Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 74 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Tajemniczy promotor piłkarskich talentów »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Pisaliśmy już o sukcesie 20- letniego Norberta Pierzgi, który 7 stycznia dołączy do pierwszoligowej Polonii Bytom. Jak się okazuje w gminie jest dużo utalentowanej młodzieży, a kolejnym przykładem jest 18 - letni mieszkaniec Rogowa Sobóckiego Mariusz Krawczykowski.
Zdjęć: 1  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Spotkanie Oliwii Jabłońskiej z uczniami »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Dzisiaj Oliwia Jabłońska, wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich spotka się z uczniami w Wilczycach. To element projektu Fundacji W-skersi, pt.: "Między nami w-skersami", który ma udowodnić młodym ludziom, że pomimo niepełnosprawności, można i warto sięgać po "życiowe Mont Everest".
Zdjęć: 2  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Oto Ville Murano »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Zakończyła się realizacja trzeciego etapu wrocławskiego projektu Ville Murano, w ramach którego powstało 28 domów. Na osiedlu w Wysokiej docelowo znajdzie się ponad sto domów. Właśnie ruszyła budowa czwartego etapu inwestycji.
Zdjęć: 3  

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Czekają nas problemy? »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie MW
- Właściwie, to nie wiemy jaka nas czeka przyszłość – mówi jeden z mieszkańców. – Powoli kraj i nasze miasteczko zalewa fala kryzysu, do tego dochodzi sprawa rozbiórki hałdy – i konieczna, i dla naszej społeczności bardzo niebezpieczna – dodaje. Nie widać jednak jakiś przemyślanych działań mogących uchronić nasze miasto przed poważnymi kłopotami…
Zdjęć: 17  

Razem dla Subregionu »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie AZ
Z inicjatywy władz Powiatu Wrocławskiego w starostwie powiatowym we Wrocławiu odbyła się konferencja pn. „Rozwój gospodarczy Subregionu Wrocławskiego – szanse i możliwości”, w której uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych, samorządów, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy i inwestorzy.
Zdjęć: 2  

Magiczne Mikołajki »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Kamila Szarek
Kilkadziesiąt rodzin zastępczych wraz z dziećmi bawiło się na Mikołajkach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Tegoroczni sponsorzy spisali się ponad oczekiwania.
Zdjęć: 2  

Wyróżnienie dla Marii Jolanty Nowak »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wręczył Brązowy Krzyż Zasługi Marii Jolancie Nowak- Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kobierzycach.

Grażyny Pietras –stypendystka Gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Wojciech Duczek
Poznajemy osoby, które wielokrotnie przed laty otrzymywały stypendium za wybitne osiągnięcia.
Zdjęć: 1  

Wizyta gości z Czech  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Anna Muraczewska, Grzegorz Awakowicz
W naszej gminie gościła delegacja z czeskich Kobeřic. Przyjazd gości z Czech nastąpił w ramach umowy o współpracy między Gminą Kobierzyce a Kobeřicami. Organizatorem wizyty był Urząd Gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Mikołajki w gminie Czernica »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
Jak w latach poprzednich i w tym roku dzieci z terenu gminy Czernica odwiedził Mikołaj. W ramach projektu systemowego realizowanego przez ośrodek pomocy społecznej współfinansowanego ze środków EFS pn. Aktywni – potrzebni zrealizowane zostało drugie działanie środowiskowe – Spotkanie ze Św. Mikołajem.
Zdjęć: 3  

40 lat gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
Wspaniałym koncertem Edyty Geppert zakończyły się trzydniowe obchody 40-lecia gminy Długołęka. Występ artystki zgromadził prawie 300. widzów, którzy z zapartym tchem słuchali utworów w aranżacji kabaretowo – teatralnej.
Zdjęć: 2  

Uwaga, ograniczenie nośności mostu »
Tekst opublikowany 2012-12-16, opracowanie rtr
Wykonana ostatnio ekspertyza techniczna mostu zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej 1930D na granicy miejscowości Chrząstawa Mała i Chrząstawa Wielka wykazały, że dopuszczalna aktualna nośność mostu wynosi maksymalnie 10 ton.
Zdjęć: 1  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Młodzież pamięta »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Mat.gim
Szkolny Klub Kulturalny Gimnazjum Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich przygotował wystawę z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Zdjęć: 5  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Rusza budowa mostu na Brochówce  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie rtr
Trwają prace przy kolejnym odcinku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ostatnich dniach rozpoczęła się budowa mostu na rzece Brochówka.
Zdjęć: 3  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Mogli doprowadzić do katastrofy »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie pol
Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o kradzież elementów infrastruktury kolejowej, których brak mógł doprowadzić do katastrofy.
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Jubileusz 40-lecia gminy  »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Poniżej publikujemy program obchodów jubileuszu 40-lecia Gminy Długołęka

Marcin Pałasz w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Młodzi czytelnicy Biblioteki w Jordanowie Śl. mieli okazję spotkać się z Marcinem Pałaszem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. Wakacje w Wielkim Mieście, Wszystko zaczyna się od marzeń, Opowieści z Krainy Potworów, Zwłokopolscy, Sposób na Elfa, Gdzie jesteś Elfie, Licencja na zakochanie.
Zdjęć: 6  

Niezwykli goście z wizytą w urzędzie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Urząd Gminy odwiedzili niezwykli goście. Grupa przedszkolaków z Długołęki złożyła wizytę wójtowi gminy Długołęka. Najpierw jednak dzieci wyraziły życzenie zwiedzenia urzędu.
Zdjęć: 3  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Dni Otwarte w Żernikach »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie rtr
Dni Otwartego na Osiedlu Słoneczne Żerniki, organizuje Gant Development w sobotę, 8 grudnia 2012 r. w Żernikach Małych w gminie Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Śląsk zagra w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
W sobotę (godz. 18) piłkarze ręczni Śląska Wrocław podejmą w hali w Kobierzycach (ul. Dębowa 20) Ostrovię Ostrów Wlkp. W 12. kolejce I ligi (grupa B).

Opiekunka z 3 promilami na sofie, dziecko w łóżeczku  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą opiekunkę. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Zgłoś swój projekt »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie DL
Zarząd Powiatu Wrocławskiego ogłosił dwa nowe otwarte konkursy ofert na powierzenie/wsparcie realizacji zadań publicznych w 2013 r. w zakresie kultury i sztuki oraz kultury fizycznej, a także ekologii.

Zobacz zdjęcia laureatów »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Poniżej publikujemy zdjęcia laureatów konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji 40-lecia gminy Długołęka.
Zdjęć: 4  

Wspomnienia z turnusu »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie DL
Dobiegła końca IV edycja projektu systemowego „Postaw na aktywność”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. O przebiegu projektu rozmawiano podczas uroczystej konferencji podsumowującej, która miała miejsce 27 listopada w starostwie powiatowym we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Najbardziej ekologiczny powiat w kraju! »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie JB
Powiat Wrocławski został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Panteon polskiej ekologii” organizowanego przez Geoland Consulting International, partnera Presspubliki – wydawcy dziennika Rzeczpospolita.
Zdjęć: 2  

Dolnośląski Turniej Mikołajkowy Karate »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie Aleksandra Zając
Siechnicki Klub Karate zaprasza na Dolnośląski Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się 9 grudnia w Hali Sportowej przy SP w Żernikach Wrocławskich. Organizatorzy z zapałem zapewniają o wspaniałych pokazach, które czekają zarówno na miłośników karate jak i na amatorów.
Zdjęć: 1  

Warsztaty ekologiczne w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie PR
Dobiegł końca cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu wrocławskiego zorganizowany na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie. Bilans projektu to 18 przeprowadzonych warsztatów, w których uczestniczyło łącznie 716 młodych mieszkańców powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Strażacy z kwalifikacjami »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie JB
W listopadzie odbyły się dwa szkolenia dla druhów OSP z terenu powiatu wrocławskiego z zakresu kierowania ruchem drogowym podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Szkolenia zorganizował starosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan, przy współudziale Komendy Miejskiej PSP i Policji oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i wójta gminy Mietków.
Zdjęć: 3  

Długołęka w obiektywie »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W holu głównym urzędu gminy odbył się finał konkursu fotograficznego z okazji 40-lecia gminy Długołęka z inicjatywy wójt Iwony Agnieszki Łebek. Było kameralnie, ale uroczyście, a finaliści odebrali zasłużone nagrody.
Zdjęć: 4  

Paczka dla zwierzaka »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie gim
Zakończyła się ogólnoszkolna akcja Paczka dla zwierzaka prowadzona przez Szkolne Koło Wolontariatu Pomagacze przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika.
Zdjęć: 7  

Konkurs historyczny w Borowej »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W Publicznym Gimnazjum im. J. Kusocińskiego w Borowej odbył się dzisiaj pierwszy gminny konkurs historyczny „Polska pierwszych Piastów” pod patronatem wójta – Iwony Agnieszki Łebek. Do konkursu przystąpiły wszystkie gimnazja z gminy, a każde zgłosiło trzech reprezentantów.
Zdjęć: 1  

Tęcza najlepsza »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W sali sportowej w Siechnicach rozegrany został turniej piłki nożnej w grupie wiekowej „Orlik” (rocznik 2002 i młodsi). Głównym sponsorem turnieju był powiat Wrocław. Pierwsze miejsce, nie przegrywając ani jednego spotkania zajęli zawodnicy „Tęczy” Brzezia Łąka.
Zdjęć: 1  

Złoty certyfikat dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Urząd gminy w Długołęce został nagrodzony przez Dolnośląski Ośrodek Badania Opinii Społecznej złotym certyfikatem w konkursie Gmina XXI wieku.

Jacek Fedorowicz jako wykopalisko »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Znany i niezwykle popularny artysta, aktor – Jacek Fedorowicz - odwiedził 22 listopada Długołękę. W urzędzie gminy spotkał się z mieszkańcami, opowiadając historię swojego życia oraz promując książkę pt. „Ja, jako wykopalisko”.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na halę! »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Hala Widowiskowo-Sportowa w Kątach Wrocławskich bierze udział w konkursie na Najlepszy Obiekt Sportowy organizowany przez Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski i Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
W czwartek, 6 grudnia w Kątach Wrocławskich w Rynku stanie mammobus, w którym będzie można wykonać badanie mammograficzne piersi. Zapraszamy wszystkie Panie do wzięcia w nim udziału.

Teatr TVP w Szkole Podstawowej  »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Barbara Rzeźnikiewicz
Spektaklem „Czarnoksiężnik z krainy OZ" Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Telewizja Polska zainaugurowała projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół". Przedstawienie oglądało na żywo przez Internet kilkanaście tysięcy uczniów z ponad 100 szkół podstawowych w całej Polsce. Nasi uczniowie również skorzystali z tej transmisji.

Gwiazdy piłkarskie w kobierzyckiej hali »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Janusz Kołodziej
W hali sportowo - widowiskowej w Kobierzycach rozegrany został I Turniej o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce w halowej piłce nożnej. Organizatorami turnieju byli: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach oraz Agencja Sportowa AS-35 z Dariuszem Sztylką i Remigiuszem Jezierskim na czele.
Zdjęć: 1  

Policyjna akcja dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie ug
W grudniu gmina Długołęka, przy współpracy z Komedą Policji w Długołęce, przeprowadzą akcję prewencyjną „Gmina Długołęka – gmina bezpiecznych dzieci”.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl