Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 68 informacji. Wszystkie poniżej.

Policjant jest zawsze w pracy »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie Kornelia Trytko
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę prezentujemy w naszym portalu jest sierżant Łukasz Bazal, odpowiedzialny za południowo - zachodnią część gminy Kąty Wrocławskie i rejon gminy Mietków.
Zdjęć: 1  

Nie doszliśmy do Berlina... »
Tekst opublikowany 2009-09-30, opracowanie AS
Niedawno, 1 września, obchodziliśmy 70. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, a 17 września, rocznicę napaści Armii Czerwonej na Kresy Wschodnie II Rzeczypospolitej.
Zdjęć: 1  

Faworyt poległ w Kątach »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie Kamil Skrzypek
Mająca drugoligowe aspiracje Polonia/Sparta Świdnica przegrała w Kątach Wrocławskich aż 2:6. Podopieczni Mirosława Drączkowskiego w tym sezonie wygrali wszystkie mecze na swoim obiekcie.
Zdjęć: 3  

Kierunek - sukces »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie MK
Szkoła podstawowa nr 1 w Sobótce postawiła na sukces. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej może zaproponować swoim uczniom bezpłatne zajęcia pozalekcyjne.
Zdjęć: 1  

Tragiczny koniec żartów »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie RW
Tragicznie zakończyła się zabawa dwóch uczniów, 16 i 17-latka, w internacie w Krzyżowicach pod Wrocławiem. Jeden z nich wypadł z okna na pierwszym piętrze.

Nowe wyzwania w nowej sali »
Tekst opublikowany 2009-09-29, opracowanie kt
W wyremontowanej sali obrad i ślubów, radni miasta i gminy Kąty Wrocławskie zebrali się we wtorek, 29 września, na comiesięcznej sesji.
Zdjęć: 1  

Czekoladowa inwestycja »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie AS
Rozbudowana fabryka czekolady w Bielanach Wrocławskich pracuje już pełną parą. Tym samym działający na terenie gminy Kobierzyce od 15 lat zakład znacznie zwiększył swoje moce produkcyjne oraz zatrudnienie.
Zdjęć: 2  

Grozili nożem w barze »
Tekst opublikowany 2009-09-28, opracowanie bom
20-letnia wrocławianka razem z siedemnastoletnim młodzieńcem grozili nożem właścicielowi „Baru Leśnego” w Bykowie.

Warto wyjść z domu »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie red. kt
We wrześniu, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich rozpoczęły działalność różnego rodzaju koła zainteresowań. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
Zdjęć: 1  

Zmarła po wypadku na quadzie »
Tekst opublikowany 2009-09-27, opracowanie kt
W nocy z soboty na niedzielę zmarła kobieta poszkodowana w wypadku na quadzie, do którego doszło na terenie gminy Długołęka. W szpitalu jest jej dwóch towarzyszy. Wszyscy byli pijani.

Jak ryby w wodzie »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie Kornelia Trytko
Spokój, relaks i obcowanie z przyrodą – to najbardziej cenią sobie wędkarze, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w zawodach rozgrywanych na cyplu w Proszkowicach. Oprócz emocjonującej rywalizacji, czekały na nich nagrody, puchary i…przysmaki z grilla.
Zdjęć: 14  

Szybkie tempo drogowców »
Tekst opublikowany 2009-09-25, opracowanie AS
W szybkim tempie posuwają się prace przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, zwłaszcza na odcinku tzw. łącznika Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

To cud, że przeżył »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Kornelia Trytko
Kilka godzin trwało usuwanie wraku ciężarówki, która rano wjechała do rowu przy zjeździe na autostradę A4 w okolicach Kątów Wrocławskich. Kierowca miał wiele szczęścia. Jego kabina została kompletnie zmiażdżona.
Zdjęć: 8  

Dla przyszłych noblistów i olimpijczyków »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie Artur Szkudlarek
14 września już po raz dziesiąty wręczone zostały stypendia dla najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie wrocławskim. Uroczystość miała specjalny charakter, bowiem odbyła się podczas sesji rady powiatu.
Zdjęć: 4  

Chcą żyć bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie AS
Ośmioletni chłopiec zginął w wypadku, do którego doszło w Radwanicach. Choć to dziecko wtargnęło na jezdnię, nie zmienia to faktu, że w tym miejscu jest bardzo niebezpiecznie. Stąd akcja zbierania podpisów pod petycją o postawienie w tym miejscu fotoradaru i wysepki na przejściu dla pieszych.
Zdjęć: 3  

„Krzyk rozpaczy” z Sobótki »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Wrocławski sąd na trzy miesiące aresztował desperata z Sobótki, który podczas wizyty komornika chciał wysadzić dom w powietrze.
Zdjęć: 1  

Autokar zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2009-09-24, opracowanie bom
Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc tir zderzył się z autobusem. Do wypadku doszło w czwartek (24 września) po godzinie 16.
Zdjęć: 12  

Amunicja i płyty winylowe »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
Odwiedziliśmy najstarszą fabrykę zbrojeniową w Polsce. Zakład w Pionkach niedaleko Radomia produkuje amunicję i materiały wybuchowe. Od lat współpracuje z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej (WITI) we Wrocławiu.
Zdjęć: 7  

Potrącił śmiertelnie 70-latka »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Red.
70-letni mężczyzna zmarł po tym, jak został potrącony przez mieszkańca gminy Długołęka.
Zdjęć: 1  

Zastawił ładunki na komornika »
Tekst opublikowany 2009-09-23, opracowanie Jacek Bomersbach
55-letni mężczyzna z Sobótki sporządził ładunki wybuchowe, które podczas wizyty komornika zamierzał odpalić. Miały one eksplodować w momencie naciśnięcia dzwonka do drzwi.
Zdjęć: 2  

Gaz w cztery lata »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie AS
Rozpoczęła się budowa sieci gazowej na terenie gminy Kobierzyce. W ciągu czterech lat gaz doprowadzony zostanie do Kobierzyc, Chrzanowa, Racławic Wielkich, Żernik Małych i Magnic.

Inwestycje w gminie »
Tekst opublikowany 2009-09-22, opracowanie MK
W okresie wakacyjnym udało się rozpocząć i zakończyć dwie ważne inwestycje dla gminy Jordanów Śląski.
Zdjęć: 1  

Trochę inny dom »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Kornelia Trytko
Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaszkotlu działa już od 5 lat. Nauczyciele i opiekunowie robią wszystko, żeby zbudować tu dzieciom drugi dom i dać szansę na lepszą przyszłość.
Zdjęć: 9  

Kolekcjoner powozów »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie Red.
- W dzieciństwie fascynowały mnie wozy cygańskie przemieszczające się przez wieś - mówi Stefan Szymański, mieszkaniec Rogowa Sobóckiego. Z tej fascynacji i miłości do koni zrodziła się pasja, która już trwa połowę życia - kolekcjonowanie powozów.
Zdjęć: 4  

Uczeń na wsi »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie red. kt
Do 30 września można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki ucznia niepełnosprawnego w ramach pilotażowego programu pn. "Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie", realizowanego ze środków PFRON.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-09-21, opracowanie kt
Jedna osoba nie żyje, jedna jest ranna – to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj o godz. 6.40 w Cieszycach, w gminie Kobierzyce. Krajowa ósemka jest zablokowana w obu kierunkach.
Zdjęć: 1  

Złote chłopaki »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie opr. kt
Podopieczni Hieronima Kurysia przywieźli z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Brojcach trzy złote medale.
Zdjęć: 3  

Z miłości do książek »
Tekst opublikowany 2009-09-19, opracowanie Kornelia Trytko
W 2009 roku pojawiło się kilka ministerialnych programów, mających na celu unowocześnienie i ożywienie bibliotek w małych miejscowościach. To wielka szansa na rozwój placówek w gminie Czernica.
Zdjęć: 3  

Czas dożynek »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Joanna Brodowska
Dożynki to jedno z najważniejszych świąt polskiej wsi. To czas modlitwy i podziękowań za zbiory. W takim duchu święto plonów obchodzili również mieszkańcy naszego powiatu.
Zdjęć: 3  

Nie zdążył zniszczyć plantacji »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie MK
Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca Wrocławia w trakcie likwidacji plantacji konopi indyjskich w Starym Zamku.
Zdjęć: 1  

Nowoczesne silosy »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie Opr. AS
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kobierzycach zmieniła swoje oblicze. Nowe silosy, suszarnia czy waga elektroniczna zmieniły punkt skupu zbóż w jeden z nowocześniejszych obiektów magazynowania i przechowywania zboża w okolicy.
Zdjęć: 2  

Jak w "Zabójczej broni" »
Tekst opublikowany 2009-09-18, opracowanie aw
Wtargnęli do domu, ukradli telefony, porwali mieszkańców i wywieźli do lasu, gdzie pobili ofiary. Grozi im kara więzienia do lat 12.

Tragedia w Radwanicach »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie aw
8 - letni chłopiec zginął pod kołami samochodu w podwrocławskich Radwanicach.
Zdjęć: 1  

Wydajnie i ekologicznie »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie AS
11 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod nowoczesną instalację do spalania biomasy na potrzeby Elektrociepłowni Czechnica należącą do ZEW Kogeneracja SA. - W najbliższym czasie zainwestujemy tutaj ponad 100 mln zł – zapowiada Denis Bretaudeau, prezes Kogeneracji.
Zdjęć: 3  

Dobra energia »
Tekst opublikowany 2009-09-16, opracowanie red. kt
Młodzi mieszkańcy Smolca tanecznym krokiem weszli w nowy rok szkolny. 12 września, na imprezie „Feel the Energy” bawili się niemal do samego rana.
Zdjęć: 2  

Sukces nie tylko na papierze »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie Kornelia Trytko
W ciągu ostatnich miesięcy 2009 roku zakończy się realizacja kilku kluczowych inwestycji w gminie Kąty Wrocławskie. – Dzięki temu, wysokie notowania w ogólnopolskich rankingach samorządów przekujemy na realną poprawę warunków życia mieszkańców – mówi burmistrz Antoni Kopeć.
Zdjęć: 3  

Policjanci sprawdzają tiry »
Tekst opublikowany 2009-09-15, opracowanie kt
Od godz. 6 rano, na dolnośląskich drogach policja prowadzi wzmożone działania kontrolne. Celem akcji „truck” są przede wszystkim samochody ciężarowe.
Zdjęć: 1  

Korki przed mostem »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie AS
Nie mają ostatnio szczęścia zmotoryzowani mieszkańcy gminy, którzy dojeżdżają do Wrocławia drogą krajową nr 94. Ledwo skończył się długo oczekiwany remont ul. Krakowskiej w stolicy Dolnego Śląska, to swoje trzeba odstać przy światłach w Radwanicach.
Zdjęć: 1  

Kierunki rozwoju rolnictwa »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie AS
Mimo wielu, i to dużych, inwestycji, gmina Kobierzyce zachowała swój rolniczy charakter. Potwierdził to „Plan urządzeniowo-rolny gminy Kobierzyce”, który przyjęła na ostatniej sesji rada gminy.
Zdjęć: 1  

Trzy lata za honor kobiety? »
Tekst opublikowany 2009-09-14, opracowanie MK
Mężczyzna podjechał na rowerze pod sklep w Sobótce Zachodniej i uderzył jednego ze stojących tam mężczyzn. Zaatakowany upadł na ziemię i stracił przytomność.

Sady wzięte siłą »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie Kornelia Trytko
- Władze budują nam drogi, żebyśmy mogli nimi jeździć do sądów – twierdzi Monika Haładaj. 10 września, na terenie sadów należących do jej rodziny przeprowadzono przymusową akcję wywłaszczeniową. Ma tamtędy przebiegać łącznik Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Zdjęć: 6  

Słuszne odszkodowanie? »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie red.KT
Właścicielce ponad 3 – hektarowego terenu przeznaczonego pod budowę łącznika AOW z drogą wojewódzką 347 zaproponowano ponad 4,156 mln zł. Zuzanna Haładaj propozycję odrzuciła. Czy wysokość odszkodowania była słuszna? O opinię zapytaliśmy eksperta.
Zdjęć: 1  

Kto zapłaci za parking »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie RH
Dwa projekty nowelizacji prawa o ruchu drogowym, dotyczące postępowania z autami przymusowo odholowanymi na policyjny parking trafiły do uzgodnień międzyresortowych. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł nieprawidłowość dotychczas stosowanej procedury.
Zdjęć: 1  

Jordanów najlepszy »
Tekst opublikowany 2009-09-13, opracowanie MK
W pierwszym dniu żeglarskiego świętowania przedstawiciele gmin ślężańskich zmierzyli się podczas turnieju.
Zdjęć: 3  

Kolejny tir w budynku »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie KT
Ciężarówka wioząca cement wjechała w nocy z piątku na sobotę w budynek na ul. Strzelińskiej w Żernikach Wrocławskich. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 9  

Znasz tego mężczyznę? »
Tekst opublikowany 2009-09-12, opracowanie red.
Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA prosi o kontakt każdego, kto mógłby pomóc w identyfikacji mężczyzny widniejącego na zdjęciu.
Zdjęć: 1  

JOS do internetu »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie AS
Od 1 września Wioletta Odorczyk pełni funkcję dyrektora Jednostki Obsługi Szkół. Pierwszym zadaniem, które sobie wyznaczyła jest stworzenie strony internetowej jednostki. Ale pomysłów pani dyrektor nie brakuje również na kolejne miesiące.
Zdjęć: 1  

Gdzie ta keja? »
Tekst opublikowany 2009-09-11, opracowanie MK
Podczas pierwszej edycji mietkowskiej Mariny szykuje się prawdziwa uczta dla wielbicieli szant. Wystąpią gwiazdy tego gatunku z najwyższej półki. Start już w sobotę 12 września.

Pan Maciek już tu był… »
Tekst opublikowany 2009-09-10, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na łamach „Expressu Wrocławskiego” jest 31-letni młodszy aspirant Maciej Siewiera, odpowiedzialny za północną część gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 2  

Jeszcze trochę wysiłku »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie MK
Świątynia w Księgnicach Małych została zbudowana w tym samym czasie co Kościół Pokoju w Świdnicy. Teraz trwa remont kościoła.
Zdjęć: 2  

Ludzie Smolca »
Tekst opublikowany 2009-09-09, opracowanie opr. kt
W tym roku po raz pierwszy, mieszkańcy Smolca uhonorowali osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju miejscowości. Zaszczytne tytuły otrzymali ksiądz Alfons Jurkiewicz i Grzegorz Stasik.
Zdjęć: 1  

Jesteśmy na łasce ludzi »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie MK
- Tu, u góry na tym piętrze były pokoje gościnne. Tu był sklep, a tam magazyn, tu kuchnia gościnna. No i co z tego zostało? - mówi zatroskany Stefan Czerwiński.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana przez pijaka »
Tekst opublikowany 2009-09-08, opracowanie Wojciech Sitarz
W nocy prowadzony przez pijanego kierowcę samochód wpadł do rowu w okolicach Kątów Wrocławskich

Przygoda życia »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie MK
Świetna organizacja, bardzo uprzejmi gospodarze, mnóstwo różnorodnych zajęć - tak harcerki z Jordanowa Śląskiego wspominają pobyt na Międzynarodowym Obozie Skautek w Korei Południowej. Jedyne zastrzeżenie dotyczyło jedzenia.
Zdjęć: 3  

Złodzieje paliwa »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Policjanci z Kątów Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież paliwa ze stojących na prywatnym parkingu samochodów ciężarowych.
Zdjęć: 1  

Najpierw zdjęcie, potem mandat »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Policja chce jeszcze skuteczniej walczyć z nielegalnym parkowaniem na rynku w Kątach Wrocławskich. Będą mandaty zamiast pouczeń i zdjęcia jako dowód wykroczenia.
Zdjęć: 2  

Czołówka w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-09-07, opracowanie kt
Na krajowej ósemce zderzyły się czołowo dwa samochody. 6 osób zostało rannych, jedną do szpitala przetransportował śmigłowiec.
Zdjęć: 1  

Uwaga, dzieci! »
Tekst opublikowany 2009-09-06, opracowanie KT
Policjanci w Kątach Wrocławskich rozpoczęli działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze asystują najmłodszym na przejściach dla pieszych i prowadzą pogadanki w szkołach.
Zdjęć: 2  

Międzynarodowy jubileusz »
Tekst opublikowany 2009-09-04, opracowanie Joanna Brodowska
Tegoroczna wizyta przedstawicieli powiatu Borken w Polsce zbiegła się z obchodami jubileuszu 10 lat współpracy partnerskiej. Okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć współpracy była konferencja zorganizowana 19 sierpnia przez władze powiatu wrocławskiego.
Zdjęć: 3  

Gwiazdy na dożynkach »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie kt
Papa D, September, Turnioki – to tylko niektóre z muzycznych atrakcji, które w ostatni weekend sierpnia czekały na mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 15  

Prewencja przede wszystkim »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie AS
Droga do Groblic, skrzyżowanie ulic Opolskiej i Ciepłowniczej w Siechnicach, ul. Kolejowa w Żernikach Wr. czy trasa Blizanowice - Trestno – to tylko niektóre miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów drogowych.
Zdjęć: 1  

Wiatr w żagle »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie aw
Od 12 do 13 września odbędzie się na plaży w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim I Piknik Żeglarski Marinowanie Mietków 2009.
Zdjęć: 1  

Ulica strachu »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie KS
Ulica Mireckiego to jedno z niebezpieczniejszych miejsc w Kątach Wrocławskich. 10 sierpnia doszło w tym miejscu do wypadku.
Zdjęć: 1  

Tygodnik zdobywa Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-09-03, opracowanie red.
Od najbliższego wydania nakład bezpłatnego „Tygodnika Wrocławskiego” wzrasta do 30 000 egz. Gazeta staje się jednym z najsilniejszych mediów w stolicy Dolnego Śląska.
Zdjęć: 2  

Cześć bohaterom »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie AS
Na boisku przy urzędzie gminy w Świętej Katarzynie odbyła się 1 września uroczystość z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Zdjęć: 4  

Zaczęło się od bluzy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie MK
Nikt nie wierzył do ostatniej chwili, że koncert się uda. Nikt poza organizatorami, grupą przyjaciół, którzy nazwali się OPZ.
Zdjęć: 1  

Nowe szaty remizy »
Tekst opublikowany 2009-09-02, opracowanie aw
W Jordanowie Śląskim strażacy mogą się pochwalić odnowioną remizą. Środki pochodziło od wójta i rady gminy.
Zdjęć: 1  

Zwrot za olej »
Tekst opublikowany 2009-09-01, opracowanie aw
Już można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl