Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 167 informacji. Wszystkie poniżej.

Jasełka w krzyżowickiej odsłonie »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Joanna Brodowska
Nawet siarczysty mróz nie odstraszył w tym roku wiernych widzów krzyżowickich Jasełek. Na dwa dni przed wigilią tłumnie zawitali oni na dziedziniec szkoły w Krzyżowicach, aby po raz kolejny przeżywać tajemnicę narodzin pańskich podczas inscenizacji przygotowanej przez młodzież i pracowników Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.
Zdjęć: 3  

Od dziś nowy przepis: 140 km./godz. »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie interia.pl
Zwiększenie limitów prędkości na autostradach i drogach ekspresowych, a także uporządkowanie przepisów dotyczących stosowania fotoradarów przewiduje nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która weszła w życie w piątek.

Autobusy (na razie) bez zmian  »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie as
W związku z trudnymi warunkami na jezdniach ulic: Kościelnej, Jarzębinowej i Ciepłowniczej powrót autobusów linii 901, 900 L i 900 P nie nastąpi 1 stycznia 2011 roku tylko w późniejszym terminie.

Długołęka: Sprawdź czy autobus się spóźni »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie opr.as
Firma Sevibus, obsługująca transport zbiorowy na terenie gminy Długołęka, wprowadziła system monitoringu autobusów w oparciu o technologię GPS.

Kac morderca? Nie daj się zabić »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Najlepszym sposobem na kaca jest nieprzesadzanie z ilością wypijanego alkoholu…Ale jeśli już nam się zdarzy, co jest bardzo prawdopodobne w Sylwestra, oto kilka wskazówek, jak nie przeleżeć całego pierwszego dnia roku z łóżku, jęcząc.
Zdjęć: 1  

Sylwestrowy koszmar zwierząt »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie KK, BOM
Huk sylwestrowych petard i sztucznych ogni jest koszmarem dla naszych zwierząt domowych. Zadbaj o swojego pupila i pomóż mu przetrwać noworoczną noc.
Zdjęć: 1  

Współpraca na rzecz powiatu  »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie Joanna Brodowska
Początek nowej kadencji władz samorządowych to dobra okazja do rozmów o przyszłej współpracy. Z takiego założenia wyszły również nowo wybrane władze powiatu zapraszając do udziału we wspólnym spotkaniu wszystkich wójtów i burmistrzów powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Wracają na stare trasy »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie AS
Po zakończeniu przebudowy ulic Kościelnej, Jarzębinowej oraz Ciepłowniczej w Siechnicach na stare trasy wracają autobus linii 900 L, 900 P i 901.

Zaginęła we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie bom
22 grudnia we Wrocławiu zaginęła Alicja Beksa. Ma 37 lat, 165 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w zieloną krótką kurtkę z kapturem obszytym futerkiem, granatowe dżinsy, wysokie zamszowe kozaki, białą czapkę i biały szalik.
Zdjęć: 1  

Z Magnic do autostrady obwodnicą »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie Joanna Borkowska GDDKiA, opr. Paf
To pierwszy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców. Ma 7 kilometrów długości. Zobacz jak jedzie się po AOW.
Zdjęć: 13  

Zimowe drogi są zdradliwe »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie opr. as
Zima nie odpuszcza, a szczególnie niebezpiecznie jest na drogach. Policjanci z Długołęki przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy.
Zdjęć: 1  

Projekt współpracy bez uwag  »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie opr. as/zorawina.pl
W Żórawinie odbyły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na temat projektu „Programu współpracy gminy Żórawina z organizacjami pozarządowymi na 2011 rok”.

Partnerstwo dla rozwoju lokalnego »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie opr. as/czernica.pl
Realizacja wspólnych projektów i przedsięwzięć służących rozwiązywaniu problemów lokalnych i zaspokajaniu potrzeb przy wykorzystaniu zasobów i możliwości członków partnerstwa – to główny cel „Partnerstwa na rzecz rozwoju lokalnego gminy Czernica”, które podpisano 21 grudnia.
Zdjęć: 4  

30 milionów euro na gospodarkę odpadami »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie as
Od 10 stycznia 2011 r. można składać wnioski w najnowszym konkursie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. To dobra wiadomość dla samorządowców poszukujących środków na nowoczesne instalacje do odzysku i unieszkodliwiania śmieci.
Zdjęć: 1  

Samolotem na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie SC/MG
Lot na Sylwestra do najpiękniejszych europejskich miast w cenie noworocznej kolacji w centrum Wrocławia? To możliwe dzięki atrakcyjnym połączeniom wrocławskiego lotniska, z którego do Paryża, Londynu i innych pięknych miejsc w Europie polecisz za min. ok. 240 zł. Odpal noworoczne fajerwerki na Polach Elizejskich lub zobacz, jak północ wybija londyński Big Ben!

Skorupa oficjalnie wojewodą »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie LZ
Dzisiaj Aleksander Skorupa został mianowany przez premiera na stanowisko Wojewody Dolnośląskiego.

Sylwestrowe last minute »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie as
Do Sylwestra zostało kilka dni. To ostatni moment, żeby zaplanować zabawę sylwestrową. W niektórych gminach organizują ją ośrodki kultury, w innych będą to imprezy w lokalach gastronomicznych.

Derby najmłodszych szczypiornistów »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie Opr. Paf
W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Brzozowej rozegrane zostały wielkie derby Katów Wrocławskich w piłce ręcznej.
Zdjęć: 1  

Podwójne wyróżnienie »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr. as
Zastępca burmistrza Stanisław Łopatowski uczestniczył 17 grudnia w gali finałowej IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego „Gmina Fair Play”, podczas której odebrał dwie nagrody przyznane gminie Siechnice.
Zdjęć: 2  

Wójt Długołęki zaprzysiężona  »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr. as
Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Długołęka nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie wójta gminy Iwony Agnieszki Łebek.
Zdjęć: 1  

Przyjechali najlepsi »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie Paf
Przed świętami kątecka hala sportowa gościła najlepszych piłkarzy ręcznych na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 2  

Co zrobić z nietrafionym prezentem? »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie MG
Z kolejną parą kapci i skarpetek albo identycznym jak rok wcześniej swetrem czy krawatem zrobimy niewiele, chyba że odważymy się otwarcie wyrazić swoje niezadowolenie. Ale już o wymianie złego rozmiaru czy oddaniu ekspresu do kawy kupionego osobie uczulonej na kofeinę warto pomyśleć na serio.

Sto lat pana Bronisława »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W świetlicy wiejskiej w Kuklicach zgromadziło się na początku grudnia ponad 100 osób. Okazja była wyjątkowa, gdyż w tym dniu świętowano setne urodziny Bronisława Targoni, mieszkańca Kuklic.
Zdjęć: 1  

Fajerwerki pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie opr. as
Przed nami najhuczniejsza impreza w roku. Pamiętajmy jednak, że od kilku dni obowiązuje obwieszczenie wojewody dolnośląskiego zakazujące używania środków pirotechnicznych.
Zdjęć: 1  

Nie daj się nabić w butelkę »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie LZ
W sklepach rozpoczęła się gorączka przecen. Każdy chce kupić wymarzone spodnie czy telewizor za połowę ceny. Niestety takie „promocje” nie zawsze są prawdziwe.

Alarm na Odrze i Baryczy »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie RW
W ciągu dwóch najbliższych dni Odrą poniżej Malczyc będzie się przemieszczać fala wezbrania przy przekroczonych o około 20-30 cm stanach alarmowych na odcinku Ścinawa-Głogów.
Zdjęć: 3  

Gala wrestlingu w Kątach Wr. »
Tekst opublikowany 2010-12-26, opracowanie GOKIS
Takiej imprezy jeszcze w Kątach Wrocławskich nie było. Do naszego miasta zjadą gwiazdy wrestlingu, by stworzyć widowisko znane nam do tej pory jedynie z telewizji.
Zdjęć: 1  

Aktywni - potrzebni »
Tekst opublikowany 2010-12-26, opracowanie opr. MG
Konferencja podsumowująca trzecią edycję projektu systemowego „Aktywni – potrzebni” realizowanego w 2010 r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicy odbyła się 17 grudnia. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdjęć: 4  

Świąteczne smaki Smolca »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie Paf
31 stołów, każdy zapełniony smakołykami z innej części Dolnego Śląska stanęło 18 grudnia w Arkadach Wrocławskich. Jednym z najbardziej popularnych był stół Koła Gospodyń Wiejskich ze Smolca.
Zdjęć: 2  

Boże Narodzenie »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie KAI
Dziś Boże Narodzenie, uroczystość upamiętniająca narodziny Jezusa Chrystusa.

Chętnie dzielimy się opłatkiem »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie LZ
Aż 99 procent z nas podczas świąt Bożego Narodzenia dzieli się opłatkiem, wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC.

Gastrolog: nie sięgajmy po kolejny kawałek ciasta »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Akademia Medyczna we Wrocławiu
Dr n. med. Paweł Petryszyn z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu radzi jak zachować dobre samopoczucie i kondycję przez całe święta

Zmiana podatków od nieruchomości »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Maria Okraszewska
W trackie III sesji Rady Gminy Kobierzyce, która odbył się 9 grudnia, radni koncentrowali się głównie na tematyce związanej z podatkami od nieruchomości, planami zagospodarowania przestrzennego oraz aktualizacją planów odnowy kilku miejscowości.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bykowie »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Marta Lejman - Trzcińska
Mimo zimna na dworze w świetlicy wiejskiej w Bykowie 11 grudnia panowała gorąca atmosfera. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce przy współpracy z Radą Sołecka wsi Byków zorganizował Jarmark Bożonarodzeniowy.

Czy zwierzęta do nas przemówią? »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie AW
W wigilijną noc o północy właściciele zwierząt przyglądają im się z uwagą i nasłuchują. Może w tym roku powiedzą coś do rzeczy.
Zdjęć: 2  

Tak powstają choinkowe bombki »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Paf
Mieli pójść na bezrobotne, a na nową pracę nie było większych szans. Nie poddali się i zaczęli sami produkować bombki. Przez cały rok. Zobacz jak powstają najpiękniejsze polskie ozdoby choinkowe ze szkła.
Zdjęć: 74  

Pat w Długołęce  »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie as
Mimo że minął już termin, w którym powinno nastąpić zaprzysiężenie nowo wybranej wójt gminy Długołęka, Iwona Agnieszka Łebek wciąż rządzi gminą... jako wójt wybrany w poprzedniej kadencji. - To odwet radnych opozycji - mówi wójt.

Cztery nowe lata burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie WS
Jednym z głównych punktów ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich było ślubowanie wybranego burmistrza Antoniego Kopcia, które wygłosił w obecności radnych gminnych i powiatowych, a także licznie przybyłych gości.
Zdjęć: 1  

Wigilijne spotkania  »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie Opr. as
Przed nami najbardziej rodzinne ze świąt. Swoje spotkania wigilijne w ostatnich dniach miały osoby niepełnosprawne a także podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Zdjęć: 2  

Rewolucja w finansowaniu klubów »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie Robert Krajewski
Stanisław Dobrowolski, nowy burmistrz Sobótki, podjął decyzję o zmianie sposobu podziału środków finansowych dla klubów sportowych.

Trzy kolizje pod Kątami Wr. »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie MG
To, co dziś o 9 rano zostało zgłoszone służbom jako karambol tuż za Kątami Wrocławskimi, na miejscu okazało się trzema odrębnymi kolizjami. W jednej z nich uczestniczyło 6 aut. Utrudnienia trwają.

Wyjątkowe ozdoby »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie AS
W Siechnicach 19 grudnia odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zabrakło co prawda stoisk z potrawami, ale za to można było kupić przepiękne, ręcznie wykonane ozdoby.
Zdjęć: 5  

Zabił żonę kijem »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Justyna Wrzochul Stawinoga, Daniel Biernat
Aż trzy razy policjanci z KPP w Lwówku Śląskim interweniowali w sprawie nadużywania przemocy wobec małżonki przez mieszkańca Giebułtowa, w powiecie lwóweckim. Ten trzeci okazał się być dla kobiety ostatnim.
Zdjęć: 2  

M. Ušák: Na początek dopiąć budżet »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie AS
O wyborach, pierwszych dniach urzędowania, pierwszych decyzjach i planach na przyszłość rozmawiamy z Milanem Ušákiem, nowym burmistrzem gminy Siechnice
Zdjęć: 2  

Wójt Pacholik odebrał statuetkę »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie AJJ
17 grudnia 2010 r. w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik po raz szósty odebrał tytuł i statuetkę „Gmina Fair Play" w kategorii gmin wiejskich wielofunkcyjnych.
Zdjęć: 1  

Cztery miliony na projekty promocyjne »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie D. Lejkowska
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło edycję „Konkursu dotacji na promocję Funduszy Europejskich”. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i wsparcie finansowe najlepszych projektów promujących i upowszechniających efekty i korzyści płynące z wykorzystywania środków unijnych.

Lato przyjedzie do Sobótki »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Robert Krajewski
To już pewne. 15 stycznia po raz drugi Sobótkę odwiedzi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Król strzelców Mistrzostw Świata z 1974 roku przyglądać się będzie turniejowi, w którym piłkarze z całej Polski zagrają o jego puchar.
Zdjęć: 3  

Schetyna chce dogodzić posłom »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie LZ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna chce, by od nowego roku miesięczny ryczałt na prowadzenie biur poselskich wzrósł o 500 zł. To już druga taka podwyżka w obecnej kadencji.

W nocy nadejdzie astronomiczna zima »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Paf
Punktualnie 38 minut po północy słońce wejdzie w znak Koziorożca i rozpocznie się astronomiczna zima.

Śmiertelnie niebezpieczne ślizgawki »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie red.
Kilka chłodniejszych dni sprawiło, że na zbiornikach wodnych pojawiła się już warstwa lodu. Dzieci i młodzież w trakcie wolnych od szkoły dni, może te ślizgawki wykorzystać do zabawy.

Rozmrażają obwodnicę, by ją otworzyć »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie GDDKiA, Paf
Zgodnie z zapowiedziami jeszcze przez Bożym Narodzeniem mieliśmy pojechać pierwszym odcinkiem autostradowej obwodnicy Wrocławia. Jednak pogoda może pokrzyżować te plany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad przysłała dziś komunikat, w którym jest wiele niepewności.
Zdjęć: 7  

Roztańczony Kamieniec »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie GK/MG
Na parkiecie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim już po raz trzeci miało miejsce największe wydarzenie taneczne w gminie Czernica – III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Wójta Gminy Czernica”.
Zdjęć: 8  

Wicemistrzowski Dolny Śląsk  »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Robert Krajewski
Za nami dwudniowe mistrzostwa Polski młodzików w judo, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Sobótce 18 i 19 grudnia. Dwukrotnym wicemistrzem Polski okazała się reprezentacja Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Zobacz jak fotografują amatorzy »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkadziesiąt zdjęć pejzaży, portretów i ciekawych eksperymentów można oglądać w galerii muzeum w Sobótce. Autorzy prac należą do Ślężańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Zdjęć: 5  

Kradł prąd »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie bom
Od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia grozi mieszkańcowi Michałowic, który nielegalnie pobierał prąd. Proceder odkryli pracownicy zakładu energetycznego.
Zdjęć: 1  

Sarny na drodze! »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Sroga zima nie oszczędza zwierząt leśnych. Na polach przy drogach powiatowych widoczne są sarny. Powoduje to, że coraz częściej przyczyną kolizji drogowych i wypadków są te właśnie zwierzęta. Dużo saren pada również z wycieńczenia.

Samochodowi włamywacze  »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr. MG
Strzelińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni włamali się do zaparkowanego samochodu, na jednym z parkingów na terenie miasta. Policjanci odzyskali ukradzione rzeczy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Będzie gołoledź »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr. MG
IMGW ostrzega przed czekającą nas gołoledzią i jej możliwymi skutkami.

Z myślą o niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie Joanna Brodowska
Są wśród nas, często niezauważalni, nierzadko zamknięci w czterech ścianach swoich mieszkań, z dala od ciekawskich spojrzeń przechodniów i kłopotliwych barier życia codziennego. Osoby niepełnosprawne, bo o nich mowa, często rezygnują z życia zawodowego i co za tym idzie z wielu możliwości samorozwoju oferowanych przez powołane do ich wspierania instytucje.
Zdjęć: 4  

Mikołaj, zabawa i prezenty »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie Joanna Brodowska
Jedna z sal konferencyjnych starostwa 6 grudnia zmieniła się na chwilę w miejsce radosnej zabawy i wesołego świętowania. W tym dniu do starostwa zawitał bowiem Święty Mikołaj z prezentami. Jednak to nie urzędnicy okazali się ich szczęśliwymi adresatami, lecz wychowankowie zawodowych rodzin zastępczych, którzy tego dnia wraz z rodzicami i opiekunami tłumnie pojawili się w starostwie.
Zdjęć: 2  

Wymień stare na nowe »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie LZ
Spiesz się! Jeszcze tylko do końca roku będzie można wymienić banknoty i monety sprzed denominacji na nowe złote.

Świąteczny kiermasz w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2010-12-18, opracowanie as
W niedzielę, 19 grudnia w Klubie Relaks w Siechnicach odbędzie się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Początek o godz. 16.
Zdjęć: 1  

O bezpieczeństwie i agresji w szkołach »
Tekst opublikowany 2010-12-18, opracowanie opr. as
Odpowiedzialność prawna nieletnich sprawców czynów zabronionych była głównym tematem spotkania policjantów KP Długołęka ze 122 uczniami klas IV, V, VI szkół podstawowych w Siedlcu i Łozinie.

Są postępy w leczeniu Oliwiera »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie MK
Pamiętacie Oliwiera Sopatę z Jordanowa Śl.? Chłopiec jest bardzo chory, a rodzice walczą o to, by ich syn mógł się rozwijać. To jednak żmudna i kosztowna praca. Ale każdy może pomóc.
Zdjęć: 1  

Pomogli afrykańskiej wiosce Tetene  »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie opr. AS, SP Radwanice
Społeczność szkolna w Radwanicach zaangażowała się w pomoc dla dzieci w Afryce. Dzięki rodzicom, uczniom i nauczycielom udało się zaopatrzyć 65 dzieci w zestawy ratujące życie.
Zdjęć: 2  

Jasełka na jedenaście gitar »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie bom
Za pieniądze z projektu „Ślężańskie zmagania na scenie życia” szkoła w Sobótce kupiła instrumenty, kostiumy i profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Pierwszym działaniem artystycznym były jasełka.
Zdjęć: 11  

Dzień bez przekleństw »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie zebrała AW
Przekleństwa są już z nami 6000 lat. Na stwierdzenie, że dziś jest dzień bez nich, w redakcji zrobiło się cicho i z kąta padło: „Niech to dunder świśnie”.
Zdjęć: 1  

Nasze akcenty w świątecznej Alzacji »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Joanna Brodowska
Jest taki okres w roku, kiedy małe miasteczko Ensisheim, położone w malowniczej francuskiej Alzacji na chwilę przemienia się w bajecznie kolorowe, pełne uroku i magii miejsce. Wraz z początkiem grudnia w tym mieście rozpoczynają się bowiem targi bożonarodzeniowe, których charakter pięknie podkreśla świąteczna iluminacja miasta oraz liczne bożonarodzeniowe dekoracje na fasadach domów, sklepów i urzędów.
Zdjęć: 4  

Bałwan w rozmiarze XXXXXL »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie aw
Miłociński bałwan kolos zostanie wystawiony na aukcjach WOŚP. Po weekendzie będzie można wziąć udział w aukcji na allegro.
Zdjęć: 10  

Wójt ślubował, komisje wybrane »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie opr. as, czernica.pl
Na drugiej sesji Rady Gminy Czernica, która odbyła się 14 grudnia, Stefan Dębski złożył ślubowanie i formalnie został zaprzysiężony na wójta gminy na kolejną kadencję.
Zdjęć: 4  

Wyścigi psich zaprzęgów »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Opr. aw
6 stycznia 2011 r. rozpoczyna się V edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów w Europie – Husqvarna Tour.
Zdjęć: 5  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Zwalczają kradzieże choinek »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. as
Policjanci z Sobótki wspólnie z pracownikami tamtejszego nadleśnictwa prowadzą działania, których celem jest ochrona choinek i krzewów iglastych przed kradzieżami. Grozi za to kara do 5 lat pozbawiania wolności.
Zdjęć: 2  

M. Kwiatkowski: Chcę być jak Nastula »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie Rozmawiał Robert Krajewski
- On kiedyś będzie mistrzem - tak wypowiada się na temat swojego podopiecznego Mateusz Kwiatkowskiego, trener Bartosz Zamęcki, który w Sobótce zajmuję się szkoleniem judoków.
Zdjęć: 1  

Nabici w świąteczne promocje »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. aw
W gorączce przedświątecznych zakupów łatwiej dać się złapać na fałszywe promocje. Ale zakupy robione z głową i porównywanie cen w różnych sklepach pozwoli oszczędzić na gwiazdkowych prezentach setki złotych. Przed świętami Fundacja Pro-Test tropi fałszywe promocje.

Marek Skorupa wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie aw
Kolejne nazwisko pojawiło się na dziennikarskiej giełdzie kandydatów do stanowiska wojewody.

W dolnośląskim kładą asfalt zimą »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie LZ
W jednej z dolnośląskich gmin zima drogowcom nie straszna. Postanowili oni bowiem… położyć asfalt.

Uwaga: znów śnieg »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie opr. MG
Według ostrzeżenia nadesłanego przez IMGW w regionie dolnośląskim jeszcze tej nocy wystąpią intensywne opady śniegu powodujące pierwszy stopień zagrożenia.

Oceniali wygląd wigilii  »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Prawie 280 osób wzięło udział w Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. Oprócz jasełek i pokazów twórczości były występy zespołów folklorystycznych.
Zdjęć: 11  

Nie kupuj kradzionych narzędzi »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie bom
Policja z Sobótki przestrzega przed zakupem tanich elektronarzędzi i innego sprzętu budowlanego. Przedmioty mogą pochodzić z kradzieży.
Zdjęć: 1  

Śmierć w Trzebnicy »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie MG
Kiedy trzech mężczyzn wstawiało drzwi garażowe do pustostanu; 20-metrowy fragment dachu zawalił się na jednego z nich. 47-letni mieszkaniec Trzebnicy zginął na miejscu.

Pijany wiózł busem 8 osób »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie opr. MG
Prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował busem i przewoził ośmiu pasażerów. Chwilę przed zatrzymaniem do kontroli drogowej, nietrzeźwy kierowca zajechał drogę samochodowi ciężarowemu.

Widziałeś ją? »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie zaginieni.pl
Dnia 12 grudnia 2010r. w Gliwicach (woj. śląskie) zaginęła Karolina Szopka. Ma 24 lata, 168 cm wzrostu i piwne oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w ciemną zimową kurtkę oraz dżinsy. Miała ze sobą zieloną torebkę. Pani Karolina może przebywać na terenie woj.dolnośląskiego
Zdjęć: 1  

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Andrzej Szawan starostą powiatu  »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie AS
Andrzej Szawan z PSL-u został starostą, a Jerzy Fitek z KW Nasz Powiat (członek SLD) wicestarostą powiatu wrocławskiego. To najważniejsze decyzje, które zapadły na piątkowej sesji Rady Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Kto zostanie nowym wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Dolny Śląsk nie ma wojewody. Rafał Jurkowlaniec, który pełnił tę funkcję, został wybrany na marszałka województwa. Kto go zastąpi?

Owies dobry na wszystko »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Jacek Bomersbach
W przyszłym roku we Wrocławskim Parku Technologicznym ruszy produkcja preparatów z owsa. Ma on wiele zalet m.in. poprawia odporność organizmu, obniża poziom cholesterolu i może być stosowany w diecie odchudzającej.
Zdjęć: 5  

Wypadek na ósemce »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie bom
Wypadek na drodze krajowej nr 8 z Wrocławia do Kudowy. Na wysokości Jordanowa Śląskiego doszło do zderzenia trzech pojazdów. Trasa jest zablokowana.

Poradzili sobie z matematyką »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki próbnych matur z matematyki. W Dolnośląskim nie jest najgorzej.

Handel i finanse dały najlepiej zarobić w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
W mijającym roku inwestorzy giełdowi mieli szansę najwięcej zarobić na akcjach spółek zajmujących się handlem detalicznym, finansami i na papierach spółek spożywczych.

Sposób na bezpieczne zarabianie na surowcach »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 15 proc. rocznie można było zarobić na najlepszych produktach strukturyzowanych opartych na notowaniach surowców, które zakończyły się w tym roku.

Zdolna dolnoślązaczka »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. MG
Uczennicy Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim, Zuzannie Wrabec, uchwałą Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zostało przyznane stypendium na rok szkolny 2010/2011 w jubileuszowej X edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” wspieranego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i samorząd województwa dolnośląskiego.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie RW
Padający śnieg utrudnia kierowcom poruszanie się po drogach całego Dolnego Śląska. Nawierzchnie dróg pokrywa świeży śnieg, a miejscami zalega błoto pośniegowe.
Zdjęć: 2  

Mikołaj odwiedził gminę Czernica »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie PS/MG
Tegoroczne mikołajki pozostaną w pamięci wielu osób, szczególnie tych najmłodszych. Uczestnicy imprez mieli fantastyczna okazję do wspólnej zabawy.
Zdjęć: 23  

Lepiej tego nie jedz »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie LTM Communications
Nie jest prawdą, że jeść można wszystko, tylko z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Dlatego warto dokładnie przeanalizować nasz jadłospis i wyeliminować te rzeczy, które nam nie służą.
Zdjęć: 2  

Bezmyślność - tylko czyja? »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie MG
Zadzwonił do nas oburzony mieszkaniec Długołęki. 78-letni pan Kryspin Kadłuczka nie może już patrzeć przez okno.

Słynny pojazd powodziowy »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Najsłynniejszy samochód powodzi 2010 został w zeszłym tygodniu zlicytowany. Kupiono go za prawie 10 tys.
Zdjęć: 2  

PKP zmienia rozkład »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Na pierwszy rzut oka widać, że będzie więcej połączeń lokalnych.

IMGW ostrzega: woda zamieni się w lód »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie AS
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział we Wrocławiu ostrzega, że w związku ze spadkiem temperatury wystąpi oblodzenie na drogach.
Zdjęć: 1  

Nowy burmistrz na razie bez zastępcy »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas sesji nowy burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski złożył ślubowanie. Nikt nie zna jednak terminu powołania nowego zastępcy. Procedura może potrwać nawet pół roku.
Zdjęć: 4  

Operacja Harrachov »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie opr. aw
W Harrachowie w Czechach odbywają się zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Policja przygotowała kilka wskazówek.

Samobójstwo gnębionego gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Ewa Bąk
Piętnastoletni Kamil K. zeznawał w sądzie przeciwko swoim kolegom z gimnazjum. Oni o tym wiedzieli. Wyzywany od konfidentów i donosicieli, gnębiony i opluwany chłopak nie wytrzymał. W czwartek 2 grudnia powiesił się w ogrodzie koło domu. Wczoraj w Leśnicy odbył się jego pogrzeb.
Zdjęć: 3  

Ślubowanie burmistrza i wybór komisji »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie AS
Milan Ušák już oficjalnie jest burmistrzem gminy Siechnice. Podczas sesji, która odbyła się 9 grudnia złożył ślubowanie. Podczas obrad ukonstytuowały się również komisje stałe Rady Miejskiej w Siechnicach.
Zdjęć: 4  

Atak kobiet na rady gmin »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Artur Szkudlarek
Jedenaście radnych z 15-osobowej Rady Gminy w Czernicy to kobiety. Więcej pań niż mężczyzn jest również w Radzie Miejskiej w Siechnicach. Czy to oznacza, że kobiety przejmują władzę w gminach powiatu wrocławskiego?
Zdjęć: 1  

Za groźby nie wyląduje w areszcie  »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie mb
Wacław G. który groził członkom legnickiego Prawa i Sprawiedliwości nie zostanie aresztowany.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Zagłosuj na gimnazjalistów z Kątów Wr.  »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr. as
Uczniowie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich walczą o pracownię multimedialną. Każdy może im pomóc, wystarczy zagłosować na nich w internecie. To nic nie kosztuje.

R. Pacholik: ten wynik to zobowiązanie »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Maria Okraszewska
Rozmowa z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce, wybranym przez mieszkańców już po raz trzeci. W ostatnich wyborach samorządowych na wójta zagłosowało ponad 74 proc. mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Pijani zbłądzili w śnieżycy »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie bom
Policjanci z Sobótki zatrzymali dwóch mocno pijanych kierowców. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Mikołajki na sportowo »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr.as, GOSiR Siechnice
Tegoroczny Mikołaj w Siechnicach był obchodzony na sportowo. Święty zawitał w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siechnicach już w sobotę, 4 grudnia.
Zdjęć: 5  

Pedofil podglądał 14-latkę »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Interia.pl
Mężczyznę podejrzewanego o posiadanie pornografii dziecięcej, zaczepianie dziewczynek i obnażanie się przed nimi zatrzymali wrocławscy policjanci. 29-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Darmowa wspinaczka już od dziś »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr.as, GOSiR Siechnice
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia „wspinaczki sportowej”.
Zdjęć: 1  

Minerały do jasnowidzenia »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Jacek Bomersbach
W okolicach Sobótki jest ponad 70 różnego rodzaju minerałów. Zbiór kilkunastu tysięcy kamieni z całego świata posiada w swojej kolekcji Edward Taras, emerytowany nauczyciel.
Zdjęć: 7  

Groził członkom PiS  »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie mb
Legniczanin groził kalectwem posłowi i przewodniczącemu biura Prawa i Sprawiedliwości.
Zdjęć: 1  

Uważaj na zakupy w internecie! »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie LZ
Mamy okres przedświąteczny. W związku z tym duża część Dolnoślązaków kupuje prezenty przez Internet. Jak w takim razie podczas zakupów w cyberprzestrzeni ustrzec się przed oszustami? Oto kilka rad.

Po wyborach: bez rewolucji »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie as
Wiemy kto będzie rządził w gminach powiatu wrocławskiego przez najbliższe cztery lata. Sześciu szefów gmin pozostało na swoich stanowiskach, trzech jest nowych. Dwóch z nich nie miało konkurentów a trzech musiała wskazać druga tura głosowania.

Bieganie dla dzieci i dla zdrowia »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie AS
To będzie wyjątkowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siechnicki sztab organizuje z tej okazji dwie imprezy: Uliczny Bieg Rodzinny „Policz się z cukrzycą”oraz I Zimowy Półmaraton WOŚP Siechnice – Wrocław.
Zdjęć: 1  

Długołęka: charytatywnie dla Martynki »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie MJ
Martyna od pięciu lat, czyli od chwili, gdy przyszła na świat, walczy wytrwale z naczyniakiem jamistym. Rodzice z przerażeniem patrzyli, jak niewielkie i niepozorne przebarwienie na twarzy córki przeradza się w guza wielkości pięści.

Aktywizacja społeczeństwa obywatelskiego »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie D. Lejkowska
Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego realizuje projekt pn. „Raport potrzeb i możliwości podmiotów integracyjno-społecznych województwa dolnośląskiego”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Brązowy medal Bartka »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie opr. as
Bartłomiej Klimek ze Smolca zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach st. klasyczny, które odbyły się w dniach 3-4 grudnia we Wrocławiu.
Zdjęć: 1  

Rodzina na Swoim na razie bez zmian »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Dobra wiadomość dla osób chętnych na dopłaty z programu Rodzina na Swoim: rząd nie zdążył przygotować zmian ograniczających go i jeszcze przez jakiś czas będzie można otrzymać kredyt z dopłatami na niezmienionych zasadach.

Ostry finisz na rynku kredytów mieszkaniowych »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zbliżający się koniec roku dodatkowo zmobilizował banki do obniżki cen kredytów mieszkaniowych. Tanieją przede wszystkim złotowe, bo coraz ostrzej na terytorium kredytów w PLN wkraczają banki wcześniej skoncentrowane na kredytach walutowych. Niemal na kolana rzucił konkurencję Deutsche Bank PBC.
Zdjęć: 2  

Od rana będzie bardzo ślisko »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Paf
Jutrzejszy poranek na drogach zapowiada się bardzo niebezpiecznie. Rano zacznie zamarzać to, co przez ciepłą noc zdąży się roztopić.

Plany na kolejne cztery lata  »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Paweł Fąfara
- Dziś mogę powiedzieć, że rozpocząłem kampanię wyborczą przed kolejnymi wyborami – mówi Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich, wybrany na kolejną kadencję. W ostatnich wyborach nie miał kontrkandydata.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne boiska »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Maria Okraszewska
Gmina Kobierzyce stale się rozwija i podejmuje nowe wyzwania tak, aby być miejscem przyjaznym dla swoich mieszkańców. Jednym z elementów sprzyjających poprawie życia mieszkańców jest zapewnienie dobrej infrastruktury sportowej.

Człowiek - najlepsza inwestycja »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie J. Brodowska
To niezwykle nośne i wymowne hasło cieszy się ostatnimi czasy olbrzymią popularnością. Głównie za sprawą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który wykorzystuje je jako element swojego systemu wizualnego. I jako takie pojawia się najczęściej na materiałach informacyjno-promocyjnych projektów realizowanych w ramach PO KL.
Zdjęć: 3  

„Tygrys” powalczy na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. as
Od 10 do 12 grudnia 2010 roku zostanie rozegrany jeden z największych na świecie zawodów zapaśniczych w stylu klasycznym kadetów na Ukrainie. Wystąpi na nich Daniel Żydowicz, „Tygrys” z gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 2  

Koncert adwentowy »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. as
12 grudnia w Smolcu odbędzie się koncert adwentowy dziecięco-młodzieżowego chóru, działającego kiedyś przy parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Smolcu, który wystąpi wraz z chórem z Gimnazjum Nr 23 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu.

Sportowe sukcesy uczniów z Gniechowic  »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. as
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni królował sport.

Mikołaj czy rózga? »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. as
„Mikołaj czy rózga?” - pod takim hasłem policjanci z Kątów Wrocławskich razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Kątach Wrocławskich, Mietkowie i Gimnazjum z Jaszkotla przeprowadzili mikołajkową akcję prewencyjną.
Zdjęć: 2  

Milan Uszak burmistrzem: 42 głosy zdecydowały »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie AS
Tylko 42 głosy zdecydowały, że burmistrzem gminy Siechnice będzie przez najbliższe cztery lata Milan Uszak.
Zdjęć: 1  

Wójt Dębski wygrał II turę »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie AS
Wójt gminy Czernica Stefan Dębski pozostanie na swoim stanowisku. W II turze wyborów dostał 91 głosów więcej od Przemysława Kalemby .
Zdjęć: 1  

Bez zmian w Długołęce »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie AS
Iwona Agnieszka Łebek pokonała Piotra Dytkę w II turze wyborów na wójta gminy Długołęka.

Mikołajki w Rogowie Sobóckim »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie bom
Prawie setka dzieci bawiła się na imprezie mikołajkowej w świetlicy w Rogowie Sobóckim. Nie było paczek, ale maluchy dostały mnóstwo słodyczy.
Zdjęć: 12  

Dostępność kredytów wciąż rośnie »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 8 proc. zyskał w ciągu roku Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W listopadzie rósł po raz szósty z rzędu.
Zdjęć: 1  

Mieszanka finansów i polityki coraz bardziej niebezpieczna »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Działania podejmowane przez rządy w celu przezwyciężenia kryzysu gospodarczego zaczynają budzić nie tylko opór społeczny, ale i polityczny. A niestabilność sytuacji politycznej w wielu krajach może stać się poważną przeszkodą w równoważeniu finansów i wychodzeniu z zapaści.

Łebek, Dębski, Uszak zwycięzcami »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie as
W II turze wyborów samorządowych w trzech gminach na terenie powiatu wrocławskiego zwyciężyli: Iwona Agnieszka Łebek w Długołęce, Stefan Dębski w Czernicy i Milan Uszak w Siechnicach.

Nie daj się infekcji! »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie LZ
Za oknem śnieg i mróz. W taką pogodę to nie problem, żeby złapać infekcję. Jest jednak sposób, żeby poradzić sobie z nią. Oto najczęstsze jesienno-zimowe schorzenia i sposób radzenia sobie z nimi.

Godz. 10: na razie niska frekwencja »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie as
Przez dwie pierwsze godziny głosowania w trzech gminach powiatu wrocławskiego frekwencja jest na razie bardzo niska.

Godz. 15: najwięcej w Długołęce, najmniej w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie as
O godz. 15 najwyższa frekwencja w II turze wyborów samorządowych w powiecie wrocławskim była w gminie Długołęka.

Godz. 19: niemal 50 proc. w Długołęce »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie as
Mieszkańcy gminy Długołęka zdecydowanie najliczniej wzięli udział w II turze wyborów wójta spośród trzech gmin powiatu wrocławskiego, gdzie odbywa się wyborcza dogrywka. Do godz. 19 poszło tam do urn 49,7 proc. uprawnionych do głosowania.

Niedoszły prezydent Bolesławca potrącił strażnika »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie DB
(Aktualizacja godz. 17:00) Bogusław N. kandydat na prezydenta Bolesławca jest podejrzany o potrącenie strażnika miejskiego w Jeleniej Górze. Sprawą zajęła się prokuratura.

Uratowany pałac w Samotworze »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie SC
Tradycją stały się wycieczki poznawcze ciekawych miejsc na terenie gminy Kąty Wrocławskie, organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kąckiej. W ostatnich dniach odbyła się wycieczka do uratowanego przed zniszczeniem pałacu w Samotworze.
Zdjęć: 3  

Kodeks przedszkolaka »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie MK
Wszystkie dzieci z przedszkola w Mietkowie są już przedszkolakami z prawdziwego zdarzenia. Nic dziwnego, ponieważ są świeżo po pasowaniu.
Zdjęć: 3  

Budowa „Orlika” w Kiełczowie zakończona »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie Karolina Kobiela
Dobiegła końca budowa zespołu boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” wraz z modułowym systemowym budynkiem zaplecza sanitarno-szatniowego. Kompleks położony jest przy ul. Sportowej w Kiełczowie.

II tura w Siechnicach: Kosterska v. Uszak »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie AS
5 grudnia mieszkańcu gminy Siechnice wybiorą swojego burmistrza. W II turze wyborów zmierzą się Barbara Kosterska z Milanem Uszakiem. Na finiszu kampanii wyborczej zadaliśmy kandydatom po cztery pytania, być może dzięki nim wyborcy, zwłaszcza niezdecydowani, zdecydują na kogo oddać swój głos.
Zdjęć: 2  

Można palić biomasę »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Opr. AS
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA 26 listopada uzyskał od prezesa Urzędu Regulacji Energetyki koncesję na współspalanie biomasy w jednej ze swoich elektrociepłowni EC Czechnica w Siechnicach.
Zdjęć: 1  

„Derby” dla Ślężan »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Robert Krajewski
W miniony weekend ruszyły rozgrywki zapowiadanej już kilka miesięcy temu Amatorskiej Ligi Ślężańskiej Halowej Piłki Nożnej. Najlepiej zaprezentowała się drużyna Zachodu Sobótka, która rozgromiła swoich rywali aż 20:0.
Zdjęć: 1  

Bankiet dla Michałka »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie RK
W Kątach Wrocławskich 26 listopada odbył się charytatywny bankiet na rzecz chorego Michała Cymermana. Chłopiec choruję na rzadką chorobę - dystrofię mięśniową Duchenea, która jest nieuleczalna, jednak rodzice się nie poddają i szukają pieniędzy na rehabilitację syna.
Zdjęć: 2  

O gospodarce i rolnictwie »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie MO
W ostatnim czasie w Kobierzycach gościły dwie delegacje z zagranicy: Białorusi i Algierii. Rozmawiano o gospodarce i rolnictwie.
Zdjęć: 2  

Mieszkańcy trzech gmin głosują w niedzielę »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie as
W niedzielę, 5 grudnia mieszkańcy trzech gmin w powiecie wrocławskim pójdą ponownie do urn. W II turze wyborów samorządowych wybrani zostaną burmistrz gminy Siechnice oraz wójtowie gmin Długołęka i Czernica.
Zdjęć: 1  

Kobierzyce wysoko w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie Maria Okraszewska
Gmina Kobierzyce zajęła 3. miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2010 w kategorii Gmin Wiejskich prowadzonego przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Prawo budowlane na co dzień »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie J. Brodowska
W obliczu ciągle zmieniającego się prawa, pewne trudności może budzić jego bieżąca interpretacja i praktyczne zastosowanie. Również w codziennej pracy urzędników, gdzie bezpośrednio każda zmiana przekłada się na obowiązującą procedurę administracyjną.

Niepełnosprawny też chce pracować »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie LZ
3 grudnia jest Dniem Osób Niepełnosprawnych. To okazja do tego, aby przypomnieć pracodawcom, że osoba niepełnosprawna też jest dobrym pracownikiem.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Spahić zdradza tajniki Bośni i Hercegowiny »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie INTERIA.PL
7 grudnia reprezentacja Polski zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną. O to, na kogo powinniśmy uważać, zapytaliśmy Amira Spahicia, Bośniaka występującego w Śląsku Wrocław.
Zdjęć: 1  

Ślubowanie kąteckich radnych »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie WS
Uroczystą sesję rozpoczęło wręczenie zaświadczenia o wyborze na radnych do Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich w kadencji 2010 – 2014.
Zdjęć: 2  

Złota jesień życia »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie Opr. MG
Obchody Dnia Seniora w Czernicy już za nami. Oto krótka relacja ze spotkania.
Zdjęć: 3  

Tysiąc miejsc pracy do 2012 roku »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie MJ
29 listopada odbyły się rozmowy wójt gminy Długołęka Iwony Agnieszki Łebek z lokalnymi przedsiębiorcami oraz z ekspertami z firmy consultingowej Deloitte. Celem pierwszego spotkania była analiza warunków prowadzenia działalności gospodarczej na terenie gminy Długołęka. Drugie wydarzenie miało służyć analizie możliwości rozwoju oferty gminy dla przedsiębiorców oraz inwestorów.

Kto na wojewodę? »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystko wskazuje na to, że Rafał Jurkowlaniec zostanie nowym marszałkiem województwa. Wybrano go głosami koalicji PO-SLD-PSL, która będzie rządzić województwem w nowej kadencji. Kto będzie wojewodą? Na politycznej giełdzie nazwisk pojawiają się już kandydaci.

Szpiegowskie samoloty »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Daniel Biernat
Groźne „Langusty”, szpiegowski mini samolot „Orbiter” oraz system kierowania ogniem „Topaz” sprawdzano na poligonie w Świętoszowie.
Zdjęć: 6  

Szeryf na czele Sejmiku »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Na pierwszej sesji Sejmiku województwa IV Kadencji na stanowisko przewodniczącego wybrano po raz kolejny Jerzego Pokoja.

Rekordowy „Tropiciel”  »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie GOKIS, opr. Paf
Mieli pokonać nocą 40 kilometrów. Zwycięzcy całą trasę przebiegli. W sumie w kąckiej edycji Tropiciela wzięło udział ponad pół tysiąca ludzi. 77 ekip zdołało pokonać trasę a 24 ekipy zostały przez nią pokonane. Była to największa impreza w historii tego rajdu.
Zdjęć: 7  

Bolesław, książę wsławiony… »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. MG
Pieśnią do słów Galla Anonima rozpoczął się Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim.
Zdjęć: 2  

Zmieniał tablice ale wpadł »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Opr .as
Policjanci z Długołęki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Sprawca zmieniał w aucie tablice rejestracyjne, licząc na bezkarność i anonimowość. Przeliczył się jednak.
Zdjęć: 1  

PSL rozdaje karty w powiecie »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie AS
Michał Trębacz został przewodniczącym Rady Powiatu Wrocławskiego. Został wybrany głosami radnych PSL, PO i Jerzego Fitka z KW Nasz Powiat. To efekt porozumienia koalicyjnego, które zawarły PO i PSL. Wiele wskazuje na to, że PSL będzie miało również swojego starostę.
Zdjęć: 2  

Dziś Dzień Walki z AIDS »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie LZ
Nasze województwo nie ma powodów do spokoju. To właśnie na Dolnym Śląsku jest najwięcej osób będących nosicielami wirusa HIV.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl