Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 63 informacji. Wszystkie poniżej.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Co z tym balem? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie AS
W sobotę, 28 stycznia w klubie Relaks miał odbyć się bal karnawałowy. Wiadomo, że w tym terminie się nie odbędzie. Może 10 lutego, a może później...

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Ferie na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Maria Okraszewska
W tym roku dzieci i młodzież z terenu gminy Kobierzyce rozpoczęły ferie zimowe już 16 stycznia. Było wiele atrakcyjnych propozycji na spędzenie wolnego czasu.

''Pożegnanie kolęd'' w Smolcu »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie AS
W najbliższą niedzielę, 29 stycznia podczas mszy świętej o godz. 18.00 w kościele w Smolcu odbędzie się koncert pt. „Pożegnanie kolęd” w wykonaniu chóru Kantorzy Kajdasza z Wrocławia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Uważaj na oszustów »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie bom
Każdy pracownik ZUS-u, gazowni i służb publicznych posiada przy sobie identyfikator, który musi pokazać na żądanie lokatora. Na terenie gminy Jordanów Śląski pojawili się oszuści, którzy podają się za pracowników różnych instytucji.

O biznesie, odpadach i ortofotomapie »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
W styczniu w gminie Jordanów Śląski, odbyło cykliczne spotkanie starosty, burmistrzów oraz wójtów gmin powiatu wrocławskiego. Zainicjował je starosta powiatu wrocławskiego. Dotychczas odbyły się one w gminie Czernica i Długołęka.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Ślężański pejzaż uspokajający »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Władysław Dzielnicki przez wiele lat pracował w tartaku, ale jego pasją zawsze była sztuka.Od lat maluje naturę i krajobrazy. Wystawę jego prac można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Nowy radiowóz dla kątcekich policjantów »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Opr. AS
Komisariat Policji w Kątach Wrocławskich wzbogacił się o nowy pojazd. To oznakowany samochód osobowy hyundai i30.

Jak skutecznie promować samorząd »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie J.Brodowska
Z inicjatywy starosty Andrzeja Szawana w siedzibie starostwie zostało zorganizowane szkolenie dotyczące zasad skutecznego kreowania wizerunku samorządu. Uczestniczyli w nim pracownicy na co dzień zajmujący się promocją i obsługą klienta w urzędach gmin i starostwa.

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Przeprowadzka izby pamięci »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie AS
Do końca stycznia powinna potrwać przeprowadzka oraz urządzanie Regionalnej Izby Pamięci w nowej siedzibie. - Mamy znacznie więcej powierzchni, niż dotychczas, dlatego apelujemy do mieszkańców o wsparcie – mówi Jerzy Grenda, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej.

Noworoczny koncert kolęd »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie Agnieszka Jankowska - Jakus
Delegacja z gminy Kobierzyce gościła 8 stycznia w czeskiej miejscowości Kobeřice. Na czele kilkuosobowej delegacji radnych gminy Kobierzyce stanęli Ryszard Pacholik, wójt gminy oraz Czesław Czerwiec, przewodniczący Rady Gminy.

Jasełka w Krzyżowicach »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie J. Brodowska
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się 22 grudnia na dziedzińcu Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach, aby wspólnie uczestniczyć w Jasełkach, aktorskiej interpretacji wydarzeń związanych z Narodzeniem Pańskim w wykonaniu uczniów i pracowników tutejszej placówki.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Rok ważnych inwestycji »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Maria Okraszewska
O najważniejszych inwestycjach w mijającym roku oraz o planach na najbliższych 12 miesięcy rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.

Budżet powiatu przyjęty »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Joanna Brodowska
Ostatnią w 2011 r. sesję Rady Powiatu Wrocławskiego zdominowały sprawy związane z budżetem powiatu. Radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej powiatu wrocławskiego oraz uchwałę dotyczącą budżetu powiatu wrocławskiego na rok 2012.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Świetlica będzie jak nowa »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Opr. AS, chrzastawa.eu
Choć przebudowa i zagospodarowanie starej części świetlicy w Chrząstawie wciąż trwa, to lokalne stowarzyszenie postarało się o kolejne środki unijne - tym razem na chodnik i parking.

Święto 20 par małżeńskich »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Opr. AS
2011 był w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kątach Wrocławskich rokiem jubileuszy. Pod koniec roku USC wystąpił dla 20 par z wnioskiem o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, czyli dla tych, które mają co najmniej 50-letni staż małżeński.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Drezyna zmiażdżyła fiata »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie DB
Samochód osobowy, kierowany przez 41-letnią kobietę, wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Iwinach pod jadącą po torach drezynę. Kobieta zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Tragedia na budowie domu »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie AS, DB
Młody mężczyzna zginął na budowie domu w Wilczkowie w gminie Żórawina. Przygniotła go ośmiometrowa ściana budynku.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Citko menadżerem Pierzgi »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie opr. as
Kiedyś wielki piłkarz, który strzelił przepiękną bramkę Anglikom na Wembley czy w Lidze Mistrzów z 40 metrów pokonał bramkarza Atletico Madryt. Dziś jest menadżerem najlepszych polskich piłkarzy, a od kilku dni odpowiada za karierę 20-letniego Norberta Pierzgi z Sobótki.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Razem o sporcie »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie J. Brodowska
W grudniu w Szklarskiej Porębie odbyła się konferencja zorganizowana przez Dolnośląską Federację Sportu pt. ,,Społeczny wymiar sportu” . W imieniu starosty powiatu wrocławskiego w spotkaniu uczestniczył kierownik Referatu Sportu w starostwie Wojciech Nowak.

Rewaloryzacji Kobierzyc ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Gmina Kobierzyce realizuje projekt rewaloryzacji miejscowości Kobierzyce. Celem projektu jest uporządkowanie przestrzenne miejscowości, nadające jej jednolitą tożsamość wizualną. Kolejną inwestycją realizowaną w ramach rewaloryzacji Kobierzyc jest przebudowa ulic Sportowej i Spółdzielczej.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Dofinansowanie turystyki »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. as
Ruszają bezpłatne szkolenia dla właścicieli i pracowników obiektów turystycznych na Dolnym Śląsku.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 3 października 2023
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl