Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 49 informacji. Wszystkie poniżej.

Dla lepszej promocji powiatu »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Joanna Brodowska
W listopadzie został uruchomiony oficjalny portal informacyjno-promocyjny dla biznesu. Pod adresem www.biznes-powiatwroclawski.pl przedsiębiorcy mogą zapoznać się z ofertami inwestycyjnymi powiatu, pozyskać cenne informacje o aktualnych grantach i konkursach wspierających rozwój firm, a także dowiedzieć się gdzie uzyskać dodatkową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej działalności.

Bezpłatne doradztwo »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie opr. as
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Lider A4” informuje, że do końca 2011 roku w biurze Stowarzyszenia w Kobierzycach, w ramach współpracy przy projekcie „Mobilny inkubator organizacji pozarządowych”, można korzystać z bezpłatnego doradztwa.

Bezpłatny odbiór ''żółtych'' worków »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie opr. as
Raz na miesiąc w gminie czernica odbierane są darmowo „żółte” worki oznakowane logotypem WPO ALBA. Oferta skierowana jest do mieszkańców, którzy mają podpisaną umowę z firmą.

Dłużej bezpłatna A4 »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Bramki na autostradzie A4 w kierunku Opola miały powstać do Wigilii. Wykonawcy Egis i Starbag nie zdążą. Z opóźnienia skorzystają kierowcy, gdyż pojadą za darmo.

Medycy sądowi zbadają kości »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione na polu między Pasikurowicami, a Siedlcami zbadają specjaliści z medycyny sądowej. Z kości pobrano wycinki do badań DNA.

Dwa razy uniknął śmierci »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie Paweł Fąfara
Pan Stanisław z Kamieńca Wrocławskiego ma pecha. Już dwukrotnie, w środku nocy samochody przebijały ścianę jego domu wpadając do pokoju. Ma też wielkie szczęście, bo dwukrotnie przeżył, choć strach był śmiertelny.

Ludzkie szczątki w lesie »
Tekst opublikowany 2011-11-28, opracowanie red.
Ludzkie szczątki znaleziono w lesie pod Pasikurowicami w gminie Długołęka.

Roztopy już niestraszne »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie AS
Na tę inwestycję mieszkańcy Kotowic czekali od lat. W ramach tzw. schetynówek powiat wrocławski wyremontował drogę z Groblic do Kotowic, a gmina Siechnice dofinansowała budowę chodnika w Kotowicach.

Rodzinne Centrum Zabaw już działa »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Na inwestycyjnej mapie gminy Kobierzyce przybyło kolejne miejsce do spędzenia wolnego czasu. 27 października wójt Ryszard Pacholik oficjalnie otworzył Rodzinne Centrum Zabaw Loopy’s Word w Bielanach Wrocławskich.

Ostatnie zawody  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie Opr. as
W październiku na żwirowni w Kątach Wrocławskich odbyły się zawody o puchar prezesa Banku Spółdzielczego. Były to ostanie zmagania wędkarzy z kąteckiego koła PZW.

Koniec kawałów o policjantach  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
O około 30% wzrosła skuteczność działań straży miejskich, które wdrożyły elektroniczny system wspomagania - wynika z danych firmy Sprint zebranych także na Dolnym Śląsku.

Wyzwania przed gminną oświatą »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie AS
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Siechnicach omówiony został raport o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2010-2011. Jaki z niego płynie obraz gminnej edukacji?

Gmina doceniona »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie Opr. as
22 listopada w Poznaniu podczas Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych Gmina 2011 odbyła się Konferencja pt. „Samorząd Zrównoważonego Rozwoju”. Jednym z jej punktów było wyróżnienie najlepiej rozwiniętych samorządów, wśród których znalazła się gmina Kąty Wrocławskie.

Sprawdzian dla przyszłych hotelarzy »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie Joanna Brodowska
W dniach 9-10 listopada br. uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach Agata Danielczyk i Paulina Kuriata z klasy czwartej technikum w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyły w Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich w Wałbrzychu, zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu i jeden z miejscowych hoteli.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, do Aquaparku Granit czy zestawy Noodle w Pudle - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

Odpady komunalne po nowemu »
Tekst opublikowany 2011-11-23, opracowanie Aleksandra Zając
4 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyła się konferencja na temat gospodarki odpadami w świetle zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w kontekście składowania odpadów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty Andrzeja Szawana przy wsparciu merytorycznym Krystyny Szpadt, eksperta ds. gospodarki odpadami.

Uprawiali i sprzedawali »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie Opr. as
Policjanci z Wrocławia i Kątów Wrocławskich zatrzymali 7 osób podejrzanych o uprawianie i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 454 krzewy i 380 sadzonek konopi indyjskich, sprzęt do prowadzenia plantacji, a także kilkaset porcji marihuany.

ONEwrocław – konkurs filmów krótkometrażowych »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie red
Weź udział w konkursie na filmik o Wrocławiu i wygraj noclegi dla siebie i znajomych w oryginalnych, kapsułach noclegowych w samym sercu miasta. Konkurs organizuje nowootwarty, położony w Rynku hostel The One.

Kradną śruby i nie tylko »
Tekst opublikowany 2011-11-21, opracowanie bom
Nieznani sprawcy kradną metalowe części z słupów sieci trakcyjnej i elementy wyciągu na Raduni. Policja poszukuje złodziei, a świadków zdarzeń prosi o kontakt.

Titanic w romantycznych kolorach »
Tekst opublikowany 2011-11-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Grzegorz Nawrocki maluje okręty, wozy bojowe i sceny bitew morskich. Jego prace publikowano na okładkach miesięcznika „Morze” oraz w tygodniku „Na przełaj”. Kilkadziesiąt prac artysty można oglądać w muzeum w Sobótce.

Badają przyczynę pożaru »
Tekst opublikowany 2011-11-20, opracowanie bom
Pożar kamienicy w Sobótce mogła spowodować nieszczelna instalacja kominowa lub zwarcie instalacji elektrycznej. To nieoficjalne przyczyny pożaru mieszkania i poddasza na 3 piętrze.

Honorowe wyróżnienia  »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie Joanna Brodowska
Za nami szósta edycja konkursu "Akcja Akacja, Akcja Dąb - Niezwykli Dolnoślązacy 2011", realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych. W tegorocznej edycji swoich przedstawicieli w konkursie miał również powiat wrocławski.

Spłonęło ostatnie piętro »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie bom
Groźny pożar wybuchł przed godziną czwartą raną w kamienicy w Rynku nr 6. Doszczętnie spłonęło kilka pokoi na ostatnim piętrze. Policja i straż wyjaśniają przyczyny pojawienia się ognia.

Z wizytą u Bohdana Smolenia »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red.
Delegacja uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach wraz z dyrektorem szkoły Adamem Gardynikiem, wicedyrektorem Teresą Stachowiak oraz wychowawcą klasy 2 Technikum Anną Olszewską odwiedziła Fundację Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku, niedaleko Mosiny/k. Poznania.

Dom przedpogrzebowy w Tyńcu n. Ślężą »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
23 października odbyło się otwarcie domu przedpogrzebowego w Tyńcu nad Ślężą. Udział w otwarciu wzięli m.in. wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik, radni oraz sołtysi gminy Kobierzyce. Uroczystego poświęcenia domu dokonał miejscowy ksiądz proboszcz Augustyn Szczepanik.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty w Synagodze pod Białym Bocianem i w Filharmonii Wrocławskiej czy zestawy ProSzkliwo - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Tygrysy z Unią powalczą o mistrza »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie Opr. AS
W niedzielę, 20 listopada w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich przy ul. Brzozowej 6 odbędzie się finałowy mecz I Ligi Drużynowej w Zapasach. Przeciwnikiem Tygrysów/Śląska będzie Unia Racibórz.

Bal i podsumowanie sezonu »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Red.
29 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbył się II Bal Koszykarza. Impreza była podsumowaniem minionego i zapowiedzią nowego sezonu 2011/2012.

Malarz i rzeźbiarz, czyli artyści z Małkowic »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Joanna Brodowska
Małkowice to mała miejscowość w gminie Kąty Wrocławskie, która ma szanse w przyszłości stać się artystyczną mekką dla miłośników sztuki. A wszystko za sprawą dwóch mieszkańców – rzeźbiarza Józefa Wiejackiego i artysty plastyka Janusza Łozowskiego. Obu odwiedził ostatnio starosta Andrzej Szawan, urzeczony ich pracami, które na co dzień zdobią również budynek starostwa.

Jesienne inspiracje na plenerze »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Joanna Brodowska
Już po raz dziewiąty Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach otworzył swoje podwoje dla młodych adeptów sztuki, zapraszając ich do udziału w kolejnej, jesiennej edycji Pleneru Artystycznego.

WOŚP dla kobiet z cukrzycą w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży to jeden z celów najbliższego XX Finału WOŚP.

Nieuczciwi sprzedawcy kredytów »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Sanatoria, pielgrzymki, bezpłatne badania – okazują się „świetną okazją” do zaciągnięcia niechcianego kredytu. Z kolei od spragnionych pożyczek oszukańcze firmy coraz częściej wyłudzają tysiące złotych. W większości przypadków ofiarami nadużyć są osoby starsze – alarmuje Rzecznik Konsumentów.

Stypendia dla najzdolniejszych »
Tekst opublikowany 2011-11-12, opracowanie Anna Wilisowska
27 października w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach zostały uroczyście przyznane stypendia w kolejnej edycji Programu Stypendialnego Gminy Kobierzyce.

Nominowani do Gryfa »
Tekst opublikowany 2011-11-12, opracowanie UG
Gmina Długołęka znalazła się w gronie trzech samorządów nominowanych w prestiżowym konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” organizowanym przez Zachodnią Izbę Gospodarczą.

Urząd z jakością »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie AS
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 października, burmistrz Siechnic Milan Ušák odebrał z rąk przedstawiciela jednostki certyfikującej Romana Zadrożnego, prezes DEKRA Certification, Certyfikat ISO 9001.

Kąteckie święto drzewa »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Opr. as
240 drzew przy drodze między Strzeganowicami i Wojtkowicami zostało posadzonych podczas IX edycji Święta Drzewa, do której po raz kolejny przyłączyła się gmina Kąty Wrocławskie.

Koncertowa jesień w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie Joanna Brodowska
Dobiegła końca VII edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Ostatni, finałowy koncert odbył się w Kątach Wrocławskich, z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Bilety do kina Helios, Multikina i kina 5D, zaproszenia na operę rockową i koncerty jazzowe, soulu czy wrocławskiej filharmonii - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Jak zarobić na deweloperach? »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mieszkania tanieją, rentowność najmu jest na poziomie przeciętnej lokaty bankowej, a akcje deweloperów dotknęła mocna przecena. Na rynku nieruchomości wciąż jednak można zarabiać powyżej 10 proc. w skali roku. Wystarczy pożyczyć deweloperowi pieniądze.

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Joanna Brodowska
Obchodzony niedawno Dzień Wszystkich Świętych w większości z nas przywołuje wspomnienia o tych, którzy już odeszli - członkach naszych rodzin, znajomych i przyjaciołach. W tym szczególnym dniu należy również wskrzeszać pamięć o naszych przodkach zza wschodniej granicy, ocalając w ten sposób od zapomnienia historię naszego narodu, niejednokrotnie bardzo bolesną i tragiczną.

Hala w Kobierzycach otwarta »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Maria Okraszewska
29 października Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce, oficjalnie otworzył halę sportowo-widowiskową w Kobierzycach. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości. Trybuny zapełniły się mieszkańcami gminy oraz fanami sportu.

Rzeka nie będzie zatruwana »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Oficjalnie ruszyła oczyszczalnia ścieków w Jordanowie Śląskim, która obecnie oczyszcza ok. 70 metrów sześciennych ścieków na dobę. Jednak jej moce przerobowe są o wiele większe.

Podania o przyłacza tylko do czwartku »
Tekst opublikowany 2011-11-08, opracowanie opr. as
Tylko do czwartku mieszkańcy Bogdaszowic, Romnowa, Samotworu, Wszemiłowic, Jurczyc i Kębłowic mogą uzupełniać wnioski o doprojektowanie kanalizacji do poszczególnych działek.

Ryk silników na Małej Monzie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Opr. AS
23 października odbył się I Wyścig Młodzieży o Puchar Starosty 2011. Adrenaliny nie brakowało, ale młodzi kierowcy rewelacyjnie radzili sobie zarówno z emocjami jak i z gokartami.

Cysterski piknik w Krzeszowie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie red
W sobotę, 5 listopada, zostanie zainaugurowany „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”. Z tej okazji, na terenie historycznego opactwa cysterskiego w Krzeszowie, odbędzie się piknik, na który organizatorzy zapraszają m.in. przedstawicieli władz samorządowych, organizacje turystyczne, a także mieszkańców i fanów średniowiecznych rozrywek.

Podwójne wyróżnienie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Agnieszka Jankowska- Jakus
Krajowa Izba Gospodarcza w Warszawie podsumowała wyniki tegorocznej edycji konkursu "Gmina Fair Play".

Przeprowadź kredyt i oszczędź 100 zł na racie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Na refinansowaniu kredytu można dziś nieźle zyskać. Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Bilety do kina Helios i kina 5D, zaproszenia na koncerty do wrocławskiej filharmonii, porady dietetyczne i nordic walking - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Rolnik z Samotworu z prestiżową nagrodą »
Tekst opublikowany 2011-11-02, opracowanie Opr. as, WWF Polska
Marian Rak z Samotworu w gminie Kąty Wrocławskie został zwycięzcą prestiżowego konkursu „Baltic Farmers Award", organizowanego przez organizację ekologiczną WWF i Swedbank na rolnika najbardziej przyjaznego środowisku i Bałtykowi.

Dzisiaj
Niedziela 24 września 2023
Imieniny
Dory, Gerarda, Maryny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl