Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 539 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Tajemniczy promotor piłkarskich talentów »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Pisaliśmy już o sukcesie 20- letniego Norberta Pierzgi, który 7 stycznia dołączy do pierwszoligowej Polonii Bytom. Jak się okazuje w gminie jest dużo utalentowanej młodzieży, a kolejnym przykładem jest 18 - letni mieszkaniec Rogowa Sobóckiego Mariusz Krawczykowski.
Zdjęć: 1  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Spotkanie Oliwii Jabłońskiej z uczniami »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Dzisiaj Oliwia Jabłońska, wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich spotka się z uczniami w Wilczycach. To element projektu Fundacji W-skersi, pt.: "Między nami w-skersami", który ma udowodnić młodym ludziom, że pomimo niepełnosprawności, można i warto sięgać po "życiowe Mont Everest".
Zdjęć: 2  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Oto Ville Murano »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Zakończyła się realizacja trzeciego etapu wrocławskiego projektu Ville Murano, w ramach którego powstało 28 domów. Na osiedlu w Wysokiej docelowo znajdzie się ponad sto domów. Właśnie ruszyła budowa czwartego etapu inwestycji.
Zdjęć: 3  

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Czekają nas problemy? »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie MW
- Właściwie, to nie wiemy jaka nas czeka przyszłość – mówi jeden z mieszkańców. – Powoli kraj i nasze miasteczko zalewa fala kryzysu, do tego dochodzi sprawa rozbiórki hałdy – i konieczna, i dla naszej społeczności bardzo niebezpieczna – dodaje. Nie widać jednak jakiś przemyślanych działań mogących uchronić nasze miasto przed poważnymi kłopotami…
Zdjęć: 17  

Razem dla Subregionu »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie AZ
Z inicjatywy władz Powiatu Wrocławskiego w starostwie powiatowym we Wrocławiu odbyła się konferencja pn. „Rozwój gospodarczy Subregionu Wrocławskiego – szanse i możliwości”, w której uczestniczyli przedstawiciele uczelni wyższych, samorządów, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorcy i inwestorzy.
Zdjęć: 2  

Magiczne Mikołajki »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Kamila Szarek
Kilkadziesiąt rodzin zastępczych wraz z dziećmi bawiło się na Mikołajkach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Tegoroczni sponsorzy spisali się ponad oczekiwania.
Zdjęć: 2  

Wyróżnienie dla Marii Jolanty Nowak »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wręczył Brązowy Krzyż Zasługi Marii Jolancie Nowak- Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kobierzycach.

Grażyny Pietras –stypendystka Gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Wojciech Duczek
Poznajemy osoby, które wielokrotnie przed laty otrzymywały stypendium za wybitne osiągnięcia.
Zdjęć: 1  

Wizyta gości z Czech  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie Anna Muraczewska, Grzegorz Awakowicz
W naszej gminie gościła delegacja z czeskich Kobeřic. Przyjazd gości z Czech nastąpił w ramach umowy o współpracy między Gminą Kobierzyce a Kobeřicami. Organizatorem wizyty był Urząd Gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Mikołajki w gminie Czernica »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
Jak w latach poprzednich i w tym roku dzieci z terenu gminy Czernica odwiedził Mikołaj. W ramach projektu systemowego realizowanego przez ośrodek pomocy społecznej współfinansowanego ze środków EFS pn. Aktywni – potrzebni zrealizowane zostało drugie działanie środowiskowe – Spotkanie ze Św. Mikołajem.
Zdjęć: 3  

40 lat gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie ug
Wspaniałym koncertem Edyty Geppert zakończyły się trzydniowe obchody 40-lecia gminy Długołęka. Występ artystki zgromadził prawie 300. widzów, którzy z zapartym tchem słuchali utworów w aranżacji kabaretowo – teatralnej.
Zdjęć: 2  

Uwaga, ograniczenie nośności mostu »
Tekst opublikowany 2012-12-16, opracowanie rtr
Wykonana ostatnio ekspertyza techniczna mostu zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej 1930D na granicy miejscowości Chrząstawa Mała i Chrząstawa Wielka wykazały, że dopuszczalna aktualna nośność mostu wynosi maksymalnie 10 ton.
Zdjęć: 1  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Młodzież pamięta »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Mat.gim
Szkolny Klub Kulturalny Gimnazjum Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich przygotował wystawę z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Zdjęć: 5  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Rusza budowa mostu na Brochówce  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie rtr
Trwają prace przy kolejnym odcinku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ostatnich dniach rozpoczęła się budowa mostu na rzece Brochówka.
Zdjęć: 3  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Mogli doprowadzić do katastrofy »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie pol
Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, a podejrzanym o kradzież elementów infrastruktury kolejowej, których brak mógł doprowadzić do katastrofy.
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Jubileusz 40-lecia gminy  »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Poniżej publikujemy program obchodów jubileuszu 40-lecia Gminy Długołęka

Marcin Pałasz w Jordanowie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Młodzi czytelnicy Biblioteki w Jordanowie Śl. mieli okazję spotkać się z Marcinem Pałaszem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. Wakacje w Wielkim Mieście, Wszystko zaczyna się od marzeń, Opowieści z Krainy Potworów, Zwłokopolscy, Sposób na Elfa, Gdzie jesteś Elfie, Licencja na zakochanie.
Zdjęć: 6  

Niezwykli goście z wizytą w urzędzie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ug
Urząd Gminy odwiedzili niezwykli goście. Grupa przedszkolaków z Długołęki złożyła wizytę wójtowi gminy Długołęka. Najpierw jednak dzieci wyraziły życzenie zwiedzenia urzędu.
Zdjęć: 3  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Dni Otwarte w Żernikach »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie rtr
Dni Otwartego na Osiedlu Słoneczne Żerniki, organizuje Gant Development w sobotę, 8 grudnia 2012 r. w Żernikach Małych w gminie Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Śląsk zagra w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
W sobotę (godz. 18) piłkarze ręczni Śląska Wrocław podejmą w hali w Kobierzycach (ul. Dębowa 20) Ostrovię Ostrów Wlkp. W 12. kolejce I ligi (grupa B).

Opiekunka z 3 promilami na sofie, dziecko w łóżeczku  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą opiekunkę. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Zgłoś swój projekt »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie DL
Zarząd Powiatu Wrocławskiego ogłosił dwa nowe otwarte konkursy ofert na powierzenie/wsparcie realizacji zadań publicznych w 2013 r. w zakresie kultury i sztuki oraz kultury fizycznej, a także ekologii.

Zobacz zdjęcia laureatów »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Poniżej publikujemy zdjęcia laureatów konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji 40-lecia gminy Długołęka.
Zdjęć: 4  

Wspomnienia z turnusu »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie DL
Dobiegła końca IV edycja projektu systemowego „Postaw na aktywność”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. O przebiegu projektu rozmawiano podczas uroczystej konferencji podsumowującej, która miała miejsce 27 listopada w starostwie powiatowym we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Najbardziej ekologiczny powiat w kraju! »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie JB
Powiat Wrocławski został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Panteon polskiej ekologii” organizowanego przez Geoland Consulting International, partnera Presspubliki – wydawcy dziennika Rzeczpospolita.
Zdjęć: 2  

Dolnośląski Turniej Mikołajkowy Karate »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie Aleksandra Zając
Siechnicki Klub Karate zaprasza na Dolnośląski Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się 9 grudnia w Hali Sportowej przy SP w Żernikach Wrocławskich. Organizatorzy z zapałem zapewniają o wspaniałych pokazach, które czekają zarówno na miłośników karate jak i na amatorów.
Zdjęć: 1  

Warsztaty ekologiczne w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie PR
Dobiegł końca cykl warsztatów ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu wrocławskiego zorganizowany na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie. Bilans projektu to 18 przeprowadzonych warsztatów, w których uczestniczyło łącznie 716 młodych mieszkańców powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Strażacy z kwalifikacjami »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie JB
W listopadzie odbyły się dwa szkolenia dla druhów OSP z terenu powiatu wrocławskiego z zakresu kierowania ruchem drogowym podczas prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych. Szkolenia zorganizował starosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan, przy współudziale Komendy Miejskiej PSP i Policji oraz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i wójta gminy Mietków.
Zdjęć: 3  

Długołęka w obiektywie »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W holu głównym urzędu gminy odbył się finał konkursu fotograficznego z okazji 40-lecia gminy Długołęka z inicjatywy wójt Iwony Agnieszki Łebek. Było kameralnie, ale uroczyście, a finaliści odebrali zasłużone nagrody.
Zdjęć: 4  

Paczka dla zwierzaka »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie gim
Zakończyła się ogólnoszkolna akcja Paczka dla zwierzaka prowadzona przez Szkolne Koło Wolontariatu Pomagacze przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika.
Zdjęć: 7  

Konkurs historyczny w Borowej »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W Publicznym Gimnazjum im. J. Kusocińskiego w Borowej odbył się dzisiaj pierwszy gminny konkurs historyczny „Polska pierwszych Piastów” pod patronatem wójta – Iwony Agnieszki Łebek. Do konkursu przystąpiły wszystkie gimnazja z gminy, a każde zgłosiło trzech reprezentantów.
Zdjęć: 1  

Tęcza najlepsza »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
W sali sportowej w Siechnicach rozegrany został turniej piłki nożnej w grupie wiekowej „Orlik” (rocznik 2002 i młodsi). Głównym sponsorem turnieju był powiat Wrocław. Pierwsze miejsce, nie przegrywając ani jednego spotkania zajęli zawodnicy „Tęczy” Brzezia Łąka.
Zdjęć: 1  

Złoty certyfikat dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Urząd gminy w Długołęce został nagrodzony przez Dolnośląski Ośrodek Badania Opinii Społecznej złotym certyfikatem w konkursie Gmina XXI wieku.

Jacek Fedorowicz jako wykopalisko »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie ug
Znany i niezwykle popularny artysta, aktor – Jacek Fedorowicz - odwiedził 22 listopada Długołękę. W urzędzie gminy spotkał się z mieszkańcami, opowiadając historię swojego życia oraz promując książkę pt. „Ja, jako wykopalisko”.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na halę! »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Hala Widowiskowo-Sportowa w Kątach Wrocławskich bierze udział w konkursie na Najlepszy Obiekt Sportowy organizowany przez Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski i Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji.
Zdjęć: 1  

Bezpłatne badania mammograficzne »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
W czwartek, 6 grudnia w Kątach Wrocławskich w Rynku stanie mammobus, w którym będzie można wykonać badanie mammograficzne piersi. Zapraszamy wszystkie Panie do wzięcia w nim udziału.

Teatr TVP w Szkole Podstawowej  »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Barbara Rzeźnikiewicz
Spektaklem „Czarnoksiężnik z krainy OZ" Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Telewizja Polska zainaugurowała projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół". Przedstawienie oglądało na żywo przez Internet kilkanaście tysięcy uczniów z ponad 100 szkół podstawowych w całej Polsce. Nasi uczniowie również skorzystali z tej transmisji.

Gwiazdy piłkarskie w kobierzyckiej hali »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie Janusz Kołodziej
W hali sportowo - widowiskowej w Kobierzycach rozegrany został I Turniej o Puchar Wójta Gminy Kobierzyce w halowej piłce nożnej. Organizatorami turnieju byli: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach oraz Agencja Sportowa AS-35 z Dariuszem Sztylką i Remigiuszem Jezierskim na czele.
Zdjęć: 1  

Policyjna akcja dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-01, opracowanie ug
W grudniu gmina Długołęka, przy współpracy z Komedą Policji w Długołęce, przeprowadzą akcję prewencyjną „Gmina Długołęka – gmina bezpiecznych dzieci”.

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

Listopadowa sesja »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie Maria Okraszewska
Na ostatniej XXIV Sesji Rady Gminy Kobierzyce radni podjęli 17 uchwał.

Nauka nie była dla mnie obowiązkiem »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie Janusz Kołodziej
Rozmowa z Eweliną Rudnicką - stypendystką Gminy Kobierzyce w latach 2004-2012
Zdjęć: 1  

Basket Kobierzyce zwycięża w I turnieju »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie Wojciech Duczek
Ruszyła już IV edycja programu koszykarskiego „Okolice Basketmanii”. W tym sezonie grono trenujących koszykarzy w Kobierzycach powiększyło się o nową, bardzo liczną grupę zawodników uczących się w klasach I-II.
Zdjęć: 2  

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Okradali domy w budowie  »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o włamania do domów w budowie. Sprawcy mają na swoim koncie co najmniej 16 takich czynów. Grasowali na terenie gminy Czernica.

Pierzga w I lidze »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
20- letni mieszkaniec Sobótki Norbert Pierzga już 7 stycznia dołączy do pierwszej drużyny Polonii Bytom. Piłkarz przekonał do siebie trenera Jacka Trzeciaka w sparingu, który rozegrał 24 listopada, gdzie miejscowa Polonia mierzyła się z Grunwaldem Rudą Śląską.
Zdjęć: 1  

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Szkoły z powiatu też walczą »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie oto
Ponad 1200 uczniów z województwa dolnośląskiego bierze udział w jubileuszowej edycji konkursu Tesco dla Szkół, w którym 875 zespołów z całej Polski walczy o 10 pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł każda.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Co odkryto w „kapsule czasu” z kuli na wieży? »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Jerzy Grenda
W osobnym małym, drewnianym pudełku włożone też były drobne monety. Najstarsza to tzw. trojak gdański z 1536 roku!
Zdjęć: 11  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Większa przestrzeń do życia »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie JB
Trwają prace remontowo-adaptacyjne w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. Św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

O strategii rozwoju Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie JB
Trwa cykl spotkań konsultacyjnych w sprawie nowego projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020. W siedzibie wrocławskiego starostwa głos w dyskusji nad przyszłą wizją rozwoju naszego regionu zabrali mieszkańcy powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Na półmetku kadencji »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie JB
Wywiad z Michałem Trębaczem, przewodniczącym Rady Powiatu Wrocławskiego
Zdjęć: 1  

Inwestycje w toku »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Maria Okraszewska
Na terenie Gminy Kobierzyce trwają intensywne prace inwestycyjne. Niedawno pisaliśmy o wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym.
Zdjęć: 3  

Wójt w wilczyckim gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
Pani wójt odwiedziła młodzież gimnazjalną ze szkoły w Wilczycach. Nowi uczniowie gimnazjum zostali pasowani na pełnoprawnych członków tej szkoły.
Zdjęć: 3  

Droga dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
Odcinek dawnej drogi krajowa nr 8 - od skrzyżowania z łącznikiem AOW do granicy gminy - w stronę Oleśnicy - przejdzie z mocy ustawy o drogach publicznych na własność gminy Długołęka. Wszystko przez oddanie do użytku drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław-Oleśnica.

Szkolny Marsz Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Beata Domaradzka – Żak/ Eliza Zipser
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego świętowali 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku postanowiono uczcić pamięć walczących o wolność nie tylko podczas uroczystego apelu. W nawiązaniu do Radosnej Parady Niepodległości odbywającej się na wrocławskim rynku, zorganizowano Szkolny Marsz Niepodległości.
Zdjęć: 2  

Święto patrona »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie ug
W ramach obchodów Święta Patrona w roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas O – VI w październiku i listopadzie tego roku na różnych zajęciach zdobywali wiedzę o Bolesławie Krzywoustym. Zwieńczeniem działań była uroczystość organizowana cyklicznie każdego roku – Dzień Patrona, który odbył się 16 listopada.
Zdjęć: 2  

Tygrysy wicemistrzami MLZ »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Kamila Cichowska
W Bielawie rozegrano ostatni 9 rzut Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w stylu klasycznym. Wyjątkowo dobrze wypad Hubert Melka walczący w grupie młodszej reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy TYGRYSY Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 3  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

W gronie najlepszych  »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST Gmina Kobierzyce zajęła trzecie miejsce w kategorii gmin wiejskich. Ogłoszenie wyników rankingu odbyło się 6 listopada w Sali Kolumnowej Gmachu Sejmu RP w Warszawie. Nagrodę dla gminy odebrał osobiście wójt Ryszard Pacholik.
Zdjęć: 1  

Gmina laureatem konkursu "Przyjazna wieś" »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie ug
Etap regionalny konkursu „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych rozstrzygnięty!

Dzień Seniora w Klubie „Złota jesień”  »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie Zarząd Klubu Seniora
Działający od trzech lat Klub Seniora „Złota jesień” w Czernicy zorganizował uroczyste obchody Dnia Seniora .W pięknie udekorowanej świetlicy wiejskiej, którą nawiasem mówiąc opiekuje się właśnie nasz klub, przy stołach zastawionych wyśmienitymi ciastami upieczonymi przez seniorki i innymi pysznościami zasiedli członkowie klubu wraz ze wszystkimi chętnymi niezrzeszonymi seniorami i zaproszonymi honorowymi gośćmi, którym z tej okazji zarząd klubu chciał złożyć wielkie podziękowania za współpracę, wspieranie wszelkiej aktywności i inicjatyw klubu seniora.
Zdjęć: 5  

Święty Marcin w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie (BJ)
Wiele emocji, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców Ratowic wzbudza przemarsz Świętego Marcina na koniu, w otoczeniu lampionów i pochodni niesionych przez uczestników Parady.
Zdjęć: 2  

Z GOKiS-em do filharmonii »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich w ramach współpracy z Filharmonią Wrocławską organizuje dla mieszkańców Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie wieczory w Filharmonii.
Zdjęć: 1  

Przekazanie księgozbioru  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
14 listopada dowódca 31. batalionu radiotechnicznego ppłk Sebastian Kowalczuk wraz z szefem Sekcji Wychowawczej por. Jerzym Banasiakiem dokonali uroczystego przekazania księgozbioru biblioteki Jednostki Wojskowej 2748 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.
Zdjęć: 5  

Dobry wynik zawodniczek z gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie gim
Bardzo dobrze spisały się dziewczęta reprezentujące gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, które odbyły się w Sobótce.

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Zdradził go kołnierz ortopedyczny  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak włamał się do jednego z garaży na terenie gminy Długołęka.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
St. asp. Filip Włosek z Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu spotkał się z uczniami Publicznego Gimnazjum przy ul. Parkowej 2/4 w Borowej Oleśnickiej. Rozmawiał z nimi na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy oraz przestępczości narkotykowej.

Kradł drewno »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
W wyniku wspólnych działań prewencyjnych policji i straży leśnej ztrzymano sprawcę kradzieży drewna z terenu kompleksu leśnego w Siedlcach pod Oławą. W samochodzie 31-letniego mieszkańca Siechnic funkcjonariusze ujawnili około 2.5 metra sześciennego drewna, które wróciło na miejsce składowania.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

Najdroższe lokale na świecie, Wrocław w polskiej czołówce »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie
Ul. Świdnicka we Wrocławiu znalazła się w pierwszej dziesiątce najdroższych ulic handlowych w Polsce. Pierwsze miejsce zajął ponownie warszawski Nowy Świat. Causeway Bay w Hongkongu, gdzie za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić ponad 22 tys. euro rocznie, czyli ponad 90 tys. zł, zyskała miano najdroższej lokalizacji handlowej na świecie. To wyniki najnowszego raportu „Główne ulice handlowe na świecie” przygotowywanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Debata uczniowska „Media kreują czy informują”? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AD
W epoce wszechobecnej obecności mediów i ich niewątpliwego wpływu na postrzeganie rzeczywistości w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbyła się debata uczniowska, dotycząca informacyjnej i kreacyjnej funkcji mediów.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Spotkanie samorządowców powiatu wrocławskiego »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie JB
Już po raz czawarty w tym roku obradowali na wspólnym posiedzeniu samorządowcy z terenu powiatu wrocławskiego. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane przez gminę Mietków na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Zaproszenie na warsztaty »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie DL
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza osoby zatrudnione w organizacjach pozarządowych i administracji z regionu Dolnego Śląska na bezpłatny dwudniowy warsztat z zakresu równościowego zarządzania zespołem i kompetencji liderskich.

Pomogą ofiarom przemocy »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie sp
Od listopada rozpocznie działalność Dyżurny Punkt Konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy w rodzinie prowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

II Bieg Bystrzycki - dwa razy więcej zawodników »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Magda
II Bieg Bystrzycki odbył się 4 listopada. Został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz grupę wolontariuszy, którzy rok temu wpadli na pomysł, że warto czasem pobiegać.

Jubileusz 30-lecia SOSW  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie DL
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Kątach Wrocławskich obchodził 30-lecie swojego funkcjonowania. Okrągła rocznica była doskonałą okazją do spojrzenia na całokształt działalności Ośrodka w minionych latach.

Gala Złotego Serca »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie PCPR
W Kobierzycach miała miejsce ważna uroczystość: Gala „Złotego Serca” i towarzyszące jej obchody 14. rocznicy powstania Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych „SONiCH”.

Uzależnienia nie są ok! »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie DL
Wraz z początkiem listopada w holu głównym Starostwa możemy podziwiać wystawę prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich.

XI Powiatowy Plener Artystyczny  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie JB
Już po raz 11 Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Krzyżowicach otworzył swoje podwoje dla młodych artystów z terenu powiatu wrocławskiego. Z zaproszenia do udziału w jesiennej edycji Pleneru Artystycznego skorzystało blisko 50 uczniów reprezentujących pobliskie szkoły i placówki kulturalne oraz opiekuńczo-wychowawcze.

Nauka przez zabawę »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie JB
Już blisko 300 uczniów uczestniczyło w warsztatach ekologicznych organizowanych na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie. Dotychczas z oferty przygotowanej wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych skorzystały dzieci i młodzież z gimnazjów oraz szkół podstawowych z terenu gmin Długołęka, Kąty Wrocławskie, Czernica, Mietków i Sobótka.

Bezkonkurencyjny wroSIP »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie PR
To już kolejne wyróżnienie dla Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP. Tym razem Moduł ogólny serwisu zdobył zaszczytne, pierwsze miejsce w konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich na „Internetową mapę roku 2012” w kategorii głównej, tj. opracowanie kartograficzne.

Zakaz wędkowania na Żwirowni  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie ZK PZW 7
Od 1 listopada Zarząd Koła PZW nr 7 w Kątach Wrocławskich wprowadza całkowity zakaz wędkowania na akwenie wodnym Żwirowni w Kątach Wrocławskich. Zakaz obowiązuje do 31 grudnia 2012 r.

Czerniccy seniorzy rozwijają skrzydła »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie ug
W ramach Stowarzyszenia na rzecz społeczności lokalnej gminy Czernica „Rozwiń Skrzydła” utworzonego przez pracowników GOPS w Czernicy realizowany jest projekt „Akademia 50+” dofinansowany ze środków gminy Czernica.

Wolontariat zmienia świat  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie ug
W ramach projektu „Wolontariat zmienia świat” w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zostało zorganizowane spotkanie na temat „Zagrożeń współczesnego świata”, które poprowadziła psycholog Anna Kulbińska. Na spotkanie przybyło liczne grono wolontariuszy.

Jubileusz X edycji Programu Stypendialnego »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Anna Wilisowska
Już po raz dziesiąty przyznane zostały stypendia w ramach Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce. Uroczystość oficjalnego wręczania stypendiów miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Wystawka – jesień 2012 »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Kątach Wrocławskich informuje, że w listopadzie na terenie miasta i gminy Kąty Wrocławskie po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja Wystawka – w ramach której zabierane będą odpady, które ze względu na swoje gabaryty nie mieszczą się do pojemników tj. meble, sprzęt RTV (telewizory, radia, itp.), sprzęt AGD (lodówki, zamrażarki, itp.), sprzęt komputerowy (komputery, drukarki, itp.), opony (tylko i wyłącznie do samochodów osobowych do średnicy 125 cm), dywany.

Prace przy brzegu i zarybienie Żwirowni  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie PZW k/7
Na kąteckiej Żwirowni odbyło się dawno zapowiedziane skarpowanie brzegu od strony głębokiej. Kilka dni później zbiornik został zarybiony.

Natura na Rynku »
Tekst opublikowany 2012-11-04, opracowanie um
Na Rynku w Kątach Wrocławskich można obejrzeć wystawę „LIDERZY NATURY”.

Puchar Koła w Spinningu »
Tekst opublikowany 2012-11-04, opracowanie Krzysztof Witaszek
Zapraszamy na ostatnie zawody wędkarskie organizowane przez nasze Koło w tym roku. Dnia 11 listopada (niedziela) na kanale i rzece Bystrzycy w Mietkowie rozegrane zostaną zawody wędkarskie o „Puchar Koła w Spinningu”.

II Bieg Bystrzycki – bez względu na pogodę »
Tekst opublikowany 2012-11-03, opracowanie rr
Już jutro wystartuje II Bieg Bystrzycki. Bieg organizują wspólnie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich oraz grupa niezależnych entuzjastów biegania.

Policjanci w szkole »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Policjanci KP Sobótka zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Rogowie Sobóckim. Uczniowie przygotowali scenkę, która nawiązywała do agresywnych zachowań młodzieży. Policję poprosili o konsultację.

Dealer z Długołęki »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Policjanci pionu kryminalnego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 17 – latka, mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Długołęka. Funkcjonariusze przechwycili marihuanę, amfetaminę oraz środki psychotropowe, z których można było uzyskać ponad 700 porcji handlowych.

Oto najbardziej luksusowy samochód terenowy »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie rc
Całkowicie nowy Range Rover, którego światowa premiera odbyła się na wrześniowych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu trafił już do salonu marki Land Rover w Długołęce.

Chór z Bielan w Austrii »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie GA/AM
Chór Sanctus Andreus z Bielan Wrocławskich pod dyrekcją Grzegorza Grabca, koncertował w miejscowościach Wels i Ansfelden w Austrii.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Sukces Jakuba Gonczara »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie Kamila Cichowska
W Poznaniu rozegrano Międzynarodowy Turniej im. Moczulskiego w stylu Klasycznym. Do sensacyjnych wyników doszło w grupie młodszej, gdzie Jakub Gonczar reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy TYGRYSY Kąty Wrocławskie najpierw rozprawił się z wszystkimi rywalami w eliminacjach, by ostatecznie zwyciężyć w wielkim finale przed czasem kładąc swojego przeciwnika na plecy.

Z dwoma promilami zaatakował… koparki »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie sprzętu budowlanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Długołęka.

Oddaj zużyte baterie »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie r
Od wczoraj w Biurze Obsługi Klienta UMiG w Kątach Wrocławskich stoi pojemnik na zużyte baterie. Pozbywając się ich w ten sposób każdy może włączyć się programu zbiórki baterii REBA.

Weź iPada od gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie r
Gmina Długołęka w tym roku skończy 40 lat. Z tej okazji zorganizowano gminny konkurs fotograficzny „40-lecie gminy Długołęka”.

Obrzucili samochód butelkami »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie pol
Policjanci z Długołęki zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni wspólnie pili alkohol, a następnie rzucali butelkami w jeden z samochodów, bo przejeżdżał ulicą, którą akurat szli.

I Turniej Piłki Nożnej Dzieci  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zaprasza wszystkich do kibicowania podczas turnieju piłki nożnej orlików o puchar dyrektora GOKiS.

Najlepsi w województwie  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie umsob
Nagrodą za zwycięstwo był awans do finału ogólnopolskiego, który został rozegrany w Warszawie 10-13 października…

Bezpłatne badanie »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie ug
22 października na boisku przed Urzędem Gminy Jordanów Śląski będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne w MAMMOBUSACH w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowane przez NFZ

Niespodzianka jesieni - największa ryba od 10 lat! »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie KW/PZW k.7
Tak można nazwać zawody wędkarskie, które się odbyły w niedzielę 14 października na Żwirowni w Kątach Wrocławskich. Dlaczego niespodzianka? Wszystko za sprawą Mariusza Furtaka, dla którego były to drugie zawody wędkarskie w życiu, a jest już Mistrzem Jesieni!

XIX BIEG NIEPODLEGŁOŚCI »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie Klub Biegacza w Kątach Wr
XIX Bieg Niepodległości rozegrano na stadionie GOKiS w Kątach Wr. na bieżni 400 m. W biegu wystartowało 259 osób w tym 46 przedszkolaków.

Budowa roku »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
We wrocławskim Centrum Sztuki Impart zostały ogłoszone wyniki 9. edycji konkursu Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011, zorganizowanego przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Pasowanie na pierwszaka »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Piątek - 12 październik. Z pozoru dzień jak co dzień, jednak w zespołach szkół w Mirkowie i Łozinie od rana dało zauważyć się niezwykłe poruszenie – a wszystko za sprawą pasowania na pierwszoklasistów.

Równać szanse »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Gmina Długołęka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Samorząd Równych Szans 2012, w którym oceniane są najlepsze działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Uwaga! Konkurs! »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie UG
Gmina Długołęka w tym roku skończy 40 lat. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w gminnym konkursie fotograficznym „40-lecie gminy Długołęka”.

O ekologii w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie JB
Ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu wrocławskiego weźmie udział w warsztatach ekologicznych organizowanych w październiku i listopadzie na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie.

Piękno wsi »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie AZ
Od kilku dni w siedzibie starostwa można podziwiać kolejną wystawę. Tym razem hol urzędu zdobią nietuzinkowe obrazy wykonane przez malarkę Ewę Jednoróg, mieszkankę Długołęki.

Złote gody »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie Maria Okraszewska
12 października w Urzędzie Gminy Kobierzyce 2 pary obchodziły imponujące święto – 50 lecie pożycia małżeńskiego.

Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie Monika Łomecka
W kobierzyckim Gimnazjum odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Zesłańców Sybiru. Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Orkiestra Policyjna z Wrocławia uświetniła mszę świętą, podczas której poświęcono sztandar szkoły.

Sukces zawodników SP w Kamieńcu Wrocławskim »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie spkw
W I Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Wrocławia zawodnicy SP w Kamieńcu Wrocławskim zajęli 7 miejsce. Startowały drużyny z 56 szkół i klubów regionu.

65 lat OSP w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie ug
Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząstawie została powołana w 1947 roku, a więc 65 lat temu.

Nielegalna praca w gospodarstwie rolnym »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie sg
Podczas kontroli legalności pracy trzech obywatelek Ukrainy w gminie Długołęka, okazało się, że pracują one nielegalnie – żadna z nich nie posiadała wymaganych dokumentów.

Wizyta studyjna  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie ug
W Czernicy miała miejsce Wizyta Studyjna przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu i gminnych jednostek organizacyjnych z Miasta i Gminy Żmigrodu, Sobótki oraz przedstawicieli Regionalnego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu.

III edycja Fotokonkursu „Poznaj Skarby Dobrej Widawy” »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie ug
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym "Poznaj Skarby Dobrej Widawy" - 2012.

Ułatwienia dla rowerzystów  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie spw
Wokół budynku starostwa powiatowego we Wrocławiu powstaje coraz więcej miejsc postojowych dla rowerów. Oddano już kilkanaście stojaków na rowery, a do końca października zamontowanych zostanie kolejnych pięć.

Szkolenie strażaków OSP  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie sp
W Sobótce przy współudziale Komend Miejskich PSP oraz Policji we Wrocławiu odbyło się szkolenie druhów jednostek OSP z terenu Powiatu Wrocławskiego.

Kurtki, kożuchy, szale - handlowała podróbami »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę handlującą odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów.

Kolejne wyróżnienie dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie rr
W Karpaczu odbyła się gala, podczas której przedstawiciele samorządów odebrali nagrody za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się Długołęka.

S8 z Wrocławia do Oleśnicy za 565 mln »
Tekst opublikowany 2012-10-07, opracowanie rr/gddkia
Kierowcy mogą korzystać z 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Oleśnicy.

Saperzy w salonie, sprawca zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Długołęki, a podejrzanemu o fałszywy alarm bombowy. Sprawca zadzwonił na numer alarmowy Policji, informując o podłożonej w jednym z salonów samochodowych bombie.

Noście odblaski!  »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sobótce zakończyli cykl spotkań z młodzieżą w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły".

Okradli Dom Dziecka  »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Sobótce zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Sobótka. Bracia włamali się do byłego Domu Dziecka.

Gigant pod Wrocławiem »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie rr/ug
2 października w Mirkowie odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki Chassis Brakes International.

Czernicki GOPS dla seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie ug
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy zorganizował konferencję na temat „Działania na rzecz integracji osób starszych i integracji międzypokoleniowej oraz wolontariat w ośrodkach pomocy społecznej”.

Zaproszenie do infokiosku »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Zapraszamy do korzystania z usług Infokiosku. Za pośrednictwem urządzenia mogą Państwo zapoznać się z informacjami z naszej gminy, a także przejrzeć oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Sukces drużyny GOKIS na turnieju ulicznym w Niemczech! »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Festiwal piłki nożnej „meet the street” w Bremie, zorganizowany pod patronatem konsulatu generalnego Stanów Zjednoczonych w Niemczech miał w tym roku międzynarodową obsadę. Do grona zaproszonych drużyn z Niemiec dołączyły dwa zespoły z Polski.

Zrelaksowany Piknik Rodzinny w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie ug
Rodzinny Piknik w Kamieńcu Wrocławskim wystartował w niedzielę 16 września. Pogoda sprzyjała gościom oraz organizatorom, którzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji.

Wrocław Open w Kątach Wrocławskich! »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Judo - Wrocław Open, który odbędzie się w najbliższy weekend (6-7 października) w Kątach Wrocławskich.

Certyfikat dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie gim
25 września w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się IV Dolnośląska Konferencja Edukacji Ekologicznej, podczas której Gimnazjum otrzymało Certyfikat Szkoły Promującej Ekorozwój, za inicjatywy prośrodowiskowe podejmowane w ramach Dolnośląskich Sieci Szkół Promujących Ekorozwój Ziemia dla Wszystkich.

Powrót do natury »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie J.Brodowska
Wiejskie chaty, zwierzęta biegające w zagrodzie, w tle roześmiana młodzież w nieco archaicznych jak na współczesne czasy strojach. Nie, to nie jest kadr z filmu „Chłopi” czy „Sami swoi”. W takich warunkach swoje tygodniowe wakacje we Francji spędzała młodzież ze szkoły podstawowej w Długołęce. I bynajmniej nie była to kara, ale … nagroda w konkursie.

Skuteczna promocja regionu »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie DL
W Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie odbyło się szkolenie dotyczące kreowania produktu turystycznego.

Lider z Mędłowa »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie JB
Marian Garbowski znalazł się w gronie dziesięciu najaktywniejszych liderów pracujących na rzecz społeczności wiejskiej na Dolnym Śląsku, wyłonionych w ramach wojewódzkiego etapu konkursu Kryształowej Koniczyny zorganizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Co słychać na gminnych budowach »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie ug
W gminie Kobierzyce jest realizowanych szereg inwestycji komunalnych. Ruszyła budowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Tyńcu Małym.

Dzięki współpracy sporo można osiągnąć »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie ka
Już wkrótce, w Świetlicy Wiejskiej w Wojnowicach uruchomione zostaną stanowiska internetowe, które mają służyć mieszkańcom, zainteresowanym pogłębianiem swoich umiejętności z obsługi komputera, a także chcących mieć stały kontakt z wirtualnym światem.

Pożegnali lato »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie Kamil Antas/Jerzy Smyk
Na placu zabaw i boisku sportowym w Wojnowicach, odbyło się spotkanie dla prawie stu dzieciaków z grup przedszkolnych na zakończenie lata.

Powiatowe zawody strażackie »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie rr
30 września w Kobierzycach odbyły się Powiatowe Zawody Pożarnicze OSP.

Stała się jasność »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Od paru dni mieszkańcy ulicy Spacerowej w Mokronosie Górnym, ulicy Spokojnej w Gniechowicach, ulicy Krótkiej w Małkowicach oraz mieszkańcy wsi Cesarzowice i Stoszyce mogą cieszyć się nowym oświetleniem drogowym.

Inwestycja w drogi »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie MP
Powiat Wrocławski realizuje obecnie zadanie pod nazwą „Rozwój obszarów wiejskich północnej części gminy Długołęka oraz podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze powiatowej nr 1453D po jej przebudowie w miejscowości Łozina w ramach zadania: Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1453D – etap II; Węzeł Łozina – granica powiatu wrocławskiego”.

Warto ubezpieczać się od wszystkiego »
Tekst opublikowany 2012-09-30, opracowanie MR
Wokoło jest bardzo dużo ogłoszeń ubezpieczeń. Warto ubezpieczać się od wszystkiego, ponieważ życie niesie ze sobą bardzo dużo niespodzianek, nie zawsze dobrych.

Złomiarze grasowali w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież elementów metalowych. Sprawcy z jednego z gospodarstw na terenie gminy Żórawina ukradli metalowe kraty i sita o wartości blisko 5 tysięcy

Innowacyjna matematyczka »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie rr
23 września odbyło się Ogólnopolskie Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół organizowane przez Microsoft w ramach światowego programu Partners in Learning.

Nowy plac zabaw »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
W Szkole Podstawowej w Ratowicach został zrealizowany projekt modernizacji szkolnego placu zabaw w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.

Farbą owiane »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie AZ
Od kilku dni hol główny Starostwa Powiatowego we Wrocławiu zdobią niezwykłe wielobarwne chusty jedwabne. Te nietuzinkowe prace są efektem tegorocznych dwudniowych warsztatów, które zorganizowano już po raz IX w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Nasz patronat - koncertowa jesień w powiecie »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie J.B.
Już 23 września koncertem w Mirkowie rozpocznie się VIII edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Opus Organi, patronem honorowym - Starosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan.

Co planuje skarbówka »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie DL
W lipcu zmieniły się władze I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa we Wrocławiu. Nowym Naczelnikiem został Dariusz Żuraw.

Ruszają roboty kanalizacyjne »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie ug
Podpisana została umowa na „Budowę kanalizacji sanitarnej dla części południowej gminy Kobierzyce-dokończenie inwestycji”.

Postulaty w Urzędzie Gminy »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie ug
Urząd Gminy Długołęka, to nie tylko miejsce pracy urzędników, o czym wszyscy mogli się przekonać podczas wystawy, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury pn. „Postulaty sierpniowe”, przedstawiającej jedno z najważniejszych wydarzeń, a być może i najodważniejszych we współczesnej historii Polski.

"Pokój" w Szczodrem »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie ug
W schronisku im. Brata Alberta w Szczodrem odbyła się uroczysta inauguracja realizacji projektu pn. „ Pokój Małego Księcia”.

Nagrodzone talenty »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie J.B.
Wraz z początkiem roku szkolnego poznaliśmy zwycięzców XIII edycji programu stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego.

Pamiętajcie o Kresach »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie Joanna Brodowska
Kilkaset osób pojawiło się na II Ogólnopolskim Spotkaniu Miłośników Wołynia w Świątnikach k. Sobótki. Wśród nich parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i świata nauki, członkowie stowarzyszeń kresowych, a także zwykli ludzie, których los związał kiedyś z Wołyniem.

Sprzątali lokalny świat »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie gim
Uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich jak każdego roku włączyli się w akcję sprzątania świata.

Kontrabanda rozbita pod Długołęką »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
19 września w godzinach popołudniowych funkcjonariusze weszli na teren prywatnej posesji, położonej w jednej z miejscowości gminy Długołęka…

Bezmyślni wandale atakują… witacze »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie ug
W ostatnim czasie bardzo nasiliło się niszczenie mienia gminnego. Szczególnie można to zauważyć w stosunku do tzw. witaczy gminnych.

XII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo  »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie dojo
Świetne widowisko sportowe mogliśmy obserwować 15 września w Sobótce.

Wójt zaprasza na wystawę »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie rr
Wójt Gminy Czernica organizuje 22 września dla rolników i zainteresowanych mieszkańców wyjazd na XIV Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW 2012 r. w Bednarach koło Poznania.

Policja w długołęckich szkołach »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Długołęce spotkali się z uczniami klasy zerowej oraz pierwszej, uczęszczającymi do szkół w Długołęce, Borowej i Brzeziej Łące.

Podziękowanie za „Tygrysa” w Azerbejdżanie »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie Hieronim Kuryś
Bartłomiej Klimek to aktualny Mistrz Polski kadetów w zapasach. Ostatnio uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Baku, Azerbejdżanie.

Dożynki, odpust parafialny i Dni Tynieckie »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie Stanisław Cały
Tradycyjnie jak co roku we wsi Tyniec Mały dożynki odbywają się razem z odpustem i oznacza to wielkie świętowanie.

Lew na ulicy »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Policjanci KP Kąty Wrocławskie prowadzili działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły 2012". Funkcjonariusze byli wspierani przez Komisarza Lwa, który uczył pierwszoklasistów bezpiecznego poruszania się po drogach i osobiście pomagał dzieciom przejść przez jezdnię.

Sobótka z judo słynie!  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie UKS Dojo
15 września w hali sportowej sobóckiego gimnazjum przy ul. Świdnickiej 20a odbędą się XII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Judo, dzień później II Ślężańskie Mistrzostwa Judo Dzieci Powiatu Wrocławskiego

Sami Swoi w Dobrzykowicach »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie BP
W ostatni weekend sierpnia mieszkańcy Dobrzykowic, twórcy filmu oraz jego fani z całej Polski, świętowali 45-lecie jednej z najlepszych polskich komedii podczas IX Festynu „SAMI SWOI”.

Kolejne sparingi w kąteckiej hali »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Już w najbliższy weekend kolejne mecze towarzyskie na parkiecie Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich

Komunikacja gminna »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Od 1 września są realizowane przewozy na nowych liniach autobusowych na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Finał Ligi Dzieci i Młodzieży w wędkarstwie »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie PZW/k7
W sobotę 1 września na Żwirowni w Kątach Wrocławskich przeprowadzona została III tura i zarazem finał Ligi Dzieci i Młodzieży.

Sztandar dla gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
3 września br. w czasie rozpoczęcia roku szkolenego 2012/2013 odbyła się uroczystość przekazania sztandaru dla Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich. Fundatorem sztandaru była Rada Rodziców gimnazjum.

Łowili puchar burmistrza  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie PZW k/7
W niedzielę 2 września na kanale rzeki Bystrzycy w Mietkowie rozegrane zostały zawody o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie”.

Wyróżnienie dla Gminy Długołęka  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie ug
Projekt p.n. „Spełnić choć jedno marzenie” realizowany na terenie Gminy Długołęka został wyróżniony w ramach IV edycji „Konkursu Samorząd Równych Szans 2012” - na najlepsze projekty na rzecz osób niepełnosprawnych.

Pierwszy dzwonek w Długołęce »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie ug
W Zespole Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu, po raz pierwszy odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego, na którą zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy szkół z terenu gminy Długołęka oraz przedstawiciele Urzędu Gminy.

Kątna – miejscowość ludzi wyjątkowych »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie ug
Ogromna dawka humoru, zabawa taneczna do późnych godzin nocnych, konkursy, nagrody, a nawet sportowe emocje. Kątna 26 sierpnia była gospodarzem gminnych dożynek

Akademia + 50 po ziemii opolskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie GOPS Czernica
Mieszkańcy gminy uczestniczyli w kolejnej wycieczce w ramach projektu „Akademia 50+” dofinansowanego z Gminy Czernica.

Pożegnanie lata »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie ug
W sobotnie popołudnie 1 września Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy w ramach działań środowiskowych projektu systemowego „Aktywni- potrzebni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizował już po raz drugi imprezę plenerową „Pożegnanie lata z GOPS-em”

Twoje miejsce w III sektorze!  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie DL
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza zainteresowane osoby fizyczne oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatów: wrocławski, oławski, oleśnicki, milicki, strzeliński, wołowski, średzki, górowski, trzebnicki oraz miasto Wrocław, na bezpłatne konsultacje.

Konkurs Fotograficzny „Moja Pasja” »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie DL
Stowarzyszenie ARTEO ogłasza trzecią edycję konkursu fotograficznego MOJA PASJA, skierowaną do młodzieży gimnazjalnej, licealnej, członków sekcji fotograficznych oraz osób powyżej 18 roku życia.

Szkolenia dla rodzin zastępczych »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie MK
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu otrzymało dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu „Rodzicielstwo zastępcze – wielkie wyzwanie, ogromna satysfakcja” w ramach Resortowego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej „Szkolenia rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego”.

Wizyta gości z Niemiec w Starostwie »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie DL
Starostwo powiatowe we Wrocławiu po raz kolejny odwiedzili uczestnicy wyjazdów studyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Kształcenia Politycznego (Deutschland-und Europapolitisches Bildungswerk Nordrhein Westfalen).

Dożynki Gminne  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie ug
Data 25 sierpnia 2012 roku w tegorocznym kalendarzu oznaczała doroczne obchody święta plonów - Dożynki Gminne w Jordanowie Śląskim.

Topił zakazy w wódce? »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce zatrzymali pijanego mężczyznę, który będąc w takim stanie jechał motorowerem. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Sobótki.

Święto Tyńca Małego »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie Stanisław Cały
Zbliża się odpust parafialny w Tyńcu Małym, który jak co roku połączony jest z dożynkami. Od roku dochodzą jeszcze Dni Tynieckie.

Fotorelacja z Kąteckich Dożynek »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie Stanisław Cały
Niedziela upłynęła w Kątach Wrocławskich pod znakiem wyśmienitej zabawy.

Wspomnienie polsko-francuskiej familiady w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie Aldona Niżnik
Tegoroczna wizyta francuskich gości, była już trzecią w ciągu sześciu lat współpracy. Rodziny z Mignaloux-Beauvoir przybyły do nas tym razem liczną grupą na czele z burmistrzem Gerardem Sol oraz przewodniczącą d/s współpracy zagranicznej Roselyne Havet. Francuzi zostali niezwykle ciepło przyjęci przez rodziny z Gminy Kąty Wrocławskie.

Profesjonalny narkobiznes pod Sobótką »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, wobec których zastosowany już został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Porządkowali mauzoleum »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie SMZK/SC
Jednym z nielicznych już dzisiaj pruskim akcentem na terenie gminy jest mauzoleum marszałka Blüchera koło Krobielowic. Jego niezbyt fortunne umiejscowienie przy ruchliwej drodze nr 346 zmusza kierowców do maksymalnie ostrożnej jazdy wokół niego. Każdy, kto jedzie tym odcinkiem, musi ten obiekt zauważyć.

Młodzi Rosjanie pracowali na cmentarzu »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie um/S.C.
W piątek 24 sierpnia do Kątów Wrocławskich przyjechała grupa młodych Rosjan.

Mietkowski zalew zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie sp
Woda i piaszczysta plaża, bliskość natury i malowniczy widok na Masyw Ślęży to tylko niektóre z zalet Zalewu Mietkowskiego, który przyciąga coraz liczniejsze rzesze turystów z okolic i spoza regionu.

Wpadł na barierkę »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie SC
Do wypadku doszło 23 sierpnia w Gniechowicach.

XIII Dożynki Parafialne »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie rw
Uroczystą mszą św., którą uświetnił występ chóru CANTANOBISCUM Marka Pisarskiego, rozpoczęły się w parafii Miłosierdzia Bożego w Kamieńcu Wrocławskim i Łanach , pierwsze w gminie Czernica tradycyjne dożynki.

W Łanach na sportowo i w blasku gwiazd »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie rw
Europa miała swoje Euro, świat Igrzyska w Londynie, w Łanach zorganizowano II Samorządowe Dni Sportu.

Unikat trafił do Regionalnej Izby Pamięci  »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie red/SMZK
Powiększają się zbiory Izby Pamięci prowadzonej przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kąckiej. Najnowszym nabytkiem jest unikatowy mechanizm zegarowy, który stowarzyszenie otrzymało w depozyt od UMiG.

Zawody wędkarskie – super impreza!  »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie red/pzw7
W dniach 11/12 sierpnia po raz pierwszy zorganizowano zawody wędkarskie dla „Firm i Instytucji”. Odbyły się na stawie komercyjnym w Krobielowicach.

Smolec bez wody »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie zgk
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z O.O. W KĄTACH WROCŁAWSKICH ZAWIADAMIA MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI SMOLEC

Kąteckie lato w bibliotece »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie gokis
Kolejne lato w bibliotece już za nami, pora podsumowań, na pewno upłynęły w świetnej i wesołej atmosferze.

Laureat z Siedlca »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Mieszkaniec gminy Długołęka – Krzysztof Stachowicz został laureatem X edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2012” organizowanego przez: Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy.

Sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
W dniu 23 sierpnia o godz. 9-tej w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich odbędzie się Sesja Rady Miejskiej.

Sportowa gratka! »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Przebywający na zgrupowaniu w Polsce, zespół piłkarzy ręcznych z niemieckiego Lobberich rozegra na parkiecie Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich mecz sparingowy z ŚKPR Świdnica.

I Międzynarodowy Obóz Piłkarski  »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
W niedzielę 12 sierpnia rozpoczął się I Międzynarodowy Obóz Piłkarski w Kątach Wrocławskich. Do naszego miasta przyjechało, blisko 60 młodych adeptów piłki nożnej z Polski i Niemiec.

Wnuczka okradła babcię  »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie kmp
Policjanci w Kobierzycach zatrzymali 16-letnią dziewczynę, podejrzaną o kradzież złotej biżuterii swojej babci. Starsza pani oszacowała straty na ok. 50 tysięcy złotych.

Olimpiada w Długołęce »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie red
W GOK-u przy ul. Wiejskiej 24 do 31 sierpnia można podziwiać prace malarki Ewy Jednoróg pt. "OLIMPIADA- wdzięk i uroda kobiecego sportu ".

6 kilogramowy karp z Krobielowic!  »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie PZW/k7
Pod koniec lipca na stawie komercyjnym w Krobielowicach rozegrane zostały 24-godzinne drużynowe zawody wędkarskie na rybach karpiowatych.

Boisko na medal »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie red
Polski Klub Infrastruktury Sportowej w Programie Promocji Gmin i Powiatów "budujemy Sportową Polskę" wyróżnił kompleks boisk przy Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich tytułem „boisko na medal 2012”. Wyróżnienie zostało przyznane po złożeniu aplikacji przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Co znaleziono w tajemniczej tubie? »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie smzk/red
Podczas remontu kąteckiego Ratusza w hełmie górującej nad nim wieży miejskiej znaleziono tajemniczą, cynkową tubę. Co zawierała? Jakie dokumenty i przedmioty udało się z niej wydobyć?

Zamknięty przejazd Czernica - Wojnowice »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red
W Czernicy - droga powiatowa nr 1928D, został zamknięty przejazd kolejowy.

Segregacja odpadów w Kątach Wrocławskich  »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red
Gmina Kąty Wrocławskie w ramach pilotażowego programu : „Moja posesja czysta i piękna” rozszerza system segregacji odpadów u źródła o wyznaczone osiedla zabudowy jednorodzinnej w Kątach Wrocławskich.

Co w urzędzie brzydko pachnie? »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie KR
List od czytelnika: Czytam ten Wasz portal, na którym tylko słodzicie naszym gminnym i miejskim wielkim, ale w końcu jest to jedyny powiatowy portalik. Postanowiłem więc podzielić się z Waszymi czytelnikami dość kuriozalną informacją, którą moja żona przyniosła, wraz z oburzeniem, z urzędu. Muszę przyznać, że kiedy to przeczytałem, krew mnie zalała, no i postanowiłem coś z tym zrobić. Ale do rzeczy.

Górale i karatecy »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Siechnicki Klub Karate Kyokushin był organizatorem obozu sportowego w Zakopanem. Obóz odbył się w terminie 30 czerwca - 7 lipca 2012.

Z wiatrem po jeziorze »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie JB
21 lipca w Borzygniewie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność Szkoła Windsurfingu.

Twórcza resocjalizacja »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie JB
25 lipca w Żórawinie odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Ceramicznej powstałej z inicjatywy Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej PROGRESS. W uroczystości uczestniczył m.in. Andrzej Szawan - starosta wrocławski oraz Jan Żukowski - wójt gminy Żórawina.

Sztuka życia »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie J.Brodowska
Kobieta o wielu twarzach. Utalentowana artystka, zaangażowany społecznik, przykładna matka Polka. Przedstawiamy portret Krystyny Iwańskiej, mieszkanki Jezierzyc Wielkich, której niestraszna choroba, ludzka zawiść i polityczne konwenanse …

Cudze chwalicie… »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie J.Brodowska
Gdyby pokusić się o przygotowanie rankingu najpiękniejszych zabytków powiatu wrocławskiego, niewątpliwie w ścisłej czołówce uplasowałby się Kościół Trójcy Św. w Żórawinie.

Umowa podpisana – rusza praca »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Maria Okraszewska
20 lipca w Urzędzie Gminy Kobierzyce została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej zespołu szkolno-przedszkolnego ze świetlicą, który powstanie w miejscowości Wysoka.

Walczyły o medal »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Wojciech Duczek
Rozmowa z Martyną Michalak zawodniczką KPR Kobierzyce.

Podziękowanie »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
W dniu 18 lipca br. wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik odebrał z rąk Beaty Hernik-Janiszewskiej z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” podziękowanie za aktywne włączenie się szkół i przedszkoli z terenu gminy Kobierzyce w akcję zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób nieuleczalnie chorych „Pola nadziei”.

Mecz oldbojów  »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Maria Okraszewska
21 lipca miał miejsce Turniej Pamięci Bernarda Vàclavíka 2012 w Kobeřicach. W ramach współpracy pomiędzy gminą Kobierzyce, a Kobeřicami drużyna piłkarzy oldbojów z terenu gminy Kobierzyce wzięła w nim udział.

Szczęśliwa siódemka »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie Weronika Szwaj
Dziennik "Rzeczpospolita" kolejny raz nagrodził najlepsze miasta i gminy z całego kraju. 16 lipca w Warszawie, w siedzibie gazety odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień dla zwycięzców. W uroczystym spotkaniu uczestniczył również burmistrz Kątów Wrocławskich - Antoni Kopeć, który odebrał dyplom potwierdzający zajęcie 7 miejsca w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Naucz się tworzyć papierowe cuda »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Lokalna Grupa Działania - Lider A4 zaprasza na rozpoczynający się cykl szkoleń – warsztatów z rękodzieła, dotyczący wykonywania ozdób z bibuły oraz technik Decoupage (metoda dekorowania przedmiotów za pomocą naklejania papierowych serwetek lub specjalnego papieru).

Długołęka z rekordowym budżetem »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
27 czerwca Iwona Agnieszka Łebek, wójt Gminy Długołęka, otrzymała pozytywną ocenę radnych za pracę w 2011 roku. Radni zatwierdzili także sprawozdanie finansowe za miniony rok.

Długołęka inwestuje »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
Trwa budowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w Borowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 9 mln złotych. Zakończenie budowy planowane jest na początek grudnia 2013 r. Z oczyszczalni skorzystają również mieszkańcy pięciu innych miejscowości leżących w gminie Długołęka: Byków, Bielawa, Raków, Oleśniczka, Kątna. W tych miejscowościach wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do nieruchomości.

Goście z Niemiec »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie .
W dniach 10-14 lipca 2012 r. Gmina Długołęka po raz kolejny gościła u siebie delegację z partnerskiej gminy Velen. Celem wizyty było przede wszystkim omówienie współpracy w zakresie komunikacji między mieszkańcami.

Z drogowskazem w przyszłość »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Rozmawiała Joanna Brodowska
Podczas ostatniej sesji Radni Powiatu Wrocławskiego uchwalili Strategię Rozwoju Powiatu Wrocławskiego na lata 2012-2020. O tym, jak wyglądały prace nad strategią, kto brał w nich udział i dlaczego dokument ma wielu autorów rozmawiamy z Andrzejem Szawanem, starostą wrocławskim.

Wyrównywanie różnic »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wrocławiu informuje, że istnieje możliwość pozyskania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w 2012 r.

Urząd bliżej mieszkańców »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
Starostwo powiatowe we Wrocławiu uruchomiło przy ul. Karkonoskiej 45 (na terenie firmy CMP Holding, I piętro, pok. 111) nowy punkt rejestracji pojazdów. 4 lipca uroczystego otwarcia placówki dokonali członkowie Zarządu Powiatu Wrocławskiego na czele ze starostą Andrzejem Szawanem.

Samorządowe tematy »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
6 lipca w Ślęzy odbyło się trzecie już w tym roku posiedzenie samorządowców z terenu powiatu wrocławskiego. Organizatorem spotkania była gmina Kobierzyce oraz powiat wrocławski. W roli gospodarza i prowadzącego spotkanie wystąpił wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik.

Powiat dziękuje rodzinom »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie J.Brodowska
Kilkaset osób bawiło się na pikniku rodzinnym zorganizowanym 24 czerwca w „Sielskiej zagrodzie” w Kiełczowie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Arkalandia »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Rozpoczynamy nowy cykl pt. „Miejsca, które warto odwiedzić w gminie Kobierzyce”

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Agnieszka Jankowska- Jakus
Rada Gminy Kobierzyce podczas uroczystej sesji 28 czerwca 2012 r. udzieliła wójtowi gminy Kobierzyce absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2011 i zatwierdziła sprawozdanie finansowe gminy za rok 2011.

Tylko w dozwolonych miejscach »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Wydział Dróg i Transportu
W ostatnim okresie w szczególności na terenie miasta Kąty Wrocławskie nasiliło się naganne (w szczególności ze względów estetyki i bezpieczeństwa) zachowanie oblepiania różnymi ogłoszeniami oraz reklamami, słupów oświetlenia drogowego, ścian budynków, wiat przystankowych i drzew.

Smolec - tu mieszkam »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Towarzystwo Przyjaciół Smolca ogłasza konkurs fotograficzny „Smolec. Tu mieszkam”. Celem konkursu jest pokazanie, że nasza miejscowość jest piękna i ma wiele ciekawych miejsc oraz że odbywają się tu interesujące wydarzenia.

Przyłącz się do sieci »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Wydział Gospodarki Komunalnej
W związku z wybudowaniem gminnej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Małkowice, Smolec i Sośnica, burmistrz zgodnie z obowiązującym prawem przypomina o obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.

Czernica dla turystów »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Red.
Teren gminy doskonale nadaje się do turystyki rowerowej, konnej i pieszej. Zwarte kompleksy leśne tworzą swoisty mikroklimat (Chrząstawa Wielka, Chrząstawa Mała, Nadolice Wielkie).

Park Pokoju »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Red.
Na terenie gminy Czernica, we wsi Nadolice Wielkie, znajduje się jedyny w Polsce i jeden z czterech w Europie Parków Pokoju.

Podejdź do płota »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
W Dobrzykowicach powstawały kultowe komedie Sylwestra Chęcińskiego. Wieś żyje nimi do dziś, chociaż minęło już dobrych30 lat.

Jaśkowy krasnal »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Marek Perzyński
W miejscu, gdzie wisiały rzeźnickie haki, artyści handlują teraz sztuką. Kawał mięsa na wrocławskich Jatkach też się jednak znajdzie, ale jego amatorzy muszą się obejść smakiem. Pilnuje go rzeźnik z marsową miną, a jak na kimś mina nie robi wrażenia, to przekona go topór rzeźnika. I nic to, że ten rzeźnik to krasnal.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Świetlica jak marzenie »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie (B.J.)
Uroczystą sesją Rady Gminy Czernica zainaugurowano funkcjonowanie świetlicy wiejskiej w Ratowicach po remoncie. Zaproszeni na sesję goście dokonali otwarcia sali, a ksiądz proboszcz Janusz Dołhun poświęcił świetlicę.

Aktywna kobieta-szczęśliwa mama »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie UG
15 czerwca odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Aktywna kobieta- szczęśliwa mama”. Tematem przewodnim konferencji było przedstawienie i podsumowanie realizacji projektu który obejmował swoim oddziaływaniem 8 kobiet- mieszkanek gminy Siechnice, dla których zorganizowano wsparcie w postaci szkoleń, warsztatów i konsultacji.

Z ekologią za pan brat »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
14 czerwca w siedzibie starostwa odbył się II finałowy etap konkursu „Przyroda wokół nas” zorganizowany wspólnie przez Powiat Wrocławski i Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Samorząd z pasją »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie D. Lejkowska
13 czerwca powiat wrocławski otrzymał kolejne już wyróżnienie - tytuł „Samorząd wspierający szkoły z pasją”, w ramach programu realizowanego z inicjatywy flagowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podziękowania dla burmistrza  »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Arleta Szmigielska Dyrektor PCPR we Wrocławiu
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, sprawując w imieniu Starosty Powiatu Wrocławskiego – Andrzeja Szawana, nadzór nad placówkami opiekuńczo-wychowawczymi na terenie Powiatu Wrocławskiego, pragnie przekazać serdeczne podziękowania panu Antoniemu Kopeć – burmistrzowi Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, za pozytywne rozpatrzenie wniosku naszej podopiecznej od wielu lat przebywającej w placówce opiekuńczo-wychowawczej, pochodzącej z terenu Pana Gminy, o przydział lokalu mieszkalnego.

Jedwabne impresje »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
Plener Artystyczny w Krzyżowicach ma już swoją wieloletnią tradycję. Niezmiennie od lat w tym pełnym uroku i magii miejscu gromadzą się młodzi adepci sztuki, aby pod okiem uznanych artystów rozwijać swoje talenty i odkrywać nowe rewiry swoich artystycznych umiejętności.

Folklor po francusku »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie J.Brodowska
Radosna muzyka, skoczne tańce i żar lejący się z nieba. W takiej gorącej atmosferze odbywała się już po raz 36 w Sobótce impreza „Pod Ślężą śpiewanie”, zorganizowana przez Ślężański Ośrodek Kultury i Sportu.

Wsparcie dla szkół podstawowych »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie .
Gmina Kobierzyce wraz ze szkołami podstawowymi w Pustkowie Żurawskim, Pustkowie Wilczkowskim, Tyńcu Małym, Kobierzycach i Bielanach Wrocławskich zrealizowała w roku szkolnym 2011/2012 projekt pn. „Program Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kobierzyce” współfinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pustkowo na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Magdalena Sondej i Henryk Łoposzko
16 czerwca jak co roku od wielu lat został zorganizowany festyn plenerowy „Pustkowo na ludowo”. Tym razem miał on szczególną rangę, ponieważ miejscowość Pustków Żurawski obchodzi 660 lecie powstania Osady cukrowniczej Pustków Żurawski.

8:2 dla gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
22 czerwca na stadionie sportowym w Kobierzycach został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy gminą Kobierzyce a firmą LG Display. Było to trzecie takie spotkanie i można powiedzieć, że te zmagania sportowe stały się już tradycją.

Nowa Ikea »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
21 czerwca 2012 odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego sklepu Ikea w Bielanach Wrocławskich. Stanie on między marketem Obi a Castoramą. Oprócz nowego sklepu Ikea, w tym miejscu powstanie centrum handlowe.

Letnia Akademia Przyrody »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza uczniów klas 4-6 oraz gimnazjalistów na 4 dniowy wyjazd do Myśliborza.

Wewnętrzny turniej »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
W sobotę 23 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie sezonu sekcji sportowych GOKiS. Tenisiści stołowi pod okiem trenera Pawła Parszewskiego rozegrali wewnętrzny turniej w hali sportowej przy ul. Zwycięstwa 27.

Spotkanie z książką  »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie GOKiS
Spotkanie w bibliotece nie musi być nudne. Przekonały się o tym dzieci przedszkolne, 6- latki z Sadkowa /40 osób/, które wraz z wychowawcami odwiedziły naszą bibliotekę 21 czerwca, gdzie zajęcia odbyły się w formie zabawy z książką.

Kolorowy zawód »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie GOKiS
22 czerwca zaprosiliśmy do naszej biblioteki Dorotę Smak, kwiaciarkę z Kątów Wrocławskich. Było to kolejne spotkanie dla maluchów, gdzie dzieci dowiedziały się o tym bardzo ciekawym i „kolorowym” zawodzie.

Będzie nowy żłobek »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
29 czerwca o godzinie 12 na placu szkolnym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Długołęce odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowopowstający publiczny żłobek.

Zaśpiewała nam Królowa »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
24 czerwca w parku gminnym w Szczodrem odbyły się XI Dni Gminy Długołęka. Pogoda okazała się dla nas łaskawa i przez cały dzień świeciło Słońce, a zespół Temperatura zagrał naprawdę świetny koncert.

Kierunek Francja »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Joanna Brodowska
Jeszcze nie ucichły echa po ostatniej wizycie delegacji Powiatu Wrocławskiego w Powiecie Borken, a już mówi się głośno o efektach wizyty partnerskiej w Departamencie Górnego Renu, która odbyła się w pierwszym tygodniu czerwca. Tym razem program pobytu delegacji we Francji koncentrował się wokół dwóch obszarów tematycznych: turystyki i gospodarki odpadami.

Wypoczynek, sport i zabawa »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
W 2011 roku zakończyła się realizacja projektu pn.: „Budowa Ośrodka Sportów w Borzygniewie (I etap)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), działanie 6.2 Turystyka aktywna.

Aktywizacja osób starszych »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W ramach jego obchodów Senat wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Osób Starszych organizuje konkurs „Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej”.

Innowacyjny spółdzielca »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza spółdzielnie socjalne z terenu m.in. województwa dolnośląskiego do uczestnictwa w konkursie dotacyjnym pn. „Innowacyjny Spółdzielca” – III edycja 2012. Konkurs finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków własnych RCWIP.

Kluczowa gmina »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie RW, Fot. UMiG Kąty Wrocławskie
31 maja 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie odbyło się już po raz szesnasty uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawanego min. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom, wybitnym jednostkom kultury i sztuki.

Gimnazjaliści z Wrocławia zwiedzali Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W czwartek 24 maja 2012 roku mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie Gminy Kobierzyce uczniów z Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu.

Goście z Salzgitter »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Barbara Płatos
Wymiana uczniowska z Kranich - Gymnasium w Salzgitter oraz Gminnym Zespołem Szkół im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich trwa od 2006 roku.

Otwarcie świetlicy w Damianowicach  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Anna Wilisowska
1 maja przy pięknej pogodzie, z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Damianowicach, szóstej nowo wybudowanej w gminie Kobierzyce.

Sportowe zmagania »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Maria Okraszewska
8 czerwca miał miejsce nie tylko mecz otwarcia Euro 2012, ale również sportowe spotkanie pomiędzy gminą Kobierzyce, a partnerską miejscowością Kobeřice.

XIX Sesja Rady Gminy Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Agnieszka Jankowska- Jakus
25 maja odbyła się sesja Rady Gminy Kobierzyce, której pierwsza część poświęcona była ochronie środowiska na terenie gminy Kobierzyce.

Zacięta rywalizacja w Siedlcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Marian Pyzałka Specjalista ds. sportu
9 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu, spotkali się miłośnicy siatkówki na XVIII Turnieju Mieszkańców Gminy Długołęka. Patronat nad turniejem sprawuje wójt gminy Długołęka, który ufundował puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Uczyli o zabawie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
25 maja 2012 r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Kamieńcu Wrocławskim odbyła się konferencja metodyczna dla dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu wrocławskiego nt. „Wychowawcze, zdrowotne i społeczne wartości zespołowych zabaw i gier ruchowych” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz wójta gminy Czernica.

Jedna z sześciu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
Gminną Bibliotekę Publiczną jako jedną z sześciu wybranych bibliotek publicznych na Dolnym Śląsku odwiedził w dniu 9 maja gość ze Stanów Zjednoczonych Darren Hoerner.

Certyfikat dla GOPSu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UG
Od piątku 25 maja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy a tym samym gmina Czernica mogą szczycić się, że ośrodek dołączył do grona nielicznych organizacji publicznych w Polsce, które otrzymały Certyfikat Jakości nadany przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Powolny rozkład pałacu »
Tekst opublikowany 2012-06-14, opracowanie Jacek Bomersbach
W internecie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży osiemnastowiecznego pałacu w Gniechowicach za cenę dwóch milionów złotych. Jego dawny właściciel miał same problemy z zabytkiem. Skarży się, że ministerstwo kultury odmówiło mu zwrotu pieniędzy za przeprowadzony remont.

Piknik z bitwą i wyborami miss »
Tekst opublikowany 2012-06-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Liceum w Sobótce mocno angażuje się w popularyzację historii. Rok temu przygotowali widowisko plenerowe „Zanurzeni w Starej Baśni”. W tym roku przy szkole odbyła się bitwa z czasów napoleońskich.

Polbus likwiduje połączenia »
Tekst opublikowany 2012-06-13, opracowanie bom
Z powodu oszczędności spółka Polbus zlikwidowała dwie linie autobusowe na terenie gmin Sobótka i Kąty Wrocławskie. Magistrat w Sobótce wycofał się z partycypowania w kosztach utrzymania połączeń.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Świeczka w Czernicy »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
W Czernicy odbyła się uroczystość zapalenia symbolicznej latarni zasilanej gazem symbolizująca proces gazyfikacji terenu Gminy Czernica.

Świat wielkiej mody od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Joanna Brodowska
Maciej Zień, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Paulina Sykut – to tylko niektóre ze znanych osób, które miała okazję osobiście poznać Marlena Stawarz, mieszkanka Pustkowa Wilczkowskiego, która ostatnie kilka miesięcy spędziła w atelier Macieja Zienia. W kwietniu Marlena przyjęła zaproszenie na spotkanie ze starostą Andrzejem Szawanem, opowiadając mu o kulisach swojej współpracy z projektantem i zdradzając przy okazji kilka szczegółów związanych z wielkim światem mody.

Optymistyczne Przedszkole »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
Przedszkole w Siechnicach od 3 lat realizuje ogólnopolski program Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot „Optymistyczne Przedszkole”. Głównym celem programu jest wychowanie przyszłych optymistów: ludzi zaradnych, radzących sobie z kłopotami, wierzących we własne siły, uprzejmych, empatycznych, dbających o swoje prawa, broniących własnych przekonań, słuchających głosu innych.

Klikaj dla sportu »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Zarząd Klubu EKS Kolektyw Radwanice
Jako jedyni w naszej gminie wystartowaliśmy w uruchomionym programie "Szkółki Piłkarskie NIVEA". Dzięki niemu pierwszych 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy.

Wschodnia Obwodnica Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Rozmawiał - Janusz Kołodziej
Sprawa budowy drogi wojewódzkiej Bielany- Łany- Długołęka, zwanej także Wschodnią Obwodnicą Wrocławia wzbudziła w ostatnim czasie duże emocje. Odbyły się konsultacje społeczne dotyczące nowych wariantów przebiegu tej drogi. W trakcie wymiany poglądów okazało się, że powstał konflikt interesów wśród mieszkańców wsi Wysoka i Ślęza.

Festiwal 4 Żywiołów »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
20 maja 2012 ulica Ludowa w Kobierzycach wypełniła się kolorowymi jarmarkami. W tym dniu bowiem odbyła się II edycja „Festiwalu 4 Żywiołów”.

Przebudowa drogi »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie Maria Okraszewska
Rozpoczęły się prace remontowe na odcinku drogi łączącej Ślęzę z Wysoką. Jest to inwestycja realizowana przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Droga ta ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców gminy Kobierzyce.

Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie red.
Uroczyste otwarcie Regionalnej Izby Pamięci poprowadził wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej Mieczysław Reps.

Celus otwarty »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
25 maja na terenie gminy Jordanów Śląski odbyło się oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego DM CELUS Sp. zo.o. Firma zorientowana jest na pozyskiwanie surowca i produkcję biomasy do spalania wykorzystywanej najczęściej w sektorze energetycznym.

Niezapominajki i Odkrywcy »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
Szkoła Podstawowa w Szczodrem zyskała nazwę Polskiej Niezapominajki. Nazwa nawiązuje do święta przyrody obchodzonego 15 maja.

Dni Gminy Długołęka »
Tekst opublikowany 2012-06-04, opracowanie UG
11 edycja Dni Gminy Długołęka odbędą się 24 czerwca br. w parku gminnym w Szczodrem.

Przedsiębiorcy przy kramach »
Tekst opublikowany 2012-06-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 30 firm wzięło udział w pikniku gospodarczym w Rogowie Sobóckim. Właściciele promowali swoje wyroby spożywcze, kamieniarskie i usługi. Przyjezdnych do współpracy zachęcało również stowarzyszenie prowadzące niepubliczną szkołę w Rękowie.

Mieszkańcy będą się promować »
Tekst opublikowany 2012-06-01, opracowanie bom
W niedzielę 3 czerwca mieszkańcy Rogowa Sobóckiego wyjdą na ulicę. Jednak nie po to, aby protestować, ale reklamować swoje wyroby i usługi.

Sportowe emocje »
Tekst opublikowany 2012-06-01, opracowanie Aleksandra Zając
18 maja 2012 r. odbyła się druga edycja biegu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „POLSKA BIEGA”. Uczestnicy biegu mieli przed sobą do pokonania kilometrową trasę, przebiegającą przez malowniczą, zalesioną okolicę nieopodal Domu Turysty „Pod Wieżycą”.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Wspomnienia z rajdu »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie D. Lejkowska
15 maja w starostwie powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie dolnośląskich załóg startujących w XV Historycznym Rajdzie Monte Carlo 2012.

Otwarcie świetlicy w Damianowicach  »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Anna Wilisowska
1 maja 2012 roku przy pięknej pogodzie, z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości, odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Damianowicach, szóstej nowo wybudowanej w gminie Kobierzyce.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Scenki z epoki napoleońskiej  »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie bom
Piknik Napoleoński organizuje Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce. W programie m.in. musztra z bronią palną w wykonaniu licealistów oraz wybory najpiękniejszej damy.

Ratusz w Siechnicach otwarty »
Tekst opublikowany 2012-05-25, opracowanie red.
Dziś historycznym dzień dla gminy Siechnice. W samo południe nastąpiło otwarcie nowego budynku administracji samorządowej – ratusza w Siechnicach. Jest to przypieczętowanie zmian administracyjnych, które nastąpiły 1 stycznia 2010 roku. Wtedy właśnie Rada Ministrów zdecydowała o zmianie siedziby władz gminy. Ze wsi Święta Katarzyna, została ona przeniesiona do miasta Siechnice.

Browarnik musi być chemikiem i urzędnikiem »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie Jacek Bomersbach
W tym roku w Chrząstawie Małej ruszył mały prywatny browar „Widawa”. Powstają w nim trzy gatunki piwa niepasteryzowanego. Kadzie i aparaturę wykonano ze stali nierdzewnej i najwyższej jakości miedzi.

„Baby”, czyli seks i emocje »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Premiera spektaklu „Baby” odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Do przedstawienia wykorzystano muzykę Renaty Przemyk. Spektakl obejrzało ok. 130 osób.

Łzy na starym cmentarzu  »
Tekst opublikowany 2012-05-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Na ewangelickim cmentarzu w Rogowie Sobóckim uroczyście odsłonięto tablicę poświęconą pamięci zmarłym mieszkańcom. Przez wiele lat na terenie nekropolii było wysypisko śmieci. Dwa lata temu z inicjatywy ówczesnych władz i mieszkańców teren posprzątano.

Zainspirowani Renatą Przemyk »
Tekst opublikowany 2012-05-08, opracowanie bom
„Baby” to najnowszy spektakl taneczny stowarzyszenia Arteo inspirowany muzyką i tekstami Renaty Przemyk. Pokaz premierowy odbędzie się w niedzielę 13 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wrocławskich.

Najmłodsi łowili ryby »
Tekst opublikowany 2012-05-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Dzieci, młodzież i mieszkańcy wzięli udział w zawodach wędkarskich na żwirowni w Kątach Wrocławskich. Turniej uczy nie tylko wiedzy o łowieniu ryb, ale również o środowisku i ekologii.

Pomnik Milicjanta trafi do muzeum »
Tekst opublikowany 2012-05-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Pomnik Milicjanta w Sobótce zostanie przeniesiony do Muzeum Ślężańskiego. Powód? Głaz pamiątkowy jest systematycznie niszczony przez wandali. Zgodzili się na to wojewódzka komenda policji i konserwator zabytków.

Marzenia się spełniają »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
W Żernikach Wrocławskich odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej. Sala została wybudowana jako kolejna część tworzonego od kilku lat zespołu szkolno-przedszkolnego.

Współpraca na rzecz środowiska »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Dorota Lejkowska
Dnia 8 marca br. władze Powiatu Wrocławskiego podpisały porozumienie o współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, reprezentowanym przez Dyrektora Zespołu, Piotra Śniguckiego.

Dla aktywizacji zawodowej »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu zaprasza na Targi Pracy, które odbędą się dnia 27 kwietnia 2012 r. w godzinach 9.00-14.30. Udział w Targach jest bezpłatny.

Moje okno na świat »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Joanna Brodowska
Podwrocławskie miejscowości z trudem przypominają dziś dawne wsie, odcięte od świata, żyjące w zwolnionym tempie, z kilkoma domami na krzyż. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat krajobraz niektórych miejscowości zmienił się nie do poznania. To efekt postępującej transformacji społeczno-gospodarczej, ale również zasługa lokalnych włodarzy, którzy swoją determinacją i codzienną pracą przyczynili się do rozwoju cywilizacyjnego swoich miejscowości. Taka jest m.in. historia wsi Mędłów i jej sołtysa Mariana Garbowskiego.

Księgowość i kadry w ngo »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Wrocławiu zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych nie prowadzących działalności gospodarczej na bezpłatne dwudniowe szkolenie z zakresu księgowości i kadr w organizacjach pozarządowych.

Forum i Targi NGO  »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
26 maja na terenie Hali Stulecia i otaczających ją terenów odbędzie się Dolnośląskie Forum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej 2012. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Artystyczny tandem »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie D. Lejkowska
Od 13 kwietnia w holu głównym starostwa można podziwiać wystawę wyjątkowych prac – obrazów „malowanych igłą” oraz niezwykłego, drewnianego świecznika. Są to prace państwa Drygałów, małżeństwa zamieszkałego w Kiełczowie.

Bądź eko i trendy »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Stos przeczytanych gazet zajmuje Ci miejsce? Nie wiesz co zrobić ze zużytymi bateriami lub zepsutym telefonem komórkowym? Przyjdź 21 kwietnia do Parku Handlowego Auchan Bielany. Weź udział w zbiórce elektrośmieci i makulatury pod hasłem „Eko i trendy”. Każdy, kto przyniesie surowce wtórne, otrzyma kwiatka w doniczce.

Udane eliminacje Polek »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Wojciech Duczek
Bardzo udanie dla reprezentantek Polski zakończyły się kwietniowe eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet do lat 20-stu w piłce ręcznej.

Świetlica w Budziszowie »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Maria Okraszewska
3 marca br miało miejsce uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowego budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Budziszów położonej w Gminie Kobierzyce.

''Arkalandia'' zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Opr. Monika Szczęśniak, Maria Okraszewska
Od 11 kwietnia bieżącego roku można korzystać z terenu rekreacyjnego „Arkalandia” położonego w Bielanach Wrocławskich. Jest to miejsce, w którym można odpocząć, pójść na spacer, a także uprawiać sport. Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie na przyjemne spędzenie czasu.

Mieszkańcy grożą blokadą »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gniechowicach żądają budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły. W ciągu ostatnich lat doszło tam do wielu groźnych wypadków.

Kłopoty ''nadopiekuńczej'' mieszkanki »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Dawna aktorka teatru Jerzego Grzegorzewskiego mieszka w Jurczycach. Kobieta zerwała z zawodem i obecnie zajmuje się zwierzętami. Niedawno, ktoś podpalił pole graniczące z jej posesją. Tylko cudem płomienie nie przeszły na jej dom.

Kolejny sukces Ośmiałowskiego »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Weronika Szwaj
Startując w kategorii 66 kg zajął 1 miejsce z wynikiem 602.5 kg. Zdobywając złoty medal zagwarantował sobie udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się 07-12 maja w Doniecku na Ukrainie.

Sprawny uczeń »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie red.
W roku szkolnym 2011/2012 po raz pierwszy przyznane zostaną stypendia marszałka województwa w ramach Dolnośląskiego Programu Pomocy Uczniom Niepełnosprawnym „Sprawny uczeń”.

Impreza na placu zabaw »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie bom
W maju odbędzie się uroczyste otwarcie placu zabaw połączone z 5-leciem powstania „Wesołego Przedszkola”. Placówkę od kilku lat prowadzi stowarzyszenie Wszystko dla Gminy.

Będzie kanalizacja »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie bom
26 marca Włodzimierz Chlebosz, marszałek województwa dolnośląskiego podpisał umowę z Henrykiem Kuriatą, wójtem Jordanowa Śląskiego na dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Dankowicach.

Nowe Studium »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Trwają prace nad opracowaniem nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Długołęka.

Stawiamy na zdrowie »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
W budżecie Gminy Długołęka na rok 2012 zostały zabezpieczone środki w wysokości 75 000 zł na realizację „Programu Profilaktyki Zdrowotnej w kierunku eliminacji zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla Gminy Długołęka”.

Mamy certyfikat »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie UG
Urząd Gminy Długołęka uzyskał właśnie certyfikat na zgodność z normą ISO 9001:2008. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomyślnie odbytego audytu certyfikującego – mówią urzędnicy.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Cichy spór sołtysa z proboszczem »
Tekst opublikowany 2012-04-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Grzegorz Kołcz z Gniechowic ma 19 lat i jest najmłodszym sołtysem w Polsce. Wylicza sprawy pilne do załatwienia: budowa placu zabaw, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły oraz budowa altany do zabaw dla młodzieży i dorosłych.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Samorząd od podszewki »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Joanna Brodowska
Jak zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym? Szukając odpowiedzi na to pytanie, władze Powiatu Wrocławskiego postanowiły przeprowadzić własny, autorski projekt lekcji obywatelskich, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu.

Będzie się działo w powiecie »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Joanna Brodowska
Kilkanaście organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na realizację projektów w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze kultury i sztuki oraz kultury fizycznej ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego. W ostatnim tygodniu marca przedstawiciele trzeciego sektora odebrali z rąk władz Powiatu oficjalne nominacje poręczające przekazanie środków finansowych na ten cel. O tym, jakie projekty zostały objęte dofinansowaniem rozmawiamy ze starostą Andrzejem Szawanem.

Dwa medale Polaków »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Aleksandra Szumska
Ośrodek Matchpoint w Ślęzie gościł w dniach 22- 25 marca światową czołówkę badmintona. Około 250 zawodników rywalizowało tu w 36. Yonex Polish Open. Stawka zawodów była bardzo wysoka, bo można było zdobyć kolejne punkty, które potrzebne są do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

200 lat! »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Maria Okraszewska
W dniu 7 marca odbyła się wyjątkowa uroczystość. Mieszkanka Domasławia Anna Gądek obchodziła swoje 100 urodziny.

Młodzież Zapobiega Pożarom »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Zarząd Miejsko – Gminny ZOSP RP w Kątach Wro
W wyniku przeprowadzonych eliminacji gminnych I miejsce zajął Jakub Kożuchowski ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, II i III miejsce zajęli odpowiednio Paulina Misiuna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kątach Wrocławskich oraz Wiktor Otrębus ze Szkoły Podstawowej w Gniechowicach.

Menadżer naszego regionu »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UMiG
Burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie został wyróżniony w rankingu Samorządowy Menadżer Regionu 2011. Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez „Puls Biznesu” i agencję badawczą TNS Pentor. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono plebiscyt wśród gmin mający na celu uhonorowanie liderów wśród jednostek samorządu terytorialnego.

Napad na monopolowy  »
Tekst opublikowany 2012-04-04, opracowanie bom
Policjanci zatrzymali 32-latka, który kilka dni temu napadł na sklep nocny przy ulicy Wrocławskiej w Sobótce. Wcześniej mężczyzna był zatrzymywany za kradzieże, włamania i podobny napad w innym województwie.

Nie tylko o edukacji »
Tekst opublikowany 2012-04-02, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
30 marca 2012 r. odbyła się XVII sesja Rady Gminy Kobierzyce, która była poświęcona „Oświacie na terenie Gminy Kobierzyce”. Podczas tematycznej części sesji swoje wystąpienia mieli m.in. przedstawiciele oświaty z terenu Powiatu Wrocławskiego oraz Gminy Kobierzyce.

Kolejny obiekt sportowy »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie AS
W piątek, 30 marca w Żernikach Wrocławskich odbędzie się oficjalne otwarcie hali sportowej. Początek o godz. 12.

Dużo się dzieje »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie KP
Gmina Długołęka rozbudowuje dwie oczyszczalnie ścieków oraz kanalizację sanitarną na swoim terenie. W tym samym czasie rozpoczęliśmy budowę pierwszego gminnego żłobka oraz nowego przedszkola w Długołęce.

Młodzież zapobiega pożarom »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie Henryk Maciej Bosiacki
14 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się konkurs wiedzy pożarniczej. Jego organizatorem byli strażacy z gminnych jednostek ochotniczych straży pożarnych, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Gminy.

To już trzeci Orlik »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie UG
Gmina Długołęka jako jedna z niewielu gmin w województwie będzie mogła już wkrótce poszczycić się trzecim obiektem sportowym w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Kompleks powstanie w Łozinie.

Forum pedagogów w starostwie »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie D. Lejkowska
7 marca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie z pedagogami szkolnymi w ramach Forum Pedagogów. Spotkanie zorganizowała Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Kątów Wrocławskich.

Komandosi w półmaratonie  »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Coraz więcej osób biegnie w półmaratonie ślężańskim, który od pięciu lat organizowany jest w Sobótce. Zwycięzcą tegorocznego biegu jest Laszlo Toth, zawodnik z Węgier. Po nim na metę dobiegli Kenijczycy. Na 7 miejscu był Artur Olejarz z jednostki wojskowej w Zielonej Górze.

Postacie z książek i wyobraźni  »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie bom
Ilustracje do książek "Królowa śniegu", "Dzieci z Bullerbyn" oraz kilkadziesiąt innych prac Justyny Karoliny Gałązki można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Autorka nie chce zdradzić, jaką technikę stosuje.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Płać podatki tam gdzie mieszkasz »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie AS
Do końca kwietnia mamy czas na złożenie zeznania podatkowego. Aż 37 proc. pieniędzy, które oddamy fiskusowi, trafi do kasy gminy jako udział samorządu we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Mógłby to być nawet milion złotych więcej, gdyby wszyscy faktycznie mieszkający na terenie gminy Siechnice zgłosili to w Urzędzie Skarbowym.

O małym i średnim biznesie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Maria Okraszewska
Coroczną tradycją stało się Spotkanie Przedsiębiorców i Inwestorów z terenu Gminy Kobierzyce. W tym roku odbyło się 16 marca w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza. Poświęcone było rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości w gminie Kobierzyce.

Walka o nowe życie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Joanna Brodowska
Jak ciężko wyjść z uzależnień wiedzą tylko Ci, którzy doświadczyli niszczycielskiej siły nałogu. Niektórzy poddają się bez walki egzystując do końca życia na „garnuszku” ośrodków pomocy społecznej. Inni – tak jak członkowie Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Progress” z Żórawiny - biorą sprawy w swoje ręce i przy wsparciu życzliwych ludzi na nowo budują swój świat, w którym najbardziej pożądaną wartością jest... normalność.

Rumak z głową w chmurach »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie UG
20 marca Urząd Gminy Długołęka zmienił się w miejsce wystawowe. Tym razem, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu miłośników koni, gościmy w Długołęce wystawę fotografii zatytułowaną „Rumak z głową w chmurach. Koń – moje życie”.

Pozbądź się ''wielkich'' śmieci »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Opr. AS
Na terenie gminy Czernica trwa zbiórka śmieci i odpadów wielkogabarytowych. Natomiast elektrośmieci będzie można się pozbyć w połowie kwietnia.

Powiew wiosny »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie Aleksandra Zając
Wraz z początkiem marca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu można podziwiać prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich.

Święto na wesoło »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie GOKiS
9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich świętowano Dzień Kobiet. Swoją imprezę, która odbyła się 8 marca, miały także panie ze Skałki.

Izba zapełnia się eksponatami »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Opr. AS
Trwa urządzanie Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich, która od niedawna znajduje się w nowej siedzibie.

Obrazy igłą malowane »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie Joanna Brodowska
Jest taki dom w Kiełczowie, w którym już na wejściu czuć ciepły, artystyczny klimat. Każdy wolny zakamarek zdobią kolorowe obrazy malowane... igłą. To dom państwa Barbary i Jerzego Drygałów, małżeństwa, które tworzy zgrany duet zarówno w życiu rodzinnym, jak i artystycznym. W rozmowie z nami artyści zdradzili nam kilka sekretów związanych z ich pasją.

O budżecie i szkołach »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie D. Lejkowska
Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu Wrocławskiego w 2012 roku. Radni rozpoczęli nowy rok od uchwał w sprawie budżetu, gospodarki nieruchomościami stanowiącymi własność powiatu oraz zmian organizacyjnych w powiatowych szkołach.

Pod dyktando Tygrysów »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Opr. AS
W ostatnią sobotę lutego w Starej Kamienicy odbył się Międzynarodowy Turniej Ligi Zapaśniczej IZERY CUP 2012. Tradycyjnie z bardzo dobrej strony pokazali się zapaśnicy Tygrysów Kąty Wrocławskie.

Po prawo jazdy z numerkiem »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie J. Brodowska
Wraz z początkiem roku w wydziale komunikacji wrocławskiego starostwa został uruchomiony elektroniczny system kolejkowy. Oficjalnego otwarcia systemu dokonali 1 marca członkowie zarządu powiatu wrocławskiego na czele ze starostą Andrzejem Szawanem.

Z wizytą u sąsiadów »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Artur Antman
Delegacja z gminy Kobierzyce gościła z wizytą w partnerskiej gminie Raesfeld w Niemczech. Tematów do rozmów nie brakowało, dotyczyły one m.in. integracji europejskiej, rolnictwa czy oświaty.

Gimnazjaliści o ACTA »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Opr. AS
ACTA - temat, który tygodniami nie schodził z czołówek gazet. Wywołał wielkie emocje, a w konsekwencji protesty i demonstracje. Z trudną materią zmierzyli się również gimnazjaliści z Kątów Wrocławskich.

PIT szybko i bez problemu »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Joanna Brodowska
Czas na złożenie zeznań podatkowych za 2011 r. mija 30 kwietnia. Przypominamy, że od 2008 r. można to również uczynić za pośrednictwem Internetu, przy pomocy tzw. e-Deklaracji. A już w sobotę, 10 marca w godzinach 9 – 13 odbędą się dni otwarte w Pierwszym Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu przy ul. Klimasa 34.

Bohater z Pełczyc »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
2 marca odbyła się XVI sesja Rady Gminy Kobierzyce, która była poświęcona „Bezpieczeństwu mieszkańców w systemie administracji publicznej”. Podczas sesji uhonorowano Stanisława Bronowickiego, mieszkańca Pełczyc, który uratował życie drugiego człowieka.

Zła passa przełamana »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie J.Brodowska
Podczas „IX Jordanowskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców” drużyna Powiatu Wrocławskiego zajęła III miejsce. To najlepsze miejsce powiatu w dotychczasowej historii turnieju.

Kradli złom i elektronikę »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie bom
Młodzi ludzie z Sobótki Górki kradli i niszczyli, co się dało. Nie gardzili złomem i sprzętem elektronicznym. W hurtowni budowlanej ukradli kamerę przemysłową i podziurawili kilkadziesiąt worków z wapnem. Kilka dni temu złodziei zatrzymała policja.

Gminny Dzień Kobiet w Długołęce »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie red.
10 marca w Długołęce odbędzie się Gminny Dzień Kobiet - tradycyjna impreza z okazji święta pań.

Warsztaty wracają »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie Opr. AS
W 2012 roku Towarzystwo Przyjaciół Smolca będzie kontynuować cykl warsztatów rękodzieła w ramach „II Smoleckiego Darcia Pierza”.

Skazani na gmo? »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie Joanna Brodowska
Sporo kontrowersji wzbudza ostatnio temat modyfikacji genetycznej w rolnictwie. Radni powiatu z Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska postanowili zmierzyć się z tym problemem, zapraszając na swoje ostatnie posiedzenie dr Wojciecha Pusza z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Budżet z ambicjami »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie AS
Czternaście głosów za, jeden przeciw - radni uchwalili budżet gminy Siechnice na 2012 rok. Budżet ambitny, którego realizacja w dużej mierze będzie jednak zależeć od zrealizowanych dochodów, zwłaszcza ze sprzedaży nieruchomości.

W Ślęzie powalczą o igrzyska »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie MO
W dniach 22-25 marca w Ślęzie odbędzie się 36 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie, uczestnicy którego będą rywalizować o przepustki na IO w Londynie.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Zmarł razem z psem »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie bom
Toksykologiczne wyniki sekcji zwłok będą kluczowe w wyjaśnieniu przyczyn zgonu mężczyzny, którego znaleziono w garażu w Jordanowie Ślaskim. 51-latek prawdopodobnie zatruł się spalinami. Kilka godzin po pogrzebie zmarła jego matka. Sprawę prowadzi policja w Sobótce.

Konsultacje prawne »
Tekst opublikowany 2012-02-27, opracowanie D. Lejkowska
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza organizacje pozarządowe z terenu m.in. powiatu wrocławskiego na bezpłatne spotkanie z prawnikiem, które odbędzie się 28 lutego br.

Winda dla niepełnosprawnych dzieci »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie Joanna Brodowska
Po wielu latach żmudnych starań Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kątach Wrocławskich doczekał się windy dla niepełnosprawnych dzieci.

Skok cywilizacyjny  »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie AS, ML
Gmina Siechnice otrzymała prawie 5 mln zł dofinansowania na budowę kanalizacji sanitarnej w Żernikach Wrocławskich, która w sumie będzie kosztowała 7,8 mln zł. - To duży sukces dla naszej gminy – nie kryje zadowolenia burmistrz Milan Ušák. - To będzie skok cywilizacyjny dla naszej miejscowości – dodaje Andrzej Zajączkowski, przewodniczący Rady Osiedla.

Honorowy obywatel »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie UMiG
Jakub Słoński, kilkumiesięczny mieszkaniec Małkowic, jest 20-tysięcznym obywatelem gminy Kąty Wrocławskie. Z tej okazji 17 lutego wraz z rodziną gościł u burmistrza Antoniego Kopcia.

Kolejne świetlice otwarte »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie Maria Okraszewska
18 stycznia br. w gminie Kobierzyce zostały oficjalnie otwarte trzy nowe świetlice. Był to istny maraton - o godz. 17 Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce przecinał wstęgę w miejscowości Małuszów, o godz. 18 w Owsiance, a o 19 w Magnicach.

W szoku można nawet zabić »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażacy naliczyli, że w okolicach Jordanowa Śląskiego rocznie zdarza się blisko 30 wypadków, w których ginie około siedem osób. Większość kierowców zginęła przed trzydziestką. Dlaczego dochodzi tam do tylu tragicznych wypadków?

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

''Podejrzane'' konkursy »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie GM
Podczas korzystania z poczty elektronicznej otrzymałem wiadomość o możliwości wygranej, jeśli wezmę udział w konkursie i podam swój numer telefonu. Na podany numer otrzymałem sms-a, na którego miałem odpowiedzieć, aby dostać nagrodę. Po odpowiedzi okazało się, że będę otrzymywał tygodniowo 4 sms-y a za każdy mam zapłacić prawie 3 zł. Proszę o zamknięcie serwisu internetowego, który mnie oszukał i ukaranie jego właścicieli.

Profilaktyka na sesji »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Opr. AS
Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii były jednymi z głównych punktów sesji Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich.

Na sport i kulturę  »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie DB
W 2012 roku gmina Czernica wyda 230 tys. zł na działania publiczne w zakresie sportu i rekreacji, kultury, sztuki i tradycji. Niedawno rozstrzygnięty został konkurs ogłoszony przez wójta gminy Czernica.

Bezpłatna mammografia w powiecie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie D. Lejkowska
Od 1 do 13 marca na terenie powiatu wrocławskiego pojawi się mammobus, dzięki któremu wszystkie panie będą miały możliwość wykonania badań mammograficznych w swoich miejscowościach. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

Wysokie laury dla wroSIP-u »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie J. Brodowska
Komisja składająca się z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz ekspertów zewnętrznych wyłoniła zwycięzców konkursu na „Dobre praktyki zarządzania strategicznego rozwojem w Polsce”.

Skarby z policyjnych depozytów »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Cenne monety znalezione w Przezdrowicach w gminie Sobótka i wykopane przez rolnika z Jordanowa Śląskiego naczynia sprzed 6 tys. lat można oglądać na wystawie skarbów w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.

Cenne rękodzieło »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie J. Brodowska
Do końca lutego w siedzibie starostwa można podziwiać wystawę prac podopiecznych Ośrodka Uzależnień MONAR w Milejowicach.

Tragiczny karambol  »
Tekst opublikowany 2012-02-12, opracowanie AS
Dwie osoby nie żyją, trzynaście zostało rannych, a nie niemal 20 godzin zablokowana była autostrada A4. To tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę między Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Ślisko i niebezpiecznie »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie AS
Padający od rana śnieg mocno utrudnia życie kierowcom. Śliskie drogi doprowadziły we Wrocławiu i okolicach do kilka wypadków.

Nowa jakość bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Opr. AS
Od 28 stycznia ochotnicy z Gniechowic mają na wyposażeniu nowy wóz bojowy - ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego.

Nowe miejsce spotkań »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie MO
28 stycznia 2012r. została uroczyście otwarta świetlica w Szczepankowicach.

Laboratorium pod Mokronosem »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Opr. as
W Mokronosie, w obrębie węzła Zachód przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, powstaje nowoczesne Laboratorium Drogowe GDDKiA. Będzie to jedna z kilku podobnych placówek drogowych w Polsce, która będzie dbała o jakość budowanych dróg.

Aktorskie jasełka w Krzyżowicach »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie J. Brodowska
Na wiele pozytywnych wrażeń, emocji i doznań artystycznych mogli liczyć uczestnicy tegorocznej, siódmej już edycji Powiatowego Przeglądu Jasełek, który odbył się w pierwszy dzień lutego w siedzibie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, który jest pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Groził, że przestrzeli jej kolano »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie bom
32-latek z Rogowa Sobóckiego groził atrapą broni swojej koleżance. Podczas wizyty u niej straszył, że zabije jej psa, przestrzeli kolano, a na koniec zastrzeli jej chłopaka. Przerażona 43-latka wezwała policję.

W Ślęzie powalczą o igrzyska  »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie MM
Już w marcu na ternie gminy Kobierzyce gościć będzie około 300 zawodników badmintona z całego świata walczących o cenne punkty kwalifikujące do Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Piłka uliczna i integracja »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie AS
Na niespełna trzy tygodnie przed EURO 2012 przedsmak imprezy będą mogli poczuć mieszkańcy Kątów Wrocławskich. W naszym mieście odbędzie się jeden z turniejów TriM, czyli młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce ulicznej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Kompleksowa wiedza dla organizacji  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie D. Lejkowska
Z myślą o budowaniu partnerstwa publiczno-społecznego, z inicjatywy władz powiatu wrocławskiego, w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu zostało zorganizowane seminarium informacyjne dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu wrocławskiego.

Roztańczona scena w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Opr. AS
Ponad 450 młodych tancerzy w wieku od lat 4 do 25 wzięło udział w tegorocznych XII Zimowych Spotkaniach Tanecznych, które odbyły się 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Karnawałowa tradycja »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red.
Jak co roku, tradycyjnie w okresie karnawału, z inicjatywy wójt Iwony Agnieszki Łebek, w gminie Długołęka organizowane są bale seniora. W styczniu br. w miejscowościach Siedlec, Długołęka i Mirków bawiło się już ponad 300 seniorów.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Co z tym balem? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie AS
W sobotę, 28 stycznia w klubie Relaks miał odbyć się bal karnawałowy. Wiadomo, że w tym terminie się nie odbędzie. Może 10 lutego, a może później...

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Ferie na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Maria Okraszewska
W tym roku dzieci i młodzież z terenu gminy Kobierzyce rozpoczęły ferie zimowe już 16 stycznia. Było wiele atrakcyjnych propozycji na spędzenie wolnego czasu.

''Pożegnanie kolęd'' w Smolcu »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie AS
W najbliższą niedzielę, 29 stycznia podczas mszy świętej o godz. 18.00 w kościele w Smolcu odbędzie się koncert pt. „Pożegnanie kolęd” w wykonaniu chóru Kantorzy Kajdasza z Wrocławia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Uważaj na oszustów »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie bom
Każdy pracownik ZUS-u, gazowni i służb publicznych posiada przy sobie identyfikator, który musi pokazać na żądanie lokatora. Na terenie gminy Jordanów Śląski pojawili się oszuści, którzy podają się za pracowników różnych instytucji.

O biznesie, odpadach i ortofotomapie »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
W styczniu w gminie Jordanów Śląski, odbyło cykliczne spotkanie starosty, burmistrzów oraz wójtów gmin powiatu wrocławskiego. Zainicjował je starosta powiatu wrocławskiego. Dotychczas odbyły się one w gminie Czernica i Długołęka.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Ślężański pejzaż uspokajający »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Władysław Dzielnicki przez wiele lat pracował w tartaku, ale jego pasją zawsze była sztuka.Od lat maluje naturę i krajobrazy. Wystawę jego prac można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Nowy radiowóz dla kątcekich policjantów »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Opr. AS
Komisariat Policji w Kątach Wrocławskich wzbogacił się o nowy pojazd. To oznakowany samochód osobowy hyundai i30.

Jak skutecznie promować samorząd »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie J.Brodowska
Z inicjatywy starosty Andrzeja Szawana w siedzibie starostwie zostało zorganizowane szkolenie dotyczące zasad skutecznego kreowania wizerunku samorządu. Uczestniczyli w nim pracownicy na co dzień zajmujący się promocją i obsługą klienta w urzędach gmin i starostwa.

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Przeprowadzka izby pamięci »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie AS
Do końca stycznia powinna potrwać przeprowadzka oraz urządzanie Regionalnej Izby Pamięci w nowej siedzibie. - Mamy znacznie więcej powierzchni, niż dotychczas, dlatego apelujemy do mieszkańców o wsparcie – mówi Jerzy Grenda, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej.

Noworoczny koncert kolęd »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie Agnieszka Jankowska - Jakus
Delegacja z gminy Kobierzyce gościła 8 stycznia w czeskiej miejscowości Kobeřice. Na czele kilkuosobowej delegacji radnych gminy Kobierzyce stanęli Ryszard Pacholik, wójt gminy oraz Czesław Czerwiec, przewodniczący Rady Gminy.

Jasełka w Krzyżowicach »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie J. Brodowska
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się 22 grudnia na dziedzińcu Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach, aby wspólnie uczestniczyć w Jasełkach, aktorskiej interpretacji wydarzeń związanych z Narodzeniem Pańskim w wykonaniu uczniów i pracowników tutejszej placówki.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Rok ważnych inwestycji »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Maria Okraszewska
O najważniejszych inwestycjach w mijającym roku oraz o planach na najbliższych 12 miesięcy rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.

Budżet powiatu przyjęty »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Joanna Brodowska
Ostatnią w 2011 r. sesję Rady Powiatu Wrocławskiego zdominowały sprawy związane z budżetem powiatu. Radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej powiatu wrocławskiego oraz uchwałę dotyczącą budżetu powiatu wrocławskiego na rok 2012.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Świetlica będzie jak nowa »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Opr. AS, chrzastawa.eu
Choć przebudowa i zagospodarowanie starej części świetlicy w Chrząstawie wciąż trwa, to lokalne stowarzyszenie postarało się o kolejne środki unijne - tym razem na chodnik i parking.

Święto 20 par małżeńskich »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Opr. AS
2011 był w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kątach Wrocławskich rokiem jubileuszy. Pod koniec roku USC wystąpił dla 20 par z wnioskiem o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie, czyli dla tych, które mają co najmniej 50-letni staż małżeński.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Drezyna zmiażdżyła fiata »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie DB
Samochód osobowy, kierowany przez 41-letnią kobietę, wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Iwinach pod jadącą po torach drezynę. Kobieta zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Tragedia na budowie domu »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie AS, DB
Młody mężczyzna zginął na budowie domu w Wilczkowie w gminie Żórawina. Przygniotła go ośmiometrowa ściana budynku.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Citko menadżerem Pierzgi »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie opr. as
Kiedyś wielki piłkarz, który strzelił przepiękną bramkę Anglikom na Wembley czy w Lidze Mistrzów z 40 metrów pokonał bramkarza Atletico Madryt. Dziś jest menadżerem najlepszych polskich piłkarzy, a od kilku dni odpowiada za karierę 20-letniego Norberta Pierzgi z Sobótki.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Razem o sporcie »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie J. Brodowska
W grudniu w Szklarskiej Porębie odbyła się konferencja zorganizowana przez Dolnośląską Federację Sportu pt. ,,Społeczny wymiar sportu” . W imieniu starosty powiatu wrocławskiego w spotkaniu uczestniczył kierownik Referatu Sportu w starostwie Wojciech Nowak.

Rewaloryzacji Kobierzyc ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Gmina Kobierzyce realizuje projekt rewaloryzacji miejscowości Kobierzyce. Celem projektu jest uporządkowanie przestrzenne miejscowości, nadające jej jednolitą tożsamość wizualną. Kolejną inwestycją realizowaną w ramach rewaloryzacji Kobierzyc jest przebudowa ulic Sportowej i Spółdzielczej.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Dofinansowanie turystyki »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. as
Ruszają bezpłatne szkolenia dla właścicieli i pracowników obiektów turystycznych na Dolnym Śląsku.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl