Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 126 informacji. Wszystkie poniżej.

Strach przed deszczem  »
Tekst opublikowany 2010-07-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Mieszkańcy Sobótki i okolic obawiają się każdej większej ulewy. W tym roku rzeka Czarna Woda już dwukrotnie podtapiała domy. Aby nie dochodziło do takich sytuacji jedynym skutecznym sposobem jest podwyższenie wałów.
Zdjęć: 5  

Dziesięciu dziś zginie »
Tekst opublikowany 2010-07-30, opracowanie PUO, opr. Paf
Co dzień rak prostaty zabija w Polsce 10 mężczyzn. Po raz trzeci startuje kampania Polskiej Unii Onkologii „Mam haka na raka”
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie red.
Nordic walking, a po aktywnie spędzonym czasie książki, kino i płyty wrocławskich wykonawców - te atrakcje czekają na Wasze smsy.

Budynek socjalny ze wsparciem »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie AS
507 tys. zł otrzyma gmina Siechnice w ramach rządowego programu wsparcia tworzenia lokali socjalnych i mieszkań chronionych realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zdjęć: 1  

Dzieciaku! Nie siedź w domu »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie PF
Twoje dziecko nie wyjechało na wakacje i nudzi się w domu? Nie ma problemu, miasto przygotowało mnóstwo atrakcji a dzieci zachęca do udziału nagrodami.
Zdjęć: 3  

Jak reklamować usługi turystyczne? »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie RC
Sezon turystyczny w pełni, wielu z nas wyrusza na wakacje korzystając przy tym z przeróżnych usług: hotelowych, gastronomicznych, przewozowych, czy wreszcie biur podróży w przypadku wycieczek zagranicznych. Doświadczenie i statystyki pokazują, że bardzo często usługodawcy nie wywiązują się ze swych zobowiązań w należyty sposób.
Zdjęć: 1  

Zablokowana autostrada »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie opr. as
W czwartek przez kilka godzin całkowicie zablokowana była autostrada A 4 jest w kierunku stolicy Dolnego Śląska przy zjeździe Wrocław Wschód.
Zdjęć: 4  

Idź z nami na Feel the summer II »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie red.
W piątek, 30 lipca, o godzinie 20.00 na terenie klubu Big Star w Brzegu w województwie opolskim, rozpocznie się najlepsze klubowe wydarzenie tego lata, Feel the summer 2010.
Zdjęć: 1  

Będzie lało »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - w czwartek i piątek będzie padać, co spowoduje wzrost poziomu wód w rzekach.

Policjanci uratowali życie kobiecie »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie opr. as
Policjanci z Kątów Wrocławskich udzielili pomocy kobiecie, która zemdlała na przystanku w Sobkowicach. Kobieta była nieprzytomna, nie oddychała i nie można było wyczuć u niej tętna. Policjanci dojechali pierwsi i przeprowadzili skuteczną reanimację, która w ocenie lekarza, miała decydujący wpływ na życie kobiety.

Dwanaście włamań na koncie »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie Opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Długołęka, który od kwietnia do lipca br. popełnił dwanaście przestępstw. Na koncie mężczyzny są włamania do samochodów, domów w budowie a nawet szkoły podstawowej.
Zdjęć: 1  

Integracyjny turniej oldbojów »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie Wojciech Duczek
Piłkarskie zmagania stały się już tradycją w kontaktach z zaprzyjaźnionymi czeskimi Kobeřicami. Po wizycie zespołu seniorskiego GKS-u Kobierzyce na początku lipca, tydzień później z wizytą do Czech na turniej oldbojów udała się reprezentacja gminy.
Zdjęć: 1  

Dolny Śląsk w remontach »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie Opr. AW
Lato kojarzy się nie tylko z urlopem, lecz również z remontami dróg. Przedstawiamy listę tras, na których możemy napotkać na problemy.
Zdjęć: 1  

Dofinansowanie po dwóch latach »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie AS
O tym, że warto walczyć o unijne środki nikogo nie trzeba przekonywać. Nie zawsze jednak uda się pozyskać dofinansowanie. Okazuje się, że mimo tego warto inwestować w infrastrukturę. Bo dofinansowane unijne może „przyjść” nawet po dwóch latach.
Zdjęć: 1  

Kolejowy SMS »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie Dorota Przybylak
Od dzisiaj możesz dowiedzieć się, które z pociągów przyjadą na peron opóźnione i z jakiego powodu. Wszystko za sprawą jednego SMS- a.
Zdjęć: 5  

Kasjerka była czujna »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie Opr. as
Policjanci z Sobótki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia kredytu. Na podstawie fałszywych deklaracji o zatrudnieniu i zarobkach usiłowali kupić na kredyt komputer przenośny z oprogramowaniem o wartości 1800 zł i aparat fotograficzny za 700 zł.

Mało legalnych kąpielisk »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Podczas upałów kilkaset osób dziennie odwiedzało „kantynę” – akwen wodny w nieczynnym kamieniołomie w Sobótce Górce. Ludzie szukają ochłody w Sulistrowiczkach. Jednak w tym roku sanepid nie skontrolował stanu czystości wody w zalewie.
Zdjęć: 3  

Nowe kierunki współpracy »
Tekst opublikowany 2010-07-26, opracowanie Joanna Brodowska
Polityka terytorialna, edukacja ekologiczna i pomoc dzieciom - to najważniejsze obszary, wokół których zorganizowany został program wizyty delegacji powiatu wrocławskiego w Departamencie Górnego Renu we Francji.
Zdjęć: 1  

Gminne inwestycje »
Tekst opublikowany 2010-07-26, opracowanie Agnieszka Jankowska – Jakus
Okres wakacji to czas intensywnych prac na budowach, realizacji inwestycji i remontów na ternie gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 2  

Długołęka w Złotej Setce  »
Tekst opublikowany 2010-07-26, opracowanie Anna Bień
Ranking Samorządów Rzeczpospolitej to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Nad wyborem najlepszych polskich samorządów czuwa kapituła składająca się z przedstawicieli instytucji i środowisk od lat współpracujących z samorządami.

Poloneska, czyli moda wszechczasów »
Tekst opublikowany 2010-07-25, opracowanie Joanna Brodowska
W czasach, w których panuje zupełna dowolność i wymieszanie stylów w modzie, grupa osób z Łan postanowiła sięgnąć do historycznych korzeni wzornictwa odzieżowego. Tak powstała Poloneska skupiająca członków Społecznego Komitetu Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan, którzy szyją stroje historyczne, eksponując je następnie na pokazach dawnej mody przy okazji różnych imprez okolicznościowych. O tym, jakie były początki Poloneski oraz jakie są jej najbliższe plany z Henrykiem Ochlikiem i Ryszardem Wychudzkim, sołtysem Łan rozmawia Joanna Brodowska.
Zdjęć: 4  

Będzie nadal lało i wiało »
Tekst opublikowany 2010-07-24, opracowanie Paf
Czekacie na koniec deszczu? Proponujemy uzbroić się w cierpliwość. Weekend będzie deszczowy i bardzo zimny.
Zdjęć: 2  

Drzewo runęło na samochody »
Tekst opublikowany 2010-07-24, opracowanie Robert Krajewski
W sobotę, około godziny 13 przy ul. Św Anny, niedaleko cmentarza komunalnego, w wyniku silny wiatru drzewo runęło na zaparkowane samochody.
Zdjęć: 14  

Lato pełne sportu »
Tekst opublikowany 2010-07-24, opracowanie PF
Panowie z brzuszkami i gimnazjaliści na jednym boisku, trzylatki fikający koziołki na treningu Capoeira, kobiecy boks pod czujnym okiem instruktorów a nawet taniec … komputerowy. To wszystko dzieje się podczas wakacji w Kątach. Udział może wziąć każdy, i co najważniejsze, za darmo.
Zdjęć: 3  

Przewieźli ponad tysiąc osób »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie AS
Pamiątkowe dyplomy oraz komplety specjalnych kurtek trafiły do policjantów z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu. To podziękowanie za ich pomoc mieszkańcom Trestna i Blizanowic w czasie powodzi, gdy obie miejscowości były odcięte od świata.
Zdjęć: 5  

Właściciel nie zgłosił kradzieży »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie bom
Młody mieszkaniec Okulic ukradł sąsiadowi skuter. Rozbity pojazd bez tablic rejestracyjnych znaleziono na drodze w kierunku Milina. Policja przez parę dni nie mogła ustalić właściciela jednośladu.
Zdjęć: 2  

Piasek zaśpiewał w Kamieńcu »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie Opr. Dorota Przybylak
Po raz pierwszy trzydniowa impreza w upalny weekend lipca ściągnęła na plac festynowy rzesze sympatyków dobrej zabawy, sportu i rozrywki. Dodatkowym hasłem pikniku była ekologia. Gwiazdą imprezy był Andrzej Piaseczny, który dał świetny koncert.
Zdjęć: 7  

Jak milion w totolotka »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieści się w dłoni, jest nadzwyczaj żywiołowy a przy tym czujny jak prawdziwy stróż. Czy miniaturowy ratlerek ze Strzelina będzie najmniejszym psem na świecie?
Zdjęć: 5  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie opr. aw
Od zachodu zmierzają do nas burze, ulewy i ochłodzenie. Będzie zimno, gdyż temperatura spadnie do 24 stopni.
Zdjęć: 2  

Jaskółka spadła mi na głowę »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie PF
To, że jaskółki potrafią latać nisko wiadomo nie od dziś. Ale Mateusz z Kątów Wrocławskich nie spodziewał się, że aż tak nisko, bo jedna z nich wylądowała mu na głowie.
Zdjęć: 6  

Feel The Summer II  »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie opr. aw
W piątek, 30 lipca, o godzinie 20.00 na terenie klubu Big Star w Brzegu w województwie opolskim, rozpocznie się najlepsze klubowe wydarzenie tego lata, Feel the summer 2010.
Zdjęć: 1  

Radwanice: walczą z komarami »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie Paf
Mieszkańcy wreszcie się doczekali. Naziemna ekipa antykomarowa ruszyła do boju.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie red.
Rejsy statkiem po Odrze, nordic walking, a po aktywnie spędzonym czasie książki i kino - te atrakcje czekają na Wasze smsy.
Zdjęć: 1  

Sukces w debiucie »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie AS
Letnie Konfrontacje Młodych w Radwanicach odbyły się po raz pierwszy, ale wszystko wskazuje na to, że nie ostatni. Impreza, w której w sobotę, 17 lipca wzięło udział 70 uczestników, wypadła znakomicie.
Zdjęć: 6  

Zacięta rywalizacja zaprzęgów »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie Anna Szmurło
W Siedlcu Trzebnickim w dniach 16-18 lipca odbyły się ogólnopolskie zawody w powożeniu. Organizatorem imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu, wójt gminy Długołęka oraz Stowarzyszenie Miłośników Koni w Gminie Długołęka.
Zdjęć: 1  

Widoczne efekty »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie MK
Praca na budowie oczyszczalni ścieków w Jordanowie Śląskim wre. Efekty prac konsorcjum firm z Hydrostalem Polska SA na czele są coraz bardziej widoczne.
Zdjęć: 3  

Gniechowice: od jutra poczta czynna »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie Paf
Zapytaliśmy Pocztę dlaczego placówka w Gniechowicach jest zamknięta. Odpowiedź brzmiała: już otwieramy!
Zdjęć: 4  

Czas letnich festynów »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Agnieszka Jankowska – Jakus, Maria Okraszews
Lato to czas wakacji, korzystania z pięknej pogody, relaksu i zabawy. W lipcu i sierpniu w gminie Kobierzyce odbywają się festyny, na których spotykają się mieszkańcy i spędzają wspólnie czas tworząc niezapomnianą atmosferę, biorąc udział w konkursach, a także w wielu innych atrakcjach.
Zdjęć: 1  

Czarna Woda znów wylała »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Robert Krajewski
Ledwo minął miesiąc a mieszkańcy Rogowa Sobóckiego znów musieli ratować swój dobytek. W niedzielę rano wspólnie ze strażakami zabezpieczali wały między Sobótką a Rogowem.
Zdjęć: 3  

Krajobraz po powodzi »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Joanna Brodowska, Dorota Lejkowska
Chociaż od wydarzeń związanych z ostatnim zagrożeniem powodziowym minął już jakiś czas, do dzisiaj możemy obserwować skalę i rozmiar szkód, jakie w powiecie wrocławskim wyrządziła wielka woda. Wystarczy spojrzeć na niektóre drogi czy straty w uprawach rolnych. Wydarzenia z maja i czerwca były egzaminem dla władz lokalnych i wojewódzkich, służb mundurowych, ale również dla mieszkańców – w zakresie ludzkiej ofiarności i poświęcenia.
Zdjęć: 5  

Będzie więcej radnych »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Joanna Brodowska
W związku ze wzrostem liczby mieszkańców powiatu wrocławskiego, w jesiennych wyborach samorządowych wybieranych będzie 23 radnych.
Zdjęć: 2  

Zwycięska porażka pod Grunwaldem »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Agata Wojciechowska
Adrenalina gra w żyłach, przez niewielki otwór widać tylko skrawek pola, włosy pot przylepił do czoła, słychać ciężkie oddechy towarzyszy, gdy nagle pada rozkaz „Do boju!” i już wiadomo, że trzeba biec ile sił w płucach i nogach. Przed siebie. Na Krzyżaków... lub na Jagiełłę.
Zdjęć: 112  

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie dp
Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega prze nadchodzącą falą upałów. Jeszcze dziś termometry wskażą 34 stopnie. W nocy temperatura trochę spadnie.
Zdjęć: 1  

Raty wzrosną do 15 proc. »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W ciągu 18 miesięcy oprocentowanie niektórych kredytów hipotecznych podwoi się, a miesięczne raty mogą wzrosnąć o kilkanaście procent – wynika z prognoz Open Finance.
Zdjęć: 1  

Fundusze mieszane mniej popularne »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Fundusze mieszane, które jeszcze kilka lat temu były najchętniej wybieranymi produktami przez klientów TFI, cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Arsenał w domu »
Tekst opublikowany 2010-07-20, opracowanie opr. MG
Blisko 1000 sztuk nielegalnej amunicji różnego typu, granat ćwiczebny, zapalniki oraz urządzenia do produkcji amunicji odnaleźli policjanci z powiatu wrocławskiego w jednym z mieszkań na terenie gminy Kobierzyce.

Tragiczna „czołówka” »
Tekst opublikowany 2010-07-20, opracowanie opr. as
Jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne – to tragiczny efekt czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze nr 395 Wrocław - Strzelin.

Lepiej być alkoholikiem »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Renata Dobrosz (40 lat) twierdzi, że dary i pieniądze z pomocy społecznej w Sobótce są nierówno rozdzielane. Jej zdaniem więcej może otrzymać alkoholik, niż samotna matka wychowująca kilkoro dzieci.
Zdjęć: 5  

Trwa sprzątanie po nawałnicach »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie RW/INTERIA.PL
Wielkie sprzątanie czeka dziś mieszkańców Nowej Rudy i Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nawałnice, które przeszły nad miastami w sobotę połamały drzewa i zalały piwnice. Burzowo było też w województwie śląskim i zachodniopomorskim. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapaliły się budynki.
Zdjęć: 1  

Cena za otwartość »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Wyobraź sobie, że jesteś z nią prawie cztery lata. Na początku jest cudownie, ale już po krótkim czasie okazuje się, że za niektóre przyjemności…musisz zapłacić. Kiedy już zdołałeś się z tym pogodzić i jej wybaczyć, ona oświadcza ci, że albo zaakceptujesz nowe zasady związku albo „koniec z nami”.
Zdjęć: 23  

Gdzie jest Gmina Przyszłości? »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Blisko 60 projektów rywalizuje w konkursie na „Gminę przyszłości”, organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Dobre dane GUS »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
O ponad 5 proc. wzrosła powierzchnia mieszkania, które w Gdańsku można kupić na kredyt zarabiając dwukrotność średniej krajowej.

Hotel na Euro 2010 »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Poważnym wyzwaniem dla przedstawicieli branży hotelarskiej w Polsce będzie międzynarodowa rzesza blisko stu tysięcy fanów piłki nożnej, którzy latem 2012 roku na pięć tygodni przyjadą do naszego kraju.

ADHD trzeba leczyć »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Program edukacyjny o ADHD - „Dziecko i świat za pan brat” ADHD można i trzeba skutecznie leczyć. To przesłanie, które przyświeca inicjatywie edukacyjnej pod nazwą „Dziecko i świat za pan brat”.

Lądujący w zbożu »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie as
Lądowaniem w zbożu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zakończyła się akcja ratowania motocyklisty poszkodowanego w wypadku.
Zdjęć: 4  

Uwaga na gradobicie! »
Tekst opublikowany 2010-07-17, opracowanie dp
Po kilkutygodniowych upałach przyszedł czas na załamanie pogody. Meteorolodzy ostrzegają przez silnym wiatrem, burzami, a nawet gradobiciem.
Zdjęć: 2  

Dzielnicowy uprawia ogród »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie bom
Sierżant Patryk Marciszyn zdobył największą ilość głosów w konkursie na najpopularniejszego dzielnicowego w gminie Sobótka.
Zdjęć: 3  

IMGW: najwyższy stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie Paf
Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia upałami, do tego burze z gradem.

Uciążliwa przebudowa  »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie as
Trwa przebudowa ulic Kościelnej, Jarzębinowej oraz Ciepłowniczej w Siechnicach w ramach drugiego etapu tzw. schetynówek. Prace powodują spore utrudnienia w ruchu, nie tylko samochodów, ale również pieszych.
Zdjęć: 9  

To był odkrywczy rok »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie KD, AS
Minął rok od rozpoczęcia realizacji projektu „Mały odkrywca własnych możliwości” w Szkole Podstawowej w Borowej. - Jego celem było wyrównywanie szans edukacyjnych, pobudzanie aspiracji i zainteresowań wszystkich uczniów oraz wspieranie ich rozwoju. Wszystkie zaplanowane działania, których było naprawdę sporo, odbyły się zgodnie z harmonogramem, przy ogromnym zaangażowaniu zarówno nauczycieli, jak i dzieci – podsumowała Katarzyna Dyl, rzecznik projektu.
Zdjęć: 10  

Była powódź, będzie susza »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie INTERIA.PL
Aż 128 gmin w Polsce jest zagrożonych suszą - informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
Zdjęć: 1  

Posadzili drzewka »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie Halina Waligórska
W czerwcu w kobierzyckim przedszkolu odbyła się akcja sadzenia drzew. Sponsorem, który przekazał drzewka była firma Cargill, której pracownicy brali czynny udział w akcji.
Zdjęć: 1  

Interesy z PKP Cargo za łapówkę »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie opr Paf, KWP Wrocław
Zobacz film o tym jak skończyło się eldorado jednego z naczelników PKP Cargo. Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę za łapówki. Dziś ma widzenie z prokuratorem, jutro naczelnik spotka się z naczelnikiem...więzienia.

„Odnowa” naszych wsi »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie Opr. as
Prawie 3 mln zł z budżetu województwa otrzymają dolnośląskie gminy w ramach IV edycji organizowanego przez Samorząd Województwa konkursu. Wśród nich są gminy Sobótka, Czernica i Żórawina.
Zdjęć: 1  

Klepanie po tyłku dozwolone? »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie dp
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Klepania Po Tyłku! Nie oznacza to jednak, że mężczyźni mogą się czuć bezkarnie. Nie oznacza to również większej swobody zachowania kobiet wobec mężczyzn. Nie wszyscy lubią takie zaczepki.
Zdjęć: 1  

Okaż pomocną dłoń »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie opr. as
Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” szuka darczyńców, którzy wsparliby finansowo wakacyjny wyjazd 16 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich.

Coraz mniej czasu na rządowe dopłaty »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ministerstwo Infrastruktury zapowiada ograniczenie programu Rodzina na Swoim, a w ciągu kilku lat jego likwidację. Warto przyjrzeć się najatrakcyjniejszym ofertom, dopóki można z dopłat skorzystać.

I tak wygrały... Kobierzyce »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Wojciech Duczek
Na zaproszenie władz czeskich Kobeřic a także klubu sportowego Sokół, kolejny raz wzięliśmy udział w turnieju piłkarskim. Do zawodów odbywających się w ramach współpracy pomiędzy gminą Kobierzyce a Kobeřicami koło Opawy gospodarze zaprosili także zespół z Kobeřic koło Brna.
Zdjęć: 2  

Dziś potężne burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie opr. Paf
Meteorolodzy wprowadzają I stopień zagrożenia. Ważny do północy!

Wypadła z jeepa »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali do kontroli jeepa, z którego kabiny wypadła kobieta w stanie upojenia alkoholowego.

Dolny Śląsk dla Dolnoślązaków! »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Małgorzata Prażmowska
Prezydent Wrocławia, lider stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI Rafał Dutkiewicz spotkał się w Bolesławcu z dolnośląskimi samorządowcami. Rozpoczęto prace nad powstaniem Związku Gmin Dolnego Śląska.
Zdjęć: 9  

Motocykle i garbusy zawładnęły Sobótką »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Robert Krajewski
Najpierw motocykliści, później wielbiciele garbusów – w miniony weekend pod Ślężą nie brakowało fanów motoryzacji. W prezentowaniu miłości do swoich maszyn nie przeszkadzała nawet upalna pogoda.
Zdjęć: 28  

Mizerne zyski z lokat »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Realne zyski z bankowych depozytów mogą nie przekraczać nawet 1 proc. w skali roku, a to oznacza, że trzeba dobrze wybierać instytucje, którym chcemy powierzyć pieniądze.
Zdjęć: 1  

Wciąż gorąco »
Tekst opublikowany 2010-07-11, opracowanie Marta Gołębiowska
Kilka dobrych rad na ekstremalną letnią pogodę, czyli jak radzić sobie z upałem.
Zdjęć: 1  

Szykujemy auto do wakacji  »
Tekst opublikowany 2010-07-10, opracowanie tom
Długo oczekiwany przez wszystkich sezon urlopowy wreszcie nadszedł. Przed nami wyjazdy w długie trasy nad morze, jeziora, w góry albo po prostu – w nieznane. Dobrze więc pomyśleć o przygotowaniu swoich "czterech kółek" do dłuższych wycieczek, bo nagła i niespodziewana usterka, może nam zepsuć cały urlop.
Zdjęć: 2  

O inwestycjach, Euro i lokalnej polityce »
Tekst opublikowany 2010-07-10, opracowanie Robert Krajewski
Burmistrzem został w 2006 roku. Dziś opowiada nam o planach na przyszłość, a także przybliża inwestycje, które zrealizowała gmina. Robert Krajewski rozmawia z Zenonem Gali, burmistrzem Miasta i Gminy Sobótka.
Zdjęć: 1  

Na scenie i na boisku »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie AS
Tego jeszcze w gminie Siechnice nie było. Młodzi ludzie, którzy śpiewają, tańczą, uprawiają sport lub malują graffiti - mogą pochwalić się swoimi zdolnościami. Wszystko podczas Letnich Konfrontacji Młodych, które odbędą się 17 lipca w Radwanicach.
Zdjęć: 1  

Doda wściekła na Legniczanina! »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie tom
Coś niewiarygodnego, skandal - denerwował się manager Dody, gdy zobaczył okładkę Legniczanina. Arkadiusz Maciuszek, naczelny gazety bezprawnie wykorzystał wizerunek Dody na użytek własnej kampanii wyborczej do legnickiego samorządu. Sprawa trafi do sądu.
Zdjęć: 2  

Młodzież o prewencji »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie Joanna Brodowska
Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Patrycja Połowczuk i Monika Lutkiewicz uczestniczyły w konkursie „Profilaktyka, literatura, teatr – Najlepszy Slummer 2010 roku”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu i Kuratorium Oświaty na terenie Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Wspomnienia ocalone »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie Red.
Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Hanka Bielicka – to tylko część artystów, którzy wpisali się do kroniki prowadzonej przez bibliotekarkę Alicję Klejnert. Już ponad 12 lat dokumentuje niemal wszystko, co dzieje się w kąteckim domu kultury.
Zdjęć: 1  

Adrenalina na torze »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie AS
Być jak Robert Kubica. O tym marzą starsi i młodsi. Teraz każdy może poczuć się jak nasz mistrz Formuły 1. Wszystko dzięki torowi kartingowemu Mała Monza, który niedawno został otwarty w Siechnicach. Bo właśnie w kartingach swoją karierę zaczynał Kubica.
Zdjęć: 4  

Langusta z Wrocławia typuje finał mundialu! »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie Paweł Fąfara
Nie ośmiornice a langusty najlepiej znają się na futbolu. W wytypowaniu zwycięzcy pomógł skorupiak z Wrocławskiego ZOO. Mistrzem będzie Holandia! Brąz dla Urugwaju wytypowała jej sąsiadka z akwarium – skrzydlica ognista.
Zdjęć: 23  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie red
Bilety do kina, rejs statkiem, najnowsza książka prof. Miodka i wiele innych nagród czeka na Twój sms.

Aktywni gimnazjaliści »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie AS
Ponad 300 uczniów, 17 przeprowadzonych działań – to najważniejsze statystyki programu „Równi w przyszłość - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach”, który został 5 lipca podsumowany na specjalnej konferencji.
Zdjęć: 3  

50 lat razem! »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie Maria Okraszewska
Lipiec rozpoczął się obchodami wspaniałych rocznic małżeńskich. Cztery pary mieszkające w gminie Kobierzyce obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Zdjęć: 2  

Nie usmaż swego psa »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie aw
Nie tylko nas męczą upały. Pomyślmy o naszych czworonożnych towarzyszach, które pokryte sierścią, również mają problemy z upałem.
Zdjęć: 4  

30 stopni i więcej »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie opr. aw
Jak bumerang wraca do nas fala upałów. Będzie jednak dłuższa i bardziej gorąca od poprzednich. Tropiki wydadzą się chłodnym schronieniem.

Nietypowa nauka »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Dorota Przybylak
W niedawno zakończonym roku szkolnym podstawówka w Ratowicach realizowała projekt „Wsparcie uczniów w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych i opieki pedagogiczno- psychologicznej”. W projekcie, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, wzięło udział 71 dzieci.
Zdjęć: 3  

Młodzi artyści w plenerze »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Joanna Brodowska
Już po raz szósty młodzi artyści z powiatu wrocławskiego mieli okazję rozwijać swoje talenty podczas Powiatowego Pleneru Artystycznego zorganizowanego w dniach 16-17 czerwca przez Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach, pod patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Wicemistrz w mundurze »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. as
Asp. Piotr Pawłowski z Komisariatu Policji w Sobótce został drugim wicemistrzem Polski w kolarstwie szosowym w kategorii Masters.
Zdjęć: 1  

Przedwakacyjne obrady »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Maria Okraszewska
29 czerwca br. odbyła się XLVI sesja Rady Gminy Kobierzyce. Porządek obrad był napięty, zostało poruszonych wiele istotnych kwestii dla życia gminy Kobierzyce, a także podjęto 23 uchwały.

Zasłoń komara »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. RW
Powodzie i utrzymujące się po nich wysokie temperatury spowodowały, że musimy sobie radzić ze wzmożoną aktywnością złośliwych komarów i meszek. Sprawdzonym rozwiązaniem, które zabezpieczy nasz dom przed inwazją tych owadów są moskitiery.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowe spotkanie „drogowców” »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Maria Okraszewska
2 lipca br. do Urzędu Gminy Kobierzyce przyjechała delegacja członków międzynarodowego stowarzyszenia o nazwie Konferencja Europejskich Dyrektorów Dróg (CEDR). Spotkanie zostało zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu razem z Urzędem Gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 2  

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Większość banków oferuje już depozyty z dzienną kapitalizacją, czyli takie, które pozwalają uniknąć podatku Belki.
Zdjęć: 1  

Młodość w cieniu wojny »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie SC, KT
W Polsce została już tylko garstka harcerzy, którzy uczestniczyli w obronie Lwowa w 1939 roku. 90-letni Feliks Cały, mieszkaniec Gniechowic, to już jeden z ostatnich bohaterów tamtych zdarzeń. Przypadająca w tym roku setna rocznica powstania Harcerstwa Polskiego to doskonała okazja, żeby choć w zarysie przypomnieć ich losy.
Zdjęć: 6  

Całowanie wskazane »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie dp
Dziś jest Światowy Dzień Pocałunku! O buziakach można śpiewać, pisać wiersze, ale najlepiej je praktykować!
Zdjęć: 7  

Zlot garbusów w Sulistrowicach  »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie opr. as
W najbliższy weekend w Sulistrowicach odbędzie się „7 Ślężański Zlot VW Garbusa”. Zapowiada się wiele atrakcji nie tylko dla miłośników popularnych samochodów.
Zdjęć: 1  

Rycerskie zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie Joanna Brodowska
Trwa dobra passa wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Tym razem dziewczyny święciły triumfy podczas III Turnieju Rycerskiego zorganizowanego w Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.
Zdjęć: 5  

"Nie" dla Schetyny »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że obecny szef klubu PO Grzegorz Schetyna nie powinien kandydować na stanowisko marszałka Sejmu. To nie jest osoba, która szuka kompromisu - podkreśla Błaszczak.
Zdjęć: 1  

Dwie osoby ranne w Ratowicach »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie opr. as
Ponad godzinę zablokowana była droga wojewódzka w Ratowicach, gdzie przed południem doszło do wypadku. Dwie osoby zostały ranne.

Kaczyński przed Komorowskim  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Jarosław Kaczyński przed Bronisławem Komorowskim. Takie są oficjalne, cząstkowe wyniki z nieco ponad połowy obwodów głosowania.

Wyborcze emocje sięgają zenitu  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Cóż za emocje wyborcze! Na prowadzeniu znów marszałek Bronisław Komorowski. Kandydat Platformy Obywatelskiej zyskuje przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim.

Triumf Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Z ponad 95 procent obwodów głosowania, największą liczbę głosów zdobył kandydat Platformy Obywatelskiej, Bronisław Komorowski.

Powiat za Komorowskim  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie as
56,42 proc. do 43,58 proc. na korzyść Bronisława Komorowskiego – takim wynikiem zakończyło się głosowanie na terenie powiatu wrocławskiego. Marszałek sejmu okazał się lepszy we wszystkich gminach, oprócz gminy Jordanów Śląski.
Zdjęć: 1  

Kpili z zakazów »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie INTERIA.PL
Internauci kpili z zakazów i mimo ciszy szyfrem obstawiali wynik wyborów. Podczas drugiej tury ekscytowali się fikcyjnym pojedynkiem KOmory - KAmerun, informuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

Schizofrenia Komorowskiego? »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie INTERIA.PL
Z pobieżnej lektury przepisów wynika, że... może być zabawnie. Już wkrótce - oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. PKW opublikuje obwieszczenie, które rozpocznie procedurę uznawania ich ważności. Ta zakończy się zaprzysiężeniem - najprawdopodobniej - Bronisława Komorowskiego przed Zgromadzeniem Narodowym. Pewnie będzie mieć ono nietypowy przebieg, bo Komorowski może na nim wystąpić nawet... w trzech rolach.
Zdjęć: 1  

Ceny mieszkań spadają  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Czerwcowy odczyt stworzonego przez Open Finance indeksu cen mieszkań po raz pierwszy w tym roku był ujemny.

Eksplozja w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2010-07-04, opracowanie RW
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasi płonący garaż w Wilkszynie koło Wrocławia. Przed południem doszło tam do potężnej eksplozji.

Frekwencja niższa niż w kraju »
Tekst opublikowany 2010-07-04, opracowanie opr. as
23,03 proc. - tyle wyniosła frekwencja w II turze wyborów prezydenckich o godz. 13 na terenie powiatu wrocławskiego. W tym czasie w całej Polsce głosowało 26,63 proc.

To będzie ekscytująca noc  »
Tekst opublikowany 2010-07-04, opracowanie tom
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki z 20,94 proc. obwodów głosowania. Jarosław Kaczyński goni Bronisława Komorowskiego. Zapowiada się ekscytujący wyścig po władzę w Pałacu Prezydenckim.

Chciał zabić, dostał granatem »
Tekst opublikowany 2010-07-03, opracowanie opr. RW
Dolnośląscy policjanci dzisiaj w nocy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca została zatrzymany po pościgu. Był poszukiwany listem gończym.

Ostatni dzwonek »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie MG
Jeszcze tylko dziś do godziny 17 w COM można odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich poza miejscem zamieszkania.

Naturalny sukces »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Joanna Brodowska
Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w konkursie „Sukces to Twoje Naturalne Środowisko” na realizację zadań publicznych z zakresu ekologii, ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Oferty należy składać do 9 lipca 2010 r.

Pomoc dla gmin »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie opr. MG
W sumie prawie 10 mln zł trafi do 28 gmin w naszym województwie w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Piszemy pozew »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Powiatowy Rzecznik Konsumentów radzi w jaki sposób konstruować pozew i jak zachowywać się podczas trwania postępowania sądowego.
Zdjęć: 1  

Idą, ale nie głosują »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Marta Gołębiowska
Z sondy przeprowadzonej wśród studentów wynika, że co dwudziesty żak chce zamanifestować w niedzielę swoją niechęć wobec... obu kandydatów. Studenci mają zamiar oddawać nieważny głos skreślając dwa nazwiska.

Fundusze pod kreską »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Podobnie jak miesiąc wcześniej, w czerwcu większość funduszy odnotowała straty. Najsłabiej wypadły fundusze akcji amerykańskich i polskich.

Kolizja na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie opr. as
Przez ponad godzinę na autostradzie A 4 między Kątami Wrocławskimi a Pietrzykowicami występowały utrudnienia w ruchu

Telefon do urologa  »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie opr. red.
W lipcu na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny” odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
Zdjęć: 1  

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie MG
Dziś, w godzinach popołudniowych, w Jordanowie Śląskim na wysokości stacji paliw doszło do tragicznego wypadku. Droga jest zablokowana.

Mgiełka na komara »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie Paweł Fąfara
Plagę komarów jaka co roku nawiedza Wrocław można bardzo łatwo oszacować. Im bliżej centrum dolecą gryzące insekty, tym plaga jest większa. W tym roku, w pierwszej połowie czerwca znalazły się w samym Rynku wypędzając klientów z zacienionych ogródków przy restauracjach.
Zdjęć: 14  

Wypadek autobusu z dolnoślązakami »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie INTERIA.PL/PAP
24 osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek na autostradzie A6 w Bawarii, na południu Niemiec - poinformowała miejscowa policja.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie red.
Zobacz "Czwarty stopień", wybierz się w rejs po Odrze, pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Błysnęli drużynowo »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie MK
Po raz dwunasty w Mietkowie odbył się Turniej Judo Dzieci. Jak co roku to wydarzenie sportowe przyciągnęło dużą grupę młodych judoków. Tym razem zjawiło się ich 130, którzy reprezentowali 16 dolnośląskich klubów.
Zdjęć: 3  

„Cacko” dla strażaków »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie Robert Krajewski
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Księginicach Małych otrzymała nowy wóz bojowy, który ufundowała gmina.
Zdjęć: 4  

Biura za 76,5 miliona euro! »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie opr. RW
Skanska sprzedała inwestycję Grunwaldzki Center we Wrocławiu za kwotę 76,5 mln EUR, czyli za około 317 mln PLN. Zysk netto firmy osiągnął wartość 12,5 mln EUR, czyli ok. 52 mln PLN. Biurowiec Grunwaldzki Center kupił niemiecki fundusz inwestycyjny RREEF. Przekazanie budynku inwestorowi nastąpiło z dniem podpisania umowy.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl