Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 35 informacji. Wszystkie poniżej.

Kierunek Francja »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Joanna Brodowska
Jeszcze nie ucichły echa po ostatniej wizycie delegacji Powiatu Wrocławskiego w Powiecie Borken, a już mówi się głośno o efektach wizyty partnerskiej w Departamencie Górnego Renu, która odbyła się w pierwszym tygodniu czerwca. Tym razem program pobytu delegacji we Francji koncentrował się wokół dwóch obszarów tematycznych: turystyki i gospodarki odpadami.

Wypoczynek, sport i zabawa »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
W 2011 roku zakończyła się realizacja projektu pn.: „Budowa Ośrodka Sportów w Borzygniewie (I etap)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.2 Turystyka aktywna.

Aktywizacja osób starszych »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W ramach jego obchodów Senat wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Osób Starszych organizuje konkurs „Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej”.

Innowacyjny spółdzielca »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza spółdzielnie socjalne z terenu m.in. województwa dolnośląskiego do uczestnictwa w konkursie dotacyjnym pn. „Innowacyjny Spółdzielca” – III edycja 2012. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych RCWIP.

Kluczowa gmina »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie RW, Fot. UMiG Kąty Wrocławskie
31 maja 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się już po raz szesnasty uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawanego min. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom, wybitnym jednostkom kultury i sztuki.

Gimnazjaliści z Wrocławia zwiedzali Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W czwartek 24 maja 2012 roku mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie Gminy Kobierzyce uczniów z Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu.

Goście z Salzgitter »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Barbara Płatos
Wymiana uczniowska z Kranich - Gymnasium w Salzgitter oraz Gminnym Zespołem Szkół im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich trwa od 2006 roku.

Otwarcie świetlicy w Damianowicach  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Anna Wilisowska
1 maja przy pięknej pogodzie, z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Damianowicach, szóstej nowo wybudowanej w gminie Kobierzyce.

Sportowe zmagania »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Maria Okraszewska
8 czerwca miał miejsce nie tylko mecz otwarcia Euro 2012, ale również sportowe spotkanie pomiędzy gminą Kobierzyce, a partnerską miejscowością Kobeřice.

XIX Sesja Rady Gminy Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Agnieszka Jankowska- Jakus
25 maja odbyła się sesja Rady Gminy Kobierzyce, której pierwsza część poświęcona była ochronie środowiska na terenie gminy Kobierzyce.

Zacięta rywalizacja w Siedlcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Marian Pyzałka Specjalista ds. sportu
9 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu, spotkali się miłośnicy siatkówki na XVIII Turnieju Mieszkańców Gminy Długołęka. Patronat nad turniejem sprawuje wójt gminy Długołęka, który ufundował puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Uczyli o zabawie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
25 maja 2012 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Kamieńcu Wrocławskim odbyła się konferencja metodyczna dla dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu wrocławskiego nt. „Wychowawcze, zdrowotne i społeczne wartości zespołowych zabaw i gier ruchowych” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz wójta gminy Czernica.

Jedna z sześciu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
Gminną Bibliotekę Publiczną jako jedną z sześciu wybranych bibliotek publicznych na Dolnym Śląsku odwiedził w dniu 9 maja gość ze Stanów Zjednoczonych Darren Hoerner.

Certyfikat dla GOPSu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
Od piątku 25 maja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy a tym samym gmina Czernica mogą szczycić się, że ośrodek dołączył do grona nielicznych organizacji publicznych w Polsce, które otrzymały Certyfikat Jakości nadany przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Powolny rozkład pałacu »
Tekst opublikowany 2012-06-14, opracowanie Jacek Bomersbach
W internecie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży osiemnastowiecznego pałacu w Gniechowicach za cenę dwóch milionów złotych. Jego dawny właściciel miał same problemy z zabytkiem. Skarży się, że ministerstwo kultury odmówiło mu zwrotu pieniędzy za przeprowadzony remont.

Piknik z bitwą i wyborami miss »
Tekst opublikowany 2012-06-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Liceum w Sobótce mocno angażuje się w popularyzację historii. Rok temu przygotowali widowisko plenerowe „Zanurzeni w Starej Baśni”. W tym roku przy szkole odbyła się bitwa z czasów napoleońskich.

Polbus likwiduje połączenia »
Tekst opublikowany 2012-06-13, opracowanie bom
Z powodu oszczędności spółka Polbus zlikwidowała dwie linie autobusowe na terenie gmin Sobótka i Kąty Wrocławskie. Magistrat w Sobótce wycofał się z partycypowania w kosztach utrzymania połączeń.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Świeczka w Czernicy »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
W Czernicy odbyła się uroczystość zapalenia symbolicznej latarni zasilanej gazem symbolizująca proces gazyfikacji terenu Gminy Czernica.

Świat wielkiej mody od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Joanna Brodowska
Maciej Zień, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Paulina Sykut – to tylko niektóre ze znanych osób, które miała okazję osobiście poznać Marlena Stawarz, mieszkanka Pustkowa Wilczkowskiego, która ostatnie kilka miesięcy spędziła w atelier Macieja Zienia. W kwietniu Marlena przyjęła zaproszenie na spotkanie ze starostą Andrzejem Szawanem, opowiadając mu o kulisach swojej współpracy z projektantem i zdradzając przy okazji kilka szczegółów związanych z wielkim światem mody.

Optymistyczne Przedszkole »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
Przedszkole w Siechnicach od 3 lat realizuje ogólnopolski program Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot „Optymistyczne Przedszkole”. Głównym celem programu jest wychowanie przyszłych optymistów: ludzi zaradnych, radzących sobie z kłopotami, wierzących we własne siły, uprzejmych, empatycznych, dbających o swoje prawa, broniących własnych przekonań, słuchających głosu innych.

Klikaj dla sportu »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Zarząd Klubu EKS Kolektyw Radwanice
Jako jedyni w naszej gminie wystartowaliśmy w uruchomionym programie "Szkółki Piłkarskie NIVEA". Dzięki niemu pierwszych 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Rozmawiał - Janusz Kołodziej
Sprawa budowy drogi wojewódzkiej Bielany- Łany- Długołęka, zwanej także Wschodnią Obwodnicą Wrocławia wzbudziła w ostatnim czasie duże emocje. Odbyły się konsultacje społeczne dotyczące nowych wariantów przebiegu tej drogi. W trakcie wymiany poglądów okazało się, że powstał konflikt interesów wśród mieszkańców wsi Wysoka i Ślęza.

Festiwal 4 Żywiołów »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
20 maja 2012 ulica Ludowa w Kobierzycach wypełniła się kolorowymi jarmarkami. W tym dniu bowiem odbyła się II edycja „Festiwalu 4 Żywiołów”.

Przebudowa drogi »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Maria Okraszewska
Rozpoczęły się prace remontowe na odcinku drogi łączącej Ślęzę z Wysoką. Jest to inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Droga ta ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców gminy Kobierzyce.

Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
Uroczyste otwarcie Regionalnej Izby Pamięci poprowadził wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej Mieczysław Reps.

Celus otwarty »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
25 maja na terenie gminy Jordanów Śląski odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego DM CELUS Sp. zo.o. Firma zorientowana jest na pozyskiwanie surowca i produkcję biomasy do spalania wykorzystywanej najczęściej w sektorze energetycznym.

Niezapominajki i Odkrywcy »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
Szkoła Podstawowa w Szczodrem zyskała nazwę Polskiej Niezapominajki. Nazwa nawiązuje do święta przyrody obchodzonego 15 maja.

Dni Gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
11 edycja Dni Gminy Długołęka odbędą się 24 czerwca br. w parku gminnym w Szczodrem.

Przedsiębiorcy przy kramach »
Tekst opublikowany 2012-06-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 30 firm wzięło udział w pikniku gospodarczym w Rogowie Sobóckim. Właściciele promowali swoje wyroby spożywcze, kamieniarskie i usługi. Przyjezdnych do współpracy zachęcało również stowarzyszenie prowadzące niepubliczną szkołę w Rękowie.

Mieszkańcy będą się promować »
Tekst opublikowany 2012-06-01, opracowanie bom
W niedzielę 3 czerwca mieszkańcy Rogowa Sobóckiego wyjdą na ulicę. Jednak nie po to, aby protestować, ale reklamować swoje wyroby i usługi.

Sportowe emocje »
Tekst opublikowany 2012-06-01, opracowanie Aleksandra Zając
18 maja 2012 r. odbyła się druga edycja biegu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „POLSKA BIEGA”. Uczestnicy biegu mieli przed sobą do pokonania kilometrową trasę, przebiegającą przez malowniczą, zalesioną okolicę nieopodal Domu Turysty „Pod Wieżycą”.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl