Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 146 informacji. Wszystkie poniżej.

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Ostatni taki Sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie as
Już zaledwie godziny dzielą nas od nadejścia roku 2010. Dla mieszkańców gminy Święta Katarzyna będzie to wyjątkowa noc. Wraz z nadejściem Nowego Roku będą mieszkańcami gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

WOŚP po raz pierwszy w Mietkowie »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Ujas zagra w ekstraklasie? »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie Robert Krajewski
Jak podają ogólnopolskie media, szkoleniowiec GKS-u Bełchatów Rafał Ulatowski bardzo poważnie interesuje się pozyskaniem 19-latka Pawła Ujasa, byłego piłkarza Motobi Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Sukcesy kąteckiego futbolu »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie Kamil Skrzypek
Mieszkańcy Kątów Wrocławskich mogą być dumni ze swoich piłkarzy. Zajęli oni znakomite 2. miejsce w rundzie jesiennej III ligi Dolnośląsko-lubuskiej. W rozgrywkach, w których udział biorą ekipy z takich miast jak Wałbrzych, Świdnica, Oława, Głogów, Oleśnica, Nowa Sól, Świebodzin czy Żary.
Zdjęć: 2  

Problemy z wodą »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie zorawina.pl
W Karwianach mogą dziś wystąpić problemy z dostawą wody pitnej.

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Tomik młodych poetów »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie www.kultura-kobierzyce.pl, opr. AS
Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Dziecięcej, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach przeprowadziło konkurs poetycki „Ja i Mój Świat”.
Zdjęć: 4  

Wielkie oszustwo w Iwinach »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie RW
To jedno z większych oszustw w ostatnich latach. Poszkodowanych jest ok. 60 osób, na kwotę ponad 20 milionów złotych. Podejrzani, którzy oszukiwali ludzi przy sprzedaży nowobudowanych mieszkań w Iwinach, zostali zatrzymani przez policję.

Wszyscy za budżetem »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie Kornelia Trytko
Na ostatniej w tym roku sesji, Rada Miejska w Kątach Wrocławskich jednogłośnie uchwaliła budżet na 2010 rok.
Zdjęć: 2  

Dwie kradzieże w godzinę »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr .AS
Kąteccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch samochodów w ciągu jednej godziny. Wobec zatrzymanego zastosowano tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Zima wróciła, ostrożniej na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Po kilku dniach odwilży znów spadł śnieg. Mało widoczni piesi wolniej przechodzą przez śliską jezdnię, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. Z policyjnych statystyk wynika, że jest to czas wzrostu liczby kolizji i wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Lider A4 - konkursy »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Lokalna Grupa Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gmin Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna, Żórawina – LIDER A4 ogłasza konkursy na składanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

Ruszają punkty informacyjne »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Pijany ochroniarz »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. AS
Policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce zatrzymali 35-letniego pracownika jednej z firm ochroniarskich, który przyszedł pijany do pracy i rozbił samochód. Chciał też wprowadzić w błąd funkcjonariuszy twierdząc, że samochód został skradziony.

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Powrót z Sylwestra »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. RW
Spółki kolejowe - Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie - przygotowały na Sylwestra specjalną ofertę. Dzięki niej mieszkańcy podwrocławskich miejscowości, którzy planują przywitać Nowy Rok we Wrocławiu, po zakończonej zabawie będą mogli szybko, bezpiecznie i wygodnie dotrzeć do domu.
Zdjęć: 1  

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

GOKiS oficjalnie otwarty »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie opr. AS
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wr. został oficjalnie otwarty po generalnym remoncie.
Zdjęć: 2  

Nowy radiowóz  »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie opr. AS
Komisariat policji w Długołęce wzbogacił się o nowy radiowóz. Podczas uroczystego przekazania pojazdu został on również poświęcony, by bezpiecznie służył całej społeczności.

Zmiany w ordynacji »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie www.samorzad.pap.pl
24 grudnia weszły w życie nowelizacje przepisów wyborczych dotyczących m.in. głosowania przez pełnomocnika i powołania komisji obwodowych. Tydzień wcześniej zaczęła obowiązywać także poprawiona ordynacja do Parlamentu Europejskiego.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy ocenili pracę starostwa »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie J.Brodowska
Z myślą o podniesieniu jakości pracy urzędu Starostwo Powiatowe we Wrocławiu przeprowadziło ankietę „Badanie satysfakcji klientów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu”.
Zdjęć: 1  

Świąteczne podróże »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie red.
Firma Servibus informuje o organizacji komunikacji na terenie gminy Czernica w okresie świątecznym.

Paczki od świętego  »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie red.
Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w świetlicach wiejskich na terenie Ratowic i Kamieńca Wrocławskiego odbyły się spotkania dzieci z Mikołajem.
Zdjęć: 4  

W klimacie polskich świąt »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie J. Brodowska
Jak co roku na początku grudnia delegacja Powiatu Wrocławskiego udała się do Ensisheim we Francji w celu uczestnictwa w kiermaszu bożonarodzeniowym, organizowanym przez lokalne władze samorządowe. Była to już szósta edycja kiermaszu, w której uczestniczyli przedstawiciele powiatu.
Zdjęć: 2  

Skopał auto pracodawcy »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie bom
Pracownik budowlany zażądał reszty zaległej pensji od właściciela domu w Sobótce Górce. Gdy ten odmówił mężczyzna skopał mu samochód.
Zdjęć: 1  

Lech najlepszy  »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. AS
Zwycięstwem zawodników Lecha Poznań zakończył się międzynarodowy turniej piłki nożnej zawodników do lat 9, który 19 grudnia odbył się w Siechnicach.
Zdjęć: 3  

Co zrobili dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. AW
Rok 2009 jest pierwszym rokiem działalności GOPS w Długołęce, który wzbogacił się o kolejnych dwóch pracowników socjalnych. Zwiększenia zatrudnienia ma na celu dążenie do modelowego, wskazanego przez ustawę o pomocy społecznej stanu zatrudnienia 1 pracownika socjalnego na 2 tysiące mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Chytry plan »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie żab
Osoby samotne będą mogły korzystać z programu „Rodzina na swoim”, a najemcy mieszkań Towarzystw Budownictwa Społecznego mają coraz większe szanse na to, że zostaną właścicielami. Banki zaczynają otwierać kurek z kredytami. Ale w 2010 roku nie wszystko w budownictwie będzie się dobrze układało. Rekordowo niska ma być podaż nowych mieszkań.

Poszli w tango »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. Kt
W szkole podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim odbyła się największa impreza taneczna w gminie Czernica. Ponad trzystu tancerzy z całej Polski zmierzyło się w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Czernica.
Zdjęć: 2  

Nie taki kryzys straszny »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Opr. Kt
- Najważniejsze jest dla nas to, że nie stoimy w miejscu. Nawet mimo trudności – pisze burmistrz miasta i gminy Kąty Wrocławskie, Antonii Kopeć, w podsumowaniu minionego roku.
Zdjęć: 1  

Powstaje program współpracy »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie J.Brodowska
Władze powiatu wrocławskiego przystąpiły do prac nad opracowaniem programu współpracy powiatu wrocławskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2010.

Rok ważnych zadań dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie AS
O najważniejszych wydarzeniach w 2009 roku oraz o planach na nowy rok rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Dzielnicowy, czyli policjant pierwszego kontaktu »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie AS
Są przypisani do danego rejonu, znają obywateli. W razie potrzeby mają służyć pomocą, dbać o porządek i poczucie bezpieczeństwa – krótko mówiąc, policjanci pierwszego kontaktu. Tyle teoria. Bo w praktyce często obowiązki dzielnicowych są znacznie większe, zwłaszcza na małych posterunkach, jak choćby ten w Siechnicach.
Zdjęć: 1  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

485 ton elektroszrotu »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie red.
Już po raz kolejny gmina Długołęka zorganizowała mieszkańcom odbiór odpadów wielkogabarytowych czyli tzw. „wystawki”.

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Złota choinka »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie MK
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jordanowa Śl. zgarnęły wszystkie możliwe nagrody podczas Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego.
Zdjęć: 3  

Pierwsze tygodnie w nowej siedzibie  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie J.Brodowska
Od 7 grudnia br. mieszkańcy powiatu wrocławskiego mogą już załatwiać swoje sprawy w nowej siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, przy ulicy T.Kościuszki 131. W ostatnich tygodniach poczyniono szereg starań, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie urzędu już w pierwszym dniu przeprowadzki.
Zdjęć: 2  

Aktywna młodzież »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie J.Brodowska
W dniach 12-14 listopada br. delegacja młodzieży ze szkół w Krzyżowicach i Sobótce uczestniczyła wraz z przedstawicielem starostwa w seminarium europejskim organizowanym przez władze miasta Miluza we Francji.
Zdjęć: 2  

Apel do wędkarzy »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Red. kt
Zamiast wyrzucać albo przetrzymywać w piwnicy niepotrzebny już sprzęt wędkarski, można z niego zrobić dobry użytek i pomóc rozwijać pasję wśród dzieci z uboższych rodzin.

Galimatias z nazwami »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie AS
Najpierw w urzędzie wojewódzkim,a później nawet w ministerstwie, zastanawiano się jak od 1 stycznia będą nazywały się organy i urzędy gminy Siechnice.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Otworzyli się na świat »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
- Nauczyłam się... rozmawiać z ludźmi, do tej pory jakoś mi to nie wychodziło – cieszy się Anna Hybkowska z Radwanic. W starostwie powiatowym uroczyście podsumowano wyniki projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, współfinansowanego przez Unię Europejską, który miał na celu przystosowanie osób niepełnosprawnych do życia w społeczeństwie.
Zdjęć: 3  

Krzyż do poprawki? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie AS
Na ostatniej sesji rada gminy miała przyjąć uchwalę w sprawie projektu herbu gminy Siechnice. Miała, bowiem uchwała została wycofana z porządku obrad. To o tyle dziwne, bowiem jeszcze dzień wcześniej, wszyscy radni, poza jednym, byli za przyjęciem uchwały.
Zdjęć: 1  

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Ostatnie pożegnanie Azora  »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie KT
Cmentarza dla zwierząt w Szymanowie cieszy się coraz większą popularnością właścicieli czworonogów. Jego założyciele chcą pójść krok dalej, instalując piec krematoryjny.
Zdjęć: 5  

Policjanci na podium »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie RW, opr. KT
12 grudnia w hali Zbigniewa Wolfingera w Łanach rozegrano II Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Sympatyków Klubu Gwardia Wrocław.

Oczyszczalnia pracuje pełną parą »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie red.
Zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Mirkowie wznowiła przyjmowanie ścieków dowożonych wozami asenizacyjnymi.

Bezpłatny basen dla zapaśników »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. AS
Ciężkie treningi w środku tygodnia, odpoczynek i relaks na basenie w soboty – to sposób na sukcesy młodych zapaśników z gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

Bank dzieciom »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie opr. kt
Na początku grudnia, oddział Banku Zachodniego w Kątach Wrocławskich otworzył swoje drzwi dla najmłodszych. Były zabawy, konkursy i wiele niespodzianek.
Zdjęć: 2  

Gospodynie podzieliły się opłatkiem »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie red.
Około 70 osób uczestniczyło na Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym 13 grudnia przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smolcu.
Zdjęć: 2  

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Świąteczny jarmark w Sin le Noble »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Już od czterech lat delegacja gminy Święta Katarzyna uczestniczy w jarmarku bożonarodzeniowym organizowanym we francuskim Sin le Noble.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na Kościelnej »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie as
Na ulicy Kościelnej w Siechnicach trwają prace związane z włączeniem rowu melioracyjnego, odprowadzającego wody deszczowe ze znacznej części centrum miasta, do istniejącej kanalizacji deszczowej.
Zdjęć: 1  

Przypadek czy podpalenie? »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Bom
W domu przy ulicy Gałczyńskiego w Sobótce mężczyzna rozpalił ognisko. Na szczęście pożar sam się ugasił.
Zdjęć: 2  

Punkt dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do korzystania z bezpłatnych usług informacyjnych w punkcie konsultacyjnym.

Festiwal bez chińszczyzny »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 80 artystów, rzemieślników i rękodzielników wzięło udział w Ślężańskim Festiwalu Rzemiosł i Produktu Lokalnego, który zorganizowano w hali gimnazjum w Sobótce.
Zdjęć: 8  

Wygrana w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Daniel Biernat
- Jesteśmy bojowo nastawieni jak przed każdym meczem i zapowiadamy zwycięstwo w meczu z Bolesławcem - mówił przed meczem Tadeusz Grygiel, trener drużyny Polkąty Maximus. Jego słowa się spełniły.
Zdjęć: 18  

Turniej młodych talentów »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie AS
Młodzi gracze m.in. Śląska Wrocław, Lecha Poznań oraz Widzewa Łódź zagrają w międzynarodowym turnieju piłki nożnej halowej, który odbędzie się 19 grudnia w Siechnicach.

Z prewencją na ty »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie red.
7 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich odbyła się VII edycja turnieju dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Z prewencją na ty”.
Zdjęć: 1  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Rózga zamiast mandatu »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie kt
Kierowców na drogach w okolicach Kątów Wrocławskich, Smolca i Mietkowa zatrzymywały niecodzienne patrole. Policjanci i dzieci, na czele z Komisarzem Lwem, nagradzali Mikołajami za poprawna jazdę i karali rózgami za wykroczenia.
Zdjęć: 5  

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Z uczniami o fajerwerkach »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie opr. AS
Jak bezpiecznie obchodzić się ze środkami pirotechnicznymi, dlaczego dzieci nie powinny bawić się fajerwerkami i jakie konsekwencje może mieć beztroskie strzelanie z petard – to tematy, na które policjanci KP Sobótka rozmawiali z uczniami gimnazjum.
Zdjęć: 1  

Gdzie szukać pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie mtm
Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Euro na edukację »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie mtm
„Euro na edukację” to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wsparcie merytoryczne zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Świąteczne zakupy a bezpieczeństwo  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Opr. AS
- Nie stwarzajmy okazji złodziejom kieszonkowym - apelują policjanci. Pilnujmy portfeli, wychodząc z domu pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien, zwracajmy uwagę na obcych kręcących się po klatkach schodowych.

Świąteczne skarby »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie red.
Niestandardowe ozdoby choinkowe to tylko część rozmaitości, które można będzie kupić na Kiermaszu Świątecznym, organizowanym na Rynku w Kątach Wrocławskich.

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie mm
Niedaleko miejscowości Gromadka doszło do tragicznego wypadku. Jedna osoba nie żyje. Autostrada A4 z Krzyżowej do przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach została zablokowana.

Życzenia na szczególny rok »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie AS
Niemal sto osób uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym, które 12 grudnia odbyło się klubie Relaks w Siechnicach. W uroczystej atmosferze wspólnie śpiewano kolędy, dzielono się opłatkiem oraz składano życzenia świąteczne i noworoczne.
Zdjęć: 5  

Nowe godziny dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie opr. AS
Od 1 stycznia 2010 r. zmienią się godziny załatwiania spraw w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

„Wokół sceny” i konkurs »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie bom
Niepełnosprawne dzieci obejrzały inscenizację znanych bajek, które przygotowali uczniowie z Sobótki, Rogowa Sobóckiego, Świątnik i Jordanowa Śląskiego.
Zdjęć: 5  

Wesołe jest życie… »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Kornelia Trytko
Ponad 100 osób spotkało się 10 grudnia w odremontowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. W doskonałych humorach, przy słodkim poczęstunku świętowano Dzień Seniora.
Zdjęć: 19  

Pijany zasnął z papierosem »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie bom
Zatrzymano mieszkańca Rogowa Sobóckiego, który 20 września podpalił stodołę w Żerzuszycach. Mężczyzna twierdzi, że ogień zaprószył przypadkowo.
Zdjęć: 3  

Zamkną składowisko »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Opr. AS
Składowisko Odpadów Komunalnych w Ratowicach będzie czynne tylko do 31 grudnia 2009 r.

Ciągnikiem kradł drzewo »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Opr. AS
Aż pięć lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mężczyźnie, który ukradł ścięte konary kasztanowców.
Zdjęć: 2  

Koncert i wizyta jubilatki »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie opr. AS
12 grudnia o godz. 16 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kobierzycach odbędzie się koncert Jacka Telusa „Poczet Poetów Polskich”.
Zdjęć: 1  

Po nowym roku za darmo »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie AS
W związku ze zmianą nazwy gminy ze Świętej Katarzyny na Siechnice od 21 grudnia 2009 r. do 4 stycznia 2010 r. nie będą przyjmowane wnioski o wyrobienie dowodu osobistego. Po nowym roku będzie to czynność bezpłatna.
Zdjęć: 1  

Pierwszaki - czytelnicy  »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie UG Jordanów Śl.
Za zaproszenie bibliotekarzy Moniki Piechury i Haliny Tkaczyk uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę w Jordanowie Śląskim. Odbyła się tam uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników.
Zdjęć: 3  

Robotnicza po odbiorze »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie AS/UG Kobierzyce
7 grudnia nastąpił oficjalny odbiór przebudowywanej w ramach programu rewaloryzacji Kobierzyc ulicy Robotniczej.
Zdjęć: 3  

Festiwal już w weekend »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie BOM
Nowością tegorocznego Ślężańskiego Festiwalu Rzemiosł Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w Sobótce, ma być konkurs na najładniejszą żywą choinkę z ozdobami ekologicznymi.
Zdjęć: 5  

Polała się krew »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie AS
Ponad 6 litrów krwi, co może pomóc uratować życie czterdziestu osobom, zebrano podczas zbiórki, która 8 grudnia odbyła się w Szkole Podstawowej w Radwanicach.
Zdjęć: 2  

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Wójt roku »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie mtm
Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. już po raz dziewiąty ogłosiła konkurs na "Wójta roku".

Udaremnione samobójstwa  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Aż dwukrotnie w ostatnim tygodniu policjanci z Długołęki uczestniczyli w akcjach mających na celu udaremnienie prób samobójczych.

Nowe książki  »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich wzbogaciła ostatnio swój księgozbiór o wiele nowych, ciekawych pozycji.
Zdjęć: 1  

14 osób rannych »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie as
14 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko, w wypadku do którego doszło niedaleko Małuszowa. Droga jest już przejezdna.

Świąteczny kiermasz w Żórawinie »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS
Szkoła Podstawowa w Żórawinie organizuje 18 grudnia kiermasz świąteczny.

Złota statuetka dla Kobierzyc »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Opr. AS/ UG Kobierzyce
Kobierzyce w kategorii gmin wiejskich otrzymały Statuetkę "Gmina Fair Play" oraz Złotą Statuetkę. Odebrał ją wójt Ryszard Pacholik podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 grudnia w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Zdjęć: 1  

Czeka Nagroda im. Karola Wielkiego »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie (opr. rfp)
Parlament Europejski oraz Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego zapraszają do udziału w trzeciej edycji Konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego.

Brąz Mateusza »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Mateusz Kwiatkowski z Dojo Judo Sobótka zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Pile.
Zdjęć: 2  

Statuetka dla Świętej Katarzyny »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie MR
4 grudnia wójt Jerzy Fitek odebrał na gali w Warszawie nagrodę „Gmina Fair Play” dla Świętej Katarzyny.
Zdjęć: 1  

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Mikołajki w siodle »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Opr. AS
Mikołajki, to dzień wyjątkowy, jednak obchodzony jest dość typowo. Ale… nie zawsze. W Zespole Licealno- Gimnazjalnym w Długołęce zorganizowano coś wyjątkowego.
Zdjęć: 5  

Powtórka z... porażki »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie KKK Maximus
Nie było mikołajowego prezentu dla kibiców kąteckich koszykarzy. Historia ostatnich meczów Polkątów znów się powtórzyła - walka jak równy z równym, determinacja przez ponad pół godziny gry i… kilkuminutowy przestój, podczas którego koszykarze z Kątów Wr. marnują to, na co ciężko pracowali.
Zdjęć: 7  

Kaczmarski, Riedel i Ossbourne »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Jacek Bomersbach
Po koncercie poświęconym twórczości Jacka Kaczmarskiego, gimnazjum w Sobótce zamierza przygotować piosenki Ryszarda Riedla, nieżyjącego wokalisty zespołu Dżem.
Zdjęć: 4  

Zatańczą o puchar »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie as
W niedzielę, 13 grudnia w Kamieńcu Wrocławskim odbędzie II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Czernica.

Mały odkrywca z Borowej »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Opr. AS, UG Długołęka
Wiele się działo w ramach realizacji projektu "Mały Odkrywca Własnych Możliwości" w SP w Borowej.

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Odbiorcy zdecydują o przebiegu sieci »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie AS
Wczesną wiosną ruszy budowa I etapu sieci ciepłowniczej w celu zasilenia odbiorców w Świętej Katarzynie. Etap ten obejmuje odcinek do torów kolejowych. Dokładny przebieg sieci ciepłowniczej uzależniony będzie od liczby chętnych w danym rejonie. Im będzie ich więcej, tym tańsze będzie przyłączenie się do głównej magistrali.
Zdjęć: 1  

AIESEC poszuka »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mmm
Trwają prace nad projektem praktyk menedżerskich pod nazwą „New Horizons”. Prowadzi je organizacja AIESEC.

Oddaj krew w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Opr. AS
We wtorek, 8 grudnia będzie można w Radwanicach oddać krew.

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Remont musi poczekać »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie AS
Ulica Wałowa w Radwanicach wyasfaltowana jest tylko we fragmencie. Reszta na razie nie będzie modernizowana, ale wójt gminy zapewnia, że tam, gdzie jest w kiepskim stanie, zostanie poprawiona.
Zdjęć: 1  

Partner ze zdjęcia »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie AS
W styczniu ma zostać podpisana oficjalna umowa o współpracy między gminą Kobierzyce a czeskimi Kobiericami, miasteczkiem pod Opavą. Ciekawy jest zwłaszcza początek „znajomości” obu samorządów.
Zdjęć: 2  

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

25 lat sołtysowania »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie kt
Grzegorz Mitek, sołtys Sadowic, piastuje swoją funkcję nieprzerwanie od 25 lat.
Zdjęć: 1  

Mietków na przeglądach »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie MK
Zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy gminy Mietków mogli ostatnio zaprezentować swoje artystyczne umiejętności na szerszym forum.
Zdjęć: 1  

Tabletki i zabytki »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Grupy młodzieży poszukują mocnych wrażeń i w internecie umawiają się na zwiedzanie niebezpiecznych miejsc. Jednym z nich jest dawna plebania w Księginicach Małych.
Zdjęć: 6  

Koncert dla Maciusia  »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie bom
4 grudnia w schronisku Pod Wierzycą w Sobótce, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz małego Maciusia, który walczy z chorobą nowotworową.
Zdjęć: 2  

10 kilometrów oczyszczonych »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie AS
Przez pół roku, od czerwca do grudnia, na terenie gminy działała sześcioosobowa brygada, która zajmowała się pracami melioracyjnymi. To efekt projektu, w którym uczestniczyła gmina Święta Katarzyna.
Zdjęć: 2  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Marzy im się most Łański »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Kornelia Trytko
Pierwsze wpisy sięgają 1999 roku. Wtedy właśnie przedstawiono plany budowy drogi łączącej gminy Długołęka, Czernica i Święta Katarzyna. 10 lat później ruszyła budowa wschodniej obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 3  

Śmierć na przejeździe »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie AS
54-letni mężczyzna wjechał fiatem uno pod pociąg relacji Jelcz Laskowice – Wrocław na niestrzeżonym przejeździe niedaleko Kotowic. Kierowca zginął na miejscu.

Kradli telewizory z fabryki »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie opr. aw
Z fabryki wywozili telewizory w kartonach po podzespołach do odbiorników. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku.

Plac zabaw za pieniądze unijne »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie MK
To jeden z pierwszych projektów wykorzystujących środki unijne w gminie, którego realizację mieszkańcy, zwłaszcza najmłodsi, mogą bezpośrednio odczuć.
Zdjęć: 2  

Potrzebne wystawki »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Opr. AS
Wywiezionych niemal 40 ton – to efekt zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które zorganizowano w kwietniu i w październiku br. na terenie gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Nie chcą do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Kornelia Trytko
Do Krzeptowa ludzie przyjeżdżają popatrzeć na samoloty albo nacieszyć się skarbami prawdziwego, wiejskiego gospodarstwa. Łączą się tutaj uroki starej wsi z wygodami nowoczesnego życia.
Zdjęć: 2  

Kąty w obiektywie »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Opr. kt
Dariusz Szczygieł, autor zdjęcia „Rynek” został zwycięzcą konkurs „Twoja fotografia w gminnym kalendarzu”. Komisję urzekły artystyczne walory jego pracy.
Zdjęć: 3  

Nie chcą dobrych dróg? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Robert Włodarek
Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę rady powiatu dotyczącą finansowania za pomocą wykupu wierzytelności. - Nie ukrywam, że zaskoczyła nas ta decyzja – mówi Ireneusz Słoma, wicestarosta powiatu wrocławskiego. - Zaskarżymy ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Zdjęć: 1  

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

W niedzielę Mikołaj »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. AS
Już w najbliższą niedzielę mikołajki. W placówkach Gminnego Centrum Kultury odbędą się imprezy, podczas których św. Mikołaj obdaruje nasze pociechy długo oczekiwanym prezentami. Wystarczy podpisane paczki dostarczać do placówek GCK w godzinach otwarcia.

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Kończy się remont »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie bom
Nie będzie już chodzenia po błocie i księżycowego krajobrazu rozkopanych ulic i chodników. W Sobótce Górce właśnie kończy się zakopywanie rur kanalizacyjnych.
Zdjęć: 2  

Dziwna kradzież biżuterii »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie bom
Złoto, pierścionki i inna biżuteria zniknęła z domu przy ulicy Metalowców w Sobótce. Do kradzieży doszło w dniach 14-19 listopada.
Zdjęć: 1  

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl