Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 155 informacji. Wszystkie poniżej.

Cień Karkonoszy w muzeum »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie bom
Artysta z Karpacza nie dojechał na wernisaż do Sobótki z powodu fatalnych warunków na drogach. Jego prace można oglądać przez miesiąc w muzeum.
Zdjęć: 5  

Policyjne podsumowanie »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie opr. as
28 stycznia w Sobótce odbyła się narada służbowa podsumowująca pracę policjantów miejscowego komisariatu w 2009 roku.

Młodzieżówka PO do kasacji? »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Daniel Biernat
Na Dolnym Śląsku nie ma struktur regionalnych młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Policjanci z uczniami »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie opr. as
Jak się zachowywać, gdy zostajemy sami w domu, a do drzwi puka obca osoba czy dlaczego nie wolno chodzić po zamarzniętych zbiornikach wodnych - to tematy, które policjanci z Długołęki poruszyli podczas spotkania z uczniami szkół podstawowych.

Gimnazjaliści w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie AD, www.ugk.pl
Uczniowie Gimnazjum w Kobierzycach odwiedzili miejscowe przedszkole samorządowe. Podczas spotkania czytali maluchom książki.
Zdjęć: 1  

Członkowie OFE wylosowani »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Blisko 74 tysiące osób zostało przydzielonych do Otwartych Funduszy Emerytalnych. W przeprowadzonym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych losowaniu udział brały osoby, które same nie dokonały wyboru OFE.

Projekt herbu przegłosowany »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie AS
Rada Miejska w Siechnicach, podczas sesji 28 stycznia podjęła uchwałę w sprawie projektu herbu, flagi i pieczęci gminy Siechnice.
Zdjęć: 2  

Zawieje i... zamiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega - czeka nas ciężka doba. - Co za niespodzianka - mówią niektórzy.
Zdjęć: 2  

Myślący dom »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Monika Sosnowska-Rainer
Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.
Zdjęć: 5  

Chroń kredyt »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. RW
Zaciągając kredyt hipoteczny na 30 lat trudno jest przewidzieć, co może wydarzyć się w tak długim czasie. Warto zatem zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi, które mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na naszą historię kredytową.
Zdjęć: 1  

Rozmowa przed wyjazdem »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Rozpoczęły się już tegoroczne ferie zimowe, które często są okazją do pierwszych samodzielnych wyjazdów dzieci. To czas, kiedy mogą one odpocząć od codziennych zajęć, poznać nowe miejsca i zdobyć nowe umiejętności. To też czas wzmożonej obawy rodziców o swoje pociechy i o ich bezpieczeństwo…

Ze Smolca do Rio »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Sebastian Kotlarz
Igrzyska XXXI Letniej Olimpiady odbędą się w 2016 r. w brazylijskim Rio de Janeiro. O udziale w tej imprezie marzy dwóch młodych zapaśników ze Smolca: Daniel Żydowicz i Bartłomiej Klimek. Pragnienia obu chłopców zapewne nigdy nie miałyby szansy na spełnienie, gdyby nie cała grupa wspierających ich osób.
Zdjęć: 2  

Zerwana podsufitka »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie as
Choć pierwsze informacje brzmiały groźnie – zawalił się dach – okazało się, że zerwał się fragment podsufitki w hali firmy Black Point w Bielanach Wrocławskich.

Czarny biały czwartek »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Autostrada A4 od rana wygląda jak parking rozbitych samochodów. W niektórych miejscach do kolizji i wypadków dochodzi niemal co kilometr. Opady śniegu i zmiany warunków spowodowały kompletną dezorientację kierowców.
Zdjęć: 4  

Naukowo o Ślęży »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie opr. AS, www.sobotka.pl
Zakład Historii Literatury Niemieckiej do 1848 roku UWr oraz Sobótka zapraszają do wzięcia udziału w sesji naukowej poświęconej górze Ślęży i jej okolicom, która odbędzie się w dniach 8 - 10 października 2010 roku w Sobótce.
Zdjęć: 1  

Świętowanie w Gajkowie »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Opr. AS
W niedzielę, 31 stycznia w Gajkowie odbędzie się spotkanie opłatkowe seniorów.

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie katywroclawskie.pl
20 stycznia w Kątach Wrocławskich zaginął pies. Wabi się Bronzo, jest koloru jasnorudego, o wesołym usposobieniu.
Zdjęć: 1  

Polonez z prezydentem »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Opr. as
Na wrocławskim Rynku już po raz dziesiąty maturzyści odtańczyli poloneza. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Przywrócić karnawał we Wrocławiu”. Wśród tańczącej młodzieży nie zabrakło uczennic z liceum w Długołęce.
Zdjęć: 2  

ABC przenoszenia rachunku »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Od 1 stycznia możemy przenieść konto z banku do banku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku numeru telefonu komórkowego i zmiany operatora. Dlaczego warto taką zmianę rozważyć? Jak zrobić to bezpiecznie i bez kosztów? Ile to potrwa i w jakich sytuacjach bank ma prawo wydłużyć czas operacji? Przygotowaliśmy specjalny poradnik.
Zdjęć: 1  

Ucieka, czy się czai? »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Wiemy już kto nie będzie w najbliższym czasie prezydentem Polski – Donald Tusk ogłosił, że nie stanie do walki o, jak się wyraził „pałac i zaszczyty”. Do wyborów pozostało osiem miesięcy.
Zdjęć: 7  

Prewencja nie tylko na ferie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie opr. as
25 stycznia policjanci z Sobótki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świątnikach. Funkcjonariusze wyjaśniali młodzieży m.in. dlaczego nie wolno organizować kuligów za samochodami czy traktorami.

Nieletni z narkotykami »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie KP Długołęka
Policjanci Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali trzech uczniów, którzy przyznali się do palenia marihuany.

Policjanci podsumowali rok »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie KP Długołęka
25 stycznia w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce odbyła się narada służbowa, podsumowująca wyniki służby policjantów z Komisariatu Policji w Długołęce w roku 2009.
Zdjęć: 1  

Nabór wniosków do piątku »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Opr. MO
Biuro Stowarzyszenia Lider A4 informuje, że trwa nabór wniosków dla działań „Małe projekty” oraz „Odnowa i rozwój wsi” z zakresu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zostały jeszcze dwa dni.

Uwaga! Znów nas zasypie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie JG
W ciągu nadchodzącej nocy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed obfitymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.
Zdjęć: 3  

Wypadek w Biskupicach »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie jg
Rano doszło w Biskupicach Podgórnych do wypadku - zderzyły się dwa samochody dostawcze. Obaj kierowcy zostali poszkodowani.

Trzeci Bal Charytatywny  »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie red.
W sobotę 30 stycznia, w gimnazjum w Jaszkotlu, odbędzie się III Bal Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły i pomoc absolwentce, która wraca do zdrowia po niedawnym przeszczepie wątroby.

Kradzież i odnaleziony opel »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie Opr. AS
Nieznany sprawca ukradł przyczepę, która stała na ul. Głównej w Świętej Katarzynie. Na tej samej ulicy policjanci znaleźli skradzionego opla.

Kolejna przegrana »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie MK
Polkąty Maximus marzyły o lepszym losie w rundzie rewanżowej, jednak rozpoczęły ją od dwóch porażek. Po przegranej z Tytanem, podopiecznym Tadeusza Grygiela przyszło uznać wyższość WSTK Wschowa.

To nie lód, to alkohol »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr. as
Policjanci z Długołęki zatrzymali 22-latka, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Oferta Akademii Klausenhof »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie M. Grzeszczyszyn
Po raz kolejny w Akademii Klausenhof (Niemcy, Powiat Borken) zostaną zorganizowane kursy językowe. W 2010 roku zaplanowano następujące przedsięwzięcia: kurs języka niemieckiego dla multiplikatorów wymiany młodzieżowej, kurs dokształcający dla nauczycieli języka niemieckiego oraz seminarium „Gemeinsam gegen Extremismus”- dla osób zainteresowanych zagadnieniami politycznymi.

Pozbądź się problemu »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr. kt
Gmina Kąty Wrocławskie, przy współpracy z lokalnymi aptekami, organizuje zbiórkę niepotrzebnych i wycofanych już z obrotu termometrów rtęciowych.
Zdjęć: 1  

Rozleciały mi się buty... »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Ryszard Czekański
W odpowiedzi na duże zainteresowanie tematyką z zakresu praw i obowiązków konsumentów, razem z Expressem Wrocławskim rozpoczynamy na portalu wroclaw24.net cykl artykułów w ramach „Kącika porad konsumenckich”.
Zdjęć: 1  

Dla organizacji pozarządowych »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie J.Brodowska
Zarząd powiatu wrocławskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie/wsparcie realizacji zadań publicznych w 2010 roku.

Ferie z głową »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich już od początku stycznia informują dzieci i młodzież, jak uniknąć zagrożeń podczas zbliżających się ferii zimowych.
Zdjęć: 1  

Gazyfikacja w toku »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie MO
Na terenie gminy Kobierzyce, w miejscowościach Żerniki Małe, Racławice Wielkie, Chrzanów, Magnice i Kobierzyce, został ukończony I etap inwestycji dotyczącej gazyfikacji.
Zdjęć: 1  

Kradzież przez zimno? »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie KP Kąty Wr.
23 stycznia policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zatrzymali na gorącym uczynku dwóch bezrobotnych mężczyzn (ojca i syna ), którzy ścieli drzewo i pocięli je na opał.
Zdjęć: 1  

Temperatura wzrośnie, ciśnienie spadnie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr. RW
Nad Polską nadal utrzymuje się bardzo mroźne powietrze. Najbliższej nocy temperatura spadnie do -26 stopni. Od wtorku zacznie się niewielkie ocieplenie, a wraz z nim nastąpi drastyczny spadek ciśnienia.
Zdjęć: 2  

Hakerzy zabili Deppa! »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tvn24/RW
Uwaga na podstęp hakerów - Johnny Depp nie umarł! Dla internetowych przestępców nie ma tematów tabu. Żeby dostać się do naszego komputera są gotowi wymyślić nawet informację o śmierci Johnny'ego Deppa.
Zdjęć: 1  

Pomoc dla Oliwierka »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie MK
Na rozmowę z Ewą Sopatą udaje nam się umówić na czwartek, to jedyny dzień, kiedy wraz z Oliwierkiem są w domu. Codziennie, z wyjątkiem niedzieli i właśnie czwartku, mama i syn jeżdżą z Jordanowa Śląskiego do Wrocławia na rehabilitację.
Zdjęć: 1  

W kinie i teatrze »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie AS
Już 1 lutego rozpoczną się ferie zimowe. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjadą, placówki Gminnego Centrum Kultury szykują ciekawą ofertę. Motywem przewodnim będzie kino i teatr.
Zdjęć: 1  

Nie było zaskoczenia »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie red.
- Zarówno w tym roku, jak i w latach poprzednich, zima nas nie zaskoczyła, a odśnieżanie przebiega sprawnie – twierdzą pracownicy Urzędu Gminy Czernica.
Zdjęć: 1  

Dobry początek roku »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie AS
Pierwsze miejsce Klaudii Musiał w konkursie plastycznym oraz druga nagroda dla zespołu Kantata – już dawno nie zaczął się tak dobrze rok dla gminnej kultury.

Tysiące poszły w błoto... pośniegowe »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie AS
Intensywne, trzydniowe opady śniegu niemal sparaliżowały ruch na drogach, zwłaszcza tych bocznych i osiedlowych. Na walkę ze skutkami ataku zimy poszło już z gminnej kasy tyle pieniędzy, ile... zaplanowano na całą zimę. Za dodatkowe odśnieżanie, które nie było objęte umową gmina zapłaciła już ok. 20 tys zł.
Zdjęć: 3  

Spotkanie z kulturą meksykańską »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie AS
W niedzielę, 17 stycznia gościem Gminnego Centrum Kultury w Siechnicach był Tomas Sanchez, Meksykanin od 14 lat mieszkający w Polsce. Opowiadał on o kulturze, muzyce i obyczajach swojej ojczyzny. To początek kulturalnych spotkań w GCK.
Zdjęć: 1  

Podsumowanie i plany »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie MO
14 stycznia 2010r. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Kobierzyckiej zorganizowało uroczyste spotkanie noworoczne dla swoich członków oraz osób i firm, które je wspierają.
Zdjęć: 1  

Oferta dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie J. Brodowska
11 lutego br. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu organizowane będzie spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców z terenu powiatu wrocławskiego.

Styczniowa gorączka na parkiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie Red. kt
Już od samego patrzenia zrobi się gorąco! W sobotę, 23 stycznia odbędą się w Kątach Wrocławskich X Ogólnopolskie Zimowe Spotkania Taneczne.

Przygotuj samochód na mrozy »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Michał Dróbka/wp.pl
W kilku słowach opowiemy jak sobie z tym wszystkim poradzić przy użyciu zarówno domowych sposobów, jak i specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji samochodów zimą.
Zdjęć: 1  

Groźny szelest śniegu »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Jacek Bomersbach
12 stycznia pod naporem śniegu zawalił się dach magazynu artykułów papierniczych w Mirosławicach. Katastrofę widział Franciszek Żygadło z Sobótki, który jest tam ochroniarzem.
Zdjęć: 5  

Ulepili wielkiego bałwana »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie bom
Gigantycznego, 4-metrowego bałwana ulepili mieszkańcy Sulistrowic. Śnieżna rzeźba stoi niedaleko „Baru u Marka”.
Zdjęć: 2  

W starostwie ciągle świątecznie »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie JB
Do końca stycznia w holu głównym starostwa powiatowego można podziwiać szopki bożonarodzeniowe wykonane przez laureatów konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.
Zdjęć: 1  

O puchar prezesa »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie bom
23 stycznia odbędzie się II Halowy Turniej o Puchar Prezesa PZPN Grzegorza Laty. Impreza odbędzie się w hali gimnazjum w Sobótce.
Zdjęć: 1  

Porażka na początek »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie MK
Polkąty rozpoczęły 2010 rok od domowej porażki z Tytanem, którego ambicją jest zajęcie któregoś z pierwszych dwóch miejsc w tabeli.

Pozbądź się problemu »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie opr. kt
Gmina Kąty Wrocławskie, przy współpracy z lokalnymi aptekami, organizuje zbiórkę niepotrzebnych i wycofanych już z obrotu termometrów rtęciowych.
Zdjęć: 1  

Walentynki w GOKiSie »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie opr. kt
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zaprasza na Wieczór Karnawałowo – Walentynkowy. Impreza odbędzie się 13 lutego o godz. 20 w wyremontowanej sali widowiskowej.
Zdjęć: 1  

Drożeje myto »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie bom
Od 1 lutego będą obowiązywać nowe stawki myta elektronicznego dla ciężarówek przejeżdżających przez Wrocław i inne miasta, w których funkcjonują wagi.

Zatrzymani za włamanie  »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie KP Kąty Wr.
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do firmy z materiałami budowlanymi. Oprócz tego, że ukradli pieniądze, zniszczyli biuro na kwotę ok. 10000 zł.

Płomienie na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie red.
Na autostradzie A 4 niedaleko zjazdu na Strzelin zapalił się samochód. Autostrada została całkowicie zablokowana.

Moc Wielkiej Nocy »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie MK
16 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce odbyła się uroczysta inauguracja projektu „O Mocy Wielkiej Nocy, czyli Kluby Aktywnych Etnografów” dotowanego z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu „Równać szanse”.
Zdjęć: 1  

Zostały tylko mury »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie opr. AS
4 stycznia rozpoczęła się przebudowa świetlicy wiejskiej i klubu w Smolcu. Przewidywany okres zakończenia inwestycji to czerwiec 2010 roku.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na swojego wójta! »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie gmina.dlugoleka.pl
Wójt gminy Długołęka, Iwona Agnieszka Łebek, została zakwalifikowana do finału dziewiątej edycji konkursu "Wójt Roku 2009", organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 Telewizji Polskiej S.A.

Hakerzy atakują iPKO »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie RW
PKO BP, czyli „Firma przyjazna klientowi” od kilkudziesięciu godzin jest Firmą przyjazną... hakerowi. Internetowi piraci wyłudzają dane podszywając się pod stronę iPKO. Bank informuje, że panuje nad sytuacją.
Zdjęć: 1  

15-lecie pożegnania czterech zer »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie mt
15 lat temu pojawiły się w obiegu banknoty i monety jakimi posługujemy się obecnie.
Zdjęć: 4  

Prężnie działają już pięć lat »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie AS
5 stycznia minęła piąta rocznica powstania Klubu Seniora „Tęcza” ze Świętej Katarzyny. Z tej okazji seniorzy spotkali się na okolicznościowej imprezie.
Zdjęć: 2  

W nocy epoka lodowcowa »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie aw
Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - spada temperatura. W konsekwencji wszystko pokryje lód.

Ferie z... policją »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie RW
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole autokarów na dolnośląskich trasach. W 5 województwach rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Funkcjonariusze przypominają też o obowiązującym od nowego roku przepisie – dzieci na stoku muszą mieć kaski na głowie.
Zdjęć: 3  

„Relaks” po meksykańsku »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie opr. AS
W niedzielę, 17 stycznia w Klubie Relaks w Siechnicach przy ul. Fabryczna 15 odbędzie się noworoczny koncert Tomasa Celisa Sancheza z Meksyku. Początek o godz. 16, wstęp wolny.

Bezpłatny kurs angielskiego »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie czernica.iap.pl
28 mieszkańców gminy Czernica może skorzystać ze szkoleń języka angielskiego na poziomie podstawowym, organizowanych przez Szkołę Języków Obcych LINK.
Zdjęć: 1  

Sprawdź nieodśnieżone drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Wybierasz się w podróż, a nie masz pewności jak wyglądają drogi w naszym województwie. Sprawdź ich stan na stronie urzędu marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

Bale dla seniorów »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. AS
Wójt gminy Długołęka serdecznie zaprasza wszystkich seniorów, czyli osoby, które ukończyły 60 lat, mieszkających na terenie naszej gminy, na Karnawałowe Bale Seniora.

Działają i odkrywają… »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie Katarzyna Dyl
Choć za oknem świat przykryła gruba warstwa śniegu i mróz daje się we znaki, to nic nie jest w stanie ochłodzić zapału, entuzjazmu i radości, które towarzyszą realizacji projektu „Mały Odkrywca Własnych Możliwości” w SP w Borowej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. .
Zdjęć: 6  

Zebranie w Tyńcu nad Ślężą »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie UG Kobierzyce
W najbliższą środę, 20 stycznia odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Tyniec nad Ślężą.

Zawieszenie przez śnieg »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. AS
W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w styczniu br. zawieszone zostały workowe wywozy selektywnie zebranych odpadów na terenie gmin Sobótka, Kobierzyce, Jordanów Śl. oraz Żórawina.

Kamizelki dla uczniów »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. AS, KP Sobótka
Policjanci spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim. Maluchy otrzymały od funkcjonariuszy 85 kamizelek odblaskowych. Wszystko po to, aby dzieci były widoczne na drodze i bezpieczne.
Zdjęć: 4  

Sylwester za konsolę »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie bom
23-latek z Sobótki Górki ukradł konsolę do gier komputerowych, którą chciał sprzedać we Wrocławiu. Pieniądze były mu potrzebne na sylwestra.
Zdjęć: 1  

Nasze szkoły w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
„Rzeczpospolita” i „Perspektywy” opublikowały raport dotyczący szkół ponadgimnazjalnych. Wrocławskie LO nr XIV in. Polonii Belgijskiej zajęło 3 miejsce.

Stratne jak lokaty »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Open Finance
W pięciu bankach zakładane przed rokiem depozyty przyniosły klientom straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

W piątek zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
W Polsce również będzie można obserwować to jedno z najdłuższych zaćmień obrączkowych słońca w tym tysiącleciu. Następne w 3043 roku.

Zmiany w rozkładach PKP »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Kilkanaście pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku od poniedziałku 18 stycznia 2010 r. będzie kursowało według zmienionego rozkładu jazdy. Nowe godziny odjazdów i przyjazdów w większości przypadków wprowadzono na wniosek pasażerów.

Z budżetem w nowy rok »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie MO
30 grudnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w 2009 roku. Była ona wyjątkowa z dwóch powodów: podsumowywała pracę samorządu gminy Kobierzyce za rok 2009 oraz zostały podjęte dwie uchwały ważne dla gminy Kobierzyce w roku 2010.

Obywatelskie zatrzymanie »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. AS
Nie tylko policjanci eliminują z ruchu drogowego, niebezpieczne osoby którymi są nietrzeźwi kierowcy. Tym razem obywatelskiego ujęcia dokonali cywilni pracownicy policji.

Psy GOPRu w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Jak pracują psy w górach? O tym możesz się przekonać udając się na pokaz psów lawinowych w Karpaczu.

Tytan na początek »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. AS
W sobotę, 16 stycznia koszykarze Polkątów Maximusa zmierzą się Tytanem Jawor. Początek o godz. 19.00 w hali sportowej przy ul. Zwycięstwa 23 w Kątach Wrocławskich.
Zdjęć: 1  

"Ogórek" dla Owsiaka »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie mt
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale internetowe aukcje idą pełną parą i wciąż można wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Apel sołtysa Smolca »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie HK
Wystarczyło trzy dni intensywnych opadów śniegu, aby sytuacja na drogach w naszym regionie stała się bardzo trudna.
Zdjęć: 2  

Wielkie odkopywanie »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie Kornelia Trytko
- W poniedziałek jeszcze było trudno, ale teraz sytuacja jest opanowana, a wszystkie drogi przejezdne – mówi zastępca burmistrza miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Mieczysław Reps. W odśnieżanie miasta i okolic angażują się wydziały urzędu gminy, policja, straż pożarna, prywatne firmy i mieszkańcy.
Zdjęć: 9  

Upadła koncepcja ścieżki »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
14 lat temu Czesław Jamont wpadł na pomysł budowy trasy rowerowo-saneczkowej z Wrocławia do Sobótki. Do urzędów wydeptał ścieżki, nikt jednak nie zainteresował się jego pomysłem.
Zdjęć: 4  

Runęła hala w Mirosławicach »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Z powodu dużej ilości śniegu zawaliła się hala magazynowa w Mirosławicach. Do katastrofy doszło ok. godziny 6 rano. Według wstępnych ustaleń w środku nie było nikogo.
Zdjęć: 7  

Składowisko w Cieszycach zrekultywowane »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie MO
Świadomość tego, jak ważne jest środowisko, w którym żyjemy staje się coraz większa w naszym społeczeństwie. Każdy z nas chce żyć w miejscu wolnym od zanieczyszczeń, tam gdzie woda i powietrze są czyste.
Zdjęć: 1  

Surowce dały zarobić »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji w latach 2000-2009 surowce okazały się strzałem w dziesiątkę. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Odśnieżanie niegroźne dla gleby »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Podczas roztopów tony soli kuchennej z innymi chemikaliami trafią do kanałów i gleby. Według naukowców nie zagraża to w dużym stopniu roślinom.
Zdjęć: 3  

Na mróz wyszedł w dresie »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie opr. AS
Policjanci z Długołęki wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji z Wrocławia odnaleźli zaginionego mężczyznę. Policję zaalarmowała zaniepokojona rodzina. 52-latek wyszedł z domu w dresie i nie było go kilka godzin.

„Herbapol” pomylił krople »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Lubelski „Herbapol” przypadkowo zamienił partię kropli miętowych z walerianowymi. Apteki w Polsce otrzymały informację, aby wycofać partię leku.

Rozwój pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie KT
- Rok 2009 był dla gminy dobry, a 2010 może być jeszcze lepszy. Ważne, żeby do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem i rozwagą – mówi Stefan Dębski. W rozmowie z naszym portalem wójt gminy Czernica podsumowuje miniony rok i przedstawia plany na przyszłość.
Zdjęć: 1  

Z nożem na pielęgniarkę »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie BOM
Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który nożem próbował zaatakować pielęgniarkę z pogotowia ratunkowego. 51-latka obezwładnili sanitariusze.

Szansa na ekologiczne granty »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie J.Brodowska
Fundacja Nasza Ziemia oraz firma Henkel Polska zapraszają do udziału w konkursie „Henkel – zielone granty”.

Zasypało, a teraz zamrozi? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie aw
Meteorolodzy ostrzegają – od wtorku Polską będzie władał wyż znad Skandynawii. Przyniesie ze sobą temperaturę poniżej minus 10 stopni w nocy.

Piłkarski turniej w hali »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie bom
23 stycznia odbędzie się II Halowy Turniej o Puchar prezesa PZPN Grzegorza Laty. Impreza odbędzie się w hali gimnazjum w Sobótce.
Zdjęć: 2  

Spadają ceny mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Indeks cen mieszkań opracowany przez Open Finance dla 16 największych polskich miast spadł w grudniu o 1 proc. Był to trzeci z rzędu spadek jego wartości.

Weganinie – zbadaj dziecko! »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Zespół Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza dzieci wegańskie w wieku od 3-10 lat do udziału w badaniu weryfikującym pozytywny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci.
Zdjęć: 1  

Ukarzą cię w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
- No to skończyło się, nawet na stoku mogą mi wlepić mandat – martwi się Andrzej, wrocławianin i jednocześnie narciarz. Przed bystrym okiem funkcjonariusza nie uciekniemy już na łono przyrody czy w niedostępne okolice górskie. Policjanci założyli narty.
Zdjęć: 3  

Śnieg zabija »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Śnieg przyczyną tragedii na trasie do Legnicy, ale też pod przystankiem w Świdnicy. Drogi są śliskie, a dachy pękają pod naporem lodu i topiącego się śniegu.
Zdjęć: 3  

Targi rozwodowe we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie www.rozwodowe.pl
Zapraszamy na IV Targi Rozwodowe, które odbędą się 10 stycznia 2010 na Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu przy ul Piotra Skargi 18a w godz 11-17.
Zdjęć: 1  

Ciągle pada... »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie JG
We Wrocławiu intensywne opady śniegu występują nieprzerwanie niemal drugą dobę. Jak we Wrocławiu radzą sobie z odśnieżaniem - pokaż nam i dodaj swój film lub zdjęcie.
Zdjęć: 5  

Tajemnice Lwowa »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie tm
Jak potoczyły się losy Polaków, którzy po 1945 roku nie opuścili Lwowa? Dlaczego zostali? Kim był kapłan, który przez wiele lat był proboszczem lwowskiej katedry? To tylko niektóre pytania wokół których toczyć sie będzie poniedziałkowe spotkanie z autorką książki "Zostali we Lwowie"
Zdjęć: 2  

Miasto znane i modne »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie bom
O kryzysie, hotelach, nowych obiektach sportowych i planach na 2010 rok rozmawiamy z Zenonem Gali, burmistrzem Sobótki.
Zdjęć: 5  

Wiele utrudnień na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie mt/jg
Autostrada A-4 ze Zgorzelca do Wrocławia została rano całkowicie zablokowana. Drogowcy usunęli już skutki wypadku tira, jednak kłopoty nadal mają kierowcy niemal na wszystkich dolnośląskich drogach.

Orkiestra zagra w Siechnicach »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie opr. AS
W niedzielę po raz osiemnasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał w siechnickim klubie Relaks rozpocznie się o godz. 15.
Zdjęć: 1  

Sołtysi w stolicy »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie J.Brodowska
W dniach 15-16 grudnia, 34-osobowa grupa sołtysów z terenu powiatu wrocławskiego (gminy: Kobierzyce, Czernica, Żórawina, Sobótka, Mietków i Święta Katarzyna) udała się z wizytą do Warszawy. Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wrocławskiej przy wsparciu Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Strażacy ostrzegają i apelują »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie red.
W związku z licznymi przypadkami zatruć tlenkiem węgla Państwowa Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju pieców, junkersów i innych urządzeń służących do ogrzewania. Strażacy radzą również, co zrobić, gdy dojdzie do zatrucia czadem.

Zabawa bez zapowiedzi »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie bom
Kilkaset osób bawiło się w sylwestra na Rynku w Sobótce. Imprezę zorganizowano bez zapowiedzi.
Zdjęć: 1  

Animatorzy Orlików »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie mp/serwissamorzadowy
Z nowym rokiem ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Animator – Moje boisko Orlik 2010”. Dofinansowanie wynagrodzeń dla trenerów pracujących na Orlikach otrzymają wszystkie samorządy, które złożą poprawne wnioski. Pierwszy nabór potrwa do 16 lutego.

Dobroczyńcy roku »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Trwa XIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” - największego programu promującego działalność dobroczynną firm w Polsce, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Komercyjne lecznice »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Związek Powiatów Polskich chce, by podległe samorządom placówki służby zdrowia mogły świadczyć usługi za pieniądze.

Poprawiony herb Siechnic herbem gminy »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie as
Czy to już koniec zamieszana wokół herbu gminy Siechnice? Wiele wskazuje na to, że tak, choć ostateczną decyzję podejmie rada miejska. Ostatnia propozycja heraldyków przewiduje, że herbem gminy zostanie dotychczasowy – tylko nieco poprawiony – herb Siechnic.
Zdjęć: 1  

Tragiczny wypadek w Wojnarowicach »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie bom, as
Cztery osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 35 w Wojnarowicach. Dwie trafiły do szpitala.

Uprzątnij biurko! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie pp
Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych to właśnie 8 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka.

Zasypie nas »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego ostrzega - nadciągają intensywne opady śniegu.

Niebezpieczne damskie spodnie! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie tom
W metalowych dodatkach damskich spodni "Mini Bleu" wykryto nikiel! Noszenie spodni z zawartością tego pierwiastka może wywołać stany zapalne.
Zdjęć: 2  

Podatkowy skandal »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie mt
W piątek prezydent – mimo wcześniejszych wahań - podpisał nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

Morderstwo w wigilię »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie Jacek Bomersbach
W wigilię ekipa pogotowia ratunkowego powiadomiła dyżurnego policji w Sobótce o starszym mężczyźnie z ranami głowy, który nie dawał oznak życia. Okazało się, że 62-latek został zamordowany.
Zdjęć: 4  

Myto za przejazd »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie zb
Czy powstające w Polsce nowe autostrady rzeczywiście zasługują na takie miano? Raczej nie, bo nie ma przy nich miejsc obsługi podróżnych, tzw. MOP-ów. Przykładem może być choćby wybudowany ostatnio odcinek A4 Zgorzelec- Krzyżowa czy trasa między Wrocławiem a Katowicami.

Wspólne kolędowanie »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie MO
W niedzielę 27 grudnia przedstawiciele gminy Kobierzyce odbyli niezwykłą podróż do partnerskiej gminy Koběrice z Czech. Odbywało się tam tradycyjne spotkanie kolędowe w kościele Najświętszej Marii Panny w Koběricach, na którym wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki.
Zdjęć: 1  

Remont ruszy na wiosnę »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie MK
Na początku wiosny powinny ruszyć prace remontowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Mietkowie.
Zdjęć: 1  

Nabór do drużyny z Kątów Wrocławskich »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Budżet powiatu uchwalony »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie J.Brodowska
Ostatnia sesja Rady Powiatu Wrocławskiego w roku 2009 odbyła się 29 grudnia w nowej siedzibie starostwa przy ulicy Kościuszki 131. Radni debatowali m.in. nad budżetem powiatu wrocławskiego na rok 2010, wieloletnim programem inwestycyjnym oraz tegorocznym programem współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Zdjęć: 2  

Opłaty za godziny »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie as
Od 1 marca będą obowiązywały nowe opłaty za świadczenia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez gminę Siechnice. Dla większości rodziców oznacza to podwyżkę, ale konkretna suma będzie zależała od czasu spędzonego przez dziecko w przedszkolu.
Zdjęć: 1  

Nie oddamy Euro 2012 Krakusom »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie KT/RW
- Stadion wybudujemy na czas, mimo zerwania umowy z dotychczasowym wykonawcą obiektu – zapewniali w poniedziałek urzędnicy miejscy, po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj.
Zdjęć: 14  

Całkiem nowa jakość »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie Kornelia Trytko
- Ludzie, którzy widzieli budynek GOKiS kilka lat temu, nie mogą teraz uwierzyć własnym oczom – mówi „Expressowi Wrocławskiemu” Maria Mach. Z dyrektorem Ośrodka rozmawiamy o zakończonym właśnie remoncie, perspektywach rozwoju instytucji i planach na przyszłość.
Zdjęć: 3  

Wernisaże i szczudlarze »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Około 50 osób z trzech gmin przyjeżdża do Kryształowic na warsztaty teatralne, taneczne i ceramiczne. Są to m.in. stolarze, gospodynie domowe i nauczyciele.
Zdjęć: 6  

KRUS rozliczy »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. RH
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego do 28 lutego 2010 r. przekaże wszystkim emerytom i rencistom formularz PIT-40A (roczne obliczenie podatku przez organ rentowy) lub PIT-11A (informacja o dochodach uzyskanych od organu rentowego).

Znikną licencje »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie zab
Minionego roku pośrednicy obrotu nieruchomościami nie zaliczą do udanych. Ich obroty, w zależności od rejonu kraju zmalały o 30-60 proc.

Bankowa fuzja »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie rr
Nowy rok w bankowości rozpoczął się fuzją Getin Banku z Noble Bankiem.

Usuwamy azbest »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie red
Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”. Projekt, który wystartował w październiku 2009 r. jest elementem działań wynikających z „Programu oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032”, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Przewrócona ciężarówka  »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie bom, ŁT
Przez 1,5 godziny autostrada w okolicach Bielan Wrocławskich była całkowicie zablokowana, a korek sięgał kilkunastu kilometrów. Wszystko przez tira, który wpadł do rowu.
Zdjęć: 8  

Młodzież pielęgnuje tradycje  »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie J. Brodowska
Jak co roku w grudniu, młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach przygotowała plenerową wersję Jasełek na dziedzińcu swojej szkoły. Pomimo siarczystego mrozu nie zabrakło chętnych, żeby podziwiać to barwne widowisko, oparte na opowieści biblijnej.
Zdjęć: 3  

Imię zobowiązuje »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie Kornelia Trytko
Na ostatniej w 2009 roku sesji, radni Kątów Wrocławskich jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie nadania Szkole Podstawowej nr 1 imienia kardynała Bolesława Kominka.
Zdjęć: 3  

Pierwszy stopień w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
Coraz groźniej na górskich szlakach w Karkonoszach. Wiele tras jest zamkniętych. Wszystkich, którzy planują właśnie rozpoczęcie urlopu w górach, goprowcy ostrzegają: jest bardzo niebezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Trudne kroki w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dwa tysiące albo i więcej można zaoszczędzić rzucając palenie. Drugie tyle renegocjując umowę najmu mieszkania. Najwięcej da się zyskać przechodząc na samozatrudnienie. To też ostatnie chwile na zakup mieszkania w ramach RnS. Oto garść trudnych postanowień na 2010 rok.

Okradają banki »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie rr-
Nierzetelni klienci nie dają taryfy ulgowej bankom. Na koniec listopada kwota kredytów niespłacanych w terminie przez gospodarstwa domowe i firmy przekroczyła już 44 mld zł. Było to o ponad 1 mld zł więcej niż w październiku – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Rusza nowy program unijny dla dzieci »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Sygnalizacja po 15 stycznia »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie AS
Po 15 stycznia włączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Kolejową i Świętej Katarzyny w Siechnicach.
Zdjęć: 1  

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie czernica.iap.pl
W nocy z 2 na 3 stycznia we wsi Jeszkowice zaginął pies.

Legalne narkotyki w Czechach »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Wyspecjalizowane jednostki policji i oddziały straży granicznej zapowiadają częstsze kontrole turystów powracających z Czech. Mają one związek z legalizacją narkotyków u naszych południowych sąsiadów.
Zdjęć: 3  

Aktor czuje się lepiej  »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Nieoficjalnie poprawia się stan zdrowia wrocławskiego aktora Mariusza Kiliana, który kilka dni temu zachorował na sepsę. Na prośbę rodziny szpital zakaźny odmawia udzielania informacji o stanie jego zdrowia.

Obowiązek odśnieżania »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż posesji – przypomina wrocławska straż miejska.
Zdjęć: 2  

Dziennikarski opłatek »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie mt
W niedzielę we wrocławskim seminarium odbyło się opłatkowe spotkanie dolnośląskiego środowiska dziennikarskiego.

Przyczajona grypa? »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie KSAJ
Pandemia grypy A/H1N1 może nie zostać opanowana przed 2011 rokiem i wskazane jest zachowanie czujności, ponieważ wirus może mutować - poinformowała dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

Skręt z knedlikami  »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Wojciech Sitarz
Od 1 stycznia weszła w Czechach nowelizacja ustawy antynarkotykowej. Nasi południowi sąsiedzi silnie zliberalizowali obowiązujące prawo.

Nie wszystko stracone »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie RH
Rolnik, któremu została przyznana pomoc na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, lecz nie została wypłacona, może ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie. Możliwość taką stworzyło obowiązujące od 10 grudnia 2009 r. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające dotychczasowe przepisy.

Gminom gorzej »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie www.samorzad.pap.pl
Senat chce zmienić zasady działalności gospodarczej samorządów poza sferą użyteczności publicznej. Na nowelizacji mogą stracić gminy. Zyskają – powiaty i województwa.

Zaufanie bardzo ograniczone »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie RH
Zimowa aura jest w tym roku wyjątkowo kapryśna, przez co na drogach bywa bardzo niebezpiecznie. Opady śniegu, deszcz, chwilowa odwilż i nagłe ochłodzenia powodujące szybkie oblodzenie jezdni - to teraz częste przyczyny zdarzeń drogowych.
Zdjęć: 1  

Kolejny rok walki z kryzysem »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie RH
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki podsumował rok 2009 pod kątem zmian, jaki przyniósł ten rok polskim rolnikom i całemu sektorowi rolniczemu. Był to już drugi z rzędu rok walki z kryzysem.

Bez zmian dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie opr. AS / siechnice.com.pl
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów 1 stycznia 2010 roku została przeniesiona siedziba władz gminy z miejscowości Święta Katarzyna do miejscowości o statusie miasta Siechnice oraz jednocześnie nastąpiło zmiana nazwy gminy Święta Katarzyna na gmina Siechnice. Na szczęście mieszkańcy praktycznie tego nie odczują.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Wtorek 3 października 2023
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl