Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 80 informacji. Wszystkie poniżej.

Przeprowadzka przed zimą »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie AS
W ciągu trzech miesięcy mieszkańcy komunalnych lokali przy ul. Kościuszki w Siechnicach, których mieszkania zostaną zburzone w związku budową drogi Bielany – Łany – Długołęka, powinni trafić do mieszkań zastępczych.
Zdjęć: 1  

Doczekali się transportu »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie kt
26 sierpnia uruchomiona została prywatna komunikacja autobusowa, łącząca Smolec, Mokronos Górny i Krzeptów z Wrocławiem.
Zdjęć: 1  

Dożynkowe świętowanie  »
Tekst opublikowany 2009-08-31, opracowanie kt
W ostatni sierpniowy weekend, mieszkańcy gminy Czernica wspólnie obchodzili doroczne święto plonów.
Zdjęć: 10  

Bieg Noszenia Żon »
Tekst opublikowany 2009-08-30, opracowanie Wojciech Sitarz
W sobotę 29 sierpnia rozpoczęły się uroczystości dożynkowe w gminie Czernica. Na niedziele zaplanowano kolejne atrakcje.
Zdjęć: 1  

Koniec laby, czas do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie AS
Gminne szkoły są już gotowe na przyjęcie uczniów po wakacyjnej przerwie. Zmiany zaszły zwłaszcza w podstawówkach, do których, do oddziałów przedszkolnych, trafią pięciolatki.
Zdjęć: 2  

Radni już po wakacjach »
Tekst opublikowany 2009-08-29, opracowanie KT
W piątek 28 sierpnia, członkowie Rady Gminy Czernica spotkali się na comiesięcznej sesji. Omówiono działania podejmowane ostatnio przez wójta i poszczególne komisje Rady, a skarbnik gminy przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2009 roku.
Zdjęć: 3  

BratHanki w Jordanownie »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie MK
Koniec sierpnia to koniec żniw i czas dożynek. W tym roku święto plonów odbędzie się w sobotę 29 sierpnia.
Zdjęć: 1  

Kolektyw czy Energetyk? »
Tekst opublikowany 2009-08-28, opracowanie Artur Szkudlarek
Końcówka sierpnia, to czas kiedy na boiska wracają zawodnicy grający w małych ligach piłkarskich. Kolektyw Radwanice i Energetyk Siechnice to dwie drużyny, które grają w klasie A. Która z nich okaże się lepsza i zostanie nieoficjalnym mistrzem gminy Święta Katarzyna?
Zdjęć: 1  

Dożynki gminne w Kobierzycach »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie BESA
W ubiegłą niedzielę w Kobierzycach odbyły się tradycyjne dożynki gminne. Na scenie wystąpili: zespół pieśni i tańca Jedliniok, czeska orkiestra Koberanka, Gosia Andrzejewicz i Kabaret z Kopydłowa, a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi.
Zdjęć: 8  

Szkolna rewolucja »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie Kornelia Trytko
Remonty szkolnych obiektów, nowe podstawy programowe, rządowe programy i zalecenia – dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy jednostek odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół i przedszkoli będą mieli w tym roku wyjątkowo dużo pracy.
Zdjęć: 3  

Pies czeka na pana »
Tekst opublikowany 2009-08-27, opracowanie kt
Policjanci w Kątach Wrocławskich proszą o kontakt właściciela psa, który w niedzielę 2 sierpnia, około godz. 11, błąkał się po ul. Zwycięstwa, obok parku miejskiego.
Zdjęć: 3  

Lato pełne atrakcji »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Opr. AS
Tegoroczne lato nie rozpieszczało słońcem, ale za to Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce przygotował szereg atrakcji dla młodszych i starszych na okres wakacyjnej kanikuły.
Zdjęć: 4  

Wypadek w Kobierzycach  »
Tekst opublikowany 2009-08-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś popołudniu doszło w Kobierzycach do groźnie wyglądającego wypadku.

Renata oddycha...sama »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie Ewa Chojna
Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Renata Jędrak, która w niedzielę przeszła ciężką operację przeszczepu obu płuc została dzisiaj odłączona od respiratora. Oddycha samodzielnie.
Zdjęć: 1  

Zajęcia za pieniądze unijne »
Tekst opublikowany 2009-08-25, opracowanie MK
W dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych od września będą mogli brać udział uczniowie pięciu szkół podstawowych z terenu gminy.
Zdjęć: 1  

Apel i poczty sztandarowe »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie AS
1 września na placu przed urzędem gminy w Świętej Katarzynie odbędzie się uroczystość z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Początek o godz. 11.
Zdjęć: 1  

Wakacje na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie red.
Młodzi zapaśnicy ze Smolca bardzo aktywnie spędzają letnie miesiące. Zabawę łączą z treningami, żeby w dobrej formie rozpocząć nowy sezon.
Zdjęć: 1  

Renata już po przeszczepie »
Tekst opublikowany 2009-08-24, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, która od miesięcy walczyła o życie jest już po przeszczepie płuc. Teraz lekarze czekają aż kobieta wybudzi się z narkozy.
Zdjęć: 1  

Woli akcję od biurokracji »
Tekst opublikowany 2009-08-23, opracowanie kt
Kolejnym funkcjonariuszem, którego sylwetkę zaprezentowaliśmy na naszych łamach, jest 33-letni młodszy aspirant Tomasz Kapcia, odpowiedzialny za rejon miasta Kąty Wrocławskie.
Zdjęć: 1  

Powrót do płota »
Tekst opublikowany 2009-08-23, opracowanie Kornelia Trytko
Chociaż Muzeum Kargula i Pawlaka powstało w Lubomierzu, to w Dobrzykowicach, małej wsi w gminie Czernica, nakręcono większość scen do kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Przypomniał o tym festyn „Sami Swoi”, który po pięciu latach nieobecności powrócił na kulturalną mapę Polski.
Zdjęć: 8  

Pomóż Wojtusiowi »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie pp
Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. Przeprowadzenie każdej z nich wymaga krwi.
Zdjęć: 1  

Święto plonów w Kątach  »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie red.
Muzyka, taniec i przede wszystkim konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy – znamy już program tegorocznych uroczystości.
Zdjęć: 1  

Weekend z Kargulem i Pawlakiem »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie kt
Już po raz szósty, w Dobrzykowicach odbędzie się dwudniowy festyn „Sami Swoi”. Na fanów trylogii Sylwestra Chęcińskiego czeka mnóstwo atrakcji.
Zdjęć: 1  

Łany dziękują rolnikom »
Tekst opublikowany 2009-08-21, opracowanie kt
- Choć nie ma powodów do świętowania, warto się spotkać, żeby zapomnieć o kłopotach. Chcę podziękować za trud i życzyć, żeby przyszłoroczne plony były wyższe – mówił wójt Czernicy, Stefan Dębski podczas dziesiątych już dożynek parafialnych w Łanach.
Zdjęć: 10  

Chłopska do remontu »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie kt
19 sierpnia ruszył długo oczekiwany remont jednej z głównych ulic Smolca. Utrudnienia potrwają do połowy września.
Zdjęć: 3  

Obywatel i Prawo »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
Rusza piąta edycja konkursu grantowego programu „Obywatel i Prawo” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wspieranie organizacji pozarządowych zajmujących się poradnictwem prawnym i obywatelskim.

30 mln euro dla turystyki »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
10 sierpnia ruszył konkurs o dotacje unijne do inwestycji w branży turystycznej. Do podziału jest 30 milionów euro, z czego 5 milionów na inwestycje w gminach pobytowych Euro 2012. Najlepsi mogą liczyć na 60 procent bezzwrotnego dofinansowania.

50 milionów złotych na Chopina »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie BESA
Rok 2010 będzie rokiem Fryderyka Chopina. Organizacje pozarządowe oraz instytucje kulturalne mogą starać się o dotację na organizację wydarzeń związanych z jego obchodami. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił już program Fryderyk Chopin 2010 - Promesa.
Zdjęć: 1  

Nadeszły posiłki »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie KT
Na początku sierpnia, komisariat policji w Kątach Wrocławskich wzbogacił się o dwa nowe samochody i dwoje nowych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 1  

Pokój z widokiem na drogę »
Tekst opublikowany 2009-08-20, opracowanie Kornelia Trytko
- Film był dobry, to oglądałem dłużej. Normalnie byłbym już w łóżku – mówi Stanisław Cimcioch. Miał wiele szczęścia. Jego łóżko zasypał gruz ze ściany, w którą uderzył rozpędzony tir.
Zdjęć: 6  

Coraz bliżej dotacji »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie MK
Gminny projekt dotyczący modernizacji Stacji Uzdatniania Wody i wodociągów uzyskał najwyższą ilość punktów pośród kilkunastu innych.

Co miesiąc 240 praw jazdy »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie BESA
Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu sprawuje nadzór nad działalnością szkół nauki jazdy i prowadzi rejestr przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców.
Zdjęć: 1  

Finał Pucharu Świata w WKKW »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
W najbliższy weekend w podstrzegomskiej Morawie odbędzie się Finał Pucharu Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Kolejny pirat na A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-19, opracowanie Wojciech Sitarz
We wtorek na autostradzie A4 zatrzymano jadące ze znaczną prędkością BMW.

Pożar w Suchym Dworze »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie BESA
17 sierpnia w godzinach popołudniowych zapaliło się poddasze domu jednorodzinnego w Suchym Dworze. Najprawdopodobniej pożar został spowodowany uderzeniem pioruna.
Zdjęć: 6  

Strefa poza kryzysem »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Beata Sadowska
23 sierpnia w Kobierzycach odbędzie się wielkie święto rolników – Dożynki 2009. O tegorocznych zbiorach i podsumowaniu ostatniego roku rozmawiamy z Ryszardem Pacholikiem, wójtem gminy Kobierzyce.
Zdjęć: 1  

Sierpień na boisku »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie kt
Nie wszystkie dzieci mają szansę na wakacyjne wyjazdy. Pozostanie w domu nie musi jednak oznaczać nudy i bezczynności.

Jubileusz w Gniechowicach »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie red.kt
Mieszkańcy i sympatycy parafii św. Filomeny w Gniechowicach świętowali 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez księdza kanonika Tadeusza Szopę.
Zdjęć: 3  

Smolec się bawi »
Tekst opublikowany 2009-08-18, opracowanie Kornelia Trytko
Pogoda tym razem okazała się łaskawa. Setki mieszkańców Smolca i okolic bawiły się w sobotę na lokalnym festynie.
Zdjęć: 12  

Idą burze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś wieczorem na terenie województwa może dojść do gwałtownych burz z gradobiciem.

Wpadł dzięki kamerze »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie MK
Pracownicy Biedronki w Sobótce zauważyli, że z gabloty zniknął telefon komórkowy. Jak się później okazało, sprawcę pomógł wykryć sklepowy monitoring.

Nowe pomysły na sport i rekreacje »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie AS
Zakończyła się budowa obiektów sportowych w Żernikach Wrocławskich. Wejdą one, podobnie jak cała infrastruktura sportowa na terenie gminy, w skład ośrodka sportu i rekreacji, który ma powstać w nowym roku.
Zdjęć: 1  

Świat zaczarowany pędzlem »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie MK
Dzień Władysława Dzielnickiego zaczyna się i kończy na malowaniu. Jest jeszcze miejsce na śniadania, spacery i inne zajęcia, ale tworzenie obrazów jest najważniejsze.
Zdjęć: 2  

Rozszczelnienie gazociągu »
Tekst opublikowany 2009-08-17, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś przed południem doszło w Siechnicach do rozszczelnienia instalacji gazowej. Na miejsce zdarzenia zjechało kilka jednostek straży pożarnej.

Raj dla podniebienia »
Tekst opublikowany 2009-08-16, opracowanie Kornelia Trytko
Golonka pani Ali, kapuśniak i prażochy, tort orzechowy prababci Stankiewiczowej – gospodynie ze Smolca dały prawdziwy popis sztuki kulinarnej.
Zdjęć: 5  

Finansowe przesunięcia »
Tekst opublikowany 2009-08-16, opracowanie kt
Zmiany budżetowe i sprawy lokalnych podtopień oraz inwestycji oświatowych zdominowała lipcową sesję Rady Gminy Czernica.
Zdjęć: 1  

Poznaj swojego dzielnicowego »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie kt
W kolejnych numerach „Expressu Wrocławskiego” prezentujemy sylwetki dzielnicowych z terenu gminy Kąty Wrocławskie. To do nich można zgłaszać się z problemami, które wymagają interwencji policji. Jako pierwszy, rozmawiał z nami młodszy aspirant, Dariusz Malinowski
Zdjęć: 1  

Święto zbiorów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie red. kt
Parafia Miłosierdzia Bożego Kamieniec Wrocławski – Łany zaprasza na wspólną zabawę i podziękowanie za tegoroczne plony.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy nie poniosą kosztów »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie Artur Szkudlarek
Tegoroczny sylwester będzie wyjątkowy dla mieszkańców gminy. Zabawę rozpoczną jeszcze w gminie Święta Katarzyna, a skończą w gminie Siechnice. 1 stycznia decyzją rady ministrów, władze gminy zmienią siedzibę, a co za tym idzie, zmianie ulegnie również nazwa gminy.
Zdjęć: 2  

Na dobrej drodze »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 w Żarskiej Wsi Południe oficjalnie otwarto autostradę A4 na odcinku Zgorzelec – Krzyżowa. Przeszło 50-kilometrowa droga jest częścią najdłuższego Pan-europejskiego korytarza transportowego.
Zdjęć: 1  

Awantura o dziecko »
Tekst opublikowany 2009-08-14, opracowanie kt
Przez ponad dwa tygodnie policjanci z Wrocławia i Kątów Wrocławskich szukali mężczyzny, który uprowadził swojego syna. Wcześniej sąd ograniczył mu prawa rodzicielskie.
Zdjęć: 1  

Ryba w siatce »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie MK
Tego samego dnia w Mietkowie mogli się wykazać zarówno wielbiciele łowienia ryb jak i piłki siatkowej.
Zdjęć: 2  

Lato bez nudy »
Tekst opublikowany 2009-08-13, opracowanie kt
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich zakończyły się zajęcia pod hasłem „Wakacje w mieście”. Wycieczki, ogniska i zawody sportowe były tylko częścią atrakcji.
Zdjęć: 2  

Barwy nowego śmigłowca »
Tekst opublikowany 2009-08-12, opracowanie bom
W żółto-czerwono-grafitowych barwach będzie latać śmigłowiec wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowy EC-135 rozpocznie misję w lipcu za rok.
Zdjęć: 3  

Tir wjechał w budynek  »
Tekst opublikowany 2009-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Około godziny 2 w nocy w budynek w Kamieńcu Wrocławskim wjechała ciężarówka.

Tajna produkcja w Mąkolnie »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
W Mąkolnie niedaleko Złotego Stoku od przed wojny produkuje się proch czarny. Chcieliśmy zobaczyć jak powstaje najstarszy materiał wybuchowy na świecie. Niestety nie wpuszczono nas na teren fabryki.
Zdjęć: 3  

Będzie się działo! »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie kt
15 sierpnia o godz. 13 rozpocznie się przeniesiony z czerwca festyn w Smolcu. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje ich planów.
Zdjęć: 1  

Od września areszt w domu »
Tekst opublikowany 2009-08-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Za miesiąc wchodzi w Polsce elektroniczny system monitorowania więźniów. Jednak we rejonie wrocławskim skazani zaczną nosić bransolety dopiero od 2012 roku.
Zdjęć: 3  

Święto muzyki dawnej we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2009-08-09, opracowanie Wojciech Sitarz
W poniedziałek 10 sierpnia rusza festiwal muzyki dawnej Forum Musicum.

Szlakiem świętego Jakuba »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
Przez malowniczy powiat wrocławski prowadzi Ślężańska Droga Świętego Jakuba, nowy odcinek europejskiego szlaku pątniczego prowadzącego do Santiago de Compostela.
Zdjęć: 5  

Finowie wybudują Orlika »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
15 lipca podpisano umowę pomiędzy gminą Długołęka a fińskim konsorcjum budowlanym Saltex Oy w sprawie budowy zespołu boisk sportowych Moje Boisko – Orlik 2012 wraz z budynkiem zaplecza sanitarno-szatniowego w Brzeziej Łące przy ulicy Sportowej.
Zdjęć: 1  

Kobierzyce wśród najbogatszych »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Kobierzyce zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce w kategorii gmin wiejskich w rankingu najzamożniejszych samorządów, opublikowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.
Zdjęć: 1  

Niemiec pędził 219 km/h  »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Policjanci z Wrocławia zatrzymali na autostradzie A-4 Niemca, kierującego Mercedesem, który jechał z prędkością 219 km/h. Sprawca za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Akademia Zarządzania Zmianą »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Związek Pracodawców Dolnego Śląska zaprasza na bezpłatne szkolenie i seminaria „Akademia Zarządzania Zmianą”, które będą odbywać się od września do grudnia 2009 roku w Wałbrzychu.

Rekrutacja na cykl szkoleniowy „NGO” »
Tekst opublikowany 2009-08-07, opracowanie BESA
Rozpoczęła się rekrutacja na szkolenia, których celem jest zwiększenie potencjału podmiotów ekonomii społecznej oraz skuteczności instytucji otoczenia ES świadczących usługi na terenie Dolnego Śląska. Zapisy trwają do 17 sierpnia 2009 roku.

Teraz Długołęka »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie Beata Sadowska
Gmina Długołęka w ostatnim czasie zdobyła kilka bardzo zaszczytnych tytułów i nagród. Z wójt gminy Długołęka, Iwoną Agnieszką Łebek na temat osiągniętych sukcesów i dalszych planów rozwoju rozmawia Beata Sadowska.
Zdjęć: 1  

Tragedia nad stawem w Szczodrem  »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
W niedzielę, 2 sierpnia, straż pożarna wyłowiła zwłoki z akwenu w Szczodrem zwłoki mężczyzny. Poszukiwania trwały dwa dni i rozpoczęły się w sobotę.

Jak na Dzikim Zachodzie »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
Dwóch nastolatków odczepiło wagony ze składu pociągu, wysypało na tory kilka ton żwiry i niszczyli szlabany. Swoim zachowaniem mogli spowodować katastrofę.
Zdjęć: 1  

Wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2009-08-06, opracowanie aw
W gminie Katy Wrocławskie przy zjeździe z autostrady A4 zderzyły się dwa tiry i samochód osobowy. Utrudnienia w przejeździe potrwają jeszcze godzinę.

Jakubowa muszla w Sobótce »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie MK
W tradycję każdej religii wpisane jest pielgrzymowanie. 25 lipca uroczyście otwarty został Ślężański Szlak Świętego Jakuba.
Zdjęć: 3  

Przekroczył prędkość o ponad 100 km »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Wczoraj popołudniu policjanci zatrzymali na autostradzie A4 w okolicach Kątów Wrocławskich kierowcę pędzącego z prędkością ponad dwustu kilometrów na godzinę.

Ostatni dzień Europy »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Wojciech Sitarz
Dziś jest ostatni dzień, w którym można zwiedzić wystawę „Europa – to nasza historia” oraz skorzystać z promocji w zaprzyjaźnionych placówkach.

Gmina w budowie »
Tekst opublikowany 2009-08-05, opracowanie Beata Sadowska
W wakacje prowadzone są różnorodne prace budowlane i remontowe. Remontowany jest były hotel w Pustkowie Żurawskim, w budowie jest hala sportowo–widowiskowa i główne ulice w Kobierzycach.
Zdjęć: 3  

Czy wykonawca poczeka? »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie Artur Szkudlarek
Rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy Wrocławia spowodowało konieczność pilnego przekwaterowania siedmiu rodzin w Siechnicach. - Szukamy teraz mieszkań socjalnych do wynajęcia – mówi wójt Jerzy Fitek.
Zdjęć: 1  

Przeciwko przemocy  »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie opr. aw
Przemoc w rodzinie to zamierzone, wykorzystujące przewagę sił działanie przeciw członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. W relacji jedna ze stron ma przewagę nad drugą. Gdzie ofiara może szukać pomocy?
Zdjęć: 1  

Awangardowe jak Wrocław »
Tekst opublikowany 2009-08-04, opracowanie BESA
Konkurs odbywa się w ramach XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Mogą wziąć w nim udział młodzi ludzie z całej Polski, którzy nie ukończyli 22 lat. Wystawa najlepszych zdjęć zostanie zorganizowana na Uniwersytecie Wrocławskim. Prace można nadsyłać do 14 września 2009 roku.
Zdjęć: 1  

Tiry się nie mieszczą »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie bom
W czwartek wieczorem tir jadący ze Strzelina wylądował w rowie. Kierowcę odwiozła erka do szpitala. Z uszkodzonego baku strażacy musieli wypompować paliwo. Do wypadku doszło w Krajkowie.
Zdjęć: 5  

Kolarz w mundurze  »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie MK
Dla sportowca ważny jest trening. Codziennie, bez względu na warunki pogodowe trzeba intensywnie ćwiczyć, wylewać pot. Piotr Pawłowski trenuje od dwóch do trzech godzin dziennie. Zaraz po pracy przyjeżdża do domu, zjada obiad, ściąga mundur i wsiada na rower.
Zdjęć: 2  

Na szczycie ducha »
Tekst opublikowany 2009-08-03, opracowanie BESA
Rok 2009 jest rokiem Juliusza Słowackiego. Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury oraz Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu organizują Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2009-08-02, opracowanie Paweł Pawlucy
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne w związku z przewidywanym pogorszeniem warunków pogodowych m.in. na terenie Dolnego Śląska. Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło 2 stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Niedziela 2 października 2022
Imieniny
Racheli, Sławy, Teofila

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoWroclawPowiat.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl