Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Fotorelacja z Kąteckich Dożynek »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie Stanisław Cały
Niedziela upłynęła w Kątach Wrocławskich pod znakiem wyśmienitej zabawy.

Wspomnienie polsko-francuskiej familiady w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie Aldona Niżnik
Tegoroczna wizyta francuskich gości, była już trzecią w ciągu sześciu lat współpracy. Rodziny z Mignaloux-Beauvoir przybyły do nas tym razem liczną grupą na czele z burmistrzem Gerardem Sol oraz przewodniczącą d/s współpracy zagranicznej Roselyne Havet. Francuzi zostali niezwykle ciepło przyjęci przez rodziny z Gminy Kąty Wrocławskie.

Profesjonalny narkobiznes pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, wobec których zastosowany już został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Porządkowali mauzoleum »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie SMZK/SC
Jednym z nielicznych już dzisiaj pruskim akcentem na terenie gminy jest mauzoleum marszałka Blüchera koło Krobielowic. Jego niezbyt fortunne umiejscowienie przy ruchliwej drodze nr 346 zmusza kierowców do maksymalnie ostrożnej jazdy wokół niego. Każdy, kto jedzie tym odcinkiem, musi ten obiekt zauważyć.

Młodzi Rosjanie pracowali na cmentarzu »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie um/S.C.
W piątek 24 sierpnia do Kątów Wrocławskich przyjechała grupa młodych Rosjan.

Mietkowski zalew zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie sp
Woda i piaszczysta plaża, bliskość natury i malowniczy widok na Masyw Ślęży to tylko niektóre z zalet Zalewu Mietkowskiego, który przyciąga coraz liczniejsze rzesze turystów z okolic i spoza regionu.

Wpadł na barierkę »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie SC
Do wypadku doszło 23 sierpnia w Gniechowicach.

XIII Dożynki Parafialne »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie rw
Uroczystą mszą św., którą uświetnił występ chóru CANTANOBISCUM Marka Pisarskiego, rozpoczęły się w parafii Miłosierdzia Bożego w Kamieńcu Wrocławskim i Łanach , pierwsze w gminie Czernica tradycyjne dożynki.

W Łanach na sportowo i w blasku gwiazd »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie rw
Europa miała swoje Euro, świat Igrzyska w Londynie, w Łanach zorganizowano II Samorządowe Dni Sportu.

Unikat trafił do Regionalnej Izby Pamięci  »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie red/SMZK
Powiększają się zbiory Izby Pamięci prowadzonej przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kąckiej. Najnowszym nabytkiem jest unikatowy mechanizm zegarowy, który stowarzyszenie otrzymało w depozyt od UMiG.

Zawody wędkarskie – super impreza!  »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie red/pzw7
W dniach 11/12 sierpnia po raz pierwszy zorganizowano zawody wędkarskie dla „Firm i Instytucji”. Odbyły się na stawie komercyjnym w Krobielowicach.

Smolec bez wody »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie zgk
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z O.O. W KĄTACH WROCŁAWSKICH ZAWIADAMIA MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI SMOLEC

Kąteckie lato w bibliotece »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie gokis
Kolejne lato w bibliotece już za nami, pora podsumowań, na pewno upłynęły w świetnej i wesołej atmosferze.

Laureat z Siedlca »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Mieszkaniec gminy Długołęka – Krzysztof Stachowicz został laureatem X edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2012” organizowanego przez: Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy.

Sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
W dniu 23 sierpnia o godz. 9-tej w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich odbędzie się Sesja Rady Miejskiej.

Sportowa gratka! »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Przebywający na zgrupowaniu w Polsce, zespół piłkarzy ręcznych z niemieckiego Lobberich rozegra na parkiecie Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich mecz sparingowy z ŚKPR Świdnica.

I Międzynarodowy Obóz Piłkarski  »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
W niedzielę 12 sierpnia rozpoczął się I Międzynarodowy Obóz Piłkarski w Kątach Wrocławskich. Do naszego miasta przyjechało, blisko 60 młodych adeptów piłki nożnej z Polski i Niemiec.

Wnuczka okradła babcię  »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie kmp
Policjanci w Kobierzycach zatrzymali 16-letnią dziewczynę, podejrzaną o kradzież złotej biżuterii swojej babci. Starsza pani oszacowała straty na ok. 50 tysięcy złotych.

Olimpiada w Długołęce »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie red
W GOK-u przy ul. Wiejskiej 24 do 31 sierpnia można podziwiać prace malarki Ewy Jednoróg pt. "OLIMPIADA- wdzięk i uroda kobiecego sportu ".

6 kilogramowy karp z Krobielowic!  »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie PZW/k7
Pod koniec lipca na stawie komercyjnym w Krobielowicach rozegrane zostały 24-godzinne drużynowe zawody wędkarskie na rybach karpiowatych.

Boisko na medal »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie red
Polski Klub Infrastruktury Sportowej w Programie Promocji Gmin i Powiatów "budujemy Sportową Polskę" wyróżnił kompleks boisk przy Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich tytułem „boisko na medal 2012”. Wyróżnienie zostało przyznane po złożeniu aplikacji przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Co znaleziono w tajemniczej tubie? »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie smzk/red
Podczas remontu kąteckiego Ratusza w hełmie górującej nad nim wieży miejskiej znaleziono tajemniczą, cynkową tubę. Co zawierała? Jakie dokumenty i przedmioty udało się z niej wydobyć?

Zamknięty przejazd Czernica - Wojnowice »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red
W Czernicy - droga powiatowa nr 1928D, został zamknięty przejazd kolejowy.

Segregacja odpadów w Kątach Wrocławskich  »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red
Gmina Kąty Wrocławskie w ramach pilotażowego programu : „Moja posesja czysta i piękna” rozszerza system segregacji odpadów u źródła o wyznaczone osiedla zabudowy jednorodzinnej w Kątach Wrocławskich.

Co w urzędzie brzydko pachnie? »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie KR
List od czytelnika: Czytam ten Wasz portal, na którym tylko słodzicie naszym gminnym i miejskim wielkim, ale w końcu jest to jedyny powiatowy portalik. Postanowiłem więc podzielić się z Waszymi czytelnikami dość kuriozalną informacją, którą moja żona przyniosła, wraz z oburzeniem, z urzędu. Muszę przyznać, że kiedy to przeczytałem, krew mnie zalała, no i postanowiłem coś z tym zrobić. Ale do rzeczy.

Górale i karatecy »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Siechnicki Klub Karate Kyokushin był organizatorem obozu sportowego w Zakopanem. Obóz odbył się w terminie 30 czerwca - 7 lipca 2012.

Z wiatrem po jeziorze »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie JB
21 lipca w Borzygniewie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność Szkoła Windsurfingu.

Twórcza resocjalizacja »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie JB
25 lipca w Żórawinie odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Ceramicznej powstałej z inicjatywy Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej PROGRESS. W uroczystości uczestniczył m.in. Andrzej Szawan - starosta wrocławski oraz Jan Żukowski - wójt gminy Żórawina.

Sztuka życia »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie J.Brodowska
Kobieta o wielu twarzach. Utalentowana artystka, zaangażowany społecznik, przykładna matka Polka. Przedstawiamy portret Krystyny Iwańskiej, mieszkanki Jezierzyc Wielkich, której niestraszna choroba, ludzka zawiść i polityczne konwenanse …

Cudze chwalicie… »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie J.Brodowska
Gdyby pokusić się o przygotowanie rankingu najpiękniejszych zabytków powiatu wrocławskiego, niewątpliwie w ścisłej czołówce uplasowałby się Kościół Trójcy Św. w Żórawinie.

Umowa podpisana – rusza praca »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Maria Okraszewska
20 lipca w Urzędzie Gminy Kobierzyce została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej zespołu szkolno-przedszkolnego ze świetlicą, który powstanie w miejscowości Wysoka.

Walczyły o medal »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Wojciech Duczek
Rozmowa z Martyną Michalak zawodniczką KPR Kobierzyce.

Podziękowanie »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
W dniu 18 lipca br. wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik odebrał z rąk Beaty Hernik-Janiszewskiej z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” podziękowanie za aktywne włączenie się szkół i przedszkoli z terenu gminy Kobierzyce w akcję zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób nieuleczalnie chorych „Pola nadziei”.

Mecz oldbojów  »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Maria Okraszewska
21 lipca miał miejsce Turniej Pamięci Bernarda Vàclavíka 2012 w Kobeřicach. W ramach współpracy pomiędzy gminą Kobierzyce, a Kobeřicami drużyna piłkarzy oldbojów z terenu gminy Kobierzyce wzięła w nim udział.

Szczęśliwa siódemka »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Weronika Szwaj
Dziennik "Rzeczpospolita" kolejny raz nagrodził najlepsze miasta i gminy z całego kraju. 16 lipca w Warszawie, w siedzibie gazety odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień dla zwycięzców. W uroczystym spotkaniu uczestniczył również burmistrz Kątów Wrocławskich - Antoni Kopeć, który odebrał dyplom potwierdzający zajęcie 7 miejsca w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Naucz się tworzyć papierowe cuda »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Lokalna Grupa Działania - Lider A4 zaprasza na rozpoczynający się cykl szkoleń – warsztatów z rękodzieła, dotyczący wykonywania ozdób z bibuły oraz technik Decoupage (metoda dekorowania przedmiotów za pomocą naklejania papierowych serwetek lub specjalnego papieru).

Długołęka z rekordowym budżetem »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
27 czerwca Iwona Agnieszka Łebek, wójt Gminy Długołęka, otrzymała pozytywną ocenę radnych za pracę w 2011 roku. Radni zatwierdzili także sprawozdanie finansowe za miniony rok.

Długołęka inwestuje »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Trwa budowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w Borowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 9 mln złotych. Zakończenie budowy planowane jest na początek grudnia 2013 r. Z oczyszczalni skorzystają również mieszkańcy pięciu innych miejscowości leżących w gminie Długołęka: Byków, Bielawa, Raków, Oleśniczka, Kątna. W tych miejscowościach wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości.

Goście z Niemiec »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
W dniach 10-14 lipca 2012 r. Gmina Długołęka po raz kolejny gościła u siebie delegację z partnerskiej gminy Velen. Celem wizyty było przede wszystkim omówienie współpracy w zakresie komunikacji między mieszkańcami.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl