Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 59 informacji. Wszystkie poniżej.

Ruszyła akcja „Znicz” »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie Kornelia Trytko
Policjanci z Kątów Wrocławskich rozpoczęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w okolicach cmentarzy. Patrole zadbają o usprawnienie ruchu drogowego i zapobieganie kradzieżom.
Zdjęć: 1  

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Jesienne inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie MK
Tegoroczna jesień to czas inwestycji gminy Sobótka związanych z budową placów zabaw oraz remontu świetlicy w Sulistrowicach.
Zdjęć: 1  

Tempo na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie AS
Nabierają tempa prace przy budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia. Obecnie powstaje odcinek z Siechnic do Łan. To najtrudniejszy etap obwodnicy, która połączy autostradą A4 z drogą krajową S8.
Zdjęć: 3  

Plan awaryjny »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Red.
O sytuacji związanej z Euro 2012 rozmawiamy z Zenonem Gali, burmistrzem miasta i gminy Sobótka.
Zdjęć: 1  

Można już składać wnioski »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie AS
Do 30 listopada można zgłaszać się już do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w Gminie Święta Katarzyna" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Zdjęć: 1  

Cykl koncertów i spektakli »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bom
Koncertem kwartetu saksofonowego Wroclove Saxophone Quartet i występem Teatru Akademii Wyobraźni zainaugurowano cyklu wydarzeń artystycznych w pałacu Borowa niedaleko Oleśnicy.
Zdjęć: 3  

Chłopcy z fotografii  »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie Kornelia Trytko
Co czuje dwunastolatek widząc swoją książkę na półkach księgarni? Skąd u niego zainteresowanie bronią, wojną i historią Festung Breslau?
Zdjęć: 2  

Paliwo prosto z...baku »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie kt
W ciągu tygodnia ukradł 1,7 tys. litrów oleju napędowego z zaparkowanych ciężarówek. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Skąd ta plama? »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie RW
Pół nocy zajęło strażakom usuwanie wielkiej plamy oleju na drodze z Kątnej do Śliwic w gminie Długołęka. O niebezpieczeństwie powiadomił kierowca, który wpadł w poślizg w tym rejonie.

Miliony na drogi »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Artur Szkudlarek
Rada powiatu wrocławskiego przyjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania związanego z realizacją zadania „Budowa i modernizacja dróg lokalnych – powiatowych i gminnych”. W ciągu dwóch lat gruntownie zmodernizowanych zostanie dziewięć dróg na terenie powiatu.
Zdjęć: 1  

Seniorzy prężnie działają »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie AS
Wiesław Michnikowski z Kabaretu Starszych Panów śpiewał, że „Wesołe jest życie staruszka”. Prężnie działający członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Rejon Kobierzyce potwierdzają, że jeśli się tylko chce, to może tak być.
Zdjęć: 1  

Głosuj na dzielnicowego! »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Do końca listopada można oddawać głosy na ulubionych dzielnicowych z terenu gminy Kąty Wrocławskie. Wystarczy wrzucić kupon do urny na komisariacie, w urzędzie gminy albo zagłosować przez Internet.
Zdjęć: 5  

Jesienna wystawka »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie kt
9 listopada na terenie gminy Kąty Wrocławskie rozpocznie się jesienna akcja odbierania od mieszkańców odpadów wielkogabarytowych. Niepotrzebne przedmioty należy wystawić przed posesję wcześnie rano lub wieczorem, w dzień poprzedzający zbiórkę.
Zdjęć: 1  

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

„Requiem” w Nadolicach »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Kornelia Trytko
Kościół wypełniony po brzegi, owacja na stojąco i płynące z wielu stron podziękowania dla organizatorów – w takiej atmosferze zakończyła się piąta edycja Koncertów Ziemi Wrocławskiej.
Zdjęć: 8  

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Debata o biznesie »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie AS
W auli gimnazjum w Siechnicach 22 października odbyło się VI Forum Biznesu. Przedsiębiorcy z terenu gminy lub związani z gminą Święta Katarzyna, mogli wysłuchać ciekawych prezentacji, a później – w kuluarach – poznać się, wymienić się doświadczeniami a nawet nawiązać kontakty biznesowe.
Zdjęć: 4  

Porażka z Tytanem »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie opr. kt
17 października koszykarze Polkątów Maksimus przegrali w drugim meczu sezonu rozgrywek o wejście do drugiej ligi mężczyzn. Czy w najbliższą sobotę będą mieli więcej szczęścia?
Zdjęć: 2  

Sobota z zapasami »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie opr. kt
Uczniowski Klub Sportowy Tygrysy zaprasza na III edycję Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego „Poland Open”.

Pożegnalne nuty »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie kt
Przed nami ostatnie dwa muzyczne wydarzenia, w ramach tegorocznych Koncertów Ziemi Wrocławskiej. Utwory najsłynniejszych kompozytorów zabrzmią w Kątach Wrocławskich i Nadolicach Wielkich.
Zdjęć: 1  

Na Wspólnej, Głównej i Krótkiej »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie Kornelia Trytko
Trzy ulice, dziewięćdziesięciu mieszkańców i ogromne pokłady pozytywnej energii. To właśnie Romnów, jedna z najmniejszych wsi w gminie Kąty Wrocławskie, słynąca z ruskich pierogów, pieczonych ziemniaków i wyjątkowego teatru.
Zdjęć: 6  

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Zablokowana droga do Świdnicy »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie RW
Do groźnego wypadku doszło tuż po godzinie 10 na drodze z Wrocławia w kierunku Świdnicy. Jedna osoba została ciężko ranna. Przejazd jest zablokowany. Policja wytycza objazdy.

Park po swojemu »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Kornelia Trytko
Jest już plac zabaw, teraz mieszkańcy sami przygotowują boiska do siatkówki i gry w bule. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, w przyszłości powstanie tu skatepark z prawdziwego zdarzenia...
Zdjęć: 4  

Odjechał samochodem szefa »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie kt
Najpierw pił na budowie, potem odjechał służbowym samochodem, który porzucił na parkingu w Kątach Wrocławskich. Zabrał z niego sprzęt warty kilka tysięcy złotych.

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Szalał, bo go dziewczyna rzuciła »
Tekst opublikowany 2009-10-18, opracowanie bom
Pijany 21-latek próbował zerwać rynnę w blokach i skopał samochody zaparkowane pod Biedronką w Sobótce. Szkody wyceniono na 700 zł.
Zdjęć: 1  

Szkoły zdały egzamin »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie KT
Już od kilku lat, szkoły z terenu gminy Czernica zajmują wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach. Wyniki tegorocznych egzaminów zewnętrznych również dają powody do zadowolenia.
Zdjęć: 1  

Dolnośląskie finanse »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Opr. AW
Ogólnopolska akcja edukacyjna „Finanse dla wszystkich” tym razem zawita na Dolnym Śląsku. Organizowane przez Związek Firm Doradztwa Finansowego bezpłatne konsultacje u doradców finansowych odbędą się 21 października we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Zdrowy „nałóg” »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie MK
W swoim życiu, jak obliczył, przebiegł ponad 42 tys. kilometrów. W ten sposób, gdyby biegł cały czas, okrążyłby ziemię.
Zdjęć: 3  

10-lecie gimnazjum »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie MK
Publiczne Gimnazjum w Jordanowie Śl. 18 październka będzie obchodziło swoje 10-lecie.

Sztandar i jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie AS
14 października był wyjątkowym dniem w dziesięcioletniej historii Gimnazjum im. Księżnej Anny z Przemyślidów w Siechnicach. Z okazji jubileuszu szkoła została uhonorowana sztandarem. Ponadto grono nauczycielskie uroczyście uczciło swoje święto czyli Dzień Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 6  

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

Zdobyć kanadyjski mundur »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie MK
Rozmowa z podinsp. Józefem Semenowiczem, komendantem KP w Sobótce, przewodniczącym International Police Association Region Wrocław.
Zdjęć: 2  

Zamknęli skrót przez Trestno »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie RW
Koniec ze skrótem z Wrocławia w kierunku Siechnic i Oławy. Droga przez ulicę Na Grobli i dalej przez Mokry Dwór została właśnie zamknięta między Trestnem a Blizanowicami. Dokładnie na środku jezdni powstanie przyczółek wiaduktu.
Zdjęć: 5  

Gmina buduje i sprzedaje »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie kt
14 października, podczas sesji Rady Gminy Czernica, wójt Stefan Dębski przedstawił wstępne podsumowania zadań inwestycyjno – remontowych, podjętych w 2009 roku. Wskazał również, że udało się znaleźć kupców na kilka gminnych działek.
Zdjęć: 1  

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Z myślą o przyszłości »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Gimnazjum nr 1 w Czernicy stanęło w tym roku przed wieloma nowymi wyzwaniami. Z dyrektorem szkoły, Katarzyną Bieszczad, rozmawiamy o trwającym w budynku remoncie, sposobach na pogodzenie uczniów w różnym wieku, nowych szansach i planach na przyszłość.
Zdjęć: 4  

Sadków to ludzie »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Kornelia Trytko
Na łamach „Expressu Wrocławskiego” rozpoczynamy nowy cykl: „Zaglądamy w kąty”. W kolejnych numerach będziemy prezentować poszczególne miejscowości z terenu gminy Kąty Wrocławskie. Jako pierwsi, spotkali się z nami mieszkańcy Sadkowa. To właśnie oni, zdaniem sołtysa, są największym skarbem tej wsi.
Zdjęć: 8  

Starcie liderów »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie KS
17 października do Kątów Wrocławskich zawita legendarny Górnik Wałbrzych. Pojedynek miejscowej Bystrzycy z utytułowanym rywalem będzie absolutnym szlagierem 12. kolejki dolnośląsko-lubuskiej III ligi.
Zdjęć: 3  

Żernicka „wioska” otwarta »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Mariusz Różnowicz
Bezpłatne uczestnictwo w atrakcyjnych szkoleniach komputerowych, okazja poznania możliwości internetu i bogatej bazy programów edukacyjnych. Takie perspektywy daje „Wioska internetowa”, otwarta 8 października w Żernikach Wrocławskich.
Zdjęć: 3  

Oblewali sukces »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie Wojciech Sitarz
Funkcjonariusze z komisariatu w Długołęce zatrzymali sprawców włamania do hurtowni budowlanej.

Sztuczna trwa już jest »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie AS
Do końca października ma zakończyć się budowa kompleksu sportowego w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” w Radwanicach. Prace idą pełną parą i nie powinno być żadnych opóźnień w realizacji inwestycji.
Zdjęć: 4  

O obwodnicy na forum »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie bom
Kilkadziesiąt firm z gminy Święta Katarzyna zaprezentuje się na szóstym Forum Biznesu w Siechnicach. W programie m.in. wykłady o pozyskiwaniu środków unijnych i budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Wielkie budowanie »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie AS
Niebawem rozpocznie się inwestycja, dzięki której mieszkańcy dziesięciu miejscowości na terenie gminy Kobierzyce uzyska dostęp do kanalizacji sanitarnej. Inwestycja warta ponad 11,7 mln zł powinna zakończy się w maju 2012 roku.
Zdjęć: 1  

Uwaga na dzieci »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie kt
Rodzice zgłosili, że w pobliżu ich dzieci kręcił się nieznany mężczyzna. Policja zwiększa czujność i środki bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Rowerowe emocje »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie opr. kt
W sobotę 10 października, wszyscy amatorzy dwóch kółek będą mogli zmierzyć się w ostatnim w tym sezonie wyścigu. Łukasz i Maciej Bodnar zapraszają na II edycję imprezy sportowej Chrząstawa Felt Cup.
Zdjęć: 1  

Klasycznie i balladowo »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Rober Włodarek
Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników muzyki. Powiat Wrocławski wraz z gminami: Czernica, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Święta Katarzyna, Długołęka i Żórawina organizuje kolejną edycję Koncertów Ziemi Wrocławskiej.
Zdjęć: 2  

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Piją i jeżdżą »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bom
147 mieszkańców z gmin Sobótka i Jordanów Śląski ma sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wcześniej zostali złapani przez policję jak jechali po alkoholu.
Zdjęć: 2  

Uczta dla ducha »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie AS
W minioną niedzielę Siechnice były chyba najbezpieczniejszym miejscem w gminie Święta Katarzyna. Wszystko za sprawą kilkudziesięciu policjantów, którzy uczestniczyli we mszy z okazji święta św. Michała Archanioła, patrona policji.
Zdjęć: 4  

Straż na brzegu »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Kornelia Trytko
Kłusownicy i wędkarze, którzy nie przestrzegają przepisów, muszą mieć się na baczności. Po kilku latach przerwy, w Kątach Wrocławskich znowu działa Grupa Terenowa Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 2  

Studnia przy kamieniołomie »
Tekst opublikowany 2009-10-03, opracowanie bom
Przy drodze z Sobótki do Chwałkowa znajduje się ukryty w lesie kamieniołom. W średniowieczu wydobywano tu granit doskonały do produkcji żaren.
Zdjęć: 4  

Obsługa aż miło »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie kt
Od 23 września, w Urzędzie Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie działa nowe Biuro Obsługi Klienta. W wyremontowanych pomieszczeniach jest przestronnie i komfortowo.
Zdjęć: 3  

Uroczysta msza i koncert »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Opr. AS
4 października o godz. 9.30 w siechnickim kościele – z okazji święta św. Michała Archanioła, patrona policji - odbędzie się msza św. koncelebrowana przez ks. kardynała Henryka Gulbinowicza.

Dzisiaj
Poniedziałek 3 października 2022
Imieniny
Bogumiła, Gerarda, Józefy

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl