Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 32 informacji. Wszystkie poniżej.

Marzenia się spełniają »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
W Żernikach Wrocławskich odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej. Sala została wybudowana jako kolejna część tworzonego od kilku lat zespołu szkolno-przedszkolnego.

Współpraca na rzecz środowiska »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Dorota Lejkowska
Dnia 8 marca br. władze Powiatu Wrocławskiego podpisały porozumienie o współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, reprezentowanym przez Dyrektora Zespołu, Piotra Śniguckiego.

Dla aktywizacji zawodowej »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się dnia 27 kwietnia 2012 r. w godzinach 9.00-14.30. Udział w Targach jest bezpłatny.

Moje okno na świat »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Joanna Brodowska
Podwrocławskie miejscowości z trudem przypominają dziś dawne wsie, odcięte od świata, żyjące w zwolnionym tempie, z kilkoma domami na krzyż. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat krajobraz niektórych miejscowości zmienił się nie do poznania. To efekt postępującej transformacji społeczno-gospodarczej, ale również zasługa lokalnych włodarzy, którzy swoją determinacją i codzienną pracą przyczynili się do rozwoju cywilizacyjnego swoich miejscowości. Taka jest m.in. historia wsi Mędłów i jej sołtysa Mariana Garbowskiego.

Księgowość i kadry w ngo »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Wrocławiu zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych nie prowadzących działalności gospodarczej na bezpłatne dwudniowe szkolenie z zakresu księgowości i kadr w organizacjach pozarządowych.

Forum i Targi NGO  »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
26 maja na terenie Hali Stulecia i otaczających ją terenów odbędzie się Dolnośląskie Forum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej 2012. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Artystyczny tandem »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Od 13 kwietnia w holu głównym starostwa można podziwiać wystawę wyjątkowych prac – obrazów „malowanych igłą” oraz niezwykłego, drewnianego świecznika. Są to prace państwa Drygałów, małżeństwa zamieszkałego w Kiełczowie.

Bądź eko i trendy »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Stos przeczytanych gazet zajmuje Ci miejsce? Nie wiesz co zrobić ze zużytymi bateriami lub zepsutym telefonem komórkowym? Przyjdź 21 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany. Weź udział w zbiórce elektrośmieci i makulatury pod hasłem „Eko i trendy”. Każdy, kto przyniesie surowce wtórne, otrzyma kwiatka w doniczce.

Udane eliminacje Polek »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Wojciech Duczek
Bardzo udanie dla reprezentantek Polski zakończyły się kwietniowe eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet do lat 20-stu w piłce ręcznej.

Świetlica w Budziszowie »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Maria Okraszewska
3 marca br miało miejsce uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowego budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Budziszów położonej w Gminie Kobierzyce.

''Arkalandia'' zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Opr. Monika Szczęśniak, Maria Okraszewska
Od 11 kwietnia bieżącego roku można korzystać z terenu rekreacyjnego „Arkalandia” położonego w Bielanach Wrocławskich. Jest to miejsce, w którym można odpocząć, pójść na spacer, a także uprawiać sport. Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie na przyjemne spędzenie czasu.

Mieszkańcy grożą blokadą »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniechowicach żądają budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły. W ciągu ostatnich lat doszło tam do wielu groźnych wypadków.

Kłopoty ''nadopiekuńczej'' mieszkanki »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Dawna aktorka teatru Jerzego Grzegorzewskiego mieszka w Jurczycach. Kobieta zerwała z zawodem i obecnie zajmuje się zwierzętami. Niedawno, ktoś podpalił pole graniczące z jej posesją. Tylko cudem płomienie nie przeszły na jej dom.

Kolejny sukces Ośmiałowskiego »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Weronika Szwaj
Startując w kategorii 66 kg zajął 1 miejsce z wynikiem 602.5 kg. Zdobywając złoty medal zagwarantował sobie udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się 07-12 maja w Doniecku na Ukrainie.

Sprawny uczeń »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie red.
W roku szkolnym 2011/2012 po raz pierwszy przyznane zostaną stypendia marszałka województwa w ramach Dolnośląskiego Programu Pomocy Uczniom Niepełnosprawnym „Sprawny uczeń”.

Impreza na placu zabaw »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie bom
W maju odbędzie się uroczyste otwarcie placu zabaw połączone z 5-leciem powstania „Wesołego Przedszkola”. Placówkę od kilku lat prowadzi stowarzyszenie Wszystko dla Gminy.

Będzie kanalizacja »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie bom
26 marca Włodzimierz Chlebosz, marszałek województwa dolnośląskiego podpisał umowę z Henrykiem Kuriatą, wójtem Jordanowa Śląskiego na dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Dankowicach.

Nowe Studium »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Trwają prace nad opracowaniem nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Długołęka.

Stawiamy na zdrowie »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
W budżecie Gminy Długołęka na rok 2012 zostały zabezpieczone środki w wysokości 75 000 zł na realizację „Programu Profilaktyki Zdrowotnej w kierunku eliminacji zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla Gminy Długołęka”.

Mamy certyfikat »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Urząd Gminy Długołęka uzyskał właśnie certyfikat na zgodność z normą ISO 9001:2008. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomyślnie odbytego audytu certyfikującego – mówią urzędnicy.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Cichy spór sołtysa z proboszczem »
Tekst opublikowany 2012-04-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Grzegorz Kołcz z Gniechowic ma 19 lat i jest najmłodszym sołtysem w Polsce. Wylicza sprawy pilne do załatwienia: budowa placu zabaw, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły oraz budowa altany do zabaw dla młodzieży i dorosłych.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Samorząd od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Joanna Brodowska
Jak zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym? Szukając odpowiedzi na to pytanie, władze Powiatu Wrocławskiego postanowiły przeprowadzić własny, autorski projekt lekcji obywatelskich, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu.

Będzie się działo w powiecie »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Joanna Brodowska
Kilkanaście organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na realizację projektów w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze kultury i sztuki oraz kultury fizycznej ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego. W ostatnim tygodniu marca przedstawiciele trzeciego sektora odebrali z rąk władz Powiatu oficjalne nominacje poręczające przekazanie środków finansowych na ten cel. O tym, jakie projekty zostały objęte dofinansowaniem rozmawiamy ze starostą Andrzejem Szawanem.

Dwa medale Polaków »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Aleksandra Szumska
Ośrodek Matchpoint w Ślęzie gościł w dniach 22- 25 marca światową czołówkę badmintona. Około 250 zawodników rywalizowało tu w 36. Yonex Polish Open. Stawka zawodów była bardzo wysoka, bo można było zdobyć kolejne punkty, które potrzebne są do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

200 lat! »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Maria Okraszewska
W dniu 7 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość. Mieszkanka Domasławia Anna Gądek obchodziła swoje 100 urodziny.

Młodzież Zapobiega Pożarom »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Zarząd Miejsko – Gminny ZOSP RP w Kątach Wro
W wyniku przeprowadzonych eliminacji gminnych I miejsce zajął Jakub Kożuchowski ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, II i III miejsce zajęli odpowiednio Paulina Misiuna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kątach Wrocławskich oraz Wiktor Otrębus ze Szkoły Podstawowej w Gniechowicach.

Menadżer naszego regionu »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UMiG
Burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie został wyróżniony w rankingu Samorządowy Menadżer Regionu 2011. Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez „Puls Biznesu” i agencję badawczą TNS Pentor. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono plebiscyt wśród gmin mający na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego.

Napad na monopolowy  »
Tekst opublikowany 2012-04-04, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali 32-latka, który kilka dni temu napadł na sklep nocny przy ulicy Wrocławskiej w Sobótce. Wcześniej mężczyzna był zatrzymywany za kradzieże, włamania i podobny napad w innym województwie.

Nie tylko o edukacji »
Tekst opublikowany 2012-04-02, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
30 marca 2012 r. odbyła się XVII sesja Rady Gminy Kobierzyce, która była poświęcona „Oświacie na terenie Gminy Kobierzyce”. Podczas tematycznej części sesji swoje wystąpienia mieli m.in. przedstawiciele oświaty z terenu Powiatu Wrocławskiego oraz Gminy Kobierzyce.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl