Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Sukces Jakuba Gonczara »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie Kamila Cichowska
W Poznaniu rozegrano Międzynarodowy Turniej im. Moczulskiego w stylu Klasycznym. Do sensacyjnych wyników doszło w grupie młodszej, gdzie Jakub Gonczar reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy TYGRYSY Kąty Wrocławskie najpierw rozprawił się z wszystkimi rywalami w eliminacjach, by ostatecznie zwyciężyć w wielkim finale przed czasem kładąc swojego przeciwnika na plecy.

Z dwoma promilami zaatakował… koparki »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie sprzętu budowlanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Długołęka.

Oddaj zużyte baterie »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie r
Od wczoraj w Biurze Obsługi Klienta UMiG w Kątach Wrocławskich stoi pojemnik na zużyte baterie. Pozbywając się ich w ten sposób każdy może włączyć się programu zbiórki baterii REBA.

Weź iPada od gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie r
Gmina Długołęka w tym roku skończy 40 lat. Z tej okazji zorganizowano gminny konkurs fotograficzny „40-lecie gminy Długołęka”.

Obrzucili samochód butelkami »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni wspólnie pili alkohol, a następnie rzucali butelkami w jeden z samochodów, bo przejeżdżał ulicą, którą akurat szli.

I Turniej Piłki Nożnej Dzieci  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zaprasza wszystkich do kibicowania podczas turnieju piłki nożnej orlików o puchar dyrektora GOKiS.

Najlepsi w województwie  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie umsob
Nagrodą za zwycięstwo był awans do finału ogólnopolskiego, który został rozegrany w Warszawie 10-13 października…

Bezpłatne badanie »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie ug
22 października na boisku przed Urzędem Gminy Jordanów Śląski będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne w MAMMOBUSACH w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowane przez NFZ

Niespodzianka jesieni - największa ryba od 10 lat! »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie KW/PZW k.7
Tak można nazwać zawody wędkarskie, które się odbyły w niedzielę 14 października na Żwirowni w Kątach Wrocławskich. Dlaczego niespodzianka? Wszystko za sprawą Mariusza Furtaka, dla którego były to drugie zawody wędkarskie w życiu, a jest już Mistrzem Jesieni!

XIX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie Klub Biegacza w Kątach Wr
XIX Bieg Niepodległości rozegrano na stadionie GOKiS w Kątach Wr. na bieżni 400 m. W biegu wystartowało 259 osób w tym 46 przedszkolaków.

Budowa roku »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
We wrocławskim Centrum Sztuki Impart zostały ogłoszone wyniki 9. edycji konkursu Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011, zorganizowanego przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Pasowanie na pierwszaka »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Piątek - 12 październik. Z pozoru dzień jak co dzień, jednak w zespołach szkół w Mirkowie i Łozinie od rana dało zauważyć się niezwykłe poruszenie – a wszystko za sprawą pasowania na pierwszoklasistów.

Równać szanse »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Gmina Długołęka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Samorząd Równych Szans 2012, w którym oceniane są najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Uwaga! Konkurs! »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie UG
Gmina Długołęka w tym roku skończy 40 lat. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w gminnym konkursie fotograficznym „40-lecie gminy Długołęka”.

O ekologii w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie JB
Ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu wrocławskiego weźmie udział w warsztatach ekologicznych organizowanych w październiku i listopadzie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie.

Piękno wsi »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie AZ
Od kilku dni w siedzibie starostwa można podziwiać kolejną wystawę. Tym razem hol urzędu zdobią nietuzinkowe obrazy wykonane przez malarkę Ewę Jednoróg, mieszkankę Długołęki.

Złote gody »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie Maria Okraszewska
12 października w Urzędzie Gminy Kobierzyce 2 pary obchodziły imponujące święto – 50 lecie pożycia małżeńskiego.

Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie Monika Łomecka
W kobierzyckim Gimnazjum odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Zesłańców Sybiru. Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Orkiestra Policyjna z Wrocławia uświetniła mszę świętą, podczas której poświęcono sztandar szkoły.

Sukces zawodników SP w Kamieńcu Wrocławskim »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie spkw
W I Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Wrocławia zawodnicy SP w Kamieńcu Wrocławskim zajęli 7 miejsce. Startowały drużyny z 56 szkół i klubów regionu.

65 lat OSP w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząstawie została powołana w 1947 roku, a więc 65 lat temu.

Nielegalna praca w gospodarstwie rolnym »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie sg
Podczas kontroli legalności pracy trzech obywatelek Ukrainy w gminie Długołęka, okazało się, że pracują one nielegalnie – żadna z nich nie posiadała wymaganych dokumentów.

Wizyta studyjna  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie ug
W Czernicy miała miejsce Wizyta Studyjna przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu i gminnych jednostek organizacyjnych z Miasta i Gminy Żmigrodu, Sobótki oraz przedstawicieli Regionalnego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu.

III edycja Fotokonkursu „Poznaj Skarby Dobrej Widawy” »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie ug
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym "Poznaj Skarby Dobrej Widawy" - 2012.

Ułatwienia dla rowerzystów  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie spw
Wokół budynku starostwa powiatowego we Wrocławiu powstaje coraz więcej miejsc postojowych dla rowerów. Oddano już kilkanaście stojaków na rowery, a do końca października zamontowanych zostanie kolejnych pięć.

Szkolenie strażaków OSP  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie sp
W Sobótce przy współudziale Komend Miejskich PSP oraz Policji we Wrocławiu odbyło się szkolenie druhów jednostek OSP z terenu Powiatu Wrocławskiego.

Kurtki, kożuchy, szale - handlowała podróbami »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę handlującą odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów.

Kolejne wyróżnienie dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie rr
W Karpaczu odbyła się gala, podczas której przedstawiciele samorządów odebrali nagrody za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się Długołęka.

S8 z Wrocławia do Oleśnicy za 565 mln »
Tekst opublikowany 2012-10-07, opracowanie rr/gddkia
Kierowcy mogą korzystać z 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Oleśnicy.

Saperzy w salonie, sprawca zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Długołęki, a podejrzanemu o fałszywy alarm bombowy. Sprawca zadzwonił na numer alarmowy Policji, informując o podłożonej w jednym z salonów samochodowych bombie.

Noście odblaski!  »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sobótce zakończyli cykl spotkań z młodzieżą w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły".

Okradli Dom Dziecka  »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Sobótce zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Sobótka. Bracia włamali się do byłego Domu Dziecka.

Gigant pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie rr/ug
2 października w Mirkowie odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Chassis Brakes International.

Czernicki GOPS dla seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zorganizował konferencję na temat „Działania na rzecz integracji osób starszych i integracji międzypokoleniowej oraz wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej”.

Zaproszenie do infokiosku »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Zapraszamy do korzystania z usług Infokiosku. Za pośrednictwem urządzenia mogą Państwo zapoznać się z informacjami z naszej gminy, a także przejrzeć oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Sukces drużyny GOKIS na turnieju ulicznym w Niemczech! »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Festiwal piłki nożnej „meet the street” w Bremie, zorganizowany pod patronatem konsulatu generalnego Stanów Zjednoczonych w Niemczech miał w tym roku międzynarodową obsadę. Do grona zaproszonych drużyn z Niemiec dołączyły dwa zespoły z Polski.

Zrelaksowany Piknik Rodzinny w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie ug
Rodzinny Piknik w Kamieńcu Wrocławskim wystartował w niedzielę 16 września. Pogoda sprzyjała gościom oraz organizatorom, którzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji.

Wrocław Open w Kątach Wrocławskich! »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Judo - Wrocław Open, który odbędzie się w najbliższy weekend (6-7 października) w Kątach Wrocławskich.

Certyfikat dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie gim
25 września w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się IV Dolnośląska Konferencja Edukacji Ekologicznej, podczas której Gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój, za inicjatywy prośrodowiskowe podejmowane w ramach Dolnośląskich Sieci Szkół Promujących Ekorozwój Ziemia dla Wszystkich.

Powrót do natury »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie J.Brodowska
Wiejskie chaty, zwierzęta biegające w zagrodzie, w tle roześmiana młodzież w nieco archaicznych jak na współczesne czasy strojach. Nie, to nie jest kadr z filmu „Chłopi” czy „Sami swoi”. W takich warunkach swoje tygodniowe wakacje we Francji spędzała młodzież ze szkoły podstawowej w Długołęce. I bynajmniej nie była to kara, ale … nagroda w konkursie.

Skuteczna promocja regionu »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie DL
W Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie odbyło się szkolenie dotyczące kreowania produktu turystycznego.

Lider z Mędłowa »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie JB
Marian Garbowski znalazł się w gronie dziesięciu najaktywniejszych liderów pracujących na rzecz społeczności wiejskiej na Dolnym Śląsku, wyłonionych w ramach wojewódzkiego etapu konkursu Kryształowej Koniczyny zorganizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Co słychać na gminnych budowach »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie ug
W gminie Kobierzyce jest realizowanych szereg inwestycji komunalnych. Ruszyła budowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Tyńcu Małym.

Dzięki współpracy sporo można osiągnąć »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie ka
Już wkrótce, w Świetlicy Wiejskiej w Wojnowicach uruchomione zostaną stanowiska internetowe, które mają służyć mieszkańcom, zainteresowanym pogłębianiem swoich umiejętności z obsługi komputera, a także chcących mieć stały kontakt z wirtualnym światem.

Pożegnali lato »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie Kamil Antas/Jerzy Smyk
Na placu zabaw i boisku sportowym w Wojnowicach, odbyło się spotkanie dla prawie stu dzieciaków z grup przedszkolnych na zakończenie lata.

Powiatowe zawody strażackie »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie rr
30 września w Kobierzycach odbyły się Powiatowe Zawody Pożarnicze OSP.

Stała się jasność »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Od paru dni mieszkańcy ulicy Spacerowej w Mokronosie Górnym, ulicy Spokojnej w Gniechowicach, ulicy Krótkiej w Małkowicach oraz mieszkańcy wsi Cesarzowice i Stoszyce mogą cieszyć się nowym oświetleniem drogowym.

Inwestycja w drogi »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie MP
Powiat Wrocławski realizuje obecnie zadanie pod nazwą „Rozwój obszarów wiejskich północnej części gminy Długołęka oraz podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze powiatowej nr 1453D po jej przebudowie w miejscowości Łozina w ramach zadania: Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1453D – etap II; Węzeł Łozina – granica powiatu wrocławskiego”.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl