Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 121 informacji. Wszystkie poniżej.

Ciężarówka stanęła pionowo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Paf
W Smolcu potężny samochód ciężarowy niczym zabawka stanął pionowo, po tym jak załadowano na niego zbyt duży ciężar. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 3  

Tańszy parking przy lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Centrum miasta zamyka się na samochody, likwidując część parkingów. Z kolei wrocławskie lotnisko wręcz zachęca do zatrzymania się u nich.
Zdjęć: 3  

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie LZ
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Wernisaż prac artysty z pasją »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Joanna Brodowska
Kilkadziesiąt przybyło na wernisaż prac artysty Janusza Łozowskiego. Wśród nich mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości, przedstawiciele władz gminy, starostwa, lokalnego biznesu i kultury, środowisk kościelnych, rodzina, sąsiedzi i przyjaciele artysty.
Zdjęć: 4  

Świąteczny kiermasz w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie MW
Przed Wielkanocą Rynek w Kątach Wrocławskich stanie się miejscem podtrzymywania tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

Oddychasz - płacisz, czyli o podatkowym szaleństwie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Podatek od komina? Podatek od kart do gry? Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale to nie żart prima aprilisowy. Takie właśnie opłaty nasze państwo serwowało swoim obywatelom w przeszłości. Dzisiaj Ministerstwu Finansów również nie brakuje wyobraźni. Płacimy podatki gdy zarabiamy, płacimy gdy wydajemy i płacimy gdy oszczędzamy. A kiedy jeszcze?

Światowy Dzień Budyniu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
- Jem tylko na ciepło, zimny kojarzy mi się z kożuchem na mleku, więc go nie ruszam - mówi Marysia z wrocławskiego przedszkola. Dziś obchodzimy święto budyniu.
Zdjęć: 2  

Najmłodszy sołtys ma 23 lata »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie bom
Od 7 marca w gminie Sobótka Sobótka trwają wybory na sołtysów. Głosy będą zbierane do 15 kwietnia. Na ostatniej sesji podziękowano odchodzącym sołtysom.
Zdjęć: 3  

Euro 2012: ostatnia szansa na bilet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Tylko do końca marca możemy rezerwować bilety na Euro 2012. Czasu jest niewiele, już jutro ostatnia szansa na bilet!

Nie znikną tak szybko »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie aw
Polskę zelektryzowała informacja o likwidacji „czarnych punktów”. Jak się okazuje, ich widok będzie zmuszał kierowców do ostrożniejszej jazdy jeszcze przez dłuższy czas.

Marsz (NIE) Milczenia »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wszystko dzięki naszej publikacji o skatowanym kocie.
Zdjęć: 1  

Na Korczaka płonęła trawa »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie bom
Strażacy z OSP Sobótka gasili płonącą trawę między blokami na ulicy Korczaka, a budową. Zdjęcia nadesłała nasza Czytelniczka.
Zdjęć: 6  

Ponad 30 tysięcy podpisów pod protestem »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie MO
O proteście przeciw płatnej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz braku zgody na utrzymywanie oświetlenia przy niej rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Powstanie radiolatarnia »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Paf
Jest już decyzja wojewody dolnośląskiego, która zezwala na budowę w naszej gminie nowej radiolatarni dla potrzeb wrocławskiego lotniska. Urządzenie powstanie w okolicach Krzeptowa.
Zdjęć: 1  

Opera szuka „durzych” »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie TOW
Plaga błędów ortograficznych opanowała dolnoślązaków. W ubiegłym tygodniu były już szef legnickiego SLD Sławomir Skowroński namawiał do „zakópów” w Biedronce, a Opera Wrocławska ogłasza przetarg na druki małe i „durze”.
Zdjęć: 1  

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.
Zdjęć: 3  

Nocne włamanie do garażu »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie AS
Mieszkańcy ul. Mieszczańskiej w Siechnicach boją się złodziei, którzy grasują na ich osiedlu. Ostatnio włamali się do podziemnego garażu. Ale to nie jedyny taki przypadek.
Zdjęć: 7  

Dzisiaj zmiana czasu »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, ale stwierdzenie, że śpimy o godzinę krócej, jest nadmiernym uproszczeniem. Przecież nawet ci, którzy w niedzielę muszą wstać o konkretnej godzinie, mogą iść o godzinę wcześniej spać.

Ordery dla matek »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie MK
Podczas wręczania Orderów Matki Wsi, kobiety nie kryły swojego wzruszenia. To specjalne wyróżnienie zostało przyznane przez Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych we Warszawie poprzez Koło Gospodyń Wiejskich działających w Jordanowie Śląskim.

Na odnowę i rozwój wsi  »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Joanna Brodowska
W siedzibie starostwa 14 marca wójtowie, burmistrzowie oraz skarbnicy czterech gmin (Czernica, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie i Żórawina) z terenu powiatu podpisali umowy na realizację projektów w ramach Działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Zdjęć: 5  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Ani Dąbrowskiej, Chick Corea & Gary Burtona, Acid Drinkers, Lecha Janerki i Kim Nowaka czy Paprika Korps lub widowisko Legends of Shaolin, a wszystko za smsa.

Skąd emeryt ma na życie? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Magdalena Szulc, LTM Communications
Koszty jedzenia i leków, rachunki, prezenty dla wnuków… to codzienność polskiego emeryta. Większości seniorów nie stać nie tylko na luksus, ale nawet zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd czerpią środki na życie?
Zdjęć: 1  

Koniec świata? Odwołany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Kalendarz Majów przewidywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Okazuje się jednak że nastąpi on 104 lata później. Błąd popełnili współcześni naukowcy.

Uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie mb
Jan K. znany z programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami" został zatrzymany w Lwówku Śląskim za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

„Drzwi otwarte” w bielańskim gimnazjum »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie J. Para, J. Polańska
Gimnazjum im. Unicef w Bielanach Wr. 18 marca zaprezentowało swoją pracę podczas „Dnia Otwartych Drzwi”, który od wielu już lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem sympatyków naszej szkoły.
Zdjęć: 3  

Za wysoki mandat - nie przyjmuj »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie aw
- No to będzie mandat – ktokolwiek słyszał te słowa wie, że oznaczają one poważne uszczuplenie stanu portfela. Kwoty do zapłacenia zwykle znajdują się bliżej górnej dopuszczalnej granicy. Czy policjanci boją się dawać niskie mandaty?
Zdjęć: 2  

Żywy psi szkielet »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ech
Skrajnie wycieńczony, wychudzony, z licznymi ranami, bez jedzenia i picia – takie warunki Tuptusiowi przygotował jego pan. Policjanci zatrzymali 23-latka, który znęcał się nad psem.

Policyjne atrakcje zamiast wagarów »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie opr. as
W jaki sposób zachęcić uczniów do pozostania w szkole w Dzień Wagarowicza, doskonale wiedzą policjanci z Sobótki oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jordanowie Śląskim. Wspólnie zorganizowali atrakcje, m.in. wizytę przewodnika z psem służbowym, że żaden dzieciak nie myślał o pójściu na wagary.
Zdjęć: 1  

Europejska edukacja w Świętej Katarzynie »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. AS, fot. sp-katarzyna.pl
Już ponad 1,5 roku w szkole podstawowej w Świętej Katarzynie realizowany jest Programu Comenius. Od 23 marca goszczą w placówce uczniowie i nauczyciele z kilku europejskich krajów.

Włamania, kradzieże, narkotyki »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie bom
Policja poszukuje sprawców włamań, do których doszło w nocy z szesnastego na 17 marca w Sobótce. Kilku mieszkańców widziało złodziei, ale nikt nie zawiadomił policji.
Zdjęć: 3  

Nowy rozkład lotów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie SC/MG
Zmiana czasu na letni dla każdego zawsze oznacza to samo - godzinę snu mniej. Przestawienie wskazówek zegara to jednak nie tylko zapowiedź zbliżającego się lata, to także czas zmiany rozkładu lotów na lotniskach. We Wrocławiu jedna godzina snu mniej to 6 nowych miast na tablicach odlotów i przylotów.
Zdjęć: 1  

Wędkowanie i grill w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie opr. AS, siechnice.gmina.pl
W niedzielę, 20 marca sezon rozpoczęli wędkarze. Na stawie koło siechnickiego gimnazjum odbyły się zawody „Otwarcie sezonu 2011 – Dzień Wędkarza”. Zawody zorganizowało Koło PZW Zacisze z Siechnic.
Zdjęć: 5  

Dziś po raz ostatni I dzień wiosny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Już się przyzwyczailiśmy, że pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Niepotrzebnie.

Gwiazdy zagrają dla chorej Majeczki »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Maja i Andrzej Sikorowscy
Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają dla małej Mai. Artyści będą wykonywać piosenki ze swojej drugiej płyty „Sprawa rodzinna” oraz największe przeboje grupy Pod Budą, można tu wspomnieć takie hity jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „A jutro znów pójdziemy na całość”. repertuar artyści zróżnicowali stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.
Zdjęć: 1  

Wrocław na planszy Monopoly »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie LZ
Wrocław jako jedyne dolnośląskie miasto i jedno z 22 w Polsce, będzie się promować na planszy polskiej wersji gry Monopoly.

Smoleńsk: śledztwo międzynarodowe? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. RW
Złożono petycję w sprawie katastrofy smoleńskiej do sekretariatu komisji petycji w Parlamencie Europejskim.
Zdjęć: 1  

Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr! »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Agnieszka Berłowska
21 marca zawitała do nas wiosna. W Gimnazjum w Kobierzycach postanowiliśmy jej trochę pomóc, aby nie zabłądziła i dotarła tam, gdzie trzeba. Chyba nam się to udało, bo dzień był słoneczny i ciepły, a ptaki oszalałe z radości śpiewały jak najęte.
Zdjęć: 7  

Nie tylko prawo jazdy »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie Joanna Brodowska
Prawdopodobnie każdy zmotoryzowany mieszkaniec powiatu miał lub będzie miał okazję odwiedzić wydział komunikacji z uwagi na potrzebę rejestracji samochodu, odbioru prawa jazdy, czy też uzyskanie stosownej licencji na transport drogowy. O tych, a także innych zadaniach realizowanych przez wydział rozmawiamy z jego dyrektor Elżbietą Kizak.
Zdjęć: 1  

Wisiała na zmiażdżonej ręce »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Danuta Ośmiałowska z Sobótki zapowiada walkę o odszkodowanie z Castoramą. W 2008 roku podczas mycia bramy kobieta doznała ciężkiego uszkodzenia ręki. Przeszła wiele skomplikowanych operacji, ale kończynę nadal ma niesprawną.
Zdjęć: 7  

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. RW
GUS publikuje kolejne dane, z których wynika, że spada liczba budowanych w Polsce mieszkań.
Zdjęć: 5  

Nie wymieniamy dowodów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Prawie 17 tys. plastikowych dowodów osobistych, wydanych wrocławianom 10 lat temu, właśnie traci swoją ważność.

Bednarek w czerwcu zagra w Sobótce »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie red.
Temat koncertu Kamila Bednarka w Sobótce momentami przypominał „telenowelę”. Raz mówiło się, że zespół Star Guard Muffin zagra, później słyszało się, że ich nie będzie. W końcu udało się ustalić termin występu - Kamil Bednarek w Sobótce zaśpiewa 3 czerwca.
Zdjęć: 1  

O sprzedaży alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. as
Dzielnicowi posterunku policji w Siechnicach spotkali 16 marca z 20 właścicielami sklepów z alkoholem, mieszczących się na terenie gminy.
Zdjęć: 1  

Plener z rycerzami i archeologami »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Jacek Bomersbach
W czerwcu teren obok Powiatowego Zespołu Szkół (PZS) nr 3 w Sobótce zamieni się w średniowieczną wioskę. Przez cztery dni odbywać się w niej będą koncerty, wykłady i warsztaty.
Zdjęć: 11  

Podwyżki stóp »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

Nasi sołtysi na medal »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Joanna Brodowska
Trzech sołtysów z powiatu wrocławskiego znalazło się w zaszczytnym gronie 33 osób nominowanych do tytułu „Sołtysa Roku 2010”. W uroczystości zorganizowanej 11 marca w dolnośląskim urzędzie wojewódzkim wyróżnienia z rąk wojewody Marka Skorupy odebrali: Grażyna Kuriata, sołtys Nowojowic, Jarosław Jagielski, sołtys Ratowic oraz Edward Skiba, sołtys Smardzowa.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Fu Manchu, Zespołu Reprezentacyjnego, Hurt i Habakuk, Nouvelle Vague i Vavamuffin lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Klimek potwierdza swoją pozycję »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie KD
W Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Dawid Klimek ze Smolca dotarł aż do finału rozgrywek, gdzie w walce o złoto nieznacznie uległ (1:2) Patrykowi Porzyńskiemu, starszemu koledze z reprezentacji Polski.
Zdjęć: 2  

Płyną do nas roztopy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu rzek. Będzie nimi spływać roztopiony śnieg.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf/TOW/AS
Największe polskie aglomeracje, z których do centralnego budżetu płynie największy strumień pieniędzy powiedziały stanowcze „nie” nowemu pomysłowi Ministerstwa Finansów. To największy bunt polskich samorządów po 1989 roku i swoista próba sił pomiędzy władzą centralną a samorządową. Na razie obie strony prężą muskuły a zwycięstwo w tej potyczce może znacząco wpłynąć na rozwój polskich gmin.

Trzy osoby ranne w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie AS
Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w środę, 16 marca w Siechnicach.

Awaria nuklearna - mamy procedury »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Tragedia w Japonii każe nam przyjrzeć się własnemu podwórku. Za miedzą mamy elektrownię nuklearną w Czechach. Czy w razie awarii Wrocław i Dolny Śląsk byłyby przygotowane?

Jak radzić sobie z drogim frankiem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jarosław Sadowski, Expander
Dla części kredytobiorców najbliższa rata może być najwyższa w historii. Z wyliczeń Expandera wynika, że będzie ona o ok. 100 zł wyższa niż przed miesiącem. Nie należy jednak panikować. Przypominamy, że w lutym 2009 r. kurs osiągnął poziom aż 3,32 zł, a już po miesiącu był poniżej 3 zł.
Zdjęć: 1  

Sybis: Obraziłem się na burmistrza  »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Robert Krajewski
W sobotę 12 marca w hali widowiskowo-sportowej w Sobótce odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Posła Michała Jarosa. Wśród zaproszonych gości byli Ryszard Tarasiewicz i Janusz Sybis, zabrakło jednak gospodarza miasta, burmistrza Stanisława Dobrowolskiego.
Zdjęć: 12  

Wielka siła maleńkiej Mai »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie red.
Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.
Zdjęć: 1  

Bezczelnie się gap! »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie aw
To już nie grzech. Udowodniono, że patrzenie się na kobiece piersi działa kojąco i ma wręcz uzdrowicielską moc. Nie krępuj się więc, szczególnie że idzie wiosna, a wraz z nią pojawią się dekolty.

Z Sobótki do Świdnicy »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Robert Krajewski
Po wygranym meczu Polonii Świdnica z Gromem Witków 1:0 , trener III-ligowej drużyny Przemysław Malczyk oznajmił, że mieszkający w Sobótce 20-latek Igor Pierzga będzie pierwszym bramkarzem Polonii Świdnica.
Zdjęć: 1  

Numer życia lub... śmierci »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie aw
W książce telefonicznej komórki musisz mieć osobę pod nazwą ICE. To do niej zadzwonią ratownicy medyczni w razie wypadku. Czy jednak mają na to czas?

Kąty Wrocławskie: doceniono firmy i osobowości »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie WS
W ostatnią sobotę karnawału w czasie balu przedsiębiorców przyznane zostały nagrody dla najlepszych firm i osobowości z terenu gminy Kąty Wrocławskie.

Decydujmy razem »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie D. Lejkowska
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej realizuje projekt pn. „Decydujmy Razem. Wzmocnienie mechanizmów partycypacyjnych w kreowaniu i wdrażaniu polityk publicznych oraz podejmowaniu decyzji publicznych”.

Rzeź już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Marta Gołębiowska
2 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza Side Show Night. Chodzenie po szkle, połykanie mieczy, łoża naszpikowane ostrymi kolcami, które z łatwością mogą przebić skórę, połykanie ognia oraz setki innych sztuk fakirów w jednym miejscu i czasie.
Zdjęć: 7  

Lokalna strategia ochrony środowiska »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Joanna Brodowska
W obliczu postępującej industrializacji jednym z ważniejszych zadań stawianych obecnie również przed samorządami jest ochrona środowiska. W przypadku powiatu wrocławskiego zadanie to realizowane jest w starostwie przez wydział ochrony środowiska. O tym, czym dokładnie zajmuje się wydział oraz w jaki sposób powiat może kształtować lokalną strategię ochrony środowiska rozmawiamy z dyrektor wydziału - Ireną Krasicką.
Zdjęć: 1  

Oferta PUP: dla pracodawców i niepełnosprawnych  »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Joanna Brodowska
Z myślą o zwiększeniu szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu przystąpił do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

Samorządowcy z Kobierzyc najlepsi »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie opr. as, jordanowslaski.pl
Już po raz ósmy samorządowcy z terenu powiatu wrocławskiego spotkali się w Jordanowie Śląskim na turnieju piłki nożnej halowej o puchar wójta oraz przewodniczącego rady gminy. Najlepsza okazała się drużyna z Kobierzyc.
Zdjęć: 7  

Libia sięga do naszych kieszeni »
Tekst opublikowany 2011-03-13, opracowanie Paf, Pam, KK, LZ, Bom, ECH, ED
Myślałeś, że zamieszki w Libii to odległe wydarzenia trzeciego świata? Błąd. Niepokój u Arabów chłoszcze nas po kieszeni. Sprawdziliśmy ceny paliw na dolnośląskich stacjach. - Dramat - wzdychają kierowcy.
Zdjęć: 4  

''Moje miejsca'' w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie pf
Janusz Łozowski, znany małkowicki artysta otwiera wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Kamień węgielny pod ''ratusz'' wmurowany »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie as
- Mam nadzieję, że budynek ten będzie jak najlepiej służył mieszkańcom i stanie się symbolem naszej gminy – powiedział burmistrz Milan Ušák , podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Uroczystość odbyła się 10 marca.
Zdjęć: 14  

Pensjonaty i semafory »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie bom
Blisko 300 starych pocztówek Szklarskiej Poręby i Karpacza można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Pochodzą one z prywatnych zbiorów archeologa Zdzisława Wiśniewskiego.
Zdjęć: 14  

Puchar pod okiem legend piłki »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Robert Krajewski
W sobotę, 12 marca o godzinie 9.30 w hali widowiskowo-sportowej w Sobótce rozpocznie się się I halowy turniej piłki nożnej o puchar posła Michała Jarosa. Gościem turnieju ma być marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, nie zabraknie również gwiazd piłki.
Zdjęć: 1  

Taniec wyganiający demony »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Z okazji Spotkania Przedsiębiorców i Inwestorów z terenu gminy Kobierzyce odbył się spektakl, który prezentował tradycyjne koreańskie tańce i muzykę Cheoyongmu.
Zdjęć: 3  

Rejestrujemy japońskie trzęsienia »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ech
Sejsmografy pracujące dla KGHM zarejestrowały trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Japonii. Przez kilka minut urządzenia bardzo skrupulatnie zapisywały wszystkie współrzędne, niestety ze względu na charakter naszego regionu i bezpieczeństwo górników szybko trzeba było wyłączyć pełny zapis.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kroke i Mai Sikorowskiej, Touch of Ireland z okazji Dnia św. Patryka, Punks Not Dead 1981 - 2011 lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Kresowe ostatki w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. as
„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi, przez uszanowanie dla darów nieba, tęskno mi Panie”. Słowa Cypriana Kamila Norwida przyświecały spotkaniu „Kresowe ostatki”, które 4 marca odbyło się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Trwa akcja ''Pasy'' »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś kierowcy i pasażerowie niech szczególną uwagę zwrócą na zapinanie pasów. Policja weźmie ich bowiem pod lupę.

Ferie ciekawe i zdrowe »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie opr. MG
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czernicy od 5 lat organizuje dla swoich uczniów zajęcia, na których realizowany jest Program Profilaktyczny „Bezpiecznie, ciekawie i zdrowo” w formie półzimowiska. W tym roku zostało ono zorganizowane w harcówce w Marianówce.
Zdjęć: 5  

Koniec Europy? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Robert Włodarek
Zbliża się do nas fala, która w pierwszej kolejności zaleje kraje Europy Zachodniej, z czasem dotrze również do Polski. Tym razem przyczyną nie jest spiętrzona woda, tylko rozprzestrzeniający się na południu...ogień. Ogień rewolucji, buntu i bratobójczych wojen który trawi Afrykę Północną. - Czeka nas największy od kilkudziesięciu lat exodus uchodźców, Europę znów zaleje fala imigrantów- twierdzą socjologowie i demografowie. Niektórzy uważają, że to koniec Europy, inni, że to... nowy początek.
Zdjęć: 15  

Zagadka leworęczności »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie INTERIA.PL
Człowiek to asymetryczne zwierzę. Na wczesnym etapie naszego rozwoju płodowego, serce wędruje na lewą stronę. Wątroba rozwija się po stronie prawej. Płuco lewe i prawe mają odmienną budowę.
Zdjęć: 1  

Dziś Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie LZ
Dziś w Kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy Wielki Post – okres przygotowania do uroczystości Wielkanocy.

Padnie rekord frekwencji »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Robert Krajewski
W sobotę, 26 marca po raz czwarty strzał z armaty w Rynku w Sobótce da sygnał do startu na trasę Półmaratonu Ślężańskiego. Szczęściarze mogli zaliczyć już trzy wspólne treningi na trasie biegu, a planowany jest jeszcze jeden - 12 lub 13 marca.
Zdjęć: 2  

Szukamy dodatkowych miejsc »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Paf
Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich przekonuje, że miejsca dla przedszkolaków się znajdą. Już zaplanowano stworzenie dodatkowych sal w nowym przedszkolu.
Zdjęć: 1  

''Ratusz'' i nowy wizerunek Siechnic »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie AS
Za rok, aby załatwić coś w urzędzie, mieszkańcy gminy Siechnice udadzą się do nowego budynku administracyjnego. Inwestycja już trwa, a w najbliższy czwartek, 10 marca wmurowany zostanie kamień węgielny pod inwestycję. To początek budowy swoistego centrum miejscowości.
Zdjęć: 5  

Co z tą wiosną? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Uparta zima może wpłynąć na termin otwarcia wrocławskiego ogrodu botanicznego dla zwiedzających. O tej porze roku powinno być już kolorowo. Jest szaro, smutno i zimno. Nawet pracownicy opiekujący się roślinami są zdziwieni.
Zdjęć: 37  

Jak przedłużyć życie kwiatom? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Amerykańscy socjaliści zaczęli, Polacy pokochali, a potem ruszyli do kwiaciarni. Dziś 8 marca - Dzień Kobiet. Radzimy, w jaki sposób przedłużyć żywot kwiatów.
Zdjęć: 13  

Płoną trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Krzysztof Halla
Panująca aura - brak leżącego śniegu i opadów, wiatr oraz nocne przymrozki spowodowały, że zeszłoroczna roślinność jest wysuszona i stanowi doskonałe podłoże palne.
Zdjęć: 16  

Śmierć kibica - zarzuty dla... kibiców? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie mb
Szesnastoletni kibic Śląska Wrocław sam wypadł z pociągu.

Pies odnalazł skradzione butle »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie bom
Dwóch mieszkańców Okulic ukradło mieszkance miejscowości cztery butle z gazem o wartości 600 zł. Butle schowane w krzakach odnalazł pies tropiący.
Zdjęć: 2  

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf, um.
Rafał Dutkiewicz oraz przedstawiciele wszystkich dużych polskich miast jadą do stolicy, aby walczyć o samorządy.

Kibice zszokowani śmiercią kolegi  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie mb
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragicznej śmierci 16-letniego kibica Śląska Wrocław, który jechał do Legnicy na mecz Miedź – Tur Turek. Tajemnicą pozostaje, czy drzwi w wagonie były domknięte, czy też ktoś otworzył je w trakcie jazdy. Policja bada jak młody wrocławianin wypadł z pociągu tuż przed Legnicą. 

Barbara Jarząbek nową radną »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. as
Barbara Jarząbek została radną Rady Miejskiej w Siechnicach. Takie są wyniki wyborów uzupełniających, które odbyły się 6 marca. Frekwencja wyniosła ok. 9,5 proc.
Zdjęć: 1  

Gmina Siechnice: dowóz dzieci niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. as
Do 31 marca br. prowadzony jest nabór na dowóz dzieci niepełnosprawnych do placówek specjalnych na rok szkolny 2011/2012.

Uwaga na franka »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca – wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych.

''Starsze'' Sokoły ruszają do boju »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. as
Wraz z rozpoczęciem wiosennych rozgrywek piłkarskich, Smolec reprezentować będzie nowo powstała drużyna oldbojów.

Drogi do poprawek »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie opr. aw
20% nowych dróg w Polsce wymaga poprawek - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To między innymi konsekwencja złej praktyki, zgodnie z którą głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena.
Zdjęć: 1  

Największa inwestycja III RP »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Coroczną tradycją gminy Kobierzyce jest organizacja spotkania przedsiębiorców i inwestorów. Tegoroczne spotkanie, które odbyło 24 lutego w Ślęzie, było wyjątkowe - zostało poświęcone 5. rocznicy funkcjonowania Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Wrocław-Kobierzyce położonej w Biskupicach Podgórnych.
Zdjęć: 6  

Dzień ''Mamusi'', czyli teściowej »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Teściowa do zięcia: Dziś w radiu puścili przebój mojej młodości! On na to: "Bogurodzicę"?! Złóż życzenia "Mamusi", bo dziś Dzień Teściowej.
Zdjęć: 2  

W trosce o pieszych »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Pierwszego dnia marca policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło przede wszystkim o pieszych.

Superszybki internet w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Paf
Siechnice mają najszybszy w Polsce bezprzewodowy internet. Sieci komórkowe prześcigają się w tym, kto zaoferuje więcej.

Pies Kuba wraca do zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Humor mu dopisuje, a rany się goją. Ma nawet nowego przyjaciela. Została nim... kotka Kicia, której historia jest równie tragiczna. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 36  

Setne urodziny Anieli Żymełko »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie opr. as
Po raz pierwszy w historii gminy Czernica w sali USC miała miejsce uroczystość obchodów jubileuszu 100 urodzin. Ten piękny jubileusz świętowała Aniela Żymełko, mieszkanka Kamieńca Wrocławskiego.

List do redakcji: Dobre zmiany w Długołęce »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie KRA
Publikujemy list, który do redakcji przesłał Klub Radnych Aktywni z gminy Długołęka.

Oto sołtysi gminy Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Znamy wszystkich sołtysów na terenie gminny Kobierzyce. Nie ma już wśród nich Zygmunta Smoły, który był sołtysem Chrzanowa od roku 1968, czyli przez 42 lata! Pan Zygmunt nie startował w wyborach.
Zdjęć: 4  

Dostał 303 punkty karne! »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie RP KWP w Opolu
Namysłowscy policjanci zatrzymali w pościgu 17-letniego mieszkańca Nowego Dworu. Mężczyzna nie zatrzymał się samochodem do kontroli drogowej. Uciekając, stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, popełniając ponad 50 wykroczeń, za które uzbierał 303 punkty karne. Funkcjonariusze na blokadzie zatrzymali Marcina R., okazało się, że kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Kaczmarek zatrzymał Śląsk »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie as
Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Śląska Wrocław nie wypadła zbyt efektownie. Bo trudno za sukces uznać bezbramkowy remis z ostatnią w tabeli Cracovią. Co prawda Śląska wypadł przyzwoicie, ale nieskutecznie. Wrocławian zatrzymał ich były bramkarz Wojciech Kaczmarek, który obronił 11 strzałów.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Izraela, Big Cyc, Apteki czy Lao Che i Czesław Śpiewa lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Bo sikała do łóżka »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie bom
Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sobótce (GOPS) zawiadomili policję o obrażeniach na ciele 4-letniej dziewczynki. Okazało się, że parę tygodni wcześniej dziecko zostało pobite.
Zdjęć: 4  

Młodzi Czesi bezkonkurencyjni »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie opr. as, siechnice.gmina.pl
Młodzi zawodnicy FC Hradec Kralove wygrali Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej „Saller Cup 2011”. Reprezentacja gminy Siechnice zajęła co prawda ostatnie miejsce, ale za to byliśmy w klasyfikacji Fair Play.
Zdjęć: 4  

Ważne dla akwarystów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Amazonka to pod względem powierzchni dorzecza największa rzeka na świecie. Żyje w niej ponad 2 tysiące gatunków ryb. We wrocławskim zoo przygotowano cztery duże zbiorniki z rybami pochodzącymi z tej rzeki.
Zdjęć: 3  

Czterech powalczy o mandat »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie as
Czterech kandydatów wystartuje w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Siechnicach, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 6 marca.
Zdjęć: 1  

Siechnickie elementy gali »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. as, siechnice.gmina.pl
Gmina Siechnice oraz firma Hasco-Lek, posiadająca zakład produkcyjny w Gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej, zostały wyróżnione podczas Gali Regionalnej „Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play”.
Zdjęć: 2  

Dzień Kobiet w Borowie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. as
Wójt gminy Długołęka, Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Borowej zapraszają na Gminny Dzień Kobiet, który odbędzie w niedzielę 6 marca.
Zdjęć: 1  

Fundusze zarabiają na surowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla amatorów funduszy inwestycyjnych luty okazał się cieplejszy od stycznia. Tym razem proporcje rozłożyły się zdecydowanie na ich korzyść, bo jedynie co piąty fundusz zakończył miesiąc stratą.
Zdjęć: 1  

Pszenica jest za tania. Albo złoto za drogie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Gdy złoto potraktować jako punkt odniesienia dla zmian cen surowców, czyli jako pieniądz, można dojść do interesujących wniosków. Posiadanie złotych monet uchroniłoby nas przed wzrostem cen cukru i pszenicy, ale na ropie wyszlibyśmy o wiele gorzej.

Co dalej z przedszkolami »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Nie wiadomo, co dalej z przedszkolami w Mirosławicach i Rękowie. Prywatne i państwowe placówki w gminie Sobótka dysponują ograniczoną ilością miejsc.
Zdjęć: 11  

Oto najgorętsza fotogaleria! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Panowie z sikawką i pałką, majtek bez majtek i kobiety w półprzezroczystej bieliźnie. Tak było wczoraj na Mistrzostwach Chippendales Wratislavia Men Wrocław 2011 w Hali Stulecia.
Zdjęć: 126  

Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie opr. LZ
Już 12 marca w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu, odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu Sztangi Leżąc – RAW. To jedyna tego typu impreza na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Most w Łanach już w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Na początku marca dwie części mostu w Łanach zostaną połączone. Brakuje już tylko 20 metrów. Prace wykończeniowe mają zakończyć się w lipcu, czyli rok przed terminem.
Zdjęć: 1  

Araszczuk wygrał w Sobótce »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Robert Krajewski
Bardzo miło kibice i piłkarze Ślęży Sobótka przywitali byłego szkoleniowca ich drużyny Piotra Araszczuka, który przyjechał ze swoimi nowymi piłkarzami rozegrać mecz towarzyski. Ślęża okazała się gościnna i uległa na własnym boisku Karolinie Jaworzynie Śląskiej 2:5.
Zdjęć: 1  

Kryminalni na tropie morderców kota »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Wrocławska "dochodzeniówka" już rozpoczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad kotem. Policjanci podjęli śledztwo po filmie, który dostarczyliśmy do komendy.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl