Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Ważne dla przedsiębiorców  »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie Aleksandra Zając
Polska Agencja Przedsiębiorczości opublikowała harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie projektów w 2012 roku.

Gloria Artis dla Marii Banach »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie AS
Maria Banach, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siechnicach, została w ostatnim czasie uhonorowana dwoma zaszczytnymi tytułami.

Świąteczna Alzacja »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie J.Brodowska
Udział delegacji powiatu wrocławskiego w Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Ensisheim we Francji ma już swoją długoletnią tradycję. W tym roku już po raz ósmy na stoisku powiatu Alzatczycy mogli zaopatrzyć się w polskie produkty świąteczne: liczne ozdoby choinkowe, świąteczne dekoracje oraz smakowite specjały kulinarne.

Prezent pod choinkę dla strażaków »
Tekst opublikowany 2011-12-29, opracowanie MO
Na zakończenie 2011 strażacy roku z gminy Kobierzyce otrzymali wspaniały prezent. 16 grudnia jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycach został uroczyście przekazany samochód pożarniczy Mercedes Atego 1529 AF.

Abolicja dla cudzoziemców »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie opr. bom
Od 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Obcokrajowcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do wojewody.

Najcieplejsza zima od 30 lat »
Tekst opublikowany 2011-12-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Rok temu w okresie świąt temperatura spadała do minus 7-10 stopni. W tym roku mamy jedną z najcieplejszych zim od 30 lat. W Sylwestra może być nawet 10 stopni ciepła.

Nie odpalaj po alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Policja i lekarze ostrzegają, że niewłaściwie posługiwanie się fajerwerkami może powodować poparzenia twarzy, urwanie dłoni i palców. Osoby nietrzeźwe mają opóźnioną reakcję psychomotoryczną i nie powinny odpalać petard.
Zdjęć: 3  

Opublikowano listę leków »
Tekst opublikowany 2011-12-27, opracowanie bom
Ministerstwo zdrowia opublikowało listę leków refundowanych, które mają obowiązywać od 1 stycznia. Medykamenty stosowane np. w terapiach nowotworowych nadal mają być bezpłatne.

Incydent jak z horroru »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Operator wrocławskiej telewizji przypadkowo zarejestrował, jak na skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Armii Krajowej ciało wypadło z ruszającego na światłach karawanu. Wrocławska prokuratura ma zbadać, czy nie doszło do zbezczeszczenia zwłok.

Kolejna tragedia na drodze  »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie AS
- Ile jeszcze osób musi zginąć, żeby ktoś zajął się tym problemem? - pytają mieszkańcy Radwanic. To pokłosie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 7 grudnia na drodze krajowej nr 94. Władze gminy w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze interweniują u jej zarządcy – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Żywa lekcja historii »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie Opr. AS
14 grudnia w sali widowiskowej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich odbyła się konferencja upamiętniająca 30. rocznicę stanu wojennego. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy od świadków tamtych wydarzeń, ale sama również doskonale odrobiła „lekcję historii”.

Nowe władze powiatowej OSP »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie D. Lejkowska
3 grudnia 2011 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbył się III Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Nasze smaki w stolicy »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie MO
Na terenie gminy Kobierzyce coraz prężniej działają Koła Gospodyń Wiejskich. Dowodem na to jest silne przedstawicielstwo gminy na wystawie stołów wigilijnych, która odbyła się 11 grudnia w Warszawie w Hotelu Gromada – Dom Chłopa.

Jak zadbać o pozytywny wizerunek »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red.
Pozytywny wizerunek administracji publicznej był motywem przewodnim forum, które 2 grudnia odbyło się w Starej Giełdzie we Wrocławiu w ramach projektu „Wdrażanie usprawnień zarządczych w partnerstwie dolnośląskich JST".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-22, opracowanie red
Bilety do kina i na koncerty, książki, programy komputerowe i gry oraz dvd z ćwiczeniami - to wysztsko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Poślij Umysł na Akademię »
Tekst opublikowany 2011-12-21, opracowanie red
W dzisiejszym świecie, gdzie informacja jest na wagę złota, szczególne zastosowanie znajduje prawda, że nie wystarczy mieć umysł, trzeba jeszcze wiedzieć, jak sprawnie go używać. Liczy się zdolność szybkiego przyswajania nowych informacji, umiejętność szybkiego postrzegania i odnajdywania się w nowych warunkach.

Szmaragdową oświetlą lampy »
Tekst opublikowany 2011-12-19, opracowanie bom
Trwa montaż latarni ulicznych przy ulicy Nefrytowej w Jordanowie Śląskim. Łącznie stanie ich 13 sztuk. Prace mają zakończyć się jeszcze przed świętami.

Twarze mieszkańców Sobótki »
Tekst opublikowany 2011-12-18, opracowanie bom
Kilkadziesiąt fotografii mieszkańców Sobótki można oglądać w Muzeum Ślężańskim. Autorem prac jest Karol Budrewicz. Inspiracją do wystawy były fotografie Józefa Śliza, który dokumentował powojenne życie regionu.

Finał prac nad strategią »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie D. Lejkowska
Prace nad strategią rozwoju powiatu wrocławskiego mają się ku końcowi. 28 listopada br. w starostwie powiatowym po raz ostatni spotkali się przedstawiciele różnych środowisk, tworzących Zespół Partycypacyjny, aby wspólnie nanieść ostatnie poprawki w dokumencie. Spotkanie zakończyło cykl pięciu warsztatów strategicznych poświęconych strategii.

Wsparcie dla szkół podstawowych »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie JP, AD
Gmina Kobierzyce wraz ze szkołami podstawowymi w Pustkowie Żurawskim, Pustkowie Wilczkowskim Tyńcu Małym, Kobierzycach i Bielanach Wrocławskich realizuje w roku szkolnym 2011/2012 projekt pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Kobierzyce”.

Zadaj pytanie burmistrzowi »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie opr. AS
Od jakiegoś czasu mieszkańcy gminy Siechnice mogą zadawać pytanie burmistrzowi Milanowi Ušákowi za pomocą oficjalnej strony internetowej gminy.

Boisko oblegane przez młodzież »
Tekst opublikowany 2011-12-16, opracowanie Opr. AS
Mimo że za oknem coraz zimniej, to wciąż nie brakuje chętnych uczniów gimnazjum w Jaszkotlu oraz okolicznej młodzieży, żeby korzystać z nowego obiektu sportowego, który od września funkcjonuje przy szkole.

Nowe projekty Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa, wydawca największej sieci gazet bezpłatnych na Dolnym Śląsku (12 tytułów prasowych i 22 serwisy internetowe) wprowadza na rynek nowe projekty medialne.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-15, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, dvd z ćwiczeniami i kupony do restauracji - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz sms.

Festiwal bez tandety »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Po raz 5 zorganizowano Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. Dwudniową imprezę odwiedziło ponad 2 tys. osób. W trakcie odbył się koncert Chóru Otwartych Serc i konkurs na najładniejszą choinkę. Oceniano też stoły wigilijne.

Spłacamy, a dług rośnie »
Tekst opublikowany 2011-12-14, opracowanie Łukasz Pałka, money.pl
Raty kredytów we frankach są już wyższe od kredytów w złotych. Ich posiadacze mogą spodziewać się, że będą również musieli zapłacić wyższe ubezpieczenia.

Jubileuszowy certyfikat »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie AS
2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom X edycji konkursu "Gmina Fair Play". Wśród nagrodzony nie mogło zabraknąć burmistrza Milana Ušáka, który odebrał certyfikat przyznany gminie Siechnice.

Młodzi artyści na scenie »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Joanna Brodowska
W pierwszy piątek grudnia Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce po raz kolejny pełnił rolę gospodarza Międzyszkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych pod hasłem „Wokół sceny”.

Bombowy warsztat na koniec »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Opr. AS
19 listopada odbył się ostatni warsztat rękodzieła organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Smolca pod nazwą „Smoleckie darcie pierza”. Tym razem 25 uczestników - miejsca rozeszły się już drugiego dnia zbierania zgłoszeń! - dzielnie zmagało się z zasadami tworzenia bombek choinkowych metodą wstążkową na wzór karczocha.

Aktywna integracja  »
Tekst opublikowany 2011-12-13, opracowanie Aleksandra Zając
22 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca III edycję projektu systemowego „Postaw na aktywność” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

Villas zmarła na zator płucny »
Tekst opublikowany 2011-12-10, opracowanie bom
Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że przyczyną śmierci Violetty Villas mógł być zator tłuszczowy płuc, który powstał w wyniku złamania kości szyjki udowej.
Zdjęć: 2  

Ludzie masowo wykupują leki »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Obawiając się podwyżek ludzie masowo wykupują leki na astmę, paski cukrzycowe, leki na demencję i wiele innych medykamentów refundowanych.

Najlepiej zarządzany powiat »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Joanna Brodowska
2 grudnia starosta powiatu wrocławskiego Andrzej Szawan odebrał statuetkę dla Najlepiej Zarządzanego Powiatu 2011 w V jubileuszowej edycji konkursu samorządowego Innowator.

Bezpieczniej i jaśniej »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Opr. AS
W ostatnich miesiącach na terenie gminy Czernica zostało zakończonych sporo inwestycji drogowych i związanych z oświetleniem dróg.

Mistrzowskie Tygrysy »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Opr. AS
Zawodnicy GOKiS Tygrysy Kąty Wr./Śląsk Wrocław zostali drużynowymi mistrzami Polski w zapasach w stylu klasycznym. W finale dwukrotnie pokonali Unię Racibórz.

Hala w Kobierzycach pełna »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie Łukasz Wronkowski, Maria Okraszewska
Wielkie święto sportowe w Kobierzycach już za nami. Mistrzostwa Europy Kadetów w Karate Shin-Kyokushin, które odbyły się w kobierzyckiej hali sportowo – widowiskowej w piątek 2 grudnia, były zdecydowanie imprezą sportową najwyższej rangi z dotychczasowych organizowanych w Kobierzycach.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-08, opracowanie red
Bilety do kina, teatru i na koncerty, książki czy dvd z ćwiczeniami - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Ciało Villas zbadają toksykolodzy »
Tekst opublikowany 2011-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy chce przesłuchać świadków, opiekunów i syna Violetty Villas. W czwartek we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej zostanie przeprowadzona sekcja artystki.

Szkielet do badań DNA »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione w lasku między Pasikurowicami, a Siedlcami zostaną poddane badaniom DNA. Po nich okaże się, zbadają, czy są to zwłoki zaginionej 20-letniej mieszkanki Sieradza.

Wzmożone kontrole fajerwerków  »
Tekst opublikowany 2011-12-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Importerzy fajerwerków skarżą się na wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. PIH sprawdza pozwolenia i certyfikaty produktów.

Violetta Villas nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie bom
Słynna śpiewaczka zmarła w poniedziałek wieczorem w swoim domu w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata. Sprawę bada świdnicka prokuratura.

Unia bije po jajach »
Tekst opublikowany 2011-12-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Hodowcy drobiu nie zdążyli jeszcze spłacać kredytów za zakup klatek do kurników, a już muszą kupować nowe. W myśl unijnych przepisów, które zaczną obowiązywać od stycznia, klatki mają być większe i posiadać grzędę w środku.

Dachowanie volkswagena  »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie bom
Pogotowie zabrało kierowcę, który w okolicach Świątnik dachował swoim autem. Pojazd po kilkakrotnym przekoziołkowaniu zatrzymał się na dachu.

Straż będzie mieć nowe wozy »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie Krzysztof Halla
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu dofinansowania Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczych.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-12-01, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl