Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 145 informacji. Wszystkie poniżej.

Marcowe koty w Kątach »
Tekst opublikowany 2010-02-27, opracowanie Kornelia Trytko
- Lubię się rozprzestrzeniać – mówi Hanna Jurowska–Kępa, właścicielka galerii Ruda Mysza. – Skoro już mieszkam w Kątach Wrocławskich, chciałabym tu zrobić coś dobrego i zostawić jakiś ślad.
Zdjęć: 8  

Karą będzie odholowanie »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie RH
Samochód nieprawidłowo zaparkowany na miejscu dla inwalidy będzie odholowany na koszt właściciela. Przewiduje to jedna ze zmian prawa o ruchu drogowym, którą przyjęła właśnie Rada Ministrów.
Zdjęć: 1  

Powalczą o telewizory »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie Robert Krajewski
Niecały miesiąc pozostał do startu największego półmaratonu na Dolnym Śląsku - III LG Bonart Półmaraton Ślężański. W ubiegłym roku bieg otrzymał najbardziej prestiżowe wyróżnienie za organizację - Certyfikat "Złoty Bieg".
Zdjęć: 4  

Telefon do urologa  »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie red.
Między godz. 14 i 16, w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny”, Dolnoślązacy mogą dziś zasięgnąć telefonicznej porady u specjalistów urologów.
Zdjęć: 1  

Kradzież pod osłoną nocy »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie Red.
W nocy ze środy na czwartek na osiedlowym parkingu przy ul. Grabskiego włamano się do zaparkowanego samochodu osobowego. Łupem złodzieja padł radioodtwarzacz pioneer.
Zdjęć: 1  

O statucie i gospodarce mieszkaniowej »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie czernica.iap.pl
5 marca o godz. 12 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Czernicy, przy ul. Kolejowej 3 odbędzie się sesja Rady Gminy Czernica.

Komputery do końca marca »
Tekst opublikowany 2010-02-26, opracowanie Opr. as
Do końca marca zakończy się montaż sprzętu komputerowego wraz z podłączeniem do interentu , który trafi do 50 mieszkańców gminy w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu- eInclusion w gminie Siechnice".
Zdjęć: 2  

Slalom między dziurami  »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie tom
Mrozy puściły, dziury odżyły. A z tym wiążą się kłopoty dla wielu kierowców. Bo na drodze naszpikowanej dziurami o uszkodzenie auta nie trudno.
Zdjęć: 2  

Rekomendacja T »
Tekst opublikowany 2010-02-25, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Koniec z kredytami na dowód, koniec z promowaniem kredytów walutowych, koniec z przemilczaniem ryzyka dla klientów banków – oto skutki Rekomendacji T, którą przygotowała dla banków Komisja Nadzoru Finansowego.
Zdjęć: 1  

Mokra środa »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie red.
W środę poczujemy się, że bardziej wilgotno już być nie może. Do topniejącego lodu i śniegu, który zamienia chodniki i jezdnie w strumyki, dojdą mżawki. Parasol to dziś niezbędnik każdego przechodnia.

Pomysły ze Smolca »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie red.
Lokalna Grupa Działania Lider A4 rozstrzygnęła konkurs na wnioski, które maja szansę na uzyskanie unijnej dotacji. W czołówce znalazły się aż dwa projekty ze Smolca.
Zdjęć: 1  

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie opr. aw
Stopień zagrożenia na Odrze został określony w trzystopniowej skali na najwyższy. Wody przybywa.
Zdjęć: 1  

Stopy bez zmian... »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
... a raty rekordowo niskie. Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych w Narodowym Banku Polskim, a rynkowe stopy procentowe pozostają na najniższym poziomie w historii.
Zdjęć: 1  

Remis Motobi z drugoligowcem »
Tekst opublikowany 2010-02-24, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Motobi Kąty Wrocławskie zremisowali w Siechnicach z II-ligową Miedzią Legnica 3:3.
Zdjęć: 2  

Ratują bez tlenu »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Strażakom z Sobótki brakuje sprzętu ratującego życie, sprawnego wozu bojowego i dodatkowych aparatów ochrony dróg oddechowych. Na swojej stronie internetowej apelują o wsparcie.
Zdjęć: 9  

Jak się masz kochanie...  »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie GCKiS Kobierzyce
...właśnie te słowa znanej piosenki były motywem przewodnim walentynkowego - a co za tym idzie pełnego miłosnych uniesień – spotkania, które 14 lutego odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach.
Zdjęć: 3  

Ambitny budżet Jordanowa Śl. »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie MK
O budżecie gminy Jordanów Śląski na rok 2010 rozmawiamy z wójtem Henrykiem Kuriatą.
Zdjęć: 1  

Nieuczciwe praktyki rynkowe »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie RC
„Gwarancję dostała Pani tylko na rok, niestety nie możemy przyjąć Pani reklamacji gdyż od zakupu minęło już półtora roku”. Czy może tak postąpić? Nie, są one bowiem sprzeczne z tzw. ustawą konsumencką.

Drożeją szybkie pożyczki »
Tekst opublikowany 2010-02-23, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Szybkie pożyczki szybko drożeją. Kredyty gotówkowe w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podrożały. Całkowity koszt takich pożyczek skoczył średnio o 6-9 proc.
Zdjęć: 1  

Wyższe standardy usług »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie J.Brodowska
Wraz z początkiem roku władze powiatu wrocławskiego przystąpiły do realizacji projektu pn. „Podniesienie jakości działania urzędów i usług dla mieszkańców poprzez wdrożenie zaktualizowanej Metody PRI w gminach i powiatach”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponad 11 mln dla powiatu  »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie J.Brodowska
W drugim tygodniu lutego zarząd powiatu wrocławskiego podpisał z zarządem województwa dolnośląskiego umowy o dofinansowanie trzech projektów.
Zdjęć: 1  

Nuda? Nie w Kątach! »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Kornelia Trytko
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zakończyły się zajęcia w ramach ferii w mieście. Wycieczki, zawody sportowe i zajęcia kulturalne były tylko częścią atrakcji.
Zdjęć: 5  

Zwycięstwo i dwa mecze w weekend »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie red.
Koszykarze Polkątów Maximus pokonali na własnym parkiecie drużynę ADLER TOP Bolesławiec 74:50. Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na siódme miejsce w tabeli.

Gdzie po kredyt? »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Jeżeli podjąłeś już decyzję o wzięciu kredytu, warto dowiedzieć się do jakiej instytucji finansowej można się udać, żeby nie zjadły nas odsetki.
Zdjęć: 1  

Internet dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie UG Kobierzyce
Można zgłaszać się do projektu pn. "Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy Kobierzyce zagrożonym wykluczeniem cyfrowym". Realizacja projektu będzie polegała na wyłonieniu grupy 30 osób, którym w pełni bezpłatnie udostępnione zostanie 30 sztuk zestawów komputerowych wraz z opłaconym dostępem do Internetu. Projekt będzie realizowany na terenie gminy Kobierzyce w latach 2010-2017.

Dla ciała i ducha »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie UG Długołęka
Tradycji musi stać się zadość. Kolejny już raz wójt gminy Długołęka organizuje dla wszystkich pań mieszkających na terenie naszej gminy spotkanie z okazji ich święta.

Uwaga na rzeki  »
Tekst opublikowany 2010-02-22, opracowanie RW
Centrum Zarządzania Kryzysowego przy urzędzie wojewódzkim ostrzega przed dużą wodą. Istnieje możliwość podtopień – wszystko to z powodu coraz bardziej gwałtownego ocieplenia. - Najlepiej nie chodzić przy brzegu rzek – alarmują hydrolodzy.

Budżet na miarę oczekiwań »
Tekst opublikowany 2010-02-21, opracowanie AS
Dochody gminy przewidziane na 2010 rok wynoszą 67 mln zł, a wydatki to prawie 77,7 mln zł. Na inwestycje zaplanowano niemal 28 mln zł. - Jest to budżet na miarę oczekiwań, w którym zawarte są wszystkie konieczne oraz część najbardziej oczekiwanych inwestycji i zadań bieżących. Oczywiście na miarę naszych możliwości – mówi burmistrz Jerzy Fitek.
Zdjęć: 1  

Zima groźna dla ryb »
Tekst opublikowany 2010-02-21, opracowanie M.Okraszewska
Śnieg, lód, mróz mogą przynieść nam wiele radości i zabawy, ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Nie tylko ludzie odczuwają uboczne skutki mroźniej zimy. Okazuje się, że również ryby mogą stracić życie.
Zdjęć: 1  

Różne wymiary bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2010-02-21, opracowanie AS
Już niedługo do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zawitają strażnicy gminni z policjantami. - Chcemy przeprowadzić cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na różne tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem – wyjaśnia Dariusz Wasiak, komendant straży gminnej.
Zdjęć: 2  

Ratują dla zabawy »
Tekst opublikowany 2010-02-20, opracowanie Kornelia Trytko
- Pies nie szuka człowieka, żeby mu pomóc. On po prostu chce się z nim pobawić – mówi Grzegorz Borkowski. Jego pięcioletni labrador Goliat, razem z siedmioma innym czworonogami, wziął udział w sobotnim teście dla psów poszukiwawczo – ratowniczych.
Zdjęć: 6  

Rozwój społeczeństwa informacyjnego »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Opole przywitało marszałków województw piękną wiosenna pogodą – kolejne posiedzenie Konwentu Marszałków Województw odbywa się bowiem w stolicy województwa.
Zdjęć: 1  

Deszczowy początek weekendu »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie red.
Choć jeszcze po południu słońce może przebić się przez chmury, to z godziny na godzinę zachmurzenie będzie coraz większe. Wieczorem zacznie padać deszcz.
Zdjęć: 1  

Kredyt od fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Firmy, które optymistycznie zakładają, że zarobią w tym roku krocie, powinny się zastanowić, czy nie lepiej rozliczać się z fiskusem w formie uproszczonych zaliczek. A „zaoszczędzone” w ten sposób pieniądze – zainwestować.
Zdjęć: 1  

Nowy termin: 25 lutego »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie AS
Powstała już w grudniu. Po 15 stycznia miała zostać uruchomiona. Najnowszy termin włączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Kolejową i Świętej Katarzyny w Siechnicach to 25 lutego.
Zdjęć: 1  

Czołówka w Pietrzykowicach »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie red.
Pięć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w piątek rano w Pietrzykowicach, w gminie Długołęka.

Aktywnie i bez nudy »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie M.Okraszewska
W czasie ferii zimowych trwających w tym roku od 1 do 12 lutego wszyscy uczniowie z gminy Kobierzyce mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty wypoczynku.
Zdjęć: 2  

Pomogą w dawnej szkole »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie JG
Trwa przetarg na remont byłej siedziby szkoły podstawowej w Czernicy. Budynek ma być zaadaptowany na placówkę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Obwodnica do końca roku »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr .AS
Konsorcjum firm Herman Kirchner/Heilit Woerner, złożyło najtańszą – wartą ok. 60,5 mln zł – ofertę na budowę obwodnicy Tyńca Małego. Pięciokilometrowy odcinek drogi powinien powstać jeszcze w tym roku.
Zdjęć: 2  

Zimno... upiększa »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie opr. red.
W tym roku zima nas nie oszczędza. Mróz trzyma mocno, a my z utęsknieniem spoglądamy na kartki kalendarza, sprawdzając kiedy w końcu pokażą wiosnę. Jednak wszystkim zmarzluchom przypominamy - zimno może służyć również urodzie.
Zdjęć: 1  

Prowizja od prowizji? »
Tekst opublikowany 2010-02-19, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Przy kredytach gotówkowych banki liczą prowizję na różne sposoby, niekiedy na niekorzyść kredytobiorcy.Klient musi zapłacić prowizję od prowizji.
Zdjęć: 2  

Śmierć zza tira »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie kt
Ochroniarz pracujący w jednej z firm w Pietrzykowicach wyprowadzał na jezdnię samochód ciężarowy. Nie zauważył, że zza tira nadjeżdża rozpędzony samochód.

Na plusie »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red.
Gdyby nie śnieg, można uwierzyć, że już zawitała do nas wiosna. Należy korzystać z odrobiny słońca i naładować swoje akumulatory.

W gronie przyjaciół i partnerów »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie J.Brodowska
Wiele pozytywnych słów, podziękowań i gratulacji – w takiej atmosferze przebiegało spotkanie z przyjaciółmi i partnerami powiatu, zorganizowane przez władze powiatu wrocławskiego w siedzibie starostwa.
Zdjęć: 2  

Artyści z fabryki »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie AS
W piątek, 26 lutego w klubie osiedlowym w Radwanicach (ul. Kolejowa 8) odbędzie się wystawa prac ceramicznych i fotograficznych wykonanych przez uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach projektu „Fabryka Artystyczna”.
Zdjęć: 1  

Rywalizacja na parkiecie »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie red.
20 lutego w Szkole Podstawowej w Kiełczowie odbędą się II Konfrontacje Taneczne „W Rytmie Serc” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce, Szkołę Podstawową w Kiełczowie oraz Studio Tańca „Blask”.
Zdjęć: 2  

Akcja CBŚ: 6 osób zatrzymanych »
Tekst opublikowany 2010-02-18, opracowanie Michał Dróbka
Akcja policji i CBŚ w Brzegu zakończona sukcesem: 8 osób usłyszało 63 zarzuty, 6 osób zatrzymano, w sprawę zamieszany jest Strażnik Miejski z Brzegu.
Zdjęć: 3  

CBŚ rozbiło gang narkotykowy?! »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Michał Dróbka
Centralne Biuro Śledcze rozbiło nielegalny interes, który kręcił się od kilku lat. Wstępny bilans: zatrzymano jedną osobę oraz przechwycono duże ilości narkotyków.
Zdjęć: 1  

Obudził mnie telefon »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Jacek Bomersbach
Andrzej Nabzdyk, lekarz, który jako jedyny uratował się z katastrofy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzi szkolenia młodych ratowników. Pełni też dyżury w wielu przychodniach.
Zdjęć: 6  

Roboty i warsztaty »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie opr. as
W czasie ferii zimowych, jak co roku, w Gminnym Ośrodku Kultury z siedzibą w Długołęce odbyły się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dla młodych mieszkańców naszej gminy przygotowaliśmy szeroką ofertę warsztatów w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury oraz tygodnie tematyczne w świetlicach wiejskich w Bykowie, Bielawie, Borowej, Kątnej, Pasikurowicach i Śliwicach.
Zdjęć: 2  

Cenne informacje dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie J.Brodowska
11 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców z terenu powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Miejsce na historię »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Kornelia Trytko
- Proszę zobaczyć, to jest naprawdę ciekawe! Kronika Kątów z końca XIX wieku! – w głosie Jerzego Grendy, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej, słychać prawdziwą pasję. Dzięki otwartej niedawno Regionalnej Izbie Pamięci, będzie się mógł tą pasją podzielić z innymi mieszkańcami gminy i okolic.
Zdjęć: 5  

Audi w drzewo »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie kt
Pięć osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło we wtorek 16 lutego w pobliżu Wszemiłowic.

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W styczniu liczba mieszkań oddanych do użytku była aż o 47,1 proc. niższa niż przed rokiem. Ale w ujęciu 12-miesięcznym spadek wynosi 13,3 proc.
Zdjęć: 1  

Stać cię na mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2010-02-17, opracowanie Marcin Krasoń, analityk Open Finance
Zarabiając średnią krajową można było w styczniu w Łodzi kupić na kredyt mieszkanie mniejsze o prawie 20 metrów kwadratowych niż przed miesiącem. Co miesiąc Open Finance przygląda się temu, jak duże mieszkanie może w największych polskich miastach kupić na kredyt osoba zarabiająca dokładnie tyle, ile wynosi średnia krajowa publikowana przez GUS.
Zdjęć: 1  

Umowa na kanalizację podpisana »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie opr. as, czernica.iap.pl
W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu podpisana została umowa o przyznaniu pomocy gminie Czernica z „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” w ramach działania „Podstawowe Usługi dla Gospodarki i Ludności Wiejskiej”.
Zdjęć: 1  

Nasze gminy z dofinansowaniem »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie opr. as
Trzy nasze gminy – Czernica, Mietków i Żórawina - dostały dofinansowanie inwestycji na rzecz gospodarki wodno-ściekowej, tworzenia systemu zbiórki, segregacji lub wywozu odpadów komunalnych oraz wytwarzania lub dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.
Zdjęć: 1  

Sprzęt dla straży rybackiej »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie J.Brodowska
2 lutego w siedzibie starostwa odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu zakupionego przez władze powiatu wrocławskiego w celu wspomagania działalności Społecznej Straży Rybackiej (SSR).
Zdjęć: 1  

Ludowo i sakralnie »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie J.Brodowska
Od połowy lutego w holu głównym starostwa powiatowego można podziwiać wystawę rzeźb wykonanych przez Józefa Wiejackiego, artystę rzeźbiarza z Małkowic.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie z sokistami »
Tekst opublikowany 2010-02-16, opracowanie opr. as
Od 1 stycznia 2012 roku za bezpieczeństwo na terenach kolejowych oraz w pociągach pasażerskich zamiast Straży Ochrony Kolei będzie odpowiadać będzie policja kolejowa - tak zakłada projekt zmian ustawowych przyjętych przez Radę Ministrów 16 lutego.
Zdjęć: 1  

Zabił muflona »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie RW
Dla mięsa i... rogów, ludzie są w stanie zrobić wiele rzeczy. Nawet zabić i poćwiartować zwierzę, które jest zagrożone wymarciem. Policjanci z Kudowy Zdroju zatrzymali mężczyznę, który zabił... muflona.
Zdjęć: 3  

Pogrom i minimalna porażka »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie www.gkskobierzyce.pl
W miniony weekend nie próżnowali piłkarze GKS-u Kobierzyce, którzy rozegrali dwa mecze sparingowe. W sobotę rozgromili Polonię Leszno 7:1, a w niedziele minimalnie ulegli Odrze Wrocław 1:2.

Kredytowy paradoks »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Europa wciąż zadłuża się na nieruchomości. Tylko w jednym kraju unijnym – Belgii – stosunek kredytów hipotecznych do PKB zmniejszył się w 2009 roku. W pozostałych krajach rynek rozwijał się i to szybciej niż do tej pory.
Zdjęć: 1  

Przepraszam, uczę się »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie opr. RW
Nagła zmiana pasa ruchu, gwałtowne zatrzymanie samochodu czy mało dynamiczna jazda, to sytuacje, które czasem zdarzają się początkującym kursantom. Brak doświadczenia oraz jedynie teoretyczna znajomość przepisów nie zwalnia ich jednak z odpowiedzialności na drodze.
Zdjęć: 1  

Klik do e-akademii  »
Tekst opublikowany 2010-02-15, opracowanie opr. as
Gimnazjum w Żórawinie zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie e-Akademia Przyszłości. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zatrzymany za kłusowanie »
Tekst opublikowany 2010-02-14, opracowanie opr. AS
Policjanci z Długołęki zatrzymali mężczyznę, który wabił głodne zwierzęta i łapał do przygotowanych przez siebie pułapek. Zabezpieczono klatki, wnyki i pułapki na ptaki i większe zwierzęta. Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.
Zdjęć: 4  

Trochę mgły, trochę słońca »
Tekst opublikowany 2010-02-14, opracowanie AS
Nie będzie to może taka mgła jak w horrorze Johna Carpentera, ale kierowcy nad ranem powinni mieć się na baczności. Widoczność może być ograniczona.

Lodowisko na A-4  »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie AS
W ciągu kilku minut doszło do trzech wypadków na autostradzie A-4. Zderzyło się siedem samochodów. Jedną osobę zabrało pogotowie.
Zdjęć: 8  

Żaglówką po Janosiku »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie bom
Ze stoku Janosik w Sobótce zjeżdżano pontonem, na kanistrach i desce sedesowej. Najbardziej oryginalni byli młodzi ludzie, którzy zjechali drewnianą atrapą wozu strażackiego.
Zdjęć: 7  

Nie lubię Niemców! »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie RW
- … nie lubię również Japończyków oraz w ogóle nie cierpię Azji – w ten sposób uzewnętrzniał swoje uprzedzenia Wojciech Cejrowski podczas trwających we Wrocławiu Targów Turystycznych w Hali Stulecia. Obiektów do nienawiści wymieniał zresztą jeszcze kilka.
Zdjęć: 6  

Kolejny wypadek w Mlecznej »
Tekst opublikowany 2010-02-13, opracowanie RW
Trzy samochody osobowe i autobus wzięły udział w kolizji, do której doszło w sobotę w Mlecznej.

Prawko do wymiany »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie RH
Przyjęty przez rząd projekt ustawy przewiduje wymianę praw jazdy na dokumenty zgodne z wzorem obowiązującym w Unii. Pojawić się mają również zupełnie nowe kategorii prawa jazdy.

Jaśniej na drogach »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie czernica.iap.pl
Trwa przyłączanie nowo wybudowanych lamp oświetlenia drogowego w Kamieńcu Wrocławskim i w Ratowicach.

Konto zakochanych »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Wspólne konto w banku to dobry pomysł na szukanie oszczędności, bo płaci się tylko za jeden rachunek.
Zdjęć: 1  

Goryle zagrają »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie opr. RW
Znamy kolejne gwiazdy największego w Polsce festiwalu. To Gorillaz Sound System i The Hives. Choć do muzycznego święta, czyli Open’er-a, zostało jeszcze sporo czasu, to fani dobrej muzyki już teraz z niecierpliwością oczekują kolejnych zapowiedzi nowych wykonawców.
Zdjęć: 2  

Finał ferii na scenie »
Tekst opublikowany 2010-02-12, opracowanie AS
Etiuda teatralna „Nie ma tego złego” oraz bal karnawałowy, które odbyły się w Żernikach Wrocławskich, zakończyły ferie na terenie gminy Siechnice.
Zdjęć: 5  

Uciekł bez dokumentów »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie bom
Na drodze krajowej nr 35 między Mirosławicami a Wojnarowicami, samochód wypadł z drogi i dachował. Policjanci po przyjechaniu na miejsce nie zastali kierowcy.

Wywiady i makiety  »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie Jacek Bomersbach
Po feriach licealiści z Sobótki będą przeprowadzać wywiady z mieszkańcami, projektować inwestycje w mieście i tworzyć makiety budowli. Na koniec prace pokażą w Muzeum Ślężańskim.
Zdjęć: 4  

Mail od babci »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie KT
Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zaprasza na cykl zajęć z komputerem „Klikanie, surfowanie, mailowanie”.

Walentynki w rytmie klubowym »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie red.
Mamy dla naszych czytelników wejściówki na imprezy organizowane przez Klub BigStar oraz Klub Ibiza z Brzegu.

Teraz prószy, będzie padać »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie as
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, dziś rano zaczął padać śnieg. Na razie z nieba lecą drobniutkie płatki, ale opady są dość intensywne, które potęguje jeszcze mocny wiatr.

Wynajmowanie się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-02-11, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Mieszkania pod wynajem stają się coraz mniej atrakcyjne. Średnia rentowność najmu mieszkań spadła w styczniu do 4,45 proc. z 4,63 proc. miesiąc wcześniej. To efekt wciąż coraz niższych cen ofertowych najmu.
Zdjęć: 1  

Walcz o swoje z PZU! »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie K.K.
Pod koniec lat 80 i na początku lat 90 bardzo popularne były tzw. polisy posagowe. Być może twoi rodzice, zachęcani silną kampanią reklamową tego typu polisy, wykupili ją dla ciebie, chcąc tym samym ułatwić ci start w dorosłe życie – bo właśnie tak była ona reklamowana. Niestety teraz, po 15 czy 20 latach, kiedy przychodzi do wypłaty świadczeń, nie jest już tak różowo…
Zdjęć: 1  

Zgłoś swoje typy »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie gok.dlugoleka.pl
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce rozpoczął drugą edycji konkursu "Długołęcki konik" dla twórcy, dzieła i kreatywnego działania roku!

Projekt dla kobiet »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie opr. as
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jordanowie Śląskim rozpoczął prace nad projektem, którego celem jest pomoc nieaktywnym zawodowo kobietom.

Dofinansowania wstrzymane »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie gmina.dlugoleka.pl
Urząd Gminy Długołęka, w związku z likwidacją Gminnych Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wstrzymał dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków i likwidacji eternitowych pokryć dachowych.

Najpierw pracował, potem okradł »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie opr. as
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, podejrzanym o włamanie do remontowanego domu. Policjanci z Sobótki zatrzymali ich na gorącym uczynku. Okazało się, że jeden z podejrzanych wcześniej pracował na posesji przy pracach wykończeniowych.

Ukryj się przed fiskusem »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Oferta funduszy parasolowych staje się coraz bogatsza. Kolejne TFI przekształcają fundusze w subfundusze.
Zdjęć: 1  

Lawina z nieba »
Tekst opublikowany 2010-02-10, opracowanie red.
Znowu Dolny Śląsk nawiedzą intensywne opady śniegu. Czy czeka nas powtórka z początku stycznia? Zobaczymy w czwartek.
Zdjęć: 1  

Tragedia przez internet »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie Jacek Bomersbach
Prokuratura wyjaśnia przyczyny samobójstwa 21-letniego Michała Gmurczyka ze Strzegomia. Psycholodzy biją na alarm i ostrzegają, że internet coraz częściej staje się przyczyną tragedii.
Zdjęć: 4  

Kary za korupcję »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie RW
Czterech byłych drugoligowych piłkarzy usłyszało dziś przed wrocławskim sądem wyrok w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej. Chodzi o ustawianie meczów Polaru Wrocław z Zagłębiem Lubin i szczecińską Pogonią.
Zdjęć: 1  

Dwa dni bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie red.
W przyszłym tygodniu przy ul. Kolejowej w Żórawinie będą przerwy w dostawie prądu.

Konfrontacje taneczne »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie opr. as
Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza amatorskie zespoły i duety taneczne do udziału w II Konfrontacjach Zespołów Tanecznych Kiełczów 2010.

Wyjrzało słońce  »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie red.
We wtorek, 9 lutego, słońce pokaże się zza chmur, udowadniając po wielu dniach szarości, że jednak istnieje. Obędzie się również bez opadów.

Ślężanie na Grüne Woche  »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie sobotka.pl
Przedstawiciele gminy Sobótka już po raz kolejny aktywnie uczestniczyli w promocji smakołyków ziemi ślężańskiej. Oczywiście wśród prezentujących nasze wyroby nie zabrakło „Misia Ślężysława”.
Zdjęć: 2  

Zmrozi, odpuści, a potem popada »
Tekst opublikowany 2010-02-09, opracowanie AS
Nadchodząca noc będzie ostatnią tak mroźną. W środę temperatura wzrośnie nawet do zera stopni Celsjusza. Zacznie za to padać śnieg. Na razie tylko przelotnie, od czwartku opady będą bardziej intensywne.
Zdjęć: 1  

Sucho nie będzie »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie RW
Poranny mróz zaczerwieni nam policzki, ale dzień zapowiada się dość przyjemnie. Słońca sporo będzie dziś na naszym niebie, ale niestety może czasami przelotnie prószyć śnieg. Termometry pokażą do minus 4 stopni.

10 lat gwarancji! I co dalej? »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie RC
Na co dzień kuszeni jesteśmy w reklamach tego typu stwierdzeniami. Sprzedawcy i producenci prześcigają się w terminach udzielanej konsumentom gwarancji. Niejednokrotnie spotkać można nawet stwierdzenia o gwarancji 100-letniej bądź „dożywotniej” (nasuwa się przy tym pytanie o czyje życie tu chodzi…?)

Darmowy internet  »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Opr. MO
14 grudnia 2009r. została podpisana umowa pomiędzy gminą Kobierzyce a Władzą Wdrażającą Programy Europejskie na realizację projektu pn. „Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom gminy Kobierzyce zagrożonym wykluczeniem cyfrowym” przy współudziale środków z Unii Europejskiej.

Pilnował domu, ukradł narzędzia »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie opr .AS
Miał pilnować domu i elektronarzędzi, które znajdowały się w środku. Na te drugie się połakomił, za co teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Fałszywy inspektor wyłudza pieniądze »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie AS
Na terenie gminy grasuje oszust, który podając się za „inspektora ochrony konsumentów” przeprowadza fałszywe kontrole i wlepia mandaty.

Piraci i punki rządzą! »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Okazuje się, że praca w Parlamencie Europejskim jest dość zaskakująca. Zaskakują przede wszystkim członkowie parlamentu wśród których są i piraci i punkowcy. O oryginalnych ubiorach i nie tylko pisze do nas prosto ze Strasburga wrocławska eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg.
Zdjęć: 3  

Zarobić na fiskusie? »
Tekst opublikowany 2010-02-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Konta i lokaty z dzienną kapitalizacją pozwalające uniknąć podatku Belki stały się standardem w polskiej bankowości.
Zdjęć: 1  

Warsztaty i kulig »
Tekst opublikowany 2010-02-07, opracowanie MK
Każdy dzień tygodnia podczas tegorocznych ferii jest w mietkowskim GOK-u szczegółowo zaplanowany.
Zdjęć: 1  

Uciekali przez zaspy »
Tekst opublikowany 2010-02-07, opracowanie opr. AS
Policjanci z Sobótki zatrzymali trzynastolatka i dwóch młodych młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do baru przy drodze krajowej nr 8. Ich zatrzymanie nie było jednak proste, bo podejrzani próbowali uciekać zaśnieżonymi polami do najbliższej wsi.
Zdjęć: 1  

Oczyszczalnia i GOK »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie Monika Kowal
Na temat budżetu na 2010 rok rozmawiamy ze Stanisławem Susło, wójtem gminy Mietków.
Zdjęć: 1  

Kobierzyce znów wysoko »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie M. Okraszewska
Gmina Kobierzyce zajęła 7. miejsce w rankingu pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota” w kategorii gminy wiejskie, według wielkości nadwyżki operacyjnej w 2008r.

Mrozy wracają  »
Tekst opublikowany 2010-02-06, opracowanie as
Jeśli ktoś myślał, że zima odpuszcza, to grubo się pomylił. W nocy temperatura spadnie do minus 13 stopni, a niewiele cieplej będzie w niedzielę.
Zdjęć: 1  

Płonie zbiornik z gazem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie as
Na stacji paliw przy ul. 1 Maja w Kątach Wrocławskich płonie zbiornik z gazem. Okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani. Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków. Oglądnij video.
Zdjęć: 7  

Najpierw gimnastyka, później słońce »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie as
Będzie dziś sporo słońca. I choć temperatura maksymalnie może osiągnąć 2 - 4 st. Celsjusza, to jednak po wielu zimnych, pochmurnych dniach, każde promienie słoneczne cieszą podwójnie.
Zdjęć: 1  

Cała nadzieja w syndyku »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie AS
Trzy osoby związane z firmą deweloperską Architect 21 przebywają w areszcie. Oszukanych jest na razie ok. 100 osób. Część klientów ma nadzieję, że dostanie akty własności, a reszta liczy na zwrot wpłaconych pieniędzy. Syndyk zapewnia, że jest taka szansa, ale jest za wcześnie by mówić o konkretach.
Zdjęć: 3  

Masz głos, masz wybór »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie J. Brodowska
Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji „Masz głos, masz wybór”. Jej celem jest m.in. zachęcanie obywateli do świadomego udziału w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku.

Biesiady na tarasie  »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie Jacek Bomersbach
Przy ulicy św. Anny w Sobótce powstaje centrum konferencyjno-hotelowe. Będą tam cztery wielkie sale bankietowe, taras widokowy dla 200 osób, bar, restauracja i wysokiej klasy apartamenty.
Zdjęć: 4  

Strach przed wybuchem »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie kt
- Było chyba przed szóstą rano, kiedy policja zadzwoniła do naszych drzwi i kazała opuścić dom. „Na stacji się pali!” krzyczeli. Halina Grenda – Rogalska ciągle nie może się uspokoić. Zabrała mamę i psa i wyszła na ulicę.
Zdjęć: 3  

6 razy taniej »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Nie przepłacaj za konto. Rachunek bankowy obsługiwany przez Internet może być nawet sześć razy tańszy.
Zdjęć: 1  

E-sklepy dla dzieci? »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie opr. RW
9. lutego, już po raz szósty, będziemy obchodzić w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem inicjatywy jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. Odpowiedzialnego korzystania z Internetu powinni uczyć dorośli, na przykład przy okazji robienia zakupów w e-sklepach. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Zdjęć: 1  

Zawór na płomień »
Tekst opublikowany 2010-02-05, opracowanie RW/as/KT
Pożar na stacji paliw w Kątach Wrocławskich opanowany. Po godzinie 16 specjalistyczna ekipa gazowników z Katowic nałożyła na płonące elementy zawory uszczelniające. Płomień został ugaszony. Ewakuowani mieszkańcy mogą wracać do domów.
Zdjęć: 3  

Mróz przydałby się w ferie »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie bom
Niestety z powodu dodatniej temperatury nie zamarzło lodowisko na stadionie w Sobótce. Młodzież podczas ferii czekają za to inne atrakcje np. konkurs „Zjazd na bele czym”.
Zdjęć: 3  

Poszło o dziewczynę »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie bom
Do szpitala we Wrocławiu zgłosił się 23-latek z poważnymi obrażeniami. Doznał ich podczas bójki w Garncarsku.
Zdjęć: 1  

Najważniejsza współpraca »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie M. Okraszewska
29 stycznia odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców i Inwestorów z terenu gminy Kobierzyce, które służyło podsumowaniu ubiegłego roku, a także planach na następne miesiące.
Zdjęć: 3  

Kino od podszewki »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie AS
Ferie zimowe w pełni. W placówkach Gminnego Centrum Kultury i klubach osiedlowych codziennie na dzieci czekają ciekawe zajęcia. W minioną środę w Radwanicach zorganizowano projekt pt. „Nasze małe kino”.
Zdjęć: 4  

Jedenaście lat powiatu »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie J.Brodowska
W 11. rocznicę funkcjonowania powiatu wrocławskiego 25 stycznia br. w siedzibie starostwa odbyło się uroczyste spotkanie z radnymi trzech kadencji powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Lokata opada »
Tekst opublikowany 2010-02-04, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Coraz trudniej zarobić na lokacie. Banki odświeżyły ofertę lokat, niestety przeważają obniżki oprocentowania.
Zdjęć: 1  

Tradycyjnie i z duchem czasu »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie J. Brodowska
28 stycznia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach po raz kolejny przeprowadzono Powiatowy Przegląd Jasełek, nad którym patronat objął starosta powiatu wrocławskiego Andrzej Wąsik.
Zdjęć: 3  

Razem o problemach powiatów »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie J.Brodowska
W dniach 21-22 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Gospodarzem i współorganizatorem spotkania był starosta Andrzej Wąsik.
Zdjęć: 2  

Śnieżyce atakują od zachodu »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Śnieżne zaspy, zasypane drogi i wojskowe oddziały pomagające w udrożnieniu głównych szlaków komunikacyjnych - tak wygląda sytuacja na południu Dolnego Śląska. Niemal cała Kotlina Kłodzka i Jeleniogórska jest zasypana świeżym śniegiem. Wrocław i północ regionu czeka na śnieżyce, które przyniesie "Miriam"
Zdjęć: 3  

Goście nie dojechali »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. as
Sobotni mecz koszykówki mężczyzn pomiędzy Polkątami Maximus a Olimpią Węgliniec zakończył się zwycięstwem gospodarzy - walkowerem - 20:0.

Tunel śmierci - ku przestrodze »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie red.
Tunel Lefortowo w Moskwie jest najdłuższym miejskim tunelem w Europie. Nad nim znajduje się rzeka, co powoduje skraplanie oraz gromadzenie się wody na nawierzchni drogi. Gdy temperatura spada poniżej -38, łatwo domyślić się, jaki będzie tego rezultat. Zdjęcia z kamery pochodzą tylko z jednego dnia.

Wiatr zrywa trakcje »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Prawie 6 tysięcy ludzi na Dolnym Śląsku nie ma prądu. Najgorzej jest w Trzebnicy, Oleśnicy i w kotlinie Kłodzkiej. Awarie sieci energetycznej powodują ekstremalne warunki pogodowe.
Zdjęć: 2  

Nowa flaga na maszcie »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. aw
Od środy, 3 lutego, na Dolnym Śląsku obowiązują nowy herb i flaga województwa. Uroczyste podniesienie flagi odbyło się dziś przed główną siedzibą urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 3  

Masz problem, zadzwoń »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. RW
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz Netia S.A. uruchomił pierwszą bezpłatną, ogólnopolską Poradnię Telefoniczną 116 123 dla osób przeżywających kryzys emocjonalny.
Zdjęć: 1  

Tania alternatywa »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt w euro – tania alternatywa. Od początku 2010 roku dwa banki ponownie wprowadziły do oferty kredyty hipoteczne w euro, a kilka innych obniżyło marże.
Zdjęć: 1  

Przeżyj wyjazd na ferie »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie opr. RW
Ferie w województwie dolnośląskim trwają w najlepsze. Wielu z nas wybiera się w tym okresie w podróż samochodem. Możemy spodziewać się wzmożonego ruchu oraz dodatkowych utrudnień związanych z opadami śniegu i śliską nawierzchnią. Warto więc odpowiednio przygotować się na takie warunki.
Zdjęć: 1  

0%? »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Jak znaleźć prawdziwe raty zero procent? Zakupy na raty opłacają się tylko przy promocyjnych ofertach nie obciążonych ubezpieczeniem.

Laserem w... pajączka »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Niektóre są małe i uciekają gdy tylko zobaczą człowieka, inne są... również niezbyt duże, ale niestety nie uciekają. Nie mają gdzie, ponieważ gnieżdżą się w... naszej skórze. Bez obaw - nie będziemy tu pisali w stylu krwawych horrorów. Mamy kilka rad z dziedziny... kosmetyki.
Zdjęć: 3  

Chroń skroń »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Przy okazji trwających w naszym regionie ferii warto pamietać o nowych przepisach, które od niedzieli obowiązują na wszystkich ośnieżonych stokach. Podczas spędzania wolnego czasu na nartach rodzice mają obowiązek założyć dzieciom na głowę kask.
Zdjęć: 2  

Groźny taniec Miriam »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Potężny niż, który spowodował dzisiejsze burze śnieżne przesuwa się na wschód. Do wieczora opady śniegu ustaną na terenie całej Polski. - To było jak balet! – ekscytują się meteorolodzy. - Miraiam – bo tak niż został nazwany – największe spustoszenie spowodowała na południu i zachodzie naszego regionu. Wrocław na szczęście „baletnica” ominęła bokiem.
Zdjęć: 6  

Problemy na trzydziestce »
Tekst opublikowany 2010-02-03, opracowanie RW
Cały czas spore problemy z przejazdem mają kierowcy jadący z Wrocławia w okolice Jeleniej Góry oraz w stronę zachodnich przejść granicznych. Oblodzona nawierzchnia i zaspy śnieżne przyczyniają się do wypadków.

Renault Fluence - piękno i jakość  »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Konstruktorzy marki Renault pytają, dlaczego warto wybrać Renault? I odpowiadają, - bo świat wciąż się zmienia, dlatego przyszedł czas na zejście z utartych ścieżek i sięgnięcie po całkowicie nowe rozwiązania.
Zdjęć: 4  

Czas podsumowań »
Tekst opublikowany 2010-02-02, opracowanie J.Brodowska
Miesiąc po przeprowadzce do nowej siedziby starostwa, władze powiatu zorganizowały cykl spotkań z udziałem przedstawicieli samorządów i instytucji współpracujących z powiatem wrocławskim.
Zdjęć: 3  

Gimnazjalistka z talentem »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie www.ugk.pl
W każdym z tkwi talent, ważne, aby go obudzić i rozwijać. Tak stało się z poetyckim talentem Joanny Krycnickiej, uczennicy klasy III b gimnazjum w Kobierzycach.
Zdjęć: 1  

Wyciąg już nie zawiezie na górę »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie www.sobotka.pl
W każdy śnieżny weekend liczni miłośnicy dobrej zabawy na śniegu przyjeżdżali do Sobótki, aby na stokach narciarskich „Janosik” i „Radunia” pojeździć na nartach. W tym roku, ze względu na zmianę przepisów, OSiR nie może uruchomić istniejących wyciągów. Rekreacja na śniegu może się odbywać, ale niestety pod górę trzeba wejść pieszo.
Zdjęć: 1  

Ósemka zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Zablokowana po wypadku jest droga krajowa nr 8 niedaleko Ząbkowic. Policja kieruje na objazdy.
Zdjęć: 1  

Zabił się ze wstydu? »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Prawdopodobnie zamieszczenie wulgarnego filmu w internecie skłoniło 21-letniego Marcina ze Strzegomia do popełnienia samobójstwa. Chłopak powiesił się w swoim mieszkaniu. Sprawę wyjaśnia prokuratura ze Świdnicy.
Zdjęć: 1  

Nadchodzi potężna śnieżyca »
Tekst opublikowany 2010-02-01, opracowanie RW
Porywisty wiatr wiejący z prędkością ponad 70 km/h i ogromne opady śniegu nadciągną nad Dolny Śląsk już we wtorek wieczorem. Przyniesie je potężny ośrodek niżowy, który nadciąga nad Polskę od zachodu.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl