Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 127 informacji. Wszystkie poniżej.

Śmiertelny pierwszy skok »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska prokuratura postawiła zarzuty trzem pracownikom firmy organizującej kursy spadochronowe na lotnisku w Mirosławicach. W 2007 roku z powodu nieprawidłowości zginął tam 35-letni skoczek.
Zdjęć: 2  

Tragedia na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie opr. aw
Dwie osoby, mężczyzna z Borka Strzelińskiego i kobieta z Kątów Wrocławskich , zginęły w wypadku na A4, do którego doszło w nocy. Samochód osobowy uderzył w naczepę tira.

Tragedia nad wodą »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie INTERIA.PL
15-latek utonął w jeziorze miejscowości Samsieczynek. Do wypadku doszło podczas nurkowania. Ciało nastolatka wyłowili nurkowie. Z kolei podczas spływu kajakowego Nysą Kłodzką na Dolnym Śląsku w rzece utonął 22 letni opiekun grupy młodzieży.

Nowy rekord »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w czerwcu o 0,85 pkt i o 0,05 pkt poprawił najlepszy dotychczasowy wynik – z kwietnia 2010 roku.
Zdjęć: 1  

Łzy wzruszenia na pożegnanie »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Robert Krajewski
- Byliście wyjątkowym rocznikiem. Jeszcze nigdy, od kiedy tutaj pracuję, nie dałem tylu nagród za tak wysokie osiągnięcia w nauce. Naprawdę będzie nam bardzo ciężko o was zapomnieć - m.in. takimi słowami trzecioklasistów gimnazjum w Sobótce żegnał dyrektor Mirosław Jarosz.
Zdjęć: 9  

Kolejny zaginiony »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. MG
W dniu 25 maja br. zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał, znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolski.

Postaw na aktywność »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie red.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu informuje, że nadal trwa rekrutacja uczestników do projektu systemowego „Postaw na aktywność” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kaczyński we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś, w ramach kampanii prezydenckiej, Wrocław odwiedził jeden z dwóch kandydatów, Jarosław Kaczyński. Wiec wyborczy odbył się tuż obok pomnika Chrobrego, w pobliżu C.H. Renoma. Nie obyło się bez spięć.
Zdjęć: 13  

Opryskiem w komary  »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie as
We wtorek na terenie gminy Siechnice rozpoczęła się akcja odkomarzania. Najpierw na niebie pojawił się samolot z opryskiem, od poniedziałku ruszy odkomarzanie ręczne.
Zdjęć: 3  

Smoleckie hity »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie kt
Wydana właśnie książka kucharska, fenomenalni zapaśnicy i mieszkańcy z głowami pełnymi pomysłów – w miniony piątek i sobotę Smolec miał wiele powodów do świętowania.
Zdjęć: 15  

Zablokowana autostrada »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie dp
Na A4, na wysokości gminy Żórawina w kierunku Wrocławia doszło do wypadku. W mercedesie sprinterze najprawdopodobniej pękła opona. Samochód dachował.
Zdjęć: 1  

Widziałeś tego człowieka? »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie opr. RW
W dniu 25 maja br., zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolskim
Zdjęć: 1  

Politycy się sprzedają »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marta Gołębiowska
W pierwszej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska największego poparcia udzielili Bronisławowi Komorowskiemu. Tuż przed drugą turą, której wynik nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania, w ferworze kampanii przyglądamy się technikom, jakich używają dwaj główni kandydaci, by zdobyć jak najszerszy elektorat.

Pięć osób rannych »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Łukasz Telus
Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w niedzielę około godz. 22 w Siechnicach.
Zdjęć: 6  

Zdolność kredytowa to fikcja »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków deklaruje chęć udzielenia wyższego kredyt zamożnemu singlowi niż średnio zarabiającej rodzinie z dzieckiem.
Zdjęć: 1  

Akcja prędkość »
Tekst opublikowany 2010-06-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Policja na ten weekend zapowiada wzmożone kontrole.

Obrady w cieniu protestów »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Joanna Brodowska
Uchwalenie dokumentów planistycznych z zakresu ochrony środowiska, zmiany w budżecie powiatu wrocławskiego oraz ustalenie składu Komisji Stypendialnej ds. rozpatrzenia wniosków o stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego – to najważniejsze tematy, które zdominowały ostatnią sesję rady powiatu, która odbyła się 22 czerwca w siedzibie starostwa.
Zdjęć: 2  

Aby lepiej pomagać »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Joanna Brodowska
Odważni, ofiarni i zawsze gotowi do poświęceń. Taki obraz strażaków - bo o nich mowa - zachowa większość z nas, pamiętając ich zaangażowanie i godną wyróżnienia postawę podczas ostatnich wydarzeń związanych z powodzią.
Zdjęć: 3  

Odsetki kosztem? »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu kupionym na „prywatny” kredyt hipoteczny mogą znacząco obniżyć płacone podatki, wrzucając w firmowe koszty odsetki od tegoż kredytu.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Zobacz "Wenecję", pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Młodzi kradli rowery »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież rowerów z ośrodka szkolno-wychowawczego w tym mieście. Straty oszacowano na ok. 3000 złotych.
Zdjęć: 1  

Pomocna dłoń »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Joanna Brodowska
Fundacja "Pomocna Dłoń" zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pokaż nam swój świat”. Konkurs adresowany jest do uczniów z placówek specjalnych oraz szkół integracyjnych z województwa dolnośląskiego.

Integracyjne podsumowanie »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red/siechnice.gmina.pl
W parku na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Świętej Katarzynie odbył się festyn integracyjny podsumowujący całoroczną działalność świetlic środowiskowych z terenu gminy Siechnice.
Zdjęć: 3  

Pustkowo na Ludowo »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Maria Okraszewska
„Pustkowo na Ludowo” – pod takim hasłem odbył się piknik rodzinny w Pustkowie Żurawskim. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo.
Zdjęć: 1  

Geografia może pomóc »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Geograficzne zróżnicowanie portfela funduszy inwestycyjnych może ograniczyć ryzyko straty. Z drugiej strony – potencjał zysku też jest ograniczony.
Zdjęć: 1  

Dziewczyny lubią brąz… »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. RW
Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie… Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o naszej skórze. I mimo że słońce jest niezbędne do syntezy witaminy D w ludzkim organizmie, to są i ciemne strony opalania, takie jak poparzenia, fotostarzenie się skóry, a nawet zmiany nowotworowe. Jak poskromić ultrafiolet? Pamiętać o kremach z filtrem, okularach z fotoprotekcją i dużych ilościach witaminy C w diecie, kosmetykach i zabiegach.
Zdjęć: 2  

Pierwszy raz? Przygotuj się! »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. red.
Nadchodzą wakacje. Wielu młodych ludzi latem może zdecydować się na pierwszy stosunek seksualny. Czy będą do tego przygotowani?

Rok najniższych stóp »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Mamy najniższy WIBOR w historii i spadające od jesieni ubiegłego roku marże kredytów hipotecznych. Posiadacze kredytów złotowych nie powinni narzekać.

Zaginiona nie żyje »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie bom
Zaginiona Teresa Dębek nie żyje. Martwą kobietę odnaleziono w czwartek (24 czerwca) w lesie niedaleko Strzegomian. Okoliczności śmierci bada prokuratura.
Zdjęć: 3  

Nawet śmigłowiec nie pomógł »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie Robert Krajewski
Policjanci, strażacy, a także mieszkańcy Sobótki wspólnie szukali w poniedziałek zaginionej Teresy Dębek. Mimo użycie śmigłowca i obecności przeszkolonych psów, nie udało się wpaść na trop kobiety.
Zdjęć: 24  

Przyjazny urząd skarbowy »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie Joanna Brodowska
I Urząd Skarbowy we Wrocławiu, obsługujący mieszkańców powiatu wrocławskiego, otrzymał tytuł laureata VIII edycji konkursu na „Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.

Nowoczesne pracowanie  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie MK
Elektrolizery, mikroskopy, doświadczalne ogniwa paliwowe - na takim sprzęcie już niedługo będą pracowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Jordanowie Śląskim.
Zdjęć: 1  

Ktokolwiek widział... »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie red.
18 czerwca 2010 roku, policjanci KP w Sobótce otrzymali zgłoszenie o zaginięciu Teresy Dębek, lat 60, zam. Sobótka, która tego samego dnia wyszła z domu około godz. 12.30 i udała się prawdopodobnie w kierunku miejscowości Strzegomiany.
Zdjęć: 1  

Zemsta na... fotoradarze  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie AS
Policjanci z Długołęki zatrzymali mieszkańca gminy podejrzanego o podpalenie fotoradaru w Bykowie, przy trasie krajowej nr 8.

Nie jechali głosować »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie bom
20 czerwca, w dniu wyborów prezydenckich policjanci z Sobótki zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Żaden z nich nie jechał głosować.
Zdjęć: 1  

Nowe taryfy za wodę i ścieki »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie AS
Podczas czerwcowej sesji rady miejskiej Siechnic radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie zatwierdzenia taryf za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Psychologia wyborów »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Nawet jeśli wydaje się nam, że wybierając prezydenta, kierujemy się racjonalną, merytoryczną analizą jego osoby i programu, jaki reprezentuje, czynniki nieświadome grają w tym procesie ogromną, jeśli nie główną rolę. Psychologiczne sylwetki czterech kandydatów i ich wyborców w rozmowie z Martą Gołębiowską nakreśliła dr Violetta Aumer, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta, wykładowca psychologii.

11 proc. przewagi Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie as
Ponad 11 proc. przewagi uzyskał na terenie powiatu wrocławskiego Bronisław Komorowski nad Jarosławem Kaczyńskim. Frekwencja w pierwszej turze wyniosła 55,3 % uprawnionych do głosowania.
Zdjęć: 1  

Ważne szczepienia »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Maria Okraszewska
Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom – również tym najgroźniejszym. Wiedzą o tym w gminie Kobierzyce, gdzie w kwietniu i czerwcu odbyły się szczepienia profilaktyczne dziewczynek przeciwko rakowi szyjki macicy.
Zdjęć: 1  

Wytańczyli puchar burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Robert Krajewski
To już piąta edycja Ogólnopolskiego Ślężańskiego Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Sobótki. Czy była lepsza niż poprzednie? - Z roku na rok, jak przyjeżdżam do Sobótki, wszystko jest coraz lepiej zorganizowane - mówi Patrycja Kwaśniewska z Zielonej Góry.
Zdjęć: 13  

Druga tura już wkrótce »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie opr. MG/UM Głogów
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r.

Noc Kościołów »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie red.
Co z końcem świata w 2012? Co czeka na chrześcijan w Azji? - te i inne ciekawe tematy będą poruszane na Nocy Kościołów.
Zdjęć: 3  

Tak głosowała Sobótka »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Robert Krajewski
W trzech lokalach wyborczych wybierali prezydenta mieszkańcy Sobótki, których do urn poszło w niedzielę ponad 56 %. Większość z nich zagłosowała na Bronisława Komorowskiego.
Zdjęć: 3  

Najdłuższy tunel w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Tunel o długości 2290 m powstanie w ciągu drogi S3 na wysokości miejscowości Stare Bogaczowice. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Drugi znacznie krótszy (310m) powstanie na wysokości miejscowości Gostków.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Kobiety nie lubią mówić o klimakterium, potocznie zwanym przekwitaniem. Kojarzą go ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza gdy towarzyszą mu uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem wszystkie pojawiające się w okresie klimakterium objawy są czymś naturalnym i powszechnym.
Zdjęć: 1  

Więcej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W Polsce buduje się więcej mieszkań niż w USA. I to przeszło dwa razy więcej. Oczywiście w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Kryzys budownictwa mieszkaniowego nie dotknął nas więc tak dalece, jak najbardziej rozwiniętego rynku.
Zdjęć: 1  

Warto wiedzieć przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Jakich pamiątek nie możesz przywozić z wakacji? Czy możemy bez przeszkód podróżować ze swoim pupilem? Jak zostać ambasadorem dobrych nawyków? Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu? Dlaczego warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Czy cena wycieczki może się zmienić? Na te i inne pytania odpowiada dziewiętnaście instytucji.
Zdjęć: 1  

MINI na lato »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie red
„Wsiądziesz z wrażenia” pod takim hasłem Inchcape Motor Wrocław zaprasza wszystkich miłośników marki MINI na dni otwarte 26. i 27. czerwca. Impreza poprzedzona zostanie tygodniowym festiwalem smaków z MINI MENU w Restauracji Novocaina. Będzie można wygrać weekend z MINI! Wystarczy odrobina wyobraźni.
Zdjęć: 2  

Wybory bez zakłóceń »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wybory prezydenckie przebiegają bez zakłóceń, bez incydentów rozpoczęło się też głosowanie na terenach dotkniętych powodzią - poinformowała PKW. Frekwencja na godz. 8. wyniosła 1,87 proc.
Zdjęć: 1  

Będzie druga tura »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie as
40,4 % - tyle wyniosła frekwencja w wyborach prezydenckich o godz. 17 na terenie powiatu wrocławskiego.

Pierwsza tura wyborów dla Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Według sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.
Zdjęć: 1  

Poszukiwania zaginionej »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie Łukasz Telus
Blisko 30 strażaków poszukiwało w sobotę zaginioną 61-letnią mieszkankę Sobótki. Wielogodzinne poszukiwania nie przyniosły niestety rezultatu.
Zdjęć: 5  

Komorowskiemu spada, Kaczyńskiemu rośnie »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie opr. RW
Wyniki sondażów przeprowadzonych dla TVN i TVP znacznie się różnią. Kandydat PO, w badaniach przeprowadzonych przez TNS OBOP również w nich prowadzi, ale różnica poparcia w porównaniu do badań SMG/KRC jest o wiele mniejsza.
Zdjęć: 3  

Budowa wznowiona po powodzi »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie red.
Po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej powodzią sukcesywnie ruszają prace przy budowie drogi Bielany – Łany – Długołęka, czyli Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 2  

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie MK
Uczniowie szkoły podstawowej im. M. Konopnickiej w Jordanowie Śląskim wzięli udział w akcji „Mogiły pradziada ocal od zapomnienia”.
Zdjęć: 2  

Gimnazjaliści w sejmowych ławach »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie AS
1 czerwca odbyła się XVI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uczestniczyło w niej trzech uczniów gimnazjum w Siechnicach i zamiejscowego oddziału w Świętej Katarzynie. Wyjazd do Warszawy był efektem projektu, który wcześniej był przeprowadzony w szkole.
Zdjęć: 6  

Mężczyzno, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. RW
Na terenie województwa dolnośląskiego trwa akcja„Zdrowie mężczyzny”. Można się telefonicznie skonsultować ze specjalistą urologiem.
Zdjęć: 1  

Dzwonnica bez gwoździ »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dach kościoła w Księginicach Małych był w tak fatalnym stanie, że wystarczyła silna ulewa lub nawałnica, aby się zawalił. Obecnie trwa jego wymiana.
Zdjęć: 12  

Magazyny zmodernizowane »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie Maria Okraszewska
11 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego magazynu zbożowego Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Kobierzycach. Mają one duże znaczenie dla dalszego rozwoju spółdzielni jak również podkreślają charakter gminy Kobierzyce jako gminy rolniczej.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie red.
"Statek Błaznów", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki, książki i kupony do Pizzy Hut - to wszystko czeka na naszych czytelników.

Trwa zbiórka darów »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie AS
Trwa zbiórka darów dla powodzian z Sandomierza zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Siechnicach. Dary można przynosić do placówek GCK do 21 czerwca.
Zdjęć: 1  

Co nam da hala? »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie Kornelia Trytko
Od 31 maja, gmina Kąty Wrocławskie ma do dyspozycji jedną z najnowocześniejszych hal sportowo – widowiskowych w regionie. O tym, jak najlepiej wykorzystać jej potencjał rozmawiamy z Marią Mach, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Pawłem Pilskim, menagerem obiektu.
Zdjęć: 2  

Nie tylko morskie opowieści »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie MK
Marinowanie to nie tylko szanty. W Mietkowie podczas tej imprezy spotkali się wielbiciele tak różnorodnych gatunków muzycznych jak folk, szanty i blues.
Zdjęć: 2  

Seniorzy prężnie działają »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie KZ, DP
Klub Seniora w Czernicy powstał z inicjatywy samych mieszkańców. Swoją oficjalną działalność w strukturach GOPS rozpoczął 9 marca 2010 r, a już ma na koncie wiele ciekawych przedsięwzięć.
Zdjęć: 4  

Beckham z Sobótki »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Robert Krajewski
To, że wiele piłkarskich talentów rozpoczynało kariery w niewielkich klubach, wiadomo nie od dziś. Nie brakuje ich również na Dolnym Śląsku, a dobrym na to przykładem jest 15-letni piłkarz z Sobótki Grzegorz Waksmundzki.
Zdjęć: 1  

Zabawy z lwem »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Konkursy, pokazy tańca i atrakcje przygotowane przez miejscowych policjantów – to tylko część propozycji, jakie przygotowali dla najmłodszych organizatorzy festynu w Sadkowie.
Zdjęć: 4  

To się nazywa spełniać marzeń »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Maria Szymerowska
7 czerwca wrócili z dwutygodniowych wojaży odyseusze z Zespołu Szkół w Brzeziej Łące. To grupa sześciu uczniów klasy V, którzy zdobyli I miejsce na finałach ogólnopolskich Odysei Umysłu w Gdańsku i otrzymali przepustkę do USA.
Zdjęć: 7  

Być jak Kubica »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie red.
Już 19 czerwca w Siechnicach odbędzie się wielkie otwarcie pierwszego krytego toru kartingowego na Dolnym Śląsku! Mała Monza – tu emocje są gwarantowane!
Zdjęć: 1  

Połączeni historią »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie JG
Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej uporządkowali teren wokół mauzoleum marszałka von Blüchera w Krobielowicach.
Zdjęć: 2  

Oszczędności pod (nieskuteczną) ochroną »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Biorąc pod uwagę realne stopy zwrotu z lokat, w jednym na 31 przeanalizowanych banków klienci stracili przez ostatnich 12 miesięcy. W Banku Pekao strata wyniosła od 0,01 do 0,77 proc.

Szybka pożyczka na last minute się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak - Open Finance
Wyjazd na wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwana chwila w roku. Lepiej jednak unikać zaciągania kredytu na ten cel.
Zdjęć: 1  

Drogie hipoteki bez wkładu własnego »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Oprocentowanie kredytów hipotecznych bez wkładu własnego jest wyższe od ofert dla osób go posiadających, szczególnie w kredytach walutowych. Na dodatek trzeba się liczyć z ubezpieczeniem niskiego wkładu podnoszącym koszt pożyczki.

Tydzień prawdy dla BP  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej z platformy należącej do koncernu BP, sprawił, że wartość spółki spadła o 40 proc., a ceny obligacji osiągnęły poziom śmieciowych. Na horyzoncie jest obcięcie dywidendy, a niektórzy eksperci wieszczą wręcz bankructwo firmy, mogą mieć w tym interes.
Zdjęć: 1  

Utalentowana młodzież »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Joanna Brodowska
Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce po raz kolejny miały okazję zademonstrować swoje wszechstronne talenty artystyczne. Tym razem podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Form Artystycznych „Kowadło 2010” oraz konkursu plastycznego „Za rogatkami Wrocławia”.
Zdjęć: 2  

Dołącz do wyróżnionych »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Joanna Brodowska
Już po raz czternasty Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska zaprasza do udziału w kolejnej edycji wyróżnień „Dolnośląskie Klucze Sukcesu”.
Zdjęć: 1  

Kolorowa wata od spawacza »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkunastu twórców ludowych z całej Polski wzięło udział w Targach Sobótkowych. Na rynku prezentowały się grupy teatralne, taneczne i zespoły folkowe. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie a najciekawsze portrety zostaną wkrótce pokazane na wernisażu.
Zdjęć: 18  

Tygrysy triumfują »
Tekst opublikowany 2010-06-14, opracowanie Katarzyna Dubrownik/red.
Zwycięstwo w Gniechowicach i grad medali w Norwegii to kolejne przejawy doskonałej passy młodych zapaśników z gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 3  

Uważajmy nad wodą! »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie tom
Tragiczne wypadki z Bolesławca i Kozłowa, gdzie utonęło dwóch nastoletnich chłopców przypominają nam wszystkim, jak niebezpieczna może być kąpiel w nieznanych i niestrzeżonych akwenach.
Zdjęć: 1  

„Pilnowali” rzeki »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie KP Sobótka
Policjanci z Sobótki pracowali 10 czerwca w podwyższonym stanie gotowości, a wszystko z powodu działań przeciwpowodziowych prowadzonych na terenie gminy.
Zdjęć: 2  

Tragiczny finał kąpieli »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie opr. as
Tragicznie zakończyła się kąpiel w stawie w Księginicach, w którym utonął 15-letni mieszkaniec gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Plebejskie harce »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie AS
Już po raz czwarty w parku w Świętej Katarzynie mieszkańcy gminy bawili się podczas pikniku historycznego „Plebejskie harce”.
Zdjęć: 13  

Tydzień bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie KP Sobótka
Zakończył się Tydzień Bezpieczeństwa zorganizowany w Szkole Podstawowej w Jordanowie Ślaskim. Jednym z elementów akcji były spotkania z policjantami KP Sobótka, z którymi młodzież rozmawiała przede wszystkim o wakacjach i unikaniu niebezpiecznych sytuacji.

Alarm odwołany, idą burze »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie INTERIA.PL
Alarm powodziowy w zalanej po gwałtownej ulewie gminie Marcinowice został odwołany. Trwa szacowanie strat. Jednak - według informacji hydrologicznych - nad Dolnym Śląskiem w najbliższych godzinach spodziewać można się znów intensywnych deszczów i burz.

Siechnice świętują »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie AS
Już jutro, w sobotę 12 czerwca mieszkańcy gminy będą mogli bawić się na XIII Dniach Siechnic. Nie zabraknie również sportowych imprez towarzyszących.
Zdjęć: 1  

Powódź mnie... ucieszyła! »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Robert Włodarek
We Wrocławiu jest przynajmniej jedna osoba, którą ostatnie powodzie... ucieszyły. To Kamil Zaremba, który twierdzi, że przechodzące przez miasto fale wezbraniowe udowodniły, iż urzędnicy się mylą. - Wbrew ich opiniom, przez ostatnie tygodnie, wraz z rodziną i przyjaciółmi utrzymywałem się na powierzchni – mówi pan Kamil.
Zdjęć: 19  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Multikino Pasaż Grunwaldzki, Capitol, Pizza Hut - to tylko niektóre miejsca, w których z nami możesz spędzić czas. Dodatkowo dla czytelników mamy płyty i książki

Ewakuacja przez gazociąg »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie bom
Około godziny 10 podczas prac ziemnych została uszkodzona rura gazociągu. Na miejsce ściągnięto policję i straż pożarną. Ewakuowano mieszkańców z trzech najbliżej położonych domów.
Zdjęć: 1  

Nie bójmy się sądu »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie RC
Przedsiębiorca, z którym jesteśmy w sporze, nie chce uznać naszych roszczeń i upiera się przy swoim stanowisku. Nie pomogła też interwencja rzecznika konsumentów, a na sąd polubowny przedsiębiorca nie chce się zgodzić.
Zdjęć: 1  

Odkrywanie smaków bez końca »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Włosi mówią, że makaron to ich tradycja, ale przede wszystkim, prawdziwa miłość. Czy makarony rzeczywiście można pokochać? Za to jak łączą prostą formę i nieograniczone możliwości kompozycji smakowych?
Zdjęć: 2  

Zalało pola i domy »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie bom
Po wczorajszej burzy trwa zabezpieczanie Rogowa Sobóckiego przed dalszymi podtopieniami. W nocy przerwało wał między Rogowem Sobóckim, a Żerzuszycami.
Zdjęć: 3  

Drugie dno w USA »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują, że drugie dno recesji w USA jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jeszcze zbyt wcześnie, by głosić powtórkę z lat 30 ubiegłego wieku, choć nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone wkraczają w decydującą fazę.
Zdjęć: 1  

Woda znów zalewa »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po tym jak nad Dolnym Śląskiem przeszły intensywne opadu deszczu i gradu, które doprowadziły do zalania kilku domów i gospodarstw rolnych, wójt gminy Marcinowice ogłosił alarm powodziowy. W wyniku nawałnicy zalanych zostało kilka miejscowości w powiecie świdnickim. Woda dostała się do domów i gospodarstw rolnych.
Zdjęć: 1  

Koniec prac na drogach w Jarkowicach, Zagrodnie i Zieleńcu  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Dobra wiadomość dla dolnośląskich kierowców - zakończyły się remonty trzech remontowanych dotychczas odcinków dróg.

Sadowice zatrzymały Pioruna »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Kamil Skrzypek
Szlagierowe spotkanie w B klasie przyciągnęło do Sadkowa ponad 200 kibiców. W tym sporą grupę sympatyków z Jakubkowic. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Zdjęć: 3  

Niewybuch w lesie »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Opr. AS
Podczas zbierania grzybów w lesie mieszkaniec gminy natrafił na niewybuch, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.
Zdjęć: 1  

Nowoczesna oferta edukacyjna »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Joanna Brodowska
Prezentacja nowych kierunków kształcenia w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach była głównym tematem spotkania, które odbyło się w firmie LG w Biskupicach Podgórnych.
Zdjęć: 1  

Stawiamy na kulturę »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Joanna Brodowska
Rozpoczął się ogólnopolski konkurs skierowany do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, którego głównym celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, promujących lokalną społeczność.

Poszukiwanie klucza do szczęścia  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie Red.
W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce z okazji Dnia Dziecka zaprosił 30 maja 2010r. wszystkie dzieci małe i duże do wspólnej zabawy na terenie Szkoły Podstawowej w Siedlcu.
Zdjęć: 2  

Zmagania z ortografią »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie siechnice.gmina.pl
Karolina Wojtaszewska z gimnazjum w Czernicy zwyciężyła w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym szkół gimnazjalnych, który 8 czerwca odbył się w Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przymyślidów w Siechnicach.
Zdjęć: 3  

Bajkowa kraina »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dzieciaki z Kamieńca Wrocławskiego w Dzień Dziecka poszły do szkoły i nikt ich do tego nie zmuszał. Właśnie tak obchodziły swoje wyjątkowe święto.
Zdjęć: 3  

Wracają do starego systemu »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dolnośląscy strażacy po raz kolejny udowodnili, że są bohaterami. Przez ponad trzy tygodnie pracowali co drugi dzień. Teraz przyszedł czas na to, by wrócić do starego systemu pracy, czyli 24 na 72, co oznacza, że w jednostce mają się stawić na swoich normalnych zmianach, czyli co trzeci dzień.
Zdjęć: 4  

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki nadal obniżają oprocentowanie lokat, ale kolejne instytucje decydują się na antypodatkowe depozyty.

Plastikowe pieniądze na urlopie »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Open Finance
Karta płatnicza na pewno się przyda podczas wakacyjnego wyjazdu, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Będzie służyć ludziom »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Maria Okraszewska
Mieszkańcy Pustkowa Wilczkowskiego w sobotę 29 maja br. wzięli udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej.
Zdjęć: 1  

Europejski bieg  »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie JB
Prawie sto młodych osób wzięło udział w III Europejskim Biegu Przełajowym zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sobótce.
Zdjęć: 2  

Miejsce dla każdego »
Tekst opublikowany 2010-06-06, opracowanie AS
Już niedługo liczba miejsc w przedszkolach na terenie gminy, zarówno publicznych jak i prywatnych, powinna zwiększyć się o 200. Jest duża szansa, że wtedy do placówek trafią wszystkie chętne dzieci.
Zdjęć: 1  

Przygotowania do drugiej fali »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie Dorota Przybylak
Druga fala powodziowa ma dotrzeć do nas jutro wieczorem. Prace obronne trwają w całym województwie.
Zdjęć: 4  

Wały wzmocnione folią »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie as
Zakończyło się już wzmacnianie folią wałów przeciwpowodziowych w Kotowicach. - Sytuacja jest stabilna, a folia została ułożona tak na wszelki wypadek – mówi Jerzy Fitek, burmistrz gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

Monitoring i dyżur  »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie as
Podczas piątkowego posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ustalono, że członkowie OSP Kamieniec Wrocławski i Nadolice Wielkie będą prowadzili całodobowy monitoring wałów na terenie gminy Czernica.
Zdjęć: 1  

Szczególna sesja »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie MO
To była wyjątkowa sesja Rady Gminy Kobierzyce. W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach zebrało się wielu znakomitych gości, którzy rozmawiali o samorządności w Polsce.
Zdjęć: 3  

Chcą knajp i koncertów »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie bom
Licealiści z Sobótki na makietach zaprezentowali swoją wizję miasta. W rynku powstałby bar sushi. Niedaleko ulicy Dworcowej „hawajskie miejsce spotkań”. Place zabaw i kolorowe ławki stanęłyby w Górce.
Zdjęć: 6  

Opryskiem w komary »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie AS
W drugiej połowie czerwca w gminie Siechnic powinna odbyć się akcja odkomarzania.
Zdjęć: 1  

Śmierć w rowie »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie as
27 maja mieszkanka Łukaszowic znalazła w rowie melioracyjnym przy drodze z Łukaszowic do Świętej Katarzyny zwłoki swojego brata.

Monitoring non-stop »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie DUW
W czwartek po raz kolejny we Wrocławiu zebrał się sztab kryzysowy. Jutro dowiemy się, które miejsca na Dolnym Śląsku są szczególnie zagrożone.
Zdjęć: 1  

Strażacy dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie Robert Krajewski
To już 7. edycja obchodów Dnia Dziecka organizowana przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce. Już 5 czerwca w Rynku o godzinie 11 zjadą się wozy strażackie i rozpoczną się zabawy dla najmłodszych.
Zdjęć: 2  

Wyrok w sprawie wniosku »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie bom
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uznał, że wniosek złożony przez gminę Sobótka do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie na modernizację stadionu przy ul. św. Anny był prawidłowo napisany.
Zdjęć: 5  

Coraz więcej wody »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Synoptycy ponownie ostrzegają przed ulewami. W ciągu dnia fala opadów obejmie Dolny Śląsk, Opolszczyznę, a także część województwa lubuskiego i Wielkopolski. Intensywnie padać będzie od rana w Małopolsce i na Górnym Śląsku. W związku z prognozami, w pięciu południowych województwach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Zabił psa, bo szczekał  »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie bom
Rok więzienia grozi mieszkańcowi Okulic, który w okrutny sposób zabił swojego psa siekierą. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Makabryczne zdarzenie widzieli sąsiedzi i to oni powiadomili policję.
Zdjęć: 1  

Znów mamy falę! »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Na Wiśle i na Odrze ponownie utworzą się fale wezbraniowe, których kulminacje będą układać się powyżej stanów alarmowych - poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław S. Ostojski. Zdaniem synoptyków, najtrudniejszy będzie czwartek.
Zdjęć: 4  

Boisko w prezencie »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie kt
W poniedziałek przed Dniem Dziecka, młodzi mieszkańcy Sadkowa i okolic otrzymali niezwykle cenny prezent. 31 maja oficjalnie otwarto tam boisko wybudowane w ramach programu Orlik 2012.
Zdjęć: 5  

Alarmy wzdłuż Odry »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Alarmy powodziowe obowiązują w powiatach dolnośląskich położonych wzdłuż Odry, natomiast w pozostałej części województwa, głównie górzystej, m.in. w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej, wojewoda ogłosił dzisiaj pogotowia przeciwpowodziowe.
Zdjęć: 2  

Kąty dumne z hali »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie kt
W ekspresowym tempie, bo w zaledwie 19 miesięcy, w Kątach Wrocławskich powstał jeden z najokazalszych obiektów sportowych w regionie. 31 maja hala sportowo – widowiskowa doczekała się oficjalnego otwarcia.
Zdjęć: 11  

Będą wzmacniać wały w Kotowicach? »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie as
W czwartek ma zapaść decyzja czy będą wzmacniane wały w Kotowicach. Taka decyzja zapadła podczas posiedzenia powiatowego sztabu zarządzania kryzysowego.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Kino, spektakl w Capitolu i nordic walking - każdy z naszych czytelników znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wysłać sms.

Południe znów czeka na powódź »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie INTERIA.PL
W najbliższych dniach deszcz nie da nam o sobie zapomnieć. Padać będzie aż do piątku. Efekt? Wzrastający poziom rzek i ryzyko przeciekania przesiąkniętych wodą wałów. Najbardziej zagrożone są województwa: małopolskie, śląskie i świętokrzyskie - akcentuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

10 pułapek Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Marek Jankowski, Czasopismo Branża Dziecięca
Coraz szybsze tempo życia sprawia, że nierzadko prezenty na Dzień Dziecka kupowane są bezrefleksyjnie czy w ostatniej chwili. Może to jednak mieć poważne konsekwencje. Dlatego doradzamy świeżo upieczonym rodzicom i nie tylko, jak uchronić siebie i dziecko przed pułapkami zakupowymi.
Zdjęć: 1  

Zapisy z kabiny pilotów »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Upubliczniono zapisy rozmów załogi samolotu prezydenckiego, który uległ katastrofie 10 kwietnia w czasie podejścia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl