Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 32 informacji. Wszystkie poniżej.

Z drogowskazem w przyszłość »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Rozmawiała Joanna Brodowska
Podczas ostatniej sesji Radni Powiatu Wrocławskiego uchwalili Strategię Rozwoju Powiatu Wrocławskiego na lata 2012-2020. O tym, jak wyglądały prace nad strategią, kto brał w nich udział i dlaczego dokument ma wielu autorów rozmawiamy z Andrzejem Szawanem, starostą wrocławskim.

Wyrównywanie różnic »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wrocławiu informuje, że istnieje możliwość pozyskania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w 2012 r.

Urząd bliżej mieszkańców »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
Starostwo powiatowe we Wrocławiu uruchomiło przy ul. Karkonoskiej 45 (na terenie firmy CMP Holding, I piętro, pok. 111) nowy punkt rejestracji pojazdów. 4 lipca uroczystego otwarcia placówki dokonali członkowie Zarządu Powiatu Wrocławskiego na czele ze starostą Andrzejem Szawanem.

Samorządowe tematy »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
6 lipca w Ślęzy odbyło się trzecie już w tym roku posiedzenie samorządowców z terenu powiatu wrocławskiego. Organizatorem spotkania była gmina Kobierzyce oraz powiat wrocławski. W roli gospodarza i prowadzącego spotkanie wystąpił wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik.

Powiat dziękuje rodzinom »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
Kilkaset osób bawiło się na pikniku rodzinnym zorganizowanym 24 czerwca w „Sielskiej zagrodzie” w Kiełczowie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Arkalandia »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Rozpoczynamy nowy cykl pt. „Miejsca, które warto odwiedzić w gminie Kobierzyce”

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Agnieszka Jankowska- Jakus
Rada Gminy Kobierzyce podczas uroczystej sesji 28 czerwca 2012 r. udzieliła wójtowi gminy Kobierzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2011 i zatwierdziła sprawozdanie finansowe gminy za rok 2011.

Tylko w dozwolonych miejscach »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Wydział Dróg i Transportu
W ostatnim okresie w szczególności na terenie miasta Kąty Wrocławskie nasiliło się naganne (w szczególności ze względów estetyki i bezpieczeństwa) zachowanie oblepiania różnymi ogłoszeniami oraz reklamami, słupów oświetlenia drogowego, ścian budynków, wiat przystankowych i drzew.

Smolec - tu mieszkam »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Towarzystwo Przyjaciół Smolca ogłasza konkurs fotograficzny „Smolec. Tu mieszkam”. Celem konkursu jest pokazanie, że nasza miejscowość jest piękna i ma wiele ciekawych miejsc oraz że odbywają się tu interesujące wydarzenia.

Przyłącz się do sieci »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Wydział Gospodarki Komunalnej
W związku z wybudowaniem gminnej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Małkowice, Smolec i Sośnica, burmistrz zgodnie z obowiązującym prawem przypomina o obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.

Czernica dla turystów »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Red.
Teren gminy doskonale nadaje się do turystyki rowerowej, konnej i pieszej. Zwarte kompleksy leśne tworzą swoisty mikroklimat (Chrząstawa Wielka, Chrząstawa Mała, Nadolice Wielkie).

Park Pokoju »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Red.
Na terenie gminy Czernica, we wsi Nadolice Wielkie, znajduje się jedyny w Polsce i jeden z czterech w Europie Parków Pokoju.

Podejdź do płota »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
W Dobrzykowicach powstawały kultowe komedie Sylwestra Chęcińskiego. Wieś żyje nimi do dziś, chociaż minęło już dobrych30 lat.

Jaśkowy krasnal »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Marek Perzyński
W miejscu, gdzie wisiały rzeźnickie haki, artyści handlują teraz sztuką. Kawał mięsa na wrocławskich Jatkach też się jednak znajdzie, ale jego amatorzy muszą się obejść smakiem. Pilnuje go rzeźnik z marsową miną, a jak na kimś mina nie robi wrażenia, to przekona go topór rzeźnika. I nic to, że ten rzeźnik to krasnal.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Świetlica jak marzenie »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie (B.J.)
Uroczystą sesją Rady Gminy Czernica zainaugurowano funkcjonowanie świetlicy wiejskiej w Ratowicach po remoncie. Zaproszeni na sesję goście dokonali otwarcia sali, a ksiądz proboszcz Janusz Dołhun poświęcił świetlicę.

Aktywna kobieta-szczęśliwa mama »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie UG
15 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Aktywna kobieta- szczęśliwa mama”. Tematem przewodnim konferencji było przedstawienie i podsumowanie realizacji projektu który obejmował swoim oddziaływaniem 8 kobiet- mieszkanek gminy Siechnice, dla których zorganizowano wsparcie w postaci szkoleń, warsztatów i konsultacji.

Z ekologią za pan brat »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
14 czerwca w siedzibie starostwa odbył się II finałowy etap konkursu „Przyroda wokół nas” zorganizowany wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Samorząd z pasją »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie D. Lejkowska
13 czerwca powiat wrocławski otrzymał kolejne już wyróżnienie - tytuł „Samorząd wspierający szkoły z pasją”, w ramach programu realizowanego z inicjatywy flagowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podziękowania dla burmistrza  »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Arleta Szmigielska Dyrektor PCPR we Wrocławiu
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, sprawując w imieniu Starosty Powiatu Wrocławskiego – Andrzeja Szawana, nadzór nad placówkami opiekuńczo-wychowawczymi na terenie Powiatu Wrocławskiego, pragnie przekazać serdeczne podziękowania panu Antoniemu Kopeć – burmistrzowi Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, za pozytywne rozpatrzenie wniosku naszej podopiecznej od wielu lat przebywającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej, pochodzącej z terenu Pana Gminy, o przydział lokalu mieszkalnego.

Jedwabne impresje »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
Plener Artystyczny w Krzyżowicach ma już swoją wieloletnią tradycję. Niezmiennie od lat w tym pełnym uroku i magii miejscu gromadzą się młodzi adepci sztuki, aby pod okiem uznanych artystów rozwijać swoje talenty i odkrywać nowe rewiry swoich artystycznych umiejętności.

Folklor po francusku »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
Radosna muzyka, skoczne tańce i żar lejący się z nieba. W takiej gorącej atmosferze odbywała się już po raz 36 w Sobótce impreza „Pod Ślężą śpiewanie”, zorganizowana przez Ślężański Ośrodek Kultury i Sportu.

Wsparcie dla szkół podstawowych »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie .
Gmina Kobierzyce wraz ze szkołami podstawowymi w Pustkowie Żurawskim, Pustkowie Wilczkowskim, Tyńcu Małym, Kobierzycach i Bielanach Wrocławskich zrealizowała w roku szkolnym 2011/2012 projekt pn. „Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kobierzyce” współfinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pustkowo na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Magdalena Sondej i Henryk Łoposzko
16 czerwca jak co roku od wielu lat został zorganizowany festyn plenerowy „Pustkowo na ludowo”. Tym razem miał on szczególną rangę, ponieważ miejscowość Pustków Żurawski obchodzi 660 lecie powstania Osady cukrowniczej Pustków Żurawski.

8:2 dla gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
22 czerwca na stadionie sportowym w Kobierzycach został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy gminą Kobierzyce a firmą LG Display. Było to trzecie takie spotkanie i można powiedzieć, że te zmagania sportowe stały się już tradycją.

Nowa Ikea »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
21 czerwca 2012 odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego sklepu Ikea w Bielanach Wrocławskich. Stanie on między marketem Obi a Castoramą. Oprócz nowego sklepu Ikea, w tym miejscu powstanie centrum handlowe.

Letnia Akademia Przyrody »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza uczniów klas 4-6 oraz gimnazjalistów na 4 dniowy wyjazd do Myśliborza.

Wewnętrzny turniej »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
W sobotę 23 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie sezonu sekcji sportowych GOKiS. Tenisiści stołowi pod okiem trenera Pawła Parszewskiego rozegrali wewnętrzny turniej w hali sportowej przy ul. Zwycięstwa 27.

Spotkanie z książką  »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie GOKiS
Spotkanie w bibliotece nie musi być nudne. Przekonały się o tym dzieci przedszkolne, 6- latki z Sadkowa /40 osób/, które wraz z wychowawcami odwiedziły naszą bibliotekę 21 czerwca, gdzie zajęcia odbyły się w formie zabawy z książką.

Kolorowy zawód »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie GOKiS
22 czerwca zaprosiliśmy do naszej biblioteki Dorotę Smak, kwiaciarkę z Kątów Wrocławskich. Było to kolejne spotkanie dla maluchów, gdzie dzieci dowiedziały się o tym bardzo ciekawym i „kolorowym” zawodzie.

Będzie nowy żłobek »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
29 czerwca o godzinie 12 na placu szkolnym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Długołęce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowopowstający publiczny żłobek.

Zaśpiewała nam Królowa »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
24 czerwca w parku gminnym w Szczodrem odbyły się XI Dni Gminy Długołęka. Pogoda okazała się dla nas łaskawa i przez cały dzień świeciło Słońce, a zespół Temperatura zagrał naprawdę świetny koncert.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl