Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 137 informacji. Wszystkie poniżej.

Pierwsza sesja w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie AS
Roman Kasprowicz został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Siechnicach. Podczas pierwszej sesji nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie.
Zdjęć: 5  

Ślubowanie w innym terminie »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Do następnej sesji odłożono zaprzysiężenie nowego burmistrza Sobótki Stanisława Dobrowolskiego. Na inauguracyjnym spotkaniu w gimnazjum radni złożyli ślubowanie. Wybrano też nowego przewodniczącego rady.
Zdjęć: 13  

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Wypadek przed wiaduktem »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie AS
Dwa uszkodzone auta oraz ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 94 przed Siechnicami. To efekt wypadku, do którego doszło we wtorek ok. godz 16.30.
Zdjęć: 2  

Zmarła Gabriela Kownacka »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie bom
Po ciężkiej i długiej chorobie zmarła Gabriela Kownacka. Urodzona w 1952 roku we Wrocławiu aktorka ukończyła III LO. W 1971 roku zdała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Zdjęć: 3  

Ślęża góra magiczna - to oczywiste »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Jacek Bomersbach
Artysta Henryk Waniek często odwiedza okolice Sobótki. Inspiruje go Ślęża i Przełęcz Sulistrowicka. Twórca z Górnego Śląska twierdzi, że czuje się tutaj jak w domu.
Zdjęć: 8  

Z Siechnic droga przez zimową mękę »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie as
Prawdziwy koszmar przeżyli dziś mieszkańcy gminy Siechnice, którzy musieli dojechać do Wrocławia. Droga do centrum miasta zajmowała nawet 2,5 godziny.

Jadąc z prędkością 6,8 km/h »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie as
Czy można jechać 16 km przez 2,5 godziny? Można. Przeżywamy to niemal każdego roku, gdy spadnie pierwszy większy śnieg. Nie inaczej było w poniedziałek rano. Przeżyli to niemal wszyscy mieszkańcy gminy Siechnice, którzy rano chcieli dostać się do Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Nadciąga wielka śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie opr. as
Na terenie powiatu wrocławskiego zacznie padać około trzeciej nad ranem. O godz. 6 rozpoczną się intensywne opady i potrwają do popołudnia. Około godz. 18 śnieżyca osłabnie, ale padać nie przestanie co najmniej do wtorkowego poranka.

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

„Dopalacze” w aptekach »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie Jacek Bomersbach
Na Dolnym Śląsku rośnie liczba osób zażywających leki z pseudoefedryną – substancją psychoaktywną, której działanie można porównać do amfetaminy.
Zdjęć: 3  

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Siechnickie manewry przed Arką »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Opr. as
W środowe południe piłkarze Śląska Wrocław odbyli trening na sztucznej murawie siechnickiego boiska. Były to przygotowania do sobotniego meczu z Arką Gdynia, który też odbędzie się na sztucznej murawie.
Zdjęć: 5  

Uroczyste zakończenie kadencji »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie Maria Okraszewska
Dobiega końca kadencja radnych 2006-2010. 10 listopada br. w Urzędzie Gminy Kobierzyce odbyła się ostatnia sesja rady tej kadencji.
Zdjęć: 1  

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Trwa remont drogi »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie MK
Wrocławskie starostwo powiatowe wykorzystuje sprzyjającą pogodę do remontu nawierzchni drogi w Jordanowie Śląskim.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Uśmiechy i pozdrowienia »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. as
21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie inaczej było w Kobierzycach, o co zadbali uczniowie gimnazjum.
Zdjęć: 8  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Pierwszy etap z czterech »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Artur Szkudlarek
W ciągu niecałych dwóch lat najmłodsi uczniowie z Siechnic będą korzystać z nowych klas. Docelowo przebudowa szkoły podstawowej zakłada cztery etapy. Obecnie trwa projektowanie pierwszego.
Zdjęć: 2  

Nowe drogi w Smolcu »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Paf
Pięć nowych osiedlowych dróg powstaje w Smolcu. Koniec robót za dwa i pół miesiąca.

Awantura na parkingu »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie bom
Kilku młodych mieszkańców Okulic napadło na kierowcę tira. Do zdarzenia doszło na parkingu w Tworzyjanowie.
Zdjęć: 1  

Wojsko zaprasza w swoje szeregi »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie JB
Rozpoczął się nabór do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Wojsko chce w ten sposób pozyskać do swoich szeregów ok. 10 tysięcy żołnierzy. Ich zadaniem będzie głównie pomoc w sytuacjach kryzysowych.
Zdjęć: 1  

Dla poprawy bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Michał Wolicki
Gmina Długołęka odebrała, po trwającym ponad miesiąc postępowaniu przetargowym, samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasikurowicach.
Zdjęć: 1  

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Pucharowe derby w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie Kamil Skrzypek
Na zakończenie piłkarskiego roku prawdziwy rarytas dla kibiców piłki nożnej. W Kobierzycach w walce o awans do ćwierćfinału okręgowego pucharu Polski GKS podejmie Motobi Bystrzycę Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Asystent dla rodziny »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie art. sponsorowany
Asystent rodziny to nowy zawód. Jeśli nie przeraża Cię odpowiedzialna praca, chcesz mieć gwarancję zatrudnienia i pomagać ludziom, został on stworzony dla Ciebie.

Porozumienie dla Powiatu przed PO i PSL »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie as
KWW Porozumienie dla Powiatu – 9 mandatów, Platforma Obywatelska – 8, Polskie Stronnictwo Ludowe – 5 i KW Nasz Powiat – 1. Taki podział mandatów będzie obowiązywał w nowej Radzie Powiatu Wrocławskiego.

Brakuje „szalonych” nauczycieli »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W 1979 roku Zbiorczej Szkole Gminnej nr 1 w Sobótce nadano imię Janusza Korczaka. Prace uczniów z tamtego okresu można oglądać w galerii Muzeum Ślężańskiego.
Zdjęć: 7  

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Piłkarze Śląska odwiedzili Sobótkę »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Robert Krajewski
Zawodnicy Śląska Wrocław spotkali się ze swoimi fanami z Sobótki. Atmosfera była bardzo gorąca. Nie zabrakło również wspomnień, zwłaszcza trenera Oresta Lenczyka, który w Sobótce grał w piłkę i... wziął ślub.
Zdjęć: 15  

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Aresztowani za  »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie bom
Na dwa miesiące wrocławski sąd aresztował dwóch mężczyzn, którzy awanturowali się w lokalu przy ul. Warszawskiej w Sobótce i próbowali wymusić haracz od właściciela.
Zdjęć: 1  

Siechnice: dewastacja kościoła »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. MG
Policjanci z KP Wrocław Rakowiec zatrzymali mieszkańców Siechnic podejrzanych o rozbój i kilkanaście kradzieży. Mężczyznom grozi za rozbój do 12 lat więzienia, a za włamania do 10.
Zdjęć: 1  

Zmiana w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie as
Adam Kozarowicz nowym wójtem gminy Mietków. Otrzymał on 52,44 proc. głosów., a dotychczasowy szef gminy Stanisław Susło 47,56 proc.

Dobrowolski w I turze »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Stanisław Dobrowolski nowym burmistrzem Sobótki. 60,11 proc. to wynik, który otrzymał w I turze.

W Sobótce wygrał Dobrowolski »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie bom
W Sobótce nie będzie drugiej tury wyborów. Zdecydowanie najwięcej głosów zdobył Stanisław Dobrowolski.
Zdjęć: 1  

Żukowski bez problemów »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Jan Żukowski pozostanie wójtem gminy Żórawina.

Pewny Pacholik »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie as
Ryszard Pacholik pozostanie wójtem gminy Kobierzyce na następną kadencję.

Kosterska kontra Uszak w II turze  »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Do 5 grudnia będą musieli poczekać mieszkańcy gminy Siechnice, aby poznać nowego burmistrza. W drugiej turze spotkają się Barbara Kosterska i Milan Uszak.

Antoni Kopeć pozostaje burmistrzem Kątów Wr. »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Do PKW dotarły wyniki z 88,89% lokali wyborczych w gminie Kąty Wrocławskie.

Jak Kwaśniewski wstęgę przecinał »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Jacek Bomersbach
Archiwalne fotografie gimnazjum w Sobótce, absolwentów i różnych uroczystości zaprezentowano podczas wieczoru wspomnień, który zorganizowano w hali szkoły.
Zdjęć: 6  

Dębski powalczy z Kalembą »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Obecny wójt Stefan Dębski i Przemysław Kalemba zmierzą się się w II turze wyborów na urząd wójta gminy Czernica, która odbędzie się 5 grudnia.

Kuriata z dużym poparciem  »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Henryk Kuriata ponownie został wójtem gminy Jordanów Śląski. Poparło go niemal 80 proc. biorących udział w głosowaniu.
Zdjęć: 1  

Wypadek w Wojnarowicach »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. as
Poważny wypadek w Wojnarowicach. Dwie osoby trafiły do szpitala. Wytyczono objazdy.

Druga tura w Długołęce »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie AS
Około 150 głosów zabrakło Iwonie Agnieszce Łebek, żeby w I turze zostać wybraną na wójta gminy Długołęka.

Kąty Wr.: Wyniki wyborów do Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Paf
Znamy już pełne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich.

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

Głosujemy! Ale jak? »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr. MG
W dniu wyborów samorządowych tłumaczymy, o co chodzi z kolorowymi kartami.

Włamanie do lokalu wyborczego »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie MG
Nieznany sprawca włamał się w nocy do lokalu wyborczego w Brzeziej Łące.

Frekwencja w Kątach Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Paf
W gminie Kąty Wrocławskie do godz. 15 zagłosowało 20,75% wyborców

Godz. 19: Niezła frekwencja, Mietków rekordzistą »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie as
Do końca głosowania w wyborach samorządowych zostały zostało już niewiele czasu. O godzinie 19 frekwencja na terenie powiatu wrocławskiego wyniosła 45,77. proc. Rekordzistą jest gmina Mietków.

Karambol na "35" »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Dziś ok. 8 rano na drodze krajowej nr 35 doszło do karambolu 6 aut. Utrudnienia w ruchu wciąż trwają.

Fałszywe Euro »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. MG
Policjanci z Brzegu Dolnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i posługiwanie się fałszywymi banknotami Euro. Jeden ze sprawców fałszywe wręczył je w zastaw sprzedającemu samochód. Po zatrzymaniu funkcjonariusze znaleźli przy nim kolejne fałszywe banknoty.
Zdjęć: 2  

Będzie zielono przed GOKIS »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie Paf
Trwa przebudowa placu przed zabytkowym gmachem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Powstanie parking i mnóstwo zieleni.
Zdjęć: 3  

Pijany wiózł dzieci »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. as
Policjanci patrolujący okolice Kątów Wrocławskich zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który przewoził samochodem dwoje swoich małoletnich dzieci.

Nie lubił szkoły? »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali 18-latka podejrzanego o zniszczenie elewacji szkoły podstawowej.
Zdjęć: 2  

Podejrzani o wymuszenie »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie opr. as
Policjanci z Sobótki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Sprawcy grożąc właścicielowi lokalu gastronomicznego żądali od niego pieniędzy.

Wypadek awionetki »
Tekst opublikowany 2010-11-20, opracowanie MG
Około godz. 15 w pobliżu lotniska Szymanów rozbiła się sportowa awionetka.

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Powstaje nowe rondo »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Paf
Do końca maja w Kątach Wrocławskich powstanie nowe rondo. Na razie nie ma jeszcze pomysłu na jego nazwę. Trwa także przebudowa ulicy Spółdzielczej.
Zdjęć: 3  

Z Kobierzyc do Leksykonu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
11 artystów z gminy Kobierzyce znalazło się w „Leksykonie Śląskich artystów plastyków i twórców rzemiosła” (tom 29 – Powiat Wrocławski).
Zdjęć: 1  

Udana współpraca »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie OTR
Dwudniowe obrady 8 i 9 listopada zakończyły kadencję 2006-2010 Rady Miejskiej w Siechnicach.
Zdjęć: 3  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Segregacja na pięć »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie bom
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu wyróżnił Sobótkę za wysokie wyniki w konkursie „Na najlepiej segregującą gminę” na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 2  

W Sobótce chcę coś pozostawić »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Co Sobótka ma do Kazimierza nad Wisłą i dlaczego klimat Ślęży sprzyja artystom. Rozmowa z Robertem Gonerą, aktorem i organizatorem festiwalu scenarzystów.
Zdjęć: 3  

Zagrali dla Michałka »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Paf
To był prawdziwy sukces. Koszykarze Polkątów zagrali dla ciężko chorego Michałka. Udało się zebrać nie tylko pieniądze na leczenie, ale także 200 kilogramów nakrętek.
Zdjęć: 3  

W trosce o dzieci i młodzież »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie MO
Dostęp do nowoczesnej bazy sportowej oraz świetlic wiejskich stanowi podstawę, bez której trudno byłoby uprawiać sporty lub rozwijać swoje zainteresowania. Na terenie gminy Kobierzyce powstało w ostatnich czasach wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Zdjęć: 4  

Wykonawca zapewnia, że zdąży  »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie OTR
Dobiega końca przebudowa ulic Kościelnej, Jarzębinowej oraz Ciepłowniczej w ramach tzw. schetynówek w Siechnicach. Prace powinny zakończyć się do końca listopada. - Drogowcy zapewniają, że zdążą - mówi burmistrz Jerzy Fitek.
Zdjęć: 1  

W Sobótce chcę coś pozostawić »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Co Sobótka ma do Kazimierza nad Wisłą i dlaczego klimat Ślęży sprzyja artystom. Rozmowa z Robertem Gonerą, aktorem i organizatorem festiwalu scenarzystów.
Zdjęć: 3  

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Statruje Tropiciel, ale miejsc już dawno nie ma »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Paf
W piątek o godz. 20 pierwsze drużyny rusza na trasę. Nikt nie spodziewał się takiej popularności. Na tydzień przed rozpoczęciem Tropiciela trzeba było zakończyć zapisy. Zgłosiło się pół tysiąca osób.

Przesłanie z Fossano »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie Teresa Klimek
Pracownicy socjalni GOPS z Długołęki odwiedzili włoską gminę Fossano. Wizyta odbyła się w dniach 13-15 października 2010 się w ramach jednej z form wymiany zawodowej, wpisanej w program „ALCOTRA Włochy - Francja 2007-2013”, w którym gmina Długołęka obecnie uczestniczy na prawach gościa.
Zdjęć: 1  

Świetlica rozbudowana »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Ostatnie prace przy dobudowanej części świetlicy wiejskiej w Chrząstawie Wielkiej dobiegły końca pod koniec października. W przyszłości możliwy jest dalszy ciąg rozbudowy.
Zdjęć: 2  

Młodość pojęcie względne »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie bom
O krytyce, imprezach i planach na przyszłość rozmawiamy z burmistrzem Sobótki Zenonem Galim.
Zdjęć: 2  

Koniec marzeń o awansie? »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie AS
Energetyk Siechnice w ostatniej kolejce rundy jesiennej przegrał 0:1 ze Starym Śleszowem. Tym samym podopieczni Bogusława Wilka raczej stracili szanse na awans do okręgówki.
Zdjęć: 1  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Wybuch gazu w Kątach  »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie MG
Wczoraj około godz. 14.15 w dwupiętrowym budynku przy ul. Kościuszki w Kątach Wrocławskich wybuchła butla z propanem-butanem.

Świetlice bardziej estetyczne »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie bom
W tym roku magistrat wydał ponad 185 tys. zł na zakup lodówek, sprzętu RTV i AGD do świetlic w gminie Sobótka. Z zakupu zadowoleni są mieszkańcy.
Zdjęć: 6  

Sobótka na youtubie i NK »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Coraz więcej filmów o Sobótce można obejrzeć na youtubie. Przybywa też liczba mieszkańców i stron na portalu społecznościowym Nasza Klasa.
Zdjęć: 12  

Lekkoatletyczny rodzynek »
Tekst opublikowany 2010-11-14, opracowanie opr. OTR
Trwa przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego w Siechnicach. Będzie to unikalny obiekt na terenie Dolnego Sląska. Jest bowiem bardzo mało stadionów, na których można rozgrywać zawody lekkoatletyczne.
Zdjęć: 1  

Dzień Niepodległości przy ognisku »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie bom
Podczas Dnia Niepodległości na Rynku w Sobótce rozpalono ognisko i śpiewano pieśni patriotyczne. Każdy, kto się przyłączył otrzymywał śpiewnik z 10 najbardziej znanymi pieśniami.
Zdjęć: 3  

Świętowanie rocznicy niepodległości »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. OTR
Okolicznościowy program artystyczny uświetnił obchody 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęć: 3  

Na rower tylko w kamizelce  »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. as
Bezpieczna droga do szkoły to główny tematy spotkania policjantów z uczniami szkoły podstawowej w Małkowicach. Dostali oni również kamizelki odblaskowe, które przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zdjęć: 3  

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Pomylił się i zniszczył inne samochody »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie dwóch samochodów. Sprawca tłumaczył, że wypił zbyt dużo alkoholu i co prawda chciał zniszczyć, ale pomylił auta.
Zdjęć: 1  

Powiat wrocławski w czołówce »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Joanna Brodowska
W ogólnopolskim rankingu opublikowanym w Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, powiat wrocławski zajął 3. miejsce wśród powiatów o największych wydatkach inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną w Polsce w roku 2009.
Zdjęć: 1  

ISO w czernickim urzędzie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie DP
W celu ciągłego doskonalenia jakości usług świadczonych obywatelom i lepszego zaspokajania potrzeb interesantów Urząd Gminy Czernica zdecydował się na wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnego z wytycznymi normy PN-EN ISO 9001:2009.

Komisariat do przebudowy »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Maria Okraszewska
W ciągu dwóch lat policjanci z Kobierzyc wprowadzą się do gruntownie przebudowanego komisariatu.
Zdjęć: 1  

Festiwal oryginalnych produktów  »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkudziesięciu rzemieślników i twórców ludowych weźmie udział w czwartym Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. Impreza odbędzie się w dniach 11-12 grudnia.
Zdjęć: 6  

Znak dla sprawdzonych produktów »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie bom
Osoby produkujące oryginalne wyroby kulinarne, rzemieślnicy czy usługodawcy z branży turystycznej mogą starać się o prestiżowy znak promocyjny na „Ślężański Produkt Lokalny”.
Zdjęć: 1  

Nietrzeźwy operator wielkiej koparki  »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali operatora ciężkiej koparki gąsienicowej podejrzanego o pracę przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia pod wpływem alkoholu.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Gmina z lotu ptaka »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. OTR
Paralotniarz Maciej Pieńkowski wykonał kilkaset zdjęć gminy z lotu ptaka. Wykorzystane ona będą m.in. w najnowszym kalendarzu, a także do zadań planistycznych.
Zdjęć: 2  

Kluczowe inwestycje »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie Monika Kowal
Rozmowa z wójtem gminy Mietków Stanisławem Susło o możliwościach gminy, inwestycjach i planach na przyszłość.
Zdjęć: 1  

Jak skazaniec poszedł po sznur... »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr.paf
Niewielkie wzniesienie, tuż obok zjazdu z autostrady prowadzącego do Kątów Wrocławskich dziś niczym się nie wyróżnia, jednak przed dwustu laty było postrachem dla łamiących prawo. Była tam szubienica, z którą związanych jest wiele historii.
Zdjęć: 3  

50 lat minęło! »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie Maria Okraszewska
Imponujące jubileusze były obchodzone w Urzędzie Gminy Kobierzyce 28 października br. Dwie pary świętowały 50-lecie swojego małżeństwa.
Zdjęć: 1  

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Wielki mecz dla małego Michała »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Paf
Kolejny mecz kąckiej drużyny koszykówki będzie bardzo wyjątkowy. Oprócz walki na boisku, koszykarze zaangażowali się w walkę z chorobą, która dotknęła pięcioletniego Michałka.
Zdjęć: 2  

Ośrodek jak nowy »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie MR, OTR
Po trzech latach zakończyła się gruntowna modernizacja ośrodka zdrowia w Świętej Katarzynie. Pacjenci, którzy dawno nie byli w placówce, mogą jej teraz nie poznać.
Zdjęć: 2  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Młodość-Aktywność-Praca  »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie D. Lejkowska
Nieaktywna zawodowo młodzież w wieku 18-25 lat, zamieszkała m.in. na terenie powiatu wrocławskiego, ma możliwość zdobywania nowych umiejętności zawodowych, językowych i komputerowych.

Stawiamy na oświatę »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie AZ
Gmina Czernica od początku roku szkolnego 2010/2011 realizuje nowy projekt „Wsparcie sieci przedszkoli w Gminie Czernica” współfinansowany w 90 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdjęć: 1  

Złoty medal dla Magnic »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Grunty inwestycyjne z miejscowości Magnice zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Grunt na Medal 2010”.
Zdjęć: 2  

„Ruchome obrazy” już gotowe »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Paf
O tym, ile trudu trzeba włożyć w produkcję jednej tylko etiudy filmowej przekonała się polska i ukraińska młodzież, która w lipcu wspólnie pracowała nad stworzeniem filmów a dopiero przed tygodniem udało się zorganizować premierę.
Zdjęć: 5  

Ożywienie na rynku gruntów »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie OTR
Agencja Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu ma w swoim zasobie zarówno grunty rolne, jak i te pod inwestycje, usługi i mieszkaniówkę. – Przeprowadzamy ok. 1000 przetargów miesięcznie – mówi Andrzej Jamrozik, dyrektor ANR.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Stłuczka w Tworzyjanowie »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie MG
W Tworzyjanowie w powiecie świdnickim doszło do wypadku. Teraz tworzą się tam korki.

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Stypendia dla zdolnych »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Maria Okraszewska
46 utalentowanych uczniów odebrało stypendia gminy Kobierzyce. W Gminnym Centrum Kultury i Sportu 26 października odbyła się uroczystość, która była uwieńczeniem VIII edycji programu stypendialnego ogłoszonego przez wójta gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Spokojne święto »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Wszystkich Świętych na terenie gminy Siechnice przebiegło w tym roku raczej spokojnie. Oprócz kierowców przekraczających przepisy, straż miejska nie odnotowała innych wydarzeń.

Udana zabawa seniorów »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Monika Kowal
Choć Europejski Dzień Seniora przypada 1 października, mietkowscy seniorzy obchodzili swoje święto 27 października w Gminnym Ośrodku Kultury.
Zdjęć: 1  

Zarządzanie kryzysowe na warsztatach »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Joanna Brodowska
Różne formy bezpieczeństwa, w szczególności w zakresie opracowania i wdrożenia powiatowej mapy zagrożeń oraz programu poprawy bezpieczeństwa, były tematem warsztatów zorganizowanych 28 października w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Zablokowana droga w Jaszkotlu »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Droga w Jaszkotlu jest zablokowana. Po stłuczce samochodów osobowych, z jednego z nich wyciekło paliwo. Strażacy czekają na sorbent.
Zdjęć: 1  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Odejście zaszkodzi inwestycjom »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie bom
W Sobótce pojawiły się nieoficjalnie informacje, że wiceburmistrz Hanna Piwowarska zamierza ubiegać się o fotel burmistrza.
Zdjęć: 3  

Awantura w barze »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kierowanie gróźb pod adresem pracowników jednego z barów oraz o posiadanie środków odurzających.

Ruszyła machina inwestycyjna »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. Jacek Bomersbach
Sobótka jest przyjazna inwestorom. Kapituła konkursu potwierdziła to certyfikatem gmina „fair play” w kategorii gmina turystyczna. – To oznacza, że inwestorzy mogą u nas spokojnie rozpoczynać swoje inwestycje – tłumaczy Hanna Piwowarska, zastępca burmistrza.
Zdjęć: 5  

Sukces Sobótki w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie bom
Według rankingu tygodnika samorządu terytorialnego „Wspólnota”, Sobótka w ostatnich czterech latach osiągnęła sukces ekonomiczny.
Zdjęć: 1  

Groził pistoletem startowym »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kierowanie gróźb pod adresem pracowników jednego z barów. 29-latek groził pracownikom pistoletem startowym.
Zdjęć: 1  

Tragedia pod Gajkowem »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie opr. as
Siedmioletnia dziewczynka zginęła, a siedem innych osób przebywa w szpitalu – to efekt tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem na drodze wojewódzkiej w Gajkowie.

Cykl szkoleń w starostwie »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Marta Grzeszczyszyn
W drugiej połowie października rozpoczął się w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu cykl szkoleń z zakresu funkcjonowania programu elektronicznego obiegu dokumentów.
Zdjęć: 1  

Pożar na stacji LPG »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie ŁT
12 jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł na stacji LPG w Długołęce.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl