Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 94 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Seniorzy na grzybobraniu  »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. as
Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Smolca jak co roku wybrali się na grzybobranie.

Finał wędkarskiej Ligi Dzieci i Młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Opr. as
Na Żwirowni w Kątach Wrocławskich odbyła się trzecia, i zarazem finałowa, tura wędkarskiej Ligi Dzieci i Młodzieży.

Szczepankowice wyróżnione  »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W III edycji konkursu Piękna Wieś Dolnośląska organizowanego w ramach programu Odnowa Wsi Polskiej Szczepankowie, które reprezentowały gminę Kobierzyce, otrzymały wyróżnienie w kategorii „Najpiękniejsza wieś".

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

W poszukiwaniu talentów »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Joanna Brodowska
Wraz z początkiem roku szkolnego poznaliśmy laureatów XII edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego. W gronie stypendystów znalazło się 24 młodych mieszkańców naszego powiatu – uczniów, bądź tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. O kulisach tegorocznej edycji programu stypendialnego rozmawiamy z Michałem Trębaczem, przewodniczącym Rady Powiatu Wrocławskiego.

Uciekł przed zlinczowaniem »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Robert Krajewski, organizator koncertu hip-hopowego w Sobótce wyjaśnia, dlaczego impreza się nie odbyła. Winą za to obarcza wrocławską firmę estradową, która odłączyła prąd i spakowała sprzęt.

Rowerowe triki w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Monika Kawecka
W Ratowicach odbyła się impreza RTC DIRT JAM 2011. Licznie zebrana publiczność miała okazję oglądać rowerowe, powietrzne akrobacje zawodników z całej Polski.

Andrzej Waligórski patronem biblioteki  »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. AS
Po ponad trzech latach gruntownej modernizacji mieszkańcy Świętej Katarzyny i całej gminy mogą korzystać z nowoczesnej biblioteki w odnowionej siedzibie. Od 14 września, kiedy obchodzono 60. rocznicę założenia placówki, nosi ona imię Andrzeja Waligórskiego.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Niszczył rowery i kamery »
Tekst opublikowany 2011-09-24, opracowanie bom
Policjanci z Sobótki zatrzymali 18-latka, który ma na swoim koncie wiele włamań i kradzieży. Złodziej odpowie też za zniszczenie roweru górskiego i kamery przemysłowej w hurtowni budowlanej.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Rodzinna petanka w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie ZŁ, AS
To była iście rodzinna i aktywna sobota. 3 września na terenach rekreacyjnych wokół Hali Widowiskowo-Sportowej w Kątach Wrocławskich odbył się turniej „Petanka boole” oraz piknik „Relaks w parku”.

Powiat wspiera ekologię »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Joanna Brodowska
W szeroko zakrojoną kampanię na rzecz budowania świadomości ekologicznej coraz chętniej włączają się media, szkoły, organizacje pozarządowe. Swoimi sukcesami w tym zakresie mogą pochwalić się również władze powiatu wrocławskiego. O konkretnych przykładach rozmawiamy z Andrzejem Szawanem, starostą powiatu wrocławskiego.

Złote gody w gminie Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Maria Okraszewska
7 września w Gminnym Centrum Kultury i Sportu 8 par małżeńskich obchodziło imponujące święto – 50 lecie pożycia małżeńskiego.

Walczy o głosy i frekwencję  »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie opr. as
- Nie dla wszystkich pewnie jestem idealnym kandydatem, ale warto iść na wybory, bo dobra frekwencja jest ważna - mówił senator Władysław Sidorowicz, który rozpoczął kolejną rundę spotkań z wyborcami. Odwiedził m.in. Siechnice i Św. Katarzynę.

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Konsumenci powinni znać swoje prawa »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Joanna Brodowska
Od połowy lipca w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, do tej pory dzielący swoje obowiązki z równoczesnym kierowaniem Wydziałem Organizacyjnym, został wyodrębniony z tego wydziału. Porady konsumenckie udzielane są w pokoju nr 421.

Hala już działa »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Wojciech Duczek
Z początkiem września zakończyły się ostatnie odbiory po drobnych poprawkach i to, na co czekaliśmy wiele lat, stało się faktem. Hala sportowo-widowiskowa w Kobierzycach już działa.

Konfrontacje Młodych już w weekend »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. AS
Po sukcesie pierwszej, ubiegłorocznej edycji, już w najbliższy weekend odbędą się drugie Konfrontacje Młodych.

W ścisłym finale »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. as
15 września w Oleśnicy już po raz piętnasty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”, przyznawanego m.in. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom, wybitnym jednostkom kultury i sztuki.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Ogródek kojarzą z nagrobkami »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Trwa spór o ogródek skalny przed blokiem przy ulicy Chopina w Sobótce. Lokatorzy nie chcą przed oknami kamieni. Gmina nakazała właścicielowi ogródka przeprowadzkę w inne miejsce.

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Tragiczny wypadek pod Jordanowem Śl.  »
Tekst opublikowany 2011-09-18, opracowanie as, bom
Dwie osoby zginęły, a trzy zostały poważnie ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 8 między Jordanowem Śląskim i Mleczną. To kolejny tragiczny w skutkach wypadek tym miejscu.

Ścieki nie popłyną do Ślęzy »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Za miesiąc pełną parą ruszy nowoczesna oczyszczalnia ścieków w Jordanowie Śląskim. Jej budowa trwała 3 lata. Do tej pory większość nieczystości z szamb przenikała do ziemi bądź spływała do rzeki Ślęzy.

Warsztat decoupage, czyli smoleckie darcie pierza »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie opr. as
Towarzystwo Przyjaciół Smolca zaprasza do udziału w projekcie „Smoleckie darcie pierza”. Pierwsze warsztaty – z technik decoupage – odbędą się 1 października. Można się już zapisywać.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Będzie się działo w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Joanna Brodowska
Kilkanaście organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na realizację projektów w ramach otwartego konkursu ofert w obszarze kultury i sztuki oraz kultury fizycznej ogłoszonego przez zarząd powiatu wrocławskiego.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Aktywnie w Mrzeżynie »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie D. Lejkowska
Ruszyła trzecia edycja projektu systemowego Postaw na aktywność, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Dla takiej chwili warto żyć »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Joanna Brodowska
W ostatnich tygodniach powiat wrocławski obiegła sensacyjna wiadomość – Dawid Klimek, mieszkaniec Smolca, zdobył tytuł Mistrza Europy Kadetów w zapasach w stylu klasycznym! To olbrzymi powód do dumy dla wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego. Starosta Andrzej Szawan nie mógł sobie odmówić przyjemności spotkania z mistrzem i pod koniec sierpnia zaprosił go do starostwa, aby osobiście pogratulować mu tak spektakularnego sukcesu.

Nikt nie przywitał wicestarosty »
Tekst opublikowany 2011-09-11, opracowanie Jacek Bomersbach
7 dni z czeskiej Sobotki do Sobótki szedł razem z kolegą Jan Janatka – wicestarosta Sobotki. Mężczyźni nocowali w tanich hostelach i schroniskach. Wizyta w Sobótce była nieoficjalna, dlatego nikt z naszych urzędników nie powitał czeskiego vipa.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Imprezowy koniec lata »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Opr. AS
Pod koniec sierpnia na festynach bawili się mieszkańcy Zacharzyc i Smardzowa. A już w najbliższą niedzielę w Świętej Katarzynie odbędą się gminne dożynki.

Z wizytą na Dniach Kobeřic »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Maria Okraszewska
Już po raz drugi partnerska miejscowość Kobeřice zaprosiła przedstawicieli gminy Kobierzyce na imprezę plenerową nazwaną Dni Kobeřic. Spotkanie odbyło się 3 września 2011r.

Puchar na wyciągnięcie... wędki »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. as
4 września na cyplu w Proszkowicach odbyły się zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie”. Najlepsi okazali się Michał Stokłosa wśród juniorów oraz Ireneusz Antosik wśród seniorów.

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Oddali dzieciom swoje serca »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Joanna Brodowska
Miłość rodziców do dziecka jest jednym z najpiękniejszych ludzkich uczuć. Tak naturalnym i oczywistym. Okazuje się jednak, że nie zawsze. Są bowiem i tacy rodzice, którzy świadomie lub pod wpływem różnych uzależnień lub zdarzeń losowych pozbywają się tej miłości. Co gorsze, pozbywają jej również dzieci. Wtedy rozwiązaniem okazują się rodzinne formy opieki nad dzieckiem, od lat intensywnie promowane i wspierane przez władze powiatu wrocławskiego.

Rodzinne pożegnanie wakacji »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie PS, AS
Ostatnia niedziela sierpnia przyciągnęło całe rodziny chcące spędzić ostatnie chwile wakacji ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu, korzystając z licznych atrakcji przygotowanych z okazji imprezy „Pożegnanie lata z GOPS-em”.

Więcej oddziałów na nowy rok szkolny »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Anna Wilisowska
1 września wszystkie szkoły na terenie gminy Kobierzyce uroczyście rozpoczęły nowy rok szkolny 2011/2012. Inauguracja zgromadziła wielu uśmiechniętych, opalonych i wypoczętych uczniów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

Wypadek pod Gniechowicami »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie IZ
Dzisiaj rano na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha w okolicach Gniechowic doszło do wypadku, w którym zderzyła się ciężarówka z autobusem.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Kolejna dewastacja krzyża »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Nieznani sprawcy zdewastowali krzyż na Ślęży. Kilka lat wcześniej zniszczona została tablica ufundowana przez nadleśnictwo. Od lat Ślężę odwiedzają różne grupy ludzi określające się jako celtycko-pogańskie.

Robert K. zatrzymany w Sobótce »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie bom
5 września policja zatrzymała Roberta K. – organizatora niedoszłego Hip-Hop Festiwalu w Sobótce. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna zniknął z kasą za bilety. Miał on nie wypłacić pieniędzy artystom, ochroniarzom i ludziom zaangażowanym w organizację koncertu.

Zaniedbania na budowie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie KSZ
Główną przyczyną śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w ubiegły piątek w Żernikach Wrocławskich, był brak odpowiednich zabezpieczeń w miejscu pracy.

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Tragedia w wykopie »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie red.
Dwaj robotnicy zginęli podczas prac przy budowie kanalizacji w Żernikach Wrocławskich. Przysypała ich ziemia i mimo błyskawicznej pomocy nie udało się ich uratować.

Szklane kule i wilki z gliny »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie bom
„Noc Księżycowa” – to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Autorkami prac są Grażyna Deryng i Anna Zamorska.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl