Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 125 informacji. Wszystkie poniżej.

Więcej interREGIO na święta »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie opr. MG
Przewozy Regionalne dostosowują rozkład jazdy i zestawienie składów do potrzeb pasażerów chcących dojechać w rodzinne strony na groby bliskich. Umożliwi to kursowanie dodatkowych 21 pociągów interREGIO i stu kilkudziesięciu składów REGIO. W pozostałych będzie więcej wagonów.

W oczekiwaniu na kolejny rejs »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie Joanna Brodowska
Dobiega końca III kadencja Rady Powiatu Wrocławskiego. Z tej okazji 21 października odbyła się ostatnia, pożegnalna sesja obecnej rady. Sesja szczególna, bowiem, oprócz roboczego porządku i głosowań nad uchwałami, znalazł się w niej czas na podsumowania, życzenia i podziękowania.
Zdjęć: 3  

Koncert z sałatkami »
Tekst opublikowany 2010-10-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Chór Heimatsanger z liderką Stefanią Wróbel zaśpiewał w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Po koncercie publiczność zaproszono na degustację regionalnych potraw.
Zdjęć: 11  

Na jesienną nutę »
Tekst opublikowany 2010-10-30, opracowanie Joanna Brodowska
Chociaż temperatura za oknem była typowa dla tej pory roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, w którym 24 października odbywał się ostatni w tym roku koncert z cyklu Koncertów Ziemi Wrocławskiej, nikt nie mógł narzekać na temperaturę. Zwłaszcza, że okazji do gorących emocji i wzruszeń przed i podczas koncertu nie brakowało.
Zdjęć: 2  

Protest kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. KK
Od południa będzie trwał protest kierowców przeciwko pogarszającym się warunkom ekonomicznym transportu drogowego.
Zdjęć: 1  

Jutro przestawiamy zegarki »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Zima idzie do nas wielkimi krokami. Widać to nie tylko po coraz niższej temperaturze powietrza. Jutro w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.
Zdjęć: 2  

Lokalne strategie »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Przez prawie cały październik mieszkańcy gminy Czernica mogli bezpłatnie zapoznać się z zasadami składania wniosków w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.
Zdjęć: 1  

To zasługa nas wszystkich »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Paf
- Bogatym się jest niekoniecznie wtedy, gdy się dużo zarabia. Bogatym można być również, gdy się mądrze wydaje – mówi Antoni Kopeć, burmistrzem Kątów Wrocławskich, który w plebiscycie pisma „Wspólnota” uznany został za najlepszego burmistrza w kraju.
Zdjęć: 2  

Co z tą reklamacją? »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Ryszard Czekański
Od miesiąca nie mogę się doprosić wykonawcy mebli, aby usunął usterki. Dzwoniłam już kilkanaście razy i za każdym razem słyszę, że „jutro na pewno będzie zrobione”, „było nam nie po drodze” itd. Co mogę zrobić? Jak egzekwować swoje prawa?

Słońce na drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie aw
Jesień nas nie rozpieszczała, jednak zarówno w weekend, jak i we Wszystkich Świętych nie będziemy mogli narzekać na pogodę.
Zdjęć: 1  

Jesienna paleta barw »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie Joanna Brodowska
Plenery artystyczne na dobre zagościły w Krzyżowicach. Tradycją stało się już, że przynajmniej raz w roku tereny tutejszego zespołu szkolno-pałacowego zamieniają się w miejsce twórczej pracy uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Zapraszamy na koncerty zespołów: Izreal, Mrozu, EastWest Rockers, No!No!No! i wielu innych. Dodatkowo na czytelników czekają inne atrakcje.

Diament dla wójta »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce w rankingu „Sukces mijającej kadencji 2006-2010” zajął II miejsce w kategorii gminy wiejskie.
Zdjęć: 1  

Tu tętni puls wsi »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie DM
Zakończył się remont świetlicy wiejskiej w Smolcu. Dziś nowoczesny obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom. Już teraz prowadzonych jest w niej kilkanaście zajęć od szachów przez rzeźbiarstwo a na dyskotekach kończąc.
Zdjęć: 3  

Sondaż licealistów »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie Red.
Licealiści z Sobótki postanowili przed wyborami samorządowymi przeprowadzić sondaż preferencji wyborczych.
Zdjęć: 1  

Piękny jubileusz  »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie opr. as
25 października w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego Państwa Adeli i Zygmunta Woźniaków z Żernik Wrocławskich.
Zdjęć: 4  

Zgodnie z planem »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Maria Okraszewska
Październikowa sesja Rady Gminy Kobierzyce, która odbyła się 22 października, przebiegła zgodnie z porządkiem obrad.

Trzecia gmina w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
W październikowym wydaniu tygodnika samorządowego „Wspólnota” ukazał się ranking „Wydatki inwestycyjne samorządów na infrastrukturę techniczną”. Gmina Kobierzyce zajęła w tym rankingu 3. miejsce w kraju w kategorii gminy wiejskie.
Zdjęć: 1  

Kąckie witacze »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Paf
Czym jest witacz? To słup, który wita podróżnych wjeżdżających na teren gminy Kąty Wrocławskie i żegna ich przy wyjeździe. W sumie jest ich już 13.
Zdjęć: 2  

Aktorzy czytają książki »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie bom
Podczas Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych (IASL) pierwszoklasiści z Sobótki otrzymali elektroniczne karty czytelnika. Wrocławski aktor Stanisław Wolski odczytał fragmenty z Kubusia Puchatka.
Zdjęć: 14  

„Ślady przeszłości”  »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie opr. bom
Ślężański Ośrodek Kultury w Sobótce zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii „Śladami przeszłości” Bożeny Magnuckiej.
Zdjęć: 1  

Wielka impreza w Nadolicach »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Dorota Przybylak
W Nadolicach Wielkich odbyła się wystawa produktów regionalnych gminy Czernica. Każdy mógł spróbować domowych wypieków, miodu, obejrzeć wystawę sukien i podziwiać wieńce dożynkowe.
Zdjęć: 2  

Triumf Daniela Żydowicza  »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie HK
Daniel Żydowicz z Mokronosu Górnego zdobył złoty medal w Międzynarodowym Pucharze Polski w zapasach w Radomiu.
Zdjęć: 1  

Wypadek na krajówce »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie as
Trzy samochody osobowe zderzyły się w Siechnicach na drodze krajowe nr 94. Droga była zablokowana przez dwie godziny.

Przebierańcy czy policjanci? »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie AW
Dziwna sytuacja miała miejsce przy granicy polsko – niemieckiej. Gdy dowiedziały się o tym polskie służby, twierdzą, że to niemożliwe.
Zdjęć: 1  

Dozór za groźby wobec Kurskiego »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie aw
Dozór policyjny - tak wrocławski sąd postanowił w sprawie mieszkańca Bielan Wrocławskich, który groził, że zrobi krzywdę Jackowi Kurskiemu.
Zdjęć: 6  

Kibice-wandale w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. as
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali w Gniechowicach dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o zniszczenie m.in. wiaty przystankowej i bramek na boisku piłkarskim.
Zdjęć: 2  

Witraże i przepisy kulinarne »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W Kryształowicach zorganizowano wernisaż i podsumowanie działań „Powiatowe rytmy” i „Spiżarnia artystyczna”. Na wystawie pokazano prace wykonane różnymi technikami plastycznymi przez dorosłych i młodzież.
Zdjęć: 9  

Cudze chwalicie swego nie znacie… »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Joanna Brodowska
Zachwycamy się zabytkami Francji, Włoch czy Hiszpanii. Przemierzamy tysiące kilometrów żeby je zobaczyć, sfotografować, posłuchać o ich historii. Tymczasem często tuż obok naszego domu znajduje się pałac, kościół, pomnik, którego historia kryje w sobie również wiele tajemnic i zaskakujących faktów.
Zdjęć: 6  

Mistrzowie kontrataków »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Artur Szkudlarek
Piłkarze Futsalu Siechnice pokonali Fretpol Akademię Pyskowice 13:5 w drugiej kolejce II Ligi Polskiej Ligi Futsalu. Większość bramek gospodarze zdobyli po doskonale kontratakach.
Zdjęć: 15  

Zwłoki w samochodzie  »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie bom
Zwłoki kobiety w średnim wieku znaleziono w samochodzie zaparkowanym przy polnej drodze niedaleko Starego Zamku. Policja wykluczyła zabójstwo.
Zdjęć: 1  

Powstaje ośrodek sportów wodnych »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie Joanna Brodowska
Trwa realizacja projektu „Budowa Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie”. Obecnie budowa jest na etapie prac wykończeniowych obiektów kubaturowych takich jak sala klubowa, budynek sanitariatów oraz kapitanat.
Zdjęć: 1  

Wspólne świętowanie seniorów »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie Opr. as
Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach zorganizował spotkanie seniorów z całej gminy.
Zdjęć: 3  

Alarm przez grotołazów »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie bom
Nikt z sześciu grotołazów prawdopodobnie nie został ranny podczas sobotniej eskapady do podziemnych sztolni na osiedlu górniczym w Sobótce.
Zdjęć: 4  

Zniszczyli instalację w Misiu »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie bom
Policja poszukuje sprawców włamania do remontowanego hotelu Miś w Sobótce. Z budynku skradziono instalację elektryczną wartą ok. 55 tysięcy złotych. Część łupu znaleziono na złomie.
Zdjęć: 3  

Trening czyni mistrza »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Joanna Brodowska
Obserwując strażaków, którzy stanęli w szranki podczas Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wrocławskiego, zorganizowanych 10 października w Kobierzycach, chciałoby się rzec „ćwiczenia czynią mistrza”.
Zdjęć: 2  

Esemesy o imprezach i awariach »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie bom
Za pomocą darmowych esemesów mieszkańcy mogą być informowani o profilaktycznych badaniach lekarskich, poważnych awariach na terenie gminy Sobótka, czy zbliżającą się powodzią.
Zdjęć: 3  

Uwierzyły w siebie  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie MK
Po pięciu miesiącach intensywnej pracy uczestniczki szkolenia „Czas na zmiany - uwierz w siebie” odebrały certyfikaty.
Zdjęć: 1  

Uczniowie w kamizelkach »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
Ponad 100 kamizelek odblaskowych przekazali pierwszoklasistom policjanci z Długołęki. Funkcjonariusze odwiedzili uczniów 21 października.
Zdjęć: 1  

Partnerstwa lokalne w poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Red.
Pierwsze Forum Partnerstw Lokalnych zorganizowaliśmy dwa lata temu. Tegoroczne spotkanie, na które tradycyjnie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych podmiotów zainteresowani rozwojem lokalnej współpracy partnerskiej, odbyło się 27 września. Nawet pogoda, niebezpiecznie kojarząca się z letnimi powodziami, nie przeszkodziła uczestnikom w dotarciu na miejsce.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie red.
Mamy dla czytelników biletyna koncert Marii Peszek, Włochatego, Kumka Olik i Indios Bravos. Oprócz tego czekają zgodnie z tradycją: kino, nordic walking, książki.

O inwestycjach na zebraniu »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie AS
Inwestycje w bieżącym roku oraz plany na przyszły, rozbudowa szkoły podstawowej oraz temat żłobka – to najważniejsze tematy zebrania mieszkańców Siechnic, które odbyło się 17 października.
Zdjęć: 3  

Mieszkańcy wartością gminy »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie MK
Zbliżają się wybory samorządowe. Henryk Kuriata, wójt gminy Jordanów Śląski, podsumowuje cztery lata swojej kadencji.
Zdjęć: 1  

Pętla wisielcza z włosów ofiar »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście pętli wisielczych, w tym 2-metrowej długości warkocz, znajduje się w muzeum Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zbiory liczą dziesiątki dowodów rzeczowych, które powiązane są z mrocznymi historiami kryminalnymi Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Zapisy na halówkę »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Robert Krajewski
Gimnazjum Gminne w Sobótce dla sympatyków piłki nożnej zimą przygotowuje wiele atrakcji. Oprócz regularnie odbywających się turniejów, ruszy amatorska ślężańska liga halowej piłki nożnej.

Prestiżowa nagroda »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Joanna Brodowska
Budynek Starostwa Powiatowego we Wrocławiu otrzymał nagrodę „Dolnośląskiej Budowy Roku 2009” w kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej.
Zdjęć: 1  

Aktywni niepełnosprawni »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie JD
Z końcem września ruszył kolejny etap projektu „Postaw na aktywność”, realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu, z dofinansowaniem Unii Europejskiej.

Strach przed zimą  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Robert Krajewski
Ubiegłoroczna zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Jakiej zimy możemy spodziewać w tym roku? Zapytaliśmy górala z Zakopanego...
Zdjęć: 4  

Odwaga świętości »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie opr. as
Tegoroczny, X Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Obchody miały szczególny charakter ze względu na zbliżającą się uroczystość wyniesienia papieża na ołtarze.
Zdjęć: 3  

Kanalizacja za 14 milionów »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie Opr. as
Na terenie gminy gminy Długołęka zakończone zostały ostatnio dwie duże inwestycje związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej. Łącznie powstało ponad 21 kilometrów sieci kanalizacyjnej, a wartość obu inwestycji przekroczyła 14 milionów złotych.
Zdjęć: 2  

Folklor i unijne wnioski »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie bom
Zespoły folklorystyczne z gminy Sobótka poznały nową dyrektorkę domu kultury. Dowiedziały się też, jak wypełniać unijne wnioski, aby otrzymać pieniądze na swoją działalność.
Zdjęć: 12  

Zabójstwo pracownika biura PiS »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie mac//mat - tvn24
Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem walczy o życie w szpitalu, po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w siedzibie łódzkiej PiS. Takie informacje przekazała łódzka policja. Sprawca został ujęty.

Nocne spuszczanie paliwa »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. as
Podczas rutynowej kontroli drogowej, policjanci z Kątów Wrocławskich znaleźli 90 litrów oleju napędowego pochodzącego z kradzieży.
Zdjęć: 1  

Dziś dzień Poczty Polskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Nie krzyczmy na panie w okienkach i stójmy cierpliwie w kolejce. Dziś wszyscy pracownicy Poczty Polskiej mają swoje święto.

Szkolny raj  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Opr. as
Anioły, archanioły i czuwający nad wszystkim Serafin, czyli szkolny raj. Tak wyglądało gimnazjum w Kobierzycach 13 października podczas świętowania Dnia Nauczyciela.
Zdjęć: 4  

„Tropiciel” dla najtwardszych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Czterdzieści kilometrów, 12 godzin, w nocy, przez lasy – tak będzie wyglądała piąta edycja przygodowego rajdu na orientacje „Tropiciel”. Start w nocy z 19 na 20 listopada. Już dziś zgłosiło się 300 śmiałków. Zapisy trwają.
Zdjęć: 4  

Załóż firmę, dadzą ci 40 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest coraz mniej, ale w 13 województwach ciągle można się o nie starać. Na chętnych na 40 tys. zł czeka kilkadziesiąt projektów w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

Hipoteka na sklep... z mieszkaniem »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Osoba fizyczna kredyt na zakup nieruchomości użytkowej może najczęściej uzyskać pod warunkiem, że część użytkowa nie przekracza 1/3 powierzchni nieruchomości.

Czyste podwórko »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie MK
Po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej w Jordanowie Śląskim przyłączyli się do akcji sprzątania świata.
Zdjęć: 1  

Wokalna podróż w czasie »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie AS
W Siechnicach odbył się piąty występ w ramach Koncertów Ziemi Wrocławskiej. W świat renesansowej i barokowej muzyki wokalnej, przede wszystkim sakralnej, zabrał publiczność zespół kameralny Octava ensemble.
Zdjęć: 3  

Gmina pokryta siecią »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie AS
Gminy Siechnice i Kobierzyce wspólnie złożyły projekt, którego celem stworzenie sieci szerokopasmowego internetu radiowego.
Zdjęć: 1  

Stypendia dla zdolnych »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie opr. as
W Zespole Szkół w Siedlcu odbyła się gala wręczenia Stypendium Wójta Gminy Długołęka dla szczególnie uzdolnionych uczniów gminnych szkół.
Zdjęć: 2  

Podsumowanie komputerowego projektu »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie M. Grzeszczyszyn, D. Lejkowska
Powiat wrocławski jest beneficjentem projektu współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.
Zdjęć: 3  

Wizyta serialowego Henia  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Paf
Ponad sto osób przyszło na spotkanie z aktorem, który w Kątach Wrocławskich promował swoją książkę.
Zdjęć: 3  

Nakrętki dla Michałka »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Robert Krajewski
W Sobótce rozpoczęła się wielka akcja „Zbieramy nakrętki dla Michałka”. Wszystko prowadzone jest z myślą o chorym na postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a Michała Cymermana z Kątów Wrocławskich .
Zdjęć: 3  

Moja gmina Czernica »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie Dorota Przybylak
Mimo że tu nie mieszka, bardzo utożsamia się z Czernicą. Tutaj przepracował wiele lat, tutaj poznał żonę, tutaj jest jego miejsce na ziemi. Mowa o Stanisławie Dębskim, wójcie gminy Czernica, który urzęduje już kolejną kadencję. Ma nadzieję, że nadal będzie mógł dbać o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy.
Zdjęć: 1  

Podrzucają psy »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie AS
Jesienią na terenie gminy Siechnice nasilił się problem porzucanych psów.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie red.
Dziś bardzo muzycznie: Closterkeller, happysad, Lizz Wright, A Storm of Light i Notre Dame. Można jeszcze wygrać wizytę u kosmetyczki, książkę kucharską i nordic walking.

Wypadek busa w Długołęce  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie opr. MG
Dwa dni po wypadku busa w Nowym Mieście znów docierają do nas niepokojące wieści, tym razem z Długołęki. Na szczęście tym razem nic poważnego się nie stało.

Nagrody i ślubowanie nauczycieli »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Artur Szkudlarek
Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej w Świętej Katarzynie odbyła się uroczystość, podczas której nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie, a dyrektorzy i cześć nauczycieli otrzymali nagrody burmistrza Siechnic.
Zdjęć: 6  

Dla domu i biznesu »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie opr. as
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu organizuje konferencję „Odnawialne źródła energii dla domu i biznesu”, która odbędzie się 19 października w siedzibie Ośrodka przy ul. Zwycięskiej 12 .

O lasach i ochronie środowiska »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Joanna Brodowska
Ochrona środowiska była tematem dwóch spotkań zorganizowanych we wrześniu w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Szkoła ma już patrona »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Paf
To było święto dla uczniów i nauczycieli. Szkoła zyskała patrona a przy okazji miasto zyskało świetną grupę taneczną, w skład której weszli dyrektorka i wiceburmistrz.
Zdjęć: 5  

Kredyty w euro jak w złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Gra między Komisją Nadzoru Finansowego, a bankami o przyszłość kredytów walutowych w Polsce trwa w najlepsze. Po tym jak nadzór straszył koszmarnymi skutkami zadłużania się w walutach, teraz bankowcy postanowili przekonać KNF, że euro jest już prawie naszą rodzimym pieniądzem. Ucinając tym samym dyskusję o problemie kredytów walutowych.
Zdjęć: 1  

Sprawdzą, jak jeżdżą »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu rozpoczął dzisiaj akcję „BUS”. Po wczorajszym wypadku pod Nowym Miastem policjanci i inspektorzy z ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów.
Zdjęć: 1  

Opowieść zagubionej księgi »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Paf
Historia tej książki jest równie fascynująca, jak opowieści spisane kaligrafowanym gotykiem na jej kartach.
Zdjęć: 4  

Bilety będą wiosną »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Bilety na mecze turniej EURO 2012 będą dostępne wiosną 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Gołębie odpoczną do wiosny »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie bom
Hodowcy z gminy Sobótka zakończyli sezon przelotu gołębi. Podczas uroczystości burmistrz Zenon Gali najlepszym hodowcom wręczył dyplomy i puchary.
Zdjęć: 6  

Nie ukrywają się za krzakami »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie AS
Dla wielu gmin fotoradary stały się maszynką do zarabiania pieniędzy. - Nasze działania są transparentne, a chodzi nam głównie o prewencję. Widać już zresztą poprawę – mówi Dariusz Wasiak, komendant straży miejskiej w Siechnicach.
Zdjęć: 1  

Uprawiał marihuanę »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
27- letni mężczyzna z Długołęki uprawiał konopie indyjskie. Wpadł w ręce policji. Teraz odpowie przed sądem.
Zdjęć: 1  

Derby dla Ślęży »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Robert Krajewski
Ślęża pokonała w derbach Sobótki Zachód 2:1. Po niedzielnym spotkaniu podopieczni Piotra Araszczuka awansowali na 6. miejsce w tabeli klasy A.
Zdjęć: 6  

Burmistrz Kątów najlepszy w w kraju »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Paf
Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich został uznany za najlepszego burmistrza w Polsce. Dziś (środa) w Warszawie odebrał diamentową statuetkę.
Zdjęć: 1  

O Ślęży, złocie i badaniach kości »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Na trzydniowym sympozjum pt. "Ślężańskie Światy" debatowano o eksploracji kopalń, literaturze i historii. Zaproszono interesujących ludzi, były prelekcje i prezentacje fotografii. W Zamku w Górce archeolodzy opowiadali o szczątkach znalezionych pod salą rycerską.
Zdjęć: 17  

Tragedia w Nowym Mieście - nie żyje 18 osób »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo, do którego doszło dziś rano w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim, zginęło 18 osób - poinformowała Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym jechały ofiary wypadku, nie był przystosowany do przewożenia ludzi.
Zdjęć: 6  

Powiat w obiektywie »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Joanna Brodowska
Do końca października w siedzibie starostwa można oglądać zdjęcia laureatów konkursu fotograficznego „Zrównoważony rozwój Powiatu Wrocławskiego w harmonii ze środowiskiem przyrodniczym".
Zdjęć: 2  

Morderca zostawia ślad »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Jacek Bomersbach
W tym roku niedaleko Środy Śląskiej zamordowano dwie osoby. W Michałowie od ciosu łomem w głowę zginęła 28-letnia kuratorka. Tydzień temu między Kobylnikami i Słupem znaleziono w lesie trupa. W obu przypadkach najważniejsze są ślady pozostawione na miejscu zbrodni.
Zdjęć: 5  

Certyfikat nie tylko za inwestycje »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie bom
Tytuł „Gmina fair play” ma ułatwić życie inwestorom i ulepszyć jakość obsługi w magistracie. Co dokładnie to oznacza, tłumaczy Zenon Gali, burmistrz Sobótki.
Zdjęć: 3  

Atakowali do końca »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. RW
20 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących imprez w tym sezonie. Walka na odcinkach specjalnych trwała do samego końca.
Zdjęć: 3  

Pijany kierowca koparki »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali w stanie upojenia alkoholowego operatora koparki, który poruszał się po drodze szybkiego ruchu.
Zdjęć: 1  

Jesienne kuszenie klientów »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rozpoczęta we wrześniu ofensywa na rynku kredytów hipotecznych rozkręca się na dobre. Kwartał dopiero się rozpoczął, a zmiany w ofertach kredytów hipotecznych wprowadziło już co najmniej siedem banków.

Rosną inżynierowie »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Dorota Przybylak
Jest małe, ale ma bardzo wysoki poziom. To gimnazjum w Czernicy. Szkoła kształci 118 gimnazjalistów, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce.
Zdjęć: 3  

Kradzież na stacji paliw »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. as
Podczas tankowania, wykorzystując nieuwagę pracownika stacji paliw, ukradł 2,6 tys. zł. Po godzinie został zatrzymany przez policjantów z Kątów Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

Ostatnie obrady »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie Joanna Brodowska
Ostatnia sesja Rady Powiatu Wrocławskiego upłynęła pod znakiem uchwał budżetowych oraz dokumentów programowych związanych ze współpracą powiatu wrocławskiego z partnerem francuskim i organizacjami pozarządowymi.
Zdjęć: 1  

Wzmocniona i bezpieczna »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie Joanna Brodowska
Wyremontowana droga powiatowa w Księginicach została oddana do użytku. 4 października odbył się odbiór końcowy inwestycji.
Zdjęć: 1  

Otwórz drzwi rachmistrzowi  »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie MK
Na terenie gminy Mietków trwa spis rolny. W trzecim etapie, który właśnie trwa, przeprowadza go trzech rachmistrzów: Elżbieta Synówka-Rojek, Piotr Bokła oraz Tomasz Kudyba.

Aleja jak za dawnych lat »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie Joanna Brodowska
Współpraca Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach i Liceum w Wintzenheim w tym roku obchodzi siódmy jubileusz. Ostatnio dorobek polsko-francuskiej współpracy powiększył się o jeszcze jedno cenne dzieło – odrestaurowaną aleję cisową w Krzyżowicach.
Zdjęć: 5  

Wypoczynek bez kąpieli »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie Artur Szkudlarek
Do końca listopada powinna zakończyć się budowa zbiornika retencyjno-rekreacyjnego w Siechnicach.
Zdjęć: 5  

Potężny wypadek w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Paf
Zobacz co zostało z forda scorpio po czołowym zderzeniu z VV transporterem. Do wypadku doszło o godz. 6.10 w Radwanicach, tuż za granicą Wrocławia.
Zdjęć: 13  

Bufetowa i ścieżka zdrowia »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Opr. AS
15 osób z koła historycznego gimnazjum w Kobierzycach zwiedziło wystawę „Solidarny Wrocław”.
Zdjęć: 2  

Gang włamywaczy rozbity »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie opr. as
Policjanci z Kątach Wrocławskich rozbili grupę podejrzaną o włamania do domów jednorodzinnych i innych obiektów. Do przestępstw doszło na przełomie sierpnia i września br.
Zdjęć: 1  

Bezcenne informacje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Joanna Brodowska
W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić życia bez internetu. Gości on w naszych domach, pracy i szkole. Coraz częściej również internet wykorzystywany jest przez samorządy jako skuteczne narzędzie informacyjne w procesie pozyskiwania nowych inwestycji, w kontaktach z mieszkańcami, a także jako bieżące źródło informacji w codziennej pracy urzędników i przedstawicieli instytucji branżowych. Taką właśnie rolę spełnia wroSIP, czyli System Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 5  

Tylko gaz i kakao nie drożeje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Open finance
Spośród wszystkich surowców i towarów na światowych rynkach tylko ceny gazu i kakao nie wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent. Zupełnie nie widać tego we wskaźnikach inflacji, które we wszystkich największych gospodarkach utrzymują się w okolicy historycznych minimów.

Wkrótce rusza budowa ratusza »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Artur Szkudlarek
Niemal 15 milionów, płatnych przez 6 lat, będzie kosztowała budowa kompleksu administracyjno-handlowego, w którym m.in. znajdzie się siedziba władz gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red.
Idź na "Śluby Panieńskie", poczytaj o zdrowej diecie, złóż wizytę kosmetyczce - a wszystko dzięki jednemu smsowi.

Nie tylko dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego specjaliści, urzędnicy, radni i wszyscy zainteresowani problemem dopalaczy debatowali, jak go rozwiązać.
Zdjęć: 14  

Tragedia w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie żyje 50-letni sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice, który po dwóch silnych wstrząsach uwięziony został w wyrobisku znajdującym się około tysiąc metrów pod ziemią. Ratownicy dotarli do ciała górnika po ponad sześciogodzinnej akcji.

Rajd Dolnośląski »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Od piątku do niedzieli na trasach w rejonie Kłodzka odbędzie się 20. Rajd Dolnośląski, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju już wcześniej zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Subaru Impreza).
Zdjęć: 1  

Kradli "na śpiocha" »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie opr. MG
Policjanci z Kątów Wrocławskich rozbili grupę dokonujących włamań do domków i innych obiektów. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy mają na swoim koncie co najmniej 10 włamań i kradzieży. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem - grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Przychodnia w fatalnym stanie »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Od listopada w ośrodku w Będkowicach miał przyjmować lekarz rodzinny. Pomieszczenia są jednak zagrzybione i nadają się do remontu. Właścicielka, która wygrała przetarg nie wiedziała, że budynek znajduje się w tak fatalnym stanie.
Zdjęć: 8  

Derby już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie RK
Dużymi krokami zbliżają się długo oczekiwane przez piłkarskich kibiców derby Sobótki. W niedzielę, 10 października o godzinie 11 na stadionie OSiR-u Zachód zmierzy się ze Ślężą.

Wykoleiły się dwa wagony pociągu »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL
Przy wyjeździe ze stacji Międzybórz Sycowski w okolicy Międzyborza na trasie Wrocław - Ostrów Wielkopolski wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają co najmniej dobę, a z powodu objazdów czas podróży może się wydłużyć.

Niemal wszystkie sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po specjalnych kontrolach inspektorzy sanitarni zamknęli w województwie dolnośląskim 52 z 64 sklepów z dopalaczami - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Jacek Klakocar.

Z młodzieżą o problemach »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie AS, MR
Anoreksja, przemoc czy wykorzystywanie seksualne to niektóre tematy książek dla młodzieży autorstwa niemieckiej pisarki Heidi Hassenmuller. 4 października w Siechnicach spotkała się ona z gimnazjalistami.
Zdjęć: 2  

Bezpieczniej w pobliżu szkół »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie Red.
Policjanci z Długołęki zakończyli akcję „Bezpieczna droga do szkoły 2010”. Funkcjonariusze nadal będą jednak priorytetowo traktować bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drogach gminy.
Zdjęć: 2  

Rozwój i jakość »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie UGK
Gmina Kobierzyce przez ostatnie lata prowadziła i konsekwentnie dalej realizuje działania związane z poprawą jakości życia mieszkańców. W tym celu zostało zrealizowanych szereg inwestycji, które poprawiają infrastrukturę gminną i wzbogacają otoczenie, w którym żyją mieszkańcy.
Zdjęć: 9  

Bale seniora  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Małgorzata Jarzyna
Kontynuując cieszący się ogromnym zainteresowaniem Gminny Program Integracji Seniorów w sierpniu i wrześniu odbyły się kolejne bale seniora, który zainicjowała wójt Iwona Agnieszka Łebek.
Zdjęć: 3  

Czy wiedzieli co kupują? »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ok 5 mld zł zainwestowali Polacy w produkty strukturyzowane w pierwszej połowie 2010 roku. Czy zawsze wiedzieli co kupują?

Nowe ustawy zdrowotne  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Nie będzie obowiązku prywatyzacji szpitali. Rząd chce jednak pozostawić furtkę dla przekształceń placówek służby zdrowia w spółki medyczne.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono "Dreigraeben" »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie opr. JW
Kolejny, nieznany dotąd, odcinek najdłuższego w Polsce ziemnego zabytku archeologicznego został odnaleziony. Zachował się w terenie osiągając wysokość 30-50 cm. Szerokość wału na tym stanowisku wynosi ok. 3 m, miejscami dwa razy więcej. Nasypowi towarzyszy rów głęboki na 1 m. Łączna długość odkrytego odcinka to bagatela ok. 100 m.
Zdjęć: 1  

100 mln dla strażaków? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie dp
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, z którego wynika, że w przyszłym roku strażacy dostaną 100 mln zł za nadgodziny!
Zdjęć: 3  

Laptopy dla sołtysów »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie MK
Nowy sprzęt komputerowy trafił już do urzędów i sołtysów.
Zdjęć: 1  

Będą spadać gwiazdy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Jasny punkcik przecinający niebo jest zwykle powodem do pomyślenia życzenia. Zgodnie z tradycją powinno się spełnić. Przygotujcie więc całą listę na ten weekend. Nadlatują Orionidy.
Zdjęć: 1  

Przygotuj dom na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. RW
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Antynobel za seks oralny  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Seks oralny nietoperzy, rozciągliwość rozpędzonego sera czy biustonosz zamieniający się maskę gazową – takimi sprawami również zajmują się naukowcy i również otrzymują za nie prawie Nagrody Nobla.

O kanalizacji na zebraniu »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr.as
Urząd Gminy w Czernicy zaprasza mieszkańców Nadolic Wielkich na spotkanie w sprawie kanalizacji miejscowości.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl