Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 105 informacji. Wszystkie poniżej.

Na sportowo w Kobeřicach »
Tekst opublikowany 2011-07-30, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W lipcu odbył się kolejny turniej sportowy w Kobeřicach, które są partnerem gminy Kobierzyce. Na turniej do Czech pojechali oldboye z gminy Kobierzyce i tradycyjnie już zwyciężyli.

Pływanie (na razie) nielegalne  »
Tekst opublikowany 2011-07-30, opracowanie AS, www.siechnice.gmina.pl
Pogoda w lipcu nas nie rozpieszczała, ale gdy tylko słupek rtęci podskoczył nieco do góry, nad zbiornikiem w Siechnicach nie brakowało chętnych do kąpieli. Na razie to jednak nielegalne, ale wkrótce ma się to zmienić.

Gdzie po najlepszą lokatę bez ''Belki''? »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Oszczędzający mogą odetchnąć z ulgą, gdyż w najbliższym czasie nie zostaną wprowadzone zmiany sposobu obliczania podatku Belki. Nadal będzie więc można unikać tego podatku lokując pieniądze na lokatach z kapitalizacją dzienną.

I znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie red
Zbliża się weekend, więc będzie padać. Deszcze będą na tyle intensywne, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

On dokonał rozbojów »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Opr. aw
Policja we Wrocławiu szuka sprawcy rozbojów, do których doszło w lipcu tego roku. Może rozpoznasz go na portretach pamięciowych.

Co gubimy w hotelach? »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie HRS
Badanie HRS ujawnia, że młodzi ludzie są bardziej roztargnieni niż osoby starsze. Co mogą znaleźć po naszym pobycie pracownicy hotelu?

Franki w banku jak w kantorze »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Jarosław Sadocki, analityk Expandera
Najprawdopodobniej już niedługo wejdą w życie nowe przepisy zakazujące bankom naliczania opłat jeśli klient chciałby spłacać raty w walucie swojego kredytu. Expander sprawdził więc oferty trzech banków, które sprzedają franki szwajcarskie tak tanio jak kantory.

Firma zewnętrzna wybrała dyrektora »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie bom
Wiesław Drozdowski będzie dyrektorem Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (ŚOKSiR) w Sobótce. W ogłoszonym przez gminę konkursie startowało 12 kandydatów z całego Dolnego Śląska.

Elficki piec z gliny »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie na podst. kominek.org.pl
W wielu kamienicach, jeszcze do tej pory, można spotkać pomieszczenia, w których jedynym źródłem ogrzewania są piece kaflowe. Obecnie często montuje się w nich instalację elektryczną, ale jeszcze niedawno opalane były tradycyjnie, węglem bądź drewnem. Mimo, iż w większości nowo budowanych domów praktycznie odeszło się od tego typu ogrzewania, gdyż zostało ono wyparte przez nowoczesne technologie, to jednak można zauważyć powrót do zduńskich tradycji – czyżby nadchodził „kaflowy renesans”?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie red
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Sokoły, fiaty 508 i Pancerni »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Agnieszka Jankowska - Jakus
22 - 24 lipca odbył się po raz pierwszy Zlot Pojazdów II Rzeczpospolitej. Miejscem zlotu był Zamek Topacz w Ślęzie.

Wspomnienia, które kształcą  »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Joanna Brodowska
O historii Polski okresu powojennego napisano już wiele książek. Żadne podręczniki nie zastąpią jednak autentycznych relacji ludzi, którym przyszło żyć, uczyć się i pracować w tym trudnym i burzliwym okresie. O tym jak interesujące i kształcące mogą okazać się wspomnienia naocznych świadków ówczesnej historii przekonał się starosta Andrzej Szawan.

Wszystko o powiecie »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie D. Lejkowska
6 lipca w starostwie powiatowym we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie dotyczące strategii rozwoju powiatu wrocławskiego, realizowanej w ramach projektu „Decydujmy Razem”.

Powiat bez kompleksów »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Joanna Brodowska
Podczas ostatniej wizyty partnerskiej delegacji z Departamentu Górnego Renu władzom powiatu wrocławskiego udało się wprawić w zachwyt Francuzów, co jest nie lada wyczynem, jeżeli wziąć pod uwagę utarte – jak się okazuje nieprawdziwe – opinie o ich umiłowaniu jedynie tego, co francuskie.

Dla lepszej współpracy »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Joanna Brodowska
Po krótkiej przerwie samorządowcy z terenu powiatu wrocławskiego postanowili reaktywować cykliczne spotkania w swoim gronie, poświęcone omówieniu bieżących problemów, wymianie dobrych praktyk, a także ustaleniu wspólnych planów na przyszłość. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 lipca w pałacu w Borowej z inicjatywy Iwony Agnieszki Łebek, wójta gminy Długołęka.

Cel - doskonalenie nauczycieli »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Aleksandra Zając
Projekt wdrożeniowy „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli” dofinansowywany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 oraz nowelizacja ustawy o systemie oświaty były głównym tematem spotkania z 7 lipca Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

O bezpiecznych drogach »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Aleksandra Zając
Na terenie powiatu wrocławskiego znajduje się około 585 km dróg powiatowych, których zarządcą jest Zarząd Powiatu Wrocławskiego.

Krzyżowicka szkoła bez granic »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Joanna Brodowska
Każdy, kto przynajmniej raz zawitał do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, wie, że trudno oprzeć się jego urokowi. Malownicze otoczenie parku, zabytkowy pałac i wspaniali ludzie tworzą magię tego wyjątkowego miejsca. Szkoła jak magnes przyciąga nie tylko uczniów okolicznych miejscowości, ale również młodzież z odległych krańców świata.

W poszukiwaniu oszczędności »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Joanna Brodowska
Jak ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej w jednostkach samorządu terytorialnego? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć sobie samorządowcy gmin z powiatu wrocławskiego, którzy spotkali się w starostwie na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy starosty Andrzeja Szawana 8 lipca. Cennym głosem w dyskusji okazały się opinie ekspertów z firmy DB Energy, która na co dzień zajmuje się doradztwem w zakresie redukcji kosztów energii elektrycznej.

Dołącz do wyróżnionych »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Aleksandra Zając
Corocznie, od 1997 r. przyznawane jest Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” i tym razem organizator konkursu – Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska nie rozczarował. Tegoroczna XV już edycja konkursu odbędzie się 15 września w Oleśnicy i zgodnie z tradycją zakończy się uroczystym finałem.

Rewanż oldboyów »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
9 lipca odbył się kolejny turniej sportowy w naszej partnerskiej gminie Kobeřice. Na turniej do Czech pojechali oldboye z Gminy Kobierzyce i tradycyjnie już zwyciężyli.

Pół miliona pasażerów rocznie »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Prężny rozwój gospodarczy Gminy Kobierzyce oraz rozwój budownictwa mieszkaniowego wymógł na nas potrzebę utworzenia nowoczesnego transportu zbiorowego. Właśnie mija dwa i pół roku od tej chwili. Oto krótka historia powstania komunikacji.

Zła energia i tragiczne wypadki »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie bom
Dlaczego na dobrej drodze przy świetnej widoczności dochodzi do groźnych wypadków? Brawura kierowców, czy promieniowanie z wnętrza ziemi potęgujące stres i powodujące niesubordynację ruchów kierowcy?

Wakacyjny remont, od kuchni »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie red.
Duża ilość wakacyjnego słońca i świeże powietrze latem, pozytywnie wpływają na nasz nastrój, dodając zarazem energii i siły na cały dzień. Dlatego, korzystając z okazji, warto zabrać się za czynności, na które wcześniej nie było czasu – również na wymarzony remont kuchni. Jak tanio, szybko i efektownie odświeżyć jej wnętrze?

Drzwi – co warto o nich wiedzieć? »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie OKNOPLAST
W naszych domach coraz chętniej montujemy duże drzwi tarasowe lub balkonowe. Imponujące przeszklenia sprawiają bowiem, że wnętrza wyglądają nowocześnie i elegancko, a jednocześnie są dobrze oświetlone. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać różne typy drzwi wyjściowych na taras lub balkon. Oprócz estetycznego wyglądu powinny bowiem być one również funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Zła energia i tragiczne wypadki »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego na dobrej drodze przy świetnej widoczności dochodzi do groźnych wypadków? Brawura kierowców, czy promieniowanie z wnętrza ziemi potęgujące stres i powodujące niesubordynację ruchów kierowcy?

Zmarł proboszcz Telesfor »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie bom
W sobotę (23 lipca) na cmentarzu w Jordanowie Śląskim pochowanego dawnego proboszcza Telesfora Ordakowskiego. Zasługą duchownego był remont ołtarza pochodzącego z 1620 roku.

Zabójczy nawóz bez pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Jacek Bomersbach, aw
W Polsce nie ma problemów z zakupem saletry amonowej, którą użyto podczas zamachu w Oslo. W składach i hurtowniach rolniczych każdy może zamówić nawet 100 ton nawozu.

Stulatka rozmawia przez komórkę »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie bom
Ponad sto osób bawiło się w Będkowicach na setnych urodzinach Marii Warchoł z Karolina. Podczas uroczystości Henryk Kuriata, wójt gminy Jordanów Śląski złożył jubilatce życzenia od mieszkańców całej gminy.

Czego nie lubią chłopaki z PHFNG? »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Pam
Katowickie PHFNG to już legenda śląskiego hip-hopu. Istniejący od 1997 roku zespół pracuje właśnie nad nową płytą, którą objęliśmy naszym patronatem.

Alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie LZ
Na terenie województwa Dolnośląskiego do godziny 8.00 w sobotę ogłoszono 6 alarmów przeciwpowodziowych obejmujących obszar 22 gmin. Jak zapewnia jednak Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, sytuacja hydrologiczno- meteorologiczna w województwie dolnośląskim jest pod kontrolą.

Niebezpieczna woda »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie aw
- Rzeki nie wystąpiły jeszcze z koryt, ale sytuacja jest groźna – powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Paleta barw i smaków w kuchni  »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie PR Granity
Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem domu. Poczynając od kamiennych palenisk w kulturze plemiennej po współczesne kamienne blaty stała się miejscem zarówno powstawania kulinarnych arcydzieł, jak i towarzyskich spotkań. Wystrój tego pomieszczenia powinien inspirować, a jednocześnie umiejętnie łączyć kolorystykę i stylistykę całego domu. Płytki marmurowe Crema Marfil z oferty RR Granity sprawią, że nasza kuchnia będzie prawdziwą paletą barw i smaków.

Dla kogo korzystna jest karta podatkowa? »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Tax Care
Karta podatkowa stanowi uproszczoną formę opodatkowania. Ze względu na brak wymogu prowadzenia ewidencji podatkowej posiada wielu zwolenników. Podatnik powinien jednakże wiedzieć, że nie jest to forma rozliczeń podatkowych przeznaczona dla każdego. Kto zatem powinien z niej skorzystać?

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Cel: po raz kolejny zachwycić niepowtarzalnym! »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Stowarzyszenie NH
W wielu punktach Wrocławia, na ulicach i skwerach pojawiły się ostatnio dodatkowe ławki i drogowskazy, a latarnie ozdobiły charakterystyczne sześciany. Na Placu Solnym leży już piasek – tradycyjna plaża czeka na gości. Na Rynku też jakby tłoczniej niż zazwyczaj. Miasto w gotowości do rozpoczęcia największego festiwalu filmowego i jednego z największych fenomenów wśród wydarzeń kulturalnych w Polsce – 11. edycji Nowych Horyzontów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie red
Filmy 5D lub wypożyczane przez internet, koncert Erykah Badu i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Akcja uczciwe wybory  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Joanna Kołodziej
Przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010 wraz z Ruchem Społecznym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obawiają się, że wybory parlamentarne, które odbędą się w październiku zostaną sfałszowane. By temu zapobiec, zorganizowali akcję „Uczciwe wybory”.

Nadciągają burze »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie aw
Ciężkie i wilgotne powietrze, które sprawia, że czujemy się, jakbyśmy chodzili w galaretce, przyniesie burze. Wojewódzkie Centrum Kryzysowe wydało ostrzeżenie mereologiczne.

Jak poprawnie ułożyć płytki ceramiczne? »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Baumit
Podłoga lub ściany wyłożone płytkami ceramicznymi, naturalnym kamieniem czy gresem to najpopularniejsze sposoby wykończenia łazienek i kuchni. Samodzielny montaż tego typu okładziny nie jest trudnym zadaniem. By jednak uniknąć błędów podczas montowania warto posłuchać rad profesjonalistów. Marek Kraska – Product Manager z firmy Baumit - opowiada, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i o co szczególnie zadbać podczas układania płytek na podłożu z tynków gipsowych.

Kredyty: brak standardów dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Tax Care
Całkowity koszty kredytu, obejmujący wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem pożyczki, jest dla przedsiębiorców wielką niewiadomą niemal do wstępnej decyzji kredytowej. W przeciwieństwie do „zwykłych” klientów, którym dostęp do finansowych informacji o niektórych kredytach gwarantuje prawo.

Efekty specjalne w salonie  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Adam Wróbel
Znudził Cię już stary, niemodny wystrój salonu? Chcesz odświeżyć wnętrze, nadać mu nowoczesnego wyrazu, ale boisz się, że będzie się to wiązało z dużymi kosztami? Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów, aby zupełnie zmienić jego charakter, nie tracąc przy tym majątku.

Wspomnienia, które kształcą  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Joanna Brodowska
O historii Polski okresu powojennego napisano już wiele książek. Żadne podręczniki nie zastąpią jednak autentycznych relacji ludzi, którym przyszło żyć w tym burzliwym okresie. O tym jak interesujące mogą okazać się wspomnienia naocznych świadków przekonał się starosta Andrzej Szawan, który spotkał się z Marianem Adamczykiem, jednym z pierwszych absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Jubileuszowe zawody »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Opr. AS
Wiesław Cholewa zwyciężył w zawodach wędkarskich zorganizowanych na Zbiorniku Mietkowskim z okazji 35-lecia kąteckiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

Rodzina na Swoim dla singli »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Nie tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dziecko będą mogły korzystać z rządowych dopłat do kredytów hipotecznych – już wkrótce Rodzina na Swoim otworzy się także na singli i związki partnerskie.

Deweloperzy ruszyli po pozwolenia »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Liczba pozwoleń na budowę mieszkań w ostatnich 12 miesiącach przekroczyła 180 tysięcy i była najwyższa od ponad półtora roku.

Ogród o wysokim IQ »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Husqvarna
Wpływ nowoczesnych technologii na ogrodnictwo, prowadzi do jego automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji zieleńca. Inteligentne i dyskretne urządzenia takie, jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać cały ogród…

Arie w zamkowym parku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
„Brunetki, blondynki” i arie ze „Strasznego Dworu” będzie można usłyszeć podczas sobotniego koncertu operowo-operetkowego w Trzebieszowicach. W urokliwej scenerii parku przy Zamku na Skale w sobotę, 23 lipca, o godz. 20.30 rozpocznie się wyjątkowe muzyczne spotkanie

Mariusz Jarek mistrzem w 4X »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Pam
Mało kto wie, że Nysa ma zawodnika, który jest Mistrzem Polski w jednej z najbardziej ekstremalnych i widowiskowych odmian kolarstwa górskiego, jaką jest four cross (4X). Mariusz Jarek tydzień temu na torze w Szczawnie-Zdroju sięgnął po najwyższy tytuł w tym sporcie. Rozmawialiśmy z Mariuszem o tym jak zaczęła się jego kariera, jak wygląda jego trening, a także co wypadałoby zmienić w polskim 4X.

Wybierz książkę roku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają IV edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Telefon na urlopie »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie onboard.pl
Już za chwilę wyjedziesz na wyczekany urlop. Spakowałeś walizkę, kostium kąpielowy, mapę. Z pewnością zabierzesz też ze sobą telefon komórkowy.

Papierowe święto »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie red
Tradycyjnie jak co roku w lipcu w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbędzie się Święto Papieru. To już XI edycja z kolei, znanej i wysoko cenionej przez turystów imprezy.

Parada miłośników volkswagenów  »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 200 volkswagenów przyjechało do Sulistrowiczek na coroczny Zlot Garbusów. W sobotę na rynku w Sobótce była parada, robiono pamiątkowe zdjęcia i wybrano najładniejszy samochód zlotu.

Długowieczna kuchnia »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Adam Wróbel
Wszystko, co nowe jest schludne, estetyczne, po prostu takie, jak sobie wymarzyliśmy. Jednak po pewnym czasie, naturalną koleją rzeczy, traci na wyglądzie i jakości. Każde pomieszczenie, meble czy sprzęt w naszym domu narażone są na działanie czynników destrukcyjnych, jednak niezaprzeczalnie największe zagrożenie czyha na kuchnię. Kurz, opary, tłuszcze – wszystko to sprawia, że kącik kuchenny w szybkim tempie traci swój urok nowości. Jak zadbać o kuchnię, aby przez długi czas była ładna i schludna?

Koniec Rodziny na Swoim niemal pewny »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim. Dokument trafi teraz do prezydenta i najpóźniej 19 sierpnia wejdzie życie – znacznie ograniczając dostęp do preferencyjnych kredytów.

Transakcji mniej, ale ceny trzymają poziom »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Na rynku mieszkaniowym obserwujemy wakacyjny spadek obrotów. Nie ma on jednak większego wpływu na ceny, które utrzymują się na stałym pułapie.

Bezpiecznie na Radosnej »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Maria Okraszewska
W Wysokiej na przestrzeni ostatnich lat zauważalny jest dynamiczny rozwój. Przybyły nowe osiedla, do których wprowadzają się nowi, przeważnie młodzi ludzie. W maju została zakończona inwestycja przy ul. Radosnej w miejscowości Wysoka.

Od dziś zapłacimy więcej za gaz »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie LZ
Od dziś obowiązuje nowa taryfa gazowa. Po podwyżce za gaz zapłacimy nawet 23 zł miesięcznie więcej.

Tomek na wózku odnosi sukcesy »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Jacek Bomersbach
W 1999 roku Tomek Wolski z Garncarska miał wypadek samochodowy. Siedział z tyłu zapięty pasem na biodrach. W trakcie czołowego zderzenia przerwany został rdzeń kręgowy. Po długiej rehabilitacji chłopak zaczął uprawiać sport. Dziś jest mistrzem Polski juniorów w wyciskaniu sztangi.

Najwięcej zakażeń HIV we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Joanna Kołodziej
Wakacje w pełni. W końcu możemy porządnie odpocząć. To również czas nawiązywania nowych znajomości czy romansów. Niestety, przez to szczególnie jesteśmy narażeni na zakażenie się wirusem HIV. A sytuacja we Wrocławiu jest alarmująca. Warto więc zrobić badanie - anonimowo i bezpłatnie - na obecność wirusa.

Zagraniczny przelew w cenie krajowego »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Płatność przelewem za zagraniczne wakacje wcale nie musi kosztować kilkudziesięciu złotych. Europejski przelew może być nawet tańszy od przesłania polskiej waluty między dwoma krajowymi bankami.

Inflacja spada, a lokaty dalej tracą »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mimo wyhamowania wzrostu cen, realne zyski z lokat czwarty miesiąc z rzędu są poniżej zera. Średni rzeczywisty zarobek na rocznych depozytach wyniósł w czerwcu minus 0,34 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie red
Otwarte zaproszenia do Heliosa we Wrocławiu, bilety do kina 5D, kody do VoD i trochę sportu - to wszystko możesz mieć za jednego smsa.

Niezwykły zlot w Ślęzie »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W dniach 22 - 24 lipca br. po raz pierwszy odbędzie się Zlot Pojazdów II Rzeczpospolitej. Miejscem zlotu jest Zamek Topacz w Ślęzie, a organizatorem wójt gminy Kobierzyce, Towarzystwo Automobilowe Topacz oraz firma Wagraf.

Potwierdzenie międzynarodowej współpracy »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie UG Długołęka
Współpraca zagraniczna od lat należy do priorytetowych kierunków rozwoju gminy Długołęka. Na tym polu możemy obecnie pochwalić się licznymi działaniami i projektami, które zostały zrealizowane w ostatnich latach. W kontekście organizacji Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie tym bardziej na znaczeniu zyskała współpraca z naszym ukraińskim partnerem - miastem Sarny.

Mieszkańcy nie chcą drugiego sołectwa »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie AS
3,4 proc. uprawnionych mieszkańców Smolca wzięło udział w głosowaniu dotyczącym podziału miejscowości na dwa sołectwa. Większość zdecydowała, że nie chce podziału.

Francuskie klimaty  »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Joanna Brodowska
W związku z jubileuszem 10-lecia współpracy partnerskiej powiatu wrocławskiego z Departamentem Górnego Renu we Francji pod koniec czerwca w budynku starostwa zorganizowano dwie wystawy okolicznościowe.

Radni przekształcają lub likwidują »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Zarząd Budynków Mieszkalnych (ZBM) w Sobótce do odstrzału? Tak w maju na posiedzeniu komisji budżetowej zdecydowali radni. Nikt nie ma jednak pomysłów, kto po ZBM przejmie obowiązki.

Narkotyki? Na co Ci to »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie red
Czy można żyć pełnią życia bez wspomagania się narkotykami? Trwająca właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Narkotyki? Na co mi to” pokazuje młodym ludziom, że można być pozytywnie „nakręconym” bez odurzania się środkami zmieniającymi świadomość.

Dolnośląskie szybko się rozwija »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie LZ
Województwo dolnośląskie jest jednym z tych, które mogą pochwalić się wysokim wskaźnikiem Produktu Krajowego Brutto, a co za tym idzie wysokim poziomem zamożności. Wynika z badań firmy BIEC na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Dawid Klimek najlepszy w Serbii »
Tekst opublikowany 2011-07-10, opracowanie opr. as
Dawid Klimek ze Smolca zwyciężył w rozegranym na początku lipca w Serbii turnieju FILA w zapasach w stylu klasycznym Grand Prix 2011.

Absolutorium dla zarządu  »
Tekst opublikowany 2011-07-10, opracowanie Joanna Brodowska
Bardzo pracowity i pełen emocji przebieg miała ostatnia sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. W porządku obrad znalazło się bowiem 21 różnych spraw. Większość z nich dotyczyła tematów związanych z budżetem powiatu. Kluczowym momentem podczas sesji było udzielenie absolutorium zarządowi powiatu wrocławskiego za rok 2010.

Turystyka miejska – miejsca noclegowe »
Tekst opublikowany 2011-07-09, opracowanie Piotr Bugaj
Wraz z dynamicznym rozwojem turystyki rośnie popyt na miejsca noclegowe. Polscy i zagraniczni turyści często decydują się na wakacyjny wypoczynek również w naszym kraju. To szansa dla branży hotelarskiej, lecz także dla innych podmiotów, które zamierzają zarabiać na wynajmowaniu pokojów czy całych mieszkań.

Grupowe oblicze zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie passionpr.pl
Nabywanie kuponów na produkty i usługi przez Internet w oparciu o grupy społeczne stało się hitem na całym świecie, a tym samym w Polsce. W rezultacie, w sektorze zakupów grupowych, zauważa się coraz ciekawsze inicjatywy, które próbują zainteresować rzesze konsumentów. Na rynku pojawił się właśnie pierwszy w Europie portal internetowych zakupów dla biznesu.

Trzy osoby ranne na autostradzie »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie Joanna Kołodziej
Dzisiaj rano, około godziny 9, doszło do wypadku na autostradzie A4 na pasie w stronę Wrocławia z Legnicy. Trzy osoby ranne trafiły do szpitala.

Niszczył w pijackim amoku »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki wraz z jednym z mieszkańców gminy zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który zdewastował wiaty przystanku autobusowego.

Tragiczny finał spaceru w Czernicy »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie MJ
34-letni mężczyzna najpierw zabił dwie osoby, a później popełnił samobójstwo. Do tragedii doszło we wtorek w nocy w Czernicy.

Przez Australię na ''rumaku'' »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
10 czerwca zakończyła się ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011. Przez 44 dni Tadeusz Szumiński pokonał ponad 15 tysięcy kilometrów australijskich bezdroży na motocyklu BMW GS 1200 Adventure.

Chipsy jak marihuana »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Grzegorz Jasiński (interia.pl/rmf)
Wiadomo już, dlaczego tak trudno nam przestać chrupać tuczące chipsy. Okazuje się, że mają w tym udział substancje podobne do tych, które zawiera... marihuana.

Balkon - oaza w środku miasta »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Dolcan
Bliskość pracy, szkoły, kina – to wszystko sprawia, że wybieramy mieszkanie w mieście. Życie w nim nieodzownie łączy się jednak z szybkim tempem, pośpiechem i hałasem. Stąd wiele osób kupujących nowe mieszkanie chce, by nowe M miało balkon lub taras. To jedno z podstawowych wymagań, które klienci stawiają dziś deweloperom.

Pożyczka na wczasach »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Jeśli zawieszenie rat kredytu gotówkowego, to tylko w formie wakacji kredytowych. Ale wpierw upewnij się, że jednakowo z bankiem rozumiecie to pojęcie.

Mieszkańcy Smolca zdecydują w piątek »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie AS
Rada Miejska w Kątach Wrocławskich podczas sesji 30 czerwca podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie utworzenia sołectwa „Smolec Osiedle”.

Komputery dla policji »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Joanna Brodowska
W ramach wspierania działań lokalnej policji, 17 czerwca władze powiatu wrocławskiego przekazały na ręce komendanta Józefa Semenowicza z komisariatu policji w Sobótce oraz komendant Katarzyny Winter z komisariatu Wrocław-Rakowiec siedem zestawów komputerowych.

Nowe Centrum Logistyczne »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Maria Okraszewska
30 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej inwestycji na terenie gminy Kobierzyce.

Burmistrz otrzymał absolutorium  »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie AS
Absolutorium dla burmistrza gminy Siechnice za 2010 rok oraz uchwalenie nowej taryfy zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Siechnice – to najważniejsze wydarzenia ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 30 czerwca.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
Kino lub kody do filmów VoD, rejs łódką po Odrze, a także kajakiem i rowerem wodnym - to wszystko może być Twoje. Wystarczy tylko że wyślesz smsa

Oskarżeni w sprawie śmierci kibica Śląska »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie TOW
O składanie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, fałszywe zeznania i nie udzielenie pomocy 15-letniemu koledze zostało oskarżonych czworo kibiców Śląska Wrocław.

Miejscowy plan dla wiatraków »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie bom
Firmy z branży energetycznej interesują się okolicami Sobótki. Chcą budować na polach elektrownie wiatrowe. Wiatraki ze specjalnych tworzyw sztucznych mają mieć ok. 100 metrów wysokości.

Apel w sprawie pogorzelców »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie bom
W nocy w Rogowie Sobóckim doszczętnie spłonął budynek gospodarczy przy ulicy Młynarskiej. Tydzień temu od instalacji gazowej zapalił się dach przy ulicy Świdnickiej w Sobótce.

Banki windują oprocentowanie kwartalnych lokat »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Rada Ministrów debatuje dziś nad zmianami, które wyeliminują depozyty antypodatkowe. Banki, nie czekając na efekty prac polityków, mocno podnoszą oprocentowanie krótkoterminowych lokat. Z rynku zaczynają znikać depozyty z kapitalizacją dzienną na okres dłuższy niż pół roku.

10 przykazań w razie wypadku lub kolizji  »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie ipolisa.pl
Wypadki i kolizje drogowe są wpisane w codzienność. Podobnie jednak jak w przypadku innych niemiłych wydarzeń, staramy się o nich nie myśleć i wypieramy ze świadomości. Wszystko do chwili, gdy nas nie dotyczą.

Zaskakująco dobry wynik funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Expander
W pierwszym półroczu, generalnie rzecz ujmując, rynki akcji raczej nie zachwyciły. Zyski większe niż przeciętnie oczekiwane przyniosły tylko pojedyncze indeksy giełdowe. Wśród większych rynków prym wiodły akcje niemieckie (DAX wzrósł o 6,7%). Niezłe wyniki, choć raczej na poziomie średnich długoterminowych oczekiwań dla rynków akcji, przyniosły inwestycje w akcje amerykańskie (S&P 500 zwyżkował od stycznia do czerwca o niemal równo 5%). Poza tymi wyjątkami, w większości przypadków, było już gorzej.

Wystawa plakatów o polskiej prezydencji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie red
Najważniejszym punktem pobytu w Brukseli uczestników 48. wizyty Dolnoślązaków i Opolan był wernisaż wystawy plakatów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim.

A jednak strajk »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie MS
Negocjacje pomiędzy zarządem spółki Przewozy Regionalne a związkami zawodowymi zostały przerwane. To oznacza, że jutro kolejarze będą strajkować.
Zdjęć: 4  

Sezon na remont »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Agencja inPlus PR
Wakacje to najlepszy czas na odnowienie pokoju dziecka. Chcąc nadać wnętrzu prosty charakter, nie musimy decydować się na generalny remont. Wystarczy kilka dekoracyjnych tricków.

Jak rozjaśnić wnętrze mieszkania? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie opr. EP
Przeszklenia to standardowy sposób na naturalne rozjaśnienie wnętrza. Możliwości jakie drzemią w tym tradycyjnym materiale sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie w coraz większej liczbie miejsc i konfiguracji.

Wakacyjna apteczka - co zabrać? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Enterol
Gorączka, biegunka, katar czy zapalenie gardła nie omijają nas nawet podczas wakacji. Aby nie tracić upragnionego urlopu na poszukiwanie apteki, warto zabrać ze sobą podręczną wakacyjną apteczkę. Wystarczy kilka najpotrzebniejszych środków, aby nie dać się pokonać problemom zdrowotnym w czasie wypoczynku.

Karta praw ofiar wypadków drogowych »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Kpp Nysa
27 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona Karcie Praw Ofiar Wypadków Drogowych. Wzięli w niej udział m.in. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych, m.in. obowiązki służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia.

Szczególne monety NBP »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie red
Aby upamiętnić polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, Narodowy Bank Polski wyemituje monety okolicznościowe.

„Inny świat” w katedrze »
Tekst opublikowany 2011-07-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Wystawę prac Janusza Łozowskiego zainspirowaną utworem Antoniny Krzysztoń można oglądać w kościele św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Co z tym latem? »
Tekst opublikowany 2011-07-03, opracowanie aw
W Tatrach śnieg, w całym regionie pada. Kiedy możemy liczyć na słońce w lipcu?

Ścianę wyburzono, czy runęła sama? »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie Jacek Bomersbach
Całkowicie wyburzono budynek dawnego kina „Ślęża” w Sobótce. Wcześniej Wojewódzki Konserwator Zabytków (WKZ) nie wyraził zgody na rozbiórkę frontowej ściany kina.

Miała być okazja, wyszedł koszmar »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MJ, TOW
Były strażak z Polkowic i jego żona są podejrzani o oszukanie setek osób w całej Polsce. On sprzedawał sprzęt RTV poprzez aukcje internetowe. Ona prowadzi e-sklep Time2Buy z tym samym asortymentem. Klienci miesiącami musieli czekać na towar albo na zwrot pieniędzy.

Kac - zabójca? Uważaj rano »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie interia.pl
Memento przed weekendem. Mimo coraz większej świadomości społecznej, nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego to wciąż prawdziwa plaga polskich dróg.

Hipoteki: 1 proc. tak, ale mniej na razie nie  »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nie zamierzają na szerszą skalę przełamywać psychologicznej bariery 1 pkt. proc. marży odsetkowej dla złotowych kredytów mieszkaniowych. Nordea szybko zakończyła promocję z marżą 0,7 proc. i nie widać nowych śmiałków na jej miejsce. Do siedmiu poszerzyło się jednak grono banków proponujących 1 punkt proc. marży. Dołączyli ING BSK i Raiffeisen.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl