać i żyć wspólnie w społeczeństwie”, którego uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach, a beneficjentem Powiat Wrocławski.
Zdjęć: 1  

Meldunek jest łatwiejszy »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie ug
Szybciej, tylko z dowodem i dokumentem potwierdzającym prawo własności do lokalu – wraz z nowym rokiem zmieniły się przepisy meldunkowe.

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Chrząstawiak w obiektywie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
Towarzystwo Miłośników Chrząstawy rozpoczyna projekt pt. ”Chrząstawiak w obiektywie, czyli nasza historia na zdjęciach”. Jego celem projektu jest przypomnienie historii Chrząstawy oraz jej mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Ścianka wspinaczkowa w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
W sali gimnastycznej chrząstawskiego Zespołu Szkół powstała ścianka wspinaczkowa o powierzchni 28 m2. Składa się z dwóch części – wysokiej na 8 m ściany z trzema drogami wspinaczkowymi oraz bulder do wspinania się bez zabezpieczenia.
Zdjęć: 4  

Konkursy wielkanocne »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce przygotowuje coroczną imprezę pod hasłem „U progu Wielkiej Nocy”, która odbędzie się 23 marca w Świetlicy Wiejskiej w Bykowie.
Zdjęć: 1  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Z GOK-iem w operze »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zorganizował wyjazd do Opery Wrocławskiej.
Zdjęć: 3  

Wyniki konkursu fotograficznego - Smolec. Tu mieszkam  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie TPS
Konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Smolca został zakończony. Jego celem było pokazanie mieszkańców i piękna miejscowości.
Zdjęć: 7  

Największe Centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Dla sklepu IKEA na terenie parku powstaje obecnie nowy obiekt, który ma być docelowo największym w Polsce. Na miejscu starego powstanie nowa galeria handlowa, której budowa ma zostać zakończona w 2014 r.
Zdjęć: 1  

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Stanisław Cały/fot.Stanisław Cały/Gimn.
W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, w sali widowiskowej odbyła się konferencja ku czci Żołnierzy Wyklętych z okazji przypadającego Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
Zdjęć: 13  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Jakub Kijanka zaskoczył »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Kamila Cichowska
W Starej Kamienicy odbył się Międzynarodowy Turniej Ligi Zapaśniczej „IZERY CUP” 2013. Wśród klubów z Polski, Czech, Słowacji, Norwegii, Danii i Niemiec nie mogło zabraknąć naszych „TYGRYSÓW”.
Zdjęć: 2  

Nagrody w ZUSie: 212 mln. Średnio 4500 złotych dla urzędnika »
Tekst opublikowany 2013-02-28, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał w zeszłym roku 212 mln złotych premii swoim pracownikom - donosi dzisiejszy "Fakt".

Gdzie w Europie szukać pracy? Ile można zarobić? »
Tekst opublikowany 2013-02-27, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Bezrobocie szybko rośnie w Polsce i jest ono dziś jednym z najwyższych w minionym dziesięcioleciu, a prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem.

Zabijesz psa - będzie flaszka »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie pol
Złapał psa do worka, wyniósł na pobliskie pole i bił metalową rurką, aż ten przestał skomleć
Zdjęć: 1  

Gdzie najlepiej wyjechać na narty? »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie oto
Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami to w Karkonoszach wciąż panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Nawet do końca marca można tam jeździć na nartach, sankach i snowboardzie. Gdzie najlepiej wyjechać aby w pełni skorzystać z oferowanych atrakcji?
Zdjęć: 3  

Mistrzostwa Polski w Triathlonie  »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie ug
21 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie długim ITU (3 km pływania – 80 km kolarstwa – 20 km biegu) na terenie gminy Mietków.
Zdjęć: 1  

Uwaga na poziom wód »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie imgw
Biuro Prognoz IMGW ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Święto Kobiet na sportowo! »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie um
Z okazji święta kobiet GOKiS w Kątach Wrocławskich zaprasza do udziału w otwartym turnieju piłki nożnej halowej.

Gminny Dzień Kobiet w Borowej »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie ug
Już niebawem Borowa zamieni się w prawdziwe miasto kobiet. 9 marca w tamtejszym gimnazjum odbędzie się kolejna edycja Gminnego Dnia Kobiet, połączona z Pierwszym Gminnym Forum Kobiet.
Zdjęć: 1  

KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2013 »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie um
Dla Gminy Kąty Wrocławskie zostały wyznaczone następujące terminy stawiennictwa przed Powiatową Komisja Lekarską: 25,26,27,28 lutego 2013 r. oraz 1 marca 2013 r..
Zdjęć: 1  

Adamczyk: Kobiety zaczną dominować »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie Menstream.pl
Opublikował też setki reportaży i felietonów m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce i we Wprost. Przez kilka lat piastował też stanowisko redaktora naczelnego we wrocławskim "Słowie Polskim".

Dostała te role po znajomości? »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie iWoman.pl/fot: Piotr Blawicki, Piotr Wygoda/East N
Anna Szarek szczerze o swoim związku z Ludwikiem Sobolewskim
Zdjęć: 2  

Co nosić tej wiosny? »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie rtr
Sięgająca do kolan klasyczna sukienka o linii A, spodnie z szerokimi nogawkami czy elegancki komplet. Pomysłów na wielkanocny look jest wiele. Jak jednak sprawnie je połączyć, by dopasować strój do okazji, a jednocześnie wykorzystać barwną gamę trendów, jakie przynosi wiosna 2013?
Zdjęć: 3  

Bukmacherzy obstawiają papieży »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie rtr
Niespodziewana wiadomość o abdykacji Benedykta XVI odbiła się ogromnym echem nie tylko w środowiskach katolickich. Czy powróci tradycja wybierania papieży pochodzenia włoskiego, czy też może kardynałowie z całego świata zdecydują się na wybór głowy kościoła spoza Europy?
Zdjęć: 1  

Kup drewno od gminy »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie ug
Gmina Kąty Wrocławskie oferuje do sprzedaży drewno. Ilość przeznaczona na sprzedaż ok. 86 m3 (głownie jesion).
Zdjęć: 1  

Nieruchomości: w kurortach kryzysu nie widać »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie oto
Choć wokół głośno o spowolnieniu w nieruchomościach, rynek apartamentów wakacyjnych ma się dobrze, a deweloperzy zapowiadają na ten rok rozpoczęcie lub kontynuację wielu nowych projektów.
Zdjęć: 3  

Nowe fotoradary nielegalne?  »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie INTERIA.PL
19 lutego w serwisie INTERIA.PLukazał się tekst, w którym informowaliśmy, że system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym CANARD ma wiele poważnych wad.

Gdzie są szczątki tupolewa? »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska
Wojskowi prokuratorzy przyznają, że jesienią 2012 r. znaleźli rzeczy osobiste ofiar, co wyklucza rzetelność przeprowadzonej inwentaryzacji wraku, którą należało wykonać tuż po katastrofie.

X TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ SAMORZĄDOWCÓW »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
23 lutego, o godz. 10:00 w Hali Sportowej w Jordanowie Śląskim, odbędzie się halowy turniej piłki nożnej samorządowców.
Zdjęć: 1  

5000 za niszczenie latarki »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie rtr
W ramach akcji Built to Survive uczestnicy z całej Europy przesyłali videorelacje z ekstremalnych testów latarek z linii marki VARTA.
Zdjęć: 1  

Duża szkoła w Tyńcu Małym  »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie Stanisław Cały
Wieś Tyniec Mały jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów gminy. Ma już 60 ulic. Budownictwo mieszkaniowe sprawiło, że przybywa mieszkańców i co za tym idzie uczniów. W szkole i przedszkolu.
Zdjęć: 6  

Cztery w jednym »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie UG/fot. Agnieszka Wesołowska
Budowa siedziby Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej i Zakładu Gospodari Komunalnej w Mietkowie powoli zmierza ku końcowi.
Zdjęć: 2  

Wieczory kultury europejskiej »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie Adrian Walczyk
Do gminy Długołęka przyjechali kolejni zagraniczni goście. W ramach cyklu wieczornych spotkań z kulturą europejską, mieszkańcy tym razem mają okazję porozmawiać z wolontariuszami z Niemiec.
Zdjęć: 1  

Znaleziono przyjaciela »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
W Nadolicach Wielkich w pobliżu ulicy Agrestowej znaleziono psa.
Zdjęć: 2  

Zaliczenia za sex? Wykładowca zatrzymany »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie oto/pol
Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali mężczyznę – pracownika naukowego UWr podejrzanego o popełnianie przestępstw na szkodę studentek i doktorantek. Trafił do policyjnego aresztu.

Aktywni nawet zimą »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
Choć zima w pełni, młodzi piłkarze nie mają czasu na odpoczynek. Już po raz trzeci w tym roku stanęli w szranki podczas halowego turnieju piłki nożnej.
Zdjęć: 1  

„XVI Historyczny Rajd Monte 2013”- przystanek Gmina Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie Maria Okraszewska
W dniach 19 stycznia – 9 lutego na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany odbył się cykl imprez motoryzacyjnych związanych z XVI Historycznym Rajdem Monte Carlo 2013.
Zdjęć: 1  

I po feriach zimowych »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie Anna Wilisowska
Ponad 300 uczniów z terenu Gminy Kobierzyce skorzystało z propozycji aktywnych form spędzania ferii zimowych zorganizowanych przez samorządowe szkoły.
Zdjęć: 2  

ARiMR ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie arimr
Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje, że rolnicy z różnych regionów Polski otrzymują pisma, opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR.
Zdjęć: 2  

Wędkarstwo na samym dnie  »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie KW/PZW k.7
Wędkarze są rozżaleni. Minister Joanna Mucha nie zamierza wspierać finansowo wędkarstwa.

Konkurs przyrodniczy dla szkół »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie JB
Rozpoczęła się druga edycja konkursu „Przyroda wokół nas" organizowanego wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.
Zdjęć: 1  

Informacja dla rodziców dzieci 6-letnich »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie Michał Iwan
Rodziców dzieci urodzonych w 2007 roku czeka jedno z najistotniejszych rozstrzygnięć dla przyszłości i rozwoju dziecka: rozważenie czy rozpocznie ono naukę w szkole jako sześciolatek, czy też pozostanie na kolejny rok w przedszkolu.
Zdjęć: 1  

Gmina zdrowych kobiet »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
Do gminy Długołęka po raz kolejny przyjechał mammobus, a wszystkie panie w wieku od 50. do 69. roku życia po raz kolejny bezpłatnie przebadały swoje piersi.
Zdjęć: 1  

Finał „Wójta Roku 2012” »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
Zakończyła się finałowa gala "Wójta Roku 2012". Widzowie zadecydowali, że tytuł należy się Grzegorzowi Czapli z Ożarowic. Iwona Agnieszka Łebek – wójt gminy Długołęka została wyróżniona w kategorii "EKO-Wójt", a statuetkę odebrał Przemysław Majchrzak z gminy Wągrowiec.
Zdjęć: 2  

Poznaj nietoperza »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
Zazwyczaj, oprócz nieprzyjemnych skojarzeń typu: „latająca mysz”, „wampir”, niewiele lub wręcz nic. Jednak dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat tych ciekawych zwierząt - jedynych latających ssaków.
Zdjęć: 1  

Wojskowe kwalifikacje »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie ug
Pomimo zniesienia obowiązkowej służby wojskowej, na terenie całego kraju w lutym rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, następczyni poboru.
Zdjęć: 1  

Apel w sprawie łupków »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie rtr
Temat gazu z łupków od dłuższego czasu rozpala emocje. Sukces Stanów Zjednoczonych, których gospodarka znacznie zwiększyła konkurencyjność dzięki wydobyciu gazu z łupków, a w efekcie skokowy spadek cen gazu, rozbudza bardzo duże nadzieje na całym świecie.

Jak się nie dać nabrać? »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie rtr
Chociaż zima w kalendarzu jeszcze potrwa, a i śnieg ma jeszcze posypać, to już od 9 lutego w galeriach rozpoczął się sezon wiosenny, a co za tym idzie - wyprzedaże zimowej odzieży.

Ortodoksyjny Tomasz Majewski o dopingu »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie MenStream.pl
Gdy na stadionie nie wyjdzie mu pchnięcie, ostro klnie. Nie przebiera też w słowach, kiedy w rozmowie zdradza, jak reaguje, gdy ktoś posądza go o zażywanie.
Zdjęć: 1  

Charytatywny turniej z WKS Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie rtr
24 lutego w Hali Sportowo – Widowiskowej odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej pod nawą Tax-Pol Cup na rzecz podopiecznych fundacji ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Zdjęć: 1  

Śnieg - zaczynają się problemy »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie pol
Czesi zamknęli dla ruchu samochodów ciężarowych przejście graniczne Jakuszyce - Harrachov.
Zdjęć: 1  

Uwaga, może mocno posypać »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie Dyżurny WCZK
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.
Zdjęć: 1  

Najważniejsze cechy lokat terminowych »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie MR

Bitwa na 64 polach w smoleckiej świetlicy »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie Kamila Cichowska
16 lutego odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Smolca w Warcabach 64-polowych. Pomysłodawca organizator turnieju – Rada Sołecka z sołtysem Smolca Hieronimem Kurysiem planuje wpisać tę imprezę do stałego kalendarza.
Zdjęć: 2  

Frank tańszy o 30 gr. Kiedy? »
Tekst opublikowany 2013-02-16, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Większość spadków złoty ma już za sobą, a druga połowa roku może nawet przynieść jego wyraźne odbicie. Co prawda najbliższe tygodnie mogą przynieść nieznaczne osłabienie złotego wobec euro i franka szwajcarskiego, ale później ma być tylko lepiej.

PO - PiS łeb w łeb »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie INTERIA.PL
PO mocno traci, PiS mocno zyskuje - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu "Forum" w TVP Info.

Powiat spięty - z Siechnic do Łanów w 200 sekund!  »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie Oto/umwd/BPK Mosty
Pierwszy odcinek trasy Bielany – Łany – Długołęka, czyli Wschodniej Obwodnicy Wrocławia został otwarty. Z Siechnic, nowym mostem, do Łanów w gminie Czernica, można dojechać w zaledwie 200 sekund.

Obwodnica przećwiczona »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie dsdik
Strażacy, policjanci, ratownicy medyczni i strażnicy miejscy brali udział w ćwiczeniach na wybudowanym odcinku drogi Bielany - Łany - Długołęka, w Siechnicach.
Zdjęć: 6  

Wycinali słupy »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów słupów energetycznych. Łączną wartość strat w tej sprawie oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.
Zdjęć: 1  

Hołek - celebrycki światek go nie kręci »
Tekst opublikowany 2013-02-14, opracowanie Menstream.pl
Patrzę na polski show biznes i widzę jak wielu nieciekawych jest tam ludzi. Nie chcę nikogo obrażać, ale ciekawsze rzeczy robi i mówi mi mój spawacz, który robi nam cuda do samochodów rajdowych...
Zdjęć: 1  

Andrzej Supron broni zapasów »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie Andrzej Supron
W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja w mediach po ogłoszeniu przez minister Joannę Muchę 9 dyscyplin sportowych, które miałyby być uznane za strategiczne, a przez to lepiej dotowane. Nie ukrywam, że wzburzyły mnie pytania o zasadność umieszczenia na tej liście zapasów.

Odszkodowanie za śliski chodnik »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie rtr
Kiedy doznamy obrażeń ciała, w wyniku upadku na śliskim lub nieodśnieżonym chodniku, mamy prawo do odszkodowania, zgodnie z art. 415 k.c. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

Wyścig zbrojeń na drogach trwa »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie oto
Jak podała Inspekcja Transportu Drogowego, mimo wzrostu liczby fotoradarów, spadła liczba zdjęć robionych przez poszczególne urządzenia - w niektórych miejscach nawet o połowę. Do takiego stanu przyczynił się m.in. boom na gadżety informujące o fotoradarach.

Walentynkowy poradnik – jak skusić... »
Tekst opublikowany 2013-02-12, opracowanie oto
Obchody święta zakochanych – wbrew pozorom nie tak łatwo je zorganizować. W ten szczególny dzień czekają nas liczne dylematy: jak zaprosić na randkę kogoś, na kim nam zależy? Dokąd pójść? Co jeść? Staramy się odpowiedzieć na te pytania.
Zdjęć: 2  

Domy i mieszkania w unii tanieją »
Tekst opublikowany 2013-02-12, opracowanie Emmerson S.A.
Wysokie spadki cen w południowo-zachodniej Europie, duże zróżnicowanie wyników w poszczególnych częściach kontynentu i nieznaczny spadek średniej liczonej dla Unii Europejskiej.
Zdjęć: 1  

Nie pójdą z Tobą do łóżka. Kto? »
Tekst opublikowany 2013-02-11, opracowanie oto
W Polsce większość ludzi nie czyta w ogóle. A książek to już namiętnie. Przekłada się to potem na jednowymiarowe, ponure i mało urozmaicone życie intymne. O intelektualnym nie wspominając.

To były bale… »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie ug
Za nami ostatnie dwa przystanki tegorocznych balów seniora. Ostatnio nestorzy bawili się w Mirkowie oraz Borowej. Frekwencja jak zwykle dopisała, a muzyka grała do późnych godzin nocnych.
Zdjęć: 20  

Za Polską są tylko trzy kraje... »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Polskim problemem numer jeden są niskie płace. Polacy nie mogą czuć się de facto gospodarzami we własnym kraju, bo ogromna część firm ma już właściciela za granicą, a opłaca pracowników resztkami z pańskiego stołu, czyli tym, czego nie pożre wcześniej zarząd.

Idealne zimowe zdjęcia - jak zrobić? »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie Fotolia
Zima to idealny moment na zrobienie stylowych zdjęć! Ekspert Fotolii i jeden z jej największych dostawców, Konrad Bąk radzi na co zwrócić uwagę robiąc fotografie w zimowym otoczeniu.

Minister pomógł, mogą oślepiać legalnie  »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Niezgodne z przepisami lampy błyskowe na samochodach z fotoradarami Inspekcji Transportu Drogowego są już... legalne.

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie rtr
Kolejne trzy samoloty we wrocławskiej bazie i dodatkowe loty do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Francji. Ryanair uruchomił sprzedaż biletów już od 29 zł na loty po całej Europie w lutym i marcu. Promocja obowiązuje do północy w poniedziałek 11 lutego.
Zdjęć: 1  

W styczniu pracę stracił cały Olsztyn! »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie Bankier.pl
W styczniu pracę straciło blisko 160 tysięcy osób. Mniej więcej tylu mieszkańców ma Olsztyn. W urzędach pracy zarejestrowanych jest już 2,3 mln bezrobotnych. Sprawdziła się prognoza, że stopa bezrobocia przekroczy 14%.

Kto ma sprzątać po wypadku? »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Kamilo/oto
Strażacy coraz częściej sprzeciwiają się ustawianiu ich w pozycji sprzątaczy dróg po zdarzeniach drogowych. – Rozumiem, jak jest poważny wyciek chemii – sprzątamy, bo to grożne – mówi jeden z nich - ale zamiatanie drobiazgu z asfaltu należy do innych służb…
Zdjęć: 3  

Wskaż Kustosza Pamięci »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie ipn
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do XII edycji Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”.
Zdjęć: 1  

Ostatni sondaż: PO – PiS – po równo »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie INTERIA.PL
PO i PiS niemal po równo, poparcie dla rządzącej Platformy spada. To wyniki sondażu wyborczego CBOS.

Ślady dramatu ewakuacji Festung Breslau  »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Stanisław Cały
Zgodnie z rozkazem Gauleitera Dolnego Śląska Karla Hankego z 19 stycznia 1945 roku , w porozumieniu z dowództwem twierdzy rozpoczęto ewakuację ludności cywilnej miasta. Dzisiaj, po latach, można znaleźć w Kątach ślady tego dramatu.
Zdjęć: 13  

Bal w Siedlcu »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Adrian Walczyk
Tegoroczne bale seniora dobiegają powoli końca. Za nami szósty przystanek w Siedlcu, na którym padł rekord frekwencji – ponad stu gości bawiło się przy muzyce zespołu The Black.
Zdjęć: 1  

Kulturalny czwartek z Katarzyną Kaczorowską »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie ug
Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Kulturalne czwartki”. Naszym gościem była autorka książki „80 milionów. Historia prawdziwa”, na co dzień dziennikarka „Gazety Wrocławskiej”, Katarzyna Kaczorowska.
Zdjęć: 1  

Ważne informacje dotyczące śmieci »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Adrian Walczyk, Tadeusz Luty
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach budzi wiele wątpliwości i pytań z nią związanych - do kiedy wypełnić deklarację? Skąd ją wziąć? Jakie będą opłaty? W celu uporządkowania wszystkich ustaleń na jej temat, postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu.
Zdjęć: 1  

Zaginął groźny przyjaciel »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie oto
W Polakowicach zaginął 2,5-letni pies rasy owczarek azjatycki. Pies wabi się Sajgon i ma obcięty ogon.
Zdjęć: 1  

Spotkanie łączące pokolenia »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie DL
W Zespole Szkół Specjalnych im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Wierzbicach odbyło się spotkanie integracyjne seniorów ze społeczności lokalnej z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie ze szkoły.
Zdjęć: 3  

Gdzie po najtańsze mieszkania? »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Emmerson S.A.
Mieszkania o najniższych cenach to powszechnie poszukiwany towar na rynku nieruchomości. Sprawdziliśmy gdzie na koniec 2012 r. deweloperzy oferowali najtańsze mieszkania w skali całego miasta.

Powiatowy Przegląd Jasełek »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie DL
Za nami kolejna, ósma już edycja Powiatowego Przeglądu Jasełek, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach.
Zdjęć: 1  

Odpady po nowemu »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie ug
Od 2013 roku zaczynają obowiązywać nowe uregulowania prawne dotyczące utrzymania czystości i porządku na terenie naszej Gminy.
Zdjęć: 1  

Sesja Rady Gminy  »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Pod koniec stycznia odbyła się sesja Rady Gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Skandaliczne stanowisko rządu  »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie Partnerstwo Polska Bez Dymu
Komitet ds. Europejskich przyjął projekt stanowiska rządu w sprawie tzw. Dyrektywy Tytoniowej. Dziś projekt był omawiany na posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Uwaga! Słupki w dół i ślisko »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed zbliżającym się spadkiem temperatur i możliwym oblodzeniem.
Zdjęć: 1  

Czego dzieci boją się w Internecie? »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie oto
Europejskie dzieci za największe zagrożenie w sieci uważają strony z filmikami wideo, w których zawarte są treści pornograficzne oraz przemoc. Niepokojące dla nich są także portale społecznościowe oraz strony o narkotykach, anoreksji czy samobójstwach.

Największa IKEA zaświeciła »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie rtr
W Bielanach Wrocławskich świeci się czterdziestometrowa wieża kierunkowa. Jest zapowiedzią otwarcia nowego, największego w Polsce sklepu tej sieci. Ma to nastąpić wiosną 2013 roku.
Zdjęć: 3  

Z GOK-iem do filharmonii »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce organizuje wyjazd do Filharmonii Wrocławskiej na koncert Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum.
Zdjęć: 2  

Kariera mistrza wisi na włosku »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie Hieronim Kuryś
Dawid Klimek mistrz i brązowy medalista Mistrzostw Europy juniorów w zapasach, mieszkaniec gminy Kąty Wrocławskie, jest wychowankiem UKS Tygrysy Smolec.
Zdjęć: 1  

Odzyskiwali VAT ze złota. Zabezpieczono 20 mln złotych »
Tekst opublikowany 2013-02-02, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzania podatku VAT w ramach handlu złotem. Zabezpieczyli ponad 100 kg złota w sztabach oraz 176 tys. euro, ponad 200 tys. złotych oraz 4 luksusowe samochody.
Zdjęć: 4  

Książka w pozłacanej kuli »
Tekst opublikowany 2013-02-01, opracowanie Stanisław Cały
Pod koniec roku 2012 zakończył się remont zabytkowej XVII-wiecznej wieży miejskiej przy Ratuszu w Kątach Wrocławskich. Zwieńczeniem projektu było uroczyste złożenie depozytu, związanego ze współczesną historią miasta, w „kapsule czasu”, w pozłacanej kuli na szczycie wieży.
Zdjęć: 4  

Karkonosze - 40 proc. turystów mniej »
Tekst opublikowany 2013-02-01, opracowanie oto
Karty zniżkowe obowiązujące we wszystkich ośrodkach narciarskich regionu to rozwiązanie stosowane od wielu lat w zagranicznych kurortach. Podobny model biznesowy wprowadzono niedawno w Karkonoszach.
Zdjęć: 1  

Wszechnica Teatralna, czyli poszerzanie horyzontów »
Tekst opublikowany 2013-02-01, opracowanie rtr
Spotkania w ramach Wszechnicy Teatralnej wpisują się w zadania Szkolnego Klubu Kulturalnego, działającego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich. Wykłady odbywają się raz w miesiącu i zawsze są dla klubowiczów dużym przeżyciem.
Zdjęć: 7  

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

Policja w czernickiej podstawówce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie pol
Jestem Bezpieczny - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Czernicy odbyły się zajęcia z uczniami, zrealizowane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Zdjęć: 6  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Dramatyczne zatrzymanie »
Tekst opublikowany 2013-01-26, opracowanie pol
Dramatyczny przebieg miało zatrzymanie poszukiwanego przestępcy. Ukrywał się za granicą. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy pojawił się w swojej miejscowości.
Zdjęć: 2  

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Gimnazjalistów Noc biologów »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Sandra Kietla 3E
Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, koła ekologicznego (biologiczno- chemicznego) wzięli udział w Nocy biologów organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski.
Zdjęć: 9  

GOK zaprasza na „byczą” imprezę »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Projekcje filmowe, gry i zabawy na konsoli xbox kinect, karaoke, a wkrótce internet wifi – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na młodzież korzystających z zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce oraz należących do GOK świetlicach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie gokis
W całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich również zaangażował się w 21. Finał WOŚP.
Zdjęć: 16  

Ratusz odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Stanisław Cały
Pięknie prezentuje się Ratusz w Kątach Wrocławskich po zdjęciu rusztowań. Przy wykonywaniu remontu wykonano też wiele prac konserwatorskich.
Zdjęć: 5  

Bezpieczniej w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie SC
Od jesieni funkcjonuje nowe przejście w drodze do szkoły i na osiedle.Zawsze jest tu duży ruch oraz niewidoczny zakręt.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
W Gimnazjum w Kątach Wrocławskich przeprowadzono egzamin na kartę motorowerową. Policjanci przypomnieli jakie należy spełnić warunki, aby bezpiecznie jeździć motorowerem po drogach publicznych.
Zdjęć: 2  

Policyjna odprawa »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
W sali obrad Urzędu Gminy odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca funkcjonowanie Komisariatu Policji w Długołęce, w roku 2012.
Zdjęć: 2  

Kradli drewno w Szczodrem »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
Policjanci KP Długołęka otrzymali informacje o kradzieży drzew z lasu pomiędzy miejscowościami Szczodre a Dobroszów.

Spotkanie z zesłaną na Sibir  »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Stanisław Cały
Stowarzyszenie "Nasz Tyniec Mały" przypomniało o 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Sołtys Janusz Gargała w krótkim wstępie przypomniał o wydarzeniach sprzed 150 i bohaterach powstania.
Zdjęć: 7  

Problemy ze śmieciami »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, która zacznie obowiązywać od 1 lipca br. budzi wiele kontrowersji. Mieszkańcy pytają o kwoty oraz zasady odbioru odpadów, urzędnicy pracują nad najsprawniejszą metodą działania ustawy na terenie gminy.
Zdjęć: 1  

Gmina bezpiecznych dzieci »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Pod takim hasłem, we współpracy z komisariatem policji, Urząd Gminy w Długołęce zorganizował akcję prewencyjną dla uczniów szkół podstawowych.
Zdjęć: 1  

Wójt na 5 »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Rywalizacja w konkursie „Wójt Roku 2012” wkroczyła w decydującą fazę. Spośród dziesięciu wójtów, widzowie zadecydują – poprzez głosowanie SMS – komu należy się tytuł.
Zdjęć: 1  

Ferie - nie zabraknie atrakcji »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Anna Wilisowska
Aktywnie, bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić ferie- to główne założenie programu zajęć i wyjazdów dla uczniów z Gminy Kobierzyce.

Ferie w Loopy’s World  »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
W dniach od 28 stycznia do 10 lutego 2013 r. w Rodzinnym Centrum Rozrywki będą miały miejsce Kolorowe Ferie – codziennie inne atrakcje w odmiennym odcieniu tęczy.
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP w Pustkowie Żurawskim »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Zuzanna Moskal, Krzysztof Pilc
21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki organizowanej przez Fundację Jurka Owsiaka przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny dla dzieci oraz po raz pierwszy dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Ważne dla przyszłych kierowców »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie JB
19 stycznia weszła w życie nowa ustawa o kierowaniu pojazdami, która zmienia dotychczasowe procedury związane z pozyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami. Co się zmieni?
Zdjęć: 1  

Edukacja zdrowotna w Czernicy »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
21 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicy odbyło się spotkanie w ramach projektu „Edukacja zdrowotna w bibliotece – pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej”.
Zdjęć: 1  

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Inwestycje gminne »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Maria Okraszewska
Na terenie Gminy Kobierzyce jest realizowanych szereg inwestycji. W grudniu 2012 r. została zakończona rozbudowa świetlicy o pomieszczenie zaplecza kuchennego w Bąkach, a także wykonano remont świetlicy w Królikowicach.
Zdjęć: 4  

Monika w finale »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie gim
Monika Protaś z klasy 3A Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich zakwalifikowała się do Małego Finału Konkursu Ojczyzny Polszczyzny (część ustna).

Warsztaty ozdób choinkowych »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie gokis
W bibliotece GOKiS dzieci przeżywały świąteczny nastrój, a to dzięki pani Zofii Stuleblak z Małkowic. Pani Zofia jest nauczycielem pracowni rękodzielniczej w Szkole przysposobienia do pracy w Kątach Wrocławskich, a także prowadzi Sekcję Rękodzieła dla dzieci w GOKiS.
Zdjęć: 9  

Niech żyje bal »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Ledwo skończyło się sylwestrowe szaleństwo, a mieszkańcy gminy Długołęka po raz kolejny będą mieli okazję do zabawy na parkiecie. Kalendarium gminnych imprez w 2013 roku otworzą bale seniora.

Znaleziono zwłoki »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie pol
W w polu pomiędzy miejscowościami Kębłowice a Małkowice odnaleziono zwłoki mężczyzny w wieku 35-40 lat, wzrost około 180 cm.

Zmiana na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie JB
1 stycznia nastąpiła zmiana na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Odchodzącego na emeryturę Ryszarda Czekańskiego zastąpił Grzegorz Miś, dotychczasowy pracownik w biurze rzecznika.
Zdjęć: 1  

Budżet Gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Maria Okraszewska
Tuż przed świętami odbyła się XXV Sesja Rady Gminy Kobierzyce. Zostało podjętych 18 uchwał. Radni koncentrowali się głównie na uchwałach dotyczących utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.

Bezpłatne zwiedzanie półwyspu iberyjskiego »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Do gminy Długołęka przyjechali kolejni zagraniczni goście. W ramach cyklu wieczornych spotkań z kulturą europejską mieszkańcy tym razem będą mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami z Hiszpanii i Portugalii.
Zdjęć: 1  

Pomóżmy Krzysiowi »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Krzyś jest 4-letnim dzieckiem, które od kilku miesięcy walczy z groźnym przeciwnikiem – złośliwym nowotworem neuroblastoma. Badania na oddziale chirurgicznym ujawniły brak możliwości wycięcia guza oraz pierwsze przerzuty choroby (węzły chłonne brzucha, szpik kostny).
Zdjęć: 1  

Wójt Roku »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ug
Po raz kolejny Iwona Agnieszka Łebek (wójt gminy Długołęka) znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku”. O zwycięstwie będzie decydował system głosowania SMS, który zostanie uruchomiony 21 stycznia i potrwa do 1 lutego.
Zdjęć: 1  

Wigilijne wspomnienie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Renata Godek-Fiet
Przed świętami osoby starsze, dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście spotkali się w świetlicy w Nadolicach Wielkich na wigilii zorganizowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy.
Zdjęć: 2  

Czernicki GOPS – rok aktywności  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Ewa Ławniczak
Pod koniec grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekty realizowane przy zewnętrznym wsparciu finansowym w 2012r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy.
Zdjęć: 1  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl