Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 159 informacji. Wszystkie poniżej.

Maj, energia, De Press »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie Opr. red.
Nie wiesz gdzie wybrać się podczas długiego weekendu? Odwiedź Bolesławiec. W najbliższym czasie będzie to najbardziej energetuyczne miejsce na Dolnym Śląsku. Będzie można posłuchać piosenek Elvisa, wsłuchać się w kanonadę artylerzystów czy przejechać konno. Na koniec weekendu – największa atrakcja – występ królów folkowej energii, czyli zespołu De Press.
Zdjęć: 4  

Dzielnicowi w plebiscycie  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie bom
1 maja rusza plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego. Głosy będzie można oddawać na kuponach konkursowych i za pomocą mejli.
Zdjęć: 4  

Pierwszy poważny egzamin  »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie as
Testem z języka obcego zakończyły się egzaminy gimnazjalne w Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach, które przez trzy dni zdawało dziewięćdziesięcioro uczniów klas trzecich.
Zdjęć: 1  

„Plazmę” sprzedali za 600 zł »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie bom
Sprawcami kradzieży telewizora plazmowego w Okulicach okazali się dwaj mieszkańcy tej miejscowości. Sprzęt wart ponad 2 tys. zł sprzedali mieszkańcowi Wojnarowic za 600 zł.
Zdjęć: 1  

Majówka w parku »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie bom
1 maja podczas majówki w Górce odbędą się koncerty, występy grup tanecznych i otwarte zawody wędkarskie.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
"Zemsta" z udziałem Jerzego Radziwiłowicza, Oratorium Dawid i Batszeba, Nordic Walking i kino - na te imprezy można wygrać bilety z Tygodnikiem Wrocławskim.

Rodzinny piknik w Maniowie »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie MK
W najbliższy poniedziałek, w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbędzie się kolejna edycja pikniku „3maj z Polską”.

Wrogowie azbestu »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie red.
Koło Ekologiczne z gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich zajęło pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku w konkursie Usuwamy Azbest. Teraz zawodników czeka etap ogólnopolski.
Zdjęć: 2  

Skandynawskie wyzwanie  »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie red. kt
Już po raz kolejny, zapaśnicy z gminy Kąty Wrocławskie, podopieczni trenera Hieronima Kurysia, lecą na Otwarte Mistrzostwa Skandynawii.
Zdjęć: 1  

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie opr. as
W czwartek, 29 kwietnia w Świętej Katarzynie odbędzie się uroczystość upamiętniającą 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Kamieniołom dla turystów »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie Jacek Bomersbach
Muzeum Narodowe we Wrocławiu poprosiło Strzeblowskie Kopalnie Surowców Naturalnych (SKSM) w Sobótce o udostępnienie zakładu do zwiedzania. Zarząd firmy zastanawia się, które zabytkowe maszyny pokazać i jak zapewnić bezpieczeństwo wycieczkom.
Zdjęć: 7  

Sprawa „pobieraczka” »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie RC
Przez cały rok 2009 niemal co tydzień zgłaszali się konsumenci oszukani przez serwis internetowy pobieraczek.pl. Reklamy zamieszczone w Internecie, jak i banery na stronie serwisu kusiły potencjalnych klientów hasłami w stylu: „10 dni pobierania za darmo”. „pobierz już teraz 1GB”, „testuj bezpłatnie” itp.

Ważna rola sołtysów »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie Joanna Brodowska
Ponad sześćdziesięciu sołtysów z powiatu wrocławskiego skorzystało z zaproszenia starosty Andrzeja Wąsika do udziału w spotkaniu, które było okazją do przedstawienia bieżących działań oraz przyszłych planów władz powiatu. Sołtysi zapoznali się również z tematyką płatności obszarowych i możliwościami współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.
Zdjęć: 2  

Ruszyły kursy »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie MK
Projekt unijny „Nowy zawód szansą dla rolników” zawitał do Jordanowa Śląskiego. Już w marcu zaczęły się pierwsza zajęcia związane z kursem bukieciarstwa.

Więcej remontów, ładniejsze miasto »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie AS
Przedstawiciele wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych uczestniczyli 9 kwietnia w spotkaniu na temat Lokalnego Planu Rewitalizacji Siechnic oraz związanych z nim możliwości dofinansowania. Swoje propozycje do projektu mogą składać do 10 maja.
Zdjęć: 2  

Wrocław pożegnał Olę »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KT
- Przychodzi mi pożegnać osobę, Olę Natalli-Świat, która dla naszego środowiska była niezwykle ważna, była niezastąpiona – mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński nad grobem tragicznie zmarłej posłanki.
Zdjęć: 16  

Na ratunek dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Piękny jubileusz »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie red.
Nie każdemu jest dane, by po stu latach życia mógł wrócić myślami do młodzieńczych lat. Życie tego nie poskąpiło pani Annie Kowalczyk z Długołęki, która 14 kwietnia obchodziła setne urodziny.
Zdjęć: 1  

Wspólna praca i zabawa »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Joanna Brodowska
Współpraca Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach ze szkołą w Wintzenheim we Francji to nie tylko wzajemne spotkania młodzieży i okazja do zwiedzania nowych zakątków Europy. Każda wizyta uczniów z partnerskich szkół przynosi bowiem konkretne rezultaty w postaci zrealizowanych projektów.
Zdjęć: 2  

Pożegnanie Aleksandry Natalli-Świat  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie red.
W poniedziałek we Wrocławiu odbędzie pogrzeb Aleksandry Natalii-Świat, posłanki PiS, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne dzieciństwo »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Joanna Brodowska
Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu małych grantów „Bezpieczne Dzieciństwo”, finansowanym ze środków The VELUX Foundations.

Kronika kryminalna »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie AS
Nie próżnowali w ostatnim czasie policjanci z Siechnic i wrocławskiej komendy na Rakowcu, którzy na terenie gminy mieli sporo pracy.

Orlik w cieniu piramidy »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie AS
Pół roku po otwarciu, Orlik w Radwanicach coraz chętniej jest odwiedzany zarówno przez dzieci, jak również starszych, a nawet dorosłych mieszkańców. Tych pierwszych będzie jeszcze więcej, bowiem wkrótce oficjalnie będzie można szaleć na nowej atrakcji kompleksu – linowej piramidzie.
Zdjęć: 2  

Tworzyli portrety pamięciowe »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie KP Sobótka
W szkole podstawowej w Jordanowie Śląskim policjanci z Sobótki przeprowadzili eliminacje XII edycji konkursu „Pomagajmy sobie wzajemnie”. W turnieju, który odbył się 20 kwietnia, wzięły udział szkoły z gminy Sobótka oraz Szkoła Podstawowa w Jordanowie Śląskim, łącznie 36 uczniów.
Zdjęć: 2  

Strefa euro w rozsypce »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Rozpad strefy euro pół roku temu wydawał się większości ekonomistom niemożliwy. Dzisiaj przed takim scenariuszem przestrzegają międzynarodowe instytucje i największe banki, a fundusze hedgingowe obstawiają osłabienie euro.
Zdjęć: 1  

Trzy jedynki Boga? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Tragedia pod Smoleńskiem wstrząsnęła wszystkimi Polakami i wielu zmieniła... przynajmniej na kilka dni. Towarzyszące jej emocje były o wiele większe, niż podczas śmierci Jana Pawła II. Na odejście papieża byliśmy przygotowani, informacja o śmierci prezydenta i elity państwa spadła na nas nagle. Według wielu psychologów i socjologów tego typu wydarzenia są sprawdzianem – na człowieczeństwo, wrażliwość, empatię... Jak przeszliśmy test? Rozmowa Marty Gołębiowskiej z dr Ewą Kalecińską-Adamczyk z Katedry Eksperymentalnej Psychologii Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Maraton Noc Polskiego Kina, oratorium Dawid o Batszeba, nordic walking to tylko niektóre z naszych propozycji dla czytelników.

Odzyskajmy twarz Nikoli  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie MP
Nikola Osińska ze Szprotawy (woj.lubuskie) urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy. Choroba oszpeciła jej buzie. Rodzina potrzebuje 10 tysięcy euro na operację w Berlinie. Bolesławianie mogą pomóc dziewczynce przynosząc zwykłe nakrętki po napojach do Sali Animacji Orzeł. Można także wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Zdjęć: 2  

Powrót przedwiośnia  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Jakże wielkie było zdziwienie mieszkańców Dolnego Śląska , kiedy rano można było zauważyć przymarznięte krople rosy na szybach aut i trawnikach. Czy oznacza to, że weekend minie nam pod kocami z kubkami gorącego kakao?

Zadymienie przez płonącą papę »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie as
Kłęby czarnego dymu unosiły się nad Siechnicami w środę, 21 kwietnia ok. godz. 15. Okazało się, że za gimnazjum płonęła sterta śmieci.
Zdjęć: 4  

W dobrym tonie »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Dorota Przybylak
W kościele w Kamieńcu Wrocławskim wierni obchodzili 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji wójt i radni gminy Czernica razem z sołtysem Łan zorganizowali koncert artystów operowych, który odbył się 11 kwietnia.
Zdjęć: 3  

Inwestycyjne ożywienie na wiosnę »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Maria Okraszewska
W marcu, wraz z wiosennym ociepleniem, rozpoczęła się kontynuacja wielu inwestycji i remontów na terenie gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 4  

Ja – kreator przyszłości »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Akademia Techniki zaprasza gimnazjalistów z całej Polski do udziału w konkursie „Ja – kreator przyszłości”. Oprócz doskonałej zabawy gwarantowanej przy tworzeniu prac konkursowych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Aby mieć szansę na wygraną wystarczy jedynie puścić wodze fantazji!

Szybka, tania pożyczka? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Najtańsze kredyty gotówkowe znajdziemy w BNP Paribas Fortis, Volkswagen Banku direct i w Polbanku – wynika z rankingu Open Finance.
Zdjęć: 1  

Dotacje dla mikrofirm »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
100, 200 lub 300 tys. zł – na takie bezzwrotne wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa działające na wsiach i w małych miasteczkach. Zmienione właśnie przepisy powinny sprawić, że dostęp do łącznej puli 307 mln euro będzie w tym roku łatwiejszy, niż w ubiegłorocznym naborze.

Mistrzostwa Pamięci »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Chcesz zbliżyć się do granic swojej pamięci?? Chciałbyś zmierzyć się z najlepszymi „mózgami pamięciowymi"?? Poczuć dreszczyk emocji, sprawdzając możliwości pamięci?? Fundacja „Wiatrak” wraz z organizatorami zaprasza na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, pod protektoratem World Memory Sport Council oraz Tony Buzan’a – światowej sławy prekursora mnemotechnik - skierowane są do mieszkańców całego kraju w każdym wieku. Odbędą się one w Bydgoszczy 22 maja w Wyższej Szkole Gospodarki.
Zdjęć: 1  

Pies nie zaszczekał »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie bom
W Okulicach nieznani sprawcy włamali się do domu, z którego wynieśli telewizor plazmowy wart ponad 2 tys. zł. Policja apeluje do mieszkańców o czujność.
Zdjęć: 1  

Sołtysi o Lechu Kaczyńskim »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Joanna Brodowska
Wielki patriota, orędownik historycznej prawdy i sprawiedliwości, niedoceniany za życia – tak o zmarłym Prezydencie Kaczyńskim wypowiadała się większość Polaków i komentatorów po jego śmierci. Jaki był naprawdę? Najlepiej wiedzą to osoby, które osobiście spotkały Prezydenta na swojej drodze.
Zdjęć: 3  

Uwięzieni rodacy »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dorota Przybylak
Ponad 4 tys. Polaków uwięzionych jest za granicami naszego kraju. Nie mogą wrócić do domu z powodu zamknięcia strefy powietrznej nad całą Europą. Samoloty z wrocławskiego lotniska nie wylatują od soboty. Wszystko wskazuje na to, że szybko nie polecą.
Zdjęć: 1  

Laur Gospodarności »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Zostało tylko 10 dni »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia – ostatni dzień w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za rok 2009. Ten przykry obowiązek ciąży także na inwestorach.
Zdjęć: 1  

Bez ograniczeń »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dawid Synówka
Prędkość jest jednym z najbardziej pasjonujących elementów jazdy samochodem. Tymczasem przepisy drogowe nie pozwalają w pełni się nią cieszyć. Są jednak miejsca, w których nie obowiązują żadne ograniczenia. Gdzie można legalnie zasmakować prędkości?
Zdjęć: 1  

Deweloperzy w natarciu. Pozornym »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Według GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale, wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Prawnik radzi »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Agnieszka Nowicka
Kiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

Nocny pożar busa »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie red.
W nocy 15 kwietnia na posesji przy ul. Szkolnej w Siechnicach zapalił się bus mercedes sprinter.

Wspólnota mieszkaniowa i finanse »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
W ostatnich latach powstaje coraz więcej wspólnot mieszkaniowych. Obecnie w Polsce działa ich już ponad 120 tys. Mimo, że nie posiadają one osobowości prawnej, mogą w banku otworzyć konto, a nawet zaciągnąć kredyt na termomodernizację budynku. Warto z tych możliwości korzystać.
Zdjęć: 1  

Życie z pompą »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Konieczność rozpoczęcia żywienia pozajelitowego u dziecka brzmi jak wyrok. Poddanie się terapii w domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.
Zdjęć: 3  

Alergia czy przeziębienie? »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Alergiczny nieżyt nosa dotyka co trzeciego Polaka. Objawy, które towarzyszą tej dolegliwości, szczególnie wiosną, łatwo pomylić z przeziębieniem. Dlatego warto wiedzieć, jak je prawidłowo rozpoznawać i kontrolować.

Skargi na dziury »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Za około miesiąc wyremontowany ma zostać odcinek drogi z Sobótki do Jordanowa Śląskiego. Do warsztatów samochodowych zgłasza się coraz więcej poszkodowanych kierowców.
Zdjęć: 3  

Śmierć na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie DP
Jedna osoba nie żyje a trzy zostały ranne. To bilans wypadku, do którego doszło około południa na autostradzie niedaleko Bielan Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Zebranie w Nadolicach Wielkich »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie red.
29 kwietnia w Nadolicach Wielkich, o godzinie 18:00, rozpocznie się w remizie strażackiej zebranie wiejskie.

Księga Kondolencyjna  »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie tom
Tragedia rządowego samolotu pod Smoleńskiem wstrząsnęła nami wszystkimi. Dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim smutkiem i żalem, którzy chcą wyrazić swoje współczucie, stworzyliśmy specjalną Księgę Kondolencyjną.
Zdjęć: 1  

Syreny przypomną o tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie kt
Zgodnie z zaleceniami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, o godzinie 14 w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
Zdjęć: 1  

Rano zabiją dzwony »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie kt
Dokładnie tydzień po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, o godz. 8.56 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe i będą biły kościelne dzwony.
Zdjęć: 1  

Chmura nad żałobą »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Zakłócenia w ruchu lotniczym w Europie spowodowane chmurą pyłu wulkanicznego po erupcji wulkanu na Islandii mogą potrwać nawet kilka dni. Chmura nad Polską w maksymalnym stężeniu utrzymywać się będzie także dzisiaj.
Zdjęć: 1  

Nie dotrą do Krakowa  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red.
Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na utrudnienia w ruchu lotniczym w Europie swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie odwołują kolejne delegacje zagraniczne.

Trumny przylecą samolotem »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
- Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną w niedzielę przewiezione do Krakowa samolotem - zapowiedział na briefingu prasowym prezydencki minister Jacek Sasin.
Zdjęć: 1  

Wybuch wulkanu. Paraliż Europy Płn. »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Kolejne europejskie porty lotnicze są zamykane z powodu zagrożenia, jakim jest nadciągająca chmura pyłu wyrzuconego z krateru wulkanu na Islandii. Odwołano tego dnia tysiące lotów, na lotniskach utknęły dziesiątki tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 2  

Chmura nadciaga nad Polskę... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ciągu najbliższych godzin chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii rozprzestrzeni się nad Francję, Niemcy, Polskę i kraje bałtyckie - podało londyńskie Centrum Ostrzegania o Pyłach Wulkanicznych (VAAC), cytowane przez hiszpański dziennik "El Pais".
Zdjęć: 2  

Wspomnienia ze stolicy »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Michał Dróbka
Żałoba w Polsce trwa. Pałac Prezydencki odwiedzają tłumy. W Warszawie był nasz fotoreporter...
Zdjęć: 58  

Pozbądź się starego sprzętu »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie as
W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku (19 – 23 kwietnia) na terenie gminy Siechnice odbędzie się akcja bezpłatnego zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zdjęć: 2  

Pęka jedna bańka, pojawia się nowa »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji, ceny surowców w ostatnich tygodniach nie podążają zgodnie w jednym kierunku. Od początku roku na tarcicy można było zarobić 45 proc., a cukier potaniał o 35 proc. Rynki surowcowe to obecnie raj dla inwestorów szukających zmienności.
Zdjęć: 4  

Kąty pogrążone w smutku  »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie kt
Mnóstwo flag przewiązanych kirem, odwołane imprezy artystyczne i sportowe, zaduma i modlitwy w kościele. W ten sposób Kąty Wrocławskie żegnają tragicznie zmarłych w sobotniej katastrofie.
Zdjęć: 5  

Podwójna tragedia »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie GOKiS KątyWrocławskie/red.
„Nie tak miał wracać prezydent z Katynia, nie we łzach, trumnie, morzu kwiatów…nie tak” – tymi słowami podsumowano tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem, podczas obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
Zdjęć: 5  

Maksymalne stężenie pyłu nad Polską »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W piątek wieczorem chmura pyłu wulkanicznego o maksymalnej koncentracji zanieczyszczeń będzie nad prawie całą Polską. W sobotę rano maksymalne stężenie będzie na południu i wschodzie kraju - wynika z symulacji IMGW.
Zdjęć: 2  

Do Krakowa po 2 zł »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Robert Krajewski
- Kilka lat temu fascynowały mnie stare monety, takie które już dawno wyszły z obiegu - mówi Kamil Lechniuk, mieszkaniec Sobótki. Z tej pierwszej fascynacji zrodziła się pasja, która trwa już 10 lat - kolekcjonowanie okolicznościowych dwuzłotówek.
Zdjęć: 5  

Przygnieciony przez tira »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie kt
W sobotę 10 kwietnia, kierowca tira marki Scania zginął przyciśnięty kabiną samochodu.

Czas na oczyszczalnię »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie MK
Budowa kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków to jedna z największych inwestycji w gminie Jordanów Śląski w przeciągu ostatnich lat.
Zdjęć: 2  

Wniosków nie brakuje »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Opr. RH
Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła już blisko 150 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2010 rok. Liczba złożonych dotychczas wniosków jest jednak niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Najlepsi w powiecie »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie siechnice.gmina.pl
9 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Siechnicach odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej.

Stop ciężarówkom »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
W związku z pogrzebem Pary Prezydenckiej w Krakowie, Minister Infrastruktury wprowadził zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Niska inflacja pomaga »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
We wszystkich bankach założone rok temu depozyt przyniosły realny zysk, czyli udało się im przeskoczyć inflację.
Zdjęć: 1  

Wraca kredyt na 120 proc. »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Hipoteki: Wraca kredyt na 120 proc. wartości nieruchomości. Już cztery banki mają w ofercie kredyt na ponad 100 proc. wartości nieruchomości – ostatnio do grupy dołączył Alior Bank.

Śmierć podczas ucieczki »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie bom
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 15 kwietnia na drodze z Sobótki do Garncarska. Uciekające przed policją BMW wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Kierowca zginął na miejscu.
Zdjęć: 3  

Razem raźniej »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie KT
8 kwietnia, sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich wypełniła się po brzegi. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz zaproszeni gości spotkali się, aby wspólnie świętować „Dzień Inwalidy”.
Zdjęć: 7  

W dwóch etapach »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie AS
Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę ulic: Kościelnej, Jarzębinowej oraz Ciepłowniczej w Siechnicach w ramach drugiego etapu tzw. schetynówek. Inwestycja ma trwać pół roku, co spowoduje m.in. zmianę trasy autobusów podmiejskich.
Zdjęć: 1  

Odyseja umysłu »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie red.
Drużyna z małej wiejskiej szkoły z gminy Długołęka, a dokładniej z Brzeziej Łąki zdobyła pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim Odysei Umysłu i ma szansę reprezentować Polskę na światowym finale w Michigan w USA oraz walczyć o tytuł mistrza świata w dniach 26 - 29 maja 2010r.

Łzy rozpaczy i szczęścia »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Robert Krajewski
W sobotę, w dniu w którym wszyscy Polacy byli pogrążeni w smutku, po katastrofie, w której zginęły najważniejsze osoby w kraju, swoją iskierkę szczęścia na pewno odczuła Nikola Hrab. Podczas aukcji na rzecz chorej dziewczynki, udało się zebrać 24 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Żałoba narodowa do niedzieli »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Marszałek w zastępstwie prezydenta ogłasza żałobę.
Zdjęć: 2  

List i msza żałobna »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie bom
W czwartek 15 kwietnia, o godz. 9.30 w kościele św. Jakuba w Sobótce zostanie odprawiona msza żałobna w intencji ofiar tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku.
Zdjęć: 2  

Honorowi Dolnoślązacy  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie tom
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego nadadzą tragicznie zmarłym tytuły Honorowych Dolnoślązaków.

Wracają do Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Jak podało biuro prasowe SLD trumna z ciałem samolot z ciałem Jerzego Szmajdzińskiego i 29 innymi ofiarami wyląduje na Okęciu w środę około godz. 16.00.

Bez piłki do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. as
W związku z żałoba narodową z powodu tragedii lotniczej z udziałem najważniejszych osób w państwie Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały się odbyć się w dniach od 10 do 19 kwietnia.

Plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie rozpoczną się o godz. 14 mszą żałobną w Bazylice Mariackiej.

TFI stawiają na fundusze sektorowe »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Rośnie liczba funduszy sektorowych, inwestujących w akcje spółek działających w obrębie tej samej branży.

Bankomaty będą za darmo »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Kolejne banki oferują swoim klientom możliwość korzystania bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Zdjęć: 1  

Ciała ofiar w kraju  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr.MP
Do Polski przyleciał samolot z 30 ciałami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Trumny z ciałami przejadą ulicami Warszawy do hali na Torwarze, gdzie odbywać się będzie czuwanie modlitewne.

Warunki dla hazardzistów »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Jacek Bomersbach
W ośrodku Caritas w Sulistrowiczkach mają być organizowane zajęcia dla osób uzależnionych od hazardu, narkotyków i alkoholu. Pensjonariusze nie będą mogli kiedy chcą oglądać telewizji, ani korzystać z telefonu.
Zdjęć: 3  

24 szanse na zysk »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
24 produkty strukturyzowane – taki wybór mają na dzień dzisiejszy osoby zainteresowane tego rodzaju inwestycjami.

Lepszy interes na wynajmie »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Średnia rentowność najmu mieszkań wzrosła w kwietniu do 4,54 z 4,45 proc. miesiąc wcześniej. Zadecydował o tym wzrost rynkowych stawek najmu.

Żerują na ludzkiej tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie tom
Kilkanaście godzin po sobotniej katastrofie w Smoleńsku w sieci ukazała się strona zachęcająca do składania kondolencji. By to zrobić trzeba wysłać SMS za ponad 30 złotych!
Zdjęć: 1  

Wspominają J.Szmajdzińskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie AS
Pod biurem poselskim Jerzego Szmajdzińskiego w Bolesławcu od soboty przybywa kwiatów i zniczy. Wspomina go wiele osób - jego przyjaciele, współpracownicy oraz urzędnicy z prezydentem miasta Piotrem Romanem na czele.
Zdjęć: 3  

Przesunięte terminy spotkań »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie INTERIA.PL
Pięć spotkań w sobotę, trzy w niedzielę - tak ma wyglądać plan 25. kolejki Ekstraklasy. Zaległe mecze 24. serii spotkań zostałyby rozegrane w środku tygodnia.
Zdjęć: 1  

Identyfikacja DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Tylko 14 ciał można bez problemu rozpoznać. W innych przypadkach identyfikacja będzie możliwa jedynie po znakach szczególnych i badaniach DNA. Pod wrakiem maszyny w Smoleńsku znajdują się jeszcze zwłoki dziesięciu osób.
Zdjęć: 6  

Lista ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie bom
Oprócz Pary Prezydenckiej w katastrofie zginęła legendarna działaczka Solidarności Anna Walentynowicz i aktor Janusz Zakrzeński. Podajemy listę pasażerów samolotu rządowego TU 154 lecącego z delegacją do Katynia. Oprócz pasażerów na pokładzie samolotu było także 7 członków załogi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Zdjęć: 3  

Minuta ciszy jutro w szkołach  »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie tom
Jutro we wszystkich szkołach uczniowie minutą ciszy uczczą pamięć ofiar wczorajszej tragedii pod Smoleńskiem.

Rozbił się samolot z prezydentem »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Według wstępnych informacji podanych przez stacje telewizyjne, samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku.
Zdjęć: 2  

Nikt nie przeżył katastrofy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. RW
Nikt nie przeżył katastrofy samolotu - twierdzi gubernator obwodu Smoleńskiegogo

Zginęło 96 osób »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/AFP/PAP
Samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - podał gubernator obwodu smoleńskiego. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia oraz 8 - osobowa załoga.
Zdjęć: 1  

Świadkowie o wypadku »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tvn24
Samolot kompletnie roztrzaskany. Płonące części maszyny rozrzucone po lesie. A wokół ogromny chaos i mnóstwo służb ratowniczych - tak wygląda miejsce katastrofy koło lotniska w Smoleńsku, z której nikt się nie uratował.
Zdjęć: 1  

Szmajdziński, Kaczorowski... »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
Wicemarszałek Sejmu, poseł okręgu legnicko - jeleniogórskiego i kandydat na prezydenta, Jerzy Szmajdziński, jest jedną z ofiar dzisiejszej katastrofy lotniczej.
Zdjęć: 1  

Szukają mordercy i dowodów »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Większość mieszkańców Michałowa przesłuchiwała już prokuratura. Aby znaleźć jakiekolwiek dowody wypompowywano wodę z jeziorka, opróżniano szamba i przeczesano pobliską żwirownię. Śledztwo nadal jednak stoi w miejscu.
Zdjęć: 3  

Borys: To największa tragedia w historii Europy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- To największa tragedia w historii Europy – tak eurodeputowany Piotr Borys komentuje dzisiejszą katastrofę samolotu prezydenckiego, w której zginęło, według ostatnich informacji, 130 osób, w tym para prezydencka i czołowe głowy w państwie.

Telefon do wicemarszałka  »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
"W telefonie komórkowym mam numer do wicemarszałka Szmajdzińskiego. Teraz patrzę na ten ciąg cyfr i wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się dziś stało".
Zdjęć: 1  

Wojnarowski: Zginęli nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- Takiej tragedii nikt sobie nie wyobrażał nawet w najgorszych koszmarach – mówi Norbert Wojnarowski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 1  

Wszystkie mecze odwołane »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red.
W związku z tragedią lotniczą w Smoleńsku prezydium zarządu Dolnośląskiego ZPN podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały odbyć się 10 i 11 kwietnia 2010.

Zbrzyzny: To czarny dzień dla Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- W jednej chwili straciliśmy całą kancelarię prezydenta, kilku posłów, generałów, rzecznika Praw Obywatelskich, nie ma słów, żeby opisać tą tragedię – mówi Ryszard Zbrzyzny, poseł na sejm z ramienia SLD.
Zdjęć: 1  

Drozd: Żadne słowa nie wyrażą tego co czujemy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Jeszcze nie minął szok jakim dla Polaków jest poranna tragedia w Smoleńsku. Wielu z nas zastanawia się jak to mogło się stać.
Zdjęć: 1  

Cybulski: Odszedł kwiat polskiej polityki »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Niewyobrażalna tragedia, jeden wielki płacz – tak komentuje dzisiejszą tragedię poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Cybulski, który uczestniczył w uroczystościach w Katyniu.
Zdjęć: 1  

Msza w intencji ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red.
Dziś o godz. 18 w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach odbędzie się msza święta za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Katastrofa: minuta po minucie »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 97 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył katastrofy.
Zdjęć: 2  

Tu-154M - latająca trumna »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Marcin Ogdowski INTERIA.PL
Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy leciałem rządowym Jakiem-40, po wylądowaniu wielu moich współpasażerów odetchnęło z ulgą. Jakowlew już wówczas nosił niechybne miano "latającej trumny". W porównaniu z nim większy Tu-154M wydawał się być ostoją bezpieczeństwa. Niestety, to właśnie w "tutce" zginął Prezydent RP...
Zdjęć: 2  

Przyczyny tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.
Zdjęć: 1  

Opuszczono flagi  »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie bom
W związku z tragiczną katastrofą polskiego samolotu, w której zginęła polska delegacja z prezydencką parą na czele, w kraju odwołano wszystkie imprezy i koncerty.
Zdjęć: 3  

Zginęła elita państwa, "wojsko w rozsypce" »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie było w nowożytnej historii wojen takiego zdarzenia, by w jednym momencie śmierć ponieśli głowa państwa i najwyżsi dowódcy sił zbrojnych - ocenił prof. Bolesław Balcerowicz, strateg, b. rektor Akademii Obrony Narodowej.
Zdjęć: 3  

Lokalne partnerstwo »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Dorota Przybylak
Radni gminy Czernica debatowali na temat, jak pomóc swoim mieszkańcom w pokonywaniu trudności. Wójt gminy, radni, sołtysi i przedstawiciele instytucji publicznych zebrali się, by zaprezentować program partnerstwa lokalnego.
Zdjęć: 2  

Zostań super rodzicem »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie KT
Zastanawiasz się, dlaczego dziecko cię nie słucha? Chcesz być lepszym rodzicem i opiekunem? Skorzystaj z bezpłatnych zajęć organizowanych przez Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 2  

Interaktywni liderzy »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie AS
Pierwsze miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich oraz drugie, tuż za Wrocławiem, w klasyfikacji wszystkich dolnośląskich gmin - takie lokaty zajęła gmina Siechnice w rankingu serwisów samorządowych „Interaktywna Gmina”
Zdjęć: 2  

Bus zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie bom
W Nasławicach samochód ciężarowy scania czołowo zderzył się volkswagenem transporterem. W wypadku ranny został kierowca busa.
Zdjęć: 2  

Chciał uciec policjantom »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie red.
2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali policjanci komisariatu policji w Długołęce.

Tragedia w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie KT
W podwrocławskiej miejscowości trzy osoby zatruły się tlenkiem węgla. Mimo godzinnej reanimacji, nie udało się uratować 10-letniego chłopca.

ZUS nie wystarczy »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie opr.tom
Wiele osób zastanawia się, jaka będzie ich przyszłość finansowa za rok czy dwa, ale wciąż niewielu z nas myśli o stanie naszych finansów na emeryturze.
Zdjęć: 1  

Dom na Florydzie? Za gotówkę »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kupno nieruchomości za granicą na kredyt zaciągnięty w Polsce jest niemal niemożliwe, polskie banki nie chcą udzielać takich kredytów.
Zdjęć: 1  

Chiny zmieniają warunki gry »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W marcu, pierwszy raz od sześciu lat, Chiny kupowały za granicą więcej towarów niż eksportowały. Jeśli ten trend utrzyma się dłużej, Amerykanie wywalczą rewaluację juana, ale stracą głównego pożyczkodawcę.

Marzą o nowej murawie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie AS
Odra Kotowice gra w klasie B. Ambicją działaczy i zawodników jest jednak ciągły rozwój i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw jednak klub musi się uporać ze swoją największą bolączką, czyli kiepskim zapleczem.
Zdjęć: 4  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Spektakl "Scooby - Doo kontra piraci", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki i Nordic Walking - wszystko to możesz otrzymać za jednego smsa.

Koncert dla Nikoli »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie bom
W sobotę (10 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 5-letniej Nikoli Hrab. W programie m.in. koncerty, aukcja, występy uczniów i wiele innych atrakcji.
Zdjęć: 3  

Kobeřice oficjalnym partnerem »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Maria Okraszewska
„Strony zobowiązują się rozwijać wzajemne, przyjazne kontakty, jak również dążyć do wymiany doświadczeń i informacji o sposobach pracy we wszystkich dziedzinach partnerstwa” – tak brzmi jeden z zapisów porozumienia o współpracy, które zostało podpisane 23 marca pomiędzy gminą Kobierzyce a Kobeřicami.
Zdjęć: 2  

Pieniądze dla wspólnot »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie AS
W piątek 9 kwietnia w klubie Relax w Siechnicach odbędzie spotkanie na temat Lokalnego Planu Rewitalizacji Siechnic oraz możliwości dofinansowania wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.
Zdjęć: 1  

Porady prawne bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie prasowe.com
Niebieski Parasol – pod takim hasłem po raz drugi odbędzie się cykl bezpłatnych porad prawnych dla Polaków.

Złe wieści dla oszczędzających »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki cały czas obniżają oprocentowanie lokat i w najbliższych miesiącach nic nie zmieni tego trendu.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki w radiu »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie MK
Przedszkole w Mietkowie po raz pierwszy przystąpiło do akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Jej kulminacyjnym punktem była wizyta w radiu dwójki dzieci.
Zdjęć: 2  

Nieprecyzyjne przepisy »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie Joanna Brodowska
W siedzibie starostwa spotkało się ponad dwudziestu dyrektorów i kierowników wydziałów komunikacji z większości urzędów powiatowych z Dolnego Śląska.
Zdjęć: 1  

Wizyta mistrza »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie Joanna Brodowska
Józef Wiejacki to uznany artysta rzeźbiarz z Małkowic, którego prace można podziwiać od lutego w budynku starostwa.
Zdjęć: 1  

Wpadł pedofil »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą . 44-latek wpadł po tym, jak funkcjonariusze zabezpieczyli płyty CD pochodzące z włamania do jego piwnicy.
Zdjęć: 1  

TP obniża ceny neostrady »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Telekomunikacja Polska, która wprowadza tańszą ofertę dostępu do stacjonarnego szybkiego internetu liczy, że do końca roku procent klientów korzystających z wyższych prędkości zwiększy się do poziomu dwucyfrowego.
Zdjęć: 1  

Wrocław bliżej Czech »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie kt
Nie tylko jeżdżące po Wrocławiu tramwaje i tradycja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej będą nam przypominały o dobrych stosunkach, jakie Dolny Śląsk ma ze swoim południowym sąsiadem. 7 kwietnia uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie Honorowego Konsulatu Republiki Czeskiej.
Zdjęć: 7  

Wyścigi rowerowe ze Stanów »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie bom
O tym, co fascynującego jest w jeździe rowerem górskim po trudnych terenach leśnych rozmawiamy z Przemysławem Bednarkiem, prezesem klubu sportowego Ślęża – Sobótka.
Zdjęć: 3  

Emigrant mile widziany »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków chętnie udziela kredytów hipotecznych osobom zarabiającym za granicą. Ale w niektórych instytucjach taki klient musi mieć spory wkład własny.

Kałużny nie pomógł »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Kamil Skrzypek
Były reprezentant Polski Radosław Kałużny nie poprowadził Chrobrego Głogów do zwycięstwa w Kątach Wrocławskich. Gospodarze postawili kandydatowi do awansu twarde warunki gry. Remis nie skrzywdził żadnej ze stron.
Zdjęć: 4  

Oferta dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Joanna Brodowska
22 kwietnia w starostwie powiatowym odbędzie się konferencja „Fundusze unijne – Twój sukces na rynku” dla przedsiębiorców i osób planujących otworzyć własną działalność gospodarczą.

Środki na walkę z przemocą »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Joanna Brodowska
Trwa nabór wniosków do unijnego programu „DAPHNE III”, poświęconego walce z przemocą wobec dzieci, młodzieży i kobiet. Jest o co walczyć, bowiem w tym roku na ten program Komisja Europejska przeznaczyła blisko 29 mln euro, czyli około 116 mln zł.

Rocznica Zbrodni Katyńskiej »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie red.
13 kwietnia o godz. 10.00, w Gminnym Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbędzie się uroczystość poświęcona 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Baterie nie do śmieci »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie red.
Na terenie Kątów Wrocławskich zorganizowano kilka punktów zbiórki zużytych baterii.

Lanie wodą to przestępstwo  »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie red.
Ostrzegamy młodzież lubiącą śmigusa - dyngusa. Za oblanie wodą przechodnia grozi 500 zł grzywny.
Zdjęć: 1  

Wielka Sobota »
Tekst opublikowany 2010-04-03, opracowanie red.
Dziś Wielka Sobota poprzedzająca święto Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana w parafiach wierni święcili pokarmy wielkanocne, które jutro spożyjemy podczas uroczystego śniadania. Wieczorem, podczas uroczystego obchodu Wigilii Paschalnej, święcone są ogień i woda.
Zdjęć: 1  

Europa dała zarobić »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W marcu najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.
Zdjęć: 1  

Zginął w płomieniach »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy ze środy na czwartek we wsi Zagródki w gminie Żórawina w pożarze domu mieszkalnego zginął 33-letni mężczyzna. Osierocił trójkę dzieci. Biegli ustalają przyczynę pożaru.
Zdjęć: 8  

Obrady w cieniu żałoby »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Joanna Brodowska
29 marca w siedzibie starostwa odbyła się XXIV sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Przewodniczący rady Waldemar Szczykutowicz rozpoczął obrady minutą ciszy dla uczczenia pamięci po zmarłym Stefanie Krzywoszu, wieloletnim radnym i członku zarządu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Cuda na jedwabiu »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Joanna Brodowska
Osoby odwiedzające starostwo czeka nie lada atrakcja. W holu głównym budynku można podziwiać wystawę chust ręcznie malowanych na jedwabiu.
Zdjęć: 2  

Czysty Las »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Joanna Brodowska
Rozpoczęła się VI edycja konkursu „Czysty Las”, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu, pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu.

Policjanci w domu dziecka »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie opr. AS
Policjanci z komisariatu w Długołęce spotkali się z wychowankami Domu Dziecka w Kiełczowie. Tematem rozmów były zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej, przestępczości narkotykowej oraz skutki używania środków odurzających.

BILET ZA SMS »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Mamy dla naszych czytelników podwójne wejściówki na imprezy organizowane przez Multikino Pasaż Grunwaldzki.

Ironia losu? »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
WIBOR najniższy w historii. Ironia losu? Trzymiesięczna stopa WIBOR, która jest podstawą oprocentowania większości złotowych kredytów hipotecznych spadła dziś do najniższego poziomu w historii – 4,05 proc. Niestety, prawie nikt na tym nie skorzysta.

BOŚ obniża ceny kredytów »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Atutem kredytu jest jego niska cena – marża pobierana przez Bank może wynosić zaledwie 1 punkt procentowy.
Zdjęć: 1  

Kredyt na DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Dział Analiz Open Finance
Zdaniem amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.
Zdjęć: 1  

Lekcje gry na perkusji »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie MK
Kto w dzieciństwie nie marzył, żeby zostać perkusistą znanego zespołu? W Mietkowie można spróbować swoich sił gry na popularnych „garach”.
Zdjęć: 1  

Reklama w... kościele »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
W niektórych kościołach prowadzone są kampanie reklamowe sieci aptek - donosi w liście do polskich biskupów prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Apeluje jednocześnie o powstrzymanie takich działań.
Zdjęć: 1  

ZUS szykuje niespodziankę »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
Od czwartku płatnicy składek, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, muszą zmienić certyfikat logowania do programu Płatnik - wynika z komunikatu ZUS. W przeciwnym razie elektroniczna komunikacja z Zakładem będzie niemożliwa.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl