Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 161 informacji. Wszystkie poniżej.

Bliżej muzyki »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie JB
Już 19 września koncertem w Czernicy rozpocznie się VI edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Opus Organi, patronem honorowym - starosta powiatu wrocławskiego. O tym, jak będzie wyglądała tegoroczna formuła koncertów oraz na jakie niespodzianki mogą liczyć ich uczestnicy z Bogdanem Tabiszem, prezesem Fundacji Opus Organi, rozmawia Joanna Brodowska.
Zdjęć: 1  

Kierunek: Afganistan »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Daniel Biernat
Przeszli treningi specjalistyczne, poznali zwyczaje Afgańczyków. Za dwa miesiące sprawdzą swoje umiejętności podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Zdjęć: 20  

Znów powódź? »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie dp
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami. Na Dolnym Śląsku ma padać do... jutra rana.
Zdjęć: 3  

Sprawdzamy pozwy zbiorowe »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. red.
Minął przeszło miesiąc od wejścia w życie regulacji umożliwiających dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym, czyli na podstawie tzw. pozwów zbiorowych. Pierwsze z nich złożono nie przeciwko przedsiębiorcom, jak się tego obawiano, ale przeciwko instytucjom państwowym.
Zdjęć: 1  

Grecki folk i plany zbiornika »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Według sołtysów z gminy Sobótka obecny rok nie był dla rolników zbyt łaskawy. Część z nich nie zebrała jeszcze z pól zboża. Dożynki były okazją do zabawy i porozmawiania o kłopotach.
Zdjęć: 17  

Kowalski dostanie o 5 tys. więcej »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kolejny miesiąc rośnie zdolność kredytowa Polaków. Statystyczny Kowalski dostanie kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys. zł.

Grają i licytują dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Na portalu Allegro trwa licytacja dwóch koszulek piłkarzy Zagłębia Lubin i futbolówek z autografami piłkarzy. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal lekcyjnych w szkole w Bogatyni.
Zdjęć: 3  

Złodzieje nie próżnują  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie bom
Policja poszukuje sprawców kradzieży samochodów, więźby dachowej i biżuterii. Złodzieje najczęściej działali w biały dzień.
Zdjęć: 1  

Cena kredytów spadnie »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Do takich wniosków skłania nas lektura raportów kwartalnych banków. Współczynniki wypłacalności są wyższe niż rok temu, natomiast wysokie rezerwy nie pozwolą na luzowanie kryteriów dostępności kredytów.

Amazonki w sieci »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie opr. RW
Amazonki.net to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany pacjentkom i ich bliskim. Serwis skupia się wokół tematyki związanej z rakiem piersi. Amazonki.net tworzone są głównie przez kobiety i z myślą o nich.

Rolnicy zostaną spisani »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie D. Lejkowska
Od 1 września do 31 października 2010 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny. To pierwsze takie przedsięwzięcie realizowane od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i jednocześnie największe ogólnopolskie statystyczne badanie rolnictwa.
Zdjęć: 1  

Ostrzeżenie meteorologiczne!  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
Nadchodzą burze i deszcz znad Europy zachodniej. Ryzyko wystąpienia ulewnych deszczy i silnych porywów wiatru, w mniejszym stopniu lokalnych trąb powietrznych.

Ostatni weekend wakacji »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. MG
Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, na drogach pojawi się więcej pojazdów niż zwykle.

Dożynki z Avocado »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie bom
Gwiazdą tegorocznych dożynek ma być męski zespół Avocado. Podczas imprezy będzie można też zwiedzić wyremontowane pomieszczenia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sobótce.
Zdjęć: 3  

Efektywny pracownik »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. RW
Ludzie tworzący firmę to wartość sama w sobie. Jednak, aby wydobyć drzemiący w nich potencjał i skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, niezbędny jest odpowiedni system motywowania pracowników i zachęcania ich do działania.
Zdjęć: 1  

Kowalczyk szkoli juniorów »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie KS
Mistrz Europy z 1993 roku, były zawodnik Śląska Wrocław i czeskiego FC Hradec Králové a do tego wieloletni pomocnik Motobi Bystrzycy - Marek Kowalczyk trenuje w Kątach Wrocławskich młodych adeptów piłki nożnej w Lidze Dolnośląskiej Juniorów.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie red.
Zobacz "Tak to się robi", potem spędź mile czas u kosmetyczki, słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Prowadzili ale tylko zremisowali »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie RK
Piłkarze GKS Kobierzyce zremisowali w środowym meczu na wyjeździe ze Strzelinianką Strzelin 2:2. Szkoda straconych dwóch punktów, bowiem tuż po przerwie podopieczni Waldemara Tęsiorowskiego prowadzili 2:0.
Zdjęć: 2  

Tak w piłkę się nie gra »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przez wiele lat był podstawowym zawodnikiem Śląska Wrocław. W jego barwach rozegrał ponad 350 spotkań i wywalczył puchar oraz superpuchar Polski. Ma na swoim koncie 277 występów w ekstraklasie. Od lipca jest trenerem GKS-u Kobierzyce. Z Waldemarem Tęsiorowskim rozmawiał Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 2  

Przybywa zielonych terenów »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie MO
Każda miejscowość potrzebuje miejsca rekreacyjnego, które będzie odpowiednie dla dorosłych i dzieci. Z myślą o mieszkańcach Domasławia powstał teren zielony, który obejmuje park, a ideą projektu było stworzenie przestrzeni o wielu funkcjach z zachowaniem bardzo rozwiniętego drzewostanu parku.
Zdjęć: 1  

Angielska szkoła »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie MK
Dwutygodniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii to była dla dyrektorek Wioletty Majki-Stangret i Marioli Feszczuk wspaniała okazja do podszkolenia języka oraz poznania brytyjskich szkół.

Smolec to plac budowy »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Opr. Paf
Mamy środek lata, część mieszkańców wyjechała na urlopy, a w Smolcu prace budowlane w pełni. Bardzo intensywnie ruszyły kolejne budowy domów jednorodzinnych i szeregówek, dróg i chodników. Wszystko to sprawia, że Smolec zmienia swój wygląd dosłownie z dnia na dzień.
Zdjęć: 5  

Psy gryzą ludzi, władze są bezradne »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Justyna Wrzochul
Mateusz Golsztajn podczas treningu w Dobrej koło Bolesławca został zaatakowany i pogryziony przez dwa duże psy.
Zdjęć: 3  

Szał big-beatu »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkaset osób przyszło na koncert zespołów Mnichy i Giente Meble, który odbył się na Rynku w Sobótce. W ramach imprezy muzeum regionalne zorganizowało wystawę pt. „Mocne uderzenie”.
Zdjęć: 2  

Więcej hoteli pod Ślężą »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sobótce mnożą się inwestycje hotelowe. Ruszył remont na terenie dawnego szpitala leczenia zeza. Trwają prace w Zamku w Górce. Kończy się budowa ostatniego piętra centrum konferencyjno-hotelowego Sobotel.
Zdjęć: 8  

Zaproszenie dla seniorów »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie UGD
Wójt gminy Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich seniorów – osoby powyżej 60 roku życia - mieszkających na terenie naszej gminy na „Bale Seniora”.

Nawet do 200 tys. zł dotacji »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie D. Lejkowska
Dobiega końca termin składania wniosków o dofinansowanie. Centrum Informacji Gospodarczej informuje o możliwości pozyskania przez polskie firmy bardzo dużej dotacji na wsparcie działań związanych z wejściem na rynki zagraniczne.

Smardzowska uroczystość już w sobotę »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Opr. as
W najbliższą sobotę 28 sierpnia w Smardzowie odbędzie się tradycyjna uroczystość, po raz pierwszy zorganizowana w 2005 roku przy okazji odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci osadników przybyłych do Smardzowa z Barysza na Kresach. Początek o godz. 15.
Zdjęć: 1  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 1 »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Wojciech Sitarz
W trzydziestą rocznicę powstania Solidarności warto przypomnieć, że tamten ruch to nie tylko Gdańsk. Dolnośląskie struktury związku, były w ocenie wielu, najlepiej zorganizowanym regionem w kraju. We Wrocławiu miała też miejsce najbardziej spektakularna akcja wymierzona w system komunistyczny.
Zdjęć: 1  

Trudniej o Rodzinę na Swoim »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Chcesz skorzystać z programu Rodzina na Swoim? Pospiesz się, bo za cztery miesiące zostanie on ograniczony, a z końcem 2012 roku zlikwidowany.

Domy dla najuboższych »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Katarzyna Maciaszczyk
Temat zaniedbanego budownictwa socjalnego istnieje od wielu lat. Nawet pomimo wdrożenia rządowego programu finansowego wsparcia lokali socjalnych, noclegowni i domów dla bezdomnych, zgłaszane przez samorządy potrzeby są wciąż niezaspokojone. Oczywiście główną przeszkodą jest tutaj kwestia finansowa, dlatego warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom – bolączki budownictwa socjalnego można chociaż częściowo rozwiązać.
Zdjęć: 2  

Czas zbierania plonów, czas świętowania »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Maria Okraszewska
Rozmowa z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Nic nie kosztuje, nic nie boli »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Paf
Do przyjazdu specjalnego autobusu do Kątów Wrocławskich i Smolca zostało kilka dni, to już najwyższy czas aby zarezerwować sobie termin.
Zdjęć: 1  

Kręgosłupy trzeszczą, pracodawcy milczą »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Wiktor Pastucha
W lecie znacząco rośnie zapotrzebowanie na artykuły spożywcze i alkoholowe w ścisłych centrach miast Polski. Realizacja zamówień w śródmieściu, zwykle zamkniętym dla ruchu samochodów ciężarowych, często wymusza na pracownikach firm dostawczych ręcznego transportu towaru. Według prawa -zatrudniony w żadnym wypadku nie może dźwigać więcej niż 50 kg. Masa jednej 50 litrowej beczki piwa to nawet o 10 kg więcej.
Zdjęć: 2  

Zmiany przed rokiem szkolnym »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MK
Po wakacjach uczniowie wrócą do odmienionej szkoły podstawowej w Jordanowie Śląskim.
Zdjęć: 1  

Zbiórka dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Dorota Przybylak
Gminna Grupa Stowarzyszenia Sołtysów Polskich z Czernicy podjęła decyzję o pomocy ludziom dotkniętych ostatnią powodzią. W zeszłym tygodniu sołtysi w swoich miejscowościach zbierali dary, a w piątek zawieźli je do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
Zdjęć: 2  

Czarni się wzmacniają »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Robert Krajewski
Czarni Siedlakowice do zbliżającego sezonu piłkarskiego przygotowują się pełną parą. Z nowym trenerem Robertem Pierzgą chcą walczyć o awans do klasy A.
Zdjęć: 1  

Konto dla ucznia »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.
Zdjęć: 1  

Nocny pożar w Zabrodziu »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie as
Niemal doszczętnie spłonął w nocy opuszczony budynek po byłym PGR-ze w Zabrodziu.
Zdjęć: 6  

Kibicują jej całe Kąty »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Paf
Ma dwadzieścia lat, chce być architektem wnętrz i uwielbia rap. Na początku września stoczy swoją pierwszą walkę bokserską podczas wielkiej gali w Kątach Wrocławskich. Ania Hubal jest pierwszą kącką bokserką a kciuki za wygraną trzymają wszyscy mieszkańcy.
Zdjęć: 11  

Burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie opr. as
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że mogą dziś po południu wystąpić, miejscami gwałtowne, burze z gradem.
Zdjęć: 1  

Co zrobić, by last minute nie zmieniło się w lost money? »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie red.
Wakacje to czas urlopów i wzmożonych wyjazdów. W tym okresie wielu z nas decyduje się na wyjazd za granicę. Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze możemy liczyć na solidność biura podróży i zdarza się, że spotykają nas mało przyjemne przygody wakacyjne, spowodowane kłopotami finansowymi biura podróży (tour operatora).

Mikropromocja dla odważnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Jakub Szpiegowski, IPO.pl
Wraz z upowszechnieniem się dostępu do Internetu pojawiły się nowe możliwości stosunkowo taniej reklamy. Jednak nie każdy z niej korzysta, bo wykorzystanie mediów społecznościowych może przynieść niedoświadczonym tyle samo strat co zysków.

Deweloperzy niedocenieni  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Igor Perechuda, IPO.pl
W najbliższym czasie rynek deweloperski może być wzięty przez inwestorów pod lupę. Sektor ten jest bardziej zależny od koniunktury, a przez to jego kondycja w znacznej mierze zależy od poprawy sytuacji makroekonomicznej państwa.

Radwanice: w nocy grasowali złodzieje »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Paf
Okradli Cię w nocy z soboty na niedziele? Zadzwoń na policję. Poszkodowanych jest coraz więcej.

Szczęśliwe zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Paf
Piłkarze z Sycowa byli lepsi techniczne i kondycyjnie, ale to gracze Kolektywu Radwanice byli bardziej skuteczni. Wygrali 2:0. Zobacz zdjęcia z meczu pierwszej kolejki klasy A sezonu 2010/2011.
Zdjęć: 43  

Od mleczarni do kawiarni »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie Dagmara Kałdunek, IPO.pl
Factoring jest coraz popularniejszą w kraju formą finansowania przedsiębiorstw skierowaną do wszystkich firm. Z oferty może skorzystać większość przedsiębiorstw, spełniających określone warunki. Czy branża w której działa firma ma dla faktora znaczenie?

Nie tylko do pożarów »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie AS
Terenowy pickup land rover defender – to nowy samochód, z którego będzie korzystała Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach. Dzięki niemu strażacy będą mogli dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych miejsc.
Zdjęć: 1  

„Mocne uderzenie” w muzeum »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Od piątku w muzeum ślężańskim można oglądać wystawę pt. „Mocne uderzenie w Sobótce, czyli apostołowie rocka w mieście św. Jakuba”. Kontynuacją imprezy ma być sobotni koncert zespołów Giente Meble i Mnichy.
Zdjęć: 6  

Bez derbów w klasie A »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie AS
W najbliższy weekend na boiska wracają piłkarze występujących w klasie A Energetyka Siechnice i Kolektywu Radwanice. Ci drudzy w niedzielę o godz. 15 zmierzą się na własnym stadionie z Pogonią Syców.
Zdjęć: 1  

Pięć zdjęć z fotoradaru »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie AS
Sierpień jest miesiącem wzmożonej akcji straży miejskiej wymierzonej w piratów drogowych.

Projekt "12 kroków..." »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Joanna Brodowska
Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” we współpracy z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa rozpoczyna rekrutację uczestników do projektu „12 kroków do budowania kapitału finansowego organizacji”.

Przeleć tanio »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. RW
Bułgaria, Włochy, a może Hiszpania? Najtańsze bilety na sierpniowe loty z Wrocławia można kupić za nieco ponad 100 zł, a we wrześniu niektóre ceny spadają nawet do 40 zł. To jeszcze nie koniec wakacji – spędź weekend w cieplejszej części Europy.
Zdjęć: 2  

Wakacje i pieniądze last minute »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Koniec wakacji to tradycyjnie najlepszy czas na oferty last-minute i posezonowe wypady w ciepłe kraje. Szukający relaksu z widokiem na turkusowe morze trzeba jednak pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i… swoich pieniędzy.

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Bardzo wysokie temperatury, dużo słońca i zdecydowanie mniej deszczu - prognozy na przedostatni weekend wakacji są bardzo optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę do Polski znów wrócą upały. Najcieplej będzie na południu kraju. Tam termometry wskażą 30-31 stopni Celsjusza. Piękna, wakacyjna pogoda utrzyma się aż do poniedziałku.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Opracuj projekt dziecko, popijając Krushers i słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Podsumowanie powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Sytuacja w powiecie zgorzeleckim powoli się stabilizuje. Czas na podsumowania – tym razem pracy służb ratowniczych.
Zdjęć: 5  

Wizyta tureckich studentów »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie D. Lejkowska
W ramach unijnego programu Leonardo da Vinci, przez ponad dwa tygodnie we wrocławskich firmach i instytucjach odbywały się wizyty studyjne z udziałem studentów z Turcji.
Zdjęć: 2  

Kąty zagłębiem piłkarzyków »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie PAF
Jak na turniej piłki stołowej to tylko do Kątów Wrocławskich. Na kolejnych imprezach zjawiają się całe rodziny a emocje są równie duże, jak na piłkarskich stadionach. Niebawem kolejne rozgrywki.
Zdjęć: 5  

Ordery za matczyny trud »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie AS
Na wniosek Koła Gospodyń Wiejskich w Kotowicach dziewięć mieszkanek gminy Siechnice zostało uhonorowanych Orderem Serca - Matkom Wsi.
Zdjęć: 5  

Pożar w Świdnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Spłonął częściowo zakład Comfort przy ul. Bystrzyckiej. Przyczyna pożaru jest ustalana.
Zdjęć: 3  

Na pomoc zalanej Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie MO
W piątek, 13 sierpnia została podjęta szybka decyzja o pomocy powodzianom z Bogatyni. Maria Wilk, sekretarz gminy Kobierzyce oraz Henryk Łoposzko, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Kobierzyce zajęli się organizacją tego przedsięwzięcia.
Zdjęć: 1  

Dyskoteki nie znaleźli »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie bom
Trzech młodych ludzi z okolic Strzelina ukradło malucha. Na terenie gminy Sobótka szukali w nocy dyskoteki i wjechali do rowu. Wszyscy 20-latkowie byli mocno pijani.
Zdjęć: 3  

„Licencję” kręcili w Sobótce »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie Jacek Bomersbach
W Sobótce przez kilka dni kręcili serial pt. „Licencja na wychowanie” Reżyserowi spodobały się wnętrza szkoły podstawowej i gimnazjum. Niewykluczone, że w przyszłości dokręcane będą kolejne odcinki serialu.
Zdjęć: 9  

Ubezpiecz swój dobytek »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie Wojciech Sitarz
Wciąż pokutuje stereotyp, że ubezpieczenia nieruchomości są drogie i nieopłacalne. Jednak powódź z maja i czerwca oraz niedawne wydarzenia w Bogatyni i Zgorzelcu boleśnie przypominają, że nie warto nie być ubezpieczonym.
Zdjęć: 3  

Poszukiwany groźny przestępca  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi poszukiwania w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym mającego miejsce w miejscowości Golanka Dolna w dniu 12.08.2010r.
Zdjęć: 1  

Zawsze bierzmy paragon »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie M. Grzeszczyszyn, D. Lejkowska
- Zastosowanie kas rejestrujących to nie tylko obowiązek, ale i korzyści. Dotyczą one przede wszystkim podatników, zarówno osób sprzedających towary i usługi, jak i samych konsumentów – mówi Henryk Cieplik, naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Ukradł laptopa, pieniądze i wino »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie opr. as
Mieszkaniec gminy Długołęka najpierw pił z kolegami alkohol, a gdy go zabrakło, włamał się do kontenera szefa i ukradł pieniądze, laptopa i... butelkę wina.

Miej oko na tour - operatora »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. J.Wrzochul
Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych.

„Łącznik” przez Lipową »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie AS
Być może jeszcze w tym roku wybudowany zostanie łącznik na ul. Lipowej w Świętej Katarzynie, który połączy ul. Zacharzycką z ul. Główną.
Zdjęć: 1  

Gaz na wyciągniecie... rury »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie mok
Kobierzyce jako miejscowość objęta wieloletnim programem rewaloryzacji, określającym założenia dotyczące rozwoju gminy, wśród wielu planowanych inwestycji realizują między innymi budowę sieci gazowej. Proces ten trwa sukcesywnie od 2008 roku.

Zalążek obwodnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie PAF
Już niebawem do mieszkań i wielu zakładów dojedziemy nowo wyremontowaną ulicą osiedlową. Do zakończenia pierwszego etapu prac pozostało ledwie kilka miesięcy. Kolejny etap budowy to nowe połączenie z wjazdem na autostradę i pierwszy fragment obwodnicy miasta.
Zdjęć: 3  

Kto tu śmierdzi? »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. RW
Według raportu TNS OBOP zdecydowana większość Polek nigdy nie przyznała się drugiej osobie, że przeszkadza im jej nieświeży i nieprzyjemny zapach.
Zdjęć: 1  

ZUS informuje o stanie konta »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę "Informacji o stanie konta za 2009r." do 15 mln ubezpieczonych Polaków. Po co wysyłana jest taka informacja i co można z niej wyczytać?

Mija termin dla przedsiębiorczych matek »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Do czerwca z możliwości tej skorzystało ponad 14 tys. matek.
Zdjęć: 1  

Uwaga na niskooprocentowane lokaty »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Klienci zakładający roczną lokatę w Banku Pekao, BGK, MultiBanku i w Citibanku muszą się liczyć ze stratą. Może się okazać, że wypłacone odsetki nie pokryją kosztów związanych z inflacją.

Radwanice: Widowiskowa awaria wodociągu »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Paf
Woda tryska w górę na sześć metrów. Trwają próby zamknięcia uszkodzonego zaworu. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 12  

Nadchodzi era inteligentnych liczników »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. red.
Pierwsze cyfrowe liczniki energii elektrycznej właśnie zdają egzamin w mieszkaniach i firmach na Dolnym Śląsku.

Pożar w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Paf
Pali się opuszczony budynek na skraju miejscowości

Zrzut przeciw komarom »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie Jacek Bomersbach
Na terenie gminy Sobótka dwukrotnie przeprowadzono odkomarzanie. Samolot rozpylił w powietrzu aerozol zabijający larwy komarów najbardziej uwzględniając tereny popowodziowe.
Zdjęć: 3  

Groźnie, ale stabilnie »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie UW
W niedzielę obyło się kolejne posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego podsumowano aktualną sytuację popowodziową na terenie województwa dolnośląskiego. Spotkaniu przewodniczył wojewoda Rafał Jurkowlaniec. Oto główne wnioski z posiedzenia:
Zdjęć: 1  

Alkohol i narkotyki  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie Paf
Dziś z samego rana rozpoczęła się policyjna akcja, która potrwa do szóstej rano w niedzielę. Na całym Dolnym Śląsku policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

Prawie wszystko zamknięte  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Jutro obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zrób zakupy dziś, bo w niedzielę sklepy i centra handlowe będą zamknięte.

SMS-y dla powodzian  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Chcesz pomóc powodzianom niekoniecznie ofiarowując produkty żywnościowe czy środki czystości? Wystarczy, że wyślesz SMS-a.
Zdjęć: 1  

Spadające gwiazdy - roje Perseidów »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie B.S.
W całej Polsce właśnie w ten weekend można będzie zobaczyć na niebie spadające gwiazdy - całe roje Perseidów.

Apel z Bogatyni: Szpital prosi pilnie o agregat »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Szpital Gminny w dotkniętej powodzią Bogatyni (woj. dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".
Zdjęć: 1  

Trzynastego w piątek »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
Trzynastego sierpnia w piątek o przesądach, zabobonach i zaklęciach słów kilka.
Zdjęć: 1  

Millera psami poszczujemy! »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Monika Kamińska
- Przyjechał Miller i tak nam burmistrza opluł! Niech on lepiej tu nie przyjeżdża i plotek nie zbiera, bo jak przyjedzie drugi raz, to go psami poszczujemy! - mówi Genowefa Grytner, mieszkanka Bogatyni.
Zdjęć: 6  

Głodowe emerytury i oszczędzanie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy nie mają złudzeń co do wysokości swojej emerytury – spodziewają się co najwyżej 20 proc. swojego dotychczasowego dochodu. Ale robią niewiele, by to zmienić.
Zdjęć: 1  

Zmiany w szklance mleka »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
W nowym roku szkolnym 2010/2011 wprowadzone zostały nowe zasady udzielania dopłaty krajowej do spożycia mleka i jego przetworów w szkołach podstawowych. Zmiany polegają na określeniu dla Wnioskodawcy zainteresowanego dostarczaniem mleka i przetworów mlecznych do szkół podstawowych - limitu środków finansowych na realizację ww. dostaw w danym roku szkolnym.

Rowerowo w Chrząstawie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Opr. Dorota Przybylak, fot. Ryszard Ziembiński
Ostatnio w Chrząstawie mięliśmy wielkie wydarzenie sportowe. Już piąty raz odbył się wyścig kolarski, a dokładniej „V Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica”.
Zdjęć: 5  

Sawicki charytatywnie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
Jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, pochodzący z Dolnego Śląska Damian Sawicki, został zaproszony przez niemiecką stację telewizyjną RTL do udziału w organizowanym przez nią charytatywnym wyścigu kartingowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze Westerwaldring.

Klima albo zdrowie? »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
W czasie upałów często nie mamy nawet siły myśleć. Chcemy po prostu, by nie było nam gorąco. A szkoda, bo o sposobie, w jaki ochładzamy powietrze w naszym otoczeniu, należałoby się zastanowić.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Pobieraj nauki jako uczeń czarnoksiężnika popijając Krushers i słuchając Męskiego Grania, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Ukraińcy wyjechali zachwyceni »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie Paf
Dla wielu były to najwspanialsze wakacje w życiu. Ukraińska młodzież, która gościła w Kątach Wrocławskich nie tylko świetnie się bawiła ale także ciężko pracowała na czterech planach filmowych. Tegoroczna wymiana dobiegła końca, ale wakacyjne przyjaźnie zostały na całe życie.

Zalało cię, ale czy piłeś lub biłeś? »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie RW/INTERIA.PL
Powodzianie z Bogatyni i okolic Zgorzelca już niedługo mogą zostać zapytani o... alkoholizm albo przemoc w rodzinie. Jest to warunkiem uzyskania wsparcia finansowego. Taką ankietę musieli właśnie wypełnić powodzianie z okolic Krakowa. - To upokarzające - przyznają.
Zdjęć: 1  

Zastępczo w góry »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. RW
17.08.2010 r. z powodu przerwy w ruchu na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba Górna w godz. 7:00 – 20:00 następujące pociągi będą kursować w skróconej relacji:
Zdjęć: 1  

Dobre wyniki struktur »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Średnia stopa zwrotu zakończonych w pierwszym półroczu 2010 roku produktów strukturyzowanych wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku. Najlepsze zbliżyły się do 20 proc.

Kibice powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska zaangażowali się kibice i działacze dwóch lubuskich drużyn żużlowych - Caelum Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra.

Jest ustawa powodziowa »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr aw
Mieszkańcy zalanych przez niedawną powódź miejscowości na Dolnym Śląsku zostali dziś objęci specjalną ustawą powodziową. Sejm przyjął nowelizację prawa.

Wrocław to za mało »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Podczas jesiennych wyborów samorządowych test przejdzie formacja samorządowców skupionych wokół Rafała Dutkiewicza. Wówczas okaże się czy popularność w miastach może mieć przełożenie na szczebel wojewódzki.
Zdjęć: 1  

Szczątki w Zamku »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie bom
Podczas prac archeologicznych w Zamku w Górce znaleziono dwie stare monety i fragmenty ludzkich kości. Szczątki trafiły do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.
Zdjęć: 2  

Pożar w Domasławiu – zobacz zdjęcia »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Łukasz Telus
Przed godziną piątą rano pojawił się ogień w hali magazynowej w Domasławiu. Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej, akcja została zakończona dopiero o godzinie 11.
Zdjęć: 9  

Czwarta ofiara powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie dp
Liczba ofiar powodzi w Bogatyni niestety rośnie. Dzisiaj znaleziono kolejne ciało...
Zdjęć: 1  

Żerował na cudzym nieszczęściu! »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. dp
62- letni bogacz z Bogatyni wyłudzał dary dla powodzian. Mimo, że mężczyzna mieszka w części miasta, które nie zostało dotknięte wielką wodą.
Zdjęć: 1  

To była podręcznikowa ciąża, dziecko miało urodzić się zdrowe »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Z jednej strony szok, niedowierzanie, ból i cierpienie rodziców. Z drugiej, brak profesjonalizmu i arogancja położnych oraz lekarzy. Na naszych łamach wracamy do upadku noworodka podczas porodu. Prezentujemy wstrząsającą relację rodziców dziecka.
Zdjęć: 3  

Miały wymarzone wakacje »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Paf
Plaża, jezioro, las, czyste powietrze i wycieczki – takie wakacje zafundowała gmina dzieciom ze świetlic środowiskowych. Dla wielu z nich to jedyna okazja na letni wyjazd i wspaniałe wspomnienia z tegorocznych wakacji.
Zdjęć: 2  

Wyprawki potrzebne na bank »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Paf
Zaczęło się rok temu. Od kalendarza z pracami plastycznymi dzieci ze świetlicy środowiskowej „Przystań” w Małkowicach. Kalendarz sponsorował bank. Niedawno bankierzy znów się odezwali. – Chcecie szkolne wyprawki? – spytali.
Zdjęć: 6  

Sierpień pełen sportu »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Paf
Za nami już pierwszy Kącki Turniej Tańca na Macie Komputerowej a przed nami kolejne zawody w piłce nożnej stołowej. Puchary i nagrody już czekają. Powoli zbliża się także największa impreza sportowa tegorocznego lata, będzie gala jakie dotychczas widzieliśmy tylko w telewizji.
Zdjęć: 2  

Pieniądze dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek przed południem rozpocznie się wypłacanie zasiłków najbardziej poszkodowanym powodzianom z Bogatyni. We wtorek zasiłki do 6 tys. zł odbierze 100 osób.
Zdjęć: 1  

Odpalamy nowy portal - Paczków24.net »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. RW
Po niedawnym uruchomieniu portalu brzeg24.net rusza kolejny projekt medialny Wrocławskiej Fabryki Prasowej. Na początku sierpnia w sieci pojawił się portal informacyjno - reklamowy dla mieszkańców Paczkowa. Jest to już 20 portal WFP!
Zdjęć: 1  

Przeprowadzki do listopada »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie AS
Do listopada pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do mieszkań w budynku socjalnym w Świętej Katarzynie. O tym, kto to będzie, będą decydowały kryteria zawarte w uchwale w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Siechnice.
Zdjęć: 2  

Hieny z Polski! »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Czeska policja aresztowała w nocy z poniedziałku na wtorek pięciu obcokrajowców, w tym trzech Polaków, podejrzanych o okradanie powodzian z północy kraju.
Zdjęć: 1  

Polowanie na krasnale »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. aw
9 sierpnia ruszył organizowany przez serwis geolokalizacyjny Lokter.pl konkurs "Wrocławskie krasnale na Loktera"
Zdjęć: 1  

Sprawa dla prokuratury »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Paf
Anna Otffinowska, Prezes fundacji "Rodzić po Ludzku" komentuje dla nas dramatyczny poród w lubińskim szpitalu.

Grunt na medal »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Agnieszka Jankowska-Jakus
Grunty inwestycyjne z gminy Kobierzyce znalazły się w II etapie konkursu „Grunt na Medal 2010”.
Zdjęć: 1  

Szukają winnych »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jak doszło do przerwania tamy w Niedowie? Czy ktoś zawinił? To sprawdzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu (Dolnośląskie), która wszczęła już postępowanie w sprawie zbiornika Niedów, którego tama została przerwana i 7-metrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Z kolei policja wyjaśni okoliczności śmierci trzech osób, które zginęły w wyniku powodzi.
Zdjęć: 2  

Bogatynia opada z sił! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Do najbardziej dotkniętej powodzią na Dolnym Śląsku i zdewastowanej przez żywioł Bogatyni można dostać się tylko drogą przez Niemcy, a pomoc może przejechać przez Czechy. Wszystkie inne drogi zostały zamknięte. W mieście brakuje wody pitnej i chleba. Najbardziej potrzebna jest żywność. Sytuacja w regionie się stabilizuje, ale straty są ogromne. Siedmiometrowa fala zalała też okoliczne miejscowości, ucierpiał m.in. Zgorzelec. Krajobraz po kataklizmie jest przerażający.
Zdjęć: 1  

Apokalipsa »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
- Takie sceny widziałem co najwyżej na filmach wojennych, ale nie na własne oczy, w moim mieście- mówi Andrzej mieszkaniec Bogatyni. Po przejściu morderczej fali powodziowej miasto wygląda jak zbombardowane.
Zdjęć: 42  

Zaginiona – Katarzyna Wróbel - JUŻ JEST! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie B.S.
Zaginiona 34-letna Katarzyna Wróbel - mieszkanka powiatu brzeskiego (woj.opolskie), jest już razem z rodziną. Została odnaleziona w Krakowie.

Dramat trwa. Pomogą więźniowie »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
540 skazanych z terenu Dolnego Śląska będzie uczestniczyć w usuwaniu skutków powodzi i zabezpieczaniu wałów w miejscowościach, do których zbliża się wielka woda - poinformował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Policjanci pomagają powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Blisko 100 funkcjonariuszy przez pierwsze dwa dni nieprzerwanie niosło pomoc oraz dbało o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

85 milionów za powódź »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
98,87 mln zł – tyle wyniosły szkody powodziowe w maju i czerwcu 2010 r. na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. RZGW wystąpił już o 86% tej kwoty, czyli prawie 85 mln zł, które będą wydatkowane do końca 2012 r. W tym roku do wydania jest ok. 30 mln zł.

Wysyp ogłoszeń o wynajem »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Przeciętna rentowność najmu wzrosła w lipcu do 4,10 proc. netto z 3,96 proc. w czerwcu – wynika z obliczeń dokonanych na bazie ogłoszeń serwisu Domiporta.pl oraz cen transakcyjnych sprzedaży mieszkań z danych Open Finance.
Zdjęć: 1  

Wstrząsający obraz porodu w lubińskim szpitalu  »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rodzice 2-tygodniowego noworodka, który podczas porodu upadł na szpitalną posadzkę, relacjonują nam wstrząsające chwile tego dramatu.
Zdjęć: 1  

Starosta zgorzelecki cudem uratowany »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Do drugiej nocy w lesie czekał na ratunek, jego auto fala zepchnęła z drogi.

Nie żyje strażak niosący pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Przed chwilą straż pożarna potwierdziła, zaginiony w okolicy Bogatyni strażak nie żyje.

Caritas z pomocą dla Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie tom
Caritas Diecezji Legnickiej spieszy na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bogatyni.

Zgorzelec ostatniej nocy - zobacz film »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
To była bezsenna noc dla mieszkańców miasta.

Zginął niosąc pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dzielny strażak z OSP Gronów stracił swoje życie walcząc z żywiołem na tamie jeziora Witka.
Zdjęć: 1  

Rozmowa z uratowanym Starostą – zobacz wideo. »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
Wstrząsająca relacja Mariusza Tureńca, starosty zgorzeleckiego. Przez dziewięć godzin razem z kierowcą czekali w lesie na ratunek. Aby nie utonąć trzymali się drzewa.

Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Urząd Wojewódzki
Dziś o godzinie 9.30 odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (WZZK), w którym udział wzięli: Jerzy Miller, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski oraz przedstawiciele poszczególnych służb. Podczas spotkania trwała wideo konferencja ze służbami w Warszawie, gdzie raportowano o bieżącej sytuacji na Dolnym Śląsku. Oto główne ustalenia obradującego sztabu:
Zdjęć: 1  

Rachmistrzowie ruszają na wieś »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek, 9 sierpnia br. we wszystkich gminach w Polsce rozpocznie się tzw. obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010r.

Pieniądze na wóz bojowy »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie KG
Gmina Długołęka otrzymała dotację w wysokości 50 tys. zł zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pasikurowicach w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Mietkowisko 2010 »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie MK
„Mietkowisko 2010” to nowa nazwa odbywającej się do tej pory cyklicznej sportowej imprezy "Piknik w parku i nad wodą". Ma ona teraz nie tylko nową nazwę, ale również bogatszy repertuar.
Zdjęć: 3  

Włamanie z głodu? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. as
Kryminalni z Sobótki zatrzymali cztery osoby, dwoje nieletnich oraz 17 -latka i jego o rok starszego kolegę, podejrzanych o kradzież z włamaniem do kiosku gastronomicznego. Sprawcy zniszczyli zabezpieczenia i z wnętrza chłodziarki skradli produkty spożywcze.

Kolejna fala powodziowa? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
45 funkcjonariuszy, 6 pilotów, 4 śmigłowce, 40 żołnierzy, 5 PTS-ów (amfibia), 4 łodzie, 200 strażaków, 40 pojazdów, 2 pontony z Niemiec. Trwa akcja ratowania Bogatyni, która przez wielką wodę jest odcięta do świata.
Zdjęć: 1  

Walka z żywiołem »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Daniel Biernat
Zobacz film i zdjęcia z powiatu Lwówek Śląski. Zalane i podtopione domy, gospodarstwa, drogi i ulice. Uszkodzone mosty. To efekt intensywnych opadów deszczu i burz, które w sobotę przeszły nad powiatem lwóweckim.
Zdjęć: 30  

Dodatkowe siły »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
Komendant wojewódzki Straży Pożarnej we Wrocławiu podjął decyzję o przeniesieniu dodatkowych grup poszukiwawczych z Wrocławia, Wałbrzycha i Lubina do Legnicy i Lubania. Zadysponowano również dodatkowych 60 żołnierzy do Zgorzelca.
Zdjęć: 1  

Weekend bez ofiar »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Paf, na podst. mat. org.
W jeden weekend na drogach potrafi zginać nawet 50 Polaków. Eksperyment ma pokazać, że potrafimy jeździć bezpiecznie.

Prezydent z Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Interia.pl, Paf
Dziś oficjalnie Dolnoślązak Bronisław Komorowski został zaprzysiężony na Prezydenta RP.
Zdjęć: 3  

Trzecie światła  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie as
Już wkrótce na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Świerczewskiego w Siechnicach powstanie sygnalizacja świetlna. Obecnie trwają w tym miejscu prace drogowe.
Zdjęć: 1  

Dramat przy porodzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do dramatycznych wydarzeń doszło na oddziale położniczym lubińskiego szpitala. Podczas porodu noworodek upadł na posadzkę. Czy zawinił zespół lekarski odbierający poród? To ustala policja pod nadzorem prokuratury.
Zdjęć: 1  

Debata nad studium przesunięta  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie AS
Niecodzienny przebieg miała sesja Rady Miejskiej Siechnice, która odbyła się 29 lipca. Najpierw porządek obrad „uszczuplono” o projekty uchwał związanych ze studium zagospodarowania przestrzennego. Później obrady przesunięto o tydzień (na 5 sierpnia), a następnie... zwołano sesję nadzwyczajną.
Zdjęć: 1  

Czy ktoś widział Kasię?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie dp
Policjanci z Brzegu poszukują zaginionej 30- latki. Jeśli ktokolwiek wie coś na jej temat proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Dramat... - będą zarzuty?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niewykluczone, że sprawą nieszczęśliwego wypadku przy porodzie na oddziale położniczym lubińskiego szpitala zajmie się prokuratura.

Pustków Żurawski chce być najpiękniejszy »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Maria Okraszewska
Już po raz drugi Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska 2010”. Do konkursu gmina Kobierzyce zgłosiła miejscowość Pustków Żurawski, która przeszła pierwsze kwalifikacje.
Zdjęć: 1  

Paliwowi złodzieje »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie dp
Dwóch 23- latków kradło paliwo ze stacji benzynowych w całym Wrocławiu i jego okolicach. Całe szczęście, że już nikogo nie narażą na straty. Policjanci z Długołęki dorwali rabusiów. Grozi im 5 lat za kratami.
Zdjęć: 2  

Oszczędzaj wodę »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. dp
Woda jest jednym z najbardziej potrzebnych i zarazem niedocenianych ze związków chemicznych. Problem niedoboru wody doskonale rozumieją ci, którzy nie mają jej na co dzień. Zapotrzebowanie na nią wzrasta dwa razy więcej niż przyrost naturalny. Niestety może być tak, że za kilkanaście lat, będzie nam jej brakować.
Zdjęć: 2  

Faceci wstydzą się tańczyć »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie bom
Zumba to fuzja tańca latynoamerykańskiego, który stał się tegorocznym hitem. W Sobótce wciągnął on już kilkadziesiąt osób. Uczestników najbardziej motywuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i kształtowanie sylwetki.
Zdjęć: 20  

Antypodatkowa lokata »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
W ciągu miesiąca 11 banków obniżyło oprocentowanie depozytów. Mimo to na lokatach wciąż możną zarobić, ponieważ kolejne instytucje wprowadzają kapitalizację dzienną.

Dancing w Szczerym Polu  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie bom
W weekendy coraz większy tłok panuje przy ul. Armii Krajowej w Sobótce. Kolejki ustawiają się do restauracji Szczere Pole. Obecnie dobudowywana jest kolejna sala.
Zdjęć: 5  

Banki walczą o bogatych »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Mateusz Ostrowski i Michał Sadrak – Open Fin
Bankowa wojna na konta zatacza coraz szersze kręgi. Instytucje finansowe stawiają również na personal banking.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze, będą podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Nad zachodnią Polskę nadciągają chmury, z których w nocy spadnie ulewny deszcz - ostrzegają meteorolodzy z wrocławskiego biura prognoz Cumulus. Padać zacznie już po południu, ale najbardziej intensywne opady zapowiadane są w nocy.
Zdjęć: 1  

UFO i czarna wołga »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Katarzyna Koryczan, INTERIA.PL
Tajemnicze czarne bmw, drapieżne piranie przemierzające wody Wisły, biały bus z przyciemnianymi szybami oraz niebezpieczne zwierzęta pożerające nasz życiowy dobytek. W dzisiejszych czasach każdy Polak musi mieć oczy dookoła głowy.
Zdjęć: 1  

Będziemy mieli luksus »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Robert Krajewski
Burmistrz Sobótki Zenon Gali, nie ma wątpliwości, że wyremontowany budynek na stadionie, w którym znajdują się dwie duże szatnie i sauna to warunki luksusowe.
Zdjęć: 13  

Ścinał latarnie i drzewa. »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Robert Krajewski
W niedzielę 1 sierpnia około 7 rano, w Sobótce doszło do bardzo groźnej kolizji. Kierujący fiatem ducato stracił panowanie nad autem w konsekwencji ścinając po drodze latarnie i drzewa.
Zdjęć: 5  

Czekoladowy paluch miesza »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Miłośnicy czekolady mają poważny powód do obaw. Fundusz hedgingowy kupił właśnie olbrzymie zapasy kakao. Czy przez spekulantów będziemy wkrótce płacić więcej za łakocie?

Półchłopek sprzedany »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie Kamil Skrzypek
Najlepszy strzelec Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie Arkadiusz Półchłopek został definitywnie sprzedany do pierwszoligowego MKS-u Kluczbork. Kątecki klub zarobił na tym transferze 25 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Fotorelacja z Feel The Summer II w Brzegu »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie Bartosz Spychała
30 lipca - Feel The Summer II w Brzegu. Tak się bawili uczestnicy.
Zdjęć: 15  

Płonące zboże »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie opr. as
W niedzielę, podczas żniw na polu pod Domasławiem zapaliło się zboże.
Zdjęć: 7  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl