Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 38 informacji. Wszystkie poniżej.

Zmarł razem z psem »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie bom
Toksykologiczne wyniki sekcji zwłok będą kluczowe w wyjaśnieniu przyczyn zgonu mężczyzny, którego znaleziono w garażu w Jordanowie Ślaskim. 51-latek prawdopodobnie zatruł się spalinami. Kilka godzin po pogrzebie zmarła jego matka. Sprawę prowadzi policja w Sobótce.

Konsultacje prawne »
Tekst opublikowany 2012-02-27, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza organizacje pozarządowe z terenu m.in. powiatu wrocławskiego na bezpłatne spotkanie z prawnikiem, które odbędzie się 28 lutego br.

Winda dla niepełnosprawnych dzieci »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie Joanna Brodowska
Po wielu latach żmudnych starań Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kątach Wrocławskich doczekał się windy dla niepełnosprawnych dzieci.

Skok cywilizacyjny  »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie AS, ML
Gmina Siechnice otrzymała prawie 5 mln zł dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w Żernikach Wrocławskich, która w sumie będzie kosztowała 7,8 mln zł. - To duży sukces dla naszej gminy – nie kryje zadowolenia burmistrz Milan Ušák. - To będzie skok cywilizacyjny dla naszej miejscowości – dodaje Andrzej Zajączkowski, przewodniczący Rady Osiedla.

Honorowy obywatel »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie UMiG
Jakub Słoński, kilkumiesięczny mieszkaniec Małkowic, jest 20-tysięcznym obywatelem gminy Kąty Wrocławskie. Z tej okazji 17 lutego wraz z rodziną gościł u burmistrza Antoniego Kopcia.

Kolejne świetlice otwarte »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie Maria Okraszewska
18 stycznia br. w gminie Kobierzyce zostały oficjalnie otwarte trzy nowe świetlice. Był to istny maraton - o godz. 17 Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce przecinał wstęgę w miejscowości Małuszów, o godz. 18 w Owsiance, a o 19 w Magnicach.

W szoku można nawet zabić »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy naliczyli, że w okolicach Jordanowa Śląskiego rocznie zdarza się blisko 30 wypadków, w których ginie około siedem osób. Większość kierowców zginęła przed trzydziestką. Dlaczego dochodzi tam do tylu tragicznych wypadków?

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

''Podejrzane'' konkursy »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie GM
Podczas korzystania z poczty elektronicznej otrzymałem wiadomość o możliwości wygranej, jeśli wezmę udział w konkursie i podam swój numer telefonu. Na podany numer otrzymałem sms-a, na którego miałem odpowiedzieć, aby dostać nagrodę. Po odpowiedzi okazało się, że będę otrzymywał tygodniowo 4 sms-y a za każdy mam zapłacić prawie 3 zł. Proszę o zamknięcie serwisu internetowego, który mnie oszukał i ukaranie jego właścicieli.

Profilaktyka na sesji »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Opr. AS
Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii były jednymi z głównych punktów sesji Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich.

Na sport i kulturę  »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie DB
W 2012 roku gmina Czernica wyda 230 tys. zł na działania publiczne w zakresie sportu i rekreacji, kultury, sztuki i tradycji. Niedawno rozstrzygnięty został konkurs ogłoszony przez wójta gminy Czernica.

Bezpłatna mammografia w powiecie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie D. Lejkowska
Od 1 do 13 marca na terenie powiatu wrocławskiego pojawi się mammobus, dzięki któremu wszystkie panie będą miały możliwość wykonania badań mammograficznych w swoich miejscowościach. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Wysokie laury dla wroSIP-u »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie J. Brodowska
Komisja składająca się z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz ekspertów zewnętrznych wyłoniła zwycięzców konkursu na „Dobre praktyki zarządzania strategicznego rozwojem w Polsce”.

Skarby z policyjnych depozytów »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Cenne monety znalezione w Przezdrowicach w gminie Sobótka i wykopane przez rolnika z Jordanowa Śląskiego naczynia sprzed 6 tys. lat można oglądać na wystawie skarbów w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Cenne rękodzieło »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie J. Brodowska
Do końca lutego w siedzibie starostwa można podziwiać wystawę prac podopiecznych Ośrodka Uzależnień MONAR w Milejowicach.

Tragiczny karambol  »
Tekst opublikowany 2012-02-12, opracowanie AS
Dwie osoby nie żyją, trzynaście zostało rannych, a nie niemal 20 godzin zablokowana była autostrada A4. To tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę między Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Ślisko i niebezpiecznie »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie AS
Padający od rana śnieg mocno utrudnia życie kierowcom. Śliskie drogi doprowadziły we Wrocławiu i okolicach do kilka wypadków.

Nowa jakość bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Opr. AS
Od 28 stycznia ochotnicy z Gniechowic mają na wyposażeniu nowy wóz bojowy - ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego.

Nowe miejsce spotkań »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie MO
28 stycznia 2012r. została uroczyście otwarta świetlica w Szczepankowicach.

Laboratorium pod Mokronosem »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Opr. as
W Mokronosie, w obrębie węzła Zachód przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, powstaje nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA. Będzie to jedna z kilku podobnych placówek drogowych w Polsce, która będzie dbała o jakość budowanych dróg.

Aktorskie jasełka w Krzyżowicach »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie J. Brodowska
Na wiele pozytywnych wrażeń, emocji i doznań artystycznych mogli liczyć uczestnicy tegorocznej, siódmej już edycji Powiatowego Przeglądu Jasełek, który odbył się w pierwszy dzień lutego w siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, który jest pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Groził, że przestrzeli jej kolano »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie bom
32-latek z Rogowa Sobóckiego groził atrapą broni swojej koleżance. Podczas wizyty u niej straszył, że zabije jej psa, przestrzeli kolano, a na koniec zastrzeli jej chłopaka. Przerażona 43-latka wezwała policję.

W Ślęzie powalczą o igrzyska  »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie MM
Już w marcu na ternie gminy Kobierzyce gościć będzie około 300 zawodników badmintona z całego świata walczących o cenne punkty kwalifikujące do Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Piłka uliczna i integracja »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie AS
Na niespełna trzy tygodnie przed EURO 2012 przedsmak imprezy będą mogli poczuć mieszkańcy Kątów Wrocławskich. W naszym mieście odbędzie się jeden z turniejów TriM, czyli młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce ulicznej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Kompleksowa wiedza dla organizacji  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie D. Lejkowska
Z myślą o budowaniu partnerstwa publiczno-społecznego, z inicjatywy władz powiatu wrocławskiego, w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu zostało zorganizowane seminarium informacyjne dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wrocławskiego.

Roztańczona scena w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Opr. AS
Ponad 450 młodych tancerzy w wieku od lat 4 do 25 wzięło udział w tegorocznych XII Zimowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Karnawałowa tradycja »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
Jak co roku, tradycyjnie w okresie karnawału, z inicjatywy wójt Iwony Agnieszki Łebek, w gminie Długołęka organizowane są bale seniora. W styczniu br. w miejscowościach Siedlec, Długołęka i Mirków bawiło się już ponad 300 seniorów.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl