Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 152 informacji. Wszystkie poniżej.

Weekendowe niewolnictwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Rozmowa Tygodnika Wrocławskiego z Dawidem Zającem, liderem wrocławskiego zespołu Neony, który w ubiegłym roku wygrał Konkurs Młodych Kapel na festiwalu w Jarocinie.
Zdjęć: 3  

Śmierć na stoku »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie aw
Narciarz z Jeleniej Góry zginął na stoku w Szklarskiej Porębie. Uderzył w hydrant do armatek śniegowych.

Gdy szef nie płaci składek ZUS »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Na wszystkich przedsiębiorcach, zarówno tych samodzielnie prowadzących firmy, jak i tych zatrudniających pracowników spoczywają obowiązki w zakresie ubezpieczeń społecznych. Warto pamiętać, że niewykonywanie tych obowiązków może skutkować pewnymi sankcjami.
Zdjęć: 1  

Laury dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Joanna Brodowska
Laury dla najlepszych Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło III edycję konkursu EUROLIDER. Celem konkursu jest wyróżnienie osób, które swoim zaangażowaniem na rzecz rozwoju lokalnego i aktywizacji lokalnej społeczności, sięgając po Fundusze Europejskie, zmieniają na lepsze otaczającą rzeczywistość.

Konkurs plastyczny: Kąty za sto lat? »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie GOKiS Kąty Wr.
Biblioteka GOKiS w Kątach Wrocławskich zaprasza do udziału w gminnym konkursie plastycznym „Moje miasto przyszłości”.

W góry czy na basen? »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie Anna Wilisowska
Dzieci i młodzież z gminy Kobierzyce będą mogli od 14 do 25 lutego 2011r. skorzystać z ciekawej oferty wypoczynku zimowego.
Zdjęć: 1  

Wypadek w Białej »
Tekst opublikowany 2011-01-31, opracowanie bom
Po godzinie 14 autobus szkolny zderzył się z autobusem wiozącym pracowników LG. Do wypadku doszło między Sadami, a Białą w gminie Marcinowice.
Zdjęć: 1  

Odłączą halę od gimnazjum? »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie Robert Krajewski
W Sobótce coraz głośniej się mówi, że kolejnym krokiem burmistrza Stanisława Dobrowolskiego będzie odłączenie hali widowiskowo-sportowej od gminnego gimnazjum. Czy to dobra decyzja władz miasta czy droga donikąd?
Zdjęć: 1  

Uważaj na vishing! »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie LZ
Przestępcy bankowi znaleźli sobie nowy sposób na okradanie naszych kont. Uważajmy na to, co i komu mówimy przez telefon!

Na sesji o studium i planach miejscowych »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie AS
Przystąpienie do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz przystąpienie do sporządzenia planów miejscowych były głównymi tematami na sesji Rady Miejskiej w Siechnicach, która odbyła się 27 stycznia.
Zdjęć: 1  

„My i wy - różnica pokoleń” czyli finał projektu „Kuźnia aktorska” »
Tekst opublikowany 2011-01-29, opracowanie AS
Już dziś, w sobotę o godz. 17 odbędzie się przedstawienie „My i wy - różnica pokoleń”. To zwieńczenie projektu „Kuźnia aktorska”, który od września był realizowany na terenie gminy Siechnice.
Zdjęć: 3  

Z dziadkiem pociągiem na ferie »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Koleje Dolnośląskie na czas ferii zimowych wprowadzają promocję pod nazwą "Junior i Senior".

Zegar Zagłady tyka »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie opr. aw
W piątek, 28 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej. To idealny moment, by wspomnieć o Zegarze Zagłady.
Zdjęć: 4  

Nie najlepiej wykorzystujemy środki unijne »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie LZ
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podzieliło dodatkowe środki unijne między województwa. Dolny Śląsk dostał prawie najmniej ze wszystkich województw.

Podsumowanie projektu E-urząd »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Marta Grzeszczyszyn
W grudniu ubiegłego roku dobiegł końca projekt „Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej na obszarze Powiatu Wrocławskiego i 7 gmin…”, realizowany przez powiat wrocławski w partnerstwie z siedmioma gminami.
Zdjęć: 4  

Gimnazjaliści trzymają formę »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Opr. as
Uczniowie gimnazjum im. Mikołaja Kopernika już po raz kolejny przystąpili do realizacji projektu „Trzymaj formę”, którego celem jest edukacja w zakresie aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Zdjęć: 3  

Przedszkolna prewencja w Długołęce »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie opr. as
Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach to jeden z tematów poruszonych podczas spotkania policjantów z Długołęki z przedszkolakami.
Zdjęć: 1  

Klamka zapadła – szkoły do likwidacji »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie Robert Krajewski
Punktualnie o godzinie 10 radni zebrali się na sesji Rady Miejskiej w Sobótce by przegłosować uchwałę o w sprawie likwidacji szkół podstawowych w Rękowie i Mirosławicach. Większość radnych zagłosowało „za” likwidacją.
Zdjęć: 1  

1% dla Kuby »
Tekst opublikowany 2011-01-28, opracowanie MG
Fundacja "Mrunio" apeluje o przeznaczenie 1% swojego podatku przy rozliczaniu tegorocznego PIT-u na leczenie psa podpalonego kilka tygodni temu w Ścinawce Średniej. KRS 0000261716.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Dżemu, O.S.T.R., The Dreadnoughts czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Rodzice: my chcemy szkoły »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Jacek Bomersbach
W miarę spokojnie przebiegło spotkanie rodziców z władzami gminy Sobótka zorganizowanym w Mirosławiach. Rozmawiano o zamiarze likwidacji dwóch szkół podstawowych w Rękowie i Mirosławicach.
Zdjęć: 7  

Do Kątów przyjadą Romeo i Julia »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie GOKIS Kąty Wr.
Czy problemy, z którymi borykali się Romeo i Julia w sztuce Williama Szekspira są dziś nadal aktualne? Przekonamy się 4 lutego, gdy na scenie hali GOKiS zobaczymy musical oparty na dziele angielskiego poety. Jednak akcja przenosi się w czasy współczesne.
Zdjęć: 2  

Plany budowy parku wodnego przy „węźle bielańskim”  »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie MO
Na granicy Bielan Wrocławskich i Ślęzy planowane jest wkrótce rozpoczęcie budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w którego skład mają wejść park wodny, boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i miejsca do wypoczynku.

Poszukiwany przez CBŚ »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. MG
Sprawdź, czy znasz mężczyznę, którego zdjęcia opublikowała dziś Komenda Główna Policji.
Zdjęć: 2  

Piec nie jest koszem na śmieci »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Ewelina Byra
Powszechną praktyką na terenie naszej gminy jest spalanie odpadów w domowych piecach lub w ogniskach na terenie posesji. Mieszkańcy chcą tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania domów czy też wywozu odpadów. Niestety, oszczędność jest tylko pozorna!
Zdjęć: 1  

Piątki z tenisem stołowym w Smolcu »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. as
Wszyscy miłośnicy tenisa stołowego mogą skorzystać z oferty świetlicy wiejskiej w Smolcu, przy ul. Głównej 47.
Zdjęć: 1  

Dzieci z Kamieńca Wrocławskiego na Dniach Judaizmu »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie opr. MG
Coraz częściej słyszymy o aktach nietolerancji politycznej, rasowej, kulturowej czy religijnej. Szkoła jest jednym z miejsc, gdzie młodzież powinna uczyć się zgodnego współżycia z ludźmi o odmiennych poglądach. Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Wrocławskim wychodzi naprzeciw temu zadaniu. Uczy kultury, otwartości i tolerancji dla wszystkich. Okazją ku temu był też odbywające się 21-22 stycznia Dni Judaizmu w Kościele katolickim.
Zdjęć: 2  

Kuba: nagroda za wskazanie sprawcy »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie MG
Fundacja Mrunio, która opiekuje się zwierzętami w potrzebie, w sprawie Kuby złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.
Zdjęć: 1  

Ferie na bank »
Tekst opublikowany 2011-01-27, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Coraz częściej korzystamy z zimowych propozycji zagranicznych kurortów. Warto jednak pamiętać, że śnieg, dobra zabawa i ciepłe ubranie to nie jedyne aspekty, na które powinniśmy zwrócić uwagę planując zimowe szaleństwo.

Czy nasze lotnisko jest bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie aw
Zamach na moskiewskim lotnisku spowodował, że sprawa bezpieczeństwa na lotniskach ponownie została poruszona. We Wrocławiu również wprowadzono dodatkowe środki, chroniące pasażerów i odprowadzających.

Ufasz Schetynie? »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie LZ
CBOS sprawdził, których polityków darzymy zaufaniem a których nie. W raporcie znalazł się legnicki poseł i Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Życzenia, piosenki i zdrowy poczęstunek »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie Red.
W tym roku w szkole w Kiełczowie święto babć i dziadków obchodzone było przez dwa dni - 19 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Wizyta delegacji z gminy Kobeřice »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie AJJ, MO
Dziewięcioosobowa delegacja z czeskiej miejscowości Kobeřice gościła 15 stycznia w naszej gminie. Była to wizyta wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy w naszej gminie gościł nowy starosta Kobeřic Lukáš Kubný, który od dwóch miesięcy piastuje to stanowisko.
Zdjęć: 2  

Spotkanie z dyrektorami  »
Tekst opublikowany 2011-01-26, opracowanie Joanna Brodowska
Ostatnie dwa miesiące były okresem intensywnej pracy dla nowo wybranych władz powiatu wrocławskiego. Kalendarz starosty, wicestarosty i przewodniczącego rady wypełniły liczne wizyty w terenie, spotkania z władzami gmin oraz wizyty w jednostkach organizacyjnych powiatu.
Zdjęć: 1  

Wojna o szkoły w Rękowie i Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Burmistrz Sobótki chce zlikwidować podstawówki w Rękowie i Mirosławicach. Na to nie zgadzają się rodzice, którzy na środę zapowiedzieli pikietę. To nie jedyne zmiany, jakie szykują się w Sobótce.
Zdjęć: 5  

Ambitnie, ale bez szans »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie opr. as
Grający na co dzień w II lidze piłkarze Futsalu Siechnice nie sprostali mistrzowi Polski Akademii Futsal Club Pniewy. W meczu 1/16 finału Halowego Pucharu Polski podopieczni – Sławomira Domańskiego ulegli rywalowi 3:9.
Zdjęć: 3  

Zbiornik dla Jordanowa »
Tekst opublikowany 2011-01-25, opracowanie MK
Na początku stycznia zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Wędkarskie Jordanów Śląski. Chce ono wraz z gminą Jordanów Śląski przejąć zbiornik wodny Jordanów, który do tej pory należał do skarbu państwa.
Zdjęć: 1  

Morderstw nie było »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Ogólna wykrywalność przestępstw w 2010 roku w gminie Sobótka wyniosła ponad 80 procent. To najlepsza statystyka ze wszystkich trzynastu komisariatów policji w regionie podległych Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Zdjęć: 3  

Ukradł 60 pączków i zjadł je z... psem »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do piekarni. Łupem sprawcy pady m.in. … pączki. Jak twierdził zatrzymany, zjadł je razem ze swoim psem.
Zdjęć: 1  

Skok na 90 czekolad i 50 past do zębów »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie opr. MG
Policjanci ze Żmigrodu złapali dwóch amatorów słodkości, przy których znaleźli m. in. blisko 90 tabliczek ukradzionych czekolad. Sprawcy, zapewne obawiając się próchnicy zębów, zabezpieczyli się przed nią, kradnąc również 50 tubek pasty do zębów. Obaj podejrzani są o dwie takie kradzieże na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Rolnik wojownik »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie RW
Z wykształcenia jest... rolnikiem. Z pasji – mistrzem tajskich sztuk walki. W życiu – wrocławskim przedsiębiorcą. Mistrz sztuk walki Paweł Jędrzejczyk – wyjaśnia co znaczy Muai Thai, udowadnia, że kopanie może być sztuką, która jednak stawia wysokie wymagania. Niebawem musi zostawić Wrocław dla... Tajlandii.
Zdjęć: 6  

Zmiany w emeryturach nie będą korzystne »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po planowanych zmianach w systemie emerytalnym szacunkowa emerytura z I i II filaru może być niższa nawet o 10 proc.
Zdjęć: 2  

Inflacja zjada coraz więcej zysków z lokat »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Średni realny zysk po opodatkowaniu z rocznych lokat zakończonych w grudniu 2010 roku wyniósł 0,83 proc. Wysoka inflacja powoduje, że przeciętna zyskowność dwunastomiesięcznych depozytów w pół roku spadła już o 1,2 pkt proc.
Zdjęć: 2  

14 zgonów z powodu grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-24, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowano 14 kolejnych zgonów z powodu grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Powrót zimy na dobre? »
Tekst opublikowany 2011-01-23, opracowanie as
Od rana w naszym rejonie prószy śnieg. Opady są raczej słabe, ale ze względu na temperaturę śnieg może się utrzymać. W nocy opady mają być większe, a to rano oznacza kłopoty na drogach.
Zdjęć: 3  

Kłódki z włoskiego romansu »
Tekst opublikowany 2011-01-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Już kilka tysięcy kłódek wisi na moście Tumskim we Wrocławiu. Turyści czytają napisy i robią zdjęcia. Choć nie każdy wie, o co tutaj chodzi.
Zdjęć: 15  

Mistrz Polski przyjeżdża do Siechnic »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie opr. as
Już w najbliższą niedzielę, 23 stycznia o godzinie 18.30 Futsal Siechnice podejmie u siebie mistrza Polski w futsalu - Akademią Futsal Club Pniewy. Stawką spotkania będzie 1/8 finału Halowego Pucharu Polski.
Zdjęć: 3  

''Kiepscy'' dostali śmieszne dyplomy »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie Paf
"Kiepscy" dostali dyplomy od władz Wrocławia, Które mają Wrocław przypominać. Jednak Andrzej Grabowski nie mógł powstrzymać się od śmiechu. Dlaczego?
Zdjęć: 28  

Pijani kradli rowery »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie opr.as
Policjanci komisariatu Wrocław Rakowiec zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu ukradli w Siechnicach dwa rowery.

Kredytobiorcy mają niełatwo  »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie LZ
Po lawinie podwyżek jaka uderzyła w nasze portfele od nowego roku, czeka nas jeszcze jedna… podwyżka rat kredytowych dla kredytów w złotówkach.

Dziś dzień wszystkich dziadków »
Tekst opublikowany 2011-01-22, opracowanie MG/Wikipedia
Wczoraj świętowały babcie, dziś warto odwiedzić z drobnym upominkiem swojego dziadka lub chociaż zadzwonić z życzeniami.
Zdjęć: 1  

Kto wymyślił Dzień Babci? »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Dziś Dzień Babci, który w Polsce obchodzimy po raz 47.

O szczątkach mówić nie mogę »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
W październiku grupa 14 polskich archeologów przeczesała hektary ziemi w rejonie lotniska w Smoleńsku, gdzie rozbił się rządowy Tupolew. W poszukiwaniu szczątków brał udział dr Paweł Konczewski, archeolog z Wrocławia.
Zdjęć: 5  

Dramat Kuby: pomagają setki osób »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie Paf
Już dziesiątki tysięcy osób poruszyła historia psa Kuby, który przed trzema tygodniami został podpalony przez nieznanych do dziś sadystów.
Zdjęć: 1  

Na rondzie każdy „orze jak może” »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie AS
Problem oznakowania drogowego na terenie Siechnic nie jest nowy. Pogłębił się po oddaniu do użytku wyremontowanych ulic Kościelnej, Jarzębinowej i Ciepłowniczej.
Zdjęć: 2  

„Polska… schmeckt!”, czyli nasze produkty w Berlinie  »
Tekst opublikowany 2011-01-21, opracowanie opr. as
Ogórki kiszone i kapusta, patisony konserwowe, chleb orkiszowy, miód wrzosowy, naturalny sok jabłkowy oraz wędliny i pasztety. Tym wszystkim dolnośląscy producenci będą się chwalić na najważniejszych w Europie targach branży rolno-spożywczej „Grüne Woche” 2011, które w czwartek rozpoczęły się w Berlinie. Wśród nich nie zabraknie przedsiębiorców z powiatu wrocławskiego i średzkiego.

Spalony pies Kuba walczy o życie »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Paf
Ran jest o wiele więcej niż sądzono, wiele było ukrytych pod spaloną sierścią. Kuba, spalony pies, walczy o życie we wrocławskiej klinice.
Zdjęć: 1  

W Sobótce grali o puchar Grzegorza Laty »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Robert Krajewski
Zespół z Ameryki Południowej lub Włoch będzie rywalami Polaków na otwarcie stadionu we Wrocławiu. Taką informację ujawnił w sobotę Grzegorz Lato. Prezes PZPN odwiedził Sobótkę, gdzie rozgrywano turniej piłkarski o puchar jego imienia.
Zdjęć: 7  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, Bethel, O.S.T.R. czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Zadbaj o bezpieczne lotniska »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. aw
Dzięki współpracy Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i lotniska możesz zacząć studiować nowy kierunek - bezpieczeństwo narodowe, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego.

Sejmik uchwalił budżet województwa »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie LZ
Wczoraj (19.01) radni dolnośląskiego sejmiku głosami koalicji PO, SLD i PSL uchwalili budżet województwa na 2011 rok.

Dzieci tylko w kolorze »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie bom
Kilkanaście czarno-białych fotograficznych portretów można oglądać w muzeum ślężańskim. Autorką zdjęć jest 21-letnia Malwina Zakrzewska z Sobótki.
Zdjęć: 9  

Nie lekceważmy grypy »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie aw
- W tym sezonie na Dolnym Śląsku mieliśmy osiem przypadków grypy AH1N1. Na szczęście nie miały dramatycznego przebiegu - powiedziała Magdalena Mieszkowska, rzecznik prasowy Sanepidu.

Aż siedem banków płaci za używanie konta »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Najnowszy ranking kont osobistych przygotowany przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl udowadnia, że w bankowości nastał czas klienta. Aż siedem banków płaci nam za użytkowanie konta osobistego. Najwięcej BGŻ i Bank Ochrony Środowiska.
Zdjęć: 2  

Wakacyjne loty z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie Opr. aw
Wrocławskie lotnisko poszerza ofertę czarterową na Lato 2011. Wśród nowych kierunków między innymi loty na Wyspy Kanaryjskie.
Zdjęć: 1  

Żądali okupu za portfel »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież portfela z dokumentami. Sprawcy kradzieży za zwrot dokumentów żądali od właściciela... okupu.

Balowali seniorzy z Mirkowa  »
Tekst opublikowany 2011-01-20, opracowanie opr. as
17 stycznia zainaugurowany został tegoroczny cykl Balów Seniora. Jako pierwsi możliwość wspólnej zabawy i integracji mieli mieszkańcy Mirkowa.
Zdjęć: 1  

Plany zagospodarowania przestrzennego do wglądu »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie opr.as
Urząd Gminy w Czernicy informuje, że zostały wyłożone kolejne plany zagospodarowania przestrzennego.

Wielka bójka w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie Paf
Prawie trzysta osób przyszło na „Dzień Sądu” w Kątach Wrocławskich. To byłą największą gala wrestlingu w Polsce.
Zdjęć: 14  

Wybory w Siechnicach 6 marca »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie AS
6 marca br. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Siechnicach. Może w nich wystartować każdy, nie tylko osoby, które brały udział w wyborach w listopadzie ubr.
Zdjęć: 2  

Droższe uzdrowiska »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie mb
Od 1 lutego pacjenci zapłacą więcej za wypoczynek w uzdrowiskach. Mniejsza ilość osób skorzysta z tego typu ofert leczniczych.

Odkryli trzynasty znak zodiaku »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie Izabela Grelowska INTERIA.PL
Kto wytatuował sobie swój znak zodiaku, może mieć niemały problem - najnowsze odkrycia wskazują, że agresywny i waleczny Skorpion może się okazać spokojną i zrównoważoną Wagą.
Zdjęć: 2  

Trzy osoby ranne pod Małuszowem »
Tekst opublikowany 2011-01-19, opracowanie as
Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło po południu pod Małuszowem.

Jutro w Sejmiku o AOW »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie UMWD, opr. Paf
Jutro zaplanowano aż dwie sesje Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Pierwsza standardowa i druga – nadzwyczajna.

Magiczny czas kolędowania »
Tekst opublikowany 2011-01-18, opracowanie opr. as
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek na wieczór pełen magii i tradycji...

Podpalili psa, cudem przeżył »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Nieznani sadyści podpalili kojec, w którym zamknięty był pies Kuba. Płonące zwierze cudem wydostało się z pułapki i przeżyło.
Zdjęć: 4  

Czołówka w Węgrach, dwie osoby ranne »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie opr. as
W Węgrach doszło rano do zderzenia mercedesa z volkswagenem polo. Dwie osoby zostały ranne.

Magiczna moc ognia »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Joanna Brodowska
„Teatr ognia” to tytuł publikacji opisującej projekt realizowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach i Stowarzyszenie Miłośników Krzyżowic. Projekt został uznany za jedną z najlepszych inicjatyw promujących ideę wyrównywania szans młodzieży z terenów wiejskich.
Zdjęć: 2  

Blue Monday dla fajnych »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie MG
Dziś możemy poczuć się nieco rozdarci. Mamy jednocześnie Blue Monay, czyli najbardziej dołujący dzień roku i Dzień Wszystkich Fajnych. Jesteś fajny i masz doła? To twój dzień!
Zdjęć: 1  

Pisarz, który się poniżył... »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Ela Małoszyc
Bronisław Wildstein – pisarz, publicysta i dziennikarz. Od 11 maja 2006 do 26 lutego 2007 roku prezes Telewizji Polskiej. Autor programu telewizyjnego „Bronisław Wildstein przedstawia”. Laureat wielu nagród literackich, m. in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1990) i Nagrody Literackiej Józefa Mackiewicza (2009). O tym w co wierzy i nie tylko - w rozmowie z naszą reporterką Elą Małoszyc.
Zdjęć: 4  

Złe kredyty już nie takie złe »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zwolnił nieco przyrost złych kredytów. W listopadzie przybyło ich 593 mln zł, podczas gdy wcześniej było to przeważnie grubo ponad 900 mln zł miesięcznie – wynika z danych NBP. Chwila prawdy czeka nas jednak w grudniu. Wtedy banki tradycyjnie robią największe porządki w portfelach kredytowych.
Zdjęć: 4  

Oto herosi »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie Paweł Maluski
- Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu MMA w Polsce staję się coraz bardziej popularne i zyskuje większą renomę wśród sztuk walki - o nyskim klubie MMA AZS Lutadores Nysa rozmawialiśmy z Piotrem Koliszem, najstarszym zawodnikiem klubu, który opowiedział nam między innymi o początkach sekcji, strukturze klubu i planach na najbliższą przyszłość.
Zdjęć: 22  

Siechnickie jasełkowanie »
Tekst opublikowany 2011-01-17, opracowanie opr. as/siechnice.gmina.pl
To była pierwsza taka impreza w Siechnicach, ale z pewnością nie ostatnia. Organizatorzy już zapowiedzieli, że „Siechnickie jasełkowanie” na stałe wejdzie do kalendarza lokalnych wydarzeń artystycznych.
Zdjęć: 3  

Dzień Pikantnych Potraw »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie aw
Niedziela, 16 stycznia, to Dzień Pikantnych Potraw. Nie żałuj więc dziś chilli do swojego obiadu.
Zdjęć: 1  

Mercedes wpadł do rowu w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2011-01-16, opracowanie opr. as
Prawdopodobnie nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło w sobotę rano w Mirosławicach na drodze krajowej nr 35.

Autobusy pod lupą »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie aw
Od soboty do czwartku, 27 stycznia, potrwają kontrole autokarów, które zawiozą uczniów na ferie zimowe.

Wikipedia ma urodziny »
Tekst opublikowany 2011-01-15, opracowanie opr. aw
15 stycznia ta otwarta encyklopedia internetowa kończy 10 lat. Internauci będą świętować na całym świecie. Również we Wrocławiu przygotowano tort i imprezę.
Zdjęć: 1  

Władze powiatu przeciw płatnej obwodnicy »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie Red.
Władze powiatu wrocławskiego przyłączyły się do fali protestów przeciwko wprowadzeniu opłat za przejazd pojazdów osobowych Autostradową Obwodnicą Wrocławia
Zdjęć: 1  

Wspomnienie „Marszu śmierci” »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie red.
Na starym cmentarzu ewangelickim za kościołem w Kątach Wrocławskich w czasie działań wojennych powstało miejsce pochówku żołnierzy Armii Czerwonej. Tam też znajdują się trzy proste żołnierskie zbiorowe mogiły. Spoczywają w nich ekshumowane w latach 1974 i 1978 z terenu gminy Kąty Wrocławskie szczątki więźniów prowadzonych z obozu Fünfteichen (Miłoszyce) przy fabryce zbrojeniowej Kruppa do Gross Rosen (Rogożnica).
Zdjęć: 4  

Koncert kolęd i pastorałek w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. as
Już w sobotę w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kobierzycach rozbrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Zdjęć: 1  

Od 15 stycznia można składać wnioski o dopłaty »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie opr. as
Od 15 stycznia rolnicy mogą składać wnioski w przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany w ramach pomocy de minimis w rolnictwie.

Wójt gminy Kobierzyce pisze list otwarty do premiera Tuska »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie Red.
Wójta gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik napisał list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym sprzeciwia się wprowadzeniu opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Na stronie urzędu gminy inicjatywę tę mogą popierać również mieszkańcy.
Zdjęć: 2  

Droga do Kotowic już przejezdna  »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie AS
Odwilż spowodowała podniesienie stanu rzek w regionie. Przez pięć dni zalana i zamknięta była droga powiatowa Groblice – Kotowice. Teraz woda opada, ale służby cały czas monitorują poziom wody w korytach.
Zdjęć: 3  

Strażacy ratują psy uwięzione na krze »
Tekst opublikowany 2011-01-14, opracowanie Red.
Dwie jednostki straży pożarnej uczestniczą w akcji ratowania psów znajdujących się na krze na Zalewie Mietkowskim w okolicach Maniowa Małego.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie red
Wejściówki do kina 5D, wschodni Sylwester, Młynarski plays Młynarski czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.
Zdjęć: 1  

W sobotę Dzień Sądu  »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie Paf, www.attitude.pl
Widzieliście zawody wrestlingu, jakie prezentują amerykańskie stacje telewizyjne? W najbliższą sobotę, 15 stycznia najlepsi wrestlerzy zjadą do Kątów. Zapowiada się widowisko, jakiego polscy widzowie jeszcze nie widzieli. Wprost ze Stanów sprowadzono nawet specjalny ring. Galę organizuje DDW, pierwsza w Polsce federacja wrestlingu.
Zdjęć: 4  

Romeo i Julia w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie Opr. Paf
Musical oparty na sztuce Williama Shakespeare'a „Romeo i Julia” wystawi w Kątach Wrocławskich Młodzieżowa Scena Musicalowa SFORA- Radków.

Zwolnienia w podatku od nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie MO
Ostatnia w 2010 roku, a czwarta w obecnej kadencji, sesja Rady Gminy Kobierzyce odbyła się 30 grudnia. Podczas obrad radni podjęli 6 uchwał, a także omówili najważniejsze sprawy związane z ubiegłym rokiem.
Zdjęć: 1  

Nowa poradnia w Kiełczowie »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie gmina.dlugoleka.pl
Na terenie gminy powstała nowa Poradnia Ginakologiczno-Położnicza, która świadczy bezpłatnie usługi w ramach kontraktu z NFZ.

Powrót 15 stycznia »
Tekst opublikowany 2011-01-13, opracowanie Opr. as
15 stycznia wracają na stare trasy autobusy podmiejskie jeżdżące przez Siechnice. Miały one jeździć tak już od 1 stycznia, ale ze względu na trudne warunki atmosferyczne termin ten został przesunięty.
Zdjęć: 4  

Obwodnica będzie (na razie) bezpłatna »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie as
Nie milkną echa projektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury w sprawie opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Pierwsze informacje wywołały protesty samorządowców i mieszkańców. Teraz wszystko wskazuje na to, że przejazd obwodnicą będzie bezpłatny. Przynajmniej przez kilka najbliższych lat.
Zdjęć: 3  

Jedziesz do Niemiec? Przeczytaj »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie KWP Wrocław
Od dnia 4 grudnia 2010 roku obowiązują na terenie Niemiec nowe zasady używania opon zimowych.

Koncert dla chorej Martynki »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie Hanna Banaszczyk
Pomóc pięcioletniej Martynce” – to myśl przewodnia koncertu charytatywnego, który odbył się w grudniu w liceum w Długołęce.
Zdjęć: 1  

Bita i więziona w mieszkaniu  »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie opr. mb
Napastnicy przetrzymywali i gwałcili kobietę w jednym z mieszkań przy ulicy Piastowskiej w Legnicy.

Prezes dla kibiców do południa »
Tekst opublikowany 2011-01-12, opracowanie Robert Krajewski
Już 15 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Sobótce odbędzie się III Halowy Turniej o puchar prezesa PZPN Grzegorza Laty. Każdy kibic będzie miał możliwość zobaczyć na żywo byłego króla strzelców mistrzostw świata.
Zdjęć: 1  

Podpalił dziecięcy wózek »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie bom
Dzięki kamerom zainstalowanym na budynku magistratu w Sobótce, policji szybko udało się zatrzymać 19-latka, który w kamienicy przy ul. Kościuszki podpalił wózek.
Zdjęć: 5  

Dolnoślązacy zarabiają coraz więcej »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie LZ
Mieszkańcy Dolnego Śląska zarabiają powyżej średniej krajowej. Tak wynika z badań firmy Sedlak & Sedlak.

Życie po e-picie  »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie opr. RW
W zeszłym roku za pośrednictwem Internetu rozliczyło się z fiskusem blisko 320 tys. Polaków. Przesyłanie e-PIT-a jest już naprawdę proste i wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie rozliczeniowym liczba e-podatników znacząco wzrośnie. Osoby decydujące się na to wygodne i nowoczesne rozwiązanie często zapominają jednak, co warto zrobić już po wysłaniu rocznego rozliczenia, aby uniknąć niepotrzebnych problemów.

W trosce o wysoką jakość kształcenia »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie Grażyna Ciężka
Szkoła Podstawowa w Kobierzycach zyskała nowoczesną pracownię przyrodniczą, która wspomoże rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów zwłaszcza w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Zdjęć: 1  

Wspinaczka w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie MG
Dzięki inicjatywie nowych mieszkańców wsi i Towarzystwu Miłośników Chrząstawy w Chrząstawie Wielkiej powstanie ścianka wspinaczkowa.
Zdjęć: 1  

Świetlica w Smolcu zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-01-11, opracowanie Paf
Niedawno wyremontowana świetlica wiejska w Smolcu zaprasza mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Podtopienia w Rogowie Sobóckim »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie bom
Ocieplenie spowodowało w Rogowie Sobóckim podtopienia gospodarstw i pól. Strażacy przez kilka dni wypompowywali wodę.
Zdjęć: 1  

Kwestowali strażacy i czarownice »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Po raz pierwszy zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zorganizowano w Rogowie Sobóckim. Kwestowali gimnazjaliści i strażacy z OSP.
Zdjęć: 7  

Kapitał i bezpieczeństwo firmy »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie Red.
Konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy: Cykl regionalnych konferencji „Kapitał i bezpieczeństwo Twojej firmy. Możliwości, rozwiązania, szanse”, odbędzie się 20 stycznia 2011 r. we Wrocławiu w Hotel Qubus, ul. Św. Marii Magdaleny 2. można się jeszcze zgłosić.

Lecimy na zakupy  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie SC/MG
Ci, którzy mieli okazję widzieć wyprzedaże na zachodzie Europy, już wiedzą – tamtejsze promocje są o wiele bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Poleć niedrogo z wrocławskiego lotniska na zimowe wyprzedaże i wypełnij swoją szafę europejskimi kreacjami.

Zarobi na tragedii smoleńskiej?  »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie mb
„Hołd Smoleński” to artystyczna reakcja na katastrofę lotniczą z 10 kwietnia ubiegłego roku. "Następca" Jana Matejki namalował obraz, aby oddać hołd tragicznie zmarłym. – Możesz mieć ten obraz. Powinieneś go mieć. Zamów go i niech będzie ozdobą twojego domu, gabinetu, plebanii, firmy, kościoła, kolekcji. Patriotyzm to nie obciach – taką zachętę możemy przeczytać na stronie internetowej autora.

Owczarek czeka na właściciela »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie opr. as
Znaleziony został owczarek niemiecki, koloru czarnego, podpalany.
Zdjęć: 1  

Pewny awans futsalistów »
Tekst opublikowany 2011-01-10, opracowanie as
Zawodnicy Futsalu Siechnice pewnie wygrali turniej w ramach I rundy Halowego Pucharu Polski, który odbył się 9 stycznia w hali sportowej GOSiR w Siechnicach.
Zdjęć: 5  

Bieg, licytacje, koncerty - finał WOŚP »
Tekst opublikowany 2011-01-09, opracowanie as
Trwa 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Siechnicach odbył się Uliczny Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą”. Cały czas trwa zbiórka pieniędzy, licytacje, a od 16 orkiestrowe grania przeniesie się do klubu Relaks w Siechnicach.
Zdjęć: 11  

Najsmaczniejsze potrawy wybrane »
Tekst opublikowany 2011-01-08, opracowanie Opr. as/siechnice.gmina.pl
Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Siechnice” 5 stycznia w klubie Relaks zorganizowało spotkanie opłatkowo-noworoczne. Szczególnym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszył się konkurs potraw wigilijnych.
Zdjęć: 7  

Ciepło, mokro i ślisko »
Tekst opublikowany 2011-01-08, opracowanie as
W sobotę termometry wskazywały nawet 8 stopni powyżej zera. W niedzielę ma być 5 stopni. Do tego padający deszcz. Odwilż stała się faktem, co nie znaczy, że wciąż nie borykamy się ze śliskimi drogami i chodnikami.
Zdjęć: 3  

Betlejemskie anioły w starostwie  »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Joanna Brodowska
Mimo że okres Bożego Narodzenia dawno już za nami, w starostwie nadal panuje świąteczna atmosfera. O świętach przypomina nie tylko choinka, ale również wystawa betlejemskich aniołów, którą od 4 stycznia można podziwiać w holu głównym budynku.
Zdjęć: 4  

Konkurs MEN „Żyj z Pasją!” »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie D. Lejkowska
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację programu wspierania uzdolnień i zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży.

Już w niedzielę zagra orkiestrę »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie AS
Już w niedzielę po raz 19. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiele będzie się działo w Siechnicach. Głównym wydarzeniem będzie Uliczny Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą”. Nie zabraknie również licytacji, koncertów oraz wielu atrakcji dla starszych i młodszych.
Zdjęć: 2  

Bójka na moście? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Po stronie polskiej w Zgorzelcu na Moście Staromiejskim policja nie zaobserwowała żadnej bójki czy zajścia zakłócającego spokój w noc sylwestrową - powiedział rzecznik prasowy policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Oferta dla trzeciego sektora »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Joanna Brodowska
Zarząd Powiatu Wrocławskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie/wsparcie realizacji zadań publicznych w 2011 roku.

Początek lawiny pozwów? »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie opr. RW
Jak poinformowały w tym tygodniu media, towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna wytoczyło proces swojemu konkurentowi – firmie Axa. Chodzi o podkupienie pracowników, zdaniem Signal Iduny – nieuczciwe.

Frank – atrakcyjny, lecz trudno dostępny »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Drogi frank to zła wiadomość dla osób zadłużonych w tej walucie, ale dobra dla potencjalnych chętnych na taką pożyczkę. Sęk w tym, że o kredyt we franku nie jest łatwo.

Drogie ubezpieczenie franka »
Tekst opublikowany 2011-01-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyt mieszkaniowy we franku może nie tylko zaskoczyć co miesiąc trudną do przewidzenia wysokością raty, ale również niebotycznym ubezpieczeniem brakującego wkładu.

Wojewoda Skorupa pomoże Owsiakowi »
Tekst opublikowany 2011-01-06, opracowanie LZ
Wojewoda Aleksander Skorupa wesprze Wielką Orkiestrę Wielkiej Pomocy. Dla Dolnoślązaków na licytację przygotował dwie niespodzianki.

Mało ojców korzysta z urlopu »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie LZ
Póki co, od stycznia do końca października tylko 6 procent ojców skorzystało z przysługującego im urlopu ojcowskiego, wynika z danych ZUS. Dobra wiadomość dla tatusiów, których dzieci przyjdą na świat po 8 stycznia br.

Studenci zapłacą mniej »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Daniel Biernat
Od 1 stycznia 2011 podrożały bilety kolejowe, ale nie dla wszystkich. Mniej zapłacą studenci - teraz obowiązuje 51 proc. ulga na przejazdy, która zastąpi obecną, wynoszącą 37 proc.
Zdjęć: 5  

Cud: przyjechał odwołany pociąg »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie AS
W poniedziałek odwołane zostały pociągi m.in. z Czernicy i Siechnic do Wrocławia. W środę trzy z nich zostały przywrócone, tylko mało kto o tym wiedział. Jakież było zdziwienie pasażerów, gdy nadjechał pociąg, którego miało nie być.
Zdjęć: 5  

Bale seniora tuż, tuż »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr. as
Przed nami zimowa edycja cieszących się dużym zainteresowaniem Bali Seniora, które zainicjowała wójt Iwona Agnieszka Łebek.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści chcą „jeść smacznie i zdrowo” »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr. as
Gimnazjum im. M. Kopernika z Kątów Wrocławskich oraz oraz Specjalne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jaszkotlu zgłosiły się do programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Znalazły się wśród 29 gimnazjów z Dolnego Śląska.

Piękny jubileusz pani Marii »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr. as
1 stycznia pani Marii Kobylarz, pensjonariuszka Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętej Katarzynie, skończyła 100 lat. Jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego, a przede dużo zdrowia.
Zdjęć: 3  

Gdy mąż bije żonę »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr JWS
Od 29 listopada działa nowy rodzaj interwencji w sytuacjach przemocy w rodzinie, uruchamianych w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i telefonu dla ofiar przemocy– 801-12-00-02. W razie zgłoszenia przemocy domowej konsultanci Niebieskiej Linii będą natychmiast zawiadamiać o procederze policję lub kuratorów. Teraz również dzielnicowi otrzymają wiedzę o tym, że w ich rejonie mieszkają osoby oskarżone o przemoc domową.

Za pan brat z bankomatem »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Mimo, że coraz częściej płacimy kartą za zakupy, równie chętnie przechowujemy w portfelu banknoty „na wszelki wypadek”. A przecież przywiązanie do papierowego pieniądza i podejmowanie gotówki z bankomatu, by mieć „coś” w portfelu też kosztuje.
Zdjęć: 1  

Proces o powtórzenie wyborów »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W Sądzie Okręgowym w Świdnicy rozpoczął się we wtorek proces dotyczący wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Protest wyborczy złożył jeden z kandydatów na prezydenta tego miasta Patryka Wilda (niezrzeszony), który uważa, że przed I i II turą wyborów doszło do korupcji wyborczej.

Odnaleziono ciało turysty »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Odnalezione dziś ciało turysty w Dolince pod Kołem w rejonie Świnicy w Tatarach Wysokich to 21-letni wrocławianin, który zaginął 28 grudnia - potwierdziła policja.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Rudnej: przesłuchali świadków »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ponad 25 świadków chcą przesłuchali członkowie komisji Wyższego Urzędu Górniczego w związku ze wstrząsem w Zakładach Górniczych "Rudna", który doprowadził do śmierci trzech górników. Oddział, gdzie doszło do wstrząsu, pozostaje zamknięty.

Groził przez telefon »
Tekst opublikowany 2011-01-05, opracowanie opr. as
Policjanci z Sobótki zatrzymali mężczyznę, który straszył kobietę porwaniem jej dziecka. Grożą mu 3 lata więzienia.

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie opr. as
Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrocławiu informuje, że od 2 stycznia 2011 r., do odwołania, świadectwa dla zwierząt - trzoda chlewna, drób do uboju oraz trzoda chlewna na punkty skupu, będą wydawane przez pracowników powiatowego inspektoratu weterynarii we Wrocławiu.

Przygotowania Kąteckich Lwów »
Tekst opublikowany 2011-01-04, opracowanie Kamil Skrzypek
11 stycznia w Kątach Wrocławskich odbędzie się pierwszy trening trzecioligowców w nowym roku. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne piłkarze będą trenować w hali OSIR.
Zdjęć: 1  

„Krokodyle” jak policja »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Kiedyś widok Inspekcji Transportu Drogowego nie robił na kierowcach osobówek większego wrażenia… teraz to się zmieni.

Zapomnij o NIP-ie! »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie LZ
Od 1 stycznia osoby nieprowadzące działalności gospodarczej nie muszą posługiwać się Numerem Identyfikacji Podatkowej.

Błyskawiczne obrady »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie as
Niecałą godzinę trwała IV sesja Rady Powiatu Wrocławskiego, która odbyła się 29 grudnia. Podczas obrad poznaliśmy skład wszystkich komisji stałych rady powiatu.

Woda z Sulistrowiczek bez osadu »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego wrocławianie odwiedzają Sulistrowiczki? Co zmieniło w ciągu ostatnich lat w małej miejscowości pod Ślężą? Już wiadomo, że latem nie będzie problemów z brakiem wody.
Zdjęć: 11  

We wtorek rano zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2011-01-03, opracowanie Paf, astro.uni.wroc.pl
Rankiem zapadnie zmierzch. Zasłonięciu ulegnie ponad 80 procent tarczy Słońca. Początek tuż po ósmej rano.

Ułuda postanowień noworocznych »
Tekst opublikowany 2011-01-02, opracowanie MG
Znasz to? Od Nowego Roku nie będziesz palił, tyle jadł, więcej ćwiczył, wydawał mniej pieniędzy, lepiej pracował i pójdziesz w końcu do dentysty…Czy aby na pewno?
Zdjęć: 1  

2010: rok katastrofy, powodzi i wyborów  »
Tekst opublikowany 2011-01-01, opracowanie as
Koniec starego i początek nowego roku to czas podsumowań. Wszyscy robimy bilans sukcesów i porażek, oceniamy minione 12 miesięcy, wspominamy wszystko to, co było ważne. A co się działo w tym czasie w naszym powiecie?
Zdjęć: 7  

Ulubieniec kąteckich kibiców »
Tekst opublikowany 2011-01-01, opracowanie Kamil Skrzypek
Z okazji przypadających w 2011 roku obchodów 65-lecia futbolu w Kątach Wrocławskich warto przybliżyć kibicom sylwetkę Tomasza Jaworskiego - ulubieńca fanów zasiadających na stadionie przy ulicy Zwycięstwa 23.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl