Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 147 informacji. Wszystkie poniżej.

Skoda wjechała w autobus z dziećmi »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie as
Siedmioro dzieci z ogólnymi potłuczeniami trafiło do szpitala na obserwację, po tym jak autobus którym jechały, zderzył się ze skodą.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Krew na dyskotece »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie bom
Podczas dyskoteki na zalewie w Sulistrowiczkach ciężko ranny został jeden z uczestników. Podczas bójki mężczyzna wypadł przez szybę lokalu raniąc się w rękę.

Bezpłatna mammografia »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie red.
7 i 8 czerwca na terenie gminy Kąty Wrocławskie odbędą się badania mammograficzne. Dla pań w wieku 50 - 69 lat badania są bezpłatne.

Co dalej z kościołem na Ślęży? »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Nie wiadomo, kiedy zakończą się prace w kościele na Ślęży. Archeolodzy przekopali jego wnętrze i znaleźli tylko fundamenty starego zamku. Z powodu braku pieniędzy prace wstrzymano.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Masz osiągnięcia? Zgłoś się! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie MO
Już po raz dziewiąty rusza Program Stypendialny Gminy Kobierzyce. Wszyscy szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczelni wyższych zamieszkali na terenie gminy Kobierzyce są zaproszeni do wzięcia udziału w programie.

Od edukacji, przez kulturę, po sport »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Joanna Brodowska
W ramach cyklu prezentującego zadania powiatu wrocławskiego, tym razem przybliżamy pracę Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Szczegóły związane z działalnością wydziału zdradziła nam jego dyrektor Urszula Przybyłek.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Sołtysi zostaną funkcjonariuszami »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie bom
- Sołtys ma zostać funkcjonariuszem publicznym z wszystkimi prawnymi konsekwencjami, a rady sołeckie mają mieć prawo inicjatywy uchwałodawczej – zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Sołtysi zdenerwowani, bo niedoinformowani  »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Jacek Bomersbach
- Nie jesteśmy informowani o sprzedaży działek na naszym terenie. Dlaczego burmistrz i radni nie mówią nam o swoich decyzjach – pytali oburzeni sołtysi na ostatniej sesji w Sobótce.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Czy zabiorą nam boisko »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Jak mieszka się w Rękowie? Dlaczego od lat nie łatane są drogi, brakuje świetlicy i w okolicy nie ma żadnego zakładu pracy. O problemach rozmawiamy z mieszkańcami wsi i nową sołtys.

Specjalista od inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie AS
Nowym zastępcą burmistrza gminy Siechnice od ponad miesiąca jest Lesław Kubik. Zajmuje się inwestycjami. - Ten czas w dużej mierze poświęciłem na dokładne zapoznanie się z sytuacją w Wydziale Inwestycyjno-Komunalnym. Już wiem na czym stoję i z pewnością wydział czeka reorganizacja – zapowiada Lesław Kubik.

Opóźnienie przez upadłość wykonawcy »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie MO
W zeszłym roku rozpoczęto w gminie Kobierzyce kolejny etap związany z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Dotyczył on budowy kanalizacji sanitarnej w 10 miejscowościach położonych na terenach otaczających oczyszczalnię ścieków w Pustkowie Żurawskim.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

O sposobach na oszczędzanie »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Joanna Brodowska
Wychodząc naprzeciw potrzebom samorządów, władze powiatu wrocławskiego we współpracy z wrocławskim oddziałem Agencji Rozwoju Przemysłu zorganizowały 18 maja na terenie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach konferencję poświęconą redukcji energii elektrycznej w jednostkach samorządu terytorialnego.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Kanalizacja gminy trwa »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. as
Budowa kanalizacji sanitarnej to priorytet inwestycyjny na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Już cały Smolec został skanalizowany. W kolejnych miejscowościach prace trwają, a w innych są planowane.

Rodzinny weekend w Siechnicach i Żernikach Wr.  »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. AS
W najbliższą sobotę, 28 maja w Siechnicach i Żernikach Wrocławskich odbędą się rodzinne pikniki. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo. A pogoda, choć już nie będzie tak słoneczna jak ostatnio, to ma dopisać.

Potańcówka w Chrząstawie Wielkiej »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. as
W sobotę, 28 maja o godzinie 19 w Świetlicy Wiejskiej w Chrząstawie Wielkiej odbędzie się potańcówka, czyli cykliczna impreza promująca tradycyjne tańce „W to mi graj”.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Odwołanie odrzucone, można budować »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie AS
Nic już nie stoi na przeszkodzie aby budować drogę z Żernik Wrocławskich do Siechnic w ramach wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Dzień Mamy w Expressie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
26 maja to Dzień Mamy. Wszyscy biegną wtedy z kwiatami lub laurkami. Zobacz jakie życzenia swoim Mamom złożyli czytelnicy Expressu Powiat Wrocławski.

Etyka w urzędzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie RW
Po raz trzeci dolnośląscy samorządowcy dyskutowali i wymieniali się między sobą wiedzą i spostrzeżeniami. W ramach III Forum Wymiany Doświadczeń pracownicy urzędów gmin i starostw powiatowych rozmawiali o zagrożeniach korupcyjnych i etyce w urzędzie.

Etyka w urzędzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie RW
Po raz trzeci dolnośląscy samorządowcy dyskutowali i wymieniali się między sobą wiedzą i spostrzeżeniami. W ramach III Forum Wymiany Doświadczeń pracownicy urzędów gmin i starostw powiatowych rozmawiali o zagrożeniach korupcyjnych i etyce w urzędzie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Siechnice: Tadeusz Juda czy Juda Tadeusz? »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie AS
Zmiany w finansach gminy oraz nadawanie nazw nowym ulicom na terenie gminy – to najważniejsze uchwały, które podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Odbyła się ona 19 maja.

Żar tropików w Borzygniewie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Joanna Brodowska
W ostatni weekend w Borzygniewie nikt nie mógł narzekać na nudę. Szanty, regaty oraz liczne konkursy – tak wyglądało tegoroczne Marinowanie, czyli cykliczna impreza, którą od kilku lat organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie, przy wsparciu oraz pod patronatem władz gminy Mietków i Powiatu Wrocławskiego. Pierwszy raz uczestnicy imprezy mogli również podziwiać oddany właśnie do użytku Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie, wybudowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków UE.

Kolejny zakład w strefie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
13 maja 2011 oficjalnie otwarto Zakład Separacji Powietrza Linde Gaz Polska w Biskupicach Podgórnych.

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

Laur dla Kątów Wrocławskich? »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Ze 165 zgłoszonych podmiotów do konkursu "Laur Gospodarności", Kapituła Konkursu nominowała do finału 36 kandydatów (gminy, banki spółdzielcze i Lokalne Grupy Działania). O statuetkę Lauru Gospodarności gminy ubiegają się w trzech kategoriach. Z województwa dolnośląskiego w finale znalazła się gmina Kąty Wrocławskie. Zwycięzców drugiej edycji poznamy już 4 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tir zderzył się z fiatem »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie AS
Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło 24 maja w Radwanicach. Tir zderzył się z fiatem cinquecento.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

Tragiczny pożar w Jordanowie Śl.  »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie opr. as
Mieszkaniec Jordanowa Śląskiego zaczadził się podczas pożaru, który wybuchł w jego domu.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Porozumienie gmin i Marinowanie  »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie opr. as
Dziś oficjalnie został otworzony Ośrodek Sportów Wodnych w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim. Otwarciu towarzyszy doroczna impreza Marinowanie Mietków, podczas której plaża w Borzygniewie, wypełni się muzyką i tysiącami gości z całego regionu.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Emocje i dobra zabawa w Łanach »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie opr. AS, czernica.pl
Łany gościły 7 maja samorządowców, którzy oprócz tego, że zajmują się sprawami lokalnych społeczności, to również są znani z zamiłowania do sportu. Podczas Samorządowego Dnia Sportu nie brakowało niczego – emocji, pięknych akcji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Budują "Salę Królestwa Bożego" »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Świadkowie Jehowy budują w Sobótce modlitewny dom spotkań. Dotychczas zebrania ponad 100-osobowego zboru odbywały się w pomieszczeniu gospodarczym w Olbrachtowicach.

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Twoja gmina – „Gminą Dobrej Marki” »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie www.markowagmina.pl.
Marka to coś, co nas wyróżnia na tle innych. To siła przyciągania. Jej posiadanie i odpowiednia promocja, to przyszłość nie tylko Twojej gminy, ale i jej mieszkańców. Dzięki projektowi „Postaw na Eurozarządzanie” wspierane jest tworzenie strategii rozwoju gminy, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i promocji lokalnych marek w oparciu o sport, kulturę oraz turystykę.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Utrudnienia do końca sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. AS
Do końca sierpnia będzie trwał remont drogi wojewódzkiej nr 395 na odcinku od Żernik Wrocławskich do Wojkowic. To wiąże się ze sporymi utrudnieniami na drodze.

Kulturalna współpraca  »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie MK
Współpraca pomiędzy gminą Jordanów Śląski a Jordanów w Małopolsce nabiera rumieńców. Kolejnym jej elementem były wspólne występy podczas VII Festiwal Pieśni Maryjnych „Ave Maria.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

Kolejny sukces Odyseuszy z Brzeziej Łąki  »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. as, dlugoleka.pl
Tym razem dwie drużyny Odyseuszy z Zespołu Szkół w Brzeziej Łące reprezentowały nas podczas Eurofestiwalu, który odbył się w Gdańsku. Starsza grupa weszła w skład międzynarodowej drużyny, która zajęła drugie miejsce podczas imprezy.

Komisarz Lew w Kotowicach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. as
Policjanci w towarzystwie Komisarza Lwa przeprowadzili prelekcję dla dzieci z „zerówki” ze Szkoły Podstawowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. Jana Twardowskiego w Kotowicach.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Sołtys walczy o węże i hydranty »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie bom
W Kryształowicach jest 6 hydrantów, z czego dwa nie działają. Sołtys walczy o ich naprawę i o węże strażackie za pomocą, których mieszkańcy będą mogli sami gasić pożary.

Bociany z Dankowic doczekają się potomstwa? »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie MK
W tym roku bociany późno przyleciały do Polski. Wśród nich była para, która powróciła do swojego gniazda w Dankowicach.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Profilaktyczne szczepienia »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Maria Okraszewska
Już po raz czwarty gmina Kobierzyce aktywnie wspiera akcję profilaktycznego szczepienia dziewcząt przeciwko rakowi szyjki macicy.

Nauka, zabawa i zwiedzanie »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Joanna Brodowska
Jak sprawić, aby nauka była przyjemnością? Wystarczy zapytać o to nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach, którzy do perfekcji opanowali sztukę łączenia przyjemnego z pożytecznym w edukacji. Jak się okazuje sporo pomysłów można realizować w ramach szkolnej wymiany międzynarodowej.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Zdjęcia niezwykłe i kadry z imienin »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Najlepsze zdjęcia wybrane z pośród 1248 nadesłanych na II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce.

Spuścił paliwo z ciężarówek sąsiada »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. as
Wieczorem 29 kwietnia dyżurny KP w Długołęce otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa z zaparkowanych dwóch pojazdów ciężarowych na posesji w jednej z miejscowości na terenie gminy.

Dla zabawy strzelali do reklam piwa »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Jacek Bomersbach
Dariusz Lech z Kryształowic na terenie swojej posesji znalazł stare reklamy piwa. Przed wojną w domu mieścił się wyszynk, w którym bawili się niemieccy żołnierze Luftwaffe.

Nauka pływania wciąż trwa »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Maria Okraszewska
W marcu ruszył w gminie Kobierzyce program profilaktyczny dla dzieci ze szkół podstawowych zakresie upowszechniania aktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez naukę i doskonalenie umiejętności pływania.

Pierwsza tura ''wędkarskiej'' ligi »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. as
30 kwietnia na Żwirowni w Kątach Wrocławskich po raz pierwszy w historii miejscowego Koła ruszyła Liga Dzieci i Młodzieży.

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Pijani dachowali wioząc wódę »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie bom
Dużo szczęścia mieli kierowca i pasażer citroena, który dachował na drodze między Sobótką Górką, a Sobótką. Mężczyźni wyszli z wypadku cało. Obaj byli mocno pijani.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Kobierzyce wysoko w rankingu Forbesa »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
10 maja podczas uroczystej Gali Kongresu Regionów w Świdnicy wójt Ryszard Pacholik odebrał nagrodę dla gminy Kobierzyce w rankingu „Miasta Atrakcyjne dla Biznesu”. Ranking został opublikowany w majowym wydaniu miesięcznika gospodarczego „Forbes”.

Cenna wymiana doświadczeń »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie J.Brodowska
Współpraca powiatu wrocławskiego z powiatem Borken w Niemczech nabiera tempa. Bogate kalendarium dotychczas zrealizowanych projektów wzbogaciło się ostatnio o dwa kolejne, ważne wydarzenia.

Biegacze na start »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie opr. as
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się VII Bieg o Puchar Burmistrza Kątów Wrocławskich. 400 biegacze będzie walczyć na trasie długości 10 mil (ponad 8 km). Odbędzie się również bieg na 5 km.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

KULT rozgrzał publiczność »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie AS
Świetny koncert zespołu Kult był zwieńczeniem dwudniowego święta Kątów Wrocławskich. Mimo że 3 maja nagle zaatakowała zima, to jednak rockowe dźwięki płynące ze sceny skutecznie rozgrzały publiczność.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

15 drzewek na 15 lat działalności »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie MO
Przedszkole Samorządowe w Ślęzie zyskało 15 nowych drzewek. 10 maja odbyło się uroczyste posadzenie drzew, które zostały ufundowane przez Auchan w Bielanach Wrocławskich.

Śląsk rządzi w regionie »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie as, fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław pokonał po golu Piotra Celebana Zagłębie Lubin 1:0 i potwierdził swoją supremację na Dolnym Śląsku. Wrocławianie awansowali na 3. miejsce w tabeli i mają coraz większe szanse na awans do europejskich pucharów.

Mistrz świata ze Smolca »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie HK
Paweł Jędrzejczyk ze Smolca, na co dzień reprezentujący barwy Punchera Wrocław, został zawodowym mistrzem świata federacji World Kickboxing Network.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Co dalej z komunikacją w aglomeracji wrocławskiej? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Joanna Brodowska
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć przedstawiciele samorządu powiatu wrocławskiego, gmin Czernica, Kobierzyce, Siechnice i miasta Wrocławia podczas spotkania zorganizowanego 4 maja w siedzibie starostwa. Głos w dyskusji zabrali również specjaliści branży komunikacyjnej z dwóch firm konsultingowo-doradczych.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Dolnośląskie derby z polityką w tle »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie AS, KS, fot. slaskwroclaw.pl, zaglebie-lubin.pl
Mecz Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław (wtorek, godz. 20.45) to spotkanie o symboliczne panowanie na Dolnym Śląsku. Oprócz emocji na murawie, z pewnością gorąco będzie również na trybunach. Miejmy nadzieję, że pomarańczowo-zielona „wojna” ograniczy się do walki na jak najlepszy doping.

„Jozina z bazin” nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie bom
9 maja zmarł Ivo Pešák, 66-letni muzyk znany z duetu śpiewającego znany przebój „Jozina z bazin”.

Złoty Klimek jedzie na mistrzostwa Europy i świata »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie AS
Dawid Klimek ze Smolca zwyciężył w kat. 63 kg w zapasach w stylu klasycznym podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tragiczny wypadek w Groblicach »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie as
Jedna osoba nie żyje, a trzy zostały ranne. To efekt wypadku, do którego doszło w niedzielę w Groblicach (gm. Siechnice).

Misterium, konkurs i drzwi otwarte »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie Joanna Brodowska
Moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń czekało na uczniów i gości, którzy 28 kwietnia odwiedzili Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Cassis Boxing Night w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie as
Już w sobotę (start godz. 17.30) w Hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbędzie się Cassis Boxing Night.

Radni podsumowali rok »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Joanna Brodowska
Roczne sprawozdania jednostek wchodzących w skład tzw. powiatowej administracji zespolonej zdominowały obrady VI sesji Rady Powiatu Wrocławskiego.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

Wrzucił szczeniaki do stawu »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie AS
Mieszkaniec Żernik Wrocławskich włożył do worka i wrzucił do stawu dziewięć tygodniowych szczeniaków. Teraz zajmą się nim organy ścigania.

Załóż firmę albo wymyśl tzw. mały projekt - są dotacje »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. as
Trwają szkolenia dla potencjalnych wnioskodawców, którzy planują składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach konkursów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Żórawina – LIDER A4.

Labrador czeka na właściciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. as
2 maja w Wojnowicach (gm. Czernica) znaleziono psa – biszkoptową sukę labradora.

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Sześć medali kąteckich zapaśników »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. AS
W Wałbrzychu odbyły się Międzywojewódzkie Rozgrywki Ligowe kadetów i młodzików w zapasach. Z bardzo dobrej strony na zawodach pokazali się kąteckie Tygrysy, którzy zdobyli sześć medali.

Na Chopina jeździ się slalomem »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie bom
Dziurawa jak żółty ser jest droga z Sobótki do Garncarska. O interwencję poprosili nas kierowcy, którzy boją się, że uszkodzą samochody.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

W nocy może zmrozić »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie AS, aw
Od rana przez klika godzin w rejonie sypał gęsty śnieg. Meteorolodzy ostrzegają, że rano będzie bardzo ślisko, bo w nocy temperatura może spaść poniżej zera.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Majówka pod wpływem »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. AS
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał samochodem w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało u niego 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Mamy nowy most »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Paf
Ma 286 metrów długości i kosztuje 300 mln zł. W środę zabetonowano ostatni fragment mostu w Łanach. To najdroższa część Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Wypadek na krajówce »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie AS
Siedem osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 35 w Tyńcu Małym.

Sportowo-strażacka majówka »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie as
Turniej piłki nożnej o puchar posła Michała Jarosa oraz zawody tenisowych mikstów o puchar burmistrza Milana Ušáka – to najważniejsze wydarzenia sportowej majówki, która odbyła się 30 kwietnia na Orliku w Radwanicach.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl