Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 32 informacji. Wszystkie poniżej.

Kolejny obiekt sportowy »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie AS
W piątek, 30 marca w Żernikach Wrocławskich odbędzie się oficjalne otwarcie hali sportowej. Początek o godz. 12.

Dużo się dzieje »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie KP
Gmina Długołęka rozbudowuje dwie oczyszczalnie ścieków oraz kanalizację sanitarną na swoim terenie. W tym samym czasie rozpoczęliśmy budowę pierwszego gminnego żłobka oraz nowego przedszkola w Długołęce.

Młodzież zapobiega pożarom »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie Henryk Maciej Bosiacki
14 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się konkurs wiedzy pożarniczej. Jego organizatorem byli strażacy z gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Gminy.

To już trzeci Orlik »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie UG
Gmina Długołęka jako jedna z niewielu gmin w województwie będzie mogła już wkrótce poszczycić się trzecim obiektem sportowym w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Kompleks powstanie w Łozinie.

Forum pedagogów w starostwie »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie D. Lejkowska
7 marca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie z pedagogami szkolnymi w ramach Forum Pedagogów. Spotkanie zorganizowała Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Kątów Wrocławskich.

Komandosi w półmaratonie  »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Coraz więcej osób biegnie w półmaratonie ślężańskim, który od pięciu lat organizowany jest w Sobótce. Zwycięzcą tegorocznego biegu jest Laszlo Toth, zawodnik z Węgier. Po nim na metę dobiegli Kenijczycy. Na 7 miejscu był Artur Olejarz z jednostki wojskowej w Zielonej Górze.

Postacie z książek i wyobraźni  »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie bom
Ilustracje do książek "Królowa śniegu", "Dzieci z Bullerbyn" oraz kilkadziesiąt innych prac Justyny Karoliny Gałązki można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Autorka nie chce zdradzić, jaką technikę stosuje.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Płać podatki tam gdzie mieszkasz »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie AS
Do końca kwietnia mamy czas na złożenie zeznania podatkowego. Aż 37 proc. pieniędzy, które oddamy fiskusowi, trafi do kasy gminy jako udział samorządu we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Mógłby to być nawet milion złotych więcej, gdyby wszyscy faktycznie mieszkający na terenie gminy Siechnice zgłosili to w Urzędzie Skarbowym.

O małym i średnim biznesie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Maria Okraszewska
Coroczną tradycją stało się Spotkanie Przedsiębiorców i Inwestorów z terenu Gminy Kobierzyce. W tym roku odbyło się 16 marca w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza. Poświęcone było rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości w gminie Kobierzyce.

Walka o nowe życie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Joanna Brodowska
Jak ciężko wyjść z uzależnień wiedzą tylko Ci, którzy doświadczyli niszczycielskiej siły nałogu. Niektórzy poddają się bez walki egzystując do końca życia na „garnuszku” ośrodków pomocy społecznej. Inni – tak jak członkowie Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Progress” z Żórawiny - biorą sprawy w swoje ręce i przy wsparciu życzliwych ludzi na nowo budują swój świat, w którym najbardziej pożądaną wartością jest... normalność.

Rumak z głową w chmurach »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie UG
20 marca Urząd Gminy Długołęka zmienił się w miejsce wystawowe. Tym razem, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu miłośników koni, gościmy w Długołęce wystawę fotografii zatytułowaną „Rumak z głową w chmurach. Koń – moje życie”.

Pozbądź się ''wielkich'' śmieci »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Opr. AS
Na terenie gminy Czernica trwa zbiórka śmieci i odpadów wielkogabarytowych. Natomiast elektrośmieci będzie można się pozbyć w połowie kwietnia.

Powiew wiosny »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Aleksandra Zając
Wraz z początkiem marca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu można podziwiać prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich.

Święto na wesoło »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie GOKiS
9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich świętowano Dzień Kobiet. Swoją imprezę, która odbyła się 8 marca, miały także panie ze Skałki.

Izba zapełnia się eksponatami »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Opr. AS
Trwa urządzanie Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich, która od niedawna znajduje się w nowej siedzibie.

Obrazy igłą malowane »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Joanna Brodowska
Jest taki dom w Kiełczowie, w którym już na wejściu czuć ciepły, artystyczny klimat. Każdy wolny zakamarek zdobią kolorowe obrazy malowane... igłą. To dom państwa Barbary i Jerzego Drygałów, małżeństwa, które tworzy zgrany duet zarówno w życiu rodzinnym, jak i artystycznym. W rozmowie z nami artyści zdradzili nam kilka sekretów związanych z ich pasją.

O budżecie i szkołach »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie D. Lejkowska
Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu Wrocławskiego w 2012 roku. Radni rozpoczęli nowy rok od uchwał w sprawie budżetu, gospodarki nieruchomościami stanowiącymi własność powiatu oraz zmian organizacyjnych w powiatowych szkołach.

Pod dyktando Tygrysów »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Opr. AS
W ostatnią sobotę lutego w Starej Kamienicy odbył się Międzynarodowy Turniej Ligi Zapaśniczej IZERY CUP 2012. Tradycyjnie z bardzo dobrej strony pokazali się zapaśnicy Tygrysów Kąty Wrocławskie.

Po prawo jazdy z numerkiem »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie J. Brodowska
Wraz z początkiem roku w wydziale komunikacji wrocławskiego starostwa został uruchomiony elektroniczny system kolejkowy. Oficjalnego otwarcia systemu dokonali 1 marca członkowie zarządu powiatu wrocławskiego na czele ze starostą Andrzejem Szawanem.

Z wizytą u sąsiadów »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Artur Antman
Delegacja z gminy Kobierzyce gościła z wizytą w partnerskiej gminie Raesfeld w Niemczech. Tematów do rozmów nie brakowało, dotyczyły one m.in. integracji europejskiej, rolnictwa czy oświaty.

Gimnazjaliści o ACTA »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Opr. AS
ACTA - temat, który tygodniami nie schodził z czołówek gazet. Wywołał wielkie emocje, a w konsekwencji protesty i demonstracje. Z trudną materią zmierzyli się również gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich.

PIT szybko i bez problemu »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Joanna Brodowska
Czas na złożenie zeznań podatkowych za 2011 r. mija 30 kwietnia. Przypominamy, że od 2008 r. można to również uczynić za pośrednictwem Internetu, przy pomocy tzw. e-Deklaracji. A już w sobotę, 10 marca w godzinach 9 – 13 odbędą się dni otwarte w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu przy ul. Klimasa 34.

Bohater z Pełczyc »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
2 marca odbyła się XVI sesja Rady Gminy Kobierzyce, która była poświęcona „Bezpieczeństwu mieszkańców w systemie administracji publicznej”. Podczas sesji uhonorowano Stanisława Bronowickiego, mieszkańca Pełczyc, który uratował życie drugiego człowieka.

Zła passa przełamana »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie J.Brodowska
Podczas „IX Jordanowskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców” drużyna Powiatu Wrocławskiego zajęła III miejsce. To najlepsze miejsce powiatu w dotychczasowej historii turnieju.

Kradli złom i elektronikę »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie bom
Młodzi ludzie z Sobótki Górki kradli i niszczyli, co się dało. Nie gardzili złomem i sprzętem elektronicznym. W hurtowni budowlanej ukradli kamerę przemysłową i podziurawili kilkadziesiąt worków z wapnem. Kilka dni temu złodziei zatrzymała policja.

Gminny Dzień Kobiet w Długołęce »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie red.
10 marca w Długołęce odbędzie się Gminny Dzień Kobiet - tradycyjna impreza z okazji święta pań.

Warsztaty wracają »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie Opr. AS
W 2012 roku Towarzystwo Przyjaciół Smolca będzie kontynuować cykl warsztatów rękodzieła w ramach „II Smoleckiego Darcia Pierza”.

Skazani na gmo? »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie Joanna Brodowska
Sporo kontrowersji wzbudza ostatnio temat modyfikacji genetycznej w rolnictwie. Radni powiatu z Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska postanowili zmierzyć się z tym problemem, zapraszając na swoje ostatnie posiedzenie dr Wojciecha Pusza z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Budżet z ambicjami »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie AS
Czternaście głosów za, jeden przeciw - radni uchwalili budżet gminy Siechnice na 2012 rok. Budżet ambitny, którego realizacja w dużej mierze będzie jednak zależeć od zrealizowanych dochodów, zwłaszcza ze sprzedaży nieruchomości.

W Ślęzie powalczą o igrzyska »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie MO
W dniach 22-25 marca w Ślęzie odbędzie się 36 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie, uczestnicy którego będą rywalizować o przepustki na IO w Londynie.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl