Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 135 informacji. Wszystkie poniżej.

Hipoteki: indeks dostępności znów spada »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz pierwszy w historii Indeks Dostępności Kredytowej spadł drugi miesiąc z rzędu. Nadal jednak jest wyżej niż rok temu – o 3,91 procent.

Wypłaty z konta: słone prowizje »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy chcą wypłacić większą gotówkę, są zmuszeni do wcześniejszego powiadamiania o tym banku, w którym mają założone firmowe konto. Do tego za wypłatę gotówki w oddziale muszą słono zapłacić – z ankiety Tax Care wynika, że za wybranie z konta 20 tys. zł należy zapłacić nawet 120 złotych.

Inny świat i drewniana dusza »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie opr. as
Wernisaż wystawy Janusza Łozowskiego zatytułowanej „Jest inny świat albo opowieści drewnianej duszy” odbędzie się w niedzielę 3 lipca o godzinie 13 w Katedrze Św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Dziś zginie 11 osób »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie interia.pl
Kolejny rok z rzędu Ministerstwo Infrastruktury postanowiło zmieniać nawyki kierowców kampanią społeczną "Prędkość zabija, włącz myślenie".

Domowe kino przez internet »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Opr. aw
To niesamowite. W zasięgu klawiatury masz hollywoodzkie nowości, filmy niszowe czy bajki dla dzieci. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie red
Seans w kinie czy rejsy nad Odrą - dla czytelników mamy masę atrakcji. Wystarczy wysłać smsa.

Kradli świnie i automaty paszowe »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie bom
Policjanci z Sobótki zatrzymali sześcioosobową szajkę złodziei, która okradła m.in. rolniczą spółdzielnię produkcyjną w Wilczkowie i nieczynny bar w Jordanowie Śląskim.

Butelka jak pocisk »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie interia.pl
Trzy czwarte europejskich urlopowiczów wybiera się w tym roku na wakacje samochodem. To ponad dwa razy więcej niż liczba osób, która wybrała podróż samolotem.

Wakacje w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie red
Lato to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów, czasem do bardzo odległych zakątków. Tymczasem to czego szukamy w wakacje, czyli zjawiskowe krajobrazy, kontakt z naturą i ekscytujące spotkania z nowością, jest na wyciągnięcie ręki. Bory Dolnośląskie, jedne z największych kompleksów leśnych w Europie Środkowej, wciąż czekają na odkrycie.

Pittsburgh Glass Works szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Oprac. TOW
Ruszyła rekrutacja do fabryki szyb Pittsburgh Glass Works w Komornikach k. Środy Śląskiej

Mapa Aktywności Społecznej już działa »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie Joanna Brodowska
Na stronie internetowej powiatu wrocławskiego pojawiła się długo oczekiwana Mapa Aktywności Społecznej Powiatu Wrocławskiego. Produkt powstał w ramach projektu „Podniesienie jakości działania urzędów i usług poprzez wdrożenie zaktualizowanej metody PRI w gminach i powiatach”, w którym uczestniczył powiat.

Będą pamiętać »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie MK
Uczniowie szkoły podstawowej wraz z swoim nauczycielami przez pół roku aktywnie i twórczo pracowali nad utrwaleniem historii Jordanowa Śląskiego.

Kupuj akcje na lato »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Ze statystyk wynika, że kupno akcji w końcu czerwca i ich sprzedaż we wrześniu lub w grudniu to operacja bardzo często przynosząca zyski. Na naszym rynku jednak trudno znaleźć akcje typowo letnie.

Zaginęła Katarzyna Kobiela »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie aw
Szuka jej cała Polska. Przed zaginięciem ostatni raz widziano ją, gdy wsiadała do pociągu do Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska z kolei ostatni raz rozmawiała przez telefon.

Wakacje bezpieczne dla psa »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie red
Chętnie spędzamy wakacje wspólnie ze swoimi zwierzakami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa grożą naszym pupilom w czasie podróży oraz w jakich częściach Europy występuje szczególne ryzyko zarażenia chorobami rozprzestrzenianymi przez pasożyty zewnętrzne.

Wyprzedza Cię BMW? Uważaj! »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie interia.pl
Tylko w minionym tygodniu doszło do dwóch koszmarnych tragedii z udziałem samochodów od bawarskiego producenta. Czy powinniśmy być uprzedzeni do kierowców tych aut?

Spokojnie, to tylko trucizna »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Krzysztof Halla
Terroryści rozpylili niebezpieczną substancję nad stadionem. Tak zaczęły się 36 - godzinne ćwiczenia dolnośląskich strażaków przed Euro 2012.

Mateusz Kwiatkowski wrócił z Malty z brązem »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie opr. as
Mateusz Kwiatkowski, mieszkaniec gminy Sobótka, zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów młodszych, które odbyły się na Malcie.

Sprawdź czy cierpisz na fonoholizm »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Opr. aw
Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie choćby jednego dnia bez telefonu komórkowego - wynika z raportu kampanii „Uwaga! Fonoholizm”.

W międzynarodowym towarzystwie »
Tekst opublikowany 2011-06-25, opracowanie Joanna Brodowska
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach słynie ze swojej gościnności i otwartości na nowe pomysły. Jego mury chętnie odwiedzają liczni goście, sympatycy i partnerzy. Wśród nich są i tacy, którzy przemierzają setki, a nawet tysiące kilometrów, aby poznać urok tego miejsca, zdobyć wiedzę pod okiem fachowej kadry nauczycielskiej i przy okazji poznać ciekawych i pełnych inwencji ludzi.

Uczniom wzrosła samoocena »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie opr. bom
Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce zdobyła pieniądze na poszerzenie zajęć pozalekcyjnych i na zakup pomocy dydaktycznych.

Bogdan Zdrojewski trafił do szpitala »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie red.
Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, miał wypadek we własnym domu i trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili złamaną nogę i uszkodzony kręgosłup.

Drugie sołectwo w Smolcu? »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie Opr. AS
Mieszkańcy Smolca wkrótce zdecydują czy chcą utworzeniem drugiego sołectwa w ich miejscowości.

Dziś Dzień Ojca »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie LZ
Nazywany jest tatą, ojcem, staruszkiem, starym i pewnie jeszcze na 100 innych sposobów. Choć Dzień Ojca nie jest tak uroczyście obchodzony jak Dzień Mamy, dobrze, że ten często niedoceniany Tata również ma swój dzień w kalendarzu.

Bezpieczne wakacje 2011  »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie KPP Bolesławiec
Nadchodzą kolejne wspaniałe wakacje. Bawimy się, radujemy, korzystamy z dobrodziejstw wody, gór i innych letnich atrakcji. Bardzo dużo podróżujemy, zmieniamy miejsca naszego wypoczynku. Jak zatem spędzić wakacje bezpiecznie, jak bezpiecznie podróżować, jak korzystać z wakacyjnych dobrodziejstw? Oto kilka rad.

Świerczewskiego (na razie) zostaje »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie AS
Zmiana nazwy ul. Świerczewskiego wzbudziła największe emocje podczas zebrania mieszkańców Siechnic. Większość opowiedziała się przeciw, ale z pewności temat nie jest jeszcze zamknięty.

Krzyżowice na płótnie i szkle »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Joanna Brodowska
Już po raz ósmy w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach zorganizowany został Plener Plastyczny dla młodych adeptów sztuki malarskiej. Niezmiennie od lat patronat nad projektem objął starosta powiatu wrocławskiego.

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Maria Okraszewska
IX sesja Rady Gminy Kobierzyce, która odbyła się 20 czerwca, miała wyjątkowy, uroczysty charakter. Jednym z punktów porządku obrad było podjęcie uchwały dotyczącej udzielenia absolutorium dla wójta gminy Kobierzyce.

Dni Smolca już w najbliższy weekend »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie AS
Będzie się działo. Już w piątek meczem piłkarskim rozpoczną się tegoroczne Dni Smolca. Podczas imprezy przygotowano tyle atrakcji, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Paskudny długi weekend »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie aw
W środę wieczorem czeka nas załamanie pogody. A potem... Cóż ostatnio mamy pecha, co do pogody w długie weekendy.

Wrocław stolicą kultury »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wygraliśmy!!! Wrocław został Europejską Stolicą Kultury 2016. W konkursie rywalizowało w sumie pięć polskich miast: Katowice, Gdańsk, Lublin, Warszawa i zwycięski Wrocław. Wyboru dokonała Komisja Selekcyjna, która ogłosiła wyniki konkursu.

Śmiertelny wypadek pod Gniechowicami »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie MJ
Na drodze krajowej nr 35 w okolicach Gniechowic doszło do tragedii. W zderzeniu dwóch tirów i auta osobowego zginął kierowca jednej z ciężarówek. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wakacyjne Intercity »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie PKP Intercity
W wakacyjną podróż warto wybrać się jednym z pociągów PKP Intercity. W ramach letniej oferty przewoźnik przygotował ponad 50 pociągów kursujących do najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Pierwsze składy ze spragnionymi słońca podróżnymi wyruszą w trasy już w środę, 22 czerwca.

Lokaty dla firm: tylko nieliczne bez podatku »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Tax Care
Tylko trzy banki proponują przedsiębiorcom lokaty pozwalające uniknąć podatku. Większość oferuje depozyty, z których zyski traktowane są jako przychód firmy i od których należy zapłacić fiskusowi podatek dochodowy.

Samozarabiający kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na kredytach mogą zarabiać nie tylko banki, ale również ich klienci. Zysk z nieoprocentowanej pożyczki przekracza 600 zł w ciągu dwóch lat.

Zabawa i podróż w czasie »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie AS
Wiele atrakcji dla najmłodszych, koncerty i występy na scenie, zwiedzanie Kogeneracji oraz zawody sportowe – tak w największym skrócie przebiegały Dni Siechnic, które tym razem rozłożone były aż na trzy dni. Nie zabrakło również wydarzeń związanych z historią miasta.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert G. Michaela »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie NN
Od dziś można kupić bilet na koncert Georga Michaela, który odbędzie się 17 września przy okazji oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

45-latkowie na rynku pracy »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie opr. EP
Rynek pracy jest wymagający dla każdej grupy wiekowej. Bez względu na wykształcenie, doświadczenie czy znajomości. Każdy musi uważnie obserwować to, co dzieje się na rynku pracy.

Powstaje książka o generale »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie red
Powstaje książka poświęcona byłemu dowódcy Wojsk Lądowych, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Tadeuszowi Bukowi. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami, proszeni są o kontakt.

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie NN
Przy drodze pomiędzy miejscowościami Brzeście i Przecławice mieszkanka Żórawiny znalazła zwłoki mężczyzny i leżący obok rower. Tego samego dnia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Biegacze z całej Polski w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie Pam
Około 400 osób wzięło w sobotę udział w I Biegu Nyskim zorganizowanym w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia nyskiej PWSZ. Jedno jest pewne – było to jedno z największych i najlepszych wydarzeń sportowych ostatnich lat w Nysie.

Kwiaty we włosach »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas Dni Ślęży na terenie przy Powiatowym Zespole Szkół (PZS) nr 3 w Sobótce stanęła średniowieczna wioska. Młodzież przygotowała plenerowe widowisko o Piotrze Włostowicu i warsztaty rzemieślnicze.

Przekredytowani Polacy »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie KRD, opr. EP
Kredyty we frankach szwajcarskich mogą być bombą z opóźnionym zapłonem. Ok. 100 tysięcy osób zaciągnęło te pożyczki w 2 i 3 kwartale 2008 roku po kursie oscylującym wokół 2 zł, podczas gdy dzisiaj za szwajcarską walutę trzeba płacić 3,31 zł. Wartość ich kredytów wzrosła więc z 38 mld zł do 60 mld zł, a comiesięczne raty o kilkaset złotych. Nadmierne zadłużenie w Polsce jest już faktem, choć na razie dotyczy tylko kredytów konsumpcyjnych. Co najmniej 80 tysięcy osób jest zagrożonych bankructwem.

Ile akcji powinien mieć emeryt? »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Wyższy udział akcji w portfelach może być czynnikiem zwiększającym wysokość emerytury, ale też źródłem ryzyka spadku wartości kapitału. Poszukiwanie złotego środka między zyskiem a ryzykiem w emerytalnych kalkulacjach, wciąż jest niedoceniane.

Wypadek pod Jordanowem Śląskim »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie opr. as
Na krajowej ósemce na wysokości Jordanowa Śląskiego zderzył się bus mercedes sprinter i osobowy opel astra. Jedna osoba została lekko ranna.

Uważaj na gaz »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie aw
Do godz. 22.00 w sobotę bacznie przyglądaj się prędkościomierzowi. Policja będzie bowiem prowadziła wzmożone kontrole, szczególnie na A4.

Przewalutowanie kredytu – tylko w dołkach »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Przy obecnych poziomach kursu franka przewalutowanie kredytu z lata 2006 roku oznaczałoby skokowy wzrost raty o prawie 56 proc.

Tydzień deszczu »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie aw
Licząc od dzisiaj czeka nas tydzień deszczu i burz. Możliwe jest również ochłodzenie.

II Bieg po Wygasłych Wulkanach  »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Opr. aw
II Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów to impreza jedyna w swoim rodzaju. Od 18 do 19 czerwca, zawodnicy pobiegną po trasie, która jest poprowadzona w malowniczej okolicy Złotoryi.

Zatrzymani handlarze narkotyków  »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie opr. as
Policjanci z komisariatu policji w Długołęce, wspierani przez funkcjonariusza żandarmerii wojskowej z psem do wyszukiwania narkotyków, zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel narkotykami.

Uważaj na podatek od pożyczek! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Tax Care
Bank odmówił ci kredytu i myślisz o zadłużeniu się u rodziny lub znajomych? Lepiej pożycz pieniądze od rodziców czy rodzeństwa niż od przyjaciela – w ten sposób unikniesz podatku. Od znajomych lepsza jest nawet teściowa.

Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Manpower
Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na stabilny wzrost intencji do zatrudniania na polskim rynku pracy – ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać.

Harce w klimacie sprzed wieków »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie AS
Pokazy i inscenizacje z udziałem grupy rekonstrukcji historycznej Chorągiew Piastów Śląskich z Oławy były główną atrakcją pikniku „Plebejskie harce”, który w niedzielę odbył się na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum w Siechnicach.

Stypendia dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Joanna Brodowska
Ruszyła kolejna edycja programu stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego. Uczniowie z dziewięciu gmin położonych na terenie powiatu wrocławskiego mogą starać się o stypendia przyznawane w trzech kategoriach: naukowej, artystycznej i sportowej. Termin składania wniosków upływa 10 lipca 2011 roku.

Święto z elektrociepłownią w tle »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie AS
Tegoroczne Dni Siechnic zbiegną się w czasie z obchodami setnej rocznicy EC Czechnica. Wspólne świętowanie będzie odbywało się głównie podczas festynu na terenach rekreacyjnych przy gimnazjum. Nie zabraknie jednak wielu imprez towarzyszących.

Dlaczego opony pękają? »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie interia.pl
Kartka papieru formatu A4. Na takiej właśnie powierzchni bieżnik opon naszego samochodu styka się z asfaltem.

Sportowa sobota  »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie AS
Najbliższa sobota w Siechnicach będzie stała pod znakiem sportu. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował szereg imprez dla wszystkich – zarówno fanów sportów ekstremalnych, biegów, gier zespołowych oraz szachów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie red
Koncerty z okazji Święta Wrocławia, bilety do kina i karnety na rejsy Odrą nie tylko statkiem, lecz kajakiem i rowerem wodnym - oto co może być Twoje za sms.

Sąd chroni przyrodę? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Opr. aw
9 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze, które nie chciało unieważnić decyzji środowiskowej dla rozbudowy kompleksu narciarskiego na Szrenicy (Karkonosze) w gminie Szklarska Poręba.

Dziś nie tylko zaćmienie »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie aw/interia.pl
Dziś wieczorem cała Polska popatrzy w niebo. Wraz z zachodem Słońca obserwować będziemy całkowite zaćmienie Księżyca, które w naszej części globu potrwa półtorej godziny. Będzie to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 2000 roku.

Zaginęła Elżbieta Romanowicz »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Zaginęła Elżbieta Romanowicz. Zamieszkała w Wójcicach pod Nysą. Lat 17.

Sztuka na wyciągnięcie ręki »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Joanna Brodowska
Wraz z początkiem czerwca w holu głównym budynku starostwa pojawiły się dwie pokaźnych rozmiarów tkaniny artystyczne. Autorem prezentowanych prac jest Alina Domańska, znana i ceniona artystka specjalizująca się w tkaninie artystycznej.

Branża meblowa – już po kryzysie? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Polska gospodarka od lat już nie jest wyłącznie bastionem przemysłu ciężkiego. Duże sukcesy, także na rynkach światowych, odnoszą m.in. producenci mebli. Ostatnie lata były więc dla nich poważnym sprawdzianem odporności na zawirowania ekonomiczne.

Co to jest telepraca? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
W dobie zwiększającego się dostępu do technologii informatycznych zmienia się styl i forma pracy. Coraz więcej osób przy wykonywaniu obowiązków służbowych wykorzystuje Internet, a praca poza siedzibą firmy nikogo nie dziwi. Na zachodzie telepracownicy stanowią już 15% osób pracujących, a w Polsce z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie.

Jak jeżdzić po ''remontach''? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl/rmf
Obecnie w Polsce prowadzi się budowę lub przebudowę 1450 km dróg. Chcemy czy nie, część z tych prac wpływa na zakłócenia w ruchu.

Jak bezpiecznie handlować w sieci? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie dotPR
Lęk przed oszustami, długie oczekiwanie na paczkę z zamówionym towarem oraz strach przed nietrafionym wyborem – to najczęstsze przyczyny niechęci przed zakupami w internecie. Tymczasem wystarczy trzymać się kilku prostych zasad lub dokonywać zakupów "po sąsiedzku", by transakcji w sieci nie traktować jako zło konieczne.

Między science a fiction »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie opr. EP
W ostatni weekend czerwca wrocławskie Centrum Kultury "ZAMEK" już po raz ósmy zostanie opanowane przez erpegowców, laprowców, bitewaników, starłorsowców, mangowców, miłośników literatury, gier, filmów oraz intelektualnych wycieczek poza granice nauki – 24 czerwca rozpoczynają się Dni Fantastyki, jeden z największych i najważniejszych konwentów w kraju.

Raty zamiast drogiego długu na karcie »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Niespłacone w okresie bezodsetkowym zadłużenie na karcie kredytowej to pierwszy krok w kredytowe tarapaty. Nim dojdzie do podbramkowej sytuacji warto rozważyć rozłożenie zadłużenia na raty. Może to być również rozwiązanie znacznie tańsze niż przeciętna pożyczka gotówkowa.

Polski supersamochód? To już nie fikcja!  »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl
W 2008 roku fanów motoryzacji zelektryzowała sensacyjna wiadomość - polscy inżynierowie wzięli się za skonstruowanie supersamochodu.

Gdzie studiować, żeby nie zwariować... »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Red.
Gdzie straszy pani w dziekanacie, a gdzie trzeba uważać na bibliotekarza? Historyjki o przerażającym pierwszym roku na uczelni należą już do kanonu legend miejskich. Jak jest w rzeczywistości? Zagłosuj w naszym plebiscycie i przekonaj się, która z uczelni jest najbardziej przyjazna studentom.

Mieszkanie na kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie BrandScope
W wielu miastach Polski powstają nowe bloki i osiedla. Developerzy patrzą na rynek z optymizmem, pomimo tego, że liczba wybudowanych, ale niesprzedanych mieszkań jest liczona w tysiącach. Banki są coraz bardziej skłonne udzielać nowych kredytów, ale na nieco innych zasadach niż przed wybuchem kryzysu. Najważniejsza zmiana dotyczy walut, w których udzielane są kredyty.

Firmowe programy emerytalne »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Tax Care
Uczestnik pracowniczego programu emerytalnego musi zapłacić od składki podstawowej podatek dochodowy, ale przy wypłacie środków nie zostanie obciążony podatkiem Belki.

Powiedz stop kruchym kościom »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. EP
Słoneczne dni zachęcają do spacerów. Wykorzystajmy letnie miesiące, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Aktywność fizyczna, słońce i dieta bogata w wapń i witaminę D będą Twoimi sprzymierzeńcami w walce z osteoporozą.

Niemcy pod wrażeniem »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Marta Grzeszczyszyn
"Region w przebudowie, pełen dynamiki i ducha inicjatywy" w taki sposób został opisany przez prasę niemiecką powiat wrocławski.

Za wspieranie przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. as
Gmina Kąty Wrocławskie otrzymała wyróżnienie w konkursie „Laur Gospodarności” w kategorii „Rozwój przedsiębiorczości wiejskiej”.

Międzynarodowe bieganie  »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie MO
3 czerwca miała miejsce oficjalna wizyta delegacji z partnerskiej miejscowości Kobeřice. Starosta Lukáš Kubný przyjechał razem z młodzieżą, która przygotowywała się i wzięła udział w kobierzyckim mini maratonie mającym miejsce w trakcie świętowania Dnia Dziecka na Stadionie Sportowym w Kobierzycach.

Terapia przez zabawę »
Tekst opublikowany 2011-06-12, opracowanie bom
Zajęcia rehabilitacyjno-terapeutyczne w Sobótce pomagają dzieciom przełamywać bariery np. w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Poprawiają też sprawność ruchową i samopoczucie. Komfort mają też rodzice.

Bieg o puchar burmistrza: padły rekordy trasy »
Tekst opublikowany 2011-06-12, opracowanie Opr. as
15 maja w Kątach Wrocławskich odbyła się kolejny edycja Biegu o Puchar Burmistrza. Na dystansie 10 mil (16090 m) oraz 5 km rywalizowało w sumie 234 biegaczy.

Zobacz miejsca, których już nie ma »
Tekst opublikowany 2011-06-12, opracowanie bom
Około 200 zabytkowych pocztówek Sobótki i okolic można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Zbiory są własnością wrocławskiego archeologa Karola Bykowskiego.

Lekcje cumowania »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie aw
Oto wywiad z pomysłodawcą i kapitanem wyprawy "Z nurtem Odry" Łukaszem Montygierdem – Łoybą, który z synem i kotem wybiera się w wyprawę aż po Bałtyk.

Dwie doby wędkowania  »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. as
W Małkowicach wędkarze z Kątów Wrocławskich, Sobótki, Mietkowa i Wrocławia walczyli w 48-godzinnych zawodach nad stawem Wektory.

Rentowność najmu lekko w górę »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Spadające ceny mieszkań w połączeniu ze wzrostem ofertowych stawek wynajmu sprawiły, że wskaźnik rentowności najmu netto po krótkiej przerwie powrócił do poziomu ponad 4 proc.

Jak zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Magdalena Flis, Tax Care
Pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pełnoetatowych pracowników mają obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odpisy na ten fundusz pracodawcy mogą jednak zaliczyć do kosztów i w ten sposób zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa.

Piknik rodzinny w Jeszkowicach »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. as
W najbliższą niedzielę 12 czerwca w Jeszkowicach odbędzie się Piknik Rodzinny połączony z Integracyjnym Dniem Dziecka. Start o godz. 14.

Wrocławski prezes IPN-u »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. as
Wrocławski historyk dr Łukasz Kamiński, dotychczas szef Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, został wybrany na prezesa IPN.

Powiat wrocławski pod lupą »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Joanna Brodowska
Przedstawiciele starostwa, urzędów gmin i organizacji pozarządowych spotkali się 30 maja w starostwie aby wspólnie porozmawiać o powiecie wrocławskim w kontekście jego słabych i mocnych stron. Opracowane przez nich wnioski staną się zaczątkiem szerszej dyskusji o rozwoju powiatu, która finalnie zaowocuje powstaniem strategii rozwoju powiatu wrocławskiego

Wojsko albo rezerwa »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Joanna Brodowska
W ostatnim tygodniu maja w starostwie zakończyła się kwalifikacja wojskowa. W tym roku wezwanie do kwalifikacji otrzymało blisko 900 młodych mieszkańców powiatu wrocławskiego.

3 osoby nie żyją, 15 dzieci w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. as, fot. tvn24.pl
Trzy osoby zginęły w wypadku pod Kłodzkiem. Zderzyło się tam pięć pojazdów, w tym autobus którym jechały dzieci z Ciechowa (gm. Środa Śląska)

Spadają możliwości pożyczkowe »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Trzyosobowa rodzina o dochodach 5 tys. netto może zaciągnąć w banku średnio 28,9 tys. zł kredytu gotówkowego na rok. Powolnie drożejące kredyty obniżają zdolność kredytową konsumentów.

W kryzysie kupujemy więcej, ale taniej »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. EP
Kryzys gospodarczy i rosnące ceny w Polsce nie spowodowały, że ograniczamy zakupy. Wybieramy jednak tańsze produkty – delikatesy zamieniliśmy na dyskonty spożywcze, a małe butiki na sklepy z niedrogą odzieżą.

Święto zapasów w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Opr. as
156 zapaśników walczyło 4 czerwca w Gniechowicach w V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Poland Open. Drużynowo zwyciężyły Tygrysy Gmina Kąty Wrocławskie.

Strażacy wybrali swoje władze  »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie MO
2 czerwca 2011r. w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbył się Zjazd Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP. Zgodnie ze statutem stowarzyszenia taki zjazd odbywa się raz na pięć lat.

Upominki od wicemistrzów »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. as
Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w Łanach odbyła się II Spartakiada przedszkola Happy Kids z Kamieńca Wrocławskiego.

Etyka w urzędzie »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie RW
Po raz trzeci dolnośląscy samorządowcy dyskutowali i wymieniali się między sobą wiedzą i spostrzeżeniami. W ramach III Forum Wymiany Doświadczeń pracownicy urzędów gmin i starostw powiatowych rozmawiali o zagrożeniach korupcyjnych i etyce w urzędzie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie red
Bilety do kina i na niezapomniane koncerty oraz książki, których nie dostaniecie w księgarni - wszystko to w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Burmistrz z absolutorium »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Opr. as
Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 27 maja, Rada Miejska w Kątach Wrocławskich jednogłośnie podjęła uchwałę przyznającą absolutorium burmistrzowi Antoniemu Kopciowi za 2010 rok.

Coraz trudniej spłacać kredyty złotowe »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
W sytuacji, gdy wszyscy użalają się nad zadłużonymi we franku, to osoby z kredytami złotowymi mają dużo większe kłopoty ze spłatą rat. Obsługujący kredyty w szwajcarskiej walucie mieli na koniec kwietnia problem z 2 mld zł, przy długu przewyższającym 142 mld zł. Tymczasem spłacający w złotych nie oddawali w terminie ponad 3 mld zł ze 105 mld zł. Ich sytuacji z pewnością nie poprawia wzrost stóp procentowych.

Gorący wieczór reggae w Sobótce »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Red.
Po raz pierwszy w hali sportowej w Sobótce zorganizowano koncert muzyczny. Dotychczas obiekt służył przede wszystkim do imprez sportowych. Tym razem Ślężański Ośrodek Kultury zaprosił zespół Star Guard Muffin, na czele z finalistą programu „Mam Talent” Kamilem Bednarkiem.

Surowy wystrój dalej na topie »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Piotr Bugaj
Inwestycje mieszkaniowe realizowane w dawnych obiektach przemysłowych to od kilku lat ciekawy element krajobrazu także polskich miast. Moda na industrialną architekturę pokazuje, jak poszukiwania nowych rozwiązań często prowadzą do wykorzystywania wzorów z przeszłości.

Moskitiery – sprzymierzeńcy w walce z owadami »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie opr. EP
Chociaż piękną pogodą cieszymy się dopiero od niedawna, to już wielu z nas doznało bolesnych ukąszeń. Wiosną i latem owady są bardzo uciążliwe. Ich brzęczenie nocą nie pozwala spać, a ugryzienia mogą wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. Jak się przed nimi chronić?

Dokuczanie esemesami jest karalne »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie bom
Policja w Sobótce ostrzegała młodzież przed stalkingiem, czyli złośliwym i dokuczliwym prześladowaniem innych za pomocą esemesów lub mejli. Nowe prawo weszło 6 czerwca.

Kredyty drożeją przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Pożyczki konsumpcyjne są najdroższe od dziesięciu miesięcy. Ale banki oczekując znacznego wzrostu popytu na kredyty gotówkowe nie mogą przeszarżować ze wzrostem cen zadłużania.

Śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca umorzone »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Tomasz Woźniak
Prokuratura Okręgowa w Legnicy umorzyła śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nad Jarostowem koło Środy Śląskiej z 17 lutego 2009 roku. Winna była nagła zmiana pogody i błędy pilota, który zginął w wypadku.

Urlop w domu czy w podróży? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie pointb.pl
Czas intensywnych wyjazdów urlopowych już od dawna nie stanowi domeny wyłącznie sezonu wakacyjnego. Jednocześnie wielu Polaków świadomie decyduje się spędzić swoje wolne dni w miejscu zamieszkania.

Jak uniknąć groźnych infekcji pokarmowych »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Flywheel Public Relations
Europejczyków zelektryzowały ostatnio doniesienia o śmiertelnych przypadkach zatruć pałeczkami okrężnicy EHEC. Jak dotąd eksperci nie ustalili jeszcze skąd pochodzą produkty, na których znalazła się bakteria. Wszystko wskazuje na to, że centrum zakażenia mieści się na Starym Kontynencie. Wielu Polaków planuje wyjechać na wakacje właśnie do krajów europejskich. W zaistniałej sytuacji powinniśmy wiedzieć, jak postępować, by ustrzec się przed zakażaniem niebezpieczną bakterią. Poniżej kilka cennych porad.

Ile może dorobić emeryt i rencista? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie ZUS
Od 1 czerwca zwiększyły się kwoty dodatkowych przychodów, które mogą uzyskiwać aktywni zawodowo emeryci i renciści, bez konsekwencji zmniejszenia lub zawieszenia ich świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dzień Dziecka w Rogowie Sobóckim »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Ponad 150 dzieci bawiło się na Dniu Dziecka w Rogowie Sobóckim. Dużą popularnością cieszyła się indiańska wioska. Były też przejazdy bryczką, konną i malowanie twarzy.
Zdjęć: 4  

Odkryć tajemnice Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Opr. aw
Padły już pierwsze klapsy na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego o księżnej Daisy. Zdjęcia na terenie Dolnego Śląska i Pszczyny potrwają do końca maja. - Chcemy pokazać biografię niezwykłej kobiety, której działalność zapisała się trwale w dziejach nie tylko Dolnego Śląska - mówi reżyser Maciej Kieres

Przez kaplicę zaoszczędzą wierni »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie bom
Prawie gotowa jest kaplica w kościele w Sulistrowicach. Do tej pory ciała zmarłych przewożono do Sobótki lub Wrocławia.

Popłyną z nurtem Odry »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie aw
Popłyną Odrą od Wrocławia aż do Szczecina: 32 - letni kapitan, 4 - letni pierwszy oficer i kot pokładowy. Śledź ich przygotowania i podróż właśnie u nas.

Gienek Loska wygrał X-Factora »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie as
Mieszkający od 7 lat we Wrocławiu Gienek Loska wygrał pierwszą polską edycję programu X-Factor.

Czworonożny piłkarz »
Tekst opublikowany 2011-06-04, opracowanie TOW
Max uwielbia grać w piłkę ze swoim przewodnikiem, st. aspirantem Mariuszem Koteckim.

To klasyczny kryminał »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie RMF
Mamy do czynienia z tragicznym i dziejącym się naprawdę, ale jednak klasycznym kryminałem. Nie wiemy, kto zabił - o śmiercionośnej bakterii mówił zastępca szefa GIS Jan Orgelbrand.

Mieszkania w rok potaniały o 3,4 proc. »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Ceny mieszkań, po jakich w maju zawierali transakcje klienci Open Finance i Home Broker, od kwietnia niemal nie uległy zmianie. Za to w skali roku potaniały o 3,4 proc. A to nie koniec.

Kolejny certyfikat dla starostwa »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Joanna Brodowska
Dobiegła końca realizacja jednego z projektów unijnych, którego celem jest podniesienie jakości działania Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Mowa o projekcie wykorzystującym metodę samooceny, zwaną metodą Planowania Rozwoju Instytucjonalnego (PRI), wywodzącą się z amerykańskiej szkoły zarządzania.

Najbardziej zadłużony Polak jest winien 89 mln »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie InfoMonitor, Money.pl
Na koniec maja 2011 roku liczba osób mających problemy z terminowych regulowaniem zobowiązań wynosi 2 101 218 – wynika z najnowszej, 16. edycji raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor, firmę prowadząca Rejestr Dłużników. Grupa ta powiększyła się o ponad 3%. Wzrosła również ogólna kwota zaległości i wynosi obecnie niecałe 31 mld złotych, jednak dynamika tego wzrostu wyhamowuje. Są też inne pozytywne informacje, w ciągu ostatnich trzech miesięcy z zaległymi płatnościami poradziły sobie 94 694 osoby – czyli blisko 5% wszystkich zadłużonych.

Udany miesiąc funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W maju większość inwestorów lokujących oszczędności w funduszach akcji zanotowała straty. Zadowoleni mogą być za to amatorzy funduszy polskich obligacji.

Pięć osób rannych, jedna poważnie »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie as
Pięć osób zostało rannych w czołowym zderzeniu dwóch samochodów, do którego doszło w czwartek po południu na drodze między Siechnicami a Świętą Katarzyną.

Na okrągło w ogrodzie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Kto powiedział, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić bezpośrednio do celu? W naszym własnym ogrodzie z pewnością ta zasada nie musi być obowiązująca. Kręte ogrodowe alejki doprowadzą nas zawsze tam gdzie trzeba, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.

Remont przejazdu kolejowego w Smolcu »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie as
W Smolcu, w środę rozpoczął się remont przejazdu kolejowego na drodze powiatowej prowadzącej do Pietrzykowic. Na czas prac został wyznaczony objazd.

Dom szkieletowy, czyli jaki? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Rozwój technologii w budownictwie umożliwia inwestorowi wybór najbardziej odpowiedniej metody wznoszenia domu. Oparte na drewnie szkieletowe konstrukcje, mimo rosnącej popularności, nadal kojarzą się raczej z domkami letniskowymi, niż z tradycyjną zabudową jednorodzinną. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat różnych możliwości budowy domu w technologi szkieletowej.

Całe rodziny bawiły się na pikniku »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. AS, siechnice.gmina.pl
Uśmiechnięte twarze nie tylko dzieci, ale i rodziców – to najlepsza dowód, że piknik rodzinny w Siechnicach była bardzo udany. Impreza odbyła się 28 maja na terenach zielonych przy gimnazjum, a towarzyszyło jej otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci.

Nasze złoża warte nawet bilion dolarów? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Interia.pl
Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależy od wykorzystania potencjału gazu łupkowego w Polsce - uważają eksperci Instytutu Globalizacji. Nasze złoża mogą być warte nawet bilion dolarów.

Lokaty rosną, ale bardzo skromnie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Oprocentowanie lokat powoli pnie się do góry. Ale na zauważalne wzrosty prawdopodobnie przyjdzie poczekać do ostatniego kwartału 2011 r. Póki co główna rozgrywka o oszczędności Polaków od miesięcy toczy się wśród kilku tych samych instytucji.

Kibic Śląska zginął przez wygłupy »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie TOW
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci kibica Śląska Wrocław jadącego na mecz Miedzi Legnica. Zarzuty składania fałszywych zarzutów i nie udzielenia pomocy usłyszą jego koledzy.

Jamajskie klimaty w Sobótce »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie AS
Na ten koncert fani muzyki reggae i nie tylko czekali od dłuższego czasu. W piątek, 3 czerwca w hali sportowej w Sobótce zagra Kamil Bednarek z zespołem StarGuardMuffin. Początek o godz. 20.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie KPP Nysa
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Pod bezpłatnym numerem 0 800 200 300, każdy uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po Polsce. Kolejny raz będzie on służył pomocą turystom w sezonie wakacyjnym.

Bez ciepłej wody w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie AS
W nocy miała miejsce awaria magistrali ciepłowniczej w Siechnicach. W efekcie, w mieszkaniach korzystających z ciepła dostarczanego przez spółkę Kogenerację, nie ciepłej wody.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie red
Bilety do kina 5D i do Heliosa przy ul. Kazimierza Wlk., kosmetyki firmy Natura i karnety na nordic walking - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

RnS: pół miliarda zł od skarbu państwa »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Wzrost stóp procentowych to zmartwienie nie tylko kredytobiorców, ale i rządu, który zobowiązał się dopłacać połowę odsetek i – mimo problemów budżetowych – od pół roku nie potrafi wprowadzić zapowiadanych zmian w programie Rodzina na Swoim.

Dziecko może zapłacić podatek od prezentu! »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Dziecko obdarowane przez rodziców drogim prezentem – na przykład ich samochodem lub znaczną wpłatą na konto oszczędnościowe – musi powiadomić o tym fiskusa. W przeciwnym razie, choć to prezent od jego najbliższych, będzie musiało zapłacić podatek.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie opr. as
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB we Wrocławiu ostrzega, że na Dolnym Śląsku wystąpią dziś burze. Podczas opadów będzie wiał silny wiatr, możliwe są również opady gradu.

Ruszyła sprzedaż biletów na walkę stulecia »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie AS
Punktualnie o godz. 12 ruszyła dziś sprzedaż biletów na walkę Kliczko vs. Adamek, która 10 września odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Stawką pojedynku jest mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Wehikułem czasu z Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Opr. aw
Już w poniedziałek, 6 czerwca, rozpoczną się zdjęcia do filmu dokumentalnego o Księżnej Daisy. Przez tydzień Zamek Książ przeniesie się do XIX i XX wieku. Wszystko za sprawą produkcji realizowanej przez TVP Wrocław i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu .

Dolnośląscy urzędnicy nieźle zarabiają  »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie LZ
Dolny Śląsk to województwo, w którym urzędnicy gmin i powiatów są jednymi z najlepiej zarabiających w Polsce. Tak wynika z raportu GUS.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl